1

1

środa, 29 sierpnia 2018

Jestem obcy w swoim domuNiedawno rozmawiałem ze swoim katolickim znajomym. To była godzinna rozmowa podczas której chciałem się dowiedzieć dlaczego kolega jest częścią kościoła katolickiego. Streszczę Państwu jej najważniejsze wątki. 
-  Z jakiego powodu należysz do organizacji, która akty ludobójstwa nazywa ewangelizacją?
-  Kościół zrobił wiele złych rzeczy, ale ta część  do której ja należę nikogo nie mordowała.
-  Nie przeszkadza ci pedofilia w kościele? Masz małe dzieci.
-  Ta część kk do której ja należę nie zajmuje się pedofilią. 
-  Nie przeszkadza ci , że kk pierze pieniądze od mafii amerykańskiej po rodzimą Camorrę ?
-  Każda korporacja ma swoje ciemne sprawy.
-  A śmierć biskupa Wesołowskiego w Watykanie, który był okazem zdrowia? Wszyscy wiedzą, że to zbrodnia lub wymuszone samobójstwo po to, aby nie zaczął mówić.  
- Każdy rząd ma swoje służby specjalne i tysiące brudnych interesów. 
-  Chowanie zamordowanych pod zwłokami innych w Watykanie, bo nikt tam nie będzie ich szukał, też cię nie wzrusza. W takim razie powiedz dlaczego uważasz katolickiego Chrystusa za swojego idola? Jego nauki i słowa są pełne niecierpliwości, nietolerancji, rasizmu, niezrozumienia dla prześladowanych i namawiania do przemocy. Pogardy dla tępoty uczniów, którzy o trwogo nie potrafią chodzić po wodzie pomimo, że on im to pokazał.  Napuszony styl wypowiedzi człowieka zarozumiałego i oderwanego od życia,  który nie potrafił niczego wytłumaczyć dostarczając coraz to nowych niezrozumiałych metafor.
-  To prawda, nie lubiłem Chrystusa od dziecka i uważam, że był złym nauczycielem.
-  Dlaczego w takim razie jesteś częścią tej organizacji? 
-  Gdyż mam tam ludzi z którymi się dogaduję. Podobnie myślimy o świecie. Poza tym dzieci dostają prezenty na pierwszą komunię i ja im tej radości nie odbiorę.  Oczywiście to nie ma związku z żadnym przeżyciem duchowym. Dziecko jest za małe żeby to rozumieć.  Chodzi wyłącznie o prezenty.
-  To straszne co mówisz. 
-  Kiedy przed laty byliśmy w biedzie, do ojca przyszedł proboszcz i przyniósł mu kilka tysięcy. To nam wtedy bardzo pomogło. 
Za te kilka tysięcy kk kupił sobie trzy pokolenia niewolników.  A może i więcej. Kolega nie odpowiedział jaką zbrodnię musiałby kościół popełnić żeby od niego odszedł.  A przecież pomoc to pierwsza rzecz, którą mają opanowane sekty. Pomagają i w zamian za to wchodzą do życia.  Otaczają opieką i pomocą do tego stopnia, że bez nich coraz trudniej jest sobie poradzić.  Przy czym odcinają od wszystkiego co nie pochodzi od nich, gdyż celem tej pomocy jest ubezwłasnowolnienie. Za pomoc trzeba się odwdzięczyć i za pomoc trzeba odpłacić lojalnością. Gdy z czymś się nie zgodzimy zaczyna się szantaż, manipulacja i straszenie. Krok po kroku wprowadzają się do naszego życia i ustanawiają w nim swoje reguły. Wszystko w trosce o nas. Każda religia, każda sekta ma to przepróbowane i sprawdzone. Każda toksyczna relacja również. 
Kiedy mówiłem przez trzy lata, że obecny papież jest taki sam jak jego poprzednicy nikt się ze mną nie zgadzał. Używa innego pudru ale istota jest niezmienna. Teraz z fałszywym uśmiechem wita Irlandczyków. Do kogo się uśmiecha? Będzie kłamać dopóki ta chora instytucja nie zostanie rozwiązana, ale zanim to się stanie ma odpowiedzieć przed sądem za krycie pedofilii i inne zbrodnie kk. 
Dopóki będziemy zezwalać na bezkarność ludzi powołujących się na Boga, korporacji która miele tryliony, dopóty musimy się liczyć z tym, że podstawa naszej cywilizacji będzie  oparta na kłamstwie, manipulacji i hipokryzji. One pozwalają na niekończące się wojny w imię Boga, patriotyzmu, obrony wartości. Człowiek znęca się nad człowiekiem ponieważ od dziecka jest uczony aby żyć w kłamstwie. Kłamstwo religijne przechodzi do innych sfer życia. Kościół katolicki nie pochodzi od Boga i nie ma związku z Bogiem. Papież ma stanowisko takie jak prezes, prezydent czy dyrektor jakiejkolwiek organizacji czy firmy. Zmuszacie ludzkość aby wyrównała do ostatniego w peletonie. Mam tego dosyć. Wracam do siebie. 83 komentarze:

 1. Odpowiedzi
  1. Katolik to popularny parafianin czyli ciemnota ,nigdy niezrozumie boskości bo żadna religia nie ma nic wspólnego z Bogiem ,którego jesteśmy cząstką .Jestem szczęśliwa że odeszłam od religi jakieś 30lat temu .

   Usuń
 2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 3. Cała kwintesencja. Szkoda tylko, że "owieczki" tego nie przeczytają, a nawet, gdy to zrobią, to nic z tego nie przyjmą. Pozostała cześć społeczeństwa w znacznej liczbie ma gdzieś dobro ludzkości i patrzy tylko na siebie i ludzi ze swojego najbliższego kręgu. Smutne to, ale wydaje się, że dzięki sieci jednak coś drgnęło, nawet w tak skostniałym społeczeństwie jak nasze. Zauważa się częstsze deklaracje "buntu" przeciw katolickiej narracji płynącej ze szkoły, urzedów, urzędników państwowych, TV, gazet, uroczystości lokalnych i centralnych, itd. Ludzie się powolutku budzą, ale słowo klucz: "powolutku"...:(

  OdpowiedzUsuń
 4. Pisząc o czarnych kartach KK o zbrodniach i pedofilii, trzeba zaznaczyć że nie ma odpowiedzialności zbiorowej. Każda jednostka indywidualnie będzie odpowiadała za swoje czyny. Czy jest sens stawiać przed sąd wszystkich Niemców ur po 1945r za zbrodnie popełnione w czasie II wojny św? Kto odpowie za prześladowanych chrześcijan na świecie, za pomordowanych kapłanów? Kto odpowie za Rewolucje Francuską o ludobójstwie o których świat nie chce pamiętać? A może pan, panie Pieczyński, poczujesz się do odpowiedzialności za tych, o takich samych nienawistnych poglądach jak pan, którzy próbowali budować świat bez Boga? Czy wy też nie powinniście odpowiedzieć za zbrodnie innych wojujących ateistów którzy mordowali w imię swego ustroju opartego na jawnym ateizmie? Atakując KK za zbrodnie w przeszłości sprawiacie wrażenie jak byście sami nie wiedzieli, że to własnie systemy ateistyczne doprowadziły do najbardziej okrutnych dyktatur i zbrodni w historii ludzkości.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W stosunku do KK nie można stosować określenia "zbrodnie przeszłości". Zmienił on bowiem tylko formę zniewolenia ludzkości. Sam fakt pozostaje bez zmian.Mniemam, że pedofilia też istniała od wieków nie będąc ujawniana.
   KATOLICYZM to ZAKAŁA LUDZKOŚCI tak dla ateistów jak i chrześcijan biblijnie wierzących!!!

   Usuń
 5. A dlaczego była Rewolucja Francuska? A dlaczego była Reformacja? A dlaczego była Inkwizycja? A dlaczego ukrywa się pedofilię pośród klechów? A dlaczego udajesz, że faszyzm nie wyrósł na podłożu katolicyzmu vide Mussolini i Hitler. A dlaczego nie wspominasz o roli Watykanu w ochronie SS-manów po wojnie? A dlaczego nie wspomnisz, że nawet Stalin był niedoszłym absolwentem seminarium...? I czy zbrodnie tzw. ateistów maja usprawiedliwiać zbronie katolików w tzw. Nowym Świecie i obecnie? Czy Franco w Hiszpanii popierany przez Watykan jest Twoin idolem? Czy chorwacki duchowny Alojzije Viktor Stepinac, kóry był forsowany przez JPII na świętego, to Twój idol? Mógłbym tak bez końca przytaczać dowody na zbrodnie KK, ale czy to coś zmieni w Twojej irracjonalnej postawie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Twoje dowody możesz wsadzić je w między bajki. O jaką inkwizycje ci chodzi? Pewnie nie wiesz, więc poczytaj sobie.Zarzuty o "aktywną i masową"pomoc hitlerowcom są o tyle śmieszne że nie będę komentował. To że ktoś był niedoszłym ab. seminarium nie znaczy że zbrodnie należy przypisać KK. Hitler też był ochrzczony jako katolik ale przestał nim być w wieku 13 lat. A skoro był katolikiem , to jest nim dziś każdy ateista, który był ochrzczony z tobą łącznie stąd ta Rewolucja Francuska.

   Usuń
  2. Dlaczego wy ateiści i racjonaliści nie bierzecie odpowiedzialności za zbrodnie drugiej wojny św, za Rewolucję Francuską? Jak wspomniałem Hitler był katolikiem ale wyrzekł się wiary mając 13 lat i deklarował się jako ateista i to bojowym, tak jak wasz Pieczyński. Skoro Hitler był katolikiem a stał się ateistą to każdy współczesny ateista który kiedyś był katolikiem,stał się też ateistą i powinien też być sądzony za zbrodnie swoich przywódców. I kto tu mówi o zbrodniach KK? I kto tu używa słowa " irracjonalny". Napisz mi jakiego jesteś wyznania czy byłeś katolikiem? To mi pomoże użyć wobec ciebie trafnych argumentów. O zbrodniach KK w sposób logiczny wyjaśniłem to pisząc w komentarzu z 31 sierpnia.

   Usuń
  3. Proponuję oglądnąć film na youtube "Lampa w ciemności" dla rozjaśnienia katolickiego zaćmienia umysłów.

   Usuń
  4. Skorpion, sugeruje odpuscic proby polemiki z Katolikiem (z tymi przez male "p" rowniez) nie pogadasz, jak mawiala babcia mojej kolezanki, a rzeczona babcia madrym czlowiekiem byla :-) Zwrocilem uwage na odpowiedz Katolika do twojego wpisu. Katolik pisze min tak: "Zarzuty o "aktywną i masową"pomoc hitlerowcom są o tyle śmieszne że nie będę komentował." To jest esencja "odpowiedzi" na wszystkie niewygodne dla Katolika kwestie. Katolik i jemu podobni w mentalnosci stosuja "odpowiedzi" wlasnie tego typu lub podobne w rodzaju: "no nie, skoro ty nie rozumiesz tak podstawowych rzeczy, to jak z toba rozmawiac?!" Katolik to sciana betonu jesli chodzi o polemike, reflekcje czy te najwazniejsza ceche jaka jest autorefleksja. Oczekujesz autorefleksji od ludzi typu Katolik, a to niestety plonne nadzieje z twej strony. Nie uzyskasz. Ludzie o osobowosci, bo to juz nie poglad, a mentalnosc bedaca osobowoscia, Katolika sa (znowu cytujac babcie:-)) "straceni dla spoleczenstwa". Moja sugestia tyczy li tylko komentarzy-tego betonowego rodzaju-w sieci. W realu jak najbardziej mozna probowac. Osobiscie tak robie, ale (zawsze jest jakies ALE?:-))tylko i wylacznie jesli jestem-najczesciej atakuja mnie osoby z kregu rodzinnotowarzyskiego, ktorzy znaja moj swiatopoglad-przywolywany do tablicy:-)

   Usuń
  5. Dzięki za ten wpis. Wiem o wszystkim o czym napisałeś Zwyklak. Co do ataków znajomych i rodziny, to i owszem też takich doświadczam. Chociaż zauważam też taką malutką iskierkę, a raczej iskierki nadziei, bo spotykam też takich ludzi, którzy kiedyś byli ortodoksyjni, a teraz skłaniają się do posiadania duużych wątpliwości. Ba czasami nawet przyznają mi rację...:)

   Usuń
  6. Oj następny do kolekcji Skorpion i Zwyklak. Tu się czujecie jak rybka w wodzie ponieważ nie znają waszego światopoglądu. I oto wam chodzi! Argumenty na wasze zarzuty mam aż nadto i nie ma dla mnie nie wygodnych odpowiedzi. Po prostu uczono mnie żeby nie tracić czasu na takich "ZATWARDZIAŁYCH" co kompletnie nic nie dociera a szczególnie taki " optymalion" no, jego komentarze to kompletnie odpuściłem. Jeśli ten ma problem ze zrozumieniem czegokolwiek to już nigdy nie zrozumie. Twój wpis Zwyklak, to obrócenie kota ogonem bo przecież tak sądzę o was.

   Usuń
  7. @Katolik
   Ty nie rozumujesz bo ty wierzysz, czyli jesteś głupi wg.Staszica. Religia, jak wiadomo, jest dla ludzi bez rozumu czyli dla takich jak ty.

   Usuń
 6. Pedofilia w KK? Owszem że istnieje, tak jak w każdej instytucji. Jednak czy można tu trąbić o jakieś wielkiej PLADZE zamiatanej pod dywan przez kler,jak chciałyby tego lewicowe ośrodki propagandy? Nienawiść środowisk komunistycznych, lewicowych i masońskich do KK powoduje że przemilczane są setki tysięcy pedofilii w śród innych grup religijnych czy zawodowych. Kiedy zrozumiemy, ze antyklerykalna propaganda o rzekomej "PLADZE" pedofilii w KK jest grą polityczną!Kiedy przestaniemy nabierać się na manipulację mediów, które z jednego przypadku robią regułę przemilczając fakty,o których ludzie nie mogą się dowiedzieć, bo groziłoby to ich powrotem do wiary i Kościoła Katolickiego.

  OdpowiedzUsuń
 7. Własnie o to chodzi, że nie wiesz o co mi chodzi, co do inkwizycji, ale nie przeszkadza Ci to aby z wyższością stwierdzić, że moje dowody to bajki. Sam sobie poczytaj historię, a później się autorytatywnie wypowiadaj.
  Pośród Katolików niestety są ludzie, których nie można szanować, bo mając bez przerwy Boga na ustach, nie tylko nie szanują swojej wiary, przykazań i siebie, ale nie mają też szacunku do inaczej myślących co okazują w wypowiedziach uciekając się do przeinaczeń, kłamstw, wyzwisk i pogardy, jak też i w czynach. Słowacki, Mickiewicz, Kościuszko, a nawet Stanisław Staszic w traktacie "Ród ludzki" oraz wielu, wielu innych światłych Polaków przez wieki głosiło prawdę o tej narośli na tkance ludzkości i polskości, a ta narośl nadal karmi się naszą krwawicą i zatruwa nam wszystkim umysły i życie. I na koniec przytoczę słowa współczesnego, mądrego i znanego barda z Krakowa:
  Bo religia, rumiany kolego,
  to nie taca i rewia pacierzy,
  to jest wiara w każdego bliźniego,
  i nadzieja że on też tak wierzy. – autor: Andrzej Sikorowski


  OdpowiedzUsuń
 8. No Właśnie,co do Inkwizycji to doskonale znam tę historię ale to chyba ty masz ten problem żeby mi ją wyjaśnić. Jeśli chodzi o Katolików to całkowicie się z tobą zgadzam. Taki jest własnie KOŚCIÓŁ to jesteśmy "MY" grzeszni i słabi skłonni do każdego upadku. Zło które jest w KK w śród nas katolików, wypływa nie z nauki chrześcijańskiej opartej na słowie Bożym, ale jest w nas-wewnątrz człowieka , w jego naturze skażonej grzechem. Kościół jest "instytucją" Boską i ludzką jest on święty i jednocześnie grzeszny, bo z grzesznych ludzi się składa którzy ciągle poddają się oczyszczeniu w sakramencie Pokuty czyli Spowiedzi Świętej.

  OdpowiedzUsuń
 9. "Zło które jest w KK w śród nas katolików, wypływa nie z nauki chrześcijańskiej opartej na słowie Bożym, ale jest w nas-wewnątrz człowieka , w jego naturze skażonej grzechem." Katolik

  Może byłbyś łaskaw wyjaśnić, na czym ów "grzech" polega?

  OdpowiedzUsuń
 10. https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/jacek-tabisz-ateizm-jest-tak-stary-jak-religie/vg1vn5v

  OdpowiedzUsuń
 11. Ma początek polecam lekturę " Namiestnicy Chrystusa " Petera de Rosa'y. O ile się gdzieś dostanie.. Klasyk. Z pewnością większość czytała .pzdr

  OdpowiedzUsuń
 12. Lektury dla Katolika: Autor: Kersten, Holger.Tytuł: Jezus ofiarą spisku, Autor: HAASLER, Robert A. Tytuł: Zbrodnie w imieniu Chrystusa, Autor: WEYLAND, Uli Tytuł: Jezus oskarża, Autor: DESCHNER, Karlheinz. Tytuł: Opus diaboli, to na poczatek.  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A sztuka autorstwa Rolfa Hochhutha pt"Namiestnik"też należy do waszych pożywek? Wytworzono tam obraz Piusa VII jako obojętnego wobec zagłady żydów, a nawet sugerowano, że holokaust spotkał się z aprobatą papieża.Jak się potem okazało w 2007r sztuka ta została napisana na zlecenie KGB i informacje, na których miał opierać się dramaturg, zostały spreparowane przez sowieckie służby. Wiesz, jednak polecam do poczytania moje lektury: "PiusVII Papież który ratował żydów" autor Andrea Tornielii. "Czerwone karty Kościoła" Grzegorz Kucharczyk. " Wolność równość morderstwo zbrodnie Rew. Francuskiej" Host Gebhard."Ciemna strona kodu Leonarda Da Vinci". " Kościół na celowniku" i "Kościół oskarżony" Marek Piotrowski."Chwała Krucjat" Steve Weidenkopf. "W obronie św Inkwizycji"Roman Konik, i to tyle na początek.

   Usuń
  2. Przepraszam za błąd, Pius XII a nie Pius VII

   Usuń
  3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
 13. "Dopóki będziemy zezwalać na bezkarność ludzi powołujących się na Boga, korporacji która miele tryliony, dopóty musimy się liczyć z tym, że podstawa naszej cywilizacji będzie oparta na kłamstwie, manipulacji i hipokryzji." Dopiszę - NAJKRWAWSZE W O J N Y !!!

  OdpowiedzUsuń
 14. Na pytanie kiedy na świecie będzie dobrze,jeden b.znany filozof odpowiedział,że wtedy ,kiedy ostatni król/władca zawiśnie na flakach ostatniego klechy/księdza.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I to ma być twój wzór do naśladowania?To tak ja Hitler który nie nienawidził Kościoła i Chrześcijaństwa mówił, że "wiarę w Boga powinno się tracić tak, jak traci się pierwsze zęby" Oj wy ateiści jak jesteście powieleniem swoich idoli.

   Usuń
  2. pan Krzysztof nie jest ateistą wierzy w Boga tylko nie w chorą i skażoną do szpiku instytucję oraz religię która z Bogiem nie ma nic wspólnego i religią nie jest . Myślenie utożsamiania Boga z religią zabiła Go

   Usuń
  3. Można wierzyć w wielu bogów. Nie można wierzyć w Boga odrzucając sakramenty.

   Usuń
  4. sakramenty to tylko przyłączenie do sekty kościelnej i z Bogiem nie mają nic wspólnego bo Bóg nie ma imienia

   Usuń
  5. sakramenty to tylko przynależność do sekty ale Boga tam nie ma. To katolicy są ciemni i zaczadzeni bajką kleru.

   Usuń
 15. Tyle lat chodzenia do kościoła, na katechezy, na pielgrzymki, w procesjach, pacierze na kolanach i jak grochem o ścianę. Żadnej pokory, skruchy, a przede wszystkim miłości bliźniego.
  Wręcz przeciwnie: fałszywe świadectwo, pogarda, wyszydzanie, wywyższanie się i obśmiewanie bliźniego tylko dlatego, że wskazuje na niestosowne praktyki i zachowania lub też ośmiela się zadawać trudne pytania.
  A teraz wyjawię pewną tajmenicę: zarówno Bóg jak i Jezus nie są i nie byli Katolikami. Katolicyzm założył Konstatntyn w IV w.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A to dopiero tajemnica! Zarzut jest śmieszny - A dlatego, że wszyscy wiedzą że głową Kościoła Rzym. Kat NA ZIEMI jest Papież. A do roku 325 Historia KK wykazuje ich 33, a w roku 325 na stolicy Piotrowej panował św Sylwester I (314-335]. Powiedz mi jak to się stało i co robili ci papieże , gdy KK nie było- czyżby czekali aż trzy wieki na pojawienie się Konstantyna Wielkiego! Pisząc o pokorze,skrusze,miłości,pogardzie napisz mi, jakim ty jesteś? Jakim jest Pan Pieczyński czy macie MIŁOŚĆ I SZACUNEK do KK, do bliżniego? Piszesz czy Bóg i Jezus nie byli Katolikami. KK, znaczy powszechny, to Kościół który otwarł się dla wszystkich narodów(Mt 28.19) To określenie zachowało się w "Liście do kościoła w Smyrnie" Ignacego Antiocheńskiego. U Polikarpa(ur.69) to określenie sięga czasów Jana (zm 100) No ale skąd masz to wiedzieć skoro karmisz się propagandą książkami których polecasz.

   Usuń
  2. Dodam jeszcze, że ta pewna twoja tajemnica o Konstantym to zaczerpnąłeś i tu-UWAGA! z Ateistycznego "Leksykonu Religioznawczego"(W.Tyloch 1998) podaje (str.110),że edykt ten ustala, że "Wprowadza się powszechną tolerancję dla wszystkich religii łącznie z chrześcijaństwem, które otrzymało nawet szereg przywilejów, a także osobowość prawną... Więc coś ci się pomyliło, może "ZALEGALIZOWAŁ" i "ZAREJESTROWAŁ" a nie założył, (patrz treść edyktu "Historia Kościoła" X:5,2 Euzebiusza (ur 260). Nie mógł założyć KK bo był poganinem który został ochrzczony przez zwolenników Ariusza. Mówię ci, ZMIEŃ LITERATURĘ!!! W końcu napiszesz mi jakiego jesteś wyznania i czy jesteś, bądż byłeś katolikiem?

   Usuń
  3. ,,Kaptur nie czyni mnicha''

   Usuń
  4. Papież. Gr. pappas, łac. papa-typowo rodzinne pojęcie-przebył długą ewolucję od pierwotnego określenia ojca (pap, papcio), poprzez nauczyciela i mistrza (z hebr. rabbi, rabbuni) do tytułu zwierzchnika Kościoła katolickiego. U zarania chrześcijaństwa był zwrotem grzecznościowym wyrażającym szacunek dla przewodników sekt wyznaniowych Chrestosa (gr. dobry).
   Od II wieku związany był ze wspólnotą chrześcijańską w Aleksandrii. W kościele zachodnim używano go w Rzymie. Nie obcy był też Kartaginie. Grzegorz VII (1073-1085) dekretem ,,Dictatus Papae'' zastrzega tytuł Papa dla biskupów Rzymu. Aczkolwiek Kościół koptyjski używa go do dziś.
   Po raz pierwszy tytuł Papa pojawia się przy nazwisku Marcelina (296-304).
   Sam tytuł także przechodzi osobliwą ewolucję. Od ,,Sługi sług bożych'' (Grzegorz I 590-604) po ,,Zastępcę Chrystusa na ziemi'' (Innocenty III 1198-1216).
   Żaden z tzw. apostołów (łącznie z Pawłem z Tarsu) nie był biskupem Rzymu. Także pierwsi ,,papieże'' z Annuario Pontificio nimi nie byli. (Funkcję biskupów-zwierzchników gmin chrześcijańskich- ustanowiono znacznie później, posiłkując się pojęciem episkopos z wszechobowiązującej greki. Były to czasy podziału wyznawców Jezusa na duchowieństwo i laikat alias sacrum i profanum). Za cezurę konstytuującą hierarchiczność, tak jak i deifikację Jezusa należy przyjąć postanowienia Soboru Nicejskiego w 325 r.
   Początkowo przełożonych gmin chrześcijańskich wybierano przez aklamację ogółu wyznawców. Decydowały; oddanie sprawie, nieposzlakowana opinia, charyzma. (Małżeństwo nie stanowiło przeszkody doktrynalnej. Piotr z Betsaidy zwany św. miał żonę i córkę). Z czasem wybór zawarowano dla tzw. kolegium kardynalskiego i konklawe. Po uzyskaniu przez papieża rangi feudalnego władcy wszechrzeczy (potrójna tiara) sedes stercoraria zdobywano zbrojnie lub poprzez zbrodnię tj. symonia, co uczynił Grzegorz VI (1045-1046) kupując tiarę za 1500 liwrów w złocie.
   Wielu papieży było pospolitymi kryminalistami. Większość amoralnie się prowadziła. Najbardziej zdeprawowanymi byli papieże-zbrodniarze występujący przeciwko ludzkości i burzący cywilizację. Owi tworzący zbrodniczy system totalitarny z inkwizycją i ,,wojnami sprawiedliwymi''. Niszczyciele nauki i kultury. Ci, którzy sakralizowali zbrodnię w imię zbawienia.

   Kilka opinii o tym ,,murze oddzielającym wiernych od boga'';
   -Kardynał Bellarmin XVII-,,Papiestwo całkowicie zniszczyło chrześcijaństwo''.
   -Św. Bernard z Claivaux-,,Są synami Chrystusa, a służą antychrystowi''.
   -Wolter-,,I za takie kanalie Jezus dał się ukrzyżować''.

   Kaptur nie czyni mnicha, tak jak i umiejętność posługiwania się sztućcami nie cywilizuje barbarzyńcy.

   Usuń
 16. "Gdy jedna osoba cierpi na urojenia nazywa się to szaleństwem. Gdy wiele osób cierpi na urojenia nazywa się to religią." R.Pirsig

  Szaleństwo rządzi światem, a ateizmie to ty nie masz zielonego pojęcia, bo to stan umysłu o rzeczywistym spojrzeniu na świat a nie urojenia.
  Nie kto inny jak ksiądz katolicki, kiedy przejrzał na oczy ,niejaki S.Staszic napisał ,że "Wiara czyni człowieka głupim."
  I jak się macie głupole?

  OdpowiedzUsuń
 17. I to ma być twoja MIŁOŚĆ do bliżniego, gratuluje świadectwa nienawiści! Bóg i tak was kocha!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. O miłości to ty wiesz jeszcze mniej niż o ateizmie.
   Szaleństwo katolicyzmu nie zna takich pojęć zna jedynie słowa, które spaczono przez całą "kryminalną historię chrześcijaństwa".To choroba zakaźna, którą trzeba by leczyć acz na głupotę ludzką lekarstwa nie ma.

   „Patrząc z zewnątrz jesteśmy bandą szaleńców, których właściwie należałoby izolować, ale kto kogo ma izolować, skoro wszyscy są szaleni, a każdy uważa swoje szaleństwo za normę”. E.Fromm

   Tak,tak ,to zdanie dotyczy wszystkich wierzących w cokolwiek, ponieważ jesteście w większości o różnym stopniu zgłupienia.

   Usuń
 18. Lepiej żeby mnie nikt nie kochał tak jak to potrafią robić Katolicy w stosunku do bliźniego, zwłaszcza tych nie z ich sekty.

  OdpowiedzUsuń
 19. Autorem poniższego tekstu jest znajomy z jednego z blogów Polityki.
  Do JK:
  Zapomniałeś wspomnieć o czwartym reżimie totalitarnym, który obok wielu innych zwycięstw wygrał także i drugą wojnę światową i dziś nadal okupuje wiele państw i narodów w tym Polskę, gdzie jest wielkim beneficjentem dziejącej się od 966 roku historii.
  Mam na myśli watykańskiego okupanta – kościół katolicki.

  Dziś wojny nie ma, ale okupacja wrogiego Polsce państwa totalitarnego trwa.
  Są wierni mu kolaboranci, są donosiciele, są „szmalcownicy”, tak zwana „spowiedź” to nic innego jak przesłuchanie przez kościelną „esbecję”. We wszystkich instytucjach i służbach rozlokowani są kapelani, a w istocie agenci obcego państwa Watykan.
  Kościoły, plebanie, seminaria, zakony, biskupe pałace i kościelne instytucje to bazy watykańskiego „wojska” w sutannach i w habitach, gdzie pierze się mózgi, zastrasza od najmłodszych lat, grozi się karą i „piekielnymi” torturami, gdzie gwałci się dzieci psychicznie i fizycznie.
  Watykański okupant żyje na koszt zniewolonego społeczeństwa, które z okupantem nie walczy otępiałe i pogodzone z losem nieustannej podległości.
  Ten totalitarny reżim od początku swojego istnienia do dziś włącznie ma na sumieniu miliony zamordowanych w różny sposób ofiar na całym świecie.

  Polska jest państwem wyznaniowym pod watykańską okupacją i nigdy nie była ani państwem demokratycznym, ani niepodległym.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spotykam wielu ateistów którzy po prostu nie wierzą w Boga ale mają szacunek do mojej wiary. Natomiast są też ci tzw; "wojujący" którzy stosują różne środki i chwyty do wpajania nienawiści, widać choćby po tych komentarzach i do nich też należy ten wasz "GURU" Pieczyński. Jesteście jak bracia podobni do takiego "Związku Wojujących Bezbożników" organizacja propagująca ateizm w ZSRR w 1925 r była ona narzędziem w walce z religią i Kościołem, tyle że oni niszczyli obiekty sakralne, profanowali. Wy na szczęście tej władzy nie macie. Stalin nawiązując do słów Marksa pisał: "religia jest opium dla ludu" "religia jest jadem dla naszych dzieci," no wasze hasła. Takie hasła głosił Hitler do katolików. Waszą wizją jest w prowadzić taki pokój na świecie bez Boga a zapominacie że kiedyś były takie czasy bez Boga i co wtedy było?

   Usuń
 20. Czy ktoś widział jak to wygląda na ultra-katolickiej wsi wspieranej przez lokalny samorząd? Z Warszawy i z tzw. elit mało widać, co się dzieje na wsiach i w małych miejscowościach. Tam średniowieczny układ w postaci Pana (biznesmena, który zatrudnia większość mieszkańców dzięki układom z lokalną władzą), Wójta (wybranego dzięki układowi PSP, KGW oraz miejscowych chłopów, kórych córki i synowie pracują w gminie), Plebana, który robi wszystko aby podtrzymać ten układ widać lepiej niż z wyżyn artystów, intelektualistów, itp. Wstyd, że pomimo takiej wiedzy, świadomości zagrożeń, pozwoliliście na panoszenie się tej irracjonalnej sekty...:(

  OdpowiedzUsuń
 21. Co więcej, sam się w ten "wstyd" swego czasu wpisywałem. Ochrzciłem dzieci, posłałem ich do tzw. I komunii, ale w końcu dotałro do mnie, że to wszytko "ściema". Szkoda mi tylko tych, do których nie dotarło, w tym moich Protoplastów, że to wszytko jest tylko "chwytem marketingowym" ...:( Życie w kłamstwie ma swoje plusy, ale w ostecznym rozrachunku przynosi definitywną porażkę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A jednak byłeś Katolikiem? Czy nie sprawdziły się moje słowa?

   Usuń
 22. Jeszcze raz ponawiam pytanie KATOLIKU, w związku z twoim zdaniem poniżej. Doczekam się odpowiedzi?

  "Zło które jest w KK w śród nas katolików, wypływa nie z nauki chrześcijańskiej opartej na słowie Bożym, ale jest w nas-wewnątrz człowieka , w jego naturze skażonej grzechem." Katolik

  Może byłbyś łaskaw wyjaśnić, na czym ów "grzech" polega?

  OdpowiedzUsuń
 23. I nie doczekasz się odpowiedzi bo to jest pytanie które znają dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii i spowiedzi św. Proszę cię nie ośmieszaj się zadając takie pytanie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. chyba że masz w tym jakiś cel.

   Usuń
  2. Teraz widać ,że nie dorosłeś nawet do dyskusji o
   czymkolwiek a twój poziom jest rzeczywiście równy poziomowi skatechizowanych czyli zindoktrynowanych dzieci, jeśli w ogóle rozumiesz te słowa ,ale od czego jest wujek google.
   Powiem ci, twój grzech to schorowana wyobraźnia ukształtowana przez skatocylizonane środowisko. A do komunii idzie komunista ,pobiera komunikant i żyje katolickiej komunie, czyli wspólnocie. Nie wiesz?, Jezus był pierwszym komunistą i tylko dlatego go ukrzyżowali, i to zrobili ludzie głęboko wierzący. I gdyby dziś w jakiś cudowny sposób powrócił zrobiliby to samo, a wiesz dlaczego ? ,bo ich rozumy łącznie z twoim to całkowity brak rozumu, ot co! "Wiara czyni człowieka głupim".

   Usuń
  3. Ale ty z pewnością dorosłeś? Czasami mam wrażenie jak bym pisał z samym Pieczyńskim. Powiem ci że popadłeś w jakiś chory obłęd duchowy, nic do ciebie nie dociera żadne światło,żadne argumenty. Jesteś jak robot zapatrzony tylko w swoją chorą ideologię, faszerowany zatrutą literaturą to cię i tak zgubi! W ogóle straciłeś poczucie grzechu! Daj się prowadzić Duchowi Świętemu! Twój ludzki intelekt po prostu oderwał się od Boskiej mądrości i w konsekwencji pojęcie grzechu zostało u ciebie utracone!!! Czy jest sens dalej z tobą pisać?

   Usuń
  4. Dodam że jesteś jak robot może nie zapatrzony ale ZAPROGRAMOWANY.

   Usuń
 24. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 25. Wyjątkowy katolicki głąb intelektualny.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ze wzajemnością. Tak reaguje ktoś, kto nie ma argumentu.

   Usuń
  2. https://wiadomosci.onet.pl/kraj/otwock-ksiadz-skazany-za-molestowanie-pracuje-nieopodal-podstawowki/4ytn5w1

   Ksiądz skazany w 2014 roku za molestowanie 11-letniego ministranta został administratorem Domu Księży Emerytów w diecezji warszawsko-praskiej - podaje OKO.press. Jak podkreśla wp.pl, teraz Grzegorz K. pracuje w odległości ok. 200 metrów od szkoły podstawowej.

   Bosze, widzisz i nie grzmisz???

   Usuń
 26. Wyznawcy jakiejkolwiek religii właśnie nie posiadają kompletnie żadnych argumentów a jedynie swoja wiarę ,czyli głupotę ,jak to nazwał prawdziwie S.Staszic. Szerzenie swoich UROJEŃ powinno być karalne i zakazane i obowiązkowo hospitalizowane ,a kościoły zdelegalizowane. Ktoś kto swoje urojenia uważa za argumenty nadaje się jedynie do gumowych ścian i kaftanu bez rękawów.
  „Patrząc z zewnątrz jesteśmy bandą szaleńców, których właściwie należałoby izolować, ale kto kogo ma izolować, skoro wszyscy są szaleni, a każdy uważa swoje szaleństwo za normę”. E.Fromm

  Tak,tak ,to zdanie dotyczy wszystkich wierzących w cokolwiek, ponieważ jesteście w większości o różnym stopniu zgłupienia.

  OdpowiedzUsuń
 27. jeśli Bóg jest miłością nie może nas karać za błędy to raz a po drugie dając ludziom wolną wolę zrzekł się tym samy władzy nad światem , więc nie ma prawa nas karać

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bóg jest, Miłością. Jest takie mądre przysłowie że "Grzech sam w sobie jest karą" I w cale nie musi nas karać, bo po przez wolną wolę sami się karzemy. Czynienie zła i w trwanie złu to nas niszczy, prowadzi do nie szczęścia nie tylko sobie ale i na nie winnych. Kara jest konsekwencją grzechu. Bóg pozwala aby dotknęły mnie skutki grzechu. Bo gdyby nie pozwolił, to dalej byśmy trwali w złu. Czyż nie na błędach człowiek się uczy? Miłosierdzie Boże jest większe od Jego gniewu, ale również sam gniew Boży jest przejawem Jego miłości do nas. Gdyby Bóg był obojętny wobec zła jakie czynimy, to by znaczyło że nas nie kocha.

   Usuń
  2. Q...a ale brednie .
   Faktycznie ty jesteś nie...szczęśliwy i nie...winny ,bo wpoili ci tę głupotę twoi rodzice pospołu
   z klechami i środowiskiem. Tak produkuje się niewolników, którzy potem to zniewolenie kultywują i przekazują swoim potomnym. Takie błędne koło a zasadniczo OBŁĘDNE koło.
   Najwięszy mój grzech ,że dyskutuję z katolickim oszołomem.

   Usuń
  3. Biedny człowieku. Ktoś powiedział: "a czemuś biedny boś głupi a czemuś głupi boś biedny". Tyle jeśli chodzi o tobie. A co do urojeń to polecam ci piękną lekturę pt: "BÓG NIE JEST UROJENIEM" autor Elister McGrath, wybitny naukowiec, były ateista a teraz zapalony chrześcijan - wraz z żoną pięknie obala tezy Dawkinsa w jego książce pt: "BÓG UROJONY"

   Usuń
  4. Mam własną (obie), czytałem i jest odmiennego zdania, DAWKINS ma we wszystkim rację a E.WcG. pieprzy jak potłuczony. Tyś biedny boś głupi, dzięki wierze, która czyni człowieka głupim.

   Usuń
  5. We wszystkim ma racje, bez względu na wszystko. Naprawdę biedny jesteś. Mózg ociemniały nie jest w stanie przyjąć prawdy, zaczynasz się miotać, powtarzać, reagujesz emocją.

   Usuń
  6. We wszystkim o czym traktuje jego książka głąbie!

   Usuń
  7. „Po 2000-leciu panowania Twej miłości z krzyża nad światem, świat na lepsze nic się nie zmienił. Nie wygasła nienawiść, nie umarło zwierzę w człowieku. Czyż nie widać próżni wokół Twego krzyża? Widzę tylu szczęśliwych bez Ciebie i tylu przybitych z Tobą.”

   I drugi cytat, który bardziej pasuje do naszego narodu:

   „Pospolicie i trywialnie mówiąc, chrześcijanin to niedołęga z dewocyjnym kramikiem w duszy. Człowiek z kompleksami, topiący swą niepełnowartościowość w kadzidlanym dymie. Dewocyjny kramik duszy to patologia chrześcijaństwa.”

   Skąd to wyjąłem?, a z książki ks.prof.W.Sedlaka pt.”Quo vadis, homo?” Rekolekcje dla inteligencji.
   I to z odpowiednim imprimatur kościelnym, pewnie wiedzieli ,że do niewielu to trafi i tak jest w rzeczywistości.
   Tam jest więcej takich „kwiatków” świadczących o „niepłenosprawności” umysłowej imprimaturodawców.

   „Im więcej ludzi, tym trudniej o człowieka”
   .................
   Specjalna dedykacja dla Katolika

   Usuń
  8. https://kobieta.onet.pl/ksiadz-gil-i-afera-pedofilska-na-dominikanie-w-ksiazce-piotra-krysiaka/91me579
   https://kobieta.onet.pl/ksiadz-gil-i-afera-pedofilska-na-dominikanie-w-ksiazce-piotra-krysiaka/91me579

   Usuń
  9. https://wiadomosci.onet.pl/kraj/rejestr-pedofilow-nie-obejmuje-ksiezy/tx3qf9t
   Duchowny, który przez 10 lat regularnie moestował ministrantów, dopuszczając się gwałtu, po czym został skazany prawomocnym wyrokiem, nie znalazł się na liście pedofilów, stworzonej przez Ministerstwo Sprawiedliwości – czytamy w dzisiejszej "Gazecie Wyborczej".

   Usuń
 28. religia jest dla ludzi bez rozumu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powołujesz się na cytat Piłsudskiego a ja ci powiadam że "człowiek bez wiary jest tylko półczłowiekiem" Johan Wolfgang von Goethe.

   Usuń
  2. bo może miał rację a nie takie ciemne katolicy jak wy

   Usuń
  3. dla Boga utożsamianego z religią wszystko co od niej odległe jest grzechem , ale bez religii wierząc w Boga człowiek nie odczuwa żadnych konsekwencji bo nie popełnia grzechu to kościół nazywa pewne rzeczy grzechami , które nimi nie są , ale dla nich są bo ta sekta wszystko niszczy

   Usuń
 29. Tylko idiota nie ma wątpliwości...:)

  OdpowiedzUsuń
 30. "W Polsce nie ma niezależnych, obiektywnych i wolnych mediów dlatego polski boży ludek jest ciemny i totalnie zmanipulowany.
  W kraju zarządzanym według wzorca watykańskiego totalitaryzmu polskie pseudo-dziennikarstwo i media spełniają rolę ambony i tuby, z której sączą się kłamstwa, obłuda i totalna manipulacja.

  W katolickiej Polsce dominuje prokościelne pseudo-dziennikarstwo, które z gorliwością zwykłego katomatoła realizuje polecenia swoich koloratkowych mocodawców.
  Na uwagę zasługuje fakt, że kreowani na wzorce i medialne gwiazdy polskiego dziennikarstwa ludzie to wyłącznie katolicy z rekomendacją i poparciem kleru.

  Obok starych, nawiedzonych religijnie propagandziarzy takich jak Olejnik, Pochanke, Kolenda, Durczok, Marciniak, Rymanowski, Gawryluk, Kajdanowicz, Kraśko, Michnik, Wielowiejska, Lis, Zakowski etc. – cała reszta to absolwenci rydzykowych i im podobnych szkółek medialnego manipulowania tępą opinią publiczną. To kler i im posłuszni poumieszczali to tałatajstwo jak implanty we wszystkich prawie mediach. Ci pseudo-dziennikarze zdewaluowali już wszystkie kryteria i pozytywne cechy oraz sens zawodu prawdziwego dziennikarza. Dzięki temu dziennikarskiemu motłochowi media przestały spełniać pozytywną rolę informacyjno-edukacyjną.

  Tacy dziennikarze jak wymienieni wyżej i takie media jak TVN, TVP, Polsat i im podobne oraz wszystkie kościelne wspólnie z watykańskim klerem, „opus dei” i wybranymi spośród katolickiego motłochu politykami na wszystkich szczeblach władzy ustawodawczej i wykonawczej są sprawcami faktu, że dziś Polska to religijny grajdoł w środku Europy.
  Takie „dziennikarstwo” z główną „przeoryszą” M.Olejnik na czele ma w tym swój olbrzymi udział.

  ps:
  wyjątkiem jeśli chodzi o niezależność mediów jest jedynie tygodnik NIE Jerzego Urbana."

  To tekst z innego blogu przeniesiony teraz tutaj celem propagowania prawdy o naszym zniewolonym katolicko kraju.
  Szczególnie dla ostatnio udzielającego się tu "Katolika".

  OdpowiedzUsuń
 31. Bóg (jeśli istnieje) nie ma nic wspólnego z żadną religią. Religie nie mają wiele wspólnego z Bogiem. Myślę, że najważniejsza powinna być wiara w... drugiego człowieka. Historia kościoła RK to historia tragiczna, historia kłamstw, obłudy, setek milionów ofiar, to historia walki z innym myśleniem, historia walki z nauką, postępem, technologią. Papież to żaden przywódca duchowy - to po prostu polityk. KRK to machina polityczno - gospodarcza. Biznes oparty na sakramentach i straszeniu i oczywiście obietnicy tzw. życia wiecznego. Celibat (zaprzeczanie ludzkiej/boskiej naturze) to element biznesowy - nie dzielić majątku. Konkordat - umowa dzięki której zyski ma tylko jedno Państwo - Watykan. Jakie korzyści z konkordatu ma państwo polskie? Proszę "katolika" o wymienienie korzyści. KRK w większości przypadku nie ma nic wspólnego z duchowością, skromnością, empatią. Jego wpływowi żołnierze np. biznesmen Rydzyk - czerpią niewyobrażalne zyski ze swojej działalności pseudo-religijnej. Trzeba sobie zadać pytanie - kto to jest tzw. człowiek wierzący (uduchowiony). Dla to to przede wszystkim człowiek, który wierzy w siłę natury i jest jej wdzięczny za dary, który wierzy w drugiego człowieka, który wierzy w dobro, w naukę, który jest dobry dla drugiego człowieka nie dlatego, że boi się piekła, tylko dlatego, że po prostu chce być... dobry. Chrystus to był mądry i ciekawy człowiek (tak wnioskuje z Nowego Testamentu). Trzeba tu tylko podkreślić, że czerpał mądrości z już wtedy istniejących kultur. Nie powiedział nic więcej niż to co już powiedzieli chociażby filozofowie greccy. KRK to chyba nie jest to co chciał po sobie zostawić. Można by tak długo. Uważam, że dróg do bycia dobrym człowiekiem jest wiele. Religia (jakakolwiek) człowiekowi świadomemu nie jest do niczego potrzebna. ps. Panie Krzysztofie (Pieczyński) - bardzo dziwna była ta rozmowa z pana znajomym katolikiem. Z całym szacunkiem - ale mam wątpliwości czy ktokolwiek mógł tak z panem rozmawiać - jeśli to prawda - to ten pana rozmówca jest bardzo słabym człowiekiem.

  OdpowiedzUsuń
 32. Co do oceny stosunku religii wobec ewentualnego Boga, to zgoda. Co do postawy Rozmówcy Pana Pieczyńskiego, znam na pęczki takich zakłamanych Katolików, którzy wypisz, wymaluj odzwierciedlają postać przedstawioną we wpisie niestety...

  OdpowiedzUsuń
 33. Dla mnie wciskanie wszędzie kłamliwej retoryki KrK, jacy są niezbędni i zaprawdę godni każdych pieniędzy wyciąganych z państwa, czyli z nas wszystkich, czyli też ode mnie jest obrzydliwiścią . O co mi chodzi. Jak chcesz klęczeć, całować kogoś gdzie tam sobie wymarzysz Ty albo ten drugi, kłaniać się figurom, malunkom i innym "symbolom" oraz chcesz za taką możliwość płacić tym co Ci takie "atrakcje" fundują, to sobie to rób i nic mi do tego. Jeżeli jednak te wizje narzuca się wszystkim bez względu na to, czy podzielają ten entuzjazm i radość z lizania komuś różnych części i "symboli" oraz kłaniania się im, oraz jeżeli za te narzucone wszystkim wizje oczekują sowitej zapłaty od wszystkich, to będę do znudzenia powtarzał, że jestem temu przeciwny. Będę do znudzenia powtarzał, że jest to dla mnie obrzydliwe i niegodne człowieka we współczesnym świecie. Oprócz opłat, nie chce się też zgadzać z totalną indoktrynacją w szkołach, w przestrzeni publicznej, urzędach, itd. Ba, nawet na tym blogu poswięconym rozwojowi duchowemu (o którym to rozwoju katolicy w większości niczego nie wiedzą), trzeba się kijem odganiać od nahalnej i nieudolnej "katolskiej" indoktrynacji. Wolny kraj, każdy może, ale przynajmniej trzeba reprezentować jakieś podstawowe zasady kultury, zasady dyskusji, zasady argumentacji, ale czego ja oczekuję od kogoś, kto powtarza nieudolnie zasłyszane w kruchcie argumenty, a sam niczego swojego nie wnosi do dyskusji...

  OdpowiedzUsuń
 34. Ad vocem:
  Drogi Panie Krzysztofie, jeżeli historia godzinnej rozmowy z katolickim znajomym miała naprawdę miejsce i nie jest wymysłem Pana odpowiednio ukierunkowanej wyobraźni, to pozwolę sobie na komentarz do niej i kilka dopowiedzeń jako katolik ale nieznajomy Pana...
  - akty ludobojstwa nazwane ewangelizacją miały miejsce w historii kościoła ale kościół za nie ustami m.in. papież Jana Pawła II przeprosił i uznał że były złe; proszę podać chociaż jedną laicką instytucję/korporację, organizację która posypała głowy popiołem za wyrządzone zło, za oszustwa...
  - co do pedofilii: nie przeszkadza Panu ona w świecie artystów, aktorów? Domniemam, że Pan dobrze wie, iż każda grupa hermetycznie zamknięta jest narażona na takie złe wypaczenia, przestępstwa wobec najsłabszych ale i dorosłych. Może warto byłoby dodać, że około 80% tych pedofilskich przypadków w kościele są czynione przez księży homoseksualistów i pociągnąć dalej tok myślenia w tym kierunku?
  - Co do prania brudnych pieniędzy przez kościół, to może kilka szczeg^ółowych informacji jako dowody na potwierdzenie?
  - co do Pana pewności co do śmierci bp-a Wesołowskiego: proszę o konkretne fakty z prokuraury, policji itd. Mówienie, że "wszyscy to wiedzą" raczej nie przystoi intelektualiście wykształconemu za którego Pan się uważa; to podobnie jak frazy: "a bo ty zawsze" albo " a bo ty nigdy". Jedna osoba inaczej myśląca, mówiąca obala Pana tezę że "wszyscy".
  - stwierdzenie że Jezus jest idolem dla nas-katolików trąci złośliwością albo nie wiedzą. Jezus Chrystus jest naszym Panem i Królem ato jest zupełnie co innego. Czy ukazując Jezusa tylko w czarnych barwach odzwierciedla Pana podejście i Pana ocenę każdsego człowieka, który nie jest po Pana stronie? Smutne, że ma Pan tak wykoślawione spojrzenie...
  - dlaczego Pan daje powód do odejścia z kościoła podanie jakiejś wielkiej zbrodni przez kościół uczynionej? Przecież wystarczy dla niektórych złe potraktowanie przez księdza np. przy załatwianiu pogrzebu.

  Kończąc.
  Kościół Katolicki, gdyż jest złożony z ludzi, nie jest święty aczkolwiek do świętości jego członkowie winni nieustannie zmerzać. Kościół Katolicki miał i ma swoje ciemne strony, bo człowiek jest taki że dzięki wolnej woli wybiera dobro albo zło; ale Kościół Katolicki potrafi przeprosić, przyznać się do winy. Może po długim czasie ale jednak. Może jako aktor zachęci Pan któregoś ze znajomych reżyserów do nakręcenia filmu o Waszym aktoskim świecie i jego czarnych stronach. Może zachęci Pan swoich znajowych socjologów do prześledzenia Pana świata aktorskiego jaki jest odsetek pedofilów, homoseksualistów-pedofilów. Może spróbuje Pan oceniając coś/kogoś spojrzeć krytycznie, czyli podając za i przeciw a nie krytykancko czyli tylko złe strony. Buduje Pan ruch laicki więc warto budować go na obiektywiźmie a nie ciągłym ujadaniu, szczuciu, narzekaniu na Kościół Katolicki. Prawda się sama obroni Panie Krzysztofie; powiem więcej za św. Pawłem: Prawda Pana, mnie, wszystkich wyzwoli.
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nic dodać, nic ująć. Może tylko to, iż chyba naprawdę żyjemy w czasach ostatecznych... tym bardziej więc powinniśmy kurczowo trzymać się wiary - choćby takiej dziecięcej, naiwnej i wybaczać. Wybaczać, jeśli chcemy by i nam wybaczono... Pozdrawiam.

   Usuń
 35. A u was murzynów biją...:) Pojechałeś po krawędzi, ale tym swoim pojechaniem sam sobie wystawiłeś świadectwo i to nienajlepsze. Pewnie nawet tego nie zauważysz, ale tak to zapewne widzą inni, a przynajmniej ja.

  OdpowiedzUsuń
 36. Panie Krzysztofie, dziękuję za te chwile wytchnienia na pańskiej stronie i za to że Pan jest.

  OdpowiedzUsuń
 37. Pedofilia efektem celibatu. A ateizm nie jest ideologią, raczej jej brakiem. Każdą jedną organizację zbrodniczą katolicy postawiliby przed pręgierzem i słusznie. Jednak jesli chodzi o własne szeregi to wymówki o grzesznej naturze, przebaczeniu itd. Krzyże na ścianach wszędzie gdzie się da wieszaliby, przymilajac się usilnie "skoro nie wierzysz to co ci kawalek drewna przeszkadza?" Spróbujcie tylko zdjąć potem ten kawalek drewna to o brak tolerancji oskarżają etc.
  Nie twierdzę tu że hipokryzja przymiotem jedynie katolików bo większość Polaków na nią cierpi, uważam jedynie, że w szeregach Kościoła kwitnie wyjątkowo bujnie. Żadna informacja na którą nie jesteś gotów nie dotrze do Twej głowy, niezależnie czyś katolik, ateista czy w cokolwiek innego wierzysz. Jednak tylko trzeźwo myślący będzie w stanie dostrzec falszywych proroków. "Wiem, że nic nie wiem" maksymą tych co wątpią. Pewność ludzi wierzących zaś wyklucza krytycyzm, tak iż sami bliźnich by krzyżowali o ile byłoby to zgodne z aktualną polityką Watykanu. Zawierzacie zycia wasze ludziom dla ktorych znaczycie tyle co trzoda i którzy się z tym nawet nie kryją nazywając was owcami. Te zaś się goli. Pozdrawiam wszystkich Polaków, tych zniewolonych również.

  OdpowiedzUsuń
 38. Dzięki za pozdrowienia i za ten Twój wpis, bo jest kwintesencją tego, co by się chciało aby zrozumiał między innymi Katolik, ale wszyscy tu wiemy, że to mało realne, chociaż nie niemożliwe...:)

  OdpowiedzUsuń
 39. Tak mi się kiedyś powiedziało, że gdyby człowiek w stosunku do człowieka był dobry, to Bóg nie byłby nam potrzebny gdyż Raj mieli byśmy na Ziemi. I gdy czytam komentarze dotyczące różnych aspektów naszego życia ogarnia mnie smutek. Nie umiemy ze sobą rozmawiać nie używając inwektyw i ostrych słów. Czasem nerwy nas ponoszą, ale spróbujmy choć na koniec powiedzieć "przepraszam jeśli Cię uraziłem"...Spokojnej nocy życzę.

  OdpowiedzUsuń
 40. Nie przeprasza się bandytów tylko się ich izoluje, resocjalizuje, ogranicza ich wpływy, zabezpiecza sie przed nimi i ostrzega się przed nimi dzieci aby się nie zadawały z tymi złymi ludźmi. Jeszcze raz- takich ludzi się nie przeprasza.

  OdpowiedzUsuń