1

1

środa, 26 kwietnia 2017

W związku z 19. rocznicą wejścia w życie konkordatu


Zgodnie z Konstytucją RP  zmienioną  2 kwietnia 1997 r. , jakaś forma współpracy naszego państwa z kościołem musi być.  Należy więc zadać pytanie czy kościół zajmuje się indoktrynacją 
religijną czy nie? Odpowiedź jest oczywista. W związku z tym należy chronić obywateli przed tą indoktrynacją.  Pierwszym etapem ochrony należy objąć niemowlęta i dzieci. Oczywiste jest to, że dzieci są chrzczone bez udziału własnej woli. Konsekwencje tego pociągają rzekę wpływów,  które rozciąga kościół na psychiczny rozwój bądź niedorozwój dzieci i młodzieży.  Głównymi punktami tego pseudo rozwoju w duchu katolickim jest brak poczucia wiary w siebie, w samodzielne kształtowanie własnego życia, oraz umiejętność radzenia sobie w nowej rzeczywistości szybko zmieniającego się świata.  Nieustanne powoływanie się na boga  w sytuacjach, które wymagają odwagi,  dojrzałości i współpracy z różnymi światopoglądami sprawia, że odmienność i różnorodność są postrzegane jako zagrożenie (mentalność getta). Ludzie o innych poglądach są traktowani jak materiał do nawracania, tzn. mają myśleć tak jak katolicy. Taka nauka płynie z kościoła.  Uległość jest fundamentem jego nauk. Ta uległość wpajana od żłobka, tworzy zniewolony naród spłacający nigdy nie zaciągnięte długi. Pretensjonalność ludzi kościoła tworzy moralizatorski naród niezdolny do kreatywności i samodzielnego myślenia. 
Najchętniej pouczamy wszystkich, wykazując, że to my mamy rację gdyż ... i tu następuje długa lista cierpień, które... niestety niewiele nas nauczyły. Dochodzi do tego, że ludzie o mentalności kiboli decydują o tym, co jest sztuką a co " g..." według ich narodowo katolickiej recepty. 
Nigdy nie zgodzę się z tym, że tożsamość człowieka może być katolicka.  Chore dziecko utożsamiające się z chorobą umiera. Ta choroba dotyka ludzi religii, którzy muszą się z czymś identyfikować, żeby w imię tej identyfikacji prostować życie innym, bądź ich eliminować gdy nie da się ich nawrócić. Kościół jest żywym,  namacalnym dowodem tego, że nasza Istota czyli to czym jesteśmy nie ma związku z jego fałszerstwami, indoktrynacją, naukami ani apetytem na to, by rządzić niepodzielnie. Istota człowieka to sprawa między człowiekiem a nim samym. Dochodzi się do tego na długiej drodze , która najprawdopodobniej trwa miliony lat, a zaczęła się gdy człowiek począł siebie z myśli.  Kończę taką  refleksją aby podpowiedzieć tym wierzącym, że również jestem wierzący. Rozwiązanie układu z  Watykanem to najważniejsza sprawa dla Polaków od tysiąca lat, albo długie lata rządów lunatyków. 14 komentarzy:

 1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 2. Pozbawił Polskę jej tożsamości sugerując, że Polska nie istniała przed 966 rokiem.
  Indoktrynuje , zdradza i okrada Polaków od tego właśnie roku.
  Cała historia Polski , jej klęski spowodowane były przez klerykalnych watykańskich zdrajców !!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Jednym zdaniem :
  Rozwiązać konkordat i wycofać religię ze szkół.
  Potem księży ze wszystkich instytucji.

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzień 3 maja jest najlepszym momentem do poinformowania społeczeństwa o tym, że ten dzień to dzień zdrady Polski przez Prymasa Polski Poniatowskiego i ówczesych biskupów, którzy sprowadzili wojska carycy Katarzyny doprowadzając do rozbioru Polski .
  Gdzie jesteście ludzie z LP ?

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie wołaj nikogo ...
  Patrz TYLKO na siebie :-)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. EGOISTA???
   Zobacz jak klechy podzieliły scenę polityczną wychowującPolaków jako egoistów.
   Dwóch Polaków a trzy zdania ewidentnie obnaża naszą najgorszą cechę -egoizm.
   Tylko klechy potrafili zmobilizować ciemnogród do obale ia " komuny"
   Mają więc w rękach wszystkie atuty i zniewolony lud.
   Nie wołaj nikogo???
   Nie wołam tylko od wielu miesięcy staram się przekonać Was z PL, że Polacy potrzebują otwarcia oczu poprzez edukację.
   Poprzez podanie historycznej PRAWDY o tym jak największy wróg narodu polskiego- kler, niszczył i niszczy jestestwo tego narodu.
   Tacu jak Ty i ja mogą tylko robić tłum dla Pl, Więcejmoże zdziałać taka osoba jak K. Pieczyński, osoba rozpoznawalna i znana całej Polsce.
   Ale nie kwapicie się do edukacji narodu, a to jedyny oręż, którego boi się kler.
   Powszechna świadomość tego, że mamy w kraju zdrajców narodu polskiego w sutannach,podanie faktów historycznych do JP II włącznie może wzbudzić w rodakach chęć pozbycia się ciemiężców.
   Wszystkie inne formy tzw. "walki ", to daremny trud.
   PRAWDA I TYLKO PRAWDA wyzwoli ten naród z kajdan klerykalizmu !!!

   Usuń
  2. Masz dużo racji. Nasze zdania są podobne.
   Trochę więcej dzieje się na fb (fejsbuku). Jeśli podasz swoje konto to dołączę Cię do grupy Polska Laicka i społeczne poparcie kongresu świeckości. Mozesz swoje konto podać mi prywatnie na mail.

   Usuń
  3. Nie mam konta na Facebook i nie chcę mieć.
   To dla mnie śmietnik

   Usuń
 6. Należy więc zadać pytanie czy kościół zajmuje się indoktrynacją
  religijną czy nie? Odpowiedź jest oczywista. W związku z tym należy chronić obywateli przed tą indoktrynacją. Pierwszym etapem ochrony należy objąć niemowlęta i dzieci
  Doskonała obserwacja i wiedział o tym Hitler i Stalin szkoląc sobie zastępy wiernych żołnierzy właśnie od dziecka. Papież i czarna mafia doskonale zdaje sobie z tego sprawę i dlatego mamy fundowane z naszych podatków masowe pranie mózgów w 21 wieku włącznie z bierzmowaniem na koniec szkoły i egzaminem maturalnym z religii. Należy w końcu jasno powiedzieć, że obecna nauka wyklucza jakąkolwiek religię jako jakiś spójny i logiczny system tłumaczący cokolwiek. Każda religia jest prymitywną ideologią pełną sprzeczności i paradoksów, które wygodnie nazywa się dogmatami, objawieniami lub cudami. I takie brednie kosztowało życia niezliczonych milionów ludzi przez tyle wieków. Księża to jedyni faceci, którzy mogą uprawiać pedofilię bezkarnie i bez obaw bzykać się i płodzić dzieci. Rzygać mi się chce kiedy widzę katoli chodzących do kościoła i rzucających na tacę podtrzymujących tym samym tych bandytów. Nie interesuje mnie ilu księży jest dobrych. W Gestapo czy SS też pewnie zdarzali się dobrzy ludzie co nie znaczy, że nadal istnieją miejsca kultu Hitlera. No ale gdyby dało się rozmawiać rozsądnie z katolami to nie byłoby katoli.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie wiem na ile znacie historię ale z okazji tego wielkiego święta Konstytucji 3 maja - bardzo ważnego i niedocenianiego moim zdaniem - chcę zwrócić na następujące fakty:

  1. Polska konstytucja była wzorowana na konstytucji USA:
  The constitution was a milestone in the history of law and the rise of democracy. Irish statesman Edmund Burke described it as "the noblest benefit received by any nation at any time ... Stanislas II has earned a place among the greatest kings and statesmen in history."It was the first to follow the 1788 ratification of the United States Constitution. Poland and the United States, though geographically distant, displayed similarities in their approaches to the design of political systems. The May 3 Constitution has been called the second constitution in world history.
  https://en.wikipedia.org/wiki/Constitution_of_May_3,_1791

  2. Oczywiście wpływy znajomości Kościuszko z Founding Fathers są ewidentne, ówczesna antyklerykalna myśl polityczna jak i mało znany list Kościuszki (o którym wspominałem) ostrzegającym przed klerem już 200 lat temu:
  https://www.tygodnikprzeglad.pl/kosciuszko-o-religii/
  http://natemat.pl/170215,chcial-tolerancji-i-rozdzialu-panstwa-od-kosciola-ale-nikt-go-nie-sluchal-prawdziwy-postepowiec-sprzed-200-lat
  Jeden z ojców amerykańskiej niepodległości Thomas Jefferson nazwał Kościuszkę "najczystszym synem wolności".

  3. Kościół katolicki bardzo krytykował konstytucję USA jako:
  1855 r. - Sprzeciw Kościoła wobec Konstytucji Stanów Zjednoczonych. Kościół głosił: "Wolność to bluźnierstwo, wolność to odwodzenie innych od prawdziwego Boga. Wolność to mówienie kłamstw w imię Boga". Wcześniej, do Kongresu Stanów Zjednoczonych, Kościół wniósł projekt ustawy zabraniającej wydobywania z łona ziemi ropy naftowej, którą Bóg tam umieścił, aby czarci w piekle mieli czym pod kotłami palić.

  1870 r. - Wprowadzono dogmat o nieomylności papieża.
  http://www.eioba.pl/a/1hxq/o-czym-90-katolikow-nie-wie

  Ciekawe, że Adams felt sorry for katols in 1774 - prawie 250 lat temu - i tak samo teraz patrzę na tych ograniczonych debili jak rzucają na tacę jak im tatuś pokazał czy mamusia i nie potrafią pomyśleć za siebie - Kraków czy Philadelphia - wsio rawno. Ten wirus atakuje wszędzie tak samo.
  In 1774, John Adams felt sorry for the Catholics he observed at a mass in Philadelphia. The ‘poor wretches,’ the future US president told his wife, were ‘fingering their beads [and] chanting in Latin, not a word of which they understood’. A century later, the cartoonist Thomas Nast was less sympathetic on the pages of Harper’s Weekly. Nast’s Catholics in the 1860s and ’70s were violent and drunk ‘Paddys’ and ‘Bridgets’ too ignorant to think for themselves and dominated by priests who worked to obliterate the separation between church and state.

  https://aeon.co/essays/why-it-has-become-ok-to-be-american-and-catholic

  OdpowiedzUsuń
 8. Niewiem czy znajdzieszw tym miejscu ludzichętnych do przeczyta ia tego rodzaju faktów historycznych.
  Tu mogą Ci wytknąć Twoje niedociągnięcia lub nietrafność Twoich wywodów.
  Nikt nie chce ruszyć przekłamanej przez kler historii naszego zniewolonego narodu.
  A bez tożsamoście historycznej naród jest martwy, wyjałowiony, a takie osoby jak Tadeusz Kościuszko wycięte z kart historii.
  Co przyniósł wczorajszy dzień narodowi polskiemu ?
  Nic, bo 95 % Polaków nie wie, że z powodu Konstytucji 3 Maja
  Polska utraciła niepodległość za sprawą zdrady biskupów polskich na czele z Prymasem Polski, bratem króla S. A.Poniatowskiego, na rzecz carycy Katarzyny, której wojska dokonały rozbioru Polski.
  KTO W NARODZIE O TYM WIE ???
  KTO WIE O TYM, ŻE JP II, TOLEROWAŁ PEDOFILIĘ KLERU ?
  Tylko nieśmiało mówi się o tym w malutkich grupach.
  Jest jeszcze więcej wydarzeń w historii, w których Polska ponosiła klęski militarne , gospodarcze a ponad wszystko intelektualne z powodu zdrady kleru.
  O tym powinno się mówić w szkołach , TV i wszystkich środkach masowego przekazu.

  OdpowiedzUsuń
 9. "Światu grożą trzy plagi, trzy zarazy. Pierwsza – to plaga nacjonalizmu. Druga – to plaga rasizmu. Trzecia to plaga religijnego fundamentalizmu. Te trzy plagi mają tę samą cechę, wspólny mianownik – jest nim agresywna, wszechwładna, totalna irracjonalność. Do umysłu porażonego jedna z tych plag nie sposób dotrzeć. W takiej głowie pali się święty stos, który czeka na ofiary … Umysł tknięty taką zarazą to umysł zamknięty, jednowymiarowy, monotematyczny, obracający się wyłącznie wokół jednego wątku – swojego wroga. Myśl o wrogu żywi nas, pozwala nam istnieć. Dlatego wróg jest zawsze obecny, jest zawsze z nami." [Ryszard Kapuściński, Imperium]

  WSZYSTKIE TRZY P L A G I DOPADŁY POLKI I POLAKÓW W 2015 ROKU.... i niszczą nasze Prawa, i niszczą naszą Wolność.... i prowadzą Polskę na manowce cywilizacji, kultury.....

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się z tym co piszesz ...
   Z tym, że ja bym ujął to w jedną plagę ...
   PLAGĘ NIEŚWIADOMOŚCI !

   Reszta w sumie pozostaje bez zmian :-))))

   Usuń
  2. Janie ŚWIADOMOŚĆ można budować opierając się na faktach, chociażby historycznych pokazujących niedolę narodu polskiego z powodu zdradzieckiej działalności kleru katolickiego.
   Ludzie nie znajdują żadnych argumentów do tego by pozbyć się tych oprawców, bo zakryto przed nimi historię.
   Bez tego my, ludzie świadomi stanu rzeczy jesteśmy bezbronni

   Usuń