1

1

wtorek, 19 lutego 2019

Żeńska zasada


Wracam do tematu patriarchatu i jego chrześcijańskiego fiaska. Za pomyłki usunięcia z męskiej zasady żeńskości i z żeńskiej męskości zapłaciliśmy potworną cenę. Pora przywrócić szacunek do płci. Mistrz Eckhart mówił, że wszystkie imiona, które nadajemy bogom, pochodzą z naszego rozumienia siebie samych. Kosmiczna Matka odchodzi od plemienności obejmując wszystko, respektując każdą relację. To społeczna tolerancja. Bogini, albo to co reprezentuje sobą żeńska zasada kończy z rasizmem. Zaprasza do poznania naszej głębi, do zrozumienia seksualności, gniewu, moralnego zgorszenia. Jest ciemna jak ziemia, jak tajemnica. Ciemność miłości do której wchodzi dziecko. W końcu światło rodzi się z ciemności. Budzi nas do kreatywności, do rozpalenia wyobraźni ponad systemem edukacji. Przechodzimy przez żałobę, uczymy się z niej i wydajemy plon w kreatywności. Nie zastąpimy żalu uciekając w uzależnienie. Ciemność nocy to także intymność. Ran miłości nie uleczy się inaczej, jak obejmując miłość, która te rany zadała. Mądrość Erosa, namiętnej miłości. Radość życia i narodzin jako triumfu namiętności i Natury. Mamy się z nią łączyć, współgrać, współkomponować, a nie panować nad nią. 
Spójrzmy do czego doprowadziło panowanie nad Naturą. Nie mamy czym oddychać i to nie tylko w sensie zatrutego powietrza, ale również braku zrozumienia dla potrzeb twórczych każdej ludzkiej indywidualności. Spójrzmy na kaganiec założony nam przez tych, którzy nie mogą zaakceptować faktu, że w każdym z nas jest plus i minus, ciemność i światło. Przy czym ciemność, noc i księżyc dla ludzi rozumnych nie są synonimami zła. Patriarchalny system ignoruje energie pochodzące z przestrzeni łona. Kochanka wszystkich pierwiastków, łono wszechświata, dziecko czasu. Matka karmiąca dziecko. Żeńska zasada, jej miejsce w naszych sercach jest tronem, z którego rządzi światem ze współczuciem, zrozumieniem i mądrością. Królowa nauki, kochanka sztuki. Bez równowagi między żeńskim i męskim elementem w każdym człowieku, nie uwolnimy się od nonsensów, w których byliśmy wychowani, które uczyniły świat miejscem niekończących się konfliktów, walki o dominację, agresji. Gracze na politycznej scenie znajdują prawa, dzięki którym mogą podbijać, ewangelizować, torturować, prać mózgi i tworzyć poddanych. Poddani kościoła, poddani króla, poddani korporacji, poddani partii, poddani ustrojom. Koniec z poddanymi!!!   
Odzyskujemy dostęp do siebie, do swojego twórczego potencjału i do mocy. Jestem niezależny i stanowię o sobie. 
Rozpoczynamy dzisiaj, 19 lutego nasz szósty cykl spotkań.  Zapraszamy chętnych do uczestniczenia w tych medytacjach na zamkniętej grupie samorozwoju. Piętnaście minut medytacji o 23:00 przez dziesięć kolejnych wieczorów do 28 lutego.  Każdy u siebie w cichym miejscu. Jak zawsze sprowadzamy pozytywną energię do zbiornika, którym jest Polska, by podnosić wibracje świadomości. Nasz temat to równowaga między żeńską i męską zasadą. Ostatnie pięć minut, to intencja uwolnienia ludzkości od wszystkich dyktatur i dyktatorów. 
Łączymy się mentalnie w przyjaznym łańcuchu ze wszystkimi medytującymi. 
Pod koniec tego cyklu napiszę ile nas jest w tej grupie. Proszę też pamiętać, że każdy temat który poruszamy w czasie tych medytacji jest tylko pretekstem i zachętą do własnych poszukiwań i dociekań, szukania źródeł inspiracji i rozwoju. Stawiania nowych pytań, których istnienia jeszcze nie przeczuwamy. 
na zdjęciu: Izis, egipska Bogini Płodności


47 komentarzy:

 1. Mądre bogate sensowne SŁOWA ,szacunek p.Krzysiu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Anna do Pieczyńskiego i spółki.
   Gardzę przeterminowanymi, śmieciowymi produktami, bublami firmy Pieczyński i spółka. Wasza postawa w stosunku do kobiet jest dla mnie odrażająca. To mówię Pieczyńskiemu ja - żeńska zasada.

   coole z f2312 stycznia 2019 20:10
   a nazywaj się jak chcesz grunt żebyś w jape przyjmowała

   Pieczyński wtorek, 19 lutego 2019
   "Patriarchalny system ignoruje energie pochodzące z przestrzeni łona. Kochanka wszystkich pierwiastków, łono wszechświata, dziecko czasu. Matka karmiąca dziecko. Żeńska zasada, jej miejsce w naszych sercach jest tronem, z którego rządzi światem ze współczuciem, zrozumieniem i mądrością. Królowa nauki, kochanka sztuki. Bez równowagi między żeńskim i męskim elementem w każdym człowieku, nie uwolnimy się od nonsensów, w których byliśmy wychowani, które uczyniły świat miejscem niekończących się konfliktów, walki o dominację, agresji. Gracze na politycznej scenie znajdują prawa, dzięki którym mogą podbijać, ewangelizować, torturować, prać mózgi i tworzyć poddanych. Poddani kościoła, poddani króla, poddani korporacji, poddani partii, poddani ustrojom. Koniec z poddanymi!!!"

   Niech mały Krzysiu tak nie krzyczy. :)

   Usuń
  2. PS
   Głupie, nietolerancyjne, plemienne i na koniec seksualne fantazje małego Krzysia, który sam nie rozumie co napisał:
   "Kosmiczna Matka odchodzi od plemienności obejmując wszystko, respektując każdą relację. To społeczna tolerancja. Bogini, albo to co reprezentuje sobą żeńska zasada kończy z rasizmem. Zaprasza do poznania naszej głębi, do zrozumienia seksualności, gniewu, moralnego zgorszenia. Jest ciemna jak ziemia, jak tajemnica. Ciemność miłości do której wchodzi dziecko."

   Usuń
  3. ====To zdanie pamiętam. Nie wierzyłem własnym oczom.

   coole z f2312 stycznia 2019 20:10
   a nazywaj się jak chcesz grunt żebyś w jape przyjmowała

   Usuń
  4. uderz w stół a katolik się odezwie

   Usuń
  5. Anna do Katolik 23 lutego 2019 12:53

   ====To zdanie pamiętam. Nie wierzyłem własnym oczom.

   Spółce Pieczyńskiego to nie przeszkadzało i chyba nadal nie przeszkadza, nie było reakcji na rasistowski, szowinistyczny, seksistowski, prymitywny, plemienny tekst.

   Usuń
 2. @Anonimowy
  Właśnie podpisałem.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mój ulubiony fragment biblii to ten: "I jeśli prawa twoja ręka jest ci powodem do grzechu, odetnij ją i odrzuć od siebie. Lepiej bowiem jest dla ciebie, gdy zginie jeden z twoich członków, niż żeby całe twoje ciało miało iść do piekła."

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A mój List Ap. Pawła do RZYMIAN 1.18-32.
   (18) Albowiem gniew Boży z nieba objawia się przeciwko wszelkiej bezbożności i nieprawości ludzi, którzy przez nieprawość tłumią prawdę. (19) Ponieważ to, co o Bogu wiedzieć można, jest dla nich jawne, gdyż Bóg im to objawił. (20) Bo niewidzialna jego istota, to jest wiekuista jego moc i bóstwo, mogą być od stworzenia świata oglądane w dziełach i poznane umysłem, tak iż nic nie mają na swoją obronę, (21) dlatego że poznawszy Boga, nie uwielbili go jako Boga i nie złożyli mu dziękczynienia, lecz znikczemnieli w myślach swoich, a ich nierozumne serce pogrążyło się w ciemności. (22) Mienili się mądrymi, a stali się głupi. (23) I zamienili chwałę nieśmiertelnego Boga na obrazy przedstawiające śmiertelnego człowieka, a nawet ptaki, czworonożne zwierzęta i płazy; (24) dlatego też wydał ich Bóg na łup pożądliwości ich serc ku nieczystości, aby bezcześcili ciała swoje między sobą, (25) ponieważ zamienili Boga prawdziwego na fałszywego i oddawali cześć, i służyli stworzeniu zamiast Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen. (26) Dlatego wydał ich Bóg na łup sromotnych namiętności; kobiety ich bowiem zamieniły przyrodzone obcowanie na obcowanie przeciwne naturze, (27) podobnie też mężczyźni zaniechali przyrodzonego obcowania z kobietą, zapałali jedni ku drugim żądzą, mężczyźni z mężczyznami popełniając sromotę i ponosząc na sobie samych należną za ich zboczenie karę. (28) A ponieważ nie uważali za wskazane uznać Boga, przeto wydał ich Bóg na pastwę niecnych zmysłów, aby czynili to, co nie przystoi; (29) są oni pełni wszelkiej nieprawości, złości, chciwości, nikczemności, pełni są również zazdrości, morderstwa, zwady, podstępu, podłości; (30) potwarcy, oszczercy, nienawidzący Boga, zuchwali, pyszni, chełpliwi, wynalazcy złego, rodzicom nieposłuszni; (31) nierozumni, niestali, bez serca, bez litości; (32) oni, którzy znają orzeczenie Boże, że ci, którzy to czynią, winni są śmierci, nie tylko to czynią, ale jeszcze pochwalają tych, którzy to czynią.

   Dlaczego do Rzymian? Bo to epicentrum zła, piekło na Ziemi.

   Usuń
 4. @dor . W odpowiedzi na twoje ostatnie komentarze z poprzedniego postu, powolę sobie że odniose się do niektórych zdań, bo to co opublikowałaś, świadczy o twojej, albo braku wiedzy z historii - ogólnie albo kierowałaś się, ( żeby nie użyć ostrego słowa) ale brakiem rozsądku. Stawiam raczej na ten drugi.
  W okresie mojego życia miałem okazję poznać ludzi dotkniętych faktyczną ułomnością lub chorobą umysłową i zawsze starałem się im pomóc. Nieraz byłem mile zaskoczony jak niektórzy z nich potrafią być - mimo swoich przypadłości - w sumie mądrzy, inteligentni i po prostu nadzwyczaj ludzcy, ale też część z nich - mimo nieraz symptomów, też inteligentnej moralności - w swoich myślach i wypowiedziach oraz zachowaniach była daleka od tej normalności. Do dzisiaj mam kontakt ze wspaniałymi lekarzami-psychiatrami oraz osobami niosącymi pomoc ludziom dotkniętym niepełnosprawnością lub chorobą psychiczną. Nie dawno pokazałem moim kolegom specjalizującym się w dziedzinie PSYCHOLOGI I PSYCHIATRI obecny nowy artykół pana Pieczyńskiego zatytułowany - ŻEŃSKA ZASADA- niemal każdy z nich jasno stwierdził, że wymaga on chyba pomocy i to właśnie w zakresie wrodzonej wady psychicznej, ale w zakresie chorobowej i postępującej degradacji jego umysłu i psychiki. Czytając ten powyższy artykuł to naprawdę żal mi go i jeżeli będzie chciał to mu pomogę, choćby przez zwykłą rozmowę. Moją pomoc mogę zaoferować nie tylko "geniuszowi" tego blogu ale jak najbardziej; "dor" "Sowizdrzal" "Skorpion" i "Optymalion" to osoby które stanowią filar tego blogu. Ten "geniusz" o którym wspominasz "dor"- to nawet opinia jego kolegów "z branży" odmówili komentarza na jego temat, sugerując tylko, że to "delikatna sprawa", a nie chcą psuć sobie relacji towarzyskich. W wywiadzie jakiego udzielił ten "geniusz" portalowi Racjonalista. tv. to sam redaktor pytany o wrażenia z panem Krzysztofem, nie chciał się wypowiedzieć, wyjasniając, że może to uderzyć w jego portal i że "to może nie być dobrze widziane", dodał - Jaki jest pan Krzysztof , każdy widzi i słyszy - skwitował.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wracając do ciebie "dor"- nie chcę się za bardzo rozpisywać ale postaram się jak najbardziej to "okroić" i również pozostawić to twoim i waszym zranionym umysłom.
   Jeszcze wspomnę o obłędzie "antykatolickim" bo tak upierasz się że to pojęcie jest absurdalne i że w psychiatrii nie istnieje. Proponuję ci , udaj się do psychiatrii i opowiedz o swojej dolegliwości do KK a napewno znajdą u ciebie jakiś odpowiednik tegoż pojęcia i jeszcze proszę wspomnieć o "ROZDWOJENIU JAZNI" - że wg ciebie Uknown to katolik a Katolik to Uknown.
   Czy Hitler był Katolikiem? Zacna pani "dor -' zapomniała pani napisać a nawet wypadałoby zdefiniować kryteria "bycia katolikiem" Bo jeśli przyjąć, że katolikiem jest każda osoba ochrzczona , to owszem, w tym sensie Hitler był katolikiem. Jesli zapytamy czy identyfikował się z katolicyzmem i czy kierował się naukami Kościoła, odpowiedz będzie zupełnie inna. Czy był wierzący? I tu cię zadziwię - jego wierzenia identycznie pokrywają się z wiarą pana Pieczyńskiego. Patrz artykuł pana Pieczyńskiego wyżej. Co prawda Hitler często używał słowa "Opatrzność" w swoich wypowiedziach, jednak nie odnosił go do Boga w rozumieniu chrześcijańskim. Biograf Hitlera, A. Grunberg , pisał; Dla Hitlera Opatrzność była metafizyczną projekcją własnych dążeń, nadziei oraz osobistych pragnień. Hitler uwazał się za Boga Człowieka, jego wcielenie. Proszę poczytać o nazistowskiej "mistyce" o ezoteryce III Rzeszy - oj to same wierzenia co u pana Krzysztofa . Twój "dowód" droga "dor"- na religijność Trzeciej Rzeszy upada. Przywołujesz napis "Gott mit Uns" noszony przez Wehrmacht na klamrach pasów wojskowych. Przypuszczam że nie wiesz dor - no bo niby skąd, skoro czerpiesz swoje mądrości od takich "geniuszy" w twoim otoczeniu - że osoby posługujące się tym argumentem nie wiedzą, że nie był to bynajmniej "pomysł" nazistów - "Bóg z nami" to tradycyjna dewiza obecna w armii Prus, a następnie Niemiec od poczatków XVII wieku! Dodać należy, że wpis ten został usunięty z pasów "ideologicznych" formacji nazizmu, tj. oddziałów SS i SD. Niemiecka policja używała jej do lat 70. XX wieku. Sama dewiza pochodzi z ustanowionego w XV wieku pruskiego Orderu Łabędzia. W 1709 r Fryderyk umiescił ją na herbie Prus. O tym nie napisałaś "dor".
   To że Hitler bywał na na oficjalnych nabożeństwach (do 1935 roku) to czynił to z "przyczyn politycznych" tak jak to dziś robią politycy o antykatolickich poglądach.
   Co do Konkordatu jest to umowa międzypaństwowa, a takowe zawiera się nie tylko z państwami przyjaznymi, ale także z takimi, z którymi istnieje rozbieżność interesów ( a może zwłaszcza z takimi) własnie po to, by ową wrogość zmniejszyć. Przyjmująć twój sposób myślenia- "dor" - to musicie też oskarżyć nasz kraj o "sprzyjanie Hitlerowi" przez podpisanie umowy polsko-niemieckiej o niestosowaniu przemocy w dniu 26 stycznia 1934 r.

   Usuń
  2. Wojny i zamachy w imię Boga i religii to fałszowanie tego imienia i jest bluznierstwem. Jeśli ty "dor" uważasz się za znawcę Biblii bo powołujesz się na nią a jednocześnie ją potepiasz ( dziwne zachowanie) ale przeczytaj list do Jak. 4. 1-10 wersetu - z kąd się biora wojny, czy z nauki Chrystusa? Hitler mimo że był ochrzczony jako katolik ale przestał nim być, jak sam przyznał w wieku 13 lat. Istnieją wiele historycznych poświadczeń , że nawet przyznawał się do ateizmu. I teraz pomyśl - "dor" skoro chitler był katolikiem to jest nim dziś każdy ateista kierowany nienawiścią do KK. A do czego prowadzi nienawiść? Do wojny i mordów! Najbardziej okrutne rewolucje i dyktatury dokonały się w różnym czasie, w różnych miejscach i w róznych sytuacjach społecznych i kulturowych. Miały jedną cechę wspólną: zostały dokonane przez ateistów. Tak było w przypadku ateistycznej rewolucji francuskiej , ateistycznej rewolucji radzieckiej czy ateistycznej rewolucji w Meksyku i w Chinach, żeby wyliczyć te najbardziej znane i okrutne.
   Jak podaje sama definicja- KULTURA LAICKA-jest typową kulturą czasów nowożytnych i współczesnych. Została zaprojektowana w okresie renesansu, utrwalona w programie rewolucji francuskiej i rewolucji październikowej. Jest więc wynikiem manipulacji. Nie jest skutkiem przemyśleń i decyzji ludzi poszukujących prawdy i dobra. Nie było tej kultury w starożytności Zachodu i Wschodu, nie było jej w średniowieczu. Zrodziła się właśnie w renesansie w wyniku przeciwstawiania chrześcijaństwu twierdzeń negujących jego prawdy.
   Każdy system ateistyczny prowadzi do jakiejś formy dyktatury, gdyż ateiści przypisują sobie władzę decydowania o wszystkim. Przypisują sobie nawet władzę decydowania o życiu człowieka, (np, aborcja) a zatem władzę decydowania o tym, kogo wolno legalnie zabijać, a kogo ustanowione przez nich prawo będzie chronić. Ateizm prowadzi nie tylko do jakiejś formy dyktatury. Prowadzi także do jakiejś formy bałwochwalstwa. W ateizmie marksistowskim „bogiem” była partia komunistyczna i jej przywódcy, a w ateizmie liberalnym „bogiem” jest popęd, przyjemność czy pieniądze. U pana Pieczyńskiego, no kto przeczyta powyższy post (te dawne też) to, niech sam odpowie do czego prowadzi. Ateizm różnej maści i wszyscy wojujący z katolicyzmem zawsze stawia coś ponad człowiekiem i to jest podstawą do dokonania takich mordów.

   Usuń
  3. Zacna pani "dor" powołuje się na serię działań i zdarzeń Boga ( napisała tu [b]oga z małej litery z wiadomych powodów)- jakoby ten Bóg był taki niesprawiedliwy, krzywdzący niewinnych, jest przyczyną lęku, strachu... itd itd. Ale niesprawiedliwie i mordowanie tych biednych dzieci w łonach, to już "dor" nie przeszkadza?
   Poproszę o jakieś dowody że Bóg jest zły bo dopuszcza cierpienie, gdyż dla was, zgodnie a waszym światopoglądem jesteśmy przecież wyłącznie produktem ślepej ewolucji, która nie zna pojęcia dobra i zła a ewolucja nie jest ani zła ani dobra. Kategorie zła i dobra są bezsensowne z darwinowskiego punktu widzenia i relatywizmu etycznego wyznawanego przez ateistę. Dor, to są pojęcia chrześcijańskie które tacy jak wy, po prostu kradnie od chrześcijaństwa. W tymże relatywiżmie dobre i złe jest to, co się tylko komu podoba, czyli nie ma tu dogmatu (ateista sadomasochista może nawet powiedzieć, że cierpienie jest dobre). Dla nas chrześcijan cierpienie ma sens, bo Bóg zawsze wywodzi z próby cierpienia dobre skutki i naukę, których nie da się wywieść z samej suchej teorii (pewne rzeczy możemy zrozumieć tylko przez osobiste doświadczenie). Ukoronowaniem sensu cierpienia ludzkiego była Chrystusowa męka, która dodała kolejny wazny element w całym tym łańcuchu uzasadnień sensu ludzkiego cierpienia: ofiarowanie swego cierpienia z miłości za innych. Taka ofiara nie byłaby możliwa bez istnienia cierpienia.
   Potraficie zarzucać Bogu, że w jednych przypadkach zabrania zabijać, a w innych zaś zezwala, nakazuje zabijać lub nawet sam zabija. Skoro uważacie, że Bóg jest niekonsekwentny, to dlaczego nie widzisz "dor" takiej samej niekonsekwencji u siebie u feministek którzy domagają się zabijania w pewnych okreslonych przypadkach? Proszę nie oceniać tego Boga w taki spsób, jakby to był wasz kolega, którego obowiązują te same reguły jak dane prze Boga ludziom. Tymczasem jako dawca wszelkiego życia Bóg ma prawo je też odbierać, kiedy zechce.
   O Bogu i Moralności to Katolik podał żródła, zachęcam cię "dor" do dokształcenia się. Podobnie o zbrodniach i masowych mordach autorstwa Bodagowskiego i Górzyńskiego- wspaniałe artykuły.

   Usuń
  4. Co do twojego zdania- dor "...kto nawiedza i wcina się w dyskusje na portalach o tematyce odmiennej od swoich przekonań..." No bardzo przepraszam ale zdaje się że pan Krzysztof zaprasza wszystkich do swoich przemysleń - wierzących i nie wierzących o różnych poglądach. Czy ja, albo katolik i inni o takich poglądach chrześcijańskich, nie mamy prawa obrony, tam gdzie dochodzi do zakłamań, manipulacji faktami a szczególnie historii chrześcijaństwa? My nie wchodzimy do nikogo z buciorami w życie i nie chcemy aby wszyscy byli tacy jak my. Naszym celej jest tylko obrona! Coś ci się pomyliło dor! Jeżeli doszukać się portalu który nieustannie szczuje, ujada na Kościół, fałszuje faktami historycznymi, narzuca swoje poglądy to blog POLSKA -LAICKA! No przecież wystarczy obejrzeć filmiki pana Krzysztofa i kto komu w chodzi z buciorami w życie? A jesli ktoś kogoś tu obraża to OPTYMALION jako jedyny chyba tu przekroczył granice swojej - laickiej kultury- aż dziwię się że administrator nie reaguje.
   Podpuszczona feministka jak drze mordę podczas Mszy Świętej w "pojedynczym kościele" to oczywiście dla ciebie to WIELKIE OBURZENIE CHRZEŚCIJAN. Jednak do takich "pojedynczych" incydentów nie dochodzi raz na jakieś pięć lat. Warto wspomnieć o profanacji miejsc św gdzie fotografuje się z gołymi cyckami na tle kościołów, o demolowaniu OKIEN ŻYCIA. A na świecie? Oj lepiej nie pisać.
   Katolik- masz racje że trzeba znikać z tego syfu ale zapraszam cię na forum Racjonalista tam jest więcej osób z którymi można podyskutować. Bo tutaj? Pięć pijawek i rodzina w komplecie. Pozdrawiam i jak napisł kiedyś Anonimowy+ POZOSTAWIAM WAS W TYM LAICKIM SOSIKU -dodam toksycznym sosiku.

   Usuń
  5. Przepraszam za błędy ort jeśli są ale pisałem ten tekst w dość trudnych warunkach i w pospiechu.

   Usuń
  6. z tym psychiatrą, to nie żart, człowiek pozbawiony pomocy medycznej jest narażony na tragiczne skutki

   Usuń
  7. @Uknown

   ===Jak zwykle mądre słowa. Szkoda że nie są w stanie tego zrozumieć dlatego aż tak się nie rozpisywałem. Dzięki za zaproszenie do innego portalu i z chęcią przyjmę może tam rozkręcimy towarzystwo. Bo tu, to naprawdę nie ma do kogo. Ale jak na razie nie mam czasu,no akurat tak dzisiaj tutaj z ciekawości zajrzałem. Jeśli chodzi o błędy to naliczyłem się chyba z dwa; artyk{ó}ł w jednym miejscu i Psychiatrii - przez jedno "i" napisałeś. Pisze bo "ci" z braku argumentu zaraz będą pisać mimo że przeprosiłeś. Chociaż jak na warunki co pisałeś to i tak super. Sowizdrzal pewnie szykuje się do pisania nowej powieści a dor pewnie szuka nowych komunistycznych historyków bo to co napisała to pewnie brała od nich lekcje albo dziadek przed snem opowiadał takie mity na dobranoc a Skorpion zafascynowany myli prawdziwe fakty od mitów. Powodzenia i nieraz z nudów to tutaj jeszcze wejdę ale nie tak często. Powodzenia!

   Usuń
  8. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  9. Cyt. "Zacna pani "dor" powołuje się na serię działań i zdarzeń Boga ( napisała tu [b]oga z małej litery z wiadomych powodów)- jakoby ten Bóg był taki niesprawiedliwy, krzywdzący niewinnych, jest przyczyną lęku, strachu... itd itd. Ale niesprawiedliwie i mordowanie tych biednych dzieci w łonach, to już "dor" nie przeszkadza?
   Poproszę o jakieś dowody że Bóg jest zły bo dopuszcza cierpienie, gdyż dla was, zgodnie a waszym światopoglądem jesteśmy przecież wyłącznie produktem ślepej ewolucji, która nie zna pojęcia dobra i zła a ewolucja nie jest ani zła ani dobra. "
   UKNOWN Proszę bardzo. Oto jedne z bardzo licznych przykładów. Bóg zabija i nakazuje zabijać, pojedynczo i masowo. Księga rodzaju 7: "Wszystkie istoty poruszające się na ziemi z ptactwa, bydła i innych zwierząt i z wszelkich jestestw, których było wielkie mnóstwo na ziemi, wyginęły wraz ze wszystkimi ludźmi. 22 Wszystkie istoty, w których nozdrzach było ożywiające tchnienie życia, wszystkie, które żyły na lądzie, zginęły. 23 I tak Bóg wygubił doszczętnie wszystko, co istniało na ziemi, od człowieka do bydła, zwierząt pełzających i ptactwa powietrznego; wszystko zostało doszczętnie wytępione z ziemi. " Powtórzonego prawa 7: "Gdy Pan, Bóg twój, wprowadzi cię do ziemi, do której idziesz, aby ją posiąść, usunie liczne narody przed tobą: Chetytów, Girgaszytów, Amorytów, Kananejczyków, Peryzzytów, Chiwwitów i Jebusytów: siedem narodów liczniejszych i potężniejszych od ciebie. 2 Pan, Bóg twój, odda je tobie, a ty je wytępisz, obłożysz je klątwą, nie zawrzesz z nimi przymierza i nie okażesz im litości. Wytępisz wszystkie narody, które ci daje Pan, Bóg twój. Nie zlituje się twoje oko nad nimi, abyś nie służył ich bogom, gdyż stałoby się to sidłem dla ciebie. 17 Jeśli powiesz sobie: «Narody te są ode mnie liczniejsze, nie zdołam ich wytępić», 18 nie lękaj się ich! Pamiętaj, co uczynił Pan, Bóg twój, faraonowi i wszystkim Egipcjanom. 19 Pamiętaj o próbach ogromnych, które widziały twoje oczy, o znakach i cudach, o mocnej ręce i wyciągniętym ramieniu, którym wyprowadził cię Pan, Bóg twój. Tak samo uczyni Pan, Bóg twój, wszystkim narodom, których ty się lękasz. 20 Nadto jeszcze Pan, Bóg twój, będzie zsyłał na nich szerszenie, aż reszta, która się przed wami ukryje, wyginie. 21 Nie drżyj więc przed nimi, bo Pan, Bóg twój, jest pośród ciebie, Bóg wielki i groźny. 22 Z wolna i po trosze wypędzi Pan, Bóg twój, te narody sprzed twoich oczu. Nie będziesz mógł ich prędko wytępić, aby dzikie zwierzęta nie rozmnożyły się dokoła ciebie. 23 Pan, Bóg twój, wyda je tobie, przerazi je ogromnym zamieszaniem, aż wyginą do szczętu. 24 Królów ich wyda w twe ręce, abyś wygubił ich imię spod nieba. Nikt się z nich nie ostoi przed tobą, aż ich wytępisz."
   Bóg nakazuje i pomaga kraść. Księga Wyjścia 12: "Synowie Izraela uczynili według tego, jak im nakazał Mojżesz, i wypożyczali od Egipcjan przedmioty srebrne i złote oraz szaty. 36 Pan wzbudził życzliwość Egipcjan dla Izraelitów, i pożyczyli im. I w ten sposób [Izraelici] złupili Egipcjan."

   Usuń
  10. Bóg zezwala na niewolnictwo, również seksualne. Kapłańska 25: "Kiedy będziecie potrzebowali niewolników i niewolnic, to będziecie ich kupowali od narodów, które są naokoło was. 45. Także będziecie kupowali dzieci przychodniów osiadłych wśród was, przychodniów i potomków ich, urodzonych w waszym kraju. Ci będą waszą własnością. 46. Zostawicie ich w dziedzictwie waszym synom, aby ich posiadali na własność, na zawsze. Będziecie ich uważać za niewolników. Ale z braćmi Izraelitami nie będziecie się obchodzili srogo. 47. Jeżeli cudzoziemiec osiadły u ciebie wzbogaci się, a brat twój zubożeje i sprzeda siebie cudzoziemcowi osiadłemu u ciebie albo potomkowi cudzoziemca, 48. to ten, który się sprzedał, może być wykupiony. Jeden z braci jego wykupi go. 49. Także jego stryj albo syn jego stryja może go wykupić, albo którykolwiek z jego krewnych z jego rodziny wykupi go, albo też on sam siebie wykupi, jeżeli będzie na to go stać. 50. Wtedy wspólnie ze swym nabywcą obliczy czas od roku, w którym sprzedał siebie, aż do roku jubileuszowego: cena, za którą się sprzedał, będzie odpowiednia do liczby lat. Czas jego niewoli będzie mu policzony za dni najemnika. 51. Jeżeli jeszcze dużo lat jest do jubileuszu, to odpowiednio do ich liczby zwiększy cenę wykupu. 52. Ale jeżeli pozostaje niewiele lat do roku jubileuszowego, obliczy je i odpowiednio do liczby tych lat zapłaci swój wykup. 53. Będzie u ciebie jako najemnik, rok po roku. Nie będą się z nim srogo obchodzić w twej obecności. 54. Jeżeli zaś w ten sposób nie będzie wykupiony, to wyjdzie na wolność w roku jubileuszowym razem ze swoimi dziećmi. 55. Moimi bowiem niewolnikami są Izraelici. Oni są moimi niewolnikami, ci, których wyprowadziłem z ziemi egipskiej. Ja jestem Pan, wasz Bóg!"
   Liczb 31: "Według rozkazu, jaki otrzymał Mojżesz od Pana, wyruszyli przeciw Madianitom i pozabijali wszystkich mężczyzn. 8. Zabili również królów madianickich. Oprócz tych, którzy zginęli [w walce]: Ewi, Rekem, Sur, Chur i Reba - razem pięciu królów madianickich. Mieczem zabili również Balaama, syna Beora. 9. Następnie uprowadzili w niewolę kobiety i dzieci madianickie oraz zagarnęli jako łup wszystko ich bydło, stada i cały majątek. 10. Spalili wszystkie miasta, które tamci zamieszkiwali, i wszystkie obozowiska namiotów. 11. Zabrawszy następnie całą zdobycz, cały łup złożony z ludzi i zwierząt, 12. przyprowadzili jeńców, zdobycz i łup do Mojżesza, kapłana Eleazara i całej społeczności Izraelitów, do obozu, który się znajdował na równinach Moabu, położonych nad Jordanem naprzeciw Jerycha. 13. Mojżesz, kapłan Eleazar i wszyscy książęta społeczności wyszli z obozu naprzeciw nich. 14. I rozgniewał się Mojżesz na dowódców wojska, na tysiączników i setników, którzy wracali z wyprawy wojennej. 15. Rzekł do nich: Jakże mogliście zostawić przy życiu wszystkie kobiety? 16. One to za radą Balaama spowodowały, że Izraelici ze względu na Peora dopuścili się niewierności wobec Pana. Sprowadziło to plagę na społeczność Pana. 17. Zabijecie więc spośród dzieci wszystkich chłopców, a spośród kobiet te, które już obcowały z mężczyzną. 18. Jedynie wszystkie dziewczęta, które jeszcze nie obcowały z mężczyzną, zostawicie dla siebie przy życiu."

   Usuń
  11. Bóg dopuszcza kłamstwo i sam kłamie. Księga Ezechiela r. 14: "A gdyby prorok dał się zwieść i przemawiał - oto Ja , Pan , zwiodłem tego proroka: wyciągnę rękę przeciwko niemu i zgładzę go spośród ludu mego izraelskiego." 2 List do Tesaloniczan: "Pojawieniu się jego towarzyszyć będzie działanie szatana, z całą mocą, wśród znaków i fałszywych cudów6, 10 [działanie] z wszelkim zwodzeniem ku nieprawości tych, którzy giną, ponieważ nie przyjęli miłości prawdy, aby dostąpić zbawienia. 11 Dlatego Bóg dopuszcza działanie na nich oszustwa, tak iż uwierzą kłamstwu," Bóg bezwzględnie posługuje się ludzmi i nieważne, że cierpią inni dla realizacji jego celów jak w księdze wyjścia 9, w której celowo czyni serce Faraona upartym, by móc zesłać na cały naród plagi, a w końcu by zabić wszystkich pierworodnych ziemi egipskiej. Z kolei w księdze Hioba, bóg zakłada się z szatanem, czy hiob czci go tylko, że jest szczęśliwy i bogaty. Żeby się przekonać, bóg zezwala szatanowi by zesłać cierpienia na zupełnie niewinnego i sprawiedliwego Hioba, w tym pod gruzami zawalonego domu, ginie 10 dzieci Hioba jeszcze bardziej niezwiązanych z zakładem.
   Jeszcze przykłady jaki to jest sprawiedliwy. W księdze Samuela 12 Bóg aby ukarać Dawida, jego żony (które nie miały nic wspólnego z jego występkiem) zostały publiczne zgwałcone, a jego syn zachorował i umarł. Ewangelia Mateusza 12: Wprawdzie Syn Człowieczy odchodzi, jak o Nim jest napisane, lecz biada temu człowiekowi, przez którego Syn Człowieczy będzie wydany. Byłoby lepiej dla tego człowieka, gdyby się nie narodził». Mimo to pozwolił by się narodził i by wykonał to co bóg dla niego zaplanował, a następnie go za to ukarał. Logika taka jak wasza.

   Usuń
  12. Jakby tego było mało, bóg rozpamiętuje się w swojej nienawiści, zemście i gniewie. Ks. Nahuma 1: "Zazdrosnym i mszczącym się Bogiem jest Pan; mścicielem jest Pan i Władcą [pełnym] gniewu; Pan mści się nad swymi wrogami i długo się gniewa na swoich nieprzyjaciół."
   Jeremiasza 13 "powiesz im: "To mówi Pan: Oto napełnię pijaństwem wszystkich mieszkańców tego kraju, królów zasiadających na tronie Dawida, kapłanów, proroków oraz wszystkich mieszkańców Jerozolimy 14 i porozbijam ich jednych o drugich, ojców wraz z synami - wyrocznia Pana - bezwzględnie, bez litości i bez miłosierdzia wyniszczę ich." Powtórzonego prawa 32: "Zgromadzę na nich nieszczęścia, wypuszczę na nich swe strzały, 24. zmorzy ich głód, gorączka ich strawi i złośliwa zaraza. Wbiję w nich kły dzikich zwierząt z jadem tych, co pełzają w prochu. 25. Na dworze miecz będzie ich pozbawiał dzieci, a przerażenie po domach, tak młodzieńców jak panny, niemowlę ssące i starca. 26. I rzekłem: Ja ich wygładzę, wygubię ich pamięć u ludzi." Gdy miecz błyszczący wyostrzę i wyrok wykona ma ręka, na swoich wrogach się pomszczę, odpłacę tym, którzy Mnie nienawidzą. 42. Upoję krwią moje strzały, mój miecz napasie się mięsem, krwią poległych i uprowadzonych, głowami dowódców nieprzyjacielskich."
   Przy tym należy zaznaczyć, bóg biblibijny jest wszechwiedzący (psalm 139 werset 4, 16 oraz 1 list jana 3 werset 20) Bóg jest wszechmogący (Ewangelia Łukasza 1 werset 37, List do Efezjan 1, werset 11, psalm 115 w 3, Księga Daniela 4 w. 32, Ewangelia Mateusza 10 w 29, 30) Takowy bóg czyni to co chce, spełnia swoją wolę i jednocześnie na świecie istnieje zło, więc logicznie bóg chce zła i istnienie zła jest zgodne z jego wolą.
   Co z kolei oznacza, że bóg jest odpowiedzialny za każde zło, każdą krzywdę i każdą niesprawiedliwość na świecie. Do tego przyjmuje pełną odpowiedzialność w tym zakresie. Tu odsyłam do: Księgi Prawa Powtórzonego 32 werset 39 , księgi Izajasza 45 werset 7 , księgi wyjścia 4 werset 11 oraz Dzieje apostolskie 4 werset 27, 28.
   Potwierdza to, że bóg mógłby wszystko zamierzyć i wszystko inaczej zaplanować i wykonać. Jednak na przestrzeni całej biblii zgodne z jego zamysłem są działania, które uważamy za niezgodne z prawem, łamiące konstytucje, prawa człowieka i humanitaryzmu.
   trzeba jeszcze zauważyć, że gdyby dobry bóg chciał przebaczyć komuś grzechy to by po porostu to uczynił. My grzeszni ze swoją upadłą naturą potrafimy przebaczać sobie nawzajem nawet gdy żadne zadośćuczynienie nie jest możliwe. U boga biblii to działa zupełnie inaczej. Ponieważ zapłatą za grzech jest śmierć - List do rzymian 6, to bez rozlania krwi nie ma odpuszczenia grzechów - Hebrajczyków 9. Dlatego iż nie możliwe jest by grzechy usuwała trwale ofiara ze zwierząt, dlatego ustanawia ofiare z człowieka - List Hebrajczyków 10.

   Usuń
  13. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  14. Cyt."Kategorie zła i dobra są bezsensowne z darwinowskiego punktu widzenia i relatywizmu etycznego wyznawanego przez ateistę. Dor, to są pojęcia chrześcijańskie które tacy jak wy, po prostu kradnie od chrześcijaństwa."
   UKNOWN Wróć się pan do szkoły, a dokładniej na lekcje historii z filozofii starożytności. Z resztą już o tym pisałam. Ale powtórze jeszcze raz, dobro i zło to jedne z podstawowych pojęć etycznych. Etyka - gałąź moralności rozwinęła się niezależnie od biblii w wielu różnych kulturach. Pojęcia dobra i zła po raz pierwszy wyróżnił Sokrates.
   Moralność jak podają wszystkie nauki jest jednym z najstarszych i najbardziej rozpowszechnionych instynktów we wszystkich kulturach. Psychologia ewolucyjna wyjaśnia skąd się biorą instynkty moralne, instynkt zasady wzajemności, uniwersalia moralne itd.
   Cyt. "W tymże relatywiżmie dobre i złe jest to, co się tylko komu podoba, czyli nie ma tu dogmatu (ateista sadomasochista może nawet powiedzieć, że cierpienie jest dobre)."
   W związku z tym co napisałam wyżej, dogmat do niczego ludziom nie jest potrzebny. Twój przykład jest nietrafiony, bo to jest sprawa tego sadomasochisty co robi ze sobą.
   Cyt. "Dla nas chrześcijan cierpienie ma sens, bo Bóg zawsze wywodzi z próby cierpienia dobre skutki i naukę, których nie da się wywieść z samej suchej teorii (pewne rzeczy możemy zrozumieć tylko przez osobiste doświadczenie)."
   Czyli mamy cierpieć i zadawać cierpienia innym, by wynieść z tego dobrą naukę. Kolejny raz gratuluje logiki.
   Cyt."Ukoronowaniem sensu cierpienia ludzkiego była Chrystusowa męka, która dodała kolejny wazny element w całym tym łańcuchu uzasadnień sensu ludzkiego cierpienia: ofiarowanie swego cierpienia z miłości za innych. Taka ofiara nie byłaby możliwa bez istnienia cierpienia."
   To tylko potwierdza niesprawiedliwość i okrucieństwo boga. Jezus wcale nie lepszy, chociażby gdy np. pochwala porzucenie przez Piotra jego żony i dzieci dla celów religijnych (Ewangelia Mateusza 19, 27-29) Czy to nauczanie moralne zasługujące na uznanie według waszych wrażliwości moralnych?

   Usuń
  15. w polskim szkolnictwie o sprawach które nie podobają się klerowi nie uczą więc skąd miał to wiedzieć

   Usuń
 5. Dobra, przyszedł czas na antydepresanty. Tak tak, obsesje same się nie wyleczą.

  OdpowiedzUsuń
 6. Strach, to jest broń hierarchów i powód bezwolnego działania u wyznawców. Dobrze, że teraz boją się o swoje wpływy. Wyginą jak dinozaury, ale to za kilka pokoleń, za jedno-dwa pokolenia dojdziemy w Polsce do poziomu irlandzkiego. Tego się boją i stąd ten rozpaczliwy trolling. To już niczego nie zmieni. Kamień uruchamiający lawinę już się toczy, a z nim kolejne i kolejne. Nic już tego nie zatrzyma, to tylko kwestia czasu.

  OdpowiedzUsuń
 7. Cyt. "Jeszcze wspomnę o obłędzie "antykatolickim" bo tak upierasz się że to pojęcie jest absurdalne i że w psychiatrii nie istnieje. Proponuję ci , udaj się do psychiatrii i opowiedz o swojej dolegliwości do KK a napewno znajdą u ciebie jakiś odpowiednik tegoż pojęcia i jeszcze proszę wspomnieć o "ROZDWOJENIU JAZNI" - że wg ciebie Uknown to katolik a Katolik to Uknown."
  UKNOWN Tym tokiem rozumowania będzie istniał również np. obłęd antypieczyński jak to w waszym wypadku. Zupełnie nie zrozumiałeś o co chodziło w moim tekście.
  Cyt. "Czy Hitler był Katolikiem? Zacna pani "dor -' zapomniała pani napisać a nawet wypadałoby zdefiniować kryteria "bycia katolikiem" Bo jeśli przyjąć, że katolikiem jest każda osoba ochrzczona , to owszem, w tym sensie Hitler był katolikiem. Jesli zapytamy czy identyfikował się z katolicyzmem i czy kierował się naukami Kościoła, odpowiedz będzie zupełnie inna. Czy był wierzący? I tu cię zadziwię - jego wierzenia identycznie pokrywają się z wiarą pana Pieczyńskiego. Patrz artykuł pana Pieczyńskiego wyżej. Co prawda Hitler często używał słowa "Opatrzność" w swoich wypowiedziach, jednak nie odnosił go do Boga w rozumieniu chrześcijańskim. Biograf Hitlera, A. Grunberg , pisał; Dla Hitlera Opatrzność była metafizyczną projekcją własnych dążeń, nadziei oraz osobistych pragnień. Hitler uwazał się za Boga Człowieka, jego wcielenie. Proszę poczytać o nazistowskiej "mistyce" o ezoteryce III Rzeszy - oj to same wierzenia co u pana Krzysztofa . Twój "dowód" droga "dor"- na religijność Trzeciej Rzeszy upada."
  UKNOWN W tych zdaniach też wyszła twoja nieumiejętność czytania ze zrozumieniem no chyba, ze to objawy obłędu. Naucz się tego najpierw bo ciężko z tobą w ogóle podejmować dyskusje. Nie napisałam nigdzie, że Hitler był katolikiem. Tekstów autora bloga tez nie czytałeś nigdy ze zrozumieniem, bo jego rzekomy Bóg nie ma nic wspólnego z opatrznością. Takie porównania to nawet nie braki wiedzy, ale kolejna nieumiejętność tym razem logicznego myślenia. Natomiast Hitler sugerował się niczym innym jak biblią. Mimo, że w twoim mniemaniu nie chodziło mu o boga w rozumieniu chrześcijańskim. Później to wyjaśnię.
  Nie trzeba powoływać się na innych autorów, wystarczy przeczytać co sam o sobie mówi w Mein Kampf. Żeby nie być gołosłownym oto przykłady jego wypowiedzi:
  "Moje uczucia jako chrześcijanina wskazują mi mojego Pana i Zbawcę jako wojownika. Wskazują mi człowieka, który kiedyś w swej samotności, otoczony przez garstkę uczniów, rozpoznawał w Żydach, czym naprawdę są, i zebrał ludzi, by walczyć przeciwko nim, i który był największym nie jako męczennik, ale jako wojownik. W nieograniczonej miłości jako chrześcijanin i jako człowiek czytam ustępy, które mówią, jak Pan wystąpił w swej mocy i pochwycił bicz, by wypędzić ze świątyni ten ród węży i żmij. Jak wspaniała była jego walka w obronie świata przeciwko truciźnie żydowskiej. Dziś, po dwu tysiącach lat, z głębokim uczuciem rozpoznaję wyraźniej niż kiedykolwiek, że w tym właśnie celu rozlał On swoją krew na krzyżu. Jako chrześcijanin nie mam obowiązku, by przyzwalać na oszukiwanie mnie, lecz obowiązkiem moim jest być wojownikiem o prawdę i sprawiedliwość… I jeśli jest cokolwiek, co potwierdzałoby, że działamy właściwie, jest to ucisk, który codziennie wzrasta. Jako chrześcijanin mam też obowiązek wobec mojego własnego narodu. Kiedy wychodzę rano i widzę tych ludzi stojących w kolejkach i patrzę na ich ściśnięte twarze, wierzę, że byłbym nie chrześcijaninem, ale samym diabłem, gdybym nie odczuwał żalu, gdybym nie zwrócił się, jak nasz Pan dwa tysiące lat temu, przeciwko tym którzy do dziś wykorzystują i grabią tych biedaków."
  "Likwidując naród żydowski wypełniam wolę boską i boski plan".
  "Jeśli dojdziemy kiedyś do władzy, to utrzymamy ją z pomocą Bożą. Nie damy już jej sobie odebrać."
  "Jestem przekonany, że działam jako agent naszego Stwórcy. Walcząc z żydami, wykonuję pracę Pana Naszego"

  OdpowiedzUsuń
 8. O czym to wszystko świadczy. Ta część historii potwierdza do czego mogą zaprowadzić interpretacje tej "świętej" księgi. Zauważmy jak podzielone jest chrześcijaństwo? Ile jest jego odłamów i jak dogmaty w ramach nich rażąco się od siebie różnią. Biblia na różne tematy w różnych miejscach ma inne zdanie. Równie dobrze każdy z nas może na jej podstawie stworzyć sobie religie. Czym kierował się Bóg, że dopuścił do czegoś takiego tworząc ewangelie?
  Chrystus, w całej tej g. księdze w tym jednym się nie pomylił: "Nie sądźcie, że przyszedłem pokój przynieść na ziemię. Nie przyszedłem przynieść pokoju, ale miecz. Bo przyszedłem poróżnić syna z jego ojcem, córkę z matką, synową z teściową i będą nieprzyjaciółmi człowieka jego domownicy. Kto kocha ojca lub matkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien. I kto kocha syna lub córkę bardziej niż Mnie, nie jest Mnie godzien." "Przyszedłem rzucić ogień na ziemię i jakże bardzo pragnę, żeby on już zapłonął! Czy myślicie, że przyszedłem dać ziemi pokój? Nie, powiadam wam, lecz rozłam. Odtąd bowiem pięcioro będzie rozdwojonych w jednym domu: troje stanie przeciw dwojgu, a dwoje przeciw trojgu; ojciec przeciw synowi, a syn przeciw ojcu; matka przeciw córce, a córka przeciw matce; teściowa przeciw synowej, a synowa przeciw teściowej".
  No i mamy rozłamy między tymi, którzy upierają się by straszyć nas piekłem i tymi którzy chcą by dano im spokój. Rozłamy w ramach chrześcijaństwa. Rozłamy o Jezusa np. miedzy islamem a chrześcijaństwem. Zaznaczam, cała reszta się nie spełniła, mimo niesamowitego gimnastykowania się chrześcijan żeby udowodnić np. że słowo pokolenie nie znaczy to co faktycznie znaczy. Bo albo odczytujemy sens dosłowny, albo doszukujemy się co tak na prawdę ten ukryty sens stanowi czyli droga do nikąd. W ten sposób mamy całą plejade dogmatów, poglądów i religii. To tak apropos jeśli wiemy lepiej co autor chciał przekazać, bo w ten sposób każdy może doszukać się w tekście tego czego chce.
  Cyt."Przywołujesz napis "Gott mit Uns" noszony przez Wehrmacht na klamrach pasów wojskowych. Przypuszczam że nie wiesz dor - no bo niby skąd, skoro czerpiesz swoje mądrości od takich "geniuszy" w twoim otoczeniu - że osoby posługujące się tym argumentem nie wiedzą, że nie był to bynajmniej "pomysł" nazistów - "Bóg z nami" to tradycyjna dewiza obecna w armii Prus, a następnie Niemiec od poczatków XVII wieku! Dodać należy, że wpis ten został usunięty z pasów "ideologicznych" formacji nazizmu, tj. oddziałów SS i SD. Niemiecka policja używała jej do lat 70. XX wieku. Sama dewiza pochodzi z ustanowionego w XV wieku pruskiego Orderu Łabędzia. W 1709 r Fryderyk umiescił ją na herbie Prus. O tym nie napisałaś "dor"."
  UKNOWN No i co z tego, że ten napis nie został wymyślony przez Hitlera? swastyka też nie była jego pomysłem, co nie zmienia faktu, że napis widniał na klamrach w niektórych formacjach niemieckich np. Wermachtu aż do 1945 r.
  Cyt. "To że Hitler bywał na na oficjalnych nabożeństwach (do 1935 roku) to czynił to z "przyczyn politycznych" tak jak to dziś robią politycy o antykatolickich poglądach.
  Co do Konkordatu jest to umowa międzypaństwowa, a takowe zawiera się nie tylko z państwami przyjaznymi, ale także z takimi, z którymi istnieje rozbieżność interesów ( a może zwłaszcza z takimi) własnie po to, by ową wrogość zmniejszyć. Przyjmująć twój sposób myślenia- "dor" - to musicie też oskarżyć nasz kraj o "sprzyjanie Hitlerowi" przez podpisanie umowy polsko-niemieckiej o niestosowaniu przemocy w dniu 26 stycznia 1934 r."
  To co tu napisałeś potwierdza tylko fakt, że pobudki polityczne i działania dyktatorów nie mają nic wspólnego z ateizmem. Z logiki wynika, że na coś czego nie ma, nie da się powołać jak to czynił chociażby Hitler. I nawet jakby Hitler jak sam twierdzisz był ateistą to jego ateizm z tym co robił nie miałby nic wspólnego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze jedno, samo istnienie biblii i próby opierania się na niej są już nawoływaniem do podziałów (ludzie wierzący wypełniający jego wolę i cała reszta, którą Bóg potępia). To się nazywa dyskryminacja.

   Usuń
  2. Moralność chrześcijańska opiera się na nakazach i zakazach "świętej" księgi, a katolicka dodatkowo na tradycji Kościoła. Moralność ta jest ułomna. Ludzie stworzyli lepsze systemy etyczne np. takie które nie piętnują osób homoseksualnych, czy gardzą przemocą.

   Usuń
  3. https://pl.wikipedia.org/wiki/Alois_Hudal
   to tylko jeden z biskupów którzy pomagali w ucieczkach nazistom. ten między innymi ukrywał dr mengelego

   Usuń
 9. Cyt."Wojny i zamachy w imię Boga i religii to fałszowanie tego imienia i jest bluznierstwem. Jeśli ty "dor" uważasz się za znawcę Biblii bo powołujesz się na nią a jednocześnie ją potepiasz ( dziwne zachowanie) ale przeczytaj list do Jak. 4. 1-10 wersetu - z kąd się biora wojny, czy z nauki Chrystusa?"
  UKNOWN A od kiedy to macie prawo wyłączności do bilblii? :D i czy czytając jakąkolwiek książkę, nie można być krytycznym w stosunku do niej? :D
  Cyt."Hitler mimo że był ochrzczony jako katolik ale przestał nim być, jak sam przyznał w wieku 13 lat. Istnieją wiele historycznych poświadczeń , że nawet przyznawał się do ateizmu."
  Tak, tak szczególnie gdy mówił: "Jeśli dojdziemy kiedyś do władzy, to utrzymamy ją z pomocą Bożą. Nie damy już jej sobie odebrać." albo "Likwidując naród żydowski wypełniam wolę boską i boski plan".
  Cyt."I teraz pomyśl - "dor" skoro chitler był katolikiem to jest nim dziś każdy ateista kierowany nienawiścią do KK."
  Jeszcze raz durniu, nie napisałam nigdzie jakoby hitler był katolikiem, a o CHitlerze pierwsze słysze.
  Cyt "A do czego prowadzi nienawiść? Do wojny i mordów! Najbardziej okrutne rewolucje i dyktatury dokonały się w różnym czasie, w różnych miejscach i w róznych sytuacjach społecznych i kulturowych. Miały jedną cechę wspólną: zostały dokonane przez ateistów. Tak było w przypadku ateistycznej rewolucji francuskiej , ateistycznej rewolucji radzieckiej czy ateistycznej rewolucji w Meksyku i w Chinach, żeby wyliczyć te najbardziej znane i okrutne."
  UKNOWN Szkoda, że nie wspominasz jaka była jedna z najważniejszych przyczyn wybuchu tej rewolucji francuskiej, a mianowicie wyzysk spoleczny. Duchowieństwo i szlachta nie płaciły podatków i żyły z wyzysku stanu trzeciego (mieszczanie, chłopi, inteligencja). Chłopi stanowili ok.80% ludności, płacili różnego rodzaju podatki i czynsze np. dziesięcinę klerowi. Zanim rewolucja rozpętała się na dobre nie muszę chyba wspominać jak karano drobnych rewolucjonistów i tych którzy przeciwstawiali się takiemu stanowi.
  Poza tym nie nadużywaj pojęć, rewolucja meksykańska to rewolucja meksykańska, a nie ateistyczna.
  Choć między innymi przeciwstawiano się wtedy zbyt silnej pozycji kościoła (większość ziem rolnych należała do kościoła, głód itd.) co nie znaczy, że głównymi jej prekursorami byli ateiści, (Zapata był np. wierzącym, tak samo Carranza!) czy wybuchła dlatego bo ci nie wierzyli w boga. To absurd. Powtórzę jeszcze raz ateizm nie był tu żadną pobudką ani tym bardziej przyczyną.
  To samo tyczy się rewolucji w Chinach. I nie nazwano jej ateistyczną tylko KULTURALNĄ, nie wprowadzaj w błąd. O czym z resztą również pisałam w poprzednim poście, ale skopiuje to dla ciebie, bo zupełnie nie wiesz o czym mowa: Maoiści odrzucali wszystko co pochodziło z przeszłości. Łącznie z każdą ideą i kulturą. Nie ma tam mowy o inspirowanym brakiem wiary w Boga/bogów mordowaniu ludzi czy opresji. Co oznacza, że jeśli rewolucja kulturalna w takiej formie wybuchałby dziś, to takim samym celem ataków jak wszystkie religie staliby się otwarci ateiści, którzy dla rewolucjonistów oznaczaliby przeszłość, którą trzeba zniszczyć.

  OdpowiedzUsuń
 10. Cyt."Jak podaje sama definicja- KULTURA LAICKA-jest typową kulturą czasów nowożytnych i współczesnych. Została zaprojektowana w okresie renesansu, utrwalona w programie rewolucji francuskiej i rewolucji październikowej. Jest więc wynikiem manipulacji. Nie jest skutkiem przemyśleń i decyzji ludzi poszukujących prawdy i dobra. Nie było tej kultury w starożytności Zachodu i Wschodu, nie było jej w średniowieczu. Zrodziła się właśnie w renesansie w wyniku przeciwstawiania chrześcijaństwu twierdzeń negujących jego prawdy."
  UKNOWN Wynikiem manipulacji to są te bzdury, które tu wypisałeś. Nie dziwie się, że nikt tego nie skomentował.
  Cyt."Każdy system ateistyczny prowadzi do jakiejś formy dyktatury, gdyż ateiści przypisują sobie władzę decydowania o wszystkim. Przypisują sobie nawet władzę decydowania o życiu człowieka, (np, aborcja) a zatem władzę decydowania o tym, kogo wolno legalnie zabijać, a kogo ustanowione przez nich prawo będzie chronić."
  UKNOWN Nie no jasne to ateista nakazał niegdyś palić dzieła sprzeczne z naukami kościoła, przy okazji także ich autorów, to ateista każe kobiecie rodzić bez względu na wszystko, to ateista nakazuje jakie formy antykoncepcji stosować a jakie nie, to ateista nakazuje czego uczyć w szkołach, itd, itp.
  Cyt."Ateizm prowadzi nie tylko do jakiejś formy dyktatury. Prowadzi także do jakiejś formy bałwochwalstwa. W ateizmie marksistowskim „bogiem” była partia komunistyczna i jej przywódcy, a w ateizmie liberalnym „bogiem” jest popęd, przyjemność czy pieniądze."
  Uczyli się od najlepszych.
  Cyt."U pana Pieczyńskiego, no kto przeczyta powyższy post (te dawne też) to, niech sam odpowie do czego prowadzi. Ateizm różnej maści i wszyscy wojujący z katolicyzmem zawsze stawia coś ponad człowiekiem i to jest podstawą do dokonania takich mordów."
  Aha czyli biedni Francuzi powinni byli dać się dalej wykorzystywać przez księży, bo przecież ważniejsze być głodnym niż najedzonym. Pomijając fakt, że tam ateistów było pewnie tylu ilu kot napłakał.

  OdpowiedzUsuń
 11. UKNOWN Jeszcze co do twojego pierwszego postu, w którym chyba pragniesz raz sprowokować rozmówce, a dwa wywyższyć się nad rozmówcą mówiąc jaki to nie jesteś dobrotliwy i fajny. Delikatnie to ci powiem tyle, że guzik interesuje mnie twoje życie i to kim jesteś i wątpie żeby kogokolwiek tutaj to interesowało. Tym bardziej co twoi pożal się koledzy specjaliści sądzą na temat artykułów na niszowym blogu. Ale jeżeli decydują się na diagnozowanie człowieka opierając się wyłącznie na artykule, no to każdy chyba sam oceni jacy to "specjaliści". Nic dodać nic ująć. Nie interesują mnie też słowa jakichś dziennikarzyn, które żeś wyczytał na ledwo zipiejącym już portalu.

  OdpowiedzUsuń
 12. Cyt."Potraficie zarzucać Bogu, że w jednych przypadkach zabrania zabijać, a w innych zaś zezwala, nakazuje zabijać lub nawet sam zabija. Skoro uważacie, że Bóg jest niekonsekwentny, to dlaczego nie widzisz "dor" takiej samej niekonsekwencji u siebie u feministek którzy domagają się zabijania w pewnych okreslonych przypadkach?"
  UKNOWN U siebie niekonsekwencji nie widzę, bo po prostu jej unikam, tak samo jak unikam działań, które czynił biblijny bóg. Co do feministek to nie wiem jakie dokładnie poglądy głoszą, ale bardzo wątpię, że jakakolwiek domaga się zabijania.
  Cyt."Co do twojego zdania- dor "...kto nawiedza i wcina się w dyskusje na portalach o tematyce odmiennej od swoich przekonań..." No bardzo przepraszam ale zdaje się że pan Krzysztof zaprasza wszystkich do swoich przemysleń - wierzących i nie wierzących o różnych poglądach. Czy ja, albo katolik i inni o takich poglądach chrześcijańskich, nie mamy prawa obrony, tam gdzie dochodzi do zakłamań, manipulacji faktami a szczególnie historii chrześcijaństwa? My nie wchodzimy do nikogo z buciorami w życie i nie chcemy aby wszyscy byli tacy jak my. Naszym celej jest tylko obrona! Coś ci się pomyliło dor! Jeżeli doszukać się portalu który nieustannie szczuje, ujada na Kościół, fałszuje faktami historycznymi, narzuca swoje poglądy to blog POLSKA -LAICKA! No przecież wystarczy obejrzeć filmiki pana Krzysztofa i kto komu w chodzi z buciorami w życie?"
  UKNOWN Nic mi się nie pomyliło, bo nikt wam nie nakazuje tutaj wchodzić, czytać ani oglądać takich, a nie innych filmików, a do tego nabijać posty i wejścia na stronę komuś kogo tak nie lubicie. Logika na prawdę nie boli.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na portale katolickie włażą przeciwnicy KK także z Laickiej i trollują, hejtują tam bez umiaru, uniemożliwiając spokojną dyskusję.
   A czy ktoś tobie każe czytać co piszą katolicy i odpowiadać po 10 razy?

   Usuń
  2. Ateiści i inni "wolnomyśliciele" są tolerancyjni ale tylko dla tych, którzy im przytakują. :)

   Usuń
  3. Wystarczy być CZŁOWIEKIEM by poprzeć wszelkie działania Pana Krzysztofa.
   Nie katolikiem, bo Ci mają wyprane mózgi i zniewolone dusze. Zatem w swojej teraźniejszej postaci niewiele mają wspólnego z człowiekiem stworzonym przez Boga . Człowiekiem wolnym , myślącym, twórczym. Jeśli bowiem odprawia się mszę na cześć pedofila Jankowskiego i stawia się mu ponownie pomnik, to co wspólnego mają z CZŁOWIEKIEM (homo sapiens) tak czyniący?
   Wystarczy być prawdziwym ojcem , matką , babcią, czy dziadkiem by chcieć sprawiedliwości.
   Kto jest winien takiej niesprawiedliwości?
   TY ciemny katolicki ludu.
   Oto dowód jak "święty" Wojtyła zamiatał pod dywan pedofilię.
   Dziwisz dziś go broni. Wszyscy , którzy ukrywali bądź ukrywają pedofilów są współwinni i powinni ponieść za to karę.
   Zatem czytajcie Wy, którzy przeciwstawiacie się działaniu Pana Krzysztofa :
   Jan Paweł 2 oraz długoletni szef Kongregacji Nauki Wiary, kard. Ratzinger wymagali bezwzględnego respektowania postanowień tajnego do niedawna dokumentu watykańskiego - „Instructio de modo procedendi in causis sollicitationis”, znanego również pod nazwą „Crimen sollicitationis”. Dokument autorstwa sekretarza Kongregacji Nauki Wiary, kard. Alfreda Ottavianiego podpisany w 1962 roku przez papieża Jana XXIII, zakazuje ujawniania przypadków pedofilii pod groźbą klątwy dla ujawniających i nakazującą skłanianie ofiar do milczenia - też pod groźbą klątwy. W myśl dokumentu należy niezwłocznie otoczyć opieką księdza, oskarżonego o seksualne wykorzystywanie małoletniego i przenieść go do innej parafii. Skandal seksualny musi być opanowany i pójść w zapomnienie. Dokument zakazuje współpracy w tych sprawach z władzami śledczymi i nakazuje niszczenie dowodów przestępstw. Osoby, które doprowadziły do ujawnienia skandalu powinny być zneutralizowane i ukarane. Skutkiem tego, zaszczuta rodzina ofiary musi opuścić miejscowość, w której mieszka, albowiem za sprawą agitacji z ambony, jest ona przedmiotem ostracyzmu ze strony wspólnoty lokalnej.

   Usuń
  4. To samo można o was powiedzieć, to jest taki miecz obosieczny.
   Ja w każdym razie nie jestem zalogowany na żadnym portalu katolickim i też niczego tam nie piszę już napewno nie trolluję.Mnie taklie poratle w ogóle nie interesują bo doskonalwe wiem co tm moze być pisane - same bzdury dlatego cos takiego mnie nie interseuje . I z wami też tak być powinno , skoro wam nie odpowiada co my tu piszemy to po prostu znikajcie stąd. Ja tam waszych potrali nie szukam , nic tam po mnie, piszcie sobie co chcecie. A w zamian wy zróbicie to samo ,opuśćcie ten potral bo i tak z nikim żadnej dyskusji nie będzie, bo nie ma o czym. Nie można prowadzić rzeczowej dyskusji o UROJENIACH. Takimi tematami zajmują się zawodowo psychiatrzy.
   Czy nie lepiej rozsatać się pokojowo? ,miech każdy pozostanie przy swoim zdaniu, i tyle.
   Z Bogiem , jak to mówicie. No to z Bogiem
   My pójdziemy swoja drogą , wy swoją.
   No to pa!

   Usuń
  5. Anonimowy z 07.40 Po pierwsze to te posty odnosiły się bezpośrednio do mnie, więc trudno było je pominąć i miały obalić to co pisałam wcześniej - to tak delikatnie mówiąc, a po drugie każdy mój post odnosi się do czegoś innego, gdyby co drugie (jak nie każde) zdanie Uknowna nie było totalną bzdurą to by i moich odpowiedzi było mniej. W związku z czym pozwolę sobie dokończyć tę polemikę, ale faktycznie mój błąd, że dałam się w nią w ogóle wciągnąć, bo to tylko strata mojego cennego czasu.
   Poza tym to ciekawe na jakichże to portalach tak was hejtują czytelnicy z laickiej, konkretny przykład pokażesz?, jestem ciekawa jak ich w ogóle rozpoznajesz. Oj mitomania też jest waszą domeną, ale wcale się nie dziwię, w końcu sam bóg biblijny zezwala wam na to.

   Usuń
  6. A to ciekawe, że nie można pominąć "totalnych bzdur" i nad każdą trzeba się rozwodzić. Ja tych hejterów w ogóle rozpoznaję po tym, że sami się do tego przyznają. :)

   Usuń
 13. Optymalion, nie rozumiesz co czytasz? A co mnie ty obchodzisz? Mniej niż zeszłoroczny śnieg.
  Wolność. Inni "wasi wchodzą" na katolickie i to z wulgarnymi wpisami, to i tu może wchodzić kto chce. Ja nikogo nie wyzywam.

  OdpowiedzUsuń
 14. Anonimowy 25 lutego 2019 18:05
  Jakbyś był człowiekiem, to byś nie pisał na poziomie dna i to zamulonego, pod brudną wodą obelg, wyzwisk i pomówień.

  OdpowiedzUsuń
 15. Ile jeszcze przykładów zła katolickiego trzeba przedstawić , by ten naród się obudził?
  Ile ofiar pokazać , by rodacy zrozumieli, że przez wieki naród polski jest prowadzony na sznurku i poddawany wyniszczeniu?
  To co piszę , piszę właśnie do katolików nie chcących zrozumieć działania takich ludzi jak Pan Krzysztof.
  Polscy katolicy , którzy buntujecie się wobec postawy ludzi walczących z klerem KK, to właśnie Wy jesteście ofiarami kleru.
  Zechciejcie tylko być choć przez chwilę uczciwi.
  Zechciejcie być CZŁOWIEKIEM !!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. sam się stań człowiekiem i nie wylewaj na ludzi pomyj a potem możesz pouczać innych

   Usuń