1

1

poniedziałek, 17 kwietnia 2017

100 rocznica objawień fatimskich

W opinii posłów, którzy podpisali się pod projektem uchwały, rzadko które wydarzenie religijne odegrało tak ważną rolę w dziejach Kościoła, a nawet całego świata, jak objawienia fatimskie.
Natomiast projekt uchwały spotkał się z ostrą krytyką posłów opozycji. Wojciech Król z Platformy Obywatelskiej przytoczył słowa ks. Józefa Tischnera: „Pobożność jest ważna, ale rozumu nie zastąpi”.
Przeciwny przyjęciu uchwały był ponadto Stefan Niesiołowski z koła poselskiego Europejscy Demokraci.


7 kwietnia Uchwałę fatimską poparło 245 posłów na Sejm VIII kadencji.
Tekst uchwały przyjętej przez Sejm między innymi mówi:
„W sposób niezwykle dramatyczny, poprzez przekazanie trzyczęściowej tajemnicy oraz spektakularny cud słońca, Matka Boża przypomniała ewangeliczną prawdę, że ludziom do szczęścia, tak naprawdę, potrzebny jest tylko Wszechmocny Bóg, który stworzył nas dla siebie i pragnie podzielić się z nami pełnią szczęścia. Mając również na względzie obecną sytuację geopolityczną Polski przesłanie fatimskie nabiera dla naszej Ojczyzny szczególnego znaczenia. Z powodu wagi i doniosłości orędzia z 1917 roku. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, przekonany o jego szczególnym znaczeniu, pragnie uczcić objawienia fatimskie w ich setną rocznicę.”
Od 1989 r. w naszym kraju trwa budowa państwa wyznaniowego. Różnie możemy mówić o tym, co się dzieje. Jedno jest pewne, mamy do czynienia z ciemnogrodem i szaleństwem. I  nie ma większego znaczenia to, czy chodzi o fanatyków, czy cyników,  którzy są fanatykami koniunkturalnymi. Dyktatury w znakomitej symbiozie funkcjonują w  otoczeniu mitów i wrogów.
Duża część społeczeństwa majaczy o zamachu smoleńskim, a pozostali ostentacyjnie popadają w klasyczną psychozę religijną.
Może obecne przyśpieszenie jest oznaką, że w końcu będzie jakaś  reakcja. No bo czym jest budzący się  antyklerykalizm jeśli nie reakcją na klerykalizm.
Ludzie nie zmądrzeją, jeśli nie będą mieli porządnej edukacji. Edukacji w której rozwija się zdolności do samodzielnego, krytycznego myślenia, oceny i kształtowania postaw etycznych.
W XXI wieku dorośli ludzie wierzą we wszechmogącego, wszechobecnego, wszechwiedzącego Boga, który bezustannie domaga się hołdów, ofiar i modlitw. Urzędnicy Pana Boga, sami się nie spodziewali, że ich zabiegi indoktrynacyjne przyniosą tak powalający efekt.
Za każdym razem gdy fanatyzm religijny  katolików wygrywa Polska traci wszystko włącznie z wolnością i istnieniem. Nauczmy się czegoś z historii, nie powtarzajmy tych samych błędów gdyż grozi nam ta sama tragedia sprowokowana przez ludzi religii. 
Zostaniemy odrzuceni przez UE ponieważ ta nie będzie tolerowała rządów fanatyków religijnych. Apelujemy do Was, również tych którzy głosowali na PiS abyście czynnie wsparli rozwiązanie konkordatu ponieważ działania rządu i kościoła prowadzą do cenzury katolickiej, całkowitego zniszczenie demokracji oraz płacenia coraz większej daniny kościołowi.  Mamy przed sobą załamanie gospodarcze. Kartki na żywność są sprawą czasu. Brak wykwalifikowanej kadry w armii czyni nas bezbronnymi. Zapewniam, że Bóg nas nie ochroni. 4 komentarze:

 1. Państwowe obchody chrztu Polski, z 996 roku, modły parlamentarzystów o deszcz, które skutkowały powodzią, mianowanie Jezusa na króla Polski, ustawowe - poparcie
  rzekomych cudów w postaci sejmowej uchwały fatimskiej...
  Codzienne : zawierzenia, powierzenia, poświęcenia, modły w intencji... albo i bez.
  Korytarze sejmowe pełne nadzorców w koloratkach,twarzyczki pełne fałszywego "uduchowienia", butne i aroganckie do bólu!
  Wszystkie uroczystości - pozornie świeckie - opanowane przez kler, kompletny zanik świeckiego ceremoniału państwowego.
  Cały rząd świętujący rocznicę pewnego mnicha, z Torunia... piejący z zachwytu nad jego osiągnięciami i " zasługami " dla Polski. Pielgrzymki ogólne i te równie ważkie. Resortowe. Zatem:
  Padają na pysk: policjanci, wojskowi, strażacy, strażnicy miejscy, celnicy, pogranicznicy, służby tajne i te poufne.
  masowo oddają się bogom - spółki skarbu państwa, a kto nie ma na to ochoty - musi opuścić ich szeregi. Poświęcona spółka " Energa ", " Wytwórnia Papierów Wartościowych " i inne w toku, ku bramom katolskiego " raju " :(
  Medycyna cenzurowana przez oszołomów w koloratkach - rozszerza się na apteki.
  " Klauzula sumienia " jest skutecznym wytłumaczeniem dla oszalałych medyków i farmaceutów.
  Za chwilę: całkowity zakaz aborcji, zakaz stosowania środków antykoncepcyjnych, prezerwatyw. W szkolnictwie:
  Powrót do średniowiecza, a szaleńcy opętani doktryną kościoła - pilnują " zasad ".
  Swoich zasad, które mają się stać urzędowym nakazem, dla wszystkich! Zatem:
  Zero wychowania seksualnego, pisanie historii w/g IPN-u, na nowo. Kłamstwo, obleśna manipulacja, skrajna obłuda i fałsz!
  Tresowanie nowych pokoleń wiernych pis-lamistom i kościołowi. Wypranych z możliwości samodzielnego myślenia. Wszystko to w otoczce bogo-ojczyżnianej, fałszywej.
  Rozwalenie Trybunału Konstytucyjnego, K.R.S. - za chwilę, opanowanie sądów przez ziobrę. Prokuratura w 100% w łapach ministra!
  Macierewicz zorganizował sobie prywatną armię ochroniarzy. Jest ich ok. 100 i zostali już ukontentowani podwyżką, w granicach 4000-,- na pisi łeb! To byli żołnierze żandarmerii wojskowej, którzy dziś służą wyłącznie macierewiczowi! Za nasze pieniądze!
  Za chwilę: Nowe wojska obrony terytorialnej, doskonale wyposażone, podległe TYLKO - macierewiczowi.
  Kilkunastodniowe kursy na wakaty wojskowe, które mają zastąpić najlepszych generałów, starszych oficerów, a i zapewne: GROM-owców, którzy masowo opuszczają tę wzorową formację! Totalny burdel, chaos i zniszczenie!
  A na samej górze: " nauczyciele " w koloratkach, którzy i w te święta nie podarowali sobie okazji, żeby pieprzyć " trzy - po trzy " z balkoników kościołów.
  Bez składu i ładu, niezgodnie z symboliką tych minionych świąt, ale za to z uniesionymi, grożącymi paluchami!
  Czym to wszystko się zakończy?
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
 2. Popieram
  STOWARZYSZENIE POLSKA LAICKA

  i ze spokojem patrzę na to co wyprawia PiS, gdyż jest to dla mnie przeginanie ...
  A przegięcie ma to do siebie, że musi się kiedyś odgiąć ...
  W/g mnie bardzo duże znaczenie będzie miał wtedy poziom świadomości a nie wiedzy.

  OdpowiedzUsuń
 3. W jaki sposób mogę czynnie wesprzeć rozwiązanie konkordatu? Emerytka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ogólnie wspierając Stowarzyszenie Polska Laicka poprzez :
   - zapisanie się do Stowarzyszenia i czynne uczestnictwo w jego działaniach,
   - tylko zapisanie się do Stowarzyszenia. Wtedy wspierasz go osobowo, swoją osobą,
   - wpłata na konto Stowarzyszenia. Wtedy wspierasz go finansowo. Wpłatą, może być dowolną np 10 zl lub więcej.
   - wszędzie gdzie możesz, mówisz o konkordacie i chęci jego rozwiązania. Wtedy popierasz nas 'medialnie' i 'masowo'.

   Lub jeszcze inaczej ... co Ci tylko przyjdzie do głowy :-)))

   Usuń