1

1

piątek, 9 czerwca 2017

Polowanie na dusze


Pierwsza część filmowej relacji ze spotkania SPL w Krakowie

https://www.youtube.com/watch?v=trFnGb0_XWw

i część druga:

https://www.youtube.com/watch?v=AtTn-TqZLN0

9 komentarzy:

 1. To z czym walczymy jako Stowarzyszenie Polska Laicka fajnie ujął jeden z nauczycieli duchowych ...
  "Ludzie nie chcą się rozwijać duchowo ...
  Ludzie chcą by ktoś poprawił im egzystencję.
  Ludzie chcą tylko domu, samochodu i trochę pieniędzy"

  Rozwój Duchowy ich nie interesuje.

  OdpowiedzUsuń
 2. Z archiwum polskich nagrań:
  Ks. WOJCIECH MICHAŁ LEMAŃSKI·10 CZERWCA 2017
  We wszystkich mediach, a zwłaszcza w tych katolickich, pojawiła się szeroko komentowana wieść o rozmowie księdza Sowy w restauracji nomen omen „Sowa i Przyjaciele”. Miał ten ksiądz wzywać ponoć do zniszczenia Gazety Polskiej Codziennie. Powiało grozą.
  Natychmiast przypomniały mi się stalinowskie wyroki na wrogów, którzy chcieli zniszczyć ustrój, naczelne organy, a zwłaszcza wodza. Ktoś coś napisał na płocie. Ktoś coś żartem powiedział przy piwie. Ktoś modlił się, by Bóg raczył wrócić ojczyznę wolną. Zarzut – podważał, podkopywał, wzywał do obalenia, do zniszczenia. Sąd nieubłagany. Wyrok okrutny.
  Po przygarnięciu sędziego Kryże, do wymiaru sprawiedliwości wrócił również prokurator stanu wojennego Piotrowicz. Prezes zatęsknił za ośmioklasową podstawówką. Obrona Terytorialna niczym ORMO zwiera szeregi, by chronić gmachu na Nowogrodzkiej i twierdzy na Żoliborzu. Prezydent ma tyle do powiedzenia, co Rada Państwa przy Bierucie i przy Gomułce. Jeszcze będzie tak, jak było.
  Na sygnał z centrali prawicowi dziennikarze i księża redaktorzy rzucili się do sprzątania stajni augiaszowej. Całego Kościoła nie sprzątną, to chociaż sprzątną księdza Sowę. Potem znów wrócą do obrony ojczyzny przed uchodźcami. Pamiętamy, jak te same media przy sprawie nuncjusza-pedofila abp. Wesołowskiego udawały, że nic się nie stało. Pamiętamy kręcenie i owijanie w bawełnę sprawy abp. Wielgusa, wieloletniego współpracownika bezpieki. Szukaliśmy bezowocnie ewangelicznej refleksji nad skandalami abp. Głódzia z aktimelkami, danielami i soczystą odprawą fotoreportera. Starsi pamiętają jeszcze, jak te środowiska broniły abp. Paetza przed molestującymi go klerykami. Ksiądz z Tłuszcza, ksiądz z Kobyłki, ksiądz z Duczek, ksiądz z Radzymina, ksiądz z Saskiej Kępy, ksiądz z Kamionka, ksiądz z Tylawy, ksiądz z Tarchomina, ksiądz z Bochni, ksiądz z Ełku, ksiądz z Babic, ksiądz z Legionowa.... Było ich tylu, tyle skandali, że można by wydzielić na łamach katolickich tygodników stałe szpalty, a i tak byłoby na nich ciasno. Wszystkiego nie sprzątniemy, to sprzątnijmy choćby księdza Sowę.
  To bardzo niebezpieczny sygnał. Od tej pory przy wejściu do kurii, na plebanie, a zwłaszcza do gmachu KEP, należy zainstalować detektory urządzeń nagrywających. Rewizja osobista, aparatura zagłuszająca, specjalne szkolenia dla duchownych. Gdyby bowiem nagrania niektórych choćby rozmów za tymi ścianami zostały opublikowane, utonęlibyśmy w szambie. Jakiś czas temu dziekan Trojanowski relacjonował z detaliczną dokładnością wulgaryzmy wykrzykiwane przez arcybiskupa w budynku kurii warszawsko-praskiej. A co by się stało, gdyby nagranie z tych występów trafiło do internetu?
  Wiele lat temu uczestniczyłem w uroczystym obiedzie na plebanii. Ksiądz biskup, księża dziekani, proboszczowie, wikariusze i rekolekcjonista. Uśmiechy, szczęk sztućców, toasty i dykteryjki. A potem wypowiedź o potrzebie wzniesienia pomnika Hitlerowi za skuteczne rozwiązanie w Polsce kwestii żydowskiej. I ta reakcja, a raczej brak reakcji. Gdyby ktoś to wtedy nagrał. Kurski pewnie by tego nie puścił, ale może ktoś chętny by się znalazł. Może ksiądz Zieliński z „Idziemy” albo ksiądz Skubiś z „Niedzieli”, a może ksiądz Gancarczyk z „Gościa Niedzielnego”.
  To bardzo ważny wpis. Wart rozpowszechnienia, choć przerażający prawdą o moralności biskupów!

  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
 3. W gminie obok mnie zmieniono patrona i nazwę szkoły podstawowej z Kazimierza Wielkiego na Jana Pawła II.
  A co. Z postępem i nowoczesnością trzeba iść. Kazimierz już taki nie wielki, zresztą nie dokońca wiadomo, czy Prawdziwy Polak, przemienił Polskę z drewnianej na murowaną. A JPII z murowanej na wazelinową.
  .......................................................................

  OPTY!!
  zaglądnij na prywatnego.
  Nie mogę się z tobą skontaktować !!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Z perspektywy czasu lepiej oceniać i dziś WIEM, że papiestwo K. Wojtyły było przekleństwem dla Polski.
   Pozdrawiam
   Stanisław

   Usuń
 4. Nie wiadomo Stasiu, co by było, jak by nie było. Tego nie da się ocenić. Niemniej widać wyraźnie co się stało w kościele a przedewszystkim w ludzkich głowach. Podwójne ego zbiorowe. Nie dosyć że Papież głową naszej wiary, to na dodatek nasz krajan. Tak myślą ludzie. Podójne zaciemnienie. Mojej teściowej mocherowej ja i moja żona opowiadamy o manipulacjach kościoła. Nie za wiele przyjmuje ale cośtam. I prędzej by zrezygnowała z Chrystusa niż z JPawła II. Coś w tym jest. W tych Prawdziwych Polakach

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie przejmuj sie Piotrze Wróbel...zakończyła się ERA RYB,,,,i nastała ERA WODNIKA z wiodącą gwiazdą o nazwie ALKAID.[ poczytaj sobie !!..to nie żart, tak nazywa się gwiazda w Wielkiej Niedzwiedzicy ]......ISLAM nadchodzi zacznie się od nowa JATKA NAWRACANIA !!!!....A chrześcijaństo już praktycznie przeminęło......

   Usuń
 5. Duchowość prawie nigdy nie oznacza to co znaczy religia !

  OdpowiedzUsuń
 6. Jezus czy Budda nie byli osobami religijnymi. Oni po prostu WIDZiELI. Religia to zwykłe sekciarstwo, manipulacja, zniewolenie. Radykalny Islam czy życie i twórczość kk - jeden czort. Stare pokolenia już nie zrozumieją ale trzeba ratować dzieci przed tą piekielną indoktrynacją religijną.

  OdpowiedzUsuń
 7. https://www.youtube.com/watch?v=2ZoroWBTjZI
  Dogmaty - Absurdy systemu❗️ Religie to narzędzie do manipulacji - Inteligentne wirusy cz.2

  OdpowiedzUsuń