1

1

czwartek, 26 października 2017

Kongres Świeckości21 i 22 października w Warszawie obradował Kongres Świeckości. To wydarzenie było odpowiedzią na postępującą klerykalizację Polski zmierzającą do podporządkowania wszystkich sfer działalności państwa oraz życia obywateli naukom kk. Kongres w założeniu miał podsumować relacje naszego państwa z kościołem oraz określić drogę dojścia do świeckiego państwa. W debatach nad relacjami państwo-kościół wzięli udział przedstawiciele partii politycznych, organizacji pozarządowych, środowisk akademickich oraz osoby publiczne. W Kongresie również wzięli udział zaproszeni goście z zagranicznych organizacji laickich i humanistycznych. Dwudniowe obrady zakończyły się podpisaniem Manifestu Kongresu Świeckości przez osiem pozaparlamentarnych partii politycznych, które odpowiedziały na zaproszenie organizatorów. 

www.youtube.com/watch?v=NT8fL2rXivs&t=25s

7 komentarzy:

 1. Bardzo dobre i mądre wystąpienie. Brawo Panie Krzysztofie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Religia jest oszustwem
  https://www.youtube.com/watch?v=V5CaGOWM0XA

  OdpowiedzUsuń
 3. Panie Krzysztofie to jest wspaniałe co pan robi.
  Kiedyś oglądałem film "Dom" i nawet nie przypuszczałem wtedy, że oprócz tego, że jest pan świetnym aktorem to jest pan dobrym człowiekiem, który wie co w trawie piszczy. "Runą, runą mury i nie będzie religijnej bzdury."

  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 4. Życzę Panu Krzysztofowi, aby kiedyś spotkał i poznał bardziej Pana Jezusa. Dokładnie tak, jak Paweł z Tarsu pod Damaszkiem.
  Podziwiam odwagę w mierzeniu się z 2 miliardami wyznawców pana Jezusa. Jakież oręża intelektualne, duchowe, naukowe musiał Pan posiąść,aby na to się zdobywać? Czy jest Pan co do tego wszystkiego pewien? I czy ta pewność jest większa niż potencjał 2 miliardów ludzi?

  OdpowiedzUsuń
 5. Na swiecie jest około 1,6 mld muzułmanów- podziwam odwagę negowania zapisów tej religii i promowania swojej- czy ma Pan, panie Rozalski pewność wiekszą niż potencjał 1,6 mld ludzi? A może buddyści są gorsi, a może hindusi ze swoim systemem wierzeń? Na świecie jest około 5 tys. religii, która jest najprawdziwsza? A może wszystkie kłamią, a prawda jest zupełnie gdzie indziej?

  OdpowiedzUsuń
 6. Przypomnę słowa S.Staszica " Wiara czyni człowieka głupim".
  Każda religia opiera się na wierze jej wyznawców , a więc wniosek jest jeden, mianowicie taki jak u Staszica.
  Wspaniale koresponduje z tym stwierdzenie R.Pirsiga
  "Gdy jedna osoba cierpi na urojenia nazywa się to szaleństwem. Gdy wiele osób cierpi na urojenia nazywa się to religią.”
  I to powinno być wszystko w temacie wiary-religii.
  W zamian potrzebna jest nam choćby, nazwijmy to umownie, "religia rozumu", co jak widać jest jak na razie nieosiągalne.
  Głupota rządzi w świecie , nie światem bo świat ma swoje naturalne i sprzeczne z wiarą i religiami, prawami.

  OdpowiedzUsuń