1

1

poniedziałek, 19 listopada 2018

Śmierć ma piękne oczy


Związek Polaków z przeszłością jest tak samo toksyczny jak z kościołem. Gdy czytam jakikolwiek artykuł na temat PRL, wojny, zaborów to widzę puszkę Pandory, która się otworzyła. Rozmiar hejtu jest porażający. Coraz częściej zastanawiam się kim jest człowiek, który za złotówkę jest w stanie to robić i jak by się zachował gdyby życie stworzyło prawdziwe zagrożenie. Za ile wydałby sąsiada na śmierć. To, że jest katolikiem i narodowcem  jest oczywiste, nawet nie warto o tym wspominać. Skoro potrafi winić Żyda za swoje nieszczęścia choć go nie ma, to co by zrobił gdyby Żyd był. Wiadomo co! Pozostawmy więc temat historii, toksyczny, zatruty przez cierpiętnictwo i religię. Jak to wygląda na co dzień w życiu wielu z nas? Z racji rozległości tematu problemy poruszę tylko hasłowo. 
Każdy nosi jakieś rany. Bardzo dużo wynosimy z dzieciństwa. Jeden jest za chudy, drugi za gruby, za niski, za wysoki, niedoceniony, bity, wyzywany. To są prawdziwe rany. I dlatego, że są prawdziwe bolą. Ponieważ bolą zmuszają nas do znalezienia mechanizmów obronnych. Im wyższa kultura człowieka tym subtelniejszy kamuflaż, ale zasada jest jedna,  „jestem ofiarą”. Odreagowanie, które najczęściej widzę to, atakować nim mnie zaatakują. Tak, jakby człowiek mówił do siebie, „jestem niski ale nie myśl, że jestem mały. Dam ci w kość tak, że mnie popamiętasz. Nie ustąpię nawet na krok i udowodnię, że jesteś przy mnie nikim”. Z takim człowiekiem trudno się współpracuje, gdyż jego priorytetem jest imponowanie wiedzą i sprawdzanie czy mu dorównujesz. Jeśli kogoś nie znasz, lub czegoś nie wiesz jesteś ciemniakiem. Następna grupa to ludzie, którzy kłamią. Kłamstwo jest formą manipulacji i służy pokazaniu się w najlepszym świetle. Wszystkich znam, wszystko mogę załatwić. Manipulacja służy zawsze własnym, egoistycznym interesom bo na pewno nie służy osobie okłamywanej. „Matka przez całe życie mnie poniżała. Już nigdy na to nie pozwolę”. Taka osoba wyprze się tego, co powiedziała lub zrobiła, nawet gdy ją skonfrontujemy ze świadkami wydarzenia. Wyparcie jest maską założoną na maskę bólu. Potem pojawia się forma wyższej manipulacji wliczająca szereg przysług, która służy uzależnieniu człowieka i zmuszaniu go do realizacji nie swojego programu. Odbiera mu samodzielność, odcina od jego znajomych i przyjaciół wykazując, że są beznadziejni. 
Wszystko to robią ludzie zranieni. Ich rany dają im prawo żeby tak postępować.
To dotyczy ludzi o wyższej kulturze (kultura nie ma nic wspólnego z wykształceniem). Ludzie o niższej kulturze piszą hejty, narzucają swoje poglądy innym, są totalni w swoim hejcie. Nienawiść muszą wyrazić przy użyciu przemocy. To najbardziej zagorzali wyznawcy kultów religijnych. Po swoich atakach zawsze idą do kościoła, żeby się oczyścić i rozgrzeszyć. Udają, że nie widzą rozmiaru homoseksualizmu wśród księży. Religia skutecznie oczyszcza sumienia łajdaków. Inne rany z dzieciństwa to nieobecni rodzice, matka lub ojciec. Najczęściej przejawia się to w bardzo niskim poczuciu własnej wartości i nienawiści do siebie. Odreagowanie, to brak tolerancji, faszyzm i lęk przed związkami. Dlatego faszyści nienawidzą gejów gdyż wydaje się im, że homoseksualizm i strach przed związkiem heteroseksualnym to to samo. Ten ruch ma te same korzenie, czyli psychologiczny mechanizm bólu po nieobecnym ojcu. Kiedy gej potrafi wyjść z ukrycia jego życie może mieć wszelkie wartości piękna i godności. W ukryciu nienawiść i pogarda w niektórych  przypadkach prowadzą do nazizmu i pragnienia fizycznej zagłady przeciwnika. 
Marsz rządu z faszystami w Warszawie jest wyborem, którego dokonała populistyczna partia PiS-u. Maszerując ramię w ramię z faszystami udali się na mszę. Kościół od tysiąca lat rozgrzesza swoich wyznawców ze zbrodni. Pamiętajcie, że z faszyzmem nie da się pogodzić wizji Polski świeckiej i demokratycznej. Pamiętajcie też, że żaden przedstawiciel tego rządu po udziale w tym marszu nie ma prawa wziąć udziału w obchodach rocznicy Powstania w warszawskim getcie ani w Marszu Żywych w Oświęcimiu. Tych spraw nie da się pogodzić.  Zdecydowaliście się stanąć po stronie faszystów!!! 11 listopada obecny rząd określił swój prawdziwy światopogląd i dlatego powinien zostać rozwiązany. Mam nadzieję, że Polacy to zrozumieją i zobaczą do czego doprowadziła polityka kościoła w naszym kraju. Do czego jeszcze kościół popchnie Polaków by obronić swoje status quo?
17 komentarzy:

 1. My wspaniali Polacy okazaliśmy się tacy sami jak ci nikczemni Niemcy. Okazywanie tej nikczemności światu nazywa się patriotyzmem.

  OdpowiedzUsuń
 2. https://plejada.pl/newsy/rafal-olbinski-w-ameryce-polak-to-synonim-glupka-tylko-u-nas/0lrb9tt

  - W Ameryce Polak to synonim głupka. Jak ktoś mówi ci: "you are Polak" to znaczy, że uważa, że jesteś prymitywnym debilem. Na taką opinię przez lata zapracowała Polonia, zamykając się w parafialnych gettach w Chicago czy Nowym Jorku. Ci ludzie nie wychylają nosa poza swoją dzielnicę, są niewykształceni, nie mają żadnych ambicji. Ich nauka zakończyła się na lekturze katechizmu. Prawdę mówiąc, dziś jest podobnie, gdy pojedzie się na białostocką czy podkarpacką wieś.
  ...........................
  Właśnie dzięki takim jak występujący tu Katolik,takie jest postrzeganie Polaków w świecie.
  Zresztą sam nasz Gospodarz tam w wiele lat był i powinien też coś w tym temacie napisać.
  Świetnie opisane są te sprawy w książkach E.Redlińskiego.

  OdpowiedzUsuń
 3. @Katolik
  Weź przestań nudzić, co?

  OdpowiedzUsuń
 4. Parafianin-ciemnota ,katolik -popularny jak śledź ,ciemnotą się najlepiej manipuluje

  OdpowiedzUsuń
 5. Panie Pieczyński,dlaczego pan znowu usunąłeś mój komentarz?
  Czyżby do wyrażania opinii na pańskim blogu mają prawo tylko osoby o takich samych poglądach jak pan?
  Po raz drugi jestem zawiedziony.

  OdpowiedzUsuń
 6. I w poprzednim poście też! A szkoda. Chciałem jeszcze odmitować wiele tematów ale chyba nie będzie mi dane. Każdy ma prawo poznać opinię z obu stron.

  OdpowiedzUsuń
 7. Skoro nie mogę komentować to pozwól panie Pieczyński że podam dwie literatury do przeczytania. No chyba każdy ma prawo poznać opinię nie tylko tego co OSKARŻA ale co sam OSKARŻONY ma do obrony.

  Dwie książki. Zanim zaczniecie oskarżać, przeczytajcie?!
  1. "KOŚCIÓŁ BEZ CENZURY" Jan Lewandowski.
  2. "KOŚCIÓŁ KATOLICKI i jego WROGOWIE" Vittorio Messori

  Zasada jest taka że trzeba poznać oskarżenia z obu stron. Ja poznałem i mogę wymienić tytuły książek wrogie Kościołowi. Gdybym nie przeczytał to nie broniłbym KK.

  OdpowiedzUsuń
 8. https://vod.pl/programy-onetu/newsweek-opinie-manuela-gretkowska-2711/c4s622s

  Gretkowska: zobaczmy, ile pieniędzy wydaje się na bzdury katolickie

  OdpowiedzUsuń
 9. https://wiadomosci.onet.pl/kraj/gretkowska-rzad-kaczynskiego-to-przemoc-lamanie-prawa-i-przekupstwo/mb41g8t

  Manuela Gretkowska była gościem Renaty Kim w programie "Newsweek Opinie". Pisarka wypowiedziała się m.in. na temat rządów Prawa i Sprawiedliwości. - To, co reprezentuje rząd Kaczyńskiego, to jest przemoc, łamanie prawa i przekupstwo. Jesteśmy w rękach gangsterów. Budzimy się każdego dnia i widzimy to po kolejnych aferach – skomentowała. - Mamy 25 lat demokracji i ludzie trochę się rozleniwili. Uważają, że będą głosować przy urnach, a nie na ulicach - mówiła. - Do wyborów samorządowych nie miałam poczucia, że głosowanie coś da. Obawiałam się, że wyniki będą sfałszowane, ale inercja głupoty jest jeszcze na takim poziomie, że im się to nie udało - dodała.

  OdpowiedzUsuń
 10. Cenne słowaPanie Krzysztofie. Podzielam Pana w całej rozciągłości !

  OdpowiedzUsuń
 11. Panie Krzysztofie robi Pan dobrą robotę,trzeba temu KLEROWI pokazać gdzie jest jego miejsce.Ja też jestem antyklerykalny i boli mnie jak kościół wszystkich Polaków okrada. Bliska mi jest wiara Słowiańska i jak dowiedziałem co kościół zrobił z dawnym kultami "pogańskimi " to jeszcze bardziej stałem antykościelny. Nie wiem czy Pan wie o tym, że na tzw Jasnej Górze w Częstochowie w czasach przed okupacją Watykańską było to miejsce poświęcone Słowiańskiej Bogini Łady i tam usługiwały jej kapłanki, kiedy był najazd barbarzyński ( tzw. chrystianizacja ) wymordowano kapłanki, te co przeżyły były sprzedawane do burdeli. To mnie utwierdziło jeszcze bardziej, że kościół katolicki głownie w Polsce jest organizacją przestępczą. Gdyby nie te ekscesy kościoła w Polsce to ja bym tylko nie zgadzał się z kościołem teologicznie, ale niestety jest inaczej.

  OdpowiedzUsuń
 12. Zapomniałem dodać, że kościół w swoich podojach zdobył ARKONĘ czyli ostatni bastion, który bronił wiary Słowiańskiej, a było dnia 12 czerwca 1168 roku. Trzeba o tym pamiętać.

  OdpowiedzUsuń
 13. https://www.youtube.com/watch?v=lanxdM4te04
  Proponuję wszystkim posłuchać tej audycji, tu jest spory fragment jak chrześcijaństwo o ewangelickim autoramencie podbijało Grenlandię.
  A poza tym dużo informacji ogólnych też ciekawych. Polecam.

  OdpowiedzUsuń
 14. Takie znamienne słowa z powyższej audycji/filmiku:

  "Grenlandia to było jedno z wielu miejsc na globie gdzie żyli ludzi SZCZĘŚLIWI, ale tylko do przybycia białego człowieka.
  Biały zachodni człowiek wywrócił ich świat. Wywrócił, zmienił na zawsze." itd. posłuchajcie.

  OdpowiedzUsuń
 15. V. Messori i J. Lewandowski. Dwa inteligentne inaczej autorytety patrzące na świat przez umysłową skoliozę. Do czego jest zdolny osobnik zaprogramowany szaleństwem krzyża prezentuje każdy z nich w sposób właściwy schizofrenikom.
  Irracjonalizacja rzeczywistości.

  Messori skupia się na walce z nie podzielającymi nauk Kk. oraz przeciwnikami papieskiego autorytaryzmu. Na deprecjacji każdej innej niż katolicka drogi życia. Zwłaszcza ateistycznej. Broni Kościoła przez atak na konkurencję i naukę.
  Ma za co się wycukrzać. Za profity z papieską rękojmią miejscówki w raju. Za rozwód skonsumowanego małżeństwa załatwiony w Rocie Rzymskiej. Za iluminacyjne olśnienie niczym Paweł z Tarsu, po ,,rozmowie'' z biskimi zza grobów.
  Przeto broni absolutyzmu papieskiego i prawd objawionych głoszonych przez Kk. Deprecjonuje inne wyznania, narzuca obsesyjne wizje Jezusa Chrystusa...Ot, szowinista rzymsko-katolicki tkwiący mentalnie w średniowieczu. Zmurszały filar walącego się Kościoła katolickiego.
  Oto parę błyskotliwych wytrysków geniuszu Vittoria;
  ,,Człowiek to zwierzę religijne''.
  ,,Pismo Święte jest dziełem Boga''.
  ,,Inkwizycja była jak ministerstwo zdrowia. Leczyła''.
  ,,Katolicka Konkwista w Am. Południowej była wyzwalaniem Inków i Azteków z tyranii''.
  ,,Prawa człowieka postulowane przez ONZ są nieważne, bo...nie ma w nich odwołania do Boga''.
  ,,Kara śmierci pochodzi z ustanowienia Boga''.
  ,,Galileusz był niemoralny'', ,,Żydzi współpracowali z Hitlerem-nie Kościół katolicki''...
  A ,,nauka laboratoryjna nie jest świętą wiedzą''.
  I płacz nad masami katolików mordowanych przez ateistów.
  Ciemnogród, w którym usiłuje się zamknąć wszystko, co żywe z nieożywionym, by służyło Panu. Z Watykanu.

  O J. Lewandowskim można by cokolwiek rzec, gdyby takowe zjawisko samodzielnie zaistniało w realnym świecie. Gdyby osobnik o tym imieniu i nazwisku tworzył odautorsko. Chociażby z apologetycznym przegięciem obrony ,,jedynie słusznej wiary''. Kompilującego zlepki uwag opętanych szaleństwem krzyża autorytetów nie sposób komentować.
  Jedna tylko uwaga do próby zagrania przez J. Lewandowskiego roli Celsusa a rebours. Z krytyką ateizmu i ateistów.
  Wyszedł p a r a C e l s u s. Tak samo obsesyjnie, jak medyk z Bazylei podporządkował wszystko bogu.
  Cóż można powiedzieć więcej o;
  -Pozerze na mistrza teologii robiącemu za pracza kościelnych brudów.
  -Erudycie ograniczonemu mistyką, irracjonalnością i ,,świętą wiedzą''. Chadzającemu w dogmatycznym gorsecie.
  -O istocie rzekomo wolnej w wypowiedzi, ale ,,zniewolonej Chrystusem'' (pojęcie Węcławskiego).
  Kruchtowy intelektualista bez intelektu.

  Autorytety, te pomnikowe-mają to do siebie, że milczą. Ożywiający ich myśli-koncepcie-odkrycia powinni uwzględnić dezaktualizacje czasu, miejsca, norm itp. nie przystającej zaszłości do współczesności. Animowanie ich zdań trąci anachronizmem. I śmiesznością np.; przy dogmacie płaskości Ziemi rzekomego centrum Wszechświata.
  Sam bóg postulowany byt niematerialny też bardziej komplikuje rzeczywistość niż ją wyjaśnia.

  Jak nisko musiał upaść Kościół katolicki z papiestwem, skoro głównymi swoimi obrońcami czyni kazuistów i adwokatów diabła.

  Branie do rak opracowań V. Messoriego lub J. Lewandowskiego nie jest zbrodnią tylko strata czasu. I późniejszej ablucji.

  OdpowiedzUsuń
 16. Sowizdrzal tobie przydałby się Prof Kabza. Jeśli te książki stanowią dla ciebie stratą czasu, to poczytaj gazetę Urbana.

  OdpowiedzUsuń