1

1

czwartek, 9 marca 2017

8 marca


Poparliśmy Strajk Kobiet. Byliśmy na demonstracji w Warszawie, tak samo jak w październiku  na Czarnym Poniedziałku. Kobiety jako pierwsze powiedziały na masowej manifestacji to, o czym mówimy od ponad dwóch lat. Coraz więcej ludzi  widzi czym kościół jest naprawdę  i jaki dewastujący wpływ ma na nasze życie.54 komentarze:

 1. Jestem pod silnym / pozytywnym / wrażeniem, możliwości samo organizowania się Pań.
  Kobiety udowodniły, że " mają jaja ", w odróżnieniu od wielu tych, którzy powinni je mieć, z racji - choćby - płci:)
  Proponuję dołączyć, do form protestowania:
  Absencję w kościołach! Na tydzień, miesiąc.
  Gwarantuję, że żadna forma boskości - nie będzie miała tego za złe... a może i: wręcz odwrotnie:)
  Absencja w kościołach może wywołać " refleksję " wśród czerwonych beretów.
  Bowiem nie ma takiej rzeczy, która może ich bardziej poruszyć, jak: zagrożenie wpływów finansowych...
  Pozdrawiam
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
 2. Organizując słuszne protesty, wobec ograniczania praw Kobiet, nie można zapominać:
  Kto jest " inspiratorem " tych ograniczeń.
  A jest nim: kościół kat. !
  Rząd, to tylko bezwolny i bezmyślny wykonawca poleceń płynących z kościelnych balkoników:)
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
 3. Super !

  Popieram !

  I widać wyraźnie NASZE STOWARZYSZENIE :-)))

  Rozwija się wbrew niezbyt sprzyjającym warunkom. Będzie już mocne gdy polityczna sytuacja się zmieni :-)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Droga daleka, do zmiany. KK od lat, doskonale radzi sobie z zmieniającą się władzą polityczną. Trzeba też zwrócić uwagę, że wśród świeckich uniwersyteckich historyków mamy wielu zwolenników KK, którzy kształcą kadry nauczycielskie w odpowiednim "duchu". Na wymianę pokoleń przyjdzie czekać.
   Ale główna idea Polski Laickiej to strzał w 10. Krk pozbawiony przywilejów politycznych, zrównany w prawach z innymi religiami przeniesie swoje interesy na płaszczyznę gospodarczą (co zresztą czyni), a tutaj wolna konkurencja stopniowo zrobi swoje.
   Dodatkowo cieszą, coraz bardziej propagowane i umacniające się zasady uczciwej konkurencji, one z czasem ukrócą matactwa krk.
   W samym krk część duchowieństwa stara się, żyć zgodnie z sumieniem i tu też jest szansa na zmianę paradygmatu.
   Współcześni gnostycy otwarcie piszą, że składanie ofiar zwierzęcych to Czarna Magia, a stąd już o krok od odrzucenia Ofiary z Boga. Ofiara z Boga to najwyższy przejaw Czarnej Magii - coś co paraliżuje umysł. Bóg jako nieśmiertelna idea szczęścia nadaje, życiu sens. Bóg cierpiący wprawia wiernych w stupor-otępienie.
   Piotr świetnie to ujął: "objawił swoją miłość oddając życie za grzeszników sam będąc bezgrzesznym... Mówią taką formułkę, mówią od wieków i ludziska słysząc doznają paraliżu rozumu. Godzą się na te bezsensowne słowa z nabożną wzniosłością, nie analizując niczego. Bo bo po kiego oddawać życie za grzeszników. Ok poprawiać grzeszników, nauczać grzeszników, dawać im przykład wskazywać drogę. To jest do zrozumienia".

   Usuń
  2. @Michał E.
   Bo każda religia i wiara to właśnie taki "paraliż rozumu".
   Nikt przy zdrowych zmysłach tego aktu samouśmiercenia boskiego nie rozumie. Kler jedynie udaje ,że rozumie bo robi to jedynie dla kasy.
   "Cały system etyki chrześcijańskiej, zarówno katolickiej jak i protestanckiej, powinien być bezwzględnie przejrzany, w miarę możliwości bez uprzedzeń, wpojonych przez chrześcijańskie wychowanie. Rzeczy powtarzane stale i z naciskiem, zwłaszcza jeżeli słyszy się je od dzieciństwa, stwarzają u większości ludzi przekonania tak silne, że opanować mogą one nawet podświadomość." B.Russell
   Tak zniewolone od małego umysły przestają się na czymkolwiek w tych sprawach zastanawiać i popadają w swoisty schematyzm życiowo-religijny. Dla nich potem jest już wszystko jedno. W Polsce nie istnie tzw.życie religijne polegajace n przestrzeganiu dosłownym tego w co się wierzy a jedynie schematycznie chodzi się do kościoła i na inne okazjonalne religijne manifestacje typu "boże ciało", odpusty, pokropki, od narodzin aż do śmierci. Kultywowane są jedynie schematy obrzędowe nie mające nic wspólnego z zasadami religii. Ta schematyka nie przekłada się w żaden sposób na poprawę współżycia międzyludzkiego. Ludzie dali sobie wmówić(ogniem i mieczem w przeszłości) ,że to co oferuje kościół(y)jest właśnie tym, co trzeba robić aby uzyskać zbawienie, tylko nie wiadomo od czego.Boskie cierpiętnictwo przekładane jest na ludzkie ,bo skoro stwórca cierpi dlaczego w jego imię nie mają cierpieć jego stwory? To jest tak pokrętne,że aż głupie ,o co nie powinniśmy podejrzewać stwórcy ,który będąc wszechmocny nie potrafił w inny, jak morderczy sposób spowodować zmiany myślenia i postępowania swoich stworów. I tu przywołam Staszica , który będąc katolickim księdzem ,przejrzał to od środka i napisał ,że "wiara czyni człowieka głupim", czyli podatnym na wszelkiego typu manipulacje. I tak się właśnie dzieje od tysięcy lat. Bo "Większość ludzi prędzej umrze niż pomyśli." B.R.
   Religia i wiara to niestety stan zdegenerowanego umysłu, w wyniku których tworzone są patologie, którymi usiana jest nasza cała cywilizacja ,znamy to przecież z historii, która jest w zasadzie historią wojen.
   I na koniec jeszcze raz Russell;
   "Historia świata jest sumą tego, czego można było uniknąć."
   A dlaczego nie uniknięto?,odpowiedź znalazłem w dziełach DJK. Dopóki nie naprawimy ludzkich głów(mózgów) w sposób biologiczny ,czyli jak najbardziej zgodny z naturą rzeczy, będziemy mieli tak jak jest obecnie i jeszcze gorzej ,co z dnia na dzień przecież widać.

   Tako rzecze Optymalion

   Usuń
  3. " Nikt przy zdrowych zmysłach tego aktu samouśmiercenia boskiego nie rozumie."...
   Należę do tych właśnie, którzy nie rozumieją...Kompletnie!
   Czy " boży plan " był do dupy?
   Czy Jezus " oddał życie " za wszystkich? Wierzących i niewierzących ? Bo ci ostatni - to też " dzieło boże "...
   Czy za przeszłe pokolenia, pokolenie aktualne Jezusowi, czy za przyszłe pokolenia?
   Jakby to nie rozpatrywać, " strategia " boska była nieskuteczna, a zaaranżowana " planem bożym " - śmierć Jezusa - zupełnie niepotrzebna. Żeby nie powiedzieć: nonsensowna.
   Bo:
   Tysiące lat przed Chrystusem ludzie byli tacy jacy byli. Chociaż trudno ich obwiniać o to, że nie stosowali się do " jedynie słusznej religii", której jeszcze nie poznali.
   Za życia Jezusa, też niewiele się zmieniało, po jego śmierci - też!
   Byli ZAWSZE : ludzie dobrzy i żli i tak pozostanie...
   Bez konieczności faszerowania ich mózgów jakąkolwiek religią...
   Religia, do zła jakie " gości " w głowach ludzi, dorzuciła jeszcze ZBRODNIE PO PODŁOŻU RELIGIJNYM!
   To właśnie religie były przyczyną śmierci, setek milionów ludzi!
   No i po co te dyrtymały?
   Nie prościej, po prostu - być porządnym człowiekiem? Czy naprawdę bez religii, nie da się tego osiągnąć?
   Pozdrawiam Opty.
   Stanisław

   Usuń
 4. Stare dziady i baby, tłumaczyłem już wam, że Jezus umarł żeby otworzyć nam wrota niebios a wy nadal tego nie rozumiecie, każdy chrześcijanin to rozumie, 2 mld chrześcijan na całym świecie wiedzą dlaczego Jezus umarł tylko wy nie rozumiecie, głupi jesteście jak but.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wulga - jezuicki hejter.

   Usuń
  2. Właśnie oni (te 2 mld zwiedzionych) nie wiedzą. Wystarczy posłuchać ich biskupów jak się motają żeby wyjaśnić kwestię odkupienia. Polecam: Odkupienie. Komu płaci Jezus (od 33 minuty)? Bp G.Ryś
   - biskup mówi swoje na kazaniu, a w trakcie liturgii mszy zupełnie co innego, a baranki boże bezmyślnie przytakują.

   Usuń
  3. Wulga!
   Jesteś nieuleczanie chorym człowiekiem. I NIKT ani nic, ciebie nie uleczy! Możesz to uczynić tylko sam!
   Stanisław

   Usuń
 5. ~Powielam z netu : Polska bedzie wolna gdy nastąpi:

  1. Nacjonalizacja całego majątku Korporacji Katolickiej (zw. Kościołem) z wyjątkiem budynkow kościelnych, za które korporacja będzie w całości odpowiedzialna finansowo.

  2. Zalegalizowanie i OPODATKWANIE korporacyjnej działalności biznesowej na ogólnie przyjętych zasadach (takie same podatki jak płaci Kowalski, stocznia czy szewc)

  3. Delegalizacja pod karą więzienia indoktrynacji młodzierzy do lat 18. Wszystkie próby ogłupiania umysłowego dzieci i młodzieży będą podlegały pod kodeks karny.
  Jak dorosły chce należec do sekty - to jest wolny (jeszcze) kraj i wolna droga

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Opty, fajnie się pisze, nie. Ale ja ci zrobię niespodziankę. Dziś w nocy przyśni ci się realistycznie że jesteś premierem w Polsce. Premierem nowo wybranego rządu. Właśnie tydzień temu wdrożyłeś w życie nowe rozporządzenia. Brzmią one mniej więcej tak
   1. Nacjonalizacja całego majątku Korporacji Katolickiej (zw. Kościołem) z wyjątkiem budynkow kościelnych, za które korporacja będzie w całości odpowiedzialna finansowo.

   2. Zalegalizowanie i OPODATKWANIE korporacyjnej działalności biznesowej na ogólnie przyjętych zasadach (takie same podatki jak płaci Kowalski, stocznia czy szewc)

   3. Delegalizacja pod karą więzienia indoktrynacji młodzierzy do lat 18. Wszystkie próby ogłupiania umysłowego dzieci i młodzieży będą podlegały pod kodeks karny.

   Teraz stoisz przy oknie swej rządowej willi. Jest dziewiąta wieczór a ty patrzysz jak Warszawa płonie. Przed chwilą dowiedziałeś się że nje tylko Warszawa, że cała Polska. Wojna domowa.
   Resztę snu opowiesz nam jutro, po przebudzeniu. Będziesz go pamiętał doskonale. Hi hi

   Usuń
  2. @Piotr
   Już dziś Ci odpowiem;

   "A tu się pali jak cholera ,jak cholera ,jak cholera
   a wiara stoi łeb zadziera ,łeb zadziera z każdej strony swąd..." itd.

   " Płoną góry ,płoną lasy ,lecz nie dla mnie już...."

   Usuń
  3. Faktycznie Piotrek moze mieć dużo racji. Dlatego twierdzę ze należy edukować, edukować i jeszcze raz edukować

   Usuń
  4. " Trzy godziny my walczyli, my walczyli, my walczyli
   Bo strażaki w takiej chwili bardzo dzielne są
   Wszyscy my się napocili, napocili, napocili
   Trzy godziny my walczyli, aż się spalił dom "...
   - Cytat z tego samego tekstu J. Stępowskiego.
   Faktycznie może się tak zdarzyć i dlatego STRATEGIA jest ważnym elementem zapędzenia kościoła - do kościoła! Bo inaczej się: namęczymy, namęczymy, napocimy, a dom i tak się spali.
   Stanisław

   Usuń
  5. Niestety Stasiu ...

   On JUŻ się miliony razy spalił. Każdy zabity przez kościół watykański to SPALONY DOM.

   Masz jedynie racje że przez nich spali się jeszcze miliony następnych ...

   Usuń
  6. Dom zw. Polska pali się już od 27 lat.
   Dlaczego? bo.... i tu nie będę opisywał całego procesu tzw.transformacji,znamy je wszyscy, a jedynie jej skutki.
   Jednym z najważniejszych jeśli nie najważniejszym jest uwłaszczenie się KRK na narodzie.To coś podobnego do "wejscia w buty" upadającego Cesarstwa Rzymskiego.To samo zręcznie zrobiono po 89 roku. Całość życia społecznego została skanalizowana przez funkcjonariuszy pana B.,i faktycznie przez nich przejęta. Mieli do tego już od dawna przygotowane struktury. Wcale nie trzeba stać bezpośrednio na czele instytucji aby nimi kierować ,patrz pan Prezes skopiował to z klechów i doskonale się sprawdza. To taki przypadek powszechny w dzisiejszym świecie a doskonale opisany przez przewodniczącego CSU Bawarii H.Seehofera;

   "CI KTÓRZY DECYDUJĄ NIE SĄ WYBIERANI, A CI KTÓRYCH SIĘ WYBIERA NIE MAJĄ NIC DO DECYDOWANIA."

   Edukacja w łapskach takich ludzi nie będzie miała nic wspólnego z tym co napisaliście. Oni do tego nigdy nie dopuszczą.

   Demokracja jest jedynie parawanem do skrzętnie ukrytej władzy wcale nie ludu ,chociaż o głosy tego ludu chodzi. To taka maskirowka.
   Kościół wie od lat jak zapędzić demokrację w kozi róg , m.in. takim postępowaniem jak zauważył kiedyś polityk włoski C.Sforza;

   "ŻĄDAM PEŁNEJ SWOBODY OD DEMOKRACJI NA PODSTAWIE JEJ HASEŁ ;ALE SKORO TYLKO MOGĘ, ZABRANIAM WSZELKIEJ SWOBODY NA PODSTAWIE SWOICH ZASAD."

   jak na razie PiS idzie twardo do przodu w swojej"dobrej zmianie",i nie widać żeby ktokolwiek chciał ich zatrzymać. Te pohukiwnaki w sejmie i na marnej jakości wiecowaniu i manifach niczego nie zmienią.
   Bez krwawej rewolucji nic się nie zmieni.Tak jest PRAWDA w tej materii. A potem rewolucja jak zwykle pożre swoje dzieci i tak w koło Macieju.
   Historia ludzi obłędem się toczy.
   I dopóki nie przyjmiemy za prawdziwe tej diagnozy,

   Prof. Julian Aleksandrowicz : "Wszelkie trudności społeczne, gospodarcze, polityczne, a także
   zdrowotne mają swoją przyczynę w wadliwej strukturze i w wadliwej czynności mózgów ludzkich, spowodowanych
   czynnikami ekologicznymi. Czynniki te są zewnętrzne, to znaczy możliwe do usunięcia.", dopóty będzie źle.

   To i tak nie ma i nie będzie miało na nic żadnego wpływu.
   Wulgaty będą jedynie zacierały łapki i chichotały ,jak do tej pory z nas na tym forum. A jakiejkolwiek duchowości , której tu tyle już od półtora roku napisano to można sobie jedynie pomarzyć i praktykować ją indywidualnie na użytek własny w zaciszu własnego domu.
   Taka jest "NUDA VERITAS".

   Usuń
  7. Masz rację Opty:)
   Dla mnie to jest niepojęte, wręcz paranoiczne. Ta
   " wadza " - kościelnych, nad motłochem!
   Ta nieznana mi siła tej władzy, która rośnie - wraz z ujawnianymi przestępstwami - popełnionymi przez koloratkowych sukinsynów! To się nie trzyma kupy!
   To tragicznie żle świadczy o nas, o naszym społeczeństwie, dla którego w dużej części - nakazy kościelnych tłumoków - są jedynym drogowskazem, pokazującym kierunek ich egzystencji!
   Tym gorzej to znoszę, bo mnie zupełnie " nie bierze " ich bełkot, a im bardziej bełkocą - tym bardziej od nich uciekam!
   PIs-lam, wspierany zaborcą watykańskim, rozpirzy wszystko, co miało związek z demokratycznym państwem prawa! A my, qrwa - na to pozwalamy!
   Opozycja cienko piszczy, nie potrafi się zjednoczyć, bo linie podziałów nie zawsze mają charakter polityczny.
   ZAWSZE - mają kontekst religijny, bo " katoli ", i po prawicy, i po lewicy, i po stronie humanistycznej, oświeconej - od ciężkiej cholery! Kościół działa jak hamulec ręczny zaciągnięty na maximum! Póki tak będzie - gówno z reform, to samo z demokratycznych przemian! Kościół boi się demokracji, jest ona dla tej mafii największym wrogiem. Jest to, poniekąd zrozumiałe, przypominając, jak skostniałą i niedemokratyczną strukturą jest ta wszechświatowa mafia!
   Zobacz też taki znamienny fakt:
   Jak piszę, że sprawa jest dość prosta i można wiele osiągnąć poprzez nieobecność w zatęchłych murach kościołów... zapada cisza...
   A ja , moja żona - jeszcze bardziej " nie być " - w kościele - już nie możemy:))) Czarni boją się jak diabła - zmniejszenia wpływów finansowych, a puste kościoły by to zapoczątkowały... Czemu nie spróbujecie? To nie boli, zapewniam:)
   Stanisław

   Usuń
  8. I jeszcze taka konkluzja...
   Ze trzy lat temu, byłem w " moim " byłym biurze, to jest:
   W pomieszczeniach solidarności, w dużym , gdyńskim zakładzie pracy, gdzie sprawowałem kiedyś funkcję przewodniczącego...Chcieli mnie zaprosić na jakąś tam kolejną rocznicę...Pojadę, pogadam z byłymi kolegami, pomyślałem...
   W biurze: jak w kaplicy! Portret prezydenta tysiąc lecia w złoconej ramie, wraz z pierwszą damą, krzyż jak w watykanie, papież w złoconych ramach! I chyba nie muszę pisać o jakiego papieża chodzi.
   To spotkanie rocznicowe miało się rozpocząć... mszą świętą, a czarny został " zaproszony " na całość popijawy, po za Gdynią. Przygotowali nawet taki pamiątkowy " bzdet" - dla mnie, z wygrawerowanym napisem, że mnie powierzają kolejnej matce boskiej..., która ma mnie " prowadzić "...
   Podziękowałem,bo sam się prowadzę, wyszedłem po chwili. Zaproszenia, ani pamiątkowej, pleksiglasowej figurki - nie przyjąłem. Porąbany kraj, szanowny Opty!
   Stanisław

   Usuń
  9. @Stanisław
   Polska obłędem stoi od 89 roku.
   Twój skądinąd słuszny zryw został "zagospodarowany" tak,że teraz prof. Jan Szczepański przed kilkoma laty stwierdził:
   Jestem zdania, że upadek Polski rozpoczął się w drugiej połowie XVII wieku. I ciągle jeszcze idziemy w dół. Z kryzysu wyjdziemy chyba w XXII wieku."
   Nie nasze doczekanie, póki nie przeminie w naszym(qrwa już nie naszym) kraju epoka "katocenu", catholicus centus".
   Człowiek, który zdobył powodzenie (władzę) słyszy już tylko oklaski i pochwały. Na wszystko inne jest głuchy." E.Canetti
   Tak zachowuje się kościół i PiS.
   Ale bądźmy naiwni ,że poprzednicy tej władzy są bez winy.Wszystkie rządy po 89 roku w mniejszym lub większym stopniu do tego się przyczyniły.
   Prof.G.Kołodko w swojej książce "Świat na wyciągnięcie myśli" doskonale skonkludował wszystko to, co się w Polsce dzieje:
   " KRAJ, W KTÓRYM HOŁOTA ROBI ZA ELITĘ , NIE MOŻE MIEĆ DOBREJ PRZYSZŁOŚCI".
   To dotyczy praktycznie wszystkich politykierów i religiotów mających swój udział w tzw. reformowaniu a rzeczywiście rozkładowi i zniewalaniu kraju.
   Teraz już wiesz ,że to było od samego początku "Solidarności" sprowokowane ,sterowane, manipulowane i konsekwentnie zrealizowane. Nie jesteś osamotniony w swojej niezamierzonej naiwności. Nie gniewaj się ale teraz tak to wygląda. Panna "Solidarność" okazała się być zwykłą q...ą. Mi to wszystko przypomina końcówkę XVIII w.
   A teraz? -"pocałujta wójta w chujta", czyli "pana, wójta i plebana". Wróciło stechnicyzowane średniowiecze a hierarchia to idealna forma feudalizmu ,czyli władztwa.

   Usuń
 6. Nie ma tu słowa o Konkordacie - ale niech tam.
  Jeśli chodzi o młodzież - to trzeba zaproponować coś w zamian

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dla młodzieży, były opracowane podręczniki do religioznawstwa - rok wydania ok. 1988 - przepadły jak kamień w wodę - nie widziałem żadnego egzemplarza w necie.

   Usuń
  2. Chętnie ogladnął bym taki podrecznik i być może nawet przeczytał.
   Już kiedys pisałem że w szkole powinno uczyć się religioznawstwa. Ale to jest zbyt rozległy temat, no i zbyt niebezpieczny dla czarnych. Może owieczki zamiast iść na rzeź odwróciły by się i pomachały ogonkami.
   Osobiście uważam że jednak takie odwracanie się odbywa

   Usuń
 7. O głomby kapuściane, nie raz już tłumaczyłem, że Jezus nikomu za nic nie płacił, lecz tylko przez swoją miłość do ludzi przyjął na siebie śmierć aby ludzie mogli znowu żyć w raju jak przed grzechem pierworodnym czyli nieposłusznym zerwaniem owocu z drzewa, Bóg wtedy ukarał ludzi karą śmierci i sam potem ją przyjął na siebie w swoim miłosierdziu, Bóg nie rzuca Słów na wiatr więc kara śmierci musiała być ale tylko On Sam miał moc aby po śmierci zmartwychwstać i tym samym śmierć została pokonana bo Jezus jako człowiek zaprawdę umarł, ale potem powstał z martwych i taka jest wiara katolicka, katolicyzm to sprawa Boska a nie ludzka, gdyby to było ludzkie to już dawno by się skończyło.

  OdpowiedzUsuń
 8. Zaraz któryś z baranów napisze obrazoburczo że skoro Bóg może wszystko to mógł się rozmyślić i zrezygnować z kary dla ludzi, nie mógł barany bo wtedy nie byłby sprawiedliwym Bogiem a Słowo Boga jest Prawdą i musi się wypełnić, to nie słowo chwiejnego człowieka który mówi jedno a robi drugie, bolesna ofiara Jezusa była konieczna dla aby otworzyć nam możliwość powrotu do Raju, a czy rodzice mogą bez poświęcenia siebie kochać dziecko ? Nie, bo miłość wymaga poświęceń czasu, wygód, czasem zdrowia i życia dla dobra dziecka, podobnie Bóg się poświęcił dla nas, nie doceniacie tego i walczycie z wyznawcami Tego Miłosiernego Boga, Boga cierpiącego dla naszego szczęścia, nawróćcie się póki czas, macie czas póki żyjecie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A tak w ogóle to: " wszyscy zdrowi " ?
   Stanisław

   Usuń
  2. Ale Bóg nie umarł na krzyżu tylko żyd Jezus [Jeśli istniał]

   Usuń
  3. ale ten Wulga się kompromituje.
   1) Godna śmierć nie jest karą, tylko nagrodą.
   2) Niegodna śmieć na krzyżu jest karą, ale nic o niej nie ma przy wygnaniu z raju.
   Chyba masz jakąś inną Biblię?

   Usuń
  4. Wulga to watykanski heiter i generalnie nie ma co z nim gadać ...
   Bo po co ?
   Chcesz księdza przekonać by dobrowolnie zrzucił Sutanne ?

   Usuń
  5. Ależ on zrzuca sutanne jak chce się dobierac do niewinnego dziecka

   Usuń
  6. Chyba chciałeś powiedzieć ... ZARZUCA :-)))

   Usuń
 9. @Stanisław

  Jesteś w błędzie myśląc, że taca to PODSTAWA ich finansów.

  OPŁATY KONKORDATOWE TO PODSTAWA FINANSOWA kościoła watykańskiego.

  Więc Wulga zesra się ze śmiechu myśląc jak Ty, Twoja żona, ja i moja żona i córką i zięć i druga córka nie chodzą do kościoła i nie dają na tacę.

  Jeśli chcesz coś zmienić ... MOŻESZ poprzeć Stowarzyszenie Polska Laicka która chce :
  - ROZWIĄZAĆ konkordat,
  - przestać płacić ryczałtem,
  - kazać wiernym utrzymywać swoje kościoły.
  Wtedy Twój i mój protest nie dawania na tacę będzie miał jakiś sens.

  Możesz poprzeć inną organizację, nie naszą ... Ale nie wiem jaką ...

  Np teraz zbieram kasę (sponsorów) na choragiewki reklamowe. Potrzeba 115 zł na 100 choragiewek plus koszty przesyłki. Ja daję 10 zł. Ty Stanisław daj 50 zł.
  Nie obiecuję Ci, że tymi choragiewkami obalimy krk Ale będzie to kamyczek do LAWINY którą chcemy spuścić krk na łeb.

  Dałbym więcej ale już się wyprułem na koszulki reklamowe około 400 zł.

  OdpowiedzUsuń
 10. @Optymalion

  Hmm ...
  Masz wiele racji. Z tym, że Polacy z krk bujają się już TYSIĄC lat.
  Heh ...
  Nawet w filmie "Potop" pokazali scenę gdy chciwe zakonnice chciały przejąć ziemię Oleńki na własność i już się cieszyły, że to ich.

  Ale chciałem o czymś innym.
  Ogólnie to na całym świecie polityka się kołem toczy. W Polsce też.
  Ale teraz jest taka sytuacja, że może się coś RADYKALNIE ZMIENIĆ.
  Tym czymś jest .... ŚWIADOMOŚĆ ...

  Pieczyński jest facetem, który ma dużą świadomość siebie i otaczającego go świata. To przyciąga innych świadomych siebie. Gdyby udało się obudzić dużą część Polaków wtedy zmiana polityczna, gospodarczą, religijna i inne. Nie byłaby tylko kolejną zmianą w kole życia. Byłaby zmiana jakościową. Ja na coś takiego liczę :-)))

  Ludzie się budzą i naprawdę chcą zrealizować marzenia Lennona z "Imagine" :-)))


  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Gdyby udało się obudzić dużą część Polaków wtedy zmiana polityczna, gospodarczą, religijna i inne." Jan K.

   Ano gdyby!
   Nie przyjmuj tego do siebie dosłownie ale, gdyby żaby żarły żyto ,to by mąką srały. Takie to jest gdyby.
   Gdyby Polska nie "przyjęła" ogniem i mieczem chrześcijaństwa a wnim katolstwa ,to by nie było tyle problemów w naszej historii. Gdybologia prowadzi na manowce dyskusji. Jest jak jest.
   "Każde zjawisko dowodzi swej konieczności przez zaistnienie." Spinoza

   Usuń
  2. @Optymalion

   To nie jest gdybanie w powietrze. W otoczeniu Pieczyńskiego znalazłem TRZECH przenoszonych a jest ich jeszcze z pięcioro na pewno.

   Nie jest to jakaś powalająca liczba Ale jest już statystycznie znaczącą.

   No i pamiętaj, że zjawisko masy krytycznej może istnieć w tej dziedzinie :-)))

   Usuń
  3. ... przenoszonych = przebudzonych ..
   Sorry ...

   Usuń
 11. @ JK
  Równolegle do dzisiejszej działalności Polski Laickiej, dobrze byłoby zachęcać Polaków do poszukiwania prawdziwej niekatolickiej historii kraju ze szczególnym zwróceniem uwagi na rolę kleru w niszczeniu naszego kraju .

  OdpowiedzUsuń
 12. @Sev Antyklerykal

  Wiem, że dużo myślisz o historii.
  Ale moim zdaniem Pan Pieczyński dobrze robi kładąc nacisk na :
  1) laickość
  2) indywidualny rozwój duchowy

  Laickość (wycofanie krk do kościołów lub inaczej wycofanie krk z przestrzeni publucznej) da trochę oddechu ludziom tak, by sami wybrali CZYM SIĘ MAJĄ ZAJMOWAĆ.

  Indywidualny RD daje im jakiś rodzaj bezpieczeństwa. Prostacko mówiąc, daje im gwarancję, że gdyby porzucili krk nie zostali by bez Boga :-)))

  ===
  W/g mnie najważniejsze jest w tym ŚWIADOMOŚĆ.
  Gdyby ludzie zdecydowali się budzić ... wierzę, że reszta problemów to byłby pryszczyk.

  Ludzie świadomi WIDZIELI by co robi krk, politycy, korporacje itd.

  Nieświadomi nic nie widzą ...
  Tkwią w ciemności krk i nie moga ZOBACZYĆ ŚWIATŁA ...

  OdpowiedzUsuń
 13. @ J Kowalski
  Obawiam się, że polskie społeczeństwo nie dostrzega swojej niewoli.
  Stąd głoszenie uwolnienia odbija się jak od ściany.
  Historyczne usadowienie kleru jako źrodła zła tocząego naród polski od wieków mogłoby pobudzić ludzi do myślenia a może nawet do chęci usunięcia tego źródła, które do dziś czyni to samo spustoszenie.
  Zauważ, że klechy używają KŁAMSTW i podbijają narody poprzez nauczanie.
  Wystarczy zatem klerykalne kłamstwa zastąpić PRAWDĄ także przez nauczanie, ludzie sami wyrugują oszustów widząc, że przez wieki są oszukiwani i ograbiani ze swego jestestwa.
  Co Ty na to ?

  OdpowiedzUsuń
 14. @Sev Antyklerykal

  Masz oczywiście racje. Ale walka historią jest walka na ich poziomie. Mafia watykańska ma taką walkę w małym palcu plus dwa tysiące lat praktyki w wyrzynaniu wrogów.
  Stąd ja TAK OGROMNĄ nadzieję przypisuje ŚWIADOMOŚCI ...
  bo wtedy walka jest na zupełnie innym poziomie. Na poziomie świadomości krk padnie jak kawka. Jak faryzeusze wobec Jezusa :-)))

  OdpowiedzUsuń
 15. @JK
  Wszystko się zgadza, gdy społeczeństwo jest świadome niewoli.
  Wtedy wystarczy tylko mała iskra, by zapalić ogień.
  Polacy są tak " głęboko "zniewoleni, że moim zdanie należy tak samo głęboko pokazać im źródło nieszczęścia narodu polskiego. Jeśli tylko powierzchownie uchwycą temat samostanowienia, to szybko zgasną.
  Jeżeli jednak PRAWDA dotknie ich jestestwa, to zapragną wyzwolenia.
  Tadeusz Kościuszko wielki strateg i antyklerykał zalecał nauczanie narodu

  OdpowiedzUsuń
 16. @Sev Antyklerykal

  Nie do końca się rozumiemy.
  Każdy Polak ZNA MORDERSTWA KOŚCIOŁA.

  Powiedz ... ktoś nie wie co to są Krzyżacy - Zakon Najświętszej Marii Panny ???
  Kazdy Polak WIE ...
  Ktoś nie wie że mordowali Litwinów i Polaków ???
  Każdy wie ...

  No i co ?

  I q...wa NIC.

  Wierni NIE CHCĄ widzieć.
  Moja matka czyta biblię.
  Ja jej mówię KOŚCIÓŁ SFAŁSZOWAŁ 10 przykazań ...
  - nigdy nie słyszałam. Jak sfałszował ?
  Ja na to ... SPRAWDŹ SOBIE W BIBLII !

  Rozumiesz ?
  Przeczytała biblię co najmniej trzy razy i NIE ZAUWAŻYŁA fałszerstwa.
  Po prostu NIE CHCE WIDZIEĆ.
  Chce chodzić do kościoła i wierzyć, że kościół zaprowadzi ja do nieba. Ma 80 lat.

  BRAKUJE JEJ ŚWIADOMOŚCI ...

  A nie historii. Ma wyższe wykształcenie wiec WIE co to inkwizycja, palenie kobiet na stosie itd.

  Można to nazwac nauczanie - UŚWIADOMIENIE. ...

  OdpowiedzUsuń
 17. @JK
  Obojętnie jak to nazwiesz "Uświadomienie" czy nauczanie, to ono powinno stanowić istotę oświecenia narodu polskiego a nie jakieś tam opowiadanie K. Pieczyńskiego o jego przeżyciach duchowych czy innych.
  Kler stanowi hamulec do wszelkiego rozwoju najpierw duchowego , potem materialnego.
  Dopóki jednak społeczeństwo będzie niewyedukowane (głupie) czyli zniewolone dopóty K. Pieczyński może sobie opowiadać różne opowieści a one nie wyzwolą ludzi z rąk tyranów.
  Tylko głupi otumaniony naród można łupić ze wszystkiego.
  Jeśli Polska Laicka będzie opierać się na działalności i przemowach K. Pieczyńskiego, klechy mogą spać spokojnie !!!

  OdpowiedzUsuń
 18. @JK
  Obojętnie jak to nazwiesz "Uświadomienie" czy nauczanie, to ono powinno stanowić istotę oświecenia narodu polskiego a nie jakieś tam opowiadanie K. Pieczyńskiego o jego przeżyciach duchowych czy innych.
  Kler stanowi hamulec do wszelkiego rozwoju najpierw duchowego , potem materialnego.
  Dopóki jednak społeczeństwo będzie niewyedukowane (głupie) czyli zniewolone dopóty K. Pieczyński może sobie opowiadać różne opowieści a one nie wyzwolą ludzi z rąk tyranów.
  Tylko głupi otumaniony naród można łupić ze wszystkiego.
  Jeśli Polska Laicka będzie opierać się na działalności i przemowach K. Pieczyńskiego, klechy mogą spać spokojnie !!!

  OdpowiedzUsuń
 19. @Sev Antyklerykal
  "Jeśli Polska Laicka będzie opierać się na działalności i przemowach K. Pieczyńskiego, klechy mogą spać spokojnie !!! "

  Widzisz ...
  Stowarzyszenie Polska Laicka OPIERA SIĘ na wykładach K.Pieczyńskiego i w dającej się przewidzieć przyszłości ... będzie się opierała.
  Możesz wyrazić swoje zdanie choć jest ono błędne w/g mnie.
  Po pierwsze założyciel decyduje na czym ma się opierać jego Stowarzyszenie. Ty możesz założyć swoje Stowarzyszenie i opierać je na czym chcesz. Ja jako członek Stowarzyszenia Polska Laicka popieram pana Pieczyńskiego.
  Po drugie ... wszyscy mogą spać spokojnie. Masz to napisane w swojej biblii i to kilka razy. Dotyczy to też mnie i sług Watykanu. Zakończenie życia jest już ustalone.
  Stowarzyszenie Polska Laicka zmienia jedynie treść tego życia :-)))

  OdpowiedzUsuń
 20. @JK
  Marzenie ściętej głowy to zmienianie treści życia.
  Czas pokaże swoje.
  Wielu z Solidarności myślało, że zmienia żcie ludziom.
  Ale co to za zmiana z deszczu pod rynnę.
  Koniec końcem Polska Laicka albo się rozpadnie albo zostanie wchłonięta przez politykę.

  OdpowiedzUsuń
 21. @Sev Antyklerykal

  Hmm ...
  Widzę, że od tego czytania biblii zostałeś prorokiem ...
  To fajnie ...

  Nie widzisz tylko, że Stowarzyszenie lub inaczej mówiąc Pieczyński zmienia życie TERAZ !!!

  Nie jutro, za rok lub dwa ... Ale TERAZ !!!

  Innej rzeczy jakiej nie widzisz to, to że
  "SAMI MUSICIE TO ZROBIĆ !!!"

  Wiesz czyje to słowa ?
  Wiesz co oznacza ja ?

  Jeśli zrozumiesz te pytania i odpowiedzi będziesz wiedział, że my nie jesteśmy "Solidarność" i nie zamierzamy nikomu robić dobrze.
  W wyniku nie będziemy zawiedzeni :-)))
  Gdyż JUŻ ROBIMY dobrze różnym ludziom ...
  JUŻ mamy sukcesy. Nie jutro, za tak czy dwa ... gdy coś lub ktoś się zmieni ...

  OdpowiedzUsuń
 22. Zacytuję fragment wiersza J. Kochanowskiego
  " Pełno nas, a jakoby nikogo nie było "
  Masy katolickich KOD- owców opętanych wolą walki o PO-ski model kraju ludzi bogatych i bardzo biednych.
  Te " masy " mają w nosie dobro kraju i jego duchowa wolność i przyszłość.
  Ich obchodzi ich kapitalistyczny styl życia kosztem pracowników.
  To wypis wymaluj K-A-T-O-L-I-C-Y-Z-M
  Współudział w KOD-owskich balangach uwłacza celowi o którym mówi K Pieczyński, wyzwoleniu Polski z rąk watykańskich oprawców.

  OdpowiedzUsuń
 23. nie ulega wątpliwości ,że kruchtowe środowisko , to najbardziej szemrana instytucja , nie tylko Rzymski Katolicyzm.
  jeśli chodzi o aborcję, lub jej zaniechanie, to czyn oparty na wyborze i wolnej woli matki dziecka.
  nie mniej jednak , płód od samego zapłodnienia posiada duszę , ponieważ do dusza powoduje zawiązanie się nowego życia i uzyskanie nowego ciała w toku reinkarnacji.
  Dusza powoduje ,że przyciągane są do siebie poszczególne żywioły w skutek czego powstaje komórka i zaczyna się dzielić, aż powstanie zarodek ..ect.
  Wszystko co żyje posiada duszę, a to co nie żyje duszy nie posiada.
  Szczegółowy opis wejście duszy w nowe ciało znajduje się w Wedach oraz w Kosmologi Buddyjskiej , która na Wedach jest oparta.
  Dokonanie aborcji , to zupełnie osobna sprawa , a raczej czyn oparty na wyborze i wolnej woli matki tego dziecka.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Hmm ...
   Widzę, że tłumaczy są sobie świat według poglądów buddyjskich.
   Jesteś buddystą ?

   Usuń
  2. Hmm..
   raczej najbardziej należy obawiać się tych co mają poglądy .zwłaszcza religijne.
   Przecież, czego to nie zrobi się dla Boga, zwlaszcza gdy osoba w sutannie czy habicie nakaże ?
   Wędrówka dusz, jej rozwój i w jaki sposób dana dusza uzyskuje kolejne ciało wykraczają poza jakiekolwiek poglądy, religie czy jakiekolwiek doktryny religijne.
   Nie, nie jestem buddystą, raczej świadomym, poza wszelkimi religiami i ich poglądami .chociaż buddyzm ma z Prawdą bardzo wiele wspólnego, poza tym Buddyzm ,a buddyści, to czasem spora różnica, w szczególności ci Polscy czy Europejscy Buddyści, którzy zazwyczaj mają bardzo mocne podstawy w rzymskim katolicyzmie lub innych religiach z pod znaku krzyża. to raczej jest buddyzm podwórkowy.
   w Kosmosie przestrzeń jest zakrzywiona, a każda myśl czy uczynek jest w przestrzeń wysyłany , więc siłą rozpędu do jego właściciela powróci i prędzej czy później zaowocuje skutkami.
   Akcja-Reakcja..co posiejesz , to zbierzesz ...zwał , jak zwał. jedyne słuszne i nieomylne ponadczasowe, ponda poglądowe, ponadreligijne i ponad polityczne Prawo Kosmosu .

   Usuń
  3. Jesteś świadomy.
   Świadomy czego ?

   Buddyzm podwórkowy ...
   W sumie wszyscy w Europie i Ameryce jesteśmy wytworem kultury, społeczeństwa rzymsko - katolickiego. Dość trudno jest odrzucić tysiacletnią indoktrynacje.
   Dodatkowo jeśli wierzysz w egregory czy wspólny umysł to wiesz, że niemożliwe jest całkowite odrzucenie kultury w której się wyrosło ...

   Usuń
  4. świadomy tego co w kosmosie jest stałe i niezmienne .Poza materią . poza wszelkimi kulturami, doktrynami, i innymi wytworami umysłu.
   w kosmosie nic stałe nie jest co znajduję się i wydarza na płaszczyznach materialnych,w kosmosie materia jest z reguły stała, lecz regularnie cyklicznie się zmienia .
   Od ciebie zależny co odrzucisz ,a co przyjmiesz i jaką świadomość będziesz prezentował. to będzie twoja świadomość.
   wspólny umysł ?? dobre... trochę to dziwnie brzmi.
   nie jestem podatny na żadne doktryny , filozofię, teologię ect. to nie moja świadomość. lecz ty możesz sobie w swej kulturze w której wyrosłeś i w swojej świadomości pozostać jak długo tylko chcesz, wolna twa wola. ,to tylko twoja świadomość. .na wszystko jest czas.
   zatem dlatego bezpieczniej i wygodnej czasowo jest pozostać w swym kręgu kulturowym oraz w swej świadomości i jeśli nie jesteś jeszcze gotów aby swą świadomość zmienić , nie staraj się podążać za Wiedzą o których nie masz jeszcze pojęcia, w przeciwnym razie może to spowodować spory niepokój w twoim umyśle. lecz jeśli czujesz , że trwa obecna wiedza ci nie wystarcza , to szukaj , a znajdziesz.... pukaj, a ci otworzą .... nadstawiaj swój drugi policzek na wiedzę , ..jak nie tu , to tam .... a nie żeby cię w drugi policzek lano , jak kler ci Nakazał , który to od 330roku po dzień dzisiejszy uwielbia lać w policzek raz z jednej strony , raz z drugiej strony. myśl sam za siebie ...a jak znajdziesz i zrozumiesz to wnet przestaniesz myśleć i pojawi się tego świadomość co niezmienne jest, poza umysłem i jego stałymi zachciankami. Niemyślenie , nie oznacza bezmyślności, lecz nieodpowiednie myślenie powoduje bezmyślne uczynki. zatem, niech twa wola się dzieje , a nie wola twego kleru, który ci na żadną twą wolną wole i wybór nie zezwala.
   Jeśli jednak ze swej woli nadal wolisz pozostać w sferze umysłu twierdząc, że niemożliwe jest całkowite odrzucenie kultury w której się wyrosło... to tak trzymaj.


   Usuń