1

1

niedziela, 31 grudnia 2017

Pięknego 2018 Roku!Polska Laicka to miejsce dla wierzących i niewierzących. To nie partia ani zgromadzenie religijne lecz miejsce, w którym ludzie mogą liczyć na siebie, na wzajemną życzliwość i pomoc. To miejsce w którym realizuje się wiele inicjatyw społecznych i obywatelskich. Nie tylko tych zwracających uwagę na przestępczą działalność kościoła. To miejsce, które ludzie chcą tworzyć razem, ofiarowując swoją pomoc i energię, swoje pomysły i dobrą wolę gdyż jest to nasza odpowiedź na otaczający nas bezsens, na rzeczywistość, która alienuje i sprawia, że jesteśmy coraz bardziej samotni. To miejsce w którym się nie kłamie i nie manipuluje. To ważne aby trafić tam, gdzie przyciąga nas dobroć i serdeczność, nie tylko partykularny interes, nie tylko protesty przeciw zwyrodniałej instytucji kk, ale także pragnienie dzielenia się sobą. Tym co sprawia, że potrzebujemy się nawzajem, czyli człowieczeństwem. Nasze człowieczeństwo, nasza godność jest odpowiedzią na zło tego świata, nieludzkie oblicze, które przyjmują ideologie polityczne i religijne. Nasze człowieczeństwo to odpowiedź na samotność tego świata. Czasami najmniejszy nawet gest bezinteresowności może uzdrowić, nawet ocalić ludzkie życie. To jest najważniejsza przyczyna dla której założyliśmy Stowarzyszenie Polska Laicka.
Dążmy do spełnienia marzeń bez względu na wiek, stan majątku lub stan umysłu, bez względu na zwątpienie. To głos, który słyszy każdy. Głos, który popycha by sięgać po nieosiągalne. To nasz dostęp do tajemnicy życia, poza jakąkolwiek religijnością, gdyż każdy ma serce, pragnie miłości i szacunku dla swojej niepowtarzalności. 
Mam nadzieję, że wreszcie zrozumiecie dlaczego wszystko zależy od Was.
Człowiek jest Twórcą, dlatego przez całe życie powinien korzystać z tego prawa danego mu przy narodzeniu. Jest Twórcą a nie odtwórcą własnego życia, jak chcą specjaliści od formatowania sposobu myślenia. Człowiek jest Twórcą, twórzmy więc miejsca w których będziemy o tym pamiętać, żyć tym, wzajemnie się motywować i wspomagać. Człowiek twórczy to człowiek spełniony i przez to radośniejszy.
Tego Wam wszystkim życzę na 2018 Rok.


32 komentarze:

 1. http://wiadomosci.onet.pl/kraj/magdalena-sroda-ludzie-prawi-spychani-sa-do-podziemi/9jewlr1
  Okropny był ten rok, oby taki więcej się nie powtórzył! Nie chodzi tylko o systematyczne i skuteczne niszczenie demokracji i jej instytucji, o tę atmosferę autorytaryzmu, zastraszenia, niepewności, zadziwienia (bo jednak mnóstwo osób ciągle nie wierzy w to co się stało). Nawet nie chodzi o chamstwo, które rozlazło się po sferze publicznej w sposób niekontrolowany ale bardzo chętnie kupowany przez media. Chodzi głównie o rzeczywistą degradację wartości. Przyzwoitość jest nazywana zdradą, zniewolenie - wolnością, konformizm - służbą, hucpa i pycha - godnością, kompromitacja - wstawaniem z kolan, rydzykomania - chrześcijaństwem. Fałsz nazywany jest prawdą, wolna opinia - jest karana kryminałem, faszyzm nazywany jest patriotyzmem, chamstwo - sukcesem medialnym. Różne gnidy cieszą się popularnością, ludzie prawi spychani są do podziemi. Na sztandarach (politycznych i medialnych) jest kłamstwo i szaleństwo. Degradacja Polski staje się faktem. Brrr.. trzeba to wszystko odwrócić. Niech 2018 będzie rokiem Odwrócenia.
  .............................
  Prawda jest okrutna.

  OdpowiedzUsuń
 2. Obecna rzeczywistość zafundowana nam przez ultra-katolicki rząd sprawia, że człowiek niewyznający zasad tej religijno-politycznej sekty zaczyna się gubić. Gubi się dlatego, że celowo odwrócono znaczenie słów, czynów i myśli o czym napisał też Przedmówca. Zwykły człowiek nie wie już co jest prawdą, a co kłamstwem i dla świętego spokoju uważa, że trzeba to przeczekać. Otóż, to jest najgorsza postawa z możliwych. Historia zna już takie przeczekiwania przez zwykłych ludzi rządów tych co mieli wizję komunizmu, faszyzmu, i innych ideologii w tym religijnych ( chociażby wyprawy krzyżowe). Milcząc w obliczu dziejącego się zła stajemy się współwinni wyrządzonego zła. Oby w obliczu zła ludzie prawi nie milczeli w nadchodzącym roku i dali odpór tym "bogoojczyźnianym" najeźdźcom...

  OdpowiedzUsuń
 3. Coś jednak drga w narodzie i powolutku idzie na lepsze http://natemat.pl/226659,tak-zle-z-kosciolem-w-polsce-jeszcze-nie-bylo-zanotowal-najgorsze-wyniki-od-prawie-40-lat

  OdpowiedzUsuń
 4. https://www.youtube.com/watch?v=cfqdlADS5AM
  Watro posłuchać tej audycji, polecam !!!

  OdpowiedzUsuń
 5. https://www.youtube.com/watch?v=n5r3t_eIqcs
  Watro posłuchać tej audycji, polecam !!!

  OdpowiedzUsuń
 6. Ja też tak myślałem ale później było ok.

  OdpowiedzUsuń
 7. Panie Krzysztofie, popieram pańską inicjatywę. Już nasz bohater narodowy Kościuszko powiedział:

  Widziano rządy despotyczne posługujące się tą zasłoną religii w przekonaniu, że była ona najmocniejszą podporą ich władzy; wówczas to wyposażono w sposób możliwie najbogatszy księży kosztem nędzy ludów. Przyznano im najbardziej oburzające przywileje łącznie z zasiadaniem przy tronie. Słowem, do tego stopnia rozmnożono łaski, dobra i bogactwa duchowieństwa, że połowa narodu z tego powodu cierpi i jęczy w nędzy, podczas gdy oni nic nie robiąc, opływają we wszystko.

  KK to zwyczajna sekta religijna która przez te ostatnie tysiąclecia rozrosła się do organizacji przypisującej sobie światowe aspiracje. Lata prześladowań, stosów, inkwizycji i upodlenia ludzi przez kościół mówią same za siebie.

  Panie Krzysztofie proszę się nie poddawać. Jesteśmy z Panem.

  OdpowiedzUsuń
 8. KK to pasożyty. Tak długo jak nasze społeczeństwo będzie ich finansować, tak długo Polska będzie biedna.

  OdpowiedzUsuń
 9. Komisja majątkowa - skrywany raport rządu: Kościołowi ile się da
  Komisja Majątkowa przyznała zakonom i parafiom o kilkaset więcej rekompensat, niż one same złożyły wniosków. Były wnioski, które Komisja rozpatrywała "na tak" po kilka razy! Akta 57 spraw zniknęły
  Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu prenumeraty cyfrowej
  "Gazeta Wyborcza" poznała rządowy raport o pracy Komisji Majątkowej, która przez 22 lata rozpatrywała roszczenia instytucji Kościoła katolickiego. Archiwum Komisji na polecenie Donalda Tuska badali prawnicy z działu kontroli kancelarii premiera.

  Kancelaria odmówiła ujawnienia raportu. Znaleźliśmy go jednak w aktach sprawy przeciwko członkom Komisji podejrzanym o korupcję i działanie na szkodę skarbu państwa. Śledztwo prokuratury i CBA sprawiło, że rząd rok temu rozwiązał Komisję.

  53-stronicowy raport to opis strat skarbu państwa i niespotykanego bałaganu. Oto najważniejsze ustalenia:

  * Dokumenty Komisji istniały wyłącznie w formie papierowej. Nie rejestrowano dat złożenia wniosku przez parafie czy zakony. Nie było informacji o roszczeniach, sposobie i czasie ich zaspokojenia, wartości przekazanych gruntów. Jeden wniosek bywał rozpatrywany kilkakrotnie, rekord to 15 rozstrzygnięć w jednej sprawie! Nie sposób ustalić, czy i komu skarb państwa dał więcej, niż się należało.

  "Komisja nie prowadziła takich statystyk, twierdząc, że informacje te można znaleźć w kuriach lub parafiach" - czytamy w raporcie.

  * Teczki były nieopisane i nieuporządkowane, bez spisu treści. Nie można więc stwierdzić, czy są kompletne. Zaginęły akta co najmniej 57 spraw. Nie wiadomo, kto za to odpowiada. Nie prowadzono bowiem rejestru pobierania dokumentów.

  * 12 członków Komisji powoływanych przez MSWiA miało dbać o interes państwa (pozostałych 12 mianował sekretarz Episkopatu Polski), ale nie robiło tego należycie. Nie weryfikowali przedstawianych przez pełnomocników Kościoła wycen gruntów, o które się ubiegali - mimo że MSWiA miało pieniądze, by opłacić własnych biegłych! Nie sprawdzali, czy ziemia, którą przekazują, należy do państwa. Co najmniej w jednym przypadku Kościół dostał tereny, które od pięciu lat były już w prywatnych rękach.

  Nie sporządzano protokołów głosowań i niechlujnie spisywano uzasadnienia decyzji. Efekty? Np. zakon cystersów w 1994 r. dostał grunty w Krakowie. W ugodzie zapomniano napisać, że to wyczerpuje roszczenia. I w 2004 r. cystersi znowu złożyli wniosek. Dostali od Komisji 66 mln zł odszkodowania.

  * Członków Komisji powoływano bez żadnych kryteriów, nie weryfikowano ich kompetencji. Nie sprawdzano, czy nie dochodzi do konfliktu interesów. W 1992 r. rządowym członkiem Komisji został radca prawny Romuald Soroka. Po dwóch latach Episkopat powołał go nagle na swego przedstawiciela. - Nie było w tym żadnego konfliktu interesów. Do swoich zadań zawsze podchodziłem rzetelnie i zgodnie z prawem - zapewnia nas Soroka.

  * Przez 22 lata nie skontrolowano Komisji ani razu. "Poza publicznie podnoszonymi wątpliwościami nie było żadnego mechanizmu korygującego jej działalność" - czytamy w raporcie.

  Autorzy sugerują, by ich raport "skłonił do głębszej refleksji i był wykorzystany do analizy pracy pozostałych komisji prowadzących postępowania regulacyjne wobec innych Kościołów i grup wyznaniowych". Te komisje wciąż działają.

  Raport wylicza, że instytucje Kościoła katolickiego złożyły 3063 wnioski o rekompensaty za mienie utracone w PRL. Ale Komisja wydała aż 3593 decyzje. W 142 przypadkach nie uzgodniła stanowiska. Przyznała 143 mln zł odszkodowań i 66,5 tys. ha gruntów. Ich wartości nie można dziś ustalić.

  Od grudnia w sądzie jest akt oskarżenia przeciwko sześciu członkom Komisji oskarżonym o korupcję i działanie na szkodę skarbu państwa.

  Kancelaria premiera powiadomiła nas w czwartek, że raport dostali już prokurator generalny i szef CBA.

  OdpowiedzUsuń
 10. https://wiadomosci.onet.pl/kraj/krzysztof-pieczynski-chrzescijanstwo-to-organizacja-terrorystyczna/3qle8j7

  OdpowiedzUsuń
 11. Panie Pieczynski być może mój komentarz pomoże Panu zrozumieć dlaczego został Pan ostatnio pobity i obrażony. Od pewnego czasu krytykuje, atakuje i obraża Pan Kościół i co za tym idzie ogrom ludzi którzy do Niego przynależą i według Pana to jest ok i ma Pan do tego prawo lecz gdy Pan został zaatakowany to już nie jest ok. Wygładzając publicznie swoje poglądy zdaje się Panu że sposób w jaki Pan to robi jest w porządku bo pan nikogo nie pobił ale zapomniał Pan o jednym ze słowem można zranić tak jak nożem. Nie tym samym jest nie zgadzać się z innymi, dyskutować a lzyc i obrażać i być może ten kto na Pana napadł tez poczuł się obrażony przez Pana słuchając pańskich wypowiedzi a może wziął przykład z Pana i stwierdził że skoro nie podoba mu się kolor w jaki jest Pan ubrany może za to Pana obrazic
  Uważam, że warto się zastanowić czy to "uswiadamianie" społeczeństwa nie lepiej zamienić na "moje poglądy" wobec kościoła czy innej sprawy są takie. Wtedy zachowa Pan szacunek do społeczeństwa z którym się Pan nie zgadza bo w tej chwili wygląda to tak że pan wie najlepiej Pan jest mądry a inni ludzie głupi bo np wierzą w instytucje kościoła lub mają inne zdanie niż pańskie. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sk; Nie zgadzam się z twoją wypowiedzią, prawdę trzeba głosić i nie patrzeć na fanatyków, cackanie się z ludźmi niedoinformowanymi jest krzywdą dla nich samych to przedłuża agonię niewiedzy a z niewiedzą trzeba walczyć poprzez naukę a nie poprzez pięści jak ten urażony idiota. Chwała dla Pieczyńskiego.

   Usuń
 12. @Sk
  "Wiara czyni człowieka głupim" napisał S.Staszic ,nota bene katolicki ksiądz, i to nie jest obraza ale diagnoza.
  "...a inni ludzie głupi bo np wierzą w instytucje kościoła..."
  Już samo to stwierdzenie dyskwalifikuje Cię do dyskusji.

  OdpowiedzUsuń
 13. Właśnie o tym była moja wypowiedź można się ze mną nie zgadzać ale nie czuję się w żaden sposób zdyskwalifikowana bo nie zgadzać można się nawet ze Staszicem i podkreślam każdy ma prawo wierzyć w co zechce byle by nie obrażam innych o tym był wpis

  OdpowiedzUsuń
 14. Obrażanie się na fakty jest głupotą. Pan Pieczyński mówi o faktach i dodaje swoje odczucia i propozycje co zrobić aby ten wykreowany przez KrK zakłamany obraz świata zmienić. Pani twierdzi że to jest obraza.Proszę jeszcze o tym spokojnie pomyśleć.

  OdpowiedzUsuń
 15. Myślę o tym intensywnie i zastanawia mnie czy pan Pieczynski nie uprawia tego samego co krytykowany przez Niego kościół. Przecież ten pan wykreować się na jakiegoś duchowego przewodnika który jak sam mówi uświadamia społeczeństwo który chce rozliczać kościół za grzechy wzywa na sąd i mówi ludziom jak powinni żyć. Zaskakująco podobne z tą różnicą że Kościół który ma wielu wiernych i teraz"władze" a pan Pieczynski mimo wielu zwolenników jeszcze tej władzy nie ma ale jak ja zdobędzie kto wie co będzie za to przebudzenie ludzkości chciał? Może kult kościoła zamieni się w kult Pieczynskiego tylko czy wtedy nie będzie to to samo tylko zwierzchnik się zmieni?

  OdpowiedzUsuń
 16. A proszę konkretnie wskazać, gdzie Pieczyński mówi innym jak żyć oraz gdzie kreuje się na duchowego przewodnika? A co do rozliczania organizacji zbrodniczych, to każdy obywatel zgodnie z prawem powinien reagować na zło. Czy zaprzeczy Pani, że KrK popełaniał i popełnia zbrodnie? Czy zaprzeczy Pani, że zmanipulował Biblię, naukę Jezusa oraz kler robi dokładnie odwrotnie niż głosi? Proszę odpowiedzieć...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja nie zaprzecze a ty masz dowody na potwierdzenie tego? Zaprzeczysz że twój potomek sprzed 200 laty był zerem i popełniał zbrodnie?

   Usuń
 17. W wielu wypowiedziach Pan Pieczynski sam mówi wprost że możliwe że z wyglaszanych przez niego teorii zrobi się nowa religia że chce zebrać jak największą ilość zwolenników którzy pójdą z nim strajkowac a to że mówi iż lekarze są niepotrzebni i każdy powinien umieć leczyć siebie sam. W jednym zgadzam się z Panem Pieczynski każdy powinien szukać własnej drogi ale kluczem jest właśnie słowo własnej a każdy ma inną

  OdpowiedzUsuń
 18. Chcecie się pośmiać?
  To przeczytajcie w co wierzą katolicy:

  Bóg jest wszechmogący i wszechwiedzący, czyli w momencie stwarzania pierwszych ludzi wiedział, że podda ludzi próbie w raju, wiedział, że ludzie zjedzą zakazany owoc i on sam wygna ludzi z raju.
  Wiedział także, że pośle swojego syna, aby złożyć go przed samym sobą jako ofiarę przebłagalną za grzechy ludzi, których on sam stworzył, aby ludzie nie zostali przez niego samego potępieni na sądzie ostatecznym i nie trafili po śmierci do piekła, które przygotował im diabeł – czyli upadły anioł stworzony pierwotnie także przez niego samego. (w momencie stwarzania tego anioła wszechwiedzący Bóg wiedział, że anioł ten upadnie, zostanie szatanem i nakłoni do grzechu pierworodnego pierwszych ludzi).
  hehehe
  Innymi słowy Bóg posłał własnego syna na śmierć.
  Jezus został zabity przez ludzi – którzy tym samym wykonali Boski plan zbawienia-choć podobno Bóg dał im wolną wolę, trzeciego dnia Bóg wskrzesił Jezusa i tym samym Bóg przebłagał samego siebie za grzechy ludzi stworzonych przez niego samego i cały ten plan zbawienia Bóg przygotował i znał z góry, przed stworzeniem świata i ludzi.
  Zaiste potrzeba wielkiej wiary (i najlepiej małego rozumku), aby w XXI wieku wciąż wierzyć w te katolickie urojenia. Chore dogmaty wymyślane przez całe wieki przez chore umysły na potrzeby garstki sprytnych kapłanów, aby kościół mógł trzymać za mordę całe narody przez wieki, dojąc z kasy ciemny lud.
  ………………………
  Jeśli nie kontrolujesz swojego umysłu ,to zrobi to ktoś inny.
  Religia to rak świadomości.

  Pewien mądry żyd (innych nie robią) mawiał:
  …jak nie ma Boga, to daj Boże… ale jak jest Bóg to nie daj Boże. hehehe
  ...................
  @Sk
  Nie wiem czy szanowna Pani zauważyła ,że wszyscy bogowie(stwórcy) jakich znamy, a było ich co niemiara, byli zawsze rodzaju męskiego? I wy kobiety dajecie tak sobą poniewierać? Nawet "Matka Boska" ,jest jedynie jakąś tam istotą potrzebną jedynie do narodzenia jakiegoś z bogów.
  Kobiety !!! - zacznijcie samodzielnie myśleć i nie dajcie wodzić się za nos, jesteście równoprawną częścią ludzkości.
  Boga ,bogów zostawcie w spokoju bo o nich co najwyżej można powiedzieć ,że się nie wie nic konkretnego.
  I można się z kadym nie zgadzać , nawet ze Staszicem co jednak niczego nie zmienia ,że "wiara czyni człowieka głupim".

  OdpowiedzUsuń
 19. ....................
  Tak jakoś się stało ,że wieku lat kilkunastu sam z siebie , bez przymusu i niechęci rodziców ,sam zdecydowałem się zostać człowiekiem areligijnym.
  Moim życiowym mottem w tej kwestii stało się zdanie zawarte z „Rodzie Ludzkim: S.Staszica , ” WIARA CZYNI CZŁOWIEKA GŁUPIM”. Jestem zdania, że nie ma takich słów za pomocą , których można by skutecznie przemówić do głupców.
  I tak do tej pory stronię od tej głupoty, niczym przysłowiowy diabeł od święconej wody. Ale religioznawstwem amatorsko zajmuję się cały czas, ponieważ stanowi kontrast wobec rzeczywistości, nie mylić z realiami , które my ludzie tworzymy. Posiadamy mózgi mogące stworzyć sens z jego braku. Ale będą to mózgi spaczone „schorowana wyobraźnia” Tischnera (w duchu był ateistą, tak myślę po przeczytaniu prawie wszystkiego co napisał). Jak powiedział R.Pirsig „Gdy jedna osoba cierpi na urojenia nazywa się to szaleństwem. Gdy wiele osób cierpi na urojenia nazywa się to religią”. Nic dodać nic ująć.
  Jeśli miałbym zadeklarować jakieś „wyznanie” , co raczej nim nie jest , to bliskimi są poglądy/wiedza Barucha Spinozy.
  Co zrobić z religią w Polsce? NIC nie robić ,bo cokolwiek by robić będzie skutek odwrotny od zamierzonego. Społeczeństwo ,w którym rozum zastąpiono wiarą nigdy nie będzie społeczeństwem mądrym, a u nas tak się stało. Piłsudski proroczo przewidział, choć akurat on jest teraz na piedestale, że,”Największym wrogiem Polski w przyszłości będzie Kościół.”
  Czyż nie jest prawdą ,że istnienie chrześcijaństwa (pod każdą ze swych odmian) samo się blamuje?, przecież to powinno istnieć jak najkrócej, biorąc pod uwagę prawdy głoszonej przez siebie wiary. Polityka jak i zorganizowana religia jest tym samym, tylko ludziom podaje się to w różnych szatach. W zdominowanym przez religijną doktrynę umyśle trudno jest znaleźć miejsce na człowieczeństwo, dlatego też tak wiele zła jest z tego powodu. Religie to narzędzia systemu do kontroli ludzi za pomocą wiary, w której powietrze jest ciężkie od złudzeń wiodących ludzi na manowce.
  Lubiany przeze mnie Spinoza celnie zauważył (jedynie), bo nie podał przyczyny, że ” Ludzka wolność ludzi polega zaledwie na tym,że człowiek zna swoje pragnienia, nie zna natomiast przyczyn, które je wywołują.” I „tu jest pies pogrzebany”,że tak to ujmę. Czy poznamy kiedykolwiek te przyczyny, które wywołują tyle nieszczęść w rodzaju ludzkim? Był taki człowiek, prof.Julian Aleksandrowicz.
  Prof. Julian Aleksandrowicz napisał: „Wszelkie trudności społeczne, gospodarcze, polityczne, a także zdrowotne mają swoją przyczynę w wadliwej strukturze i w wadliwej czynności mózgów ludzkich, spowodowanych czynnikami ekologicznymi. Czynniki te są zewnętrzne, to znaczy możliwe do usunięcia. Stwierdzenie to wyszło spod pióra wybitnego uczonego. Jemu się to nie wydawało. On to wiedział. Napisał również, że nie ma chorób nieuleczalnych. Niedostateczna jest tylko nasza wiedza.”
  Ale taka wiedza już jest, tylko dzięki zmowie głupców pełnych wiary nie może przebić się do szerszej świadomości społecznej. Ale się przebije. Już niedługo.

  OdpowiedzUsuń
 20. „Pierwszy łyk z kielicha nauk przyrodniczych, czyni ateistą – ale na dnie kielicha czeka Bóg”.

  Czyli kto lub co „czeka”? Nieokreśloność?
  „na obraz i podobieństwo swoje ” mógł stworzyć jedynie człowiek, czyli Bóg jest nikim innym jak tylko człowiekiem, „czyż wam nie powiedziano, bogami jesteście”.
  „Syn Człowieczy” to kto jak nie twór Boga-Człowieka!
  Nieśmiertelnością jest dar przekazywania życia , na swój obraz i podobieństwo.
  A „wiara czyni człowieka głupim” i głupi ludzie tworzą potem patologiczne społeczeństwa prowadzące w prostej linii do samozagłady.
  „Deus sive natura”.

  Biblia nie jest w ogóle jakimkolwiek podręcznikim do religii ale swego rodzaju testem na inteligencję dla ludzi i jak na razie przegrywamy na całej linii. Mało kto rozumie to, co tam jest napisane z powodu na zmiany strukturalne w związku z tym zaburzenia funkcjonalne (biologia) organów odpowiedzialnych za rozumowanie-myślenie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Drogi Opty.
   Piszę teraz dużo na stronie Benedyktynów z Tyńca.
   Fajne forum bo nie cenzorują wypowiedzi.
   Dyskutuje teraz na jednym z wątków  z ksiedzem podpisujacym się Piotr Puchaty
   Potrzebuje pomocy merytorycznej w kwestii zbrodniczej historii KRK. Księzulo pisze mi kumety w stylu, że wojny krzyżowe i inkwizycja, to były działania sprawiedliwe. Miałbym ochotę go przykryć trochę faktami z kryminalnej historii KRK ale ja nie jestem najlepszy w te historyczne klocki.Czytalem wiele ale wy wiecej. Wole rozmawiać punktujac go w temacie modlitwy. Pamietam że Ty Staszek i Antyklerykał byliscie w historii nieźli. Prosze ciebie i innych kolegów o wsparcie. Podam adres. Spokojnie możecie sie tam zarejestrować i sypnąć trochę mądrali historią prawdziwą
   Z gory dziekuję i wszystkich pozdrawiam.

    http://ps-po.pl/2018/03/09/dziwactwa-liturgiczne-przeczytaj-fragment-protestu-siostry-malgorzaty-borkowskiej-osb/#comment-116999

   Usuń
  2. "Kryminalna historia chrześcijaństwa". Karlheinz Deschner. Tu znajdziesz źródła. Ostrzegam, nie przyjmą do wiadomości, bo to protestant. Nie mniej jednak człowiek ten nazwał KrK organizacją zbrodniczą i za to przez lata procesował się z KrK w Niemczech zresztą z sukcesem. Powodzenia.

   Usuń
 21. Krzychu, Dukaczewski już nie płaci? Stasio w kryminale paczy we TVN? Góral nie trzeźwieje? Optymalion nażarł się sałaty? Co jest???

  OdpowiedzUsuń
 22. Hej, Góralu!, gdzieś Ty się podziewał przez ostatni rok?
  Do Tyńca żeś zawędrował?, po kiego ,brachu?
  Właśnie skończyłem czytać wątek "Niepokój" na blogu ,na który mnie zapraszasz i wiesz co Ci powiem?, nie wiem czy warto przekonywać , spierać się z całkowicie zindoktrynowanymi czyli patologicznymi osobami?
  Uli Weyland "Jezus oskarża", poleć im taką książkę.
  Niech spróbują odpowiedzieć na tam zawarte a postawione kościołowi zarzuty, wtedy możemy pogadać. Złoże się o flachę dobrej łychy marki Taliskier(45%) ,że wykręcali by się jak piskorze na patroszeniu.

  OdpowiedzUsuń
 23. Opty
  Jak mnie lubisz to napisz coś madrego
  Ty masz fajne wyważone zdanie
  No i jak bedziesz o Ojczyźnie to mnie uprzedź
  Musze wreszcie wypić z tobą fachę zagryzając boczkiem

  OdpowiedzUsuń
 24. @Góral
  Wczoraj "rozpracowaliśmy" z synem 1L Metaxę ,właśnie po tygodniowym powrocie z kraju.
  Czy jeszcze potrafię napisać "coś mądrego"?, wątpię.
  Wątpię też, że ci ,do których byłoby to adresowane,uznaliby to
  za "coś niemądrego". Aczkolwiek powątpiewam ,żem aż taki mądry
  by przemówić do ludzi, do których nie docierają żadne racjonalne argumenty.
  Jeśli Bog istnieje, to wiara jest do niczego potrzebna.Sam to wymyśliłem. Czyż to nie paranoja ,że bogiem katolików jest Żyd, który nie jest bogiem Żydów? Judaizm , za którego twórcę powszechnie uznaje się Mojżesza wcale nie był Żydem jeno Egipcjaninem. Jego Bóg ,nie był bogiem Abrahama. Pisałem wielekroć ,że Biblia jest swego rodzaju testem na inteligencję i nie jest żadnym podręcznikiem do jakiejkolwiek religii ,za jaki się ją przyjęło uważać. Mądry człowiek wie , głupi wierzy, jak napisał S.Staszic w swoim "Rodzie ludzkim", " Wiara czyni człowieka głupim".
  Chrześcijanie mruczą do sufitu.
  Żydzi mruczą do ściany.
  Islam mruczy do podłogi.
  Czyż to nie obraz powszechnej patologii?
  Od zmarłego na jesień u.r.,prof.B.Wolniewicza ,dowiedzieć się można ,że "Wiara to to ,że niebo jest puste a poza grobem nie ma nic." Globalne pranie mózgów ,przez różniste religie jest faktem, na którym zbudowano ludzkie cywilizacje, jako wynik patologii. Religia to rak świadomości. "Nie ma chorego wolnego człowieka ,jak mawiał DJK. Dlatego "wiara wywołuje paraliż logiczny i etyczny",jak twierdził niebezpodstawnie W.Witwicki.
  A to znasz?, Twój b.znajomy prof.J.Tischner:
  "Strasznie trudno będzie Panu Bogu zbawić człowieka, który nie jest rozumny. Ten człowiek wciąż jeszcze nie jest sobą.
  Więc co tu można zbawić - skórę i kości?"
  Nie można popełnić grzechu nie wiedząc przedtem co nim jest.
  Dlaczego krzyż jest znakiem chrześcijaństwa?, po trupach zmierza do celu. Modlą się tylko tacy, którzy zagubili rozum na drodze życia. Społeczeństwo ,w którym rozum zastąpiony zostanie wiarą nigdy nie będzie społeczeństwem mądrym,a takim od ponad 1000 lat jesteśmy. Prawda, choć sama się obroni , musi zostać odkryta przez każdego z nas indywidualnie. Nadzieja to taki typ myślenia , który pozwala nam wierzyć w rzeczy niemożliwe. "Bez względu na możliwość niezależnego istnienia duszy ,nie ma ona żadnej szansy by wyrazić się bez działającego mózgu.",pisał prof.J.Vetulani
  I tak ,drogi kolego ,nie da się robić niczego bez biologii a co na ten temat ma do powiedzenia DJK to już ode mnie znasz.
  Religie to narzędzia systemu do kontrolowania ludzi za pomocą wiary. I jak na razie doskonale spełniają tę rolę.
  Czasem zdaje mi się ,że istnienie jest powszechną halucynacją ludzkości.
  Pamiętasz? NIESKOŃCZONOŚĆ JEST WYOBRAŻENIEM O NIEWYOBRAŻALNYCH ROZMIARACH.
  "Nic nie może przecież wiecznie trwać..."

  OdpowiedzUsuń
 25. https://hartman.blog.polityka.pl/2018/03/21/dlaczego-powinnas-powinienes-dokonac-apostazji-wlasnie-dzis/#more-2848
  Góralu, skopiuj i wklej na tym tynieckim blogu a najlepiej rozwiń bo sam link zignorują.

  OdpowiedzUsuń