1

1

piątek, 19 kwietnia 2019


Zapraszam na ósmy cykl medytacji od dzisiaj, między 19 a 28 kwietnia. O godzinie 23:00, każdy w swoim, cichym miejscu przez 15 minut łączy się ze światłem i całą grupą. Sprowadzamy światło do zbiornika, którym jest Polska, aby podnieść wibracje i świadomość własną, grupy i wszystkich Polaków. Dla jednych wizualizacja, dla innych modlitwa lub praca z wyobraźnią. Przynosimy też temat upadku wszystkich dyktatur na świecie i a w konsekwencji erę pokoju. To pierwsza, bardziej życzeniowa część, której poświęcamy około 5 minut. W drugiej części zajmiemy się "świadkiem".
 Rozwój umiejętności przypatrywania się sobie, niejako z boku z pozycji świadka. Obserwujemy myśli i kiedy nas wciągają, gdy tylko to spostrzegamy wracamy do pozycji obserwatora. Wysiłek intelektualny przydaje się w osiąganiu celów w życiu, ale nie przy percepcji świata poza myślą, poza światłem stworzonym. Ponieważ zrozumienie stanów poprzedzających myśl rozpoczyna się gdy gaśnie aktywność ego. W punkcie zerowym, tam gdzie jesteśmy tacy, jacy jesteśmy. Kiedy zrelaksujemy się i zaakceptujemy siebie, pogłębia się zrozumienie. Kiedy to nastąpi nie ma potrzeby by wysilać się aby zrozumieć więcej. W tym momencie tyle wystarczy. Uzdrowić mamy tego, do którego trudno nam się przyznać wewnątrz siebie. On potrzebuje najwięcej miłości. Nie oczekujmy niczego, niech się wydarzy co się wydarzy, bez wysiłku przy całkowitej akceptacji siebie. Jeśli to będzie trudne gdyż myśli się będą rozpędzać, można pomóc sobie obserwacją oddechu i spokojnie wrócić do postawy świadka swojego stanu.
Słowa są tylko symbolami wewnętrznej prawdy. Kluczami, które pomagają, by połączyć się z Żywą Prawdą. Kiedy osiągniemy głębokie zrozumienie możemy obejść się bez słów.
Choć możemy je wciąż kochać za piękno i liczne drogowskazy. Kiedy poznamy ich tajemniczy związek ze światłem to będzie wielki dzień dla człowieka.
W Grupie Samorozwoju jest nas wielu https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/ta5/1.5/16/1f642.png:-)
Zapraszamy wszystkich chętnych by wspólnie tworzyć, również w ten sposób, społeczeństwo bardziej świadome swojej wartości i lepszy świat, uwolniony od wszelkich indoktrynacji.
Poniżej historia poprzednich spotkań:
84 komentarze:

 1. Z okazji ZMARTWYCHWSTANIA PANA JEZUSA chciałbym złożyć Panu Krzysztofowi Pieczyńskiemu i wam wszystkich bracia i siostry odłączeni od Boga, takie krótkie życzenia - (słowami ks. Jana Twardowskiego) – wierzącym i niewierzącym.

  Czego nam, wierzącym, dzisiaj życzyć?
  Chyba tego, żebyśmy stawiając sobie czasem pytania: po co się urodziłem? po co żyję? dlaczego ucieka mi doczesne szczęście? dlaczego cierpię? dlaczego umieram? – stale przypominali sobie Jezusa zmartwychwstałego, który jako człowiek przebył ludzkie życie, cierpienia, straszną śmierć i w cierpieniach, kłopotach życiowych przedarł się do Pana Boga i do Niego przeniósł nasze człowieczeństwo. Żebyśmy nie patrzyli na nasze kłopoty, cierpienia, śmierć jak na nieszczęście, ale jak na przedzieranie się do Boga. Jest to w życiu takie trudne, trudniejsze od wspinaczki na górę.

  Niewierzącym życzymy, aby postawili sobie pytanie: a jeśli jest prawdą, że Jezus zmartwychwstał, to jak będę wyglądał ze swoją niemądrą niewiarą? Tego życzymy wam wszyscy Katolicy.

  OdpowiedzUsuń
 2. Przepraszam za błąd - WAM WSZYSTKIM... Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ty, który nigdy nie byłeś" przyłączony do Boga" piszesz takie bzdety ludziom szukającym Prawdy?
   Zacznij także szukać Prawdy .
   Musisz jednak wyjść poza obóz demonów katolickiej zwodniczej nauki i szukać Prawdy wolny od tych demonicznych doktryn.
   Tego Ci życzę z całego serca

   Usuń
  2. Tu zdaje się było pytanie czy jesteś w sekcie i nagle wykasowane? Czyżby nie wygodne?

   Usuń
  3. Tak, było to moje pytanie. Widocznie trafiło w sedno.

   Usuń
 3. A ja proponuje zapoznanie się z odkryciami w sprawie biblii i jej (nie)prawdziwości.
  https://translate.google.co.uk/translate?hl=pl&sl=en&u=https://en.wikipedia.org/wiki/The_Bible_Unearthed&pr
  ev=search

  "Książka zauważa, że ​​pomimo współczesnych badań archeologicznych i skrupulatnych starożytnych zapisów egipskich z okresu Ramzesa II , istnieje oczywisty brak jakichkolwiek dowodów archeologicznych na migrację grupy semickich ludzi na całym Półwyspie Synaj"

  Co nie jest nowym odkryciem, bo już nasz Zenon Kosidowski w swoich "Opowieściach biblijnych", pisał o tym i nie tylko, w latach 60 tch uw.

  OdpowiedzUsuń
 4. Nimądrość wierzy, mądrość sprawdza, wnioskuje, i opiera swoje życie na wiedzy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Większość udzielających się na tym portalu ma tego świadomość. Sam niejednokrotnie apelowałem o "niekarmienie" trolla, ale czasami nawet święty nie wytrzymuje...:)

  OdpowiedzUsuń
 6. https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1790644,1,kosciol-bez-przywilejow-obywatele-zbieraja-podpisy-pod-ustawa.read?src=mt
  Powstał obywatelski projekt ustawy o finansowaniu Kościołów i związków wyznaniowych. Ma być transparentnie, jawnie i uczciwie.
  Projekt ustawy przedstawiło stowarzyszenie Kongres Świeckości, inicjatywa obywatelska przeciwstawiająca się klerykalizacji Polski i podporządkowaniu wszystkich sfer działalności państwowej Kościołowi katolickiemu. Proponowaną ustawę napisano dzięki wielu inicjatywom obywatelskim, stowarzyszeniom i ekspertom prawnym.
  (...)
  Parafie i pozostałe jednostki organizacyjne Kościołów będą musiały przekazywać administracji skarbowej dane dotyczące wszelkich wpływów, także tych z tzw. tac, chrztów, pogrzebów, ślubów i kolęd.

  OdpowiedzUsuń
 7. https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1768442,1,polska-religijnosc-w-kryzysie.read

  "...kiedyś na spotkaniu u kard. Nycza nieodżałowany Wiktor Osiatyński zaproponował, aby episkopat rozważył zarządzenie cotygodniowych mszy dziękczynnych w intencji gen. Wojciecha Jaruzelskiego, bo gdyby nie stan wojenny, nie byłoby tak pełnych kościołów. W tym żarcie było wiele prawdy."

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To nie był żart , lecz przykra rzeczywistość.
   Zachód pod przewodnictwem Watykanu zaaplikował nam zamiast komuny "czarną rozpacz".
   Demoniczna "solidarność " , czyli plebs na usługach kleru przestał istnieć , bo klechy przejęli władzę w Polsce całkowicie. Watykański bufon na najwyższym stołku odchodząc z tego świata pozostawił światu szwadrony pedofilów w sutannach.
   Za to został obwołany "świętym"
   A komuna? jak małe dziecko poddała się klerykalnej zarazie zostawiając kraj w rękach oprawców .
   Dziś w środkach masowego przekazu purpurowe i czerwone suknie i całujący ich po rękach politycy.
   Obrzydliwość !!!

   Usuń
  2. nie rozpaczaj. Pomódl się do komuny, może wróci do ciebie. Ale wyjedź najpierw stąd, bo Polacy nie chcą jej powrotu.

   Usuń
 8. Katolicki paszport dla Polaka. Prezydencki minister zaskakuje pomysłem
  Najważniejsze modlitwy i prawdy wiary powinny być zawarte w paszporcie Polaków - to postulat zgłoszony przez Krzysztofa Szczerskiego. Szef gabinetu prezydenta Andrzeja Dudy swój pomysł uzasadnia obawą o religijność rodaków na obczyźnie.
  Szef kancelarii prezydenta wyjaśnia, że celem takich zapisów w dokumencie jest chęć zadbania, aby "Polacy emigrujący z Ojczyzny do zateizowanych krajów zachodnioeuropejskich nie ulegli tamtejszym lewicującym modom intelektualnym, ale pozostali wierni Bogu i Polsce".

  OdpowiedzUsuń
 9. Znalezione w sieci:

  teng
  24 kwietnia o godz. 19:44
  W prawie każdym domciu na polskiej prowincji – i nie tylko tam – wisi obrazek św. Żyda pieniężnego.

  Polak wierzy w Żyda…
  Niektórzy pono modlą sie do niego coby im się ocieliło zgrabną gotówką.

  Z posiadaniem takiego obrazu łączą się współcześnie powstałe „nakazy” dotyczące sposobu zawieszenia obrazu, mające przyczynić się do maksymalnego powodzenia finansowego.

  W wielu polskich domach „Żydy” oprawiane są w złote ramy, przy niektórych pali się wiekuiste światło.

  Sprzedano tego w Polsce tysiące, setki tysięcy, może nawet miliony czczonych wizerunków. Biznes kręci się na całego…
  ———————
  Na OLX: Stary obraz płótno olej Żyd w zlotej ramie
  Sygnowany
  Olkusz, olkuski, Małopolskie – 2 500 zł
  ———————————————————
  „Kto nie ma w domu Żyda – temu bida”

  {Wspólnymi właściwościami nowszych demonów domowych Słowian, twierdził, jest „bardzo intensywnie występujący motyw mnożenia bogactwa (w pieniądzach, zbożu)” i „przebywanie tylko u niektórych ludzi: u bogaczy (szczególnie jeśli ich majątek dziwnie szybko rośnie…”.}

  —————————————-
  Czysta groteska…?
  Nie, to prawdziwe oblicze wierzącego Polaka-katolika.
  Taka jest jego wiara w cokolwiek byle kasa była…
  To polska schizofrenia napędzana ciemnotą i zabobonem, przekazywanymi z pokolenia na pokolenie.
  ——————————–
  Pytanie z sieci szukajacej „wiedzy” pani Magdy:
  „Mam pytanie dotyczące obrazu Żyda – czy obrazek mam kupić sama, czy otrzymać? Gdzie powiesić, czytałam, że po lewej stronie drzwi wejściowych do domu i nie może mieć na przeciwko drzwi. Akurat tak się składa, że po lewej stronie drzwi, są drzwi, jeśli powieszę naprzeciwko są drzwi, jeśli powieszę na ścianie prostopadłej obok drzwi, to naprzeciwko też są drzwi, więc jak powiesić, czy trzeba go odwracać? będę wdzięczna za poradę”.

  OdpowiedzUsuń
 10. Energia jako "bóg" ma swoje źródło - szatan da ją każdemu, kto poprosi, skutki widać w Płocku gdzie dokonano profanacji Matki Bożej Częstochowskiej. Przerobiono Jej wizerunek a nad Jej głową dorysowano tęczową aureolę i zawieszono w... miejskich toaletach.

  Oczywiście że wszystkie formy tej medytacji są dozwolone gdyż chodzi o intencje, a ta jest jasna. Skoro intencja jest "jasna" (sic!), to nie wszystkie metody medytacji wchodzą w grę. Odpada medytacja chrześcijańska.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie jest tak żle, medytacja Pieczyńskiego ma swoje minusy ale i plusy. Najnowsze dane wykazały że mamy wzrost ilości katolików na świecie ale i spadek powołań.
   Przy następnej medytacji proponuję się skupić i postarać się o wzrost powołań. :)

   Usuń
  2. Przy posługiwaniu się buchalterów jedynie słusznej wiary w rachunkach matematyką archaiczną dającą 1+1+1=1 nie dziwota, że fan klubowi Chrestosa przybywa. Wystarczy pominąć w statystykach zgony, apostazje, wtórne pogaństwo itp. by wykazać rekordową liczbę katolików przy...pobieraniu dotacji państwowych od pogłowia.
   Aż dziw, że jeszcze nie ogłoszono większej liczby wierzących niż liczy sobie populacja ludzka. Żywych.

   Usuń
  3. Przecież ten wizerunek to sam diabeł.
   Kłania się II Przykazanie wycięte przez KRK z Dekalogu.
   (4) Nie czyń sobie podobizny rzeźbionej czegokolwiek, co jest na niebie w górze, i na ziemi w dole, i tego, co jest w wodzie pod ziemią. (5) Nie będziesz się im kłaniał i nie będziesz im służył, gdyż Ja Pan, Bóg twój, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze winę ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia tych, którzy mnie nienawidzą. (6) A okazuję łaskę do tysiącznego pokolenia tym, którzy mnie miłują i przestrzegają moich przykazań.

   Usuń
 11. Tęczowa aureola u MB profanacją? Symbol przymierza boga z ludem, synonim równouprawnienia, chwała niebios...???
  Gdzież tu profanacja.
  Chyba, że znieważenie na opak; a rebours. Tęczę sprofanowano bohomazem, do którego sporządzenia służyły, jako modelki, największe panie lekkich obyczajów.
  ,,ukarać. nie. wolno. uniewinnić.''-pojadę telegraficznym przekazem.

  OdpowiedzUsuń


 12. "Bezgraniczna jest dowolność w używaniu słów. Ale żadne słowa nie są używane tak dowolnie, żadne nie są brane w tak sprzecznych ze sobą znaczeniach, jak słowo „Bóg” i „Religia”.

  Celem moim było sprawić, abyście wy moi słuchacze z przyjaciół boga, stali się przyjaciółmi człowieka, z ludzi wierzących – ludźmi myślącymi, z ludzi modlących się – ludźmi działającymi, z kandydatów do tamtego świata – badaczami tego świata, z chrześcijan, którzy wedle swego wyznania są „na pół zwierzętami, na pół aniołami” – ludźmi, pełnymi ludźmi."
  Ludwik Feuerbach

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moim zaś celem jest :abyście Wy moi czytelnicy z nieprzyjaciół Boga stali się Jego przyjaciółmi. Z ludzi niewierzących stali się ludźmi wierzącymi - myślącymi. Z ludzi przekonanych, że nie ma Boga żebyście stali się Jego poszukiwaczami. A On objawi się Wam w swoisty sposób. Z ludzi myślących o "tym" świecie, stali się "inwestującymi " swoje jestestwo w wieczność. Z pseudo-chrześcijan (katolików) stali się CHRZEŚCIJANAMI czyli podobnymi do Chrystusa (chrystusowcami), a nie zezwierzęconymi religijnymi karłami.
   To właśnie czyni ludzi , ludźmi.

   Usuń
  2. Anonimowy28 kwietnia 2019 18:02
   "Moim zaś celem jest :abyście Wy moi czytelnicy z nieprzyjaciół Boga stali się Jego przyjaciółmi."

   O to chodzi, że nie możemy być nieprzyjaciółmi NIEISTNIEJĄCEGO. Jesteśmy PRZYJACIÓŁMI wszystkich, którzy SAMODZIELNIE MYŚLĄ. Co nie znaczy, że jesteśmy wrogami dla inaczej myślących, nie. To inaczej myślący kreują się na naszych wrogów. Inaczej myślący są nawet wrogami samych siebie, nie wiedząc o tym.

   Usuń
  3. "zezwierzęconymi religijnymi karłami.
   To właśnie czyni ludzi , ludźmi"
   Tacy jak ty zachowują się gorzej od zwierząt, bo jeśli zwierzę krzywdzi kogoś to nie robi tego świadomie a ty się jeszcze Bogiem zasłaniasz.

   Usuń
 13. Optymalionie , myślę, że jesteś bliżej "Nieistniejącego" niż myślisz. Oprócz katolików są jeszcze ludzie, którzy wierzą i doznają Boga.
  Katolicy tylko udają chrześcijan.
  Jezus powiedział, "po owocach poznają uczniów moich".
  Wszystko da się podrobić , lecz nie owoce życia.
  Katolickie owoce to miliony ludzi zamordowanych w imię morderczej religii chowającej się za Biblią.
  Dlatego warto pomyśleć, zanim wszystkich wierzących w Chrystusa i Jego odkupieńczą śmierć na krzyżu za grzechy ludzkości wrzuci się do tego samego śmietnika co katolickie oszustwa i zniewolenie.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nieistniejącego? Chyba bliżej piekła. Kierujecie się w swoim życiu wiarą czy wiedzą? Tego typu przekonanie jest wynikiem waszej ignorancji lub złudzenia. Wierzyć Bogu znaczy wierzyć, ze to co mówi jest prawdą. Wierzyć w Boga oznacza zaufanie. nie tylko do słów, ale też do tego, co robi, co na człowieka dopuszcza. Analogicznie do sytuacji z człowiekiem.
   Wierzyć w Boga oznacza żyć według Jego słów:
   „Bez wiary zaś nie można podobać się Bogu; kto bowiem przystępuje do Boga, musi uwierzyć, że On istnieje i że nagradza tych, którzy go szukają.” (List do Hebrajczyków 11,6)
   Optymalion jakoś na zaufanie nie zasługuje bo nie żyje wiarą a wiedzą co wielokrotnie podkreślił. Znany jest z chamskiego języka i nie tylko On a przecież "po owocach ich poznacie".

   O ponad 3 tysiące w porównaniu z rokiem 2O17 wzrosła w roku 2018 liczba zamordowanych chrześcijan, którzy zginęli z powodu swej wiary w różnych częściach świata - to owoce laickich fundamentalistów chowających się pod przykrywką wiary w Boga.

   Dlatego warto pomyśleć, zanim wszystkich wierzących w Chrystusa i Jego odkupieńczą śmierć na krzyżu za grzechy ludzkości wrzuci się do tego samego śmietnika co laickie oszustwa i zniewolenie.
   Pozdrawiam.

   Usuń
  2. Powtarzam jak mantrę, "wiara czyni człowieka głupim". Ja to tych nie należę.

   Usuń
  3. Nie jestem wyznawcą żadnej religii, a zwłaszcza żydowskiej i żaden żydowski bożek mnie nie interesuje. Nie jestem żydem i nie mam obowiązku oddawać czci nomadycznym bóstwom urojonym.
   Całe to chrześcijaństwo to nie nasza słowiańska wiedza (Weda), ale obcych nam kulturowo plemion nomadów z arabskiego kręgu kulturowego.

   Usuń
  4. Nie jesteś wyznawcą żadnej religii to z automatu jesteś ateistą. W takim nie rozumiem Twoje powoływanie się na Biblię na Boga.

   Usuń
  5. Bo Ty w ogóle Biblii nie rozumiesz, mało kto rozumie jej przekaz. W każdym razie nie ten, którego dokonują od 2 tys. lat księża. Poza tym obecna Biblia jest księgą niepełną i poprzeinaczaną.

   Usuń
  6. A ty mimo że nie wyznajesz żadną religię znakomicie Biblię rozumiesz?

   Usuń
 14. https://warszawa.onet.pl/nabozenstwo-przeblagalne-za-profanacje-wizerunku-matki-bozej-czestochowskiej/9cmchjh
  Bp Libera, wspominając słowa ukrzyżowanego Chrystusa: "oto Matka twoja", skierowane do ucznia, podkreślił: "dałeś nam Maryję, Twoją Matkę za naszą Matkę i Królową". - Stała się ona dla naszego, polskiego narodu szczególną opiekunką i hetmanką, otaczając czułą, matczyną troską wszystkie boże dzieci – zaznaczył biskup płocki.

  No już większych kocopałów nie czytałem.
  Miał Staszic rację, "wiara czyni człowieka głupim". Wszędzie tylko zbiorowiska głupców. Nie tędy droga do lepszej jakości życia w Polsce.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co w tym głupiego widzisz? Miłość katolików Do MB to dla Ciebie coś nienormalnego? Cieszysz się z profanacji? A gdyby tak wizerunku Twojej matki zrobić karykaturę to jak się poczujesz?

   Usuń
  2. Do żydówki? Przecież gonicie żydów aż furczy, tak teraz, jak i kiedyś. Profanacja człowieczeństwa polega właśnie na zastępczej i fałszywie rozumianej miłości do obrazów. Moja matka akurat ma w d...takie obrazidła, to jest właśnie obraza jakiejkolwiek boskości, dziwolągu jeden.

   Usuń
  3. Dziwolągu nie obchodzi mnie czy Twoja matka ma coś kogoś w d..ie chodzi o znieważanie kogoś kogo kochamy, czy to Matki Bożej co dla katolików jest Matką i Królową jak również zwykłej Matki która nas urodziła i wychowała. Dlatego zdjęcie Matki która nas urodziła powinno być również otoczone z największym szacunkiem - no chyba że Ty tego szacunku nie masz? Taki jak Ty, pewnie pozbawiony jest uczuć, kiedy ktoś na twój widok profanuje zdjęcie Twojej matki. I nie do obrazów tylko do tego kogo ten obraz przedstawia. Tak samo nie do fotografii tylko do tego kogo to zdjęcie przedstawia. Czy aż taki tępy jesteś żeby to pojąć?

   Usuń
  4. To sobie powieś ten obraz na ścianie w swoim domu i nie zawracaj nam d..., swoimi umysłowymi dziwolągami, świadczącymi o ograniczonym polu widzenia rzeczywistości.

   Usuń
 15. Możesz wytłumaczyć nam wszystkim na czym ta " profanacja" MB polegała...?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Coś z Tobą nie tak? Oklejanie wizerunków Matki Bożej w tęczowej aureoli LGBT. Kopie rozwieszono nie tylko na ścianach kościoła, a także na latarniach, koszach na śmieci, a nawet... toaletach. To dla Ciebie nie profanacja? Mamy też profanacje: „Ave satan”, pentagramy i genitalia- profanacja kalwarii w Katowicach. Zdewastowana została m.in. figura Chrystusa - namalowano na niej męskie genitalia - to nie profanacja? Sztuka skandalu. Krucyfiks w moczu, genitalia na krzyżu, papież przygnieciony meteorem (http://www.tvn24.pl). Wymieniać dalej?

   Usuń
  2. Nie wymieniaj, to dla niego i tak za trudne.

   Usuń
 16. Aha, to nie wiedziałem, że podretuszowane reprodukcje wyimaginowanej boginni są ważniejsze od niewinnych dzieci "profanowanych" przez obleśnych klechów. Co jest większą profanacją od zbrodni popełnianej na niewinnych? Jakoś tymi realnymi probelmami nie zaprzątasz sobie głowy, ale pokolorowanym nimbem wymyślonej postaci, to już się zajmujesz z energią godną lepszej sprawy. Pomyśl o tym, zanim zarzucisz mi kolejny raz, że to ze mną jest coś nie tak.

  OdpowiedzUsuń
 17. O "profanowanych" niewinnych dzieci to kto jak kto ale laicki fanatyzm aborcji opanował to doskonale.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Skorpion zgadzam się z Tobą. Tak jak piszesz, zbrodnia popełniona na niewinnych jest gorszą profanacją. No bo dlaczego dzieci z zespołem Downa, które niejednokrotnie są szczęśliwsze niż osoby zdrowe, mają zostać zabite (wiadomo przez kogo) tylko dlatego, że mają jeden chromosom więcej niż my?

   Usuń
 18. Profanacja?
  Po znieważeniu faryzeuszy i sponiewieraniu Judasza sprofanowano theotokos.
  Doznający obrazy uczuć nie wnikają w fakt zapracowania niegodnymi czynami-tak przez perushim, jak i przez zdrajcę- na pogardę. Nie trafia do nich także dwuznaczność wydawania na świat ,,mamzera'' przez panienkę. (Mówi się o trzynastolatce-maksymalnie piętnastolatce). Obraża ich natomiast odtabuizowanie sacrum wyrażone dostrzeżeniem rys na cnotliwych konterfektach biblijnych.
  Mniejsza o faryzeizm perushim oraz 30 srebrników na masełko do chlebusia. Ale, co komu winna Miriam matka Jeszuy?
  Też zastanawiam się, za co patriarchalny świat czepia się Marii, skoro sam grzeszy nadmiarem męskiego szowinizmu. Przecież nie Maria powinna odpowiadać za...przytrafienie się jej w panieńskim stanie. Wszak była tylko posłuszna Panu.
  Nie maczała paluszków w machlojkach z drugim paragrafem kodeksu Mojżesza, co zaowocowało niezliczonymi konterfektami theotokos. Które to podobizny w przypływie radości ktoś przybrał w symboliczną tęczę. Tym bardziej nie odpowiada za dobór modelek do swoich podobizn najmowanych spośród kobiet upadłej profesji.
  Ani za ,,plan boży''. Ani za robaczywe skojarzenia tęczy. Ani rozwieszanie bohomazów (To tak ma wyglądać MBC?) na toaletach, bądź co bądź, pokrapianych wodą święconą i nobilitowanych zaklinaniem słowem bożym.

  B o r z e nasz!
  Byłeś niemym świadkiem wszystkich ziemskich zdarzeń. Czy trafiło ci się widzieć większą profanację niż religia uczyniła rozumowi? Czy cokolwiek porównałbyś z upadkiem cywilizacji spowodowanym przez chrześcijańską mitologię? A w Marii widział Helenę Trojańską jako pretekst do wojny?

  Żywot ludzki komplikuje wystarczająco bogaty bagaż problemów, żeby obciążać go dodatkowo bezproduktywnym obmacywaniem mgły i zliczaniem diabłów na czubku igły.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. B o rz e nasz! Przemówił bóg Sowizdrzal! Niech nasze serca pałają gdy do nas mówi. :)

   Usuń
  2. Dla małogramotnych chlebopaszczy wyjaśnienie łopatologiczne;
   Słowo ,,borze'' jest szóstym przypadkiem deklinacyjnym rzeczownika ,,bór''.
   Miejscownik; o kim? o czym?-O borze.

   Uprasza się zakonnych analfabetów o częstsze zaglądanie do słownika ortograficznego np. prof. E. Polańskiego

   Usuń
  3. Myślę że Sowizdrzal będzie miał to na uwadze.

   Usuń
  4. Podziwiam Twoją odporność na wiedzę Anonimie z godz. 19:23.

   Usuń
  5. Ma to jednak pewne granice wytrzymałości.

   Usuń
  6. Skoro gadasz z borem, to idź do lasu i tam wylewaj swe mądrości.

   Usuń
 19. Ah te zabiegi aby domalowanie tęczy zrównać z aborcją. No ciekawy przypadek dla badaczy meandrów ludzkiej świadomości. Nie zmienia to faktów, że takich rzeczy nie można porównywać, bo to nie taka skala, nie ta dziedzina. Po drugie, nikt nie nawołuje do zabijania dzieci z downem, co innego badania prenatalne, co innego leczenie, co innego przerwanie ciąży, gdy jest zagrożone np.życie matki, itd. Temat jest jednak o "profanacji" reprodukcji MB w kontekście gwłatów na niewinności NARODZONYCHY" i świadomych ministrantów. Ot, taka sytuacja. Co do wypowiedzi Sowizdrzała, to oczywiście pełna dostojeństwa, merytoryczności i konkretna. Niestety "wyznawcy" nie przyjmują faktów do wiadomości.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O czym ty bredzisz! Tu chodzi o nazistowskie prawo do "swobodnej aborcji" na żądanie kobiet! No przecież sam napisałeś o zbrodni na niewinnych dzieci że jest ważniejsze od profanacji MB. Majaczysz czy nie wiesz co piszesz?

   Usuń
  2. Sowizdrzalowskie mity nazywasz Faktami:)

   Usuń
 20. Prawo do czegoś, nie przymus, a zakaz czegoś czyli przymus- czaisz róznicę? A co do mitów, to przecież Ty wierzysz w mity, a fakty ignorujesz więc zapewne się na mitach znasz. Fakty są faktami i nie należą do nikogo. EOT.

  OdpowiedzUsuń
 21. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oddelegowany na front walki z konkurencją określaną stygmatyzującym pojęciem ,,sekta''?
   Cóż, służba nie drużba.

   Sekta to s ł o w o t ł u k używane przez kołtunów zatrzymanych na etapie kultury plemiennej. Socjologia posługuje się pojęciem ,,Nowy ruch religijny'' a ustawodawstwo terminem ,,Związek wyznaniowy''.
   Zatem, jeśli nie zmienisz, ozdobo wiernych, wulgarnego języka w swoim rynsztokowym bełkocie, nie spodziewaj się kulturalnej odpowiedzi.

   Usuń
  2. Rozmowa z Katolikiem , to rozmowa z głucho-niemym.
   Polacy są tak zniewoleni katolicyzmem, że żadne argumenty nie trafiają do ich zniewolonych umysłów.
   i nie przeszkadza im to, że klechy pozbawili kraj jestestwa, bo zakłamali ponad 1000 lat historii, ani to że dzisiaj demony w sutannach gwałcą ich dzieci.
   Ciemnota do jakiej sprowadzili nasz kraj jest nie do oświecenia.
   Obrzydliwe demony w czarnych jak piekło sutannach .

   Usuń
  3. @Katolik
   Skąd, żeś to zerżnął? Czy ktoś ci napisał?
   Przecież ty głąbie nie potrafisz nawet poprawnie pisać, a jedynie bazgrolisz jak kura pazurem, bez ładu i składu. I to takie kocopały, że twój oficer, sorry ksiunc prowadzący chowa się ze wstydu w mysią dziurę. hehehe

   Usuń
 22. Ja myślę, że Pieczyński oprócz tego że takie ma poglądy ,to jest też marionetką i potrzebuje dużo naszej modlitwy, postów i umartwień aby poznał Boga prawdziwą i wielką Miłość.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No, nie. M i ł o ś ć Boga?
   W życiu nie posądziłbym go o homoseksualizm.
   Dajcie spokój. Jak można się rozczarować do-było nie było-człowieka.
   To w tym niebie też mają niezły...Watykan. Z homoseksualnym lobby.
   Wybieram piekło. Tym bardziej, że mam lęk wysokości. Nie zaryzykuję tyłkiem w niebiosach.

   Usuń
 23. https://wiadomosci.onet.pl/religia/aktualnosci/papiez-tlumaczy-zmiany-w-tekscie-modlitwy-ojcze-nasz/h88ygyr
  Papież Franciszek powiedział podczas audiencji generalnej, że Bóg nie wodzi na pokuszenie. - Ojciec nie zastawia pułapek na swoje dzieci - tak tłumaczył swe przekonanie o konieczności zmiany słów w tłumaczeniu modlitwy "Ojcze nasz".
  Według papieża, odmawiając modlitwę "Ojcze nasz", zamiast "nie wódź nas na pokuszenie" należy mówić "nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie".

  Gdyby był wszechmocny, to nie dopuściłby do sytuacji, w których ulegamy pokusom. Po co stworzył świat, w którym są jakieś zakazane pokusy? Znaczy to też, że jego dzieło, czyli człowiek jest niedoskonały, tak jak jego stwórca, na obraz i podobieństwo, którego został stworzony.
  Czy aby stwórca nie uległ pokusie, tworząc człowieka takim jak siebie, czyli niedoskonałym?
  Mnie interesowałaby natura owej POKUSY!
  Ta pokusa to pułapka, w którą wpadły całe pokolenia zniewolonych umysłów, tylko po to, by kasta uzurpatorskich, manipulatorskich i oszukańczych kapłanów wiodła komfortowe doczesne życie.
  Reszcie naiwniaków wystawiając polisę bez pokrycia, na życie w zaświatach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. „I nie wódź nas na pokuszenie!” Czy każe nam Pan prosić, abyśmy w ogóle nie byli kuszeni? Cóż więc znaczą gdzie i indziej wypowiedziane słowa: „Mąż niekuszony nie jest wypróbowanym mężem”, i znów: „Poczytajcie to sobie za radość, bracia moi, gdy różne doświadczenia na was spadają”. Czy „wejść w pokusę” znaczy „upaść w pokusie”? Pokusa podobna jest do głębokiej i trudnej do przejścia wody. Ci, którzy nie upadają w pokusie, są jakby wyborowymi pływakami, nie dającymi się porwać; ci zaś, którzy takimi nie są, wchodzą w nie i toną. Tak było np. z Judaszem, który wszedł w pokusę chciwości i utonął uduszony na ciele i duszy, Piotr natomiast wszedł w pokusę zaprzaństwa, a jednak nie utonął. Popłynął dzielnie i z pokusy się uwolnił. Posłuchaj gdzie indziej głosu Świętych wyrażających dzięki za wyrwanie z pokusy: „Doświadczyłeś nas, Panie, w ogniu i jak srebro wypróbowałeś; prowadziłeś nas wąską drogą, włożyłeś utrapienia na nasze barki, postawiłeś nam ludzi na nasze głowy. Przyszliśmy przez ogień i wodę, ale nas wywiodłeś na ochłodę”. Widzisz, jak się cieszą, iż przeszli i nie zatonęli. „Wywiodłeś nas na ochłodę” – dojście do ochłody znaczy uwolnienie od pokusy.

   „Ale zbaw ode złego!” Gdyby słowa: „nie wódź nas na pokuszenie” znaczyły wolność od wszelkich pokus, nie byłoby dodane: „Ale zbaw nas ode złego”. Złym jest szatan, dlatego prosimy o uwolnienie od niego. Po skończonej modlitwie mówisz: „Amen”. Przez to „Amen”, które znaczy: „Niech się stanie”, pieczętujesz ostatecznie wszystko, cokolwiek mieści się w danej nam przez Boga modlitwie.

   Czy jesteś w stanie to pojąć? Wątpię.

   Usuń
  2. Faktycznie BREDNIE NIEPOJĘTE.
   Judasz i Piotr, ich doświadczenie i przypadki opisane w NT, były ustanowione przez stwórcę, taki był jego plan, bo jest wszechwiedzącym i wszystko tak wcześniej ustalił sam ze sobą. Dlatego cały ten galimatias nie ma w ogóle żadnego sensu, poza bredzeniem nawiedzonych jak ty. Wszech mądry stwórca tworzy sobie sam kłopoty, ze swoimi stworzeniami, no no, idiota do sześcianu. To się kupy dupy nie trzyma, dlatego trzeba w to wierzyć, bo pojąć nie sposób.
   Co ty robisz ze stwórcy Debila?
   Zupełnie nie pojąłeś, co tam napisano, i dlatego możesz jedynie bredzić jak potłuczony.
   Zostaw biblię w spokoju to nie lektura dla obłąkanych.

   Usuń
 24. Retusz ,,Ojcze nasz''?
  Rewizjonizm podstaw katolicyzmu obiecujący. Ujmuje się nieco odium biblijnemu szwarc-charakterowi, żeby kontakt z nim nie powodował u dzieci nocnego moczenia się, a u dorosłych nocnych koszmarów.
  Po uwolnieniu Absolutu od absolutnego zła i scedowanie tego bagażu na Szatana (koncepcję walki dobra ze złem przejęto z zoroastryzmu), podjęto dalsze zabiegi wybielające. Znajome wiewiórki dopatrują się w tym dążeniu do albinizmu jhwh presji judaistów. Pośrednicy w zbawieniu ludzkości(,,Zbawienie pochodzi od Żydów''-J. 4;22) chcą mieć porządnego szefa.
  Padło na Franco Uno. Więc zarządził przeredagowanie passusu
  ,,nie wódź nas na pokuszenie''
  w
  ,,nie dopuść, abyśmy ulegli pokusie''.
  Niby niewiele, ale...pozbawia kreatora omnipotencji. Bo już nie tylko on zdolny jest do kreowania.
  Piękny remanent oczyszczający stwórcę ze złogów barbarzyństwa. To tylko ponoć uwertura do usunięcia z Izajasza oskarżycielskiego ustępu 7 z rozdziału 45 brzmiącego;ę
  ,,Tworzę światło i stwarzam ciemność. Czynie dobro i stwarzam zło-ja Pan czynię to wszystko''(
  Oryginalne brzmienie w zlatynizowanym zapisie podawano już na blogu).
  Ojcu, jak widać nie jest obce zło. Kreuje go w nadmiarze, co odczuwamy na co dzień. Katolicy najchętniej zaoraliby tę kryminalną postać ze starotestamentowego komiksu usunięciem z Biblii. Żeby oczyścić koncepcję swojego wyznania z niepożądanych miazmatów zła a na piedestale postawić wysterylizowanego Chrestosa (,,Dobry''). Temu zawdzięczamy rewizję tekstu ,,Ojcze nasz''.
  Koszt niewielki. Parę nowych egzemplarzy ,,natchnionych'' tekstów tj. Biblia. (Co przy hojności papieża w ratowaniu meksykańskich emigrantów jest drobiazgiem).
  Tylko, czy ,,starsi bracia w wierze'' pozwolą ,,ująć coś ze słów tej księgi'' (obj. 22; 19)?
  Ciekawe, jak daleko może się posunąć w rewizji podstaw wiary Kościół z papiestwem, gdy będzie zmuszony dopłacić do swojego interesu.
  Zniknie zmartwychwstanie albo partenogeneza? Może trójca stanie się wreszcie monoteizmem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co za bełkot, lawina bełkotu.
   A co to za bezmyślnik "Tylko, czy ,,starsi bracia w wierze'' pozwolą ,,ująć coś ze słów tej księgi''"?

   Usuń
  2. Zawsze powtarzam Sowizdrzal zmień dilera!!!

   Usuń
 25. https://kielce.onet.pl/koscielny-z-kieleckiej-katedry-mieszka-w-wc-trwa-zbiorka-na-mieszkanie/hckghys
  W internecie trwa zbiórka na mieszkanie dla pana Janka, mężczyzny, który mieszkał w toalecie przy kieleckiej katedrze. Po tym jak opublikowano zdjęcia pokazujące, w jakich warunkach mieszka mężczyzna, proboszcz nakazał panu Jankowi się wyprowadzić. Jednak po nagłośnieniu sprawy zgodził się, by mężczyzna mieszkał tam jeszcze przez trzy dni.

  @Katolik
  O czym to świadczy? O miłosierdziu bożym klechy, skurwiela?
  Takie są właśnie oblicza polskiego katolicyzmu. Syndrom sztokholmski w całej rozciągłości.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To świadczy o tym, że się żywisz plotami. Proste.

   Usuń
  2. Optymalion Ty w to wierzysz czy masz na to jakieś dowody? Podobno u Ciebie "wiara czyni człowieka głupim"? No to jak to jest?

   Usuń
  3. @Anonimowa pokrako ludzka, ja w nic nie wierzę a dowodów, jakimi są fakty, podważyć się nie da.
   Napisz coś konkretnego spoza niewolnictwa twojej wiary, a zobaczymy coś wart. Tylko, że ty już od siebie poza bredniami nic nie potrafisz.

   Usuń
  4. Optymalion - bełkotnik i plotkarz.

   Usuń
  5. Pomału Optymalion spróbujmy wspólnie rozwiązać to coś.

   W internecie trwa zbiórka na MIESZKANIE dla pana Janka, mężczyzny, który mieszkał w TOALECIE przy kieleckiej katedrze. Po tym jak opublikowano zdjęcia pokazujące, w jakich warunkach mieszka mężczyzna, proboszcz nakazał panu Jankowi się wyprowadzić. Jednak po nagłośnieniu sprawy zgodził się, by mężczyzna mieszkał tam jeszcze przez trzy dni.

   A więc dowiedziałeś się tego wszystkiego z... internetu tak? Czyli, to nie dowód a wiara bo tak podają w internecie i ty w to, co podają w internecie wierzysz? Idziemy dalej. Trwa zbiórka na MIESZKANIE dla pana Janka który mieszkał w... TOALECIE. Jak to, mieszkał w TOALECIE czy w MIESZKANIU przy kieleckiej katedrze-brałeś coś? W końcu zastanów się gdzie to było. Idziemy jeszcze dalej. Opublikowano zdjęcia w jakich warunkach mieszka mężczyzna, proboszcz nakazał panu Jankowi się wyprowadzić. Nie znamy całej prawdy. Nie wiadomo kim był Janek, czym się zajmował. Może był alkoholikiem? Może uwielbiał imprezować w towarzystwie panienek:) Może...molestował? Tu każda opcja jest możliwa. Co zastał tam proboszcz że dał mu nawet warunek pozostania trzy dni? Przecież nie mógł go tak po prostu wyrzucić, coś musiało się wydarzyć. Proboszcz i tak okazał panu Jankowi miłosierdzie bo pozwolił mu pozostać trzy dni. Natomiast przypadkowo ktoś zrobił telefonem zdjęcie nie znając przyczyn i cała sprawa poszła w internet w celu propagandy. I to są fakty?

   Usuń
  6. Anonimowy 2 maja 2019 19:25 - może znasz inną wersję:)

   Usuń
  7. I to są fakty? Przepraszam tu nie chciałem postawić "?" Chciałem napisać: TO SĄ PRAWDZIWE FAKTY.

   Usuń
  8. Na plebanię powinien p. Janka, okazując miłosierdzie, przyjąć. Co brakuje miejsca? Przecież to za pieniądze i pracę wyznawców księża mają to, co mają, nieprawdaż?
   O to mi chodziło, ale ty się tego człeku wierzący w brednie nie możesz domyśleć, bo niby skąd?
   Wszystkie plebanie i pałace biskupie natychmiast powinny być zamienione w domy pomocy ubogim, o których przecież tak się zamartwia i modli do niewszechmocnego, kasta kapłanów, nieprawdaż?

   "Sprzedajcie Watykan, nakarmcie głodnych tego świata"
   taki napis ktoś zrobił sprayem na ścianie kościoła w moim mieście, ale szybko go usunięto.

   Usuń
  9. To zrób pierwszy ten dobry uczynek, sprzedaj mieszkanie a to co na koncie daj ubogim a w tedy każdy za tobą postąpi to samo:)

   Usuń
  10. Optymalion no nie mogłem się domyśleć bo piszesz jak naćpany i nie wiadomo o co Ci chodzi.

   Usuń
  11. Ja to swoje mieszkanie kupiłem, za ciężko zarobione pieniądze a klechy nie robią dosłownie nic, prócz rozsiewania złudzeń o tamtym świecie. Z moich podatków opłacane są m.in.placówki pomocy społecznej, więc od piertenteguj się od uczciwie pracujących, a spójrz na pasożytów sutannach.
   Znowu jak zwykle bredzisz.

   Usuń
  12. Ty mnie nie zrozumiałeś. Nie obchodzi mnie jak za ciężkie pieniądze to wszystko zarobiłeś, chciałem abyś pokazał i dał przykład całemu światu jak sprzedajesz cały swój majątek i rozdajesz ubogim.

   Usuń
  13. Polacy rocznie marnują 235 kg żywności na osobę, w przeliczeniu na ... globalnie marnujemy więcej jedzenia niż potrzeba do wyeliminowania głodu.


   Rocznie wyrzucamy prawie 50 mln ton żywności. Statystyczny Europejczyk wyrzuca do kosza 92 kg jedzenia rocznie.


   Europejczycy marnują 88 mln ton jedzenia rocznie, czyli wychodzi ok. 173 kg na osobę.


   Wg tych danych to, może nie trzeba sprzedawać WATYKANU aby tacy jak ty, zamiast wyrzucać żywność, mogą nakarmić głodnych tego świata.

   Usuń
  14. Co ty znowu pie.... za brednie?

   Usuń
  15. https://echodnia.eu/swietokrzyskie/sprawa-janka-koscielnego-z-kielc-jest-oswiadczenie-proboszcza-parafii-katedralnej/ar/c1-14096415

   Usuń
  16. No i wszystko jasne. Pozwolę że opublikuję to, aby Optymalion mógł dokładnie to przeczytać a nie zajmować się plotami.

   W związku z doniesieniami medialnymi dotyczącymi Pana Jana, jako Proboszcz Parafii Katedralnej w Kielcach pragnę wydać następujące oświadczenie: Pan Jan nie jest, i nigdy nie był kościelnym w Bazylice Katedralnej w Kielcach. Nie wiązała nas też z nim żadna — pisemna czy ustna — umowa i nie miał żadnego wyznaczonego zakresu obowiązków. Pan Jan sam proponował, że przyjmie ofiarę za drobną pomoc. Zeszłej jesieni, kiedy zaczęło robić się zimno, Pan Jan nocował w okolicy Bazyliki —na ławce, w parku i innych miejscach. W trosce o jego życie i zdrowie proponowany mu był pobyt w różnych miejscach dla osób potrzebujących. Propozycje te spotkały się ze stanowczą odmową Pana Jana. Pracownicy Bazyliki Katedralnej w Kielcach zaproponowali mu miejsce do ogrzania, którym było pomieszczenie przy toaletach obok Bazyliki. Otrzymał również klucz do tego miejsca. Po pewnym czasie okazało się, że Pan Jan na tyle zadomowił się w tym pomieszczeniu, że przeniósł do niego wszystkie swoje rzeczy osobiste. Zaczął tam również nocować. Nie chcąc go wyrzucać w trakcie zimy, na jego własną prośbę zezwoliłem na jego tymczasowy pobyt. Nie jest prawdą, że Pan Jan został zmuszony do mieszkania w w/w pomieszczeniu. Robił to z własnej woli, prosząc mnie o to, aby mógł tam zostać. Pan Jan był lubiany przez pracowników Katedry i księży. Każdy z nich w miarę możliwości pomagał mu ofiarami pieniężnymi, paczkami żywnościowymi, posiłkami i innymi rzeczami materialnymi. Pan Jan nigdy nie skarżył się na swoją sytuację. Pod Kielcami ma dom rodzinny, w którym nie chce mieszkać. Ma również rodzinę, z której pomocy mógłby korzystać. Nie chciał tego. Pan Jan niegdyś pomagał w jednej z podkieleckich parafii. Ówczesny proboszcz zaproponował mu pobyt w domu pomocy. Skorzystał jedynie chwilowo. Na chwilę obecną wraz z Władzami Miasta i pracownikami MOPR-u znaleziono mu miejsce w Centrum Interwencji Kryzysowej. Ze strony Kościoła zaproponowano mu mieszkanie i pobyt w Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie. W imieniu Własnym, księży i pracowników Bazyliki wyrażam ubolewanie w związku z zaistniałą sytuacją. Stwierdzamy jednak z przykrością, że w artykułach prasowych i mediach społecznościowych pojawia się wiele nieprawdziwych i krzywdzących informacji na ten temat. Wyrażamy nadzieję, że wszyscy zajmujący się tą sprawą będą o niej informować rzetelnie.

   Czytaj więcej: https://echodnia.eu/swietokrzyskie/sprawa-janka-koscielnego-z-kielc-jest-oswiadczenie-proboszcza-parafii-katedralnej/ar/c1-14096415

   Proboszcz okazał jednak wielkie MIŁOSIERDZIE i co go spotkało?

   Usuń
  17. Wszystkie plebanie i pałace biskupie natychmiast powinny być zamienione w domy pomocy ubogim, o których przecież tak się zamartwia i modli do niewszechmocnego, kasta kapłanów, nieprawdaż?
   Czy to takie trudne do pojęcia?
   Mało tam jest miejsca na plebaniach dla kochanek i uprawiania pedofilii?, tudzież innych zboczeń?

   Usuń
 26. "Warunki na zgrupowaniach miałyśmy bardzo dobre! Wszystko to zasługa naszego prezesa i nie jest prawdą, że dach przeciekał, szczególnie, że prawie nie padało!" Bareja wiecznie aktualny.
  ----------- Gdyby nie było chociaż trochę prawdy w tym co podały media, to klecha już dawno byłby z donosem w sądzie na media. Prawo w Polsce stanowi, że za pracę należy się płaca, że stosunek pracy należy zalegalizować, należy odprowadzić podatki, składki na ubezpieczenie społeczne itd. A tu nic.

  OdpowiedzUsuń