1

1

piątek, 24 lutego 2017

Aż prawda trafi pod strzechy


Na spotkaniu w Warszawie rozmawialiśmy przede wszystkim o relacjach pomiędzy kościołem a naszym państwem. Myślę, że w otaczającej nas rzeczywistości to jeden z najważniejszych problemów.
Zapraszam do oglądania:


319 komentarzy:

 1. Brawo Panie Krzysztofie.
  Teraz powinien Pan zebrac ekspertów z zakresu historii, którzy zechcą uświadamiać narod jak wiele straciliśmy w historii narodu z powodu klerykalnej niewoli.
  Trzeba to co Pan zasygnalizował ubrac w słowa historyków , znawców tematu.
  Tylo poprzez taka edukacje bedzie Pan mógł przywrócic polskość narodowi polskiemu.
  Nastepnym krokiem będzie pospolite ruszenie

  OdpowiedzUsuń
 2. ,,Teraz powinien Pan zebrac ekspertów z zakresu historii, którzy zechcą uświadamiać narod jak wiele straciliśmy w historii narodu z powodu klerykalnej niewoli."
  A eksperci zaczna gadać, gadać i gadać, przerzucać się argumentami i gówno z tego wyjdzie. Róbmy swoje tak jak do tej pory. Masa krytyczna ludzi świadomych rośnie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  2. Mówię tu o "ekspertach" , którzy będą zaangażowani bez reszty w "dzieło wywolenia" polskiego społeczeństwa z rąk oprawców. Chodzi o to by każdy nauczyciel historii mowil młodym pokoleniom o niedoli narodu polskiego,trzymanego na kolanach przed pedofilami.
   "Niech każdy kamień i każda roślina w tym kraju krzyczy o potrzebie uwolnienia narodu polskiego z rąk watykańskiej mafii".
   Tylko masy mogą tego dokonać pod warunkiem, że będą świadomi swej niewoli.

   Usuń
  3. Wysłuchaj do końca i zastanów się
   https://www.youtube.com/watch?v=_kGmaEWRd5k

   Usuń
 3. Relacji pomiędzy kościołem a państwem nie ma i chyba nigdy nie było.
  W czasach rządów niedemokratycznych, kościół był mistrzem dostosowywania się do aktualnej władzy. I to mu wychodziło doskonale. Doskonale " radził sobie " z komuną, współpracował, był skory do donoszenia, a wszystko to...NIE!!!, nie w imię " zbawienia " - lecz pozyskania: przydziałów, talonów, zezwoleń...
  Od uzyskania tak zwanej niepodległości, stosunki :
  " państwo - kościół ", można określić trywialnie jako:
  " Stosunek dupy i bata, który ją okłada ". Państwo jest oczywiście zadkiem, który za te miliardy danin z nieswoich pieniędzy, chce zwolnić i ograniczyć uderzenia bata!
  Nie wiele z tego wychodzi, bo pazerność kościoła jest kosmiczna. Nieograniczona! Kolejne uderzenia kościelnego bacika - mają spełnić rolę przypominającą:
  My tu, qrwa - rządzimy!
  Kościół nienawidzi i nie rozumie demokracji. Zrobi wszystko, żeby przypieczętować proces jej niszczenia. Bo skąd niby ma ją znać?
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Relacji pomiędzy kościołem a państwem nie ma i chyba nigdy nie było"...
   Zdrowych, partnerskich relacji z uszanowaniem rozdziału " sacrum od profanum " - nie było. To miałem na myśli...
   Dziś, to jest kościelny dyktat, który nasila się, ze względu na wyjątkowo zidiociałą władzę!
   Stanisław

   Usuń
  2. KRK to twóca podziału ludzi na nadludzi i podludzi więc jakież mogą być relacje pomiędzy książętami a parobkami jakimi uczynili społeczeństwa świata.
   Takie właśnie jak piszesz Stanisławie.
   Na kolanach i całować ręce pedofilów.
   Babcie mówiące " ojcze " do siuśków w sutannach.
   To jest karygodne.

   Usuń
 4. No też to wystąpienie się bardzo podobało :-)))

  Brakowało mi tam tylko wyraźnego stwierdzenia, że kościół rzymski zdobył tak wielki majątek i władzę mordujac bez pardonu innowiercow i chrześcijan. I tak naprawdę chrześcijan nie ma bo ich wymordowal kościół rzymski.

  Ale wystąpienie super :-)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. 100% racja Janie.
   Do tego dodałbym jeszcze przekręty w sferze biblijnej, których dokonali na zgube mas i dla własnego brudnego zysku.
   Cieszy mnie, że K. Pieczyński robi to sam bez "ministrantów " z KOD.

   Usuń
 5. Hmm ...
  Jeszcze brakowało mi kwot jakie Polska wydaje watykanowi.

  Fajne byłoby stwierdzenie :
  Ludzie myślą, że utrzymują kościół rzymski z tacy. A to nie prawda kościół rzymski otrzymuje od państwa polskiego xxx milionów złotych. Czyli na każdy Polaka przypada yyy złotych opłaty na Watykan rocznie.

  Już się zastanawiałem gdzie znaleźć te kwoty. W roczniku statystycznym chyba nie będzie. Stowarzyszenie może chyba wystosować jakieś zapytanie poselskie ?
  Na spotkaniu Stowarzyszenia był prawnik. Może on wie ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Są takie zestawienia w internecie. Problem ich wyliczenia polega na tym, że nie ma jednej instytucji, która by je bilansowała.
   Niezależne żródła oceniały tę kwotę na: 10-14 mld !!! zł/rocznie.
   Składają się na nią:
   " Wypłaty " dla katechetów w szkołach, przedszkolach, pensje i wydatki związane z obsługą kapelanów, w : szpitalach, wojsku, straży pożarnej, policji, służbach, straży granicznej, w leśnictwie...
   Dopłaty lub całkowite finansowanie szkolnictwa zakonnego, kościelnego, zwolnienia podatkowe, opłaty ichniejszych emerytur - bez płacenia składek, przez wielebnych. Zwolnienia od opodatkowania działalności gospodarczych, jeśli są one " związane z kultem religijnym ".
   Daniny samorządowe, w postaci " sprzedaży " ziemi za 1 zł, lub za promil ich wartości rynkowej. Zwolnienia od podatków samorządowych, opłat za dzierżawę, energię, ogrzewanie. Finansowanie remontów. Zwolnienie od opodatkowania: tacy, bandyckich opłat za pogrzeby, za prowadzenie cmentarzy...
   Kościelni są głównym beneficjentem dopłat unijnych, na które składają się wszystkie państwa członkowskie.
   Bezczelnie wymuszane opłaty za udział czarnych, w uroczystościach: państwowych, państwowych pogrzebach, odsłonięciach, rocznicach.
   Poświęceniach: mostów, dróg, kiblów miejskich a nawet: UWAGA: studzienek kanalizacyjnych!
   Za udział w pochówku Kaczyńskiego - dziwisz zainkasował ok. 16 !!! mln zł, od władz Krakowa! Żądał ok 40 mln!!!!
   Opłaty nieopodatkowane związane z coroczną wizytacją w domach owiec i baranów...
   I wiele, wiele innych żródeł - zależnie od pomysłowości i stopnia poddaństwa władz!
   Rydzyka nie wspomnę, bo to osobna i nader wielka afera!
   Stanisław

   Usuń
  2. Na " ratowanie " Stoczni Gdańskiej Rydzyk zebrał podobno ok. 500-600 mln zł! Stocznia nie dostała ani grosza.
   Wtedy, wartość upadającej stoczni gdańskiej i szczecińskiej, w pakiecie, z kompensatą zadłużenia i zobowiązań - wynosiła ok 280 mln zł.
   Można było zatem wykupić obie i jeczcze zostałoby ponad 300 mln. Pieniądze " wcięło ".
   Podobno zakonnik " zainwestował " w jakąś firmę budowlaną, ze Szczecina, która zaraz potem - dziwnym trafem - upadła ! Sądy sprawę umorzyły lub też się przedawniła!
   Stanisław

   Usuń
 6. @Bogdan56

  Wylyzuj kochany z tym Antyklerykałem. On jest z Kościoła Chrystusowego...
  Wiesz co to oznacza :-)))

  Ja jestem wolnym człowiekiem ...
  Pogadaj ze mną :-)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Janie - to nie tak
   Zobacz jak długo on tu jest z nami i jakie ma nastawienie. Stwierdzam [jest wrogiem naszego wroga] więc naszym sojusznikiem. Moge z nim się nie zgadzać w wielu sprawach - ale powinienem go szanować. Fakt - czasem mnie wkurza, ale w ten sposób poznaje jego poglady, a przy okazji przedstawiam swoje. Nigdy nie wiadomo kiedy [zaskoczy] choc nie spodziewam się.
   Pomyśl jeszcze o czymś takim. Może na nasze forum zaglada osoba która jest sympatykiem, ale sie nie ujawnia. Jesli bedziemy ok - przyjdzie do nas. Jesli bedziemy niemili dla innych - odejdzie. Dawajmy przyklad właściwym zachowaniem że jesteśmy godni zaufania
   Pozdrawiam i zawsze z Tobą pogadam

   Usuń
 7. @Stanisław

  A mógłbyś znaleźć jakąś stronę z konkretną kwota ?
  Np na stronie www.zza.pl ktoś tam wyliczył kwotę yyy zł.
  Tak by można się było powołać w oficjalnej, publicznej wypowiedzi ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Musz sam szukać. To dane ogólnie dostępne, ale się różnią, bo policzenie wszystkiego jest niemożliwe. Wpisz w google: " Ile Polska płaci na kościół kat . " a znajdziesz materiały, opracowania, z różnych żródeł:)
   Ok. 2 mld zł/rocznie kosztują Polskę " zobowiązania " jakie Polska płaci Watykanowi z tytułu konkordatu! Ze strony Watykanu, do Polski: ZERO!!!! zł.
   Baaardzo " korzystna " umowa:(
   Kilkanaście tysięcy emerytury otrzymuje " generał " Flaszka Głódż, z tytułu bycia kapelanem wojska polskiego. Ilu takich jest ? W wojsku, straży, policji, straży pożarnej? Wszyscy odeszli na " emerytury " państwowe jako oficerowie, z należnymi emeryturami!
   Pogrzeb w internecie, bo to jedyna droga na znalezienie przybliżonych danych, bo oficjalne są wielokrotnie zaniżane.
   Stanisław

   Usuń
 8. @Stanisław

  Iluminacje świetlne (oświetlenie) całoroczne praktycznie wszystkich obiektów kościelnych ,których jest w Polsce kilkadziesiąt tysięcy,to w kij dmuchał? Nawet pod niektóre przydrozne kapliczki podciągnięty jest prąd. Kto za to płaci?
  W skali całego kraju to pewnie jedna elektrownia pracuje tylko po to aby oświetlić to badziajstwo.
  Kolega kiedyś był radnym w moim mieście tez atylerykał,wiele razy postulował oficjalnie i nieoficjalnie o ujawnienie na jakich zasadach jest to rozliczane ( kto ,kiedy, gdzie i za ile to podłączył ,ile to kosztuje w skali miesiąca i w szystkie te sprawy, konserwacja ,wymiana zarówek w leflektorach(1ooo-2000V, naprawy) nic nie wskórał(nieoficjalnie po kolezeńsku powiedziano mu zeby się tym nie zajmował bo to nie jego sprawa) i na kolejnych wyborach nie został radnym, ot co!

  OdpowiedzUsuń
 9. Są jeszcze takie " kwiatki "...
  Fundacja Lux Veritatis ojca Rydzyka - 26 mln zł
  Fundacja ojca Tadeusz Rydzyka Lux Veritatis otrzymała od skarbu państwa ponad 26 mln złotych. Chodzi o ugodę dotycząca rekompensaty za wcześniejsze cofnięcie dotacji na jej projekt związany z geotermią. Pieniądze wypłaci Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

  W 2007 roku fundacja Lux Veritatis otrzymała od odchodzącego od władzy rządu PiS 27,3 mln zł dotacji na odwierty geotermalne w Toruniu. Cofnął ją rząd Donalda Tuska, co sprawiło, że ojciec Rydzyk skierował sprawę do sądu.

  Po dojściu ponownie do władzy PiS, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zaproponował ugodę, który warszawski sąd zaakceptował. Tym sposobem Fundusz toruńskiemu redemptoryście ma zapłacić 26 milionów wraz z odsetkami.

  Posłowie Prawa i Sprawiedliwości chcieli na początku roku przeforsować dotację w wysokości 20 milionów zł dla medialnej szkoły o. Tadeusza Rydzyka. Po tym gdy media zainteresowały się sprawą, została ona wycofana. Jednak w wyniku zawartej ugody dotyczącej odwiertów Rydzyk dostanie więcej niż początkowo obiecywał mu obecny rząd.

  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
 10. Przykladowy opis likwidacji konkurencji czyli Katarów w artykule :

  "Wymordowanie Katarów przez kk jako likwidacja opozycji"

  http://www.eioba.pl/a/5an9/wymordowanie-katarow-przez-kk-jako-likwidacja-opozycji

  Jest to przykład odpowiedzi na pytanie :
  Czy to Bóg wspomógl kościół rzymski by stał się dominującą sektą w Europie ?

  OdpowiedzUsuń
 11. Co my tu piszemy? O tych sprawach pisano na łamach Faktów i Mitów oraz NIE przez tyle juz lat i co?, i GÓWNO.
  Choroba ,która opanowała ten kraj przyjmowana jest jako normalność.

  OdpowiedzUsuń
 12. @Optymalion

  Masz racje ale ...
  Sytuacja się zmienia. Świat i jego zmiany ogromnie przyspieszają.
  Mogą następować przełomy, czyli szybkie zmiany w krańcowo odmienne stany.
  Powtórzę ... mogą ...

  Pieczyński jest dla mnie kimś kto wprowadza inny element do dotychczasowych przepychanek.

  Wprowadza energię i świadomość.

  Nie tylko on. Adamski, Nacht, Gołuszko i inni robią to samo.
  W/g mnie jest szansa na pozytywne przełamanie. Polacy JUŻ to robili. Choćby odzyskanie wolności po I wojnie światowej.

  Być może jestem głupi i znowu nastanie średniowiecze, ale daję swoją energię bo czuję, że Pieczyński jest po stronie światła.

  Moje życie strasznie się zmieniło na plus po odzyskaniu odrobiny świadomości. Próbowałem obudzić innych ale przekazałem to kilku ... 2-3 osobom.
  Pieczyński ma szansę dotrzeć do kilku tysięcy lub więcej.

  Warto mu pomóc ?

  Piotrek, Antyklerykal, Stanisław mają inne pomysły na budzenie Polaków.
  Świetnie ... też ich popre jak będę wiedział jak.
  Zresztą Pieczyńskiego też popieram jak umiem.
  Bo nie mogę go poprzeć tak jak nie umiem.

  Po prostu nie chce stać z boku i się przyglądać, gdyż to nie życie a trwanie i czekanie na śmierć :-))

  Nie proponuję by porzucać żony, matki i kochanki. Nie proponuję by kupować kałachy i strzelać do sług watykańskich.
  Proponuję by każdy kto CHCE poparł Pieczyńskiego jak umi :-)))

  Jak powiedział wybitny pisarz :
  "Lepiej żyć stojąc ...
  Niż umierać na kolanach"
  :-)))

  OdpowiedzUsuń
 13. Kiedy w jednym z pierwszych wpisów napisałem, że jedyną drogą do pokonania klerykalnej mafii jest edukacja społeczeństwa dając za przykład wypowiedź Tadeusza Kosciuszki padły na mnie gromy od tych osób, które w wyposiedziach K. Pieczyńskiego widziały tylko jego duchowe przeżycia.
  I oto dziś dzięki Bogu K. Pieczyński cytuje słowa T. Kościuszki, człowieka zaprawionego w boju z klerykalizmem.
  Według T. Kosciuszki drogą do zwycięstwa nest edukacja społeczeństwa.
  Należy zatem edukować ludzi nie tylko mówiąc im ile mld zżera KRK, lecz w trzech poziomach świadomości:
  1)Poziom historyczny, czyli uświadomienie ludzi jak wielkie straty ponosi Polska od lat wskutek knowań kleru katolickiego wymierzonych przeciwko narodowi polskiemu.
  2)Poziom duchowy, pokazanie ludziom prawdziwego oblicza kleru jeśli chodzi o zafałszowanie nauk Chrystusa, a przede wszystkim zafałszowanie Dekalogu i wprowadzenie ludu na drogę bałwochwalstwa, którego skutki widoczne są w każdej dyscyplinie życia narodu polskiego.
  To także duchowe uśpienie jestestwa człowieka, którh musiał zadowolić się kłamstwami klerykalnymi nie szukając PRAWDY.
  3)To prawda o tym ile miliardów naszej ciężkiej pracy idzie na klerykalnych nierobów, pasożytów w narodzie polskim.
  Ta część od osi się do kleru wszystkich kościołów w Pols e, które tak sao jak KRK otzymały dobra materialne , obiekty " sakralne" i pobierają pensje za naukę " religii" w szkołach.
  Konkordat zadowolił wszystkich klechów ze wszystkich wyznań.
  Mam nadzieję, że K. Pieczyński rozkręca sie i stopniowo będzie dążył do uświadamiania mas w jakiej są sytuacji .

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie jestem przekonany, czy edukacja cokolwiek zmieni...
   Myślę, że większość zniewolonych katolicyzmem i kościołem, doskonale wie o tych przekrętach i pozycji uprzywilejowanej - kościoła kat. Wie i fakty odrzuca...Wypiera ze świadomości.
   Zachowują się podobnie jak rodzice, z " pipidówki ", którzy dają po pysku gwałconemu przez księdza, swojemu dziecku! Bo się poskarżyło!
   Kościelni broniąc się - obwiniają niewinne dzieciaki, a całe rodziny żyją w miejscowej izolacji... bo przecież:
   " Gadajom na naszego ukochanego ksiondza ! A łon przecie świnty..."
   Jesteśmy, w dużej części otumanieni, ogłupiali i NIE CHCEMY słuchać prawdy.
   Bo prawda przecież prawdą, ale żeby:
   " Do nieba się dostać - trza słuchać koloratkowych grubasów! Łone majom kluczyk do boga..."
   Religia kat. ma wiele wspólnego z nową " religią smoleńską " i zachowaniem społeczeństwa na oczywiste bezprawie uprawiane przez kaczyńskiego i pis-lam! Tam też: Im więcej o tej mafii wiedzą - tym poparcie rośnie! Im więcej " religia smoleńska " się kompromituje... tym więcej ma wyznawców!
   Receptę na polskie skretynienia może znależć grono wybitnych specjalistów z zakresu psychiatrii i psychologii.
   Stanisław

   Usuń
  2. "Receptę na polskie skretynienia może znależć grono wybitnych specjalistów z zakresu psychiatrii i psychologii." Stanisław

   Stasi "recepta" jest już wypisana w książkach Doktora Jana Kwaśniewskiego. Psychiatria i psychologia to też skutki tego wszystkiego o czym napisał DJK, a które to rzeczy wnoszę swoją skromną osobą tu na tym forum ludzi światłych.

   Usuń
 14. @Sev Antyk.
  Tak od VIII ksiegi zacznij sudiować S.Staszica "Ród ludzki". Dowiesz się "co w trawie piszczy". "Nie bój żaby" ,nikt nawracać cię nie ma zamiaru.
  file:///C:/Users/Mario/Downloads/R%C3%B3d%20ludzki%20-%20St.%20Staszic%20(6).pdf

  "Boże, którego świat nie poznaje, a którego cały świat pełen! O myśli najdoskonalsza, ty nieograniczona
  Istności, która wszystko ogarniasz, we wszystkim istniejesz, i samą obecnością swą wszystko
  10
  ożywiasz i rządzisz. Twoja moc i twoje prawu są tak nieodmienne jak twoje Jestestwo. W twoim całym
  stworze widzę mądrość i dobroć równie nieskończoną jak twoje Bóstwo. Wszystko ma zamierzoną
  szczęśliwość całego dzieła."

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Człek nawraca się tylko raz i to ku Bogu.
   Nie obawiam się bo uczyniłem to 34 lata temu.

   Usuń
 15. Wypis z "Rodu Ludzkiego" Staszica

  "Człowieku! W którejkolwiek stronie tej ziemi mieszkasz,w którymkolwiek kraju obywatelem albo też poddanym, czyli
  niewolnikiem żyjesz, którakolwiek czcisz religię, równie cię kocham. Poznaj twoje prawo i twój obowiązek. Umiej się
  odtąd więcej poważać i przestań cierpieć."

  W niczym ni pomylił się DJK nazywając Stanisława Staszica jednym z najmądrzejszych ludzi jacy mieli udział w życiu tej planety.

  OdpowiedzUsuń
 16. PRAWDA NIECH TRAFIA POD STRZECHY!!! Krzysztof Pieczyński

  Wezwanie Staszica do kleru;

  "Posłuchajcie i wy, z samego nazwiska szanowni nauczyciele ustawy Odwiecznego! O, gdybyście na tym jednym obowiązku
  świętości byli poprzestali, gdybyście samą miłością rodu ludzkiego tchnąć, byli zawsze i stale tylko tego uczyli:
  „Ludzie wszyscy są równi, wszyscy są braćmi; żaden nie może mieć więcej przywilejów od drugich; każdy powinien
  kochać każdego bliźniego jak siebie samego" - wy bylibyście dobrodziejami ludzi, a nie byłoby zapewne na tej ziemi uświę-
  conego ani tyraństwa, ani niewoli. Wieleż to wojen, rzezi i krwi niewinnej bylibyście oszczędzili? Wiele zachowali tysię-
  cy narodów, które zagubiły się okrutnie albo nie ukazały się nawet? Przekonacie się, że ci przyłożyli się do nieszczęśłiwości
  naszego rodzaju, którzy spomiędzy was zamiast otwartości braterskiej powlekli w tajemnicze ciemności i swój stan, i swoją
  naukę, i oddzielili się najpierw od ludzi,'przywłaszczając sobie moc nadludzką przestawania z bogami, poznawania
  przyszłości, rozdawania szczęścia i nieszczęścia, niewinności i przekleństwa, zbawienia i wiecznej zguby. A z tą mniemaną
  wszechmocnością od rzeczywistej ułomności ludzkiej uwolnieni nie będąc, przez samą bojaźń, przez nadzieję, przez osobistą
  miłość albo chciwość dzielili między ludzi błogosławieństwa i przekleństwa, miłość i nienawiść, szacunek i wzgardę.
  Tym poświęcali złupione bogactwa, drugim kazali rzucać najsprawiedliwsze majątki. Jednym zapewnili wieczne
  panowanie, drugim nieskończone poddaństwo i niewolę,stworzyli przeciwną nierówność, a tak zamiast utwierdzenia zerwali
  wszystkie między człowiekiem a człowiekiem Odwiecznego związki, nareszcie zamiast wdzięczności od ludzi
  ściągnęli na siebie wzgardę od tych naj-pierwej, których nad ludzi wynieśli."

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy oczekujesz, że zaoponuję wobec tych słów ?
   Czym różnia się one od Jezusowego,

   "Biada wam, faryzeusze, że lubicie pierwsze miejsca w synagogach i pozdrowienia na rynkach. (44) Biada wam, że jesteście jak groby nie oznaczone, a ludzie, którzy chodzą po nich, nie wiedzą o tym

   (Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że pożeracie domy wdów i to pod pokrywką długich modlitw; dlatego otrzymacie surowszy wyrok.)

   Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że obchodzicie morze i ląd, aby pozyskać jednego współwyznawcę, a gdy nim zostanie, czynicie go synem piekła dwakroć gorszym niż wy sami.

   ) Biada wam, uczeni w Piśmie i faryzeusze, obłudnicy, że podobni jesteście do grobów pobielanych, które na zewnątrz wyglądają pięknie, ale wewnątrz są pełne trupich kości i wszelakiej nieczystości. (28) Tak i wy na zewnątrz wydajecie się ludziom sprawiedliwi, wewnątrz zaś jesteście pełni obłudy i bezprawia.

   Usuń
 17. Nie wiem czy pan Pieczynski czyta komentarze ...mimo to kieruje do pan pytanie związane z pana wypowiedzią ......cyt.." gdyby ten RZAD (PIS) dzis podał sie do dymisji ,boje sie ze nie mamy nikogo ("""") ..tu pan zorientował sie ze zaszedł za daleko w logicznym wywodzie o sytuacji politycznej w Polsce...........wiec ja jestem odważna i dokończę pana wywód !!,.......// ..nie mamy nikogo kogo moglibyśmy wybrać do rządzenia Polska !!!.....bo jak pan zauważył....podleglosc pod Watykan podpisał nijaki Kwaśniewski a nie KACZYNSKI !!....i przez 8 lat PO,PSL mając większość nie zerwała KONKORDATU z WATYKANEM ,!!!....wiec p.Pieczynski !!...NIE BĄDŹ PAN HIPOKRYTĄ ........dlaczego wini pan PIS za grzechy które popielnili Kwaśniewski - Komorowski !!.......jesli chce pan rozliczać RZAD ...należy zacząć od siebie i swojej partii
  .......niech oddadzą POLAKOM przemysł ,banki ,stocznie ,kopalnie ,rolnictwo ,kamienice ,ziemie pieniądze z oszustwa którego sie dopuścili przez te lata !!!...........nic panu nie szkoda OGRABIONEGO SPOŁECZEŃSTWA przez TUSKOLAND .???......jak pan chce nauczać o przestępstwach KrK ...popierając prżestepcow z PO ,PSL ktorzy rownież ograbili nas na TYSIACE MILIARDÓW ,!!!........czy sympatycy PO,PSL nie wiedza o Aferach ,wyłudzeniach VAT i kasacji polskich przedsiębiorców przez TUSKOLND .???.....wiedza i mimo to trzyma sie przy PO ,PSL.........wiec prosze nie dziwić sie katolikom ze trzymają sie kościoła !!... oni nie przez OSIEM LAT są w kościele ale przez TYSIĄC LAT żyjąc pod strachem .........p.Pieczynski !!!....uczono mnie przyzwoitości tymi słowami !!....wyjmij najpierw Belke,Barcelowicza z własnego oka abyś lepiej widział oczy innych .....pozd.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czego tak się drzesz?
   Demagogia, oszustwo, tani populizm - czyli pis-lam, agitatorze kaczora! Prezes przygotował ci zestaw " argumentów "? Przestępcy z P.O., z PSL?
   A twoja mafia - to święta, nienaruszona dziewica?
   Fuj, katolski baranie!
   Stanisław

   Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  3. Niedola polskiego narodu nie zaczęła sie ani za rządów Kwaśniewskievo, ani za rządów PO-PSL, ani za rządów PiS-u
   Zaden jednak rząd nie poszedł tK daleko w rozdawnictwie społecznych pieniędzy klechom jak PiSlamowcy.
   Nie wiem kim jesteś Kaja Kija ,ale Twoja ślepota mówi mi dużo o zaciemnieniu klerykalizmem polskiego społeczeństwa od Ciebie począwszy na Prezesie skończywszy.
   Tym bardziej namawiam Cie do spojrzenia na Twoja sytuację.
   Jesteś otumaniony/a klerykalizmem, który przez wieki uczynił polski naród wasalem Watykanu.
   Kleczysz przed pedofilami calując ich po rękach i pozwalając by nisżczyli źycie Twoich wnuków i dzieci.
   To, że nie ma dziś kim zastąpić hochsztaplerów z PiSu
   Jest owocem otumaniania społeczeństwa przez ponad 1050 lat.
   Zatem obudź se i pomyśl o losie następnych pokoleń, bo ofiar klerykalizmu z minionych epok juz nie przywrócimy do źycia. A były ich wielkie miliony, jeśli nie miliardy, wliczając wszystkie wojny zainicjowane przez watykanskich agentów.
   OBUDŻ SIĘ !!!

   Usuń
  4. @..do p.Sev Antyklerykał....prosze mi wykazac w mojej wypowiedzi ,choc jedno słowo gloryfikujace KrK lub chwalące je.....nie z znajdzie pan niczego takiego......wiec dlaczego mnie atakujesz?....nie naleze do zadnego kosciola,,nie naleze do zadnej partii,,NALEZE DO NARODU POLSKIEGO OD TYSIECY LAT.............ZNAM HISTORIE NIE MNIEJ NIZ panowie tu na forum.......moj wpis dotyczyl obwinianaia jednej parii gdy WSZYSCY wiemy ze od 75 lat nie mamy uczciwych propolskich rzadow..za tych rzadów mordowano również miliony Polakow..a moze nie?..jak pan uwaza?....postkomuna wlazlana plecach Wałęsy do IIIRP i jest we wszystkich partiach. ......a kto chodzi na marszach KODu?....Borys Budka wnuk Władysława Gomołki z nieslubnego syna ktory był rowniez zagorzałym
   komunistą........my Polacy nie pojdziemy ani za Watykanem niemieckim ani za komunistami.....chcemy być WOLNYMI LUDZMI.....moze kiedyś p.Pieczynski zrozumie ze bedac w szambie nie mozna uczyc ludzi czystosci....pozd.

   Usuń
  5. Coś mi się wydaje, kaja-kija, że tobie po drodze z niejakim Międlarem,natankiem, kowalskim i innymi bucami faszystowskimi...
   Tymi od: " Polski dla polaków ", palenia Żydów, bo: " trzeba zakończyć to - czego nie zakończył - wasz guru - Adolf H. A sprawdzała parszywa osoba - swoje drzewo genealogiczne?
   Trzeba też spełnić hasełko: " Zamiast liści będą wisieć komuniści " ! Chociaż komunizm w Polsce nigdy nie " zagościł " ! Ile ty masz lat, gamoniu?
   Jesteś porąbanym tworem bełkotu kościoła i jego głównych ideologów! Polska dla Polaków? Znaczy - dla takich jak ty, tumanów?
   Stanisław

   Usuń
  6. @do p.Stanislaw .....jestem Polką ..dumna Polką!....pana odpowiedz jest niegrzeczna i po prostu prostacka .....cóż panu powiedzieć ?hmm....spokojnej nocy

   Usuń
 18. Zadam zasadnicze pytanie:
  Czy katolicyzm musi równać się totalnemu, bezczelnemu kłamstwu? Czy w tej " wierze " nie ma odrobiny prawdy i zwykłej przyzwoitości?
  Czy manifestujący swoje wyznanie, pisowski katol - musi być bezczelnym kłamcą? Czy to nie kłóci się z podkreślaną - co słowo - wiarą? Czy kłamcą musi być, popierający go kościół, który na zasadzie uzurpacji, mówi, że jest jedynym głosem boga / tego prawdziwego /?
  Gęby pełne " wiary ", a usta wylewają hektolitry prymitywnego, taniego, obleśnego intelektualnie KŁAMSTWA.
  Nie wstyd, nie boicie się swojego boga? Czy też, traktujecie go, jako tarczę dla swojego przyziemnego qrewstwa...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Proste pytanie Stanisławie

   Co robisz na tym forum? Twój wpis wskazuje ze chcesz naprawiać katolicyzm - to nie tu! Jeżli widzisz ze katolicyzm jest zakłamany i fałszywy - zarejestruj to i nic nie rób. Z twoich wpisów wnioskuję ze chcesz z nim walczyć. Czy nie widzisz że taki stan pomaga TOBIE. Im gorsi - tym wiecej ludzi sie od nich odwraca -więc korzystne dla Ciebie. Nie walcz z tym - tylko wskazuj. Pisz [patrzcie tak właśnie robią. a wam tak mówią] w ten sposób więcej zdziałasz
   Pozdrawiam

   Usuń
  2. Nie wiem Bogdanie56, dlaczego przyjąłeś założenie / błędne/, że zamierzam " walczyć " o poprawę morale w kościele.
   Nic podobnego. Po prostu, nie mogę wyjść z podziwu, jak można być takim hipokrytą, żeby nie widzieć tego, co dla mnie jest tak oczywiste.
   I do tego jeszcze: zgromadzić wokół tych odlotowych kłamstw - miliony fanatyków. Bezmyślnych, gotowych krzyża użyć, jako narzędzie agresywnego ataku...
   Stanisław

   Usuń
  3. Ta wypowiedź mnie do tego skłoniła
   ,,Zadam zasadnicze pytanie:
   Czy katolicyzm musi równać się totalnemu, bezczelnemu kłamstwu? Czy w tej " wierze " nie ma odrobiny prawdy i zwykłej przyzwoitości?
   Czy manifestujący swoje wyznanie, pisowski katol - musi być bezczelnym kłamcą? Czy to nie kłóci się z podkreślaną - co słowo - wiarą? Czy kłamcą musi być, popierający go kościół, który na zasadzie uzurpacji, mówi, że jest jedynym głosem boga / tego prawdziwego /?
   Gęby pełne " wiary ", a usta wylewają hektolitry prymitywnego, taniego, obleśnego intelektualnie KŁAMSTWA.
   Nie wstyd, nie boicie się swojego boga? Czy też, traktujecie go, jako tarczę dla swojego przyziemnego qrewstwa..."

   Pochylasz się z troską nad ich stanem moralnym i umysłowym. Ja to olewam ciepłym moczem, tak jest mi to obojetne. Proponuje zrób tak samo - wtedy sami sie wykonczą

   Usuń
  4. Zatem: nasze opinie są zgodne Bogdanie. Intencje też. Olewam to gówno, ale chciałbym żeby i oni zrewanżowali się tym samym! Precz z czarną hołotą w swerze publicznej! Moją od cholery kościołów, niech tam stękają i zatruwają powietrze! WARA im od nas, od naszych myśli, przekonań, łóżek i moralności!
   Ja n ie łażę do ich plugawych instytucji, nie szukam ich pseudo moralnych " nauk ". Życzę sobie wzajemności! Niech się odpierwiaskują.

   Stanisław

   Usuń
  5. Teraz pójdźmy w naszych rozmowach krok dalej.
   Zycie toczy się i wszystko z czasem umiera - księża też! Jesli podejmiemy wysiłek i zaczniemy nauczać ludzi - [tak jak robi to Krzysztof] coraz mniej beda mieli [owieczek do strzyżenia] Nie potrzeba walczyć aktywnie i palić kościołów. Wystarczy spokojnie systematycznie odciągać ich zwolenników. Kościół tez tak robił, tylko ze przy okazji wyciagał miecz. My nie róbmy tego - poprzestanmy na nauczaniu i dawaniu przykładu.
   Obawiasz się ich [kontrakcji]. Na to mogę powiedzieć Ci jedno. Jeśli stoisz w prawdzie - nie stanie Ci się zadna krzywda. Badź ponad chamskie zaczepki i nie reaguj na nie. Pies po chwili przestaje szczekać - tak i oni przestaną.
   Pozdrawiam

   Usuń
 19. Odpowiem Ci Stanisławie wersetem z Biblii choc tego nie lubisz.
  Tak mówił Jezus do faryzeuszy, czy nie jest to aktualne ???

  Wy spełniacie uczynki swojego ojca. Na to mu rzekli: My nie jesteśmy zrodzeni z nierządu; mamy jednego Ojca, Boga. (42) Rzekł im Jezus: Gdyby Bóg był waszym Ojcem, miłowalibyście mnie, Ja bowiem wyszedłem od Boga i oto jestem. Albowiem nie sam od siebie przyszedłem, lecz On mnie posłał. (43) Dlaczego mowy mojej nie pojmujecie? Dlatego, że nie potraficie słuchać słowa mojego. (44) Ojcem waszym jest diabeł i chcecie postępować według pożądliwości ojca waszego. On był mężobójcą od początku i w prawdzie nie wytrwał, bo w nim nie ma prawdy. Gdy mówi kłamstwo, mówi od siebie, bo jest kłamcą i ojcem kłamstwa

  OdpowiedzUsuń
 20. Większość tu nie wierzy w zmartwychwstanie Jezusa, nie widzi sensu w śmierci Jezusa na krzyżu, otóż jak pisałem wcześniej, Jezus umarł aby otworzyć nam bramy raju, które wcześniej były zamknięte dla wszystkich ludzi przez nieposłuszeństwo pierwszych rodziców, niech to dotrze do waszych głupich łepetyn.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odpowiadam Ci po raz ostatni, choc proszono żeby tego nie robić.
   Jednocześnie nawołuję Cię do opamiętania.
   Jezus powiedział :
   ") A Ja wam powiadam, że każdy, kto by rzekł: Głupcze, pójdzie w ogień piekielny.
   Szanuj rozmówców tego blogu, nawet jeśli się z Tobą nie zgadzają.
   Nie pozyskasz nikogo nazywając go głupim.
   Jezus tak nie czynił!!!

   Usuń
  2. Obrażałeś katolików więc w tym i mnie w gorszy sposób więc odpowiem Ci słowami Pisma :

   "Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz? Albo jak możesz mówić swemu bratu: «Pozwól, że usunę drzazgę z twego oka», gdy belka tkwi w twoim oku? Obłudniku, wyrzuć najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka twego brata”.

   Usuń
  3. Sev Antyklerykał 10 lutego :
   "Jesteście synami piekła i diabła o czym świadczą Wasze uczynki.
   BAŁWOCHWALCY, ZDZIERCY, NIENAWIDZĄCY BOGA I LUDZI"

   Gdybyś umiał interpretować Pismo wiedziałbyś, że w cytacie który przytoczyłeś 'głupi' nie oznacza tępoty umysłowej o którą mi chodziło tylko oznacza 'bezbożny', bałwochwalczy zdaje się jest dość blisko bezbożnego drogi Antyklerykale.

   Usuń
  4. 22) Mienili się mądrymi, a stali się głupi. (23) I zamienili chwałę nieśmiertelnego Boga na obrazy przedstawiające śmiertelnego człowieka, a nawet ptaki, czworonożne zwierzęta i płazy; (24) dlatego też wydał ich Bóg na łup pożądliwości ich serc ku nieczystości, aby bezcześcili ciała swoje między sobą, (25) ponieważ zamienili Boga prawdziwego na fałszywego i oddawali cześć, i służyli stworzeniu zamiast Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen. (26) Dlatego wydał ich Bóg na łup sromotnych namiętności; kobiety ich bowiem zamieniły przyrodzone obcowanie na obcowanie przeciwne naturze, (27) podobnie też mężczyźni zaniechali przyrodzonego obcowania z kobietą, zapałali jedni ku drugim żądzą, mężczyźni z mężczyznami popełniając sromotę i ponosząc na sobie samych należną za ich zboczenie karę. (28) A ponieważ nie uważali za wskazane uznać Boga, przeto wydał ich Bóg na pastwę niecnych zmysłów, aby czynili to, co nie przystoi; (29) są oni pełni wszelkiej nieprawości, złości, chciwości, nikczemności, pełni są również zazdrości, morderstwa, zwady, podstępu, podłości; (30) potwarcy, oszczercy, nienawidzący Boga, zuchwali, pyszni, chełpliwi, wynalazcy złego, rodzicom nieposłuszni; (31) nierozumni, niestali, bez serca, bez litości; (32) oni, którzy znają orzeczenie Boże, że ci, którzy to czynią, winni są śmierci, nie tylko to czynią, ale jeszcze pochwalają tych, którzy to czynią.

   Usuń
 21. Nikt sam siebie nie może zbawić, jedyna droga do zbawienia i wiecznej szczęśliwości wiedzie przez Jezusa Chrystusa.

  OdpowiedzUsuń
 22. @Kaja Kija
  Równie dobrze mogłabyś zażądać powrotu do państwa Polan sprzed 966 roku, a co?, bądź realistką żądaj niemożliwego!!!
  My się jednak zapatrzyliśmy w Zachód, chcieliśmy Zachodu, zaczęliśmy go kopiować. Z całym dobrodziejstwem inwentarza przyjęliśmy reaganowski i thatcherowski model kapitalizmu. Były inne możliwości. Mówił o tym prof. Tadeusz Kowalik. Próby podejmował Ryszard Bugaj. Później prof. Grzegorz Kołodko. Ale to rozbijało się o ścianę.
  Myślimy anachronicznie.
  Jesteśmy gotowi pokłócić się o skutki bitwy pod Grunwaldem, bitwy pod Wiedniem, o żołnierzy wyklętych. Żyjemy przeszłością, a nie myślimy jak unowocześnić kraj. Brakuje perspektywicznego widzenia świata.A kościół bezbłednie rozegrał swoja partię szchów, wykorzystując naiwność i posłuszeństwo mas i głupich politykierów i relgiotów. Przecież na wychowanie sobie takiego społeczeństwa miał 1000 lat i konsekwentnie to robił i teraz spija śmietankę. Ukoronowaniem tych wysiłków jest obecna władza od najważniejszych stanowisk w państwie do najniższych po wyborach municypalnych.
  Więc co teraz zrobić?, klasycznie, łamiąc wszelkie dotychczasowe prawa znieść taki ustrój i władzę. Nie ma innej drogi.Zaznaczam ,że ja nie nawołuję do takich czynów a jedynie obserwując co się dzieje, oraz znając dość dobrze historię świata ,nie widzę innej drogi. Nie liczę na wpływ edukacji bo wiem w czyich rękach ona teraz jest. Gadanie o edukacji w takiej sytuacji jest berdzeniem pijaka nad ranem gdy mu braknie piwa na kaca.

  Tylko oddolny indywidualny ruch jednostek przebudzonych i pełnych świadomości odchodzących od standardów takiej organizacji społecznej spowoduje w miarę lub całkowicie bezkrwawe zmiany. Powie ktoś ,że nie ma nato czasu, ok. Trzeba było myśleć co się robi jak się miało dobrze, bo wszyscy jak się zapytać kiedy będzie dobrze, odpowiadają ,że dobrze to już było.
  Teraz ręka w nocniku. Teraz ma być źle i kropka.
  Ludzieeee!!!!! , dobrze to wam będzie na TAMTYM świecie ,poczekajcie jeno zdziebko i już kłopoty z głowy. Spieszcie się na tamten świat, tam qrwa jest znacznie lepiej niż DOBRZE.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja ostatnio mam taką refleksję, że może taki kk jest konieczny?
   On zagospodarowuje pewien obszar głupoty, ktoś musi to robić, bo inaczej nastąpi całkowity chaos.
   Zgadza się, że robi też wszystko aby ten obszar głupoty powiększać - to leży w jego interesie - ale robi to w sposób zorganizowany.
   Jednak to my mamy zbawienie w swoich rękach!
   Właśnie pan Wulga mnie oświecił.
   Jest dokładnie na odwrót jak mówią oszuści:)
   Nie ma zbawienia przez ofiarę.
   Zbawienie dokonuje się przez rozwój, dlatego
   należy propagować niezależną wiedzę i
   pokazywać głęboką duchowość=świadomość,
   pokazywać wrażliwość - prawdziwą bez hipokryzji.
   To robi pan Krzysztof, a my go wspieramy.
   Działając w sposób zorganizowany, zbudujemy większą wartość niż kk, który tylko ogranicza chaos - więc szala Fortuny przechyli się na naszą stronę.

   Usuń
  2. @Michał Emigrant

   Masz rację, niech kk zagospodaruje obszar głupoty.
   Ale... jak na razie przeraża mnie jego nasilenie.
   A może to jak wrzód, który rośnie, dojrzewa, pęka i odpada.
   Pozdrawiam

   Usuń
  3. Wydaje mi się, że Franciszek bez numeru, obecny papież doskonale wie, dlaczego nie hamuje galopady kościelnego, polskiego szaleństwa...
   Po pierwsze dlatego, że nawet dla Watykanu stajemy się skansenem, ale skansenem dojnym, który trzeba właściwie wycisnąć...bo jesteśmy głównym płatnikiem Watykanu, netto.
   Bezczynność i totalna bierność pseudo reformatora Frania, świadczy też o tym, że jego buńczuczne zapowiedzi zmian, to tylko puste: słowa, słowa, słowa...
   Stanisław

   Usuń
  4. Kiedyś dawno temu 18.11.2015 napisałem na eiobie artykuł pt. Czy Beata Szydło głupieje. http://www.eioba.pl/a/4ywv/czy-beata-szydlo-glupieje
   Napisałem gdyż oczekiwałem ze jak madry gospodarz obejdzie gospodarstwo i oceni co posiada [bilans otwarcia]. Do tej pory się nie doczekałem - więc przestalem czekać.
   Zrozumiałem ze ten podział PO - PIS to tak na pokaz. Niech malućcy się cieszą. Faktycznie jest to kontynuacja tego co było. Tym wpisem pragne zwrócić uwagę na jeden istotny aspekt [który proponuje dobrze rozważyć]. NIE MA DŁUGOFALOWEGO PLANU ROZWOJU KRAJU. Wszystkie ruchy są po to by pokonać bierzace potrzeby - nikt nie mysli o przyszłości. Teraz ostatnia myśl. CZY CZASAMI NIE BIORĄ POD UWAGĘ ROZPADU POLSKI?

   Usuń
  5. Zgadzam się z Bogdanem, PIS jest kontynuatorem polityki PO, któremu PO po prostu oddała władzę - te wszystkie sztucznie wywoływane konflikty pod koniec rządów PO o tym świadczyły. W zakresie uwolnienia Polski od KRK ta liberalna władza nie zrobiła nic - zastanawiające jest dla mnie, że jeśli już PO chciało oddać władzę to mogło otwarcie wejść w konflikt z KRK, dążąc np. do zerwania albo zmiany zapisów konkordatu. Przegrywając wybory w takiej atmosferze po rządach Pislamu ludzie witaliby ich jak zbawicieli, jednak w naszym kraju władza zawsze układa się z KRK.
   KRK był w Magdalence, mimo że współpracował z SB, potem układał się rządami Kwaśniewskiego i PO - i tu Kija Kija ma rację.
   Zwracam uwagę z czego wynika siła KRK:
   to ogromny zasób ludzki, z tego zasobu KRK wybiera zawsze taką jednostkę, która odpowiada potrzebom jego polityki.
   Jak trzeba się układać z Hitlerem to był Pacelli, który doprowadził do konkordatu z Rzeszą, jak trzeba było połączenia Niemiec to dopuszczono Wojtyłę, mimo jego kontrowersyjnych dla KRK publikacji i kazań.
   Istotą tej machiny jest takie wykorzystywanie jednostki, że jej poglądy nie odbijają się w znaczący sposób na doktrynie - domyślam się, że encykliki muszą przechodzić przez redakcję Watykanu jak przez swoistą cenzurę,
   a osoby z otoczenia papieża weryfikują wszystkie - jego kontakty.

   Usuń
  6. @Optymalion ;
   odpowiadasz bardzo chaotycznie ....a wystarczy poznać siebie samego i wszystko układa sie po twojej mysli nie robiąc drugim krzywdy ....bo w Polsce..(RZECZPOSPOLITEJ ) od zawsze żyli rożne nacje od Żydów po Greków ..każdy w swoje religi i poglądach ....nie wiesz o tym?.....
   wszyscy czuli sie ...WOLNYMI LUDŹMI ......Polacy-SŁOWIANIE wolność domku w swoim domku maja głęboko w sercu i jest ona droższa od pieniędzy .......zrozumieć NAROD LECHICKI (Polski) to zrozumieć znaczenie słowa WOLNOŚĆ .....co do najazdu kościoła niemieckiego z krzyżem wielkim jak długość ich EGO do dzis przytłacza WOLNOŚĆ NARODÓW ,!...to nie kto inny jak Niemcy najeżdżali nas kraj typowi bandyci ..zobacz jak,traktują ocalałych od eksterminacji etnicznej SERBÓW ŁUŻYCKICH .....choć juz zapomnieli ze pochodzą oś SŁOWIAN traktują ich jak obywateli drugiej kategorii i na front właśnie ich wysyłali by zabijali bezwiednie braci swoich tak jak nas pod zaborami wciskali w kamasze by zabijać barci w kamaszach prusaków ......CHICHOT HISTORII ....
   wracając do meritum ....
   .to o czym mówi p. Pieczynski jest wartościowe dopóki nie atakuje PISu .....ponieważ odtrąca tych POLAKOW ktorzy zostali oszukani przez PO ,PSL,UW,SLD,UB,NKWD itp...boimy sie was!.,!.,!.....wiele zrobiliście złego NARODOWI POLSKIEMU ,!!.......tu na dole --- tez żyją Polacy ktorzy opłakują swoich zakatowanych bliskich przez sympatyków PO .PSL....(((((.......tu w Polsce mieszkają Polacy ktorzy żyją poniżej minimum .....dzieci w takich rodzinach ,dostały pomoc pierwszy raz od państwa ....tak ,tak ,,,,PIS uszczelnił VAT i oddał Polskim dzieciom .....choć wiele rzeczy nie podoba mi sie ..to jednak w zestawieniu z PO .....PIS jest bardziej propolski ....nie dziel i nie potepiaj tej części POLAKOW ktorzy są z innej wiary ,partii ,statusu jak PO ,PSL.....to jest RAZISM ,!....wszyscy mamy prawo robić to na co mamy ochotę ...czyż nie tego uczy demokracja ???......
   ...co do KrK...ich czas (ERA ryby) juz sie skończyła .....nastała ERA WILKA ...kłamstwa i knowania wychodzą na wierzch jak glizdy po deszczu .....islamizacja wdarła sie do EUROPY a ty nawet nie łączysz tego z DEPOPULACJĄ zapowiedzianą przez NPŚ .......zapewne zaraz mnie tu zaatakują wszyscy ..ale zaprzeczyć nie możecie to juz stało sie faktem !!....policja utajnia przestępstwa ,gwałty i morderstwa muzułmanów ..DLACZEGO.??.......choć raz zdobądź sie na obiektywność ......

   Usuń
 23. @Optymalion

  Z takimi Kija Kija trzeba krótko, bo zapewne nie przeczytali połowy Twojego tekstu, a z reszty nic nie zrozumieli. Tak jest z z uśpioną Świadomością. Nie rozumieją, że obecna władza nie tylko, że nie powstała z kolan, ale padła krzyżem przed kk.
  Ludzie nie orientują się zupełnie o co w tym wszystkim chodzi, są zagubieni i jedyną ich reakcją jest atak. Ich argumentami jest przerzucanie win nawet na ludzi... takim jak np. Kopernik, czy Maria Curie Skłodowska. Ponieważ ich poglądy nie są po linii partyjnej obecnego rządu zostali usunięci z podręczników szkolnych obecnego systemu nauczania. A jeśli się pojawią, będzie o nich niewielka wzmianka, która nie będzie wchodzić w szczegóły na czym polegały ich odkrycia. Wg obecnego rządu najlepiej powrócić do czasów, który nieśmiało wspominano, że Ziemia jest okrągła... Dlaczego ? Aby nie urazić doktryny kk i zamknąć przed "ciemnym" ludem drogę do wiedzy, a tym samym rozwoju. Co sprzyja przecież manipulowaniem ciemnego luda, bo wg obecnej władzy największą hipokryzją jest szafowanie stwierdzeniem, że ten lud tego chce.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @ Ewa
   Niniejszym umawiam się a Tobą na randkę na Tamtym świecie. hehehe
   A co nam szkodzi?, nic.
   Dla Ciebie gotów jestem zjeść to "jabłuszko pełne snu" ,a co mi szkodzi?, nic.hehehe

   Usuń
  2. A co to w ogóle jest ta " Curia Skłodowska ". No... rozumiem: kuria biskupia, ale skłodowska?
   Z rozmowy biskupa z arcybiskupem...

   Usuń
  3. Ziemia okrągła? Toż to herezja. Gdyby była okrągła to by woda uciekła z oceanów i ludzie by pospadali...
   mam cichą nadzieję, że jeszcze w tym stuleciu kosmolodzy i astronomowie znajdą życie inteligentne / w odróżnieniu od tego na Ziemi / na innych planetach. Być może poza naszą malutką galaktyką! I już się cieszę na myśl, jakie " erraty " będą skrobać czarni, żeby im się to zgodziło z dotychczasową religią:)))
   Stanisław

   Usuń
  4. Ziemia jest płaska, nasa i inne agencje nas oszukują, nikt o tym głośno nie mówi, ale jest tak jak to opisane w Biblii, zdjęcia zakrzywionej ziemi widzianej z kosmosu są fałszowane, używane są kamery tzw rybie oko, jak nie ma tych kamer to widać, że ziemia jest płaska
   http://zbawienie.com/plaska-ziemia.htm

   Usuń
  5. @p. Ewa Bielan ....
   ....a czy uważnie przeczytała pani moj komentarz ??......
   ..streszcze;.....1)RZAD I PREZYDENT POLSKI wybrany i basta !!
   2) religia i wolność słowa jest zagwarantowana KONSTYTUCYJNIE
   2) Demokracja pozwala wybrać NARODOWI władze i ta która przeskoczy bodaj 0,1% więcej NABYWA PRAWA DO RZĄDZENIA ,.,..
   ....jesli sie mylę prosze mnie poprawić (moze reguły sie zmieniły ) ............pani zwrot. ....takich jak Kaja Kija trzeba krótko ....ja juz byłam krótko trzymana przez NKWD ,bardzo krótko ....wiem ze jest pani z tych urodzonych w Polsce ale bez serca Polskiwgo ...wiec nie będę pani wypowiedzi komentować ......wy nas nienawidzicie i naszych przodków !!!......ps....nie jestem ani katoliczka ani partyjniaczka NIGDY NIE BYLMA....ale szanuje wybór POLAKOW jak była PO ,SLD,PIS ,PZPR ,,,pracowałam a nie protestowałam......państwo ROZDWOJONE nie ostoi sie ...a ja zbyt kocham moja OJCOWIZNE .....nie wiem czy pani pojmuje co pisze !!

   Usuń
 24. http://kobieta.wp.pl/bez-sklodowskiej-kopernika-i-antykoncepcji-eksperci-pan-punktuja-braki-nowej-podstawy-programowej-6088256118228097a

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już wcześniej byłem przekonany, że ta " reforma " ma jeden główny cel:
   Wychoawnie bezwolnego pół idioty, bezmyślnego i wiernego kościołowi i pis-lamowi!
   Cofnięcie oświaty o lata świetlne, a brak w podstawie, choćby osiągnięć M. Kopernika, zdaje się świadczyć o tym - bezpośrednio!
   Nie jestem przekonany, że w ramach " nauki o rozrodczości " - nie wróci " nauka " o tym, że potomstwo, to bocian przez komin przynosi, albo znajduje się dzieci w kapuście:) Ja już się niczemu nie dziwię, bo:
   Sprawy, których nie dopuszczałem i traktowałem jako smutny żart - dziś są już prawem. Ku "chwale" kościelnych i pis-lamistów.
   Kulistość Ziemi potwierdził K. Wojtyła, dopiero w roku 1993, przy okazji słownej rehabilitacji Galileusza. Trwało to kilkaset lat, choć w kościele nadal zdania są w tej materii - podzielone. Może pis-lamistyczne " nauki cofną nas do czasów, gdy ziemia pływała na grzbietach słoni?
   I NIC się w tym dziwacznym kraju nie zmieni, jeśli nie ulegnie likwidacji / ograniczeniu wpływów / - kościół oraz pis-lam' z karłowatym prezesem. Właśnie w tej kolejności!
   Stanisław

   Usuń
  2. W 1989 roku komunistyczny WUML zastapiono Wyższymi Szkołami Hochsztaplerów, ktorych pojawiło sie mniej więcej tyle co słynnych punktów handlowych "Hurt-detal" z mydełkami Fa i Polleną 2000.
   Nagle polskie społeczeństwo ruszyło hurtowo do robienia biznesu, a klerykalne skarbony nie umiały pomieścić przynoszonych naamsze pieniędzy.
   Świnty JP II dokonał "cudu" pozbawienia Polaków polskości w takiej mierze w jakiej nawet ie dokonał tego Prymas Polski Poniatowski sprowadzający z Rosji wojska carskie i rozbierający Polskę no negliżu.
   JPII oddał jeszcze polskie dzieci w ręce swoich zboczonych kolegów.
   Zasługuje zatem na "świętość".
   W czym zatem cała sprawa co do edukacji polskiego narodu?
   Napłodzono magistrów garażowych wyższych szkół, ludzi nie koniecznie mądrych ale wytrwałych.
   Dziś trzeba jeszcze obniżyc do poziomu Średniowiecza niższe
   Oziomy szkół od przedszkola począwszy.
   Bo tam gdzie są klerykalni "wykładowcy" poziom nie może być wyższy niż ich średniowieczny.
   A przy tym mogą ustalić zakres wiedzy tak by nikt nie kopał głębiej i nie zastanawiał się czemu jesteśmy "OGONEM EUROPY"
   Za kilka lat społeczeństwo nie będzie umieć pisać i czytać , nie będzie wiedzieć, która godzina, co widać już dziś.A klechy będą jak dawniej infiltrować korespondencję i łóżka plebsu.
   ALE BENDZIE FAJNACKO !!!

   Usuń
 25. Płaska ziemia to temat, który może powalić na płaską ziemię obecny system władz.

  Rządy robią wszystko, aby odwrócić naszą uwagę od tego tematu, ponieważ coraz więcej ludzi stawia proste pytania w tej kwestii i domaga się konkretnych odpowiedzi, wspartych konkretnymi i sprawdzalnymi dowodami naukowymi, o których wielu z nas wie, że nie istnieją.

  Światowy system władz to wiara w teorie, hipotezy i baśnie, nie wsparte żadnymi dowodami, czyli jest to typowe zachowanie się... sekty rządów, zjednoczonych zupełnie fałszywymi, nonsensownymi, bezmyślnymi a nawet niebezpiecznymi dla ludzkości doktrynami. Dlatego - sekty - ponieważ istnieje sekciarska separacja pomiędzy władzami, a masami, które są przez władze oszukiwane.

  Z płaską ziemią mamy jedną kwestię, która problemem nie jest ale czasami rzuca cień na nasze poszukiwania Prawdy o świecie.

  Nie posiadamy pracującego modelu płaskiej ziemi i istnieje sporo zjawisk, których nie potrafimy wyjaśnić czy udowodnić. Na swe usprawiedliwienie mamy to, że nie dysponujemy rządowymi budżetami i gadżetami, aby konkurować z uniwersytetami i jako zwykli ludzie czasami popełniamy błędy. Czasami są pomiędzy nami agenci rządowi próbujący nas zdyskredytować.

  Pomimo braku w pełni funkcjonalnego modelu ziemi płaskiej - taki problem jest niczym w porównaniu z teorią heliocentryczną, która została wielokrotnie naukowo zdementowana. Płaskiej ziemi jeszcze nikt nie udowodnił jako fałszu. W heliocentryzmie nic nie jest logiczne i nic do siebie nie pasuje.

  Jedna teoria fałszywa rozbija w puch heliocentryzm.

  Teoria grawitacji - są dziesiątki dowodów, że grawitacja nie istnieje i owe dowody rozbijają w puch heliocentryzm i geocentryzm. A dowodów negujących heliocentryzm i geocentryzm poza teorią grawitacji jest znacznie więcej.

  Staje się oczywiste, że świat jest kontrolowany przez niebezpiecznych szaleńców i szalona teoria heliocentryczna jest tego wymownym dowodem.

  Innym dowodem szaleństwa władz i mediów jest ich postawa do największego umysłu naukowego, jaki kiedykolwiek istniał, Tesli, którego się praktycznie nie wymienia w podręcznikach szkolnych z powodu jego dowodów na bezpłatną energię.

  Ostatnie dwie wojny światowe i trzecia wisząca nad nami jak ciemna chmura są dalszymi wystarczającymi dowodami na to, że władzę nad nami sprawują... istoty umysłowo chore, wielbiące bóstwa śmierci.

  Nasuwające się bardzo niepokojące dla każdego człowieka pytanie.
  Dlaczego jesteśmy tak haniebnie okłamywani?

  Co jest celem takich mega kłamstw? Cóż się ukrywa przed nami?

  Dlaczego ziemia kula i system heliocentryczny są tak ważne dla władz, że one zmuszają nas do uwierzenia w ten stek kłamstw i bzdur?

  Staje się oczywiste, że za pomocą tego kłamstwa rządy z ONZ włącznie kontrolują skutecznie populację całej ziemi.

  Po cóż potrzebna jest ścisła kontrola nad nami, skoro nie stanowimy dla władz żadnego zagrożenia!? Jest wręcz odwrotnie.

  Władze są zagrożeniem dla nas!

  Ludzkość się budzi i następuje nowa era świadomości, świadomości o tym, że coś jest nie tak z naszymi władzami i naszą nauką, która opiera się tylko i wyłącznie na teoriach. Wszystko kręci się wokół kontroli społeczeństw. Kłamie się w szkołach, w mediach, z pulpitów pastorskich czy z ambon kościelnych i zawsze kłamcami są ci, którzy nas kontrolują właśnie za pomocą kłamstw.

  Przecież nie oszukują nas dla pieniędzy, ponieważ mają wszystkie pieniądze świata oraz niemal wszystkie złoto. Mają oni także prawo druku... pieniędzy. Posiadając i władzę i pieniądze nie muszą przecież kłamać!

  Ludzkość robi niemal wszystko, aby żyć w pokoju i dobrobycie ale rządy starają się te wysiłki zniweczyć.

  Jeżeli ziemia jest płaska - jest to bezsporny dowód na to, że władze są naszym największym wrogiem.

  Kryzysy ekonomiczne, rządowe, czy socjalne, religie to takie samo kłamstwa jak ziemia kula.
  Ziemia kula i heliocentryzm to największe oszustwo w dziejach świata.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To ttlko kwestia czasu, gdy na "tronie " tego swiata Papieże posadzą Antychrysta.
   Wszak pierwsze słowa Franka brzmiały :
   "Chciałbym by swiatem rządził jeden rząd ".
   Do tego właśnie zmierza watykańska mafia !!!

   Usuń
  2. Oto stronka ,z której Wulga skopiował te brednie
   http://zbawienie.com/plaska-ziemia.htm

   Usuń
 26. Odpowiedzi
  1. I już wiesz wszystko .
   Tak jak Mazak mądrze nie pisze nawet Dr Google
   Zatem przyjmij do wiadomości, że klerykalne doświadczenie co do płaskosci Ziemi jest jedyną prawdą
   Gdyby Ziemia była kulą to przelana krew ofiar klerykalnych krucjat rozpływała by się w Kosmosie a ona wsiąkła w płaską Ziemię.
   A może watykański heiter nie zauważył, że mogła spłynąć na Marsa, bo to czerwona planeta ?
   Tak czy siak nie spodziewaj się autorytatywnej odpowiedzi od chłopaków , których polska wieś wytypowała do seminariów.
   Trzeba i współczuć takiego zniewolenia :))

   Usuń
 27. Ogólnie dostępna wiedza udokumentowana na różne sposoby:

  Obecnie kształt Ziemi potwierdzają zdjęcia satelitarne, jednak i one nie do końca ukazują rzeczywisty kształt planety. Ziemia bowiem to bryła delikatnie spłaszczona w okolicy biegunów. Spowodowane jest to obrotem dookoła krótszej osi nazywanej elipsoidą obrotową. Ponieważ w geometrii nie istnieje taka figura, Ziemię nazwano geoidą.


  Inne dowody kulistości Ziemi:

  Zdjęcia Ziemi wykonane na orbicie okołoziemskiej.
  Powiększanie się widnokręgu wraz ze wzrostem wysokości.
  Dowodem są podróże wokół Ziemi.
  Gwiazda polarna widoczna jest pod innym kątem w zależności od szerokości geograficznej.
  Wyłanianie się statku zza linii widnokręgu.

  Wymiary Ziemi są następujące:

  promień równikowy - 6 378 km
  promień biegunowy - 6 357 km
  obwód równika - 40 076 km
  długość południka - 20 004 km
  powierzchnia Ziemi - 510 000 000 km2
  powierzchnia oceanów - 361 000 000 km2
  powierzchnia lądów - 149 000 000 km2

  Idąc tropem płaskości, patrząc na niebo zamiast kuli księżyca powinniśmy zobaczyć jego płaski placek, już nie mówiąc o innych planetach naszego układy słonecznego.

  W dzisiejszej dobie rozwoju techniki aparatury i urządzenia są tak doskonałe, że nie da się obalić odkrytych faktów istniejących w przyrodzie. Trzeba niezwykle dużej i mocnej złej woli aby temu zaprzeczyć. Tak człowiek postrzega materię. Żeby było śmiesznie, to właśnie kulistość jest najdoskonalszą formą materii jaka istnieje w kosmosie, ponieważ jej powierzchnia nie ma początku ani końca... i o to chodzi.
  Czyżby Bóg miałby z tej doskonałości zrezygnować ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie wiemy jednak jak widzą Ziemię ci, którym klerykalzm spłaszczył rozumy i serca.
   Może widzą wszystko płaskim nie dostrzegając , że na tej Ziemi sa jeszcze oprócz nich inni ludzie bardziej światli.
   Zadaniem Wulgo-Mazaków jest siać zamęt byśmy zajmowali sie kulistoscią Ziemi a nie pedofilią i niewolnictwem ze strony klechów, jaksię jej pozbyć

   Usuń
  2. @Sev Antyklerykał

   Uważam jednak za skandaliczne, że w majestacie prawa niweczy się dorobek nauki, który właśnie otwiera ludziom oczy i serca. Tym sposobem zamyka się dzieciom i młodzieży, czyli następnym pokoleniom możliwość rozwoju ŚWIADOMOŚCI. Nie mając jej będą narażeni w niewyobrażalnym stopniu na wszelakiego rodzaju dewiacje, w tym pedofilie.
   O kurcze blade... Muszę zrobić wszystko aby wysiąść z tej rzeczywistości.
   Myślę, że będziemy ją tworzyć z K. Pieczyńskim dopóki wiedza jest na wyciągnięcie ręki. Może być tak, że siły chcące nami manipulować zarekwirują ją tylko dla własnego użytku.

   Usuń
  3. Tak właśnie było przez wieki, gdy klechy zabrały całą edukację w swoje demoniczne łapy.
   Na rękę to jest także "władzy" bo z reguły wywodzi się ona z polecenia kleru.
   A naród czym głupszy tym bardziej uległy, co widać po społeczeństwie polskim

   Usuń
  4. Obejrzyjcie ten film, tam są dowody, lądowanie na księżycu było sfałszowane, nakręcił je Kubrick a rekwizyty są najsilniej strzeżoną tajemnicą w strefie 51 na pustyni, nikt nie poleciał na księżyc, to wszystko manipulacja ludźmi, chodzi o stworzenie światowego rządu

   https://www.youtube.com/watch?v=wil2AXLI51c

   Usuń
 28. @Kaja Kija

  Nie do końca rozumiesz postawę K.Pieczyńskiego. Forma Ty to forma z netu. To nie brak szacunku.
  Pieczyński tu się nie wypowiada. Wypowiada się w wywiadach. Jako członek Stowarzyszenia Polska Laicka spróbuję coś Pani wyjaśnić.
  O.Pieczyński jest za laickością państwa polskiego. Oznacza to brak religii w przestrzeni publicznej. Wyraźnie stwierdził, że WSZYSCY politycy łącznie z PO i komunistami (czyli za czasów socjalizmu od 1945 roky) uginają się przed klerem. Polska cała ugina się przed klerem od tysiąca lat.
  To, że Pieczyński pojawił się w KOD jest próba rozpropagowania idei świeckości w Polsce.
  Co dalej ?
  Mam nadzieję, że Pieczyński porzuci KOD jak wszystkich polityków. Ale to jego osobista decyzja :-)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @p.J.Kowalski .....ja nie chodzę na żadne marsze a jednak zapoznałam sie z wiedza p.Pieczynskiego i z zainteresowaniem śledzę jego wywiady ....znam historie kościoła i powód dlaczego powstał ,kto go założył i dlaczego ....znam biblie i jej tendencyjność ,kłamstwa ,manipulacje = FAŁSZERSTWO HISTORYCZNE ,GEOGRAFICZNE i zwykła manipulacje faktami ,zarówno starego i nowego testamentu .......
   ...to co zrobił KRK z narodami zwłaszcza SŁOWIAŃSKIMI jest nie do wybaczenia to ze wymazał przedchrześcijańska historie Polski jest obrzydliwe !!...i poniesie za to zasłużona karę !!..ale obecnie czeka nas następna inwazja sterowana przez NPŚ ..bedą chcieli dokończyć to co zaczął kler krzyżowców germańskich .....i jak sie było mozna spodziewać znowu germańscy sprowadzili na Europę śmiertelne zagrożenie i umieścili bliziutko naszej otwartej granicy ........więc "nie czas żałować róż gdy płonie las".......destabilizacja w kraju inicjonowana przez SOROSA rekami PO,NOWOCZESNA =KODu .....jest bardzo niebezpieczna i niekorzystna .......lepiej dla Polski gdy nie bedzie atakowany RZAD POLSKI ....

   Usuń
  2. Hmm ...
   Rozumiem jak widzisz ten świat. Ja to widze inaczej. Nie daję/dajemy zgady dla zbrodniczych instytucji - NIGDY. Zgoda dla nich oznacza, że Ty i caly naród staje się zbrodniarzami. Uczestniczy w zbrodniach.
   Dodatkowo zbrodnicza instytucja, która PRZEDE WSZYSTKIM dba o SWOJE interesy NIDGY nie zadba o Twoje. Tysiące razy się Polacy o TYM przekonali !!!
   A teraz kolejny raz się zbliża ...

   Dlaczego nie powiesz "wiara słowiańska to róże, splonela bo płonęły lasy ? ". Dlaczego nie powiesz NKWD mordowało Polaków bo płynęły lasy ?
   Dlaczego nie powiesz - macie racje, jest depopulacja wiec i tak połowa Polaków zginie ?
   Dlaczego nie powiesz - w konstytucji jest ROZDZIAŁ religii od państwa. Rząd PiS tego nie przestrzega wiec powinien być rozwiązany ?
   ...
   Itd. Itd.

   Masz racje PiS jest prawowitym rządem Ale my go krytykujemy właśnie ZA łamanie konstytucji a więc ZA ŁAMANIE PRAWA.
   Ale i tak chcemy go zgodnie z prawem odwołać :-)))
   Dodatkowo NIE zgadzamy się by niszczyć róże nawet gdy płoną lasy. To głupie przysłowie jest właśnie stworzone przez rzadzacych BY USPRAWIEDLIWIĆ swoje morderstwa i matactwa i OGŁUPIĆ swoich obywateli by jak posłuszne owce szły na rzeź.
   Ze słowami na ustach "Bóg - honor i ojczyzna" - prosto do gazu.

   A wiesz, że na początku Franciszek powiedział, że zgadza się by był jeden światowy rząd ?
   Hmm ...
   Ciekawe czyje on reprezentuje INTERESY ?.


   Masz racje z 500+ ...
   Tylko pytanie jest takie :
   Dlaczego rządzący nie prowadzą CAŁEGO narodu do dobrobytu, a dają trochę kasy ludziom młodym i silnym by zdobyć ICH POPARCIE bo chcą zrobić z nimi GRUBE PRZEKRĘTY ?
   He he ...
   Wierzysz, że to dla dzieci :-)))
   Trafiło w Twoją kobiecą naturę ?
   Ceny w sklepach widzisz ?
   Widzisz inflację ?
   Widzisz do czyich rąk trafia to 500+ ?
   Widzisz jak część osób nie musi dzięki temu pracować ?
   Ja CIESZĘ się, że mogą nie pracować i zajmować się dziećmi Ale WOLAŁ BYM by WSZYSCY Polacy mieli dobrze, a nawet wszyscy ludzie i zwierzęta i rośliny :-)))

   A widzisz edukację DZIECI bez Kopernika i Sklodowskiej-Curie ?
   He he ... dla dzieci :-)))

   A widzisz miasteczka gdzie jest tysiąc domów po 100 tyś zł i JEDEN wielki księdza za kilka milionów ?
   Już wiesz gdzie są pieniądze dla dzieci ?
   Jedna suknia i sandały ... hi hi hi ...

   He he ...
   Uszczelnienie VAT ...
   A budżet na 2017 rok widziałaś ?
   Już wiesz skąd są pieniądze na dzieci ?


   My chcemy ludzi OBUDZIĆ ...
   By mieli świadomość i wybrali CO CHCĄ.
   Cudowną rzeczą jaką robi Krzysztof Pieczyński jest właśnie
   NIE DAWANIE NOWEJ GOTOWEJ RELIGII która ludzi uszczęśliwi ...
   NIE DAWANUE NOWEGO RZĄDU który będzie ludźmi pięknie rządził ...
   .
   Pieczyński Stara się dac ludziom ŚWIADOMOŚĆ by sami znaleźli sobie swoją religię i świadomie wybrali świadomy rząd.
   .
   Nie musisz tego rozumieć ...
   Choć fajnie by było gdybyś zrozumiała :-)))

   Usuń
  3. No to dziś Kaja Kija ma odpowiedź, kto sprowadza na nas muzułmańską zarazę!
   I to nie Soros tylko mafia watykańska.

   Usuń
  4. @ p.Jan Kowalski...
   Moja opinia/postawa o sytuacji MOJEGO KRAJU i MOICH KOCHANYCH RODAKÓW ....nie powinna byc powodem atakowania mnie .....powinna raczej powodować refleksje .........ja jestem zdystansowana do tego rzeczywistości ..bo wiem ze ,nie my sterujemy WYDARZENIAMI NA ŚWIECIE ..zdaje sobie sprawę ze nami sie steruje ..My jesteśmy jedynie ofiarami lub zwycięzcami w zależności jak IM to pasuje do ICH planów na przyszłość świata !!....jesli chodzi o KrK i inne kościoły ...to są tylko nazwy / fasady ....za którymi stoją ONI ,!!!!...
   w dziejach świata było wiele takich zbrodniczo dyktatorskich kościołów ...zostały zastapione innym gdy traciły władze nad ludźmi lub utraciły przydatność dla PLANÓW ZNIEWOLENIA ŚWIATA .....dzis KrK z nisko pochylona głową,całuje ręce Żydów ,uniżenie wita POPOW wschodnich i otwiera szeroko drzwi ISLAMOWI .....nie będę juz komentować na tym forum ....nie potraficie wyjsc poza to co widać .....
   .....Jesli chodzi o RZAD POLSKI ....prosze ,zadajcie sobie pytanie ILE RAZY BYŁY OBALANE Polskie rządy,królowie w POLSCE.???...i ile razy wyszło to na dobre NARODOWI .??....ile zapłaciliśmy za destabilizowanie struktur państwowych ?.pamietacie ?......my , prawdziwi Polacy wiemy ,pamiętamy i wyciągnęliśmy wnioski !!!!....póki jest względna WOLNOŚĆ I POKÓJ ....szanujemy to .....są wybory! i wówczas jest pokojowy sposób na zmianę RZADU ,STRUKTOR i wymuszenia zmiany przyjętych przez poprzedników umów ,konkordatow i innych antypolskich posunięć rządzących .....pozd.

   Usuń
  5. @Kaja Kija

   Widzisz ...
   Ja nie atakuje Ciebie.
   Po prostu jako troszkę świadomy człowiek staram Ci się wytłumaczyć swoje stanowisko.
   I nawet niespecjalnie atakuje Twoje zdanie. Trochę je wykorzystuje by Ci pokazać w których miejscach się różnimy ...

   I tak ...
   Stowarzyszenie Polska Laicka NIE dzieli Polaków na prawdziwych i nie.
   Mamy jedynie pytanie czy księża służą Polsce czy watykanowi ?
   A tak naprawdę uważamy, że to sludzy Watykanu BO wykonują watykańskie rozkazy.

   Stowarzyszenie Polska Laicka chce Polski
   Świeckiej Otwartej i Świadomej

   Więc niech słudzy Watykanu sobie pracują ale TYLKO w budynkach watykańskich (kościołach). Chcemy by przestrzeń publiczna byla WOLNA od religii.

   WIEMY kto destabilizował i POMAGAŁ zaborcom zdobyć POLSKĘ. Pieczyński wielokrotnie wskazywał na kościół rzymski. Chcesz wspierać władzę która kkeczy przed TYM WŁAŚNIE kościołem i TEMU właśnie kościołowi płaci kupę kasy ?
   Twoja wola ...
   He he ... Twoja wolna wola ...

   Sorry ....
   Teraz trochę złośliwie.
   My NIEPRAWDZIWI Polacy nie chcemy roli bydła rzeźnego z wolnością ograniczoną drutem kolczastym pod napięciem. Nie chcemy być niewolnikami ani dla kościoła rzymskiego ani dla polityków.
   I chcemy Wolności dla nieprawdziwych i prawdziwych Polaków.

   Pieczyński wyraźnie mówił KTO dzieli Polaków na prawdziwych i nieprawdziwych i KTO na tym zyskuje.
   Chcesz nas dzielić ?
   Twoja wolna wola ...

   Teraz poważnie ...
   Chcesz być Wolna ?
   Spróbuj jak działa indywidualny rozwój duchowy :-)))

   A forum jest OTWARTE ...
   Pisze tu, kto chce pisać :-)))

   Szczęścia życzę :-)))

   Usuń
  6. @ p.J,Kowalski.....jeszcze raz jasno powtórzę .
   1)...WYBORY POWSZECHNE a nie ZAMACHY STANU są udostępnione w DEMOKRACJI na zmianę RZADU ....
   2) ..nie PIS a KWAŚNIEWSKI podpisał niekorzystny dla Polski Konkordat z państwem WATYKAŃSKIM i przez 8 lat "" postępowa "" PO z KOMOROWSKIM...nie wypowiedziała podległości pod WATYKAN
   3) ..prawdziwi POLACY najpierw patrzą na dobro OJCOWIZNY w świecie a pozniej na własne dobro ......
   PIS nikomu nie narzuca chodzenia do kościoła ani praktykowania katolicyzmu .....płaci WATYKANOWI i jego pracownikom to ,co zadeklarował poprzedni RZAD !!....czy pan nie wie o tym?.
   ....prowokacje na ulicach Polskich i judzenie na POLSKĘ w gmachach Brukselskich plus nieprawdziwe raporty pana Prawdy z PO są zwykłym QRESTWEM przeciwko spokojnemu życiu innej grupie społeczeństwa która rownież jest POLAKAMI !...
   .chcecie laickiej Polski ??...najpierw "WYGRAJCIE nadchodzące WYBORY" ...ze tak powtórzę za TUSKIEM ....
   mnie osobiście nie obchodzi czy Polska bedzie laicka ,katolicka czy islamicka ....mnie interesuje żeby POLSKA BYŁA WOLNA ...żeby W RZADZIE I STRATEGICZNYCH URZĘDACH ZASIADALI prawdziwi SPADKOBIERCY LECHITOW ..wówczas bedzie sie szanowac wszystkie poglądy ,wiary i własność !!!...nie wolno narzucać innym swoich poglądów !!..tak postępowały nazistowskie Niemcy i nadal to praktykują względem innych państw słabszych !.....żyjcie w bez kościoła ...informujcie ludzi o zbrodniach i fałszerstwach KrK ..ale nie wybijajcie innym Polkom zębów .......my to juz przerabialismy i zapewne wszyscy będziemy przerabiać jak islamiści na rozkaz ICH ..zacznie znowu nas mordować ,upokarzać i grabić ....tak jak kiedyś KrK ,politycy podlegli NPŚ...szkoda ze jest pan aż tak krótkowzroczny ..pozd.

   Usuń
 29. Radosław S. Czarnecki:

  „NAJSTARSZA GLOBALNA KORPORACJA (część I)

  Stat Crux, dum volvitur orbis *

  Dewiza zakonu kartuzów (OCart)

  Korporacja to rodzaj organizacji społecznej, zazwyczaj posiadającej osobowość prawną, której niezwykle istotnym walorem są jej członkowie. W nomenklaturze amerykańskiej korporacją zwie się duże, rozgałęzione przedsiębiorstwo lub sieć spółek, często o charakterze międzynarodowym. Członkostwo w korporacji winno mieć charakter względnie trwały i podlegać określonemu korporacyjnemu prawu. Należący do tej organizacji są zazwyczaj zarządzani przez korporację w takim zakresie w jakim działają oni jako jej członkowie. Bez członków korporacja nie istnieje. W dawnych czasach – średniowiecze – mianem korporacji określono gildie kupieckie i cechy rzemieślnicze, a także studenckie stowarzyszenia.

  Etymologicznie określenie korporacja pochodzi z łaciny – corporatio – i oznacza związek, połączenie, asocjację.

  Refleksje nad istotą korporacji

  W epoce globalizacji mianem korporacji określa się ponad narodowe koncerny i przedsiębiorstwa, których naczelną dewizą jest patologiczna i totalna pogoń za zyskiem. Wielu działaczy społecznych, publicystów i komentatorów stawia tezę, iż charakterystycznymi cechami dla tych tworów są: potęga – zwłaszcza finansowa, a przez to zdolności lobbystyczne (instytucje mocniejsze i ważniejsze niż rządy czy elity wielu państw) oraz swoista psychopatia. Podstawowym celem jest dobro własne, a przede wszystkim zysk, ucieczka od odpowiedzialności (przerzucanie kosztów z siebie na „Innego” i deprecjacja: jednostek, społeczeństw, wspólnot itd.) oraz tzw. trilateralizm (czyli otwarta współpraca między największymi światowymi korporacjami mająca na celu kontrolę i zarządzanie krajowymi gospodarkami na skalę światową).

  Korporacje nie mają dziś pozytywnej reputacji, ani pro-społecznego, humanistycznego wizerunku. Są raczej synonimem bezdusznej, utylitarnej, wąsko interesowanej działalności, nastawionej oprócz zysku na wewnętrzną spójność, tajemniczość, swoistą klanowość. Coś na kształt mafii, coś na kształt kliki, coś na kształt koterii.

  Nie jest to wymysł naszych czasów, gdyż charakter korporacji nie jest czymś nowym, nieznanym. Od wieków w kulturze Zachodu funkcjonuje bowiem mocno zakorzeniona, wpływowa i osadzona w świadomości społecznej (choć mało kto zdaje sobie sprawę motywów i modelu jej funkcjonowania) instytucja mogąca służyć za model korporacyjnego – tak krytykowanego i wzbudzającego namiętności – działania. To Kościół rzymski, zwany katolickim.

  Polityka kadrowa w korporacji

  Papież Paweł VI choć był wyjątkowo ostrożny, pozwalał na mianowanie biskupów, którzy byli odwrotnością potakiwaczy. Byli głośno mówiącymi obrońcami biednych i uciśnionych, prawdziwymi reprezentantami części świata z których pochodzili. Przykładem może być kard.J.Bernardin z Chicago, który pod koniec swego życia bardzo starał się znaleźć wspólny grunt w podzielonym Kościele. Jego przeciwieństwem był kard.B.Law z Bostonu, który krytykował umierającego Bernardina za jego wysiłki, ponieważ jak twierdził Kościół zna prawdę i nie musi się zniżać do czegoś tak niegodnego jak dialog.

  cdn.

  OdpowiedzUsuń
 30. cd.
  Taką opinię o latach pontyfikatu kard. Montiniego wyraził swego czasu – gdy skandale poczęły szarpać kościół amerykański z początkiem XX wieku – liberalny katolik z USA, teolog i religioznawca T.Cahill. Dlaczego ta opinia jest kompatybilna z tytułem i tematem tego materiału ? A to z tego powodu, iż właśnie Kościół katolicki ze swoją historią, strukturą władzy i chęcią panowania (nad wszystkimi wymiarami bytu człowieka – zwłaszcza nad racjami rozumu, myślami, uczuciami i afektami – co przekłada się na materialny i ziemski, czysto doczesny, instytucjonalny zysk) uważany może być za najstarszą, globalną, klasyczną korporację w historii gatunku ludzkiego. Korporację bezżennych mężczyzn zorganizowaną w silnie feudalną i zhierarchizowaną strukturę, o wybitnie centralistycznym i patriarchalnym sposobie funkcjonowania, niosącą w sobie i w swej doktrynie elementy kultury oraz model opisu świata wypisz wymaluj z okresu wspólnoty pierwotnej. Bo Stary Testament stanowiący znaczną część Biblii, podstawowego dokumentu na jakim zasadza się katolicka doktryna, to przecież narracja wydarzeń i zachowań społecznych z czasów gdy semici byli nomadami na pustyniach Bliskiego Wschodu. Drugim elementem potwierdzającym tę tezę to chęć zbawienia wszystkiego i wszystkich (w przeszłości używano do tego nadto tzw. brachium saeculare – czyli „ramienia świeckiego”) na modłę korporacyjnego, globalnego i instytucjonalnego zysku. Perspektywa zbawienia i jej autorytatywna reklama (lub nawet – propaganda) jest właśnie tym zyskiem, w wymiarze duchowym, nie-materialnym, instytucjonalno-doktrynalnym.

  Przypisywanie sobie absolutnych, jedynie-prawdziwych koneksji z Panem Bogiem jest sposobem myślenia totalitarnego, a zarazem globalno-korporacyjnego, uniwersalistycznego, w wymiarze eschatologiczno-historycznym. Zwłaszcza w kontekście stwierdzenia św. Augustyna, że bez Kościoła nie ma zbawienia.

  Warto tu przypomnieć, że wspominany kard.B.Law musiał zrezygnować ze stanowiska kiedy okazało się iż krył księży podejrzanych o nadużycia seksualne i pedofilskie skandale. Ten kardynał pozostawał zawsze charakterystycznym oraz jednoznacznym reprezentantem polityki Jana Pawła II. To jest także wymiar czysto korporacyjnego podejścia do tzw. kadr i myślenie w kategoriach typowo plemiennej solidarności (gdyż jednym z podstawowych elementów tworzących wizytówkę korporacji jest wizerunek firmy, a ujawnianie skandali szkodzi wizerunkowi i marketingowemu logo instytucji).
  cdn.

  OdpowiedzUsuń
 31. cd.
  Polityka personalna w korporacji wymaga przede wszystkim od nominatów oraz jej członków lojalności i pełnego oddania instytucji, działania w jej imieniu (dla jej dobrego imienia i logo), a także pomnażania zysku. Najtrwalsze dziedzictwo Jana Pawła II dla katolicyzmu – i to na lata bądź dekady – wynikać będzie z dokonanych przez niego nominacji hierarchów. Ksiądz mający zostać biskupem musiał być zdecydowanym i jednoznacznym przeciwnikiem masturbacji, środków antykoncepcyjnych i kontroli urodzin, przerywania ciąży, metodzie zapłodnienia in vitro, badaniom nad komórkami macierzystymi, rozwodom, seksowi poza małżeńskiemu, zniesieniu celibatu, wyświęcaniu kobiet na kapłanów, jakimkolwiek śladom myśli marksistowskiej czy liberalno-lewicowej. Episkopat światowy stał się tym samym zbiorowiskiem prawie jednakowych mentalnie pochlebców i klakierów, a przy tym o wybitnie konserwatywno-tradycjonalistycznym postrzeganiu rzeczywistości, nie rozumiejących współczesnego świata, zdeklarowanych formalnie mizoginów (choć życie pokazuje tu nagminną hipokryzję oraz przeciwstawność teorii i praktyki) dbających o swoje przyziemne interesy i mówiących jednocześnie o zbawieniu, a współczesność prezentujących w kategoriach piekła, cywilizacji śmierci, Armagedonu, potępienia oraz rządów szatana.

  Kościół rzymski jako instytucja silnie zcentralizowana, zhierarchizowana i do tego posiadająca wielowiekową tradycję określonej polityki kadrowej to esencja korporacyjnego myślenia oraz postępowania. Tu jak w soczewce widać wypaczenia, dewiacje i głębokie schorzenia trawiące tego typu struktury, ni jak nie przystające do rzeczywistości pluralistycznego, demokratycznego i wolnego świata.

  Branding i synergia

  Charakterystyczną cechą współczesnych korporacji jest przede wszystkim takie zarządzanie ich majątkiem aby ich wartość rynkową stale rosła przynosząc wymierny zysk. Kościół katolicki, poprzez swoje przesłanie i wynikające zeń naukę oraz doktrynę, też ma swoją wartość rynkową na wzajemnie konkurencyjnym rynku religii i wyznań religijnych. Zarówno w wymiarze lokalnym jak i światowym, gdzie silnie rywalizuje on o wyznawców (m.in. poprzez ewangelizację, katechizację, misje, inkulturację) z innymi religiami, związkami czy wspólnotami religijnymi. Chrzty, konwersje, budowa nowych kościołów i klasztorów, zakładanie punktów katechetycznych i misyjnych ośrodków, wszelkie akcje charytatywne (oprócz ich wymiernych i samarytańskich aspektów dla ubogich, upośledzonych, wykluczonych czy poszkodowanych), liturgia, ryty mają namacalne, porównywalne z efektami marketingu czy reklamy w sferze biznesu, znaczenie. Konkurencja wyznań religijnych niczym się nie różni od sfery powszechnie uznawanej za rynek. Gdy spada liczba wiernych, mnożą się odejścia i wystąpienia z Kościoła tym samym spada jego wartość rynkowa, a notowania giełdowe dołują.

  cdn.

  OdpowiedzUsuń
 32. cd.
  Powszechnie wiadomo od dekad, iż podstawowymi i niezbywalnym zadaniem rynku jest „wytwarzanie rzeczy”, który to proces generuje zysk. Ten zysk ma wielorakie wymiary – finansowy, realny, duchowy, społeczny, gospodarczy itd.. W omawianym przypadku nie mamy oczywiście do czynienia z rzeczami (choć wizualnie i praktycznie budynki sakralne można uznać za produkcję takich elementów korporacyjnego ładu kościelnego, służące następnie pomnażaniu zysku firmy), ale przede wszystkim z wytwarzaniem i sprzedażą określonych idei.

  Kolejnymi elementami charakterystycznymi dla działających globalnie korporacji są synergia i branding. W synergii i brandingu – czyli dwóch stronach tego samego medalu, tej samej korporacyjnej przestrzeni działania, mentalności i świadomości – chodzi o stworzenie możliwości bezpośredniego przeżywania firmowej marki w jej najprzeróżniejszych aspektach, łączącego zakupy (wolny wybór), elementy przekazu medialnego i pop-kultury, rozrywki i sportu (wieczny wyścig po konsumenta), strawy duchowej i taniej mistyki, ludowej dewocji i quasi-narodowo-religijnego uniesienia połączonego z post-nowoczesną mieszaniną: takie metkowane lasso na które łapią się kolejni klienci przechadzający się przed oświetlonymi, kolorowymi wystawami, wpatrzeni w ekrany płaskich telewizorów, słuchający radia lub siedzący przed coraz wymyślniejszymi monitorami komputerów.

  Synergia to pogląd w psychologii społecznej mówiący, że wspólne działanie daje większe efekty. Te działania wzmacnia się poprzez kooperację i współpracę poszczególnych ogniw korporacji. Wg korporacyjnej teorii zarządzania centrum zbiera wszelkie informacje, często ze sobą sprzeczne, przetwarza je i wykorzystuje celem maksymalizacji zysku. Realizuje się często jednocześnie kilka projektów celem lepszej efektywności, większego sukcesu, zmniejszenia kosztów realizacji. A metody działania dostosowuje się do warunków lokalnych, stwarzając pozory pluralizmu i demokracji.

  Z kolei branding oznacza termin z dziedziny marketingu polegający na stałym budowaniu świadomości korporacyjnej w umysłach odbiorców, zainteresowanych, zaciekawionych czyli potencjalnych klientów. To tworzenie i utrwalanie w zmysłach konsumenta faktu istnienia korporacji poprzez promocję logo firmy, jej nazwy, pozytywnego wizerunku, a następnie przedstawienie konkretnej oferty rynkowej.

  *-Stat Crux, dum volvitur orbis (łac.) – krzyż trwa, choć zmienia się świat

  OdpowiedzUsuń
 33. „NAJSTARSZA GLOBALNA KORPORACJA (część II)

  XX w. stworzył trzy formy totalitaryzmu.

  Faszyzm, bolszewizm i korporacje. Jedna z nich

  wciąż istnieje. Czy to jest konieczne?

  Noam CHOMSKY

  Sędziwy intelektualista amerykański w cytowanym jako motto passusie się jednak pomylił. Korporacje w codziennym tego słowa znaczeniu może i stworzył XX wiek, ale sama idea korporacyjnego życia, korporacyjnego istnienia i funkcjonowania jest o wiele, wiele starsza niż ów krótki i tragiczny (jak wielu chce) wiek.

  Kontynuując nasze rozważania nad korporacyjnym charakterem Kościoła katolickiego trzeba zauważyć, że praktycznie ta forma działalności uskuteczniana jest od czasów Konstantyna Wielkiego (czyli od edyktu uznającego chrześcijaństwo za oficjalnie dopuszczoną w Cesarstwie Rzymski religię – 313 r.)

  Władza i religia

  Tak więc już od IV w. n.e. Kościół rzymski staje się instytucją nie tyle wyłącznie religijną, ale zostaje wprzęgnięty – czy się sam wprzęga – w struktury władzy państwowej przynoszącej określone profity. Na początku jest to schyłkowa starożytność, potem czasy średniowiecznego feudalizmu kiedy staje się głównym rozgrywającym na politycznej arenie Zachodu.

  Jako największy feudał, posiadacz ziemski i przywódca duchowy Kościół rozporządza wówczas wszystkimi atrybutami potrzebnymi do sprawowania totalitarnej kontroli wszelkich form życia. Tłumacząc i narzucając w taki sposób interpretację źródeł pochodzenia władzy – jest ona bowiem boskiej proweniencji więc ołtarz wspierając tron zapewnia sobie, iż tron swoją siłą i autorytetem promuje określony ołtarz roztaczając nad nim ochronny parasol, przysparzając mu tym samym wiernych, a w dalszej kolejności dochodów oraz sankcjonuje dotychczasowy porządek społeczny – toruje jednak drogę (oprócz oddolnego oporu rzesz Europejczyków sprzeciwiających się czynnie autorytarnej władzy Rzymu) przez wieki średniowiecza i renesansu późniejszym często niekorzystnym dla siebie rozwiązaniom. Proces stapiania się wiary religijnej z władzą świecką doprowadza do kompletnej aberracji w okresie kontrreformacji czego wynikiem jest porządek zakreślający się w stwierdzeniu: cuius regio, eius religio *. Kościół katolicki długo nie chciał rozstać się z tym modelem zakotwiczonym na stwierdzeniu Grzegorza VII (pkt. 9, Dictatus papae – 1075 r.), iż „….. Tylko papieża stopy całować mają wszyscy książęta”.

  Jak widać już w szczytowych latach Średniowiecza Kościół funkcjonował jak klasyczna, współcześnie nam znana korporacja. Kiedy warunki się zmieniły, gdy populacja europejska odrzuciła w efekcie wielowiekowych walk, protestów, rozłamów i schizm totalitarną oraz monopolistyczną pozycję Rzymu, Kościół począł (a w zasadzie – został zmuszony) dostosować się do zmienionych warunków. Tak jak każdy podmiot rynkowy. Tak jak gildie, cechy i inne asocjacje producentów charakterystyczne dla feudalizmu i Średniowiecza w Europie przekształcają się we wczesnokapitalistyczne kooperatywy by poprzez trusty, syndykaty czy oligopole wraz z ewolucją systemu społeczno-politycznego dążyć ku monopolom (którego z racji rozproszenia rynku nigdy się nie osiągnie) osiągają dziś formę ponadnarodowych korporacji, tak i Kościół katolicki ciągle – zgodnie z wymogami i transformacją rynku – podlega determinizmowi otaczających warunków. Gdy stracił pozycję monopolisty projekty i doktryna płynące z centrali, mające przecież określony cel, w różnych warunkach społecznych, kulturowo-cywilizacyjnych, politycznych realizowane muszą teraz być przez kościoły lokalne, różnymi środkami, różnymi metodami, w nie kompatybilnych (pozornie) często ze sobą formach. To model typowy dla wspomnianej wcześniej synergii.
  cdn.

  OdpowiedzUsuń
 34. cd.
  Krucyfiks jako logo

  Za logo nauki katolickiej (a tym samym Kościoła) można uznać krucyfiks; człowiek na krzyżu i jego niewyobrażalna męka. Pomijając traumatyczne i anty-estetyczne wrażenia jakie owo logo musi wzbudzić we współczesnym człowieku, trzeba stwierdzić iż adoracja tego narzędzia kaźni jest właśnie przykładem brandingu. To czysta analogia z Myszką Miki w przypadku Walt Disney Company, żółtym łukiem McDonald’sa, „kopniętym” ha u Hyundaia, sześcionogim psem Agip-a, szeryfem kojarzonym „od zawsze” z Marlboro lub czerwonobiało-niebieskim (barwy na fladze koncernu odzieżowego Hilfingera) wywalonym językiem Rolling Stonesów jako synonimem jeansów i producenta- sponsora trasy koncertowej tej super-grupy pt. No security Tour z 1999 r. Celem reklamy i marketingu zawsze jest pozyskanie klienta, utożsamienie produktu drogą skojarzeń i mentalne związanie nabywcy z oferentem tych dóbr poprzez przeżycia estetyczne, kulturowe, społeczne, historyczne itd. Te skojarzenia i asocjacje z dziedziny przedstawień, wizji, teatru – dziś: multimediów – są przenoszone do bezpośrednio przeżywanej rzeczywistości czy do realności życia codziennego.

  Korporacja stara się wytworzyć wokół sprzedawanego przez siebie produktu określoną atmosferę wyjątkowości, mistycznej tajemniczości i klimat prawdziwości przekazu reklamowego. To próba – w połączeniu z poprzednio opisanymi czynnikami – stworzenia modelowo wymaganej, celem maksymalizacji zysku, tzw. „korporacyjnej świadomości” (N.Klein).

  A co prowadzi tak na prawdę do uznawanej przez Kościół świętości ? Co zrobić z przekazem, że cierpienie jest pożądanym dobrem, wartością samą w sobie, modnie mówiąc: cool ? Co z tezą, że ubodzy i poniżeni są bardziej umiłowani Bogu niźli ten bogacz nie mający szans przejścia przez ucho igielne ? Albo gdy męczeństwo (nawet w dzisiejszym XXI-wiecznym wymiarze) będące egzemplifikacją skrajnej dewocji, irracjonalnego obłędu lub minionej pobożności staje się synonim kanonizacji i osobowego wzorca postępowania ? Czy te nauki, czy ten marketing nie utożsamia wiernych z takim właśnie logo firmy kodując w ich świadomości określone symbole, określone wrażenia, jednoznaczne hiperbole ?

  Tak jak jeansy marki Levis, najnowszy dezodorant Adidasa, okazjonalny model Citroena czy super skuteczna pilarka Husqvarny spełniają twe najskrytsze marzenia, napełnią cię szczęściem i zrealizują twe irracjonalne fantazje (reklama, marketing, branding, tworzenie świadomości korporacyjnej itd.) tak też działają instytucje wyznaniowe obiecując zbawienie i spokój duszy. Różnica polega tylko na ofercie i wymiarze tej propozycji. Zamiary i efekty zakładane przez producentów owych pozornie zróżnicowanych dóbr są tożsame.
  cdn.

  OdpowiedzUsuń
 35. cd.
  Podsumowanie

  Kościół rzymski działa i działał zawsze jak klasyczna korporacja wg zasad wolnego rynku. Oplótł swoją marką wszystkie dziedziny życia – tak było jak wspomniano w średniowiecznej Europie. Następujące po sobie rewolucje, kontestacje, zrywy wolnościowe, podziały w ramach chrześcijaństwa w następnych wiekach wyrywały z tych kręgów religijnego uzależnienia kolejne sfery działalności człowieka: kulturę, politykę, sztukę, filozofię, naukę. Równocześnie (od samego zarania swych dziejów) Kościół jako instytucja konkurująca z rywalami na polu religijnej produkcji dóbr duchowych prowadził swoistą kanibalizację lokalnych kultów, idei, sakralnych miejsc swych konkurentów. Analogia z polityką wielkich korporacji nasuwa się sama – wrogie przejęcia, trilateralizm, fuzje itd. Np. miejsce kultu św. Juana Diego w Meksyku (kanonizowanego 31.07.2002), któremu ukazała się Matka Boska z Guadelupe 15.12.1531 r. nierozerwalnie jest związany z aztecką – czyli prekolumbijską, przed chrześcijańską – świątynią poświęcona bogini Tonantzin (na wzgórzu Tepayac). Słynny pisarz rodem z Meksyku C.Fuentes miał stwierdzić, że „…legenda o Juanie Diego była narzędziem propagandy i socjotechniki katolickich misjonarzy. Nową wiarę miała uczynić strawną dla pokonanych i upokorzonych Indian”.

  Takich przypadków jest w historii Kościoła całe mnóstwo: typowy przykład synkretyzmu religijnego (w tym przypadku to modelowy marketing i działanie na podświadomość klienta), który bazując na dotychczasowych przyzwyczajeniach ludzi wpisuje się ze swoim logo w ich świadomość i przyzwyczajenia, a następnie utwierdza swą obecność poprzez doktrynę oraz naukę, zapisując się w utrwalone od wieków obrazy bądź symbole.

  Właściciel kultowej, o światowym zasięgu, amerykańskiej firmy Diesel Jeans R.Rosso miał powiedzieć: „My nie sprzedajemy produktu, my sprzedajmy styl życia”. Jak najbardziej odpowiada to korporacyjnemu wizerunkowi i zamiarom Kościoła katolicki.

  Korporacyjny ład oznacza porządek, przewidywalność, hierarchię, zgodę, utrwalone układy i boskie podporządkowanie. Zgodnie z doktryną Kościoła korporacyjny ład to także jedność związków zawodowych pracobiorców i pracodawców. Jak pisał papież Pius XI (15.05.1931) „Korporacje powstają z przedstawicieli obydwu związków zawodowych – pracodawców i pracobiorców tego samego rodzaju pracy czyli zawodu. One to w charakterze prawdziwych i właściwych organów i instytucji państwa kierują związkami zawodowymi i w sprawach wspólnych prowadzą je do uzgodnieni swych dążeń. Strajki i lakauty są zakazane: w razie zaś niemożności załatwienia sporu przez strony powaśnione rozstrzyga władza”: a władza pochodzi przecież od Boga, a jego mandatariuszem na ziemi jest Kościół rzymski. Nikt – nawet tak oddany idei wolności związkowej Jan Paweł II – tej dewizy formalnie nie zanegował.

  Wszystko więc jest jasne, wszystko jest klarowne, wszystko jest jednoznacznie podane. Ora et labora ** – miał powiedzieć św.Bendykt z Nursji przed 1500 laty.

  To nie krzyż trwa – jak mówi motto z I części niniejszego tekstu – choć zmienia się świat. To Kościół chce trwać mimo upływu czasu i ewolucji wszystkiego wokoło. I używa do realizacji tej idei sprawdzonych, uniwersalnych i znanych z handlu metod, form czy sposobów przyciągania konsumentów. Fakt, są to dobra innego typu, innego wymiaru, zaspokajające inne potrzeby człowieka. Ale jeśli trwa logo korporacji, w świadomości sprawdzonych już konsumentów i zaistnieje ono w umysłach nowo złowionych na wspomniane metkowane lasso marketingu nabywców proponowanych dóbr, to firma tym samym też będzie trwała.

  ———

  *-Cuius regio, eius religio – czyja władza, tego religia (panująca)

  **-Ora et labora (łac.) – módl się i pracuj”

  .

  Artykuł ukazał się w Tygodniku FAKTYCZNIE – http://www.tygodnikfaktycznie.pl/ .

  OdpowiedzUsuń
 36. Nie wiem czy Wam wiadomo :
  Mamy nowego Prezydenta RP
  dzisiaj 06:18
  Kard. Nycz: jesteśmy gotowi na przyjęcie uchodźców !!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jezu ...
   Zesikałem się ze szczęścia !!!

   Cholera a ten problem TAK ŁATWO rozwiązać ...

   Uchodźca to ; kobieta, starzec, dziecko ... I tyle...

   Usuń
  2. Jak Nycz mówi " jesteśmy gotowi "... to " łon " mówi za was i do was:) łaskawca wydaje dyspozycję, a:
   Owce i barany zrealizować mają każde arycyczowe polecenie.
   Zauważcie:
   Prawidłowością jest, jak kościelni mówią, że: " kościół pomoże..." to kościół godzi się, żeby owce i barany - pomagały. Nie oni. Plebs ma pomagać. Oni co najwyżej zgodzą się łaskawie, na wystawienie puszek - 100 m od kościoła...W tym wypadku: poświęcić przygotowane przez innych - kwatery dla uchodżców.
   Stanisław

   Usuń
  3. A " prezydentem", królem, wolskim papieżem jest niejaki rydzyk, nie Nycz...
   Stanisław

   Usuń
  4. Nie, nie ...

   Królem jest niejaki żyd ...
   Joszua z Nazarethu !

   Usuń
  5. @ Jan K.
   Polacy w czasie IIwojny bronili Polski przed hitlerowcami i AK owcami zwanymi dziś żołnierzami przeklętymi wróć!!! wyklętymi.
   Nie mówię tu o uciekinierach w 1939 roku czyli hochsztaplerach rządu, który pozostawił naród na pastwę losu , asam bawił sie nasalonach londyńskich i podjudzał AK-owców do walki z narodem polskim.
   Takich to mamy i dziś polityków na smyczy Watykanu

   Usuń
  6. Myślę podobnie.
   I podobnie jak Pieczyński uważam, że część winy to rzymski uzurpator oraz brak świadomości.
   DLATEGO go wspieram swoją osobą i swoimi grosikami :-)))

   Dlatego też wybieram się 12 marca 2017 na spotkanie Stowarzyszenia Polska Laicka :-)))

   Usuń
 37. Teraz wiadomo kto rządzi Polakami.

  OdpowiedzUsuń
 38. Dlaczego łączysz to z Polakami?
  W czasie wyswięcania ksiądz składa przysięge posłuszeństwa biskupowi i co za tym dalej idzie Vatykanowi. Jeśli Nycz powiedział[jesteśmy gotowi] rozumiem że to oni sa gotowi i beda przjmować uchodźców w swoich pałacach. Nam nic do tego dopuki nie wyjda na ulicę. Wtedy można grzecznie [trzymajac pałę w ręce] zapytać - ,,co tu robią i jakim prawem"
  Cała rozmowa na temat

  OdpowiedzUsuń
 39. Dlatego, że te czarne wilki znowu złupią polski naród.
  A Ty chyba jeszcze bardzo katolicki, skoro pałami chcesz rozmawiać.

  OdpowiedzUsuń
 40. @Sev Antyklerykał

  He he ...
  On nie jest katolicki :-)))

  Boguś jest wolny ...

  A wiesz dlaczego mnisi buddyjscy uczą się walczyć ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo prawdopodobnie lubią biblijne
   " oko za oko, ząb za ząb.
   Ja wolę słowa Jezusa "A ja Wam powiadam, miłujcie nieprzyjaciół swoich.
   To jednak nie dyskredytuje nas w misji wyzwolenia Polakow z rąk oprawcow watykańskich.
   Napewno nie pałkami:))

   Usuń
  2. @Jan K.
   Trochę z tym królem przesadziłeś.
   Zrobili go tylko szyldem dla ukrycia swych nieprawości.
   Tu boginia jest wieczna dziewica, matka narodów.
   Matriarchat całą gebą.

   Usuń
 41. @Sev Antyklerykal

  He he ...
  Wyluzuj ... Boguś tylko żartował :-)))

  OdpowiedzUsuń
 42. @Sev Antykletykal

  Widzisz, nie wyjaśniłem Ci po co Bogusiowi pałą ...
  Otóż on pała taką miłością do muzułmanów, że chce im dac tą miłość. Ale oni mają twarde głowy i nijak tego nie pojmują ...
  No to trzeba im zrobić dziurkę i przez nią wkładać tą miłość.
  Do tego służy pała :-)))
  To samo buddyści ...
  Gdy im brakuje argumentów to czasem wyjaśniają tryglodytom innymi metodami ... no i w indochinach są tygrysy :-)))

  To oczywiście żart.
  A prawda wygląda tak, że ani ONI ani MY nie mamy wystarczającej ilości świadomości ...
  Ale ja się przymierzam do zakupu pistoletu czarnoprochowego. On jest bez pozwolenia. Też może służyć jako pomoc do wlewania milosci do glowy ...
  Sorry ... do wlewania świadomości do glowy :-)))

  I sorry, że żartuje z Jezusa to był SUPER ŚWIADOMY facet. Prawdziwy wzór do naśladowania. Ale co wyprawiają księża z jego obrazem to woła o pomstę do nieba :-)))

  No i świat jest taki piękny ...
  Ciągle się śmieję i żartuje :-)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podobnje katolicy w Brazylii tlumaczą miłosierdzie boga watykańskiego używając do tego szwadronów śmierci, które robią odstrzał pogłowia katolickiego :))

   Usuń
  2. @Sev Antyklerykal

   Dlatego wspieram Pieczyńskiego BO on proponuje inne rozwiązanie ... ŚWIADOMOŚĆ ... zamiast agresji :-)))

   Usuń
 43. Fajny artykuł o jeziorach.

  http://www.eioba.pl/a/5d5v/jezuici-gestapo-kosciola-katolickiego

  OdpowiedzUsuń
 44. @Kaja Kija

  Nie musi Pani powtarzać ...
  Chyba, że chce to Pani zrobić prawdą. Ale wtedy trzeba to powtórzyć tysiąc razy jak Gebels albo tysiąc lat ja krk.

  Rozumiem, że trochę brak Pani świadomości. Polska katolicka czy za 20 lat muzułmańska TO właśnie oznacza że Polska NIE JEST i NIE BĘDZIE Polaków. Nie mówiąc już o tym by była Lechitów.

  Stowarzyszenie Polska Laicka jest za Wolną i Świadomą Polską.
  Podleglość kościołowi jest właśnie podleglością OBCYM. Jak byśmy ich nie nazwali.
  I drugie ...
  Szafowanie słowem Bóg jest otumanianiem Polaków.
  My jesteśmy za UŚWIADAMIANIEM Polaków.

  Nie wybijamy nikomu zębów ....
  Chyba pomyliła nas Pani z narodowcami ....

  OdpowiedzUsuń
 45. Gdyby nie oszołom " Kij od kaja ", czy też " wulga " alias
  " mazak ", ten blog faktycznie przestałby istnieć.
  Co słusznie zauważył Piotr.
  Ale... to nie świadczy dobrze o piszących tu, mam nadzieję - zwolenników Polski bez tego cholernego kościoła. Kościoła intryganta, zbója, grabieżcy ludzkich serc i umysłów.
  Ta nowa kreatura, ten "kij od kaji" , albo jakoś podobnie: Ma poglądy takie, jak ten były "ksionc" , aktualnie faszysta i nacjonalista - na etacie o.n.r. - niejaki międlar. Ostatnio wyrzucony Z Wielkiej Brytanii...
  Żródłem " rozwoju i wiedzy " kaji jest: info - kurwizja i radyjo a dużym ryju. Bohaterami - żołnierze przeklęci!
  Czy ktoś z Was ogląda odcinki rozmów T. Lisa, na onecie? Dziś był mój intelektualny ideał: Agnieszka Holland, konstytucjonalista prof. Chmaj...
  Dlaczego ludzie, którzy gówno mają do powiedzenia - są TU wspierani, a Ci, których warto słuchać - niesłuchani?
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
 46. "Gdyby nie oszołom " Kij od kaja ", czy też " wulga " alias
  " mazak ", ten blog faktycznie przestałby istnieć. " Stanisław

  Tak Stasiu ,gdyby nie istnienie kościoła a z nim takich ,o jakich wspomniałeś ,nie byłoby potrzeby nie tylko dla tego bloga, wtedy świat wyglądałby zupełnie inaczej. Ale istnieją tacy, jak wcielenia Mazkopodone i instytucja ich powołująca/ utrzymująca dlatego istniejemy my i to forum, na fizycznej zasadzie akcji - reakcji.
  I wtedy gdy przestanie istnieć kościół i tacy "zamazakowani" wtedy i my nie będziemy musieli w takiej formie zaistnieć.
  "Ale... to nie świadczy dobrze o piszących tu", czyli o Tobie też. Myślę lekko przesadzasz. No ale masz takie prawo.
  "Dlaczego ludzie, którzy gówno mają do powiedzenia - są TU wspierani, a Ci, których warto słuchać - niesłuchani? "
  O kim mowa?, konkretnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Opty..
   Staram się dość jasno pisać, chociaż nie wykluczam " przekłamań " - wynikających z ułomności tej formy porozumiewania...
   Przyznaję, że ten powyższy mój tekst może być żle zrozumiany. To mankament internetowej polemiki. Nie pierwszy i nie ostatni...
   Uważam, że / to jest moje zdanie / - powinniśmy skupić się na praktycznej realizacji idei " Polska Laicka/ Świecka/ ", której to jestem gorącym zwolennikiem.
   Zauważ, że TU - dyskusja ogranicza się do przebijania wzajemnego wiedzą, która bardzo pasowałaby... na kolejny synod biskupi, zwany też " epidiaskopem ":) Wolałbym / to moje zdanie / , żeby przynajmniej tyle samo, albo dużo więcej energii poświęcić idei tytułowej. Polsce Świeckiej/Laickiej.
   Dałem przykład Ludzi, których wiedzę i moralność cenię i szanuję. Właśnie A. Holland - jako przedstawicielkę wysoko pojętej sztuki / filmowej/ i prof. Chmaja - z zakresu polskiej konstytucyjności.
   Takich autorytetów jest więcej. TYCH ludzi prawie nikt nie słucha, a na pewno: przebicie ich, do społecznej świadomości jest równie słabe jak, nie przymierzając - moje wypociny... Dlaczego tak jest? Odwrócenie pojęcia " autorytetu " ? To mnie boli, to chciałem powiedzieć, może mi się nie udało...
   Wkurza mnie,że tu piszący - prawdopodobni - prowokatorzy są punktem odniesienia i wokół nich toczy się dialog. Po kiego?
   Zgadam się z Krzysztofem Pieczyńskim i Jego przedstawieniem wizji państwa Świeckiego, które przecież MAMY, z mocy prawa. Konstytucja mam to gwarantuje, bezstronność państwa wobec wyznań - jest tam zapisana. Może to jest właśnie punkt zaczepienia , w walce o świeckie państwo?
   Wiem już jakie są Twoje poglądy, pidałem, że zgadzam się z większością.. Oprócz przesadnego przykładania znaczenia, do pokarmów jakie spożywamy... Ale tu, mogę się mylić:)
   Pozdrawiam
   Stanisław

   Usuń
  2. "Dlaczego ludzie, którzy gówno mają do powiedzenia - są TU wspierani, a Ci, których warto słuchać - niesłuchani? "
   O kim mowa?, konkretnie.
   O trollach: wielopostaciowym mazaku/wuldze i nowym: " kaji " - czy jak jej tam...

   Usuń
 47. @ Stanisław
  No i trudno się z Tobą nie zgodzić. Wiesz , ta polemika/dyskusja/wymian ciosów ,ma też swoje dobra strony choć nie ustrzeżemy się jej złych stron, zwłaszcza wtedy gdy w grę wejdą emocje. A jak wiadomo ,krew nie woda. Tak się akurat składa ,że tematykę tu narzuca istota Polski Laickiej. No bo trzeba nauczyć wszystkich tych naszych interlokutorów , którzy wspomnianego przez Ciebie rozdziału/bezstronności państwa od kościoła jednak nie rozumieją, co to rzeczywiście znaczy. Dlatego zresztą dąży się do zmiany konstytucja na taka , która bedzie na wskroś katolicka w swym wymiarze.
  To my nie oni nadają ton temu forum i to my musimy używając całej swej erudycji odpierać ataki ciemnoty. No bo o czym my byśmy dyskutowali skoro nasze przekonania są w dużej mierze jednakie?, przemycamy czasami wyimki z własnego żywota dla ubarwienia dyskusji. My nie mamy pozycji Pieczyńskiego,może i to dobrze?
  Ja doskonale wiem i zdaję sobie sprawę z tego ,że tak po tamtej jak po tej stronie barykady nie będę miał pełnego zrozumienia co do zasadniczej roli odżywiania w życiu ludzkim i jego rudymentarnego wpływu na to ,co potem z tym życiem robimy. Ale wiem też ,że wszelkie dotychczasowe próby naprawy naszego kraju i nie tylko ,spełzają na tym co zawsze. I tak ,naprawa, naprawa, naprawy ,naprawa, kręcimy się w kółko. Bo najpierw naprawić trzeba umysły pojedynczych ludzi a potem społeczeństwa.
  Jak Ci napiszę ,że , to uznasz to za ....., no zostawiam Ci pole do popisu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Opty:)
   Popatrz, tak tealnie.
   Mimo, że jestem na 100% przekonany, że tacy jak Ty i ja - mamy rację, to jest nas, choćby na tym blogu: 6-8/w porywach/ osób. Mimo, że właścicielem bloga i jego autorem jest K. Pieczyński: postać znana , ceniona, mądra i publiczna z racji na wiele znakomitych ról, jakie w życiu teatralno-filmowym, odegrał.
   Ostatnia Jego rola, w " Powidokach " A. Wajdy. Krzysztof jeżdzi po Polsce, organizuje spotkania, na które przychodzi - góra - kilkadziesiąt osób. Tych ludzi znacząco - nie przybywa. Może zaczną przemyślenia? Oby!
   Masz rację. Zacząć trzeba od naprawy pojedynczych ludzi, ich mózgów. Ale jak to zrobić, kiedy kolejne afery w łonie kościoła kat. nie przekładają się na frekwencję, w kościołach?
   Ze swoich doświadczeń/obserwacji, TU, w miasteczku ok. 20 tys., widzę jakie tłumy walą do kościołów. Ciągle mam wrażenie, że jest ich więcej i więcej... Należę do malutkiej mniejszości, która z tym nie ma nic wspólnego. Ale też... doznaję już małych szykan z tego właśnie powodu.
   Bo, będąc konsekwentnym, nie przyjmuję - corocznej - wizyty księdza, po prośbie. I to się rozniosło, to ja dla nich jestem jakimś dziwolągiem, przynajmniej takim samym jak oni - dla mnie:)
   Zaślepienie kompletne. Tu fakty są kontr produktywne.
   Mam dziwne wrażenie, że wiedza o ich/kościelnych/ przekrętach i zbrodniach, działa odwrotnie proporcjonalnie - do frekwencji...
   Zapewne, gdybym miał tyle czasu i pieniędzy / każda dieta jest kosztowniejsza / spróbowałbym życia z kontrolowaną ilością i jakością składników, jakie dostarczam żołądkowi...
   Tylko, że:
   Uważam, że to mojej głowy już nie naprawi, bo " arogancko " uważam, że ona nie wymaga takiej kuracji:) Na pewno pomogłoby to innym organom ciała.
   Jak naprawić umysły pojedynczych ludzi? To chyba pozostanie pytaniem - bez racjonalnej odpowiedzi.
   Stanisław

   Usuń
  2. "Uważam, że to mojej głowy już nie naprawi, bo " arogancko " uważam, że ona nie wymaga takiej kuracji:) Na pewno pomogłoby to innym organom ciała. "

   I masz całkowitą rację!!!
   W głowie to Ty ma dobrze poukładane, widać to po wpisach.
   Ale druga część z Twojego cytatu, moim skromnym zdaniem, zasługuje na większą uwagę ,ze względu na głowę właśnie. Takiej głowy jeszcze długo nam trzeba! Wszystkie pozostałe organy mają istotny wpływ na ten najważniejszy umiejscowiony w głowie. Czas to pojęcie względne a pieniędzy jeszcze Ci zostanie. Pomyśl o tym ,bo dla siebie też czasami coś trzeba dobrego zrobić.

   "Jak naprawić umysły pojedynczych ludzi? To chyba pozostanie pytaniem - bez racjonalnej odpowiedzi."

   Jak to zrobić jest już wiadomo. Pisałem już ,recepta jest wypisana w książkach DJK.
   Jedyna rzecz ,której brakuje to możliwości wyjścia na szerokie wody mediów. Wystarczyłby jeden stały ale dłuższy ,cykliczny program/audycja w TV ,że na skutki nie trzeba by było długo czekać. Na to trzeba kasy , której niestety nie ma. Bo takie przyszły czasy ,że nic praktycznie nie zrobisz bez kasy. Ale niestety są tak potężne siły medyczno-farmaceutyczne, którzy straciliby zbyt wiele ,gdyby ludzie z dnia na dzień zaczęli mniej korzystać z ich wątpliwych i mało skutecznych usług. Jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie Optymalnych w Jaworznie ,mieszczące się bodaj w jednym pomieszczeniu, z jednym miesięcznikiem "Optymalni" o niewielkim nakładzie i zasięgu. Odpisuję swój 1% od rocznego podatku na tę organizację pożytku publicznego "non profit" od wielu już lat. Teraz wspomogę PL.
   Ja "siedzę" w tym już 19 lat i mogłbym wiel napisać ale uznane byłoby to z nie na temat, chociaż jak mówię, tylko pozornie nie na temat. Bo istotnie to w sednie tematu. Co ja będę więcej pisać jeśli uważasz za stosowne, to zapoznaj się, ale tak do końca z tym;
   http://echomatkibozejniepokalaniepoczetej.com/embnp/pages/pliki/2014/kwasniewski_tluste_zycie_wydanie_1997.pdf
   przecież czasu Ci nie brakuje?!

   Usuń
 48. Cd.@Stanisław
  Powinno być;
  Jak Ci napiszę ,że to co masz na talerzu,masz też w głowie , to uznasz to za ....., no zostawiam Ci pole do popisu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Próbuję odpowiedzieć, powyżej:)))
   Stanisław

   Usuń
  2. K. Pieczyński jest w tej dobrej sytuacji, że znają go ludzie z różnych sfer.
   Dlatego tak jak pisałem powinien uderzać do ludzi, którzy w swoich środowiskach są autorytetami i zechcą przekazać Prawdę o zniewoleniu Polski.
   Myślę, że mogą to być wykładowcy akademiccy szczegolnie historycy, ale takze nauczyciele historii w niższych szkołach.
   Potrzeba świadomych mas.

   Usuń
 49. https://www.youtube.com/watch?v=ebzqULGSm-k
  Czy możemy z to, co się wydarzyło w tym filmie oskarżyć Jezusa i Mahometa?, takie tam jest pytanie m.in.
  Cywilizacja na krawędzi przepaści, to moje zdanie, a Wasze?

  OdpowiedzUsuń
 50. To jest odpowiedzią na zadane pytanie:

  Ks. Rodzaju

  (3) I rzekł Pan: Nie będzie przebywał duch mój w człowieku na zawsze, gdyż jest on tylko ciałem. Będzie więc życie jego trwać sto dwadzieścia lat.

  ) A gdy Pan widział, że wielka jest złość człowieka na ziemi i że wszelkie jego myśli oraz dążenia jego serca są ustawicznie złe, (6) żałował Pan, że uczynił człowieka na ziemi i bolał nad tym w sercu swoim. (7) I rzekł Pan: Zgładzę człowieka, którego stworzyłem, z powierzchni ziemi, począwszy od człowieka aż do bydlęcia, aż do płazów i ptactwa niebios, gdyż żałuję, że je uczyniłem. (8) Ale Noe znalazł łaskę w oczach Pana. (9) Oto dzieje rodu Noego: Noe był mężem sprawiedliwym, nieskazitelnym wśród swojego pokolenia. Noe chodził z Bogiem.

  Nie zmienił się człowiek i nie zmienił się Bóg.
  Bóg bowiem daje łaskę za łaską, a człowiek czyni grzech za grzechem.
  Dzis te grzechy są bardziej wyrafinowane i jak widać ukryte za "woalem religii".
  Zastanawiam sie czemu w jednym szregu stawiają bezgrzesznego Jezusa i psychicznego Mahometa ???
  Niezrozumiałe !!!

  OdpowiedzUsuń
 51. Piszesz tak
  ,,Zastanawiam sie czemu w jednym szregu stawiają bezgrzesznego Jezusa i psychicznego Mahometa ???
  Niezrozumiałe !!!"
  To że Ty tego nie rozumiesz nie znaczy ze jest niezrozumiałe. Malutkie pytanko - czy kiedykolwiek przyjrzałeś sie jakiejs innej religii niz Twoja? Ja w czasie rozwoju duchowego musiałem poznać i to wielka różnorodność i ilość. To dało mi pojęcie o tym - co to jest religia jako taka. Jak dojdziesz do tego - znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie.
  Mógłbym Ci odpowiedzieć wprost, ale nie nauczyłbyś się niczego. Lepiej samemu zrozumieć. Jeśli poznasz odpowiedź na to pytanie odrzucisz religie bo będziesz ponad nimi. Jednocześnie będziesz miał już tylko krok do Boga. Nie tego o którym mówi Twoja religia, tylko tego który jest wszystkim
  Zachęcam więc do nauki. Jeśli potrzebujesz pomocy służę ciekawymi linkami

  OdpowiedzUsuń
 52. Od 34 lat jestem wolny od religii, aczkolwiek jestem człowiekiem wierzacym.
  To właśnie wiara uwolniła mnie od religii.
  Wy natomiast, uczestnicy dyskusji na tym blogu ciągle kopiecie, szukacie tego, ktorego ja znalazłem.
  Boga nie poznaje się tylko przez naukę, lecz zasadniczym czynnikiem jest wiara.
  Przez naukę ludzie poznają dzieła Boże, gdyż są one tak wielkie, że mózg nie jest w stanie tego pomieścić.
  Dlatego wiedza nasza jest cząstkowa.
  To tyle odnosnie mojej WIARY i Twojej religii, którą zgłębiasz i zgłebiać będziesz aż do śmierci.

  OdpowiedzUsuń
 53. Fajna wypowiedź i krk i zgodny z moim pogląd, że jeszcze w tym życiu możemy doczekać zawalenie się krk. Są tu prawdy już przez nas znane Ale fajnie zebrane razem.

  https://youtu.be/ItRg7HIAMfU

  OdpowiedzUsuń
 54. @ Sev A.
  Na cytat z Genesis można odpowiedzieć takim oto cytatem ,"Ale to już było i nie wróci więcej....",zresztą zgodnie obietnicą Stwórcy.

  "Nie zmienił się człowiek i nie zmienił się Bóg.
  Bóg bowiem daje łaskę za łaską, a człowiek czyni grzech za grzechem.
  Dzis te grzechy są bardziej wyrafinowane i jak widać ukryte za "woalem religii"."

  W swojej książce pt."Quo vadis ,Homo?" ks.prof.W.Sedlak na samo jej zakończenie napisał;

  "Po 2000-leciu panowania Twej miłości z krzyża nad światem, świat nic na lepsze się nie zmienił. Nie wygasła nienawiść, nie umarło zwierzę w człowieku.
  CZYŻ NIE WIDAĆ PRÓŻNI WOKÓŁ TWEGO KRZYŻA?
  Widzę tylu szczęśliwych bez Ciebie i tylu przybitych Z Tobą."
  i
  "ŚWIAT SKOWYCZY NIE NA JEZUSA, ALE NA JEGO WYZNAWCÓW".

  I co powiesz? ,bo dla mnie zdecydowanie jaśniej przemawia Sedlak.
  Choć katolik rzymski ale tyle jemu z tego typu wyznaniem co mnie z jakimkolwiek. Człowiek ,który 17 razy w życiu przestudiował Biblię i na jej podstawie zajmował się naukami przyrodniczymi, on nie wykazał ich zbieżności. On stopił jedno z drugim w to ,czym jest dla Spinozy i dla mnie,"Deus sive natura".
  Przebudzenie-Oświecenie-Świadomość.
  Natomiast DJK wykazał dlaczego dzieje się tak(m.in.na podstawie wiedzy Sedlaka) ,jak Ty napisałeś powołując się na biblijne cytaty.
  Sedlak ujął to sugestywnym pytaniem;
  "Czy ludzkość nie jest małpą, która wymyśliła narzędzie i obcina gałąź, na której siedzi?

  "IM WIĘCEJ LUDZI ,TYM TRUDNIEJ O CZŁOWIEKA.
  Człowiekiem trzeba się stać samem.Człowieczeństwo to świadoma praca nad sobą, a nie spadek po chromosomach czy plazmie komórkowej."
  Ale to tego trzeba naprawy ośrodków myślenia ludzi,świetnie ujętych przez prof.J.Aleksandrowicza:
  " Wszelkie trudności społeczne, gospodarcze, polityczne, a także
  zdrowotne mają swoją przyczynę w wadliwej strukturze i w wadliwej czynności mózgów ludzkich, spowodowanych
  czynnikami ekologicznymi. Czynniki te są zewnętrzne, to znaczy możliwe do usunięcia."

  Jak już wielokrotnie pisałem, RECEPTA jest wypisana w dziełach DJK.
  Na tym mógłbym zakończyć moje dyskusje w tym jakże ciekawym ,trudnym ale rudymentarnym dla ludzkości temacie. Ale mam jeszcze trochę do napisania ,zacytowania, sam się też rozwijam dzięki takim dyskusjom, więc ,do następnego... .

  " Niedorozwój organizmu jest kalectwem, niedorozwój umysłowy jest kretynizmem."Sedlak

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przecież werzety , ktore podałem z ST świadczą bezwzlędnie o tym, że zły jest człowiek a nie Bóg, więc do człowieka należy ecyzja czy będzie kroczył drogą zła czy dobra.
   Krzyż Chrystusa jest tylko drogowskazem do Boga i tego co dobre i święte.
   Wybór drogi należy do Ciebie i domnie indywidualnie.
   Zatem idź drogą, która wydaje Ci się słuszna.
   To jest wolna wola .

   Usuń
  2. Tak napisałeś ,,Przecież werzety , ktore podałem z ST świadczą bezwzlędnie o tym, że zły jest człowiek a nie Bóg"
   ,,Krzyż Chrystusa jest tylko drogowskazem do Boga i tego co dobre i święte."
   A co z gwiazdą Dawida, I innymi symbolami religijnymi - skoro Twoja dobra to dlaczego są inne?
   Teraz zastanów się i odpowiedz - kto wymyślił Boga i po co?
   Proszę przestań podpierać się Biblią - bo wiadomo że napisali ją ludzie i wielokrotnie zmieniali

   Usuń
 55. @Sev Antyklerykal

  A znasz coś takiego :
  "Nie sadź, żebyś sam nie był sądzony" ?

  Za dużo mówisz o nas jakbyś chciał sobie potwierdzić, że znalazłeś to co mówisz, że znalazłeś ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chyba czegos nie zrozumiałeś z tego fragmentu, który zacytowałeś.
   Sąd należy do Boga, więc nie ośmieliłbym się wydawać wyroku na kogokolwiek.
   Osądzać postępowanie ludzi ma prawo każdy, co z resztą ro icie także wobec mnie.
   Nie przejmuj się, wszyscy macie wolną wole i nikt jej Was nie pozbawi.
   Ja piszę o swoich przeżyciach z Chrystusem, Wy o swoich.
   Ja czytam Wasze wypowiedzi Wy moje .
   Kazdy z nas wydaje opinie o drugich.
   Zatem róbmy swoje
   Pozdrawiam :))

   Usuń
  2. Napisałeś ,,Sąd należy do Boga, więc nie ośmieliłbym się wydawać wyroku na kogokolwiek.
   Osądzać postępowanie ludzi ma prawo każdy, co z resztą robicie także wobec mnie."
   Tu widać dokładnie jak masz wgrane poddaństwo i strach. Ja z kolei próbuję Cię czegoś nauczyć, ale jesteś przerażony tym co możesz poznać

   Usuń
 56. Antyklerykale podpowiem Ci jeśli tego jeszcze nie zobaczyłeś, że z ludźmi na tym forum problem jest taki, że oni panicznie boją się słów dobro i zło, tylko dotknąć tych pojęć i od razu uciekają, absolutnie nie wolno osądzać ich postępowania w kategoriach dobra i zła, a już wchodzenie w próby wartościowania konkretnych czynów jest dla nich tak nie do zniesienia, że od razu nazwą Cię przerażonym i zalęknionym pozbawionym miłości biedakiem. To czysty relatywizm moralny a nie żadne oświecenie, idąc głębiej to satanizm, zerwij jabłko i sam decyduj o tym co dobre i złe - tak mówił szatan.

  OdpowiedzUsuń
 57. A zakłamanie i dwulicowość szatańską łatwo rozpoznać na pierwszy rzut oka, Jan pięknie cytuje fragmenty o tym, żeby nie sądzić, ale boi się fragmentów o tym, że do nieba wejdą ci co pełnią wolę Ojca, tak wole Ojca a nie swoją, to go i pozostałych parzy jak ogień piekielny.

  OdpowiedzUsuń
 58. Widzisz Antyklerykale jak się boją :), nie daj Boże żeby tacy ludzie rządzili w Polsce, weźmy aborcję, jeden dopuszcza na życzenie do 3 miesiąca, inny jest przeciwny a pewnie znajdzie się taki co dopuści do 9 miesiąca życia, koniec końców jak trzeba będzie stanowić prawo dojdą do wniosku, że w imię ich oświecenia, miłości i wyższych wibracji energetycznych czy czego tam jeszcze każdy niech robi jak uważa i tak po kolei ze wszystkim, to jest istota ich 'miłości'.

  OdpowiedzUsuń
 59. Hehe, i kto tu się czegoś boi :)

  OdpowiedzUsuń
 60. Ludzie których nie łączy nic oprócz domorosłego filozofowania nie są wstanie stworzyć siły zagrażającej obecnemu porządkowi, jesteście tylko przeciw - przeciw kościołowi katolickiemu, nie jesteście za niczym albo inaczej jesteście za wszystkim oprócz KK, nie macie programu, nie wypowiadacie się o problemach społecznych ważnych dla ludzi, nie łączą was jednakowe wartości i spojrzenie na świat, to co możecie realnie zdziałać to klocek na kiblu.

  OdpowiedzUsuń
 61. Krzysztof Wulga - watykański heiter.

  OdpowiedzUsuń
 62. I czym ty się różnisz Janie od inkwizycji która paliła książki ..., myślisz, że jak oznaczysz mnie to nikt tego nie przeczyta :), to już kierunek dyktatury, Orwella nie czytałeś, są dla ciebie równi i równiejsi i tak też byłoby gdyby tacy ludzie jak Pieczyński ze swoją zgrają oświeconych doszli do władzy, ale nie dojdą, nigdy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Towarzyszu wulga!
   Inkwizycja to głównie NIEWINNYCH LUDZI paliła, nie książki!

   Usuń
 63. Czy doprawdy niezbędne są skomplikowane, niespójne, wymagające tłumaczenia i wyjaśnia przez " nauczycieli " legendy religijne, żeby tak normalnie, być dobrym człowiekiem? Czy Wy, osoby religijne, a różniące się tylko w niuansach interpretacyjnych baśni religijnych, gdyby nie religijny " drogowskaz " bylibyście:
  Mordercami, złodziejami, oszustami, kłamcami? Czy do bycia normalnym, uczciwym i dobrym człowiekiem - potrzebna jest jakaś doktryna religijna? Czy bez religii nie potrafilibyście rozróżnić dobra od zła? Czy w religii i fanatycznej religijności jest więcej dobra, czy zła?
  Czy duchowość człowieka/jednostki może i czy nie POWINNA, być wolną od religii? Czy religia nie tamuje własnego rozwoju?
  Uprzedzam pytanie Optymaliona i od razu oznajmiam:
  Do nikogo personalnie tego nie adresuję. To tak w ramach zdrowego rozsądku, do przemyślenia:)))
  Na większość tych pytań mam odpowiedż.
  Bo czuję się dobrym człowiekiem, a żadna religia nie jest mi do niczego potrzebna. A " złote " nakazy i zakazy religijne uważam za trywialnie głupie i wręcz żałośnie prymitywne.
  Zaś przekazywanie ich, przez hipokrytów: obleśnych, niemoralnych, czyniących dokładnie odwrotnie do swoich słów, uważam za szczyt szczytów perwersyjnego zakłamania...
  I " odważnie" zapodam moje motto:
  Chcesz być porządnym, uczciwym, prawym - unikaj jak ognia fałszywych " nauczycieli ", z gębami pełnymi nauk, których sami nie stosują...
  To taka " złota myśl ", mojego autorstwa:)))
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @ Stanisław
   Pocieszę Cię Panie Stanisławie jedną z tych "bajek!

   10) jak napisano: Nie ma ani jednego sprawiedliwego, (11) nie masz, kto by rozumiał, nie masz, kto by szukał Boga; (12) wszyscy zboczyli, razem stali się nieużytecznymi, nie masz, kto by czynił dobrze, nie masz ani jednego. (13) Grobem otwartym jest ich gardło, językami swoimi knują zdradę, jad żmij pod ich wargami;

   Oto Twoja sprawiedliwość i dobro !!!

   Usuń
  2. @Sev A.
   I vice versa i vice versa.
   Tylko to pewnie dotyczyło tamtego a nie dzisiejszego czasu. Nie wszystko można tak przetransponować jak Ci się zdaje.
   Ale jak zauważyłem przeląkłeś się jak diabeł święconej wody Sedlaka, a to Ci przypomnę i wbij sobie to do głowy;

   "Po 2000-leciu panowania Twej miłości z krzyża nad światem, świat nic na lepsze się nie zmienił.

   Nie wygasła nienawiść, nie umarło zwierzę w człowieku.

   CZYŻ NIE WIDAĆ PRÓŻNI WOKÓŁ TWEGO KRZYŻA?

   Widzę tylu szczęśliwych bez Ciebie i tylu przybitych Z Tobą."

   "Pospolicie i trywialnie mówiąc, chrześcijanin to niedołęga z dewocyjnym kramikiem w duszy. Człowiek z kompleksami, topiący swą niepełnowartościowość w kadzidlanym dymie. Dewocyjny kramik duszy to patologia chrześcijaństwa."

   To raczej do mazako i wulgopodobnych aluzja Sedlaka.

   Usuń
 64. @Stanisław
  10/10 , nie mam pytań.
  Oni wszyscy nadal nie zrozumieli Sedlaka;
  "ŚWIAT SKOWYCZY NIE NA JEZUSA, ALE NA JEGO WYZNAWCÓW".

  OdpowiedzUsuń
 65. @Stanisław
  Oni nadal nie rozumieją tego;
  http://www.sm.fki.pl/a/papafra1.jpg

  na dole tłumaczenie z ang. na pol.

  „Nie musisz wierzyć w Boga by być dobrym człowiekiem. To tradycyjne wyobrażenie Boga jest w pewnym stopniu przestarzałe. Ktoś może być uduchowionym, ale nie religijnym. Chodzenie do kościoła i dawanie pieniędzy nie jest koniecznością. Dla wielu natura może być kościołem. Wielu najlepszych ludzi w historii nie wierzyło w Boga, a w tym samym czasie najgorsze ludzkie uczynki robione były w Jego imieniu.”

  -Papież Franciszek

  Papież Franciszek: Państwa muszą być laickie. Wyznaniowe kończą źle.
  Zdaniem papieża Franciszka państwa wyznaniowe są „sprzeczne z historią”, a tylko laickie mogą gwarantować religii wolność.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szanowny Optymalionie:)
   No to gadam jak papież:) Chociaż zupełnie niezależnie od niego. Pozostaje mi tylko zgodzić się z jego słowami i zaznaczyć, że ... w nie nie wierzę:)
   Znaczy się: nie wierzę w uczciwość intencji - wypowiadającego...
   Dlaczego?
   Bo pamiętam jak nieco światlejsi katolicy polscy liczyli, że Franciszek - jak będzie w Polsce na ś.d.m. to opowie coś na ten temat polskim grubasom, po katolickim fachu... Czekali, czekali i się nie doczekali. Ciiiisza.
   Widocznie troska o " polską katolicką dojną krowę ", stanowiącą głównego watykańskiego sponsora i płatnika - wzięła górę, nad próbą okiełznania pazerności polskich facetów w czerni.
   Gdybym nie znał kontekstu, o którym piszę - pozostałoby zgodzić się z Franiem. Przecież to on rządzi w tym burdelu, nie tata rydzyk... A może już i to się w Polsce zmieniło?
   Stanisław

   Usuń
  2. @Stasiu
   Oczywiście ,że tak.Jak pewnie zauważyłeś, ukazało się to w literaturze angielskojęzycznej (stamtąd skopiowane i dopiero tu przetłumaczone) a u nas "ani mru mru".
   Ja podobnie jak Ty, w papieskie intencje nie wierzę to tylko taki PR na pokaz.

   Usuń
 66. "Czy do bycia normalnym, uczciwym i dobrym człowiekiem - potrzebna jest jakaś doktryna religijna?"

  Co to znaczy dobry człowiek ? I kto jest tak na prawdę dobry ? Geje wychowujący dzieci myślą, że są dobrymi ludźmi, dla mnie postępują źle, kobiety domagające się aborcji na życzenie też mogą myśleć, że są dobrymi ludźmi, dla mnie postępują źle, być może Hitler myślał, że jest dobry bo chciał wielkości swojego narodu, dla większości postępował źle. A kościół daje drogowskazy co jest obiektywnie dobre a co nie. A może dobre jest to żeby wychodzić na ulice jak mówi Pieczyński ? Dla wielu nie. Widzisz więc mundry Stanisławie że z tą dobrocią to nie jest tak prosto jak piszesz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Pies jak nie ma co robić liże jajka, czy mógłbyś i ty zająć się czymś podobnym?

   Usuń
  2. Zaiste... powiadam ci synu, że twoja " moralność " jest tyle warta co twój kościół. Czyli gówno warta!
   Nie widzę nic złego, gdy dwóch gejów wychowuje dzieci. Zło to: gwałcący dzieci " ksionc "! Zło - to ukrywanie tego, uciekanie przed odpowiedzialnością! Czynienie z dzieci - prowokatorów! O takich " drogowskazach " bełktasz? Ja takie " drogowskazy " mam w tam , gdzie Pan Paetz, wkłada swój interes klerykowi!
   Paniała świnta osoba?

   Usuń
  3. Ja paniał, ale już taki Piotr Wrobel chyba by się do ciebie nie przychylił w tym poglądzie, też podobno oświecony a jak reszta oświeconych to nie wiadomo, gdyby was dopuścić do władzy to nic byście nie potrafili zdecydować i mielibyśmy anarchie, czyli gorzej jak teraz.

   Usuń
  4. Kaja Kija mądrze pisze, chcecie coś zmienić to sami musicie wejść do sejmu bo nikt za was tego nie zrobi, nawet jak ludzie się z wami będą zgadzali to zagłosują np. na lewice bo nie ma na kogo innego a lewica będzie się układać z kościołem jak teraz i dupa. Żeby wejść do sejmu to sama niechęć do kościoła nie wystarczy, Palikot już próbował z marnym skutkiem, musicie się dać poznać jako stowarzyszenie ludzi o konkretnych poglądach na różne sprawy jak np. Kukiz któremu się udało, on poza tym, on jasno prezentował swoje poglądy na różne sprawy i przez to ludzie go poznali i wiedzieli mniej więcej na kogo głosują. Pieczyński poza niechęcią do kościoła to tajemnica.

   Usuń
  5. No to Stanjslaw określił siebie wypowiadając sie na temat dwóch gejów wychowujacych dzieci.
   To takie samo zboczenie jak pedofile w sutannach czy pedofile laiccy.
   Nie ma pewnosci, że wychowywane przez gejów dzieci nie zostaną zniewolone gejowskim popedem i stana sie także gejami.
   Wszystko to jest skutek katolicmiego balwochwalstwa o którym pisze Apostol Paweł w liscie do Rzymian.
   Tak czy siak wszelkie zło ma swój początek w watykańskiej mafii.
   Tym bardziej, że sprzyja temu celibat i klan biskupów i kardynałów pedofilów trzymajacy wladze w Watykanie.
   Franciszek to tylko marionetka.

   Usuń
  6. @Sev Antyklerykal

   No cóż ...
   Czy Jezus powiedział :
   "Kochaj bliźniego swego jak siebie samego ... tylko nie geja" ?

   Czy geje wychowujący dziecko w miłości są gorsi niż jezuici ?

   Żeby nie było wątpliwości :
   Ja POPIERAM Stanisława jako :

   Świeckiego i otwartego człowieka.
   W tą stronę i ja dażę ...
   Do miłości do WSZYSTKICH ludzi.
   A nie do 'wybranych' ...

   Usuń
  7. " No to Stanjslaw określił siebie wypowiadając sie na temat dwóch gejów wychowujacych dzieci."...
   A co niby ja mam z gejami wychowującymi dzieci?
   Widać i po tobie, jak wielkie spustoszenie w płatach czołowych spowodowało u ciebie zderzenie z kościołem kat.
   Utożsamianie homoseksualizmu z pedofilią świadczy jak daleki jesteś od zrozumienia... czegokolwiek!
   Ofiara katolskiego " wychowania ".
   Gówno mnie obchodzi co pisze Paweł do Rzymian. Wiem że ty piszesz BREDNIE!
   Stanisław

   Usuń
  8. "To takie samo zboczenie jak pedofile w sutannach czy pedofile laiccy"... stwierdza Sev:(
   Taka " mondrość" eliminuje ciebie z grona ludzi inteligentnych:(
   Stanisław

   Usuń
 67. Dzwoniłem do niego, powiedział, że ty nieźle ciągniesz.

  OdpowiedzUsuń
 68. Zapraszam do obejrzenia... W sumie nic nowego, ale warto sobie przypomnieć:

  https://www.youtube.com/watch?v=SinVYpPqchg


  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziekuje Ewo - takie rzeczy i filmy rozwijają we mnie to czego szukam
   Miłego dnia

   Usuń
 69. @Ewa @Bogdan

  Tak
  O tym wspominał już Gołuszko. To jak nazwał jest masa krytyczna ludzi osiągających świadomość. Po przekroczeniu pewnej ilości ludzi obudzonych ich ilość zacznie narastać lawinowo.

  Dlatego z jednej strony nie ma się co martwić, że w Polsce kościół watykański trzyma ludzi w ciemności Ale z drugiej strony przed osiągnięciem masy krytycznej każdy człowiek świadomy jest na wagę złota :-)))


  OdpowiedzUsuń
 70. @Stanisław @Optymalion

  Oczywiście, że bez religii można być dobrym człowiekiem. Z religią też ...
  Ale niestety trzeba z tych świętych pism wybierać dobre rzeczy a NIE USPRAWIEDLUWIENIA DLA SWOICH ZBRODNI ...
  Jak tysiącami lat ROBI TO kościół rzymski zwany katolickim.
  Cóż ...
  To jest właśnie ta wolna wola ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. " Oczywiście, że bez religii można być dobrym człowiekiem. Z religią też ..."
   Oczywiście, że TAK. Jednakże sama " religia" nie jest glejtem, legitymacją dla mądrości i nie stanowi patentu na dobro. Co wykazał właśnie " sev " - zrównując zbrodnię pedofilii z homoseksualizmem!
   Stanisław

   Usuń
  2. @Stanisław

   Z religią GORZEJ ...
   Czytając święte księgi ludzie GUBIĄ swoją NATURĘ, swoją naturalną (boską) dobroć.
   Religia im to PRZESŁANIA !!!
   Co widać po sekcie watykańskiej i tym co wyczyniają na świecie ...
   Używają biblii do UNIEWINNIENIA siebie i swoich zbrodni ...

   Dlatego Pieczyński powiedział ...
   Nie widzę innej drogi [do Boga] niż
   " INDYWIDUALNY ROZWÓJ DUCHOWY "

   Ja to rozumiem i popieram :-)))

   Usuń
  3. To co napisałeś
   ,,Czytając święte księgi ludzie GUBIĄ swoją NATURĘ, swoją naturalną (boską) dobroć.
   Religia im to PRZESŁANIA !!!"
   Jest chyba mottem dnia dzisiejszego
   Dziekuję i pozdrawiam

   Usuń
  4. @ Stanisław
   Niekonsekwencja z Twojej strony.Twierdzę ,że oddanie małego dziecka gejom " na pożarcie " (na wychowanie)
   jest takim samym złem jak pozwolenie by pedofil w sutannie molestował moje dziecko czy wnuka.

   Usuń
  5. Obydwie te grupy to zboczeńcy.
   Uczestnicy rozpusty seksualnej.

   Usuń
  6. Nie przypuszczałem , że nawet TU znajdą się wolskie homofoby:)
   Sev właśnie pokazał, że należy do nich:(((
   W/g W.H.O. oraz w/g specjalistów w dziedzinie seksualności: homoseksualizm NIE JEST chorobą.
   Zarówno męski jak i żeński/ miłość lesbijska /.
   Można go nazwać " odmiennością ", z reguły nie zawinioną przez człowieka. Czy być powiedział o swojej córce, synu, żonie, matce, że jest zboczeńcem? Gdyby uczciwie ujawniły swoją seksualność? Zastanów się, chłopie...
   Zmień " lektury ". Bo sam sobie wystawiasz świadectwo. I to nie jest dobre świadectwo!
   Pedofilia to zupełnie co innego. To zbrodnia - zakazana prawem i TU nie ma co dyskutować... jednakże:
   Nie ma żadnego przełożenia, że para jednopłciowa, zarazi wychowywane dziecko " pedalstwem " - jak to zapewne określasz, w gronie " swoich " !
   Nie ma " rozpusty seksualnej ". Dorośli ludzie mogą " to " robić tak jak im się to podoba, tak, żeby im " to " sprawiało satysfakcję. Pod warunkiem obopólnej zgody.
   A może to ty, masz jakieś " problemy "? Hę? Radzę wizytę u seksuologa.
   Stanisław

   Usuń
  7. Gej Kaczyński? Homofobia w rozkwicie!
   „Robert Biedroń insynuuje homoseksualizm Jarosława Kaczyńskiego” – pisze Kamil Sikora w „Wirtualnej Polsce”. Pomijając dziwną konstrukcję językową, ten zwrot doskonale pokazuje, jak głęboko w umysłach Polaków zakarbowana jest homofobia.
   Czy heteroseksualizm też może być przedmiotem „insynuacji”? Czy mam się obrażać, gdy ktoś napisze, że wszyscy znajomi Hartmana uważają go za heteroseksualnego? Niektórzy geje ukrywają swoją tożsamość – czynią tak z obawy przed panem Sikorą i innymi, którzy myślą, że homoseksualizm jest czymś złym, a przez to wstydliwym, czymś, co można komuś „insynuować”. Bo „insynuować” można wyłącznie rzeczy złe. Swoim artykułem Sikora daje do zrozumienia, że Kaczyński jest heteroseksualny. Czy i to uważa za „insynuację”?...
   Autor: prof. Jan Hartman
   Polecam całość artykułu, zwłaszcza homofobom, takim jak
   " sev "
   Stanisław

   Usuń
  8. @Stanisław
   Znowu 10/10

   Tu ,gdzie jestem obecnie, można powiedzieć jest jedno wielkie "Eldorado" dla odmienności seksualnych. Tu nikt nikogo nie postponuje ,nie tylko z tego powodu, ale i z każdej innej odmienności. Gdybyś spróbował tylko komuś coś z tego tytułu wyrzucać ,zaraz zostałbyś skarcony i w zależności od skali tego zachowania odpowiednio potraktowany przez odpowiednie instytucje.Tu miłość jest wielobarwna. Każdy może kochać jak chce, tylko wtedy jeśli partner się na to zgadza i nie czyni to żadnych szkód społecznych.Jęli takie osoby popełniają jakieś przestępstwa są traktowane tak samo jak większość heteroseksualna. Tego typu odmienności występują praktycznie we wszystkich gatunkach i przyjmuje się ,że jest to ok.5% populacji, i nie ma w tym nic dziwnego. Skoro sama Natura-Bóg na to zezwala/tworzy, dlaczego człowiek miałby w to ingerować? Ja pracuję wśród takich wielu i to obojga płci i różnej rasy ,muszę powiedzieć ,że w pracy jesteśmy tacy sami, każdy swoją opcje/preferencję seksualną i każdą inną, zostawia na czas wolny od pracy. Oczywiście ludzie na te tematy dowcipkują , jak wszędzie, ale nie ma to żadnego negatywnego przełożenia na życie społeczne.Ale co jeszcze powiem, tutaj wreszcie nasi rodacy, którzy w kraju baliby sie pokazywać swoją odmienność, tutaj nic sobie z tego nie robią ,sam na ulicy widziałem takie pary jednopłciowe tak żeńskie jak i męskie. Myślę ,że przewartościowują się pojęcia w tym względzie.
   Nawet kościółkowość ma inne mniej spektakularne oblicze, wręcz odwrotne od krajowej przaśności. Kto chce do kościoła chodzi , kto nie to nie, i nie wolno robić z tego tytułu nawet środowiskowych akcji ostracyzmu czy czegokolwiek w podobie. Na co tu przerobiono budynki kościelne to odrębna opowieść( dość wspomnieć ,że znany na całym świecie i stary bo już 700 letni olbrzymi kościół zmieniono na centrum festiwalowe). Nas to też czeka, tylko jeszcze trochę ,jak wypali się ta katolicka przaśność w ludziach ,jak uświadomieni przez takich jak Pieczyński i polemiki na takich jak to forum, spowodują przebudzenie. Mazakopodobne osobniki będą sobie mogły uprawić swoje religie w obrębie własnych domów i utrzymywanych z własnych pieniędzy budynkach.
   I zapanuje wymarzony świat z"Imagine"Johna Lennona.
   To marzenie może się spełnić ale tylko wtedy, kiedy nie zmiecie nas "atomowy przeciąg historii",do którego zmierzamy milowymi krokami, m.in dzięki takim instytucjom jak KRK.

   Usuń
  9. Dziękuję Ci, Opty, za ten wpis.
   Swoją drogą... gdzie Ty żyjesz/mieszkasz? Toż to, w stosunku do naszej, kołtuńsko-buraczanej rzeczywistości - istny eden:) Skandynawia? Nowa Zelandia? Czy Kanada?
   Pozdrawiam
   Stanisław

   Usuń
  10. @ Stanisław
   "Na Wyspach", jak to mówią.UK.

   Usuń
  11. @ Stanisław.
   Po pierwsze:
   Nie jestem homofobem ponieważ fobia to strach, a ja sie brzydzę tym zboczeniem.
   Po drugie:
   To nie jest żadna choroba tylko rozpusta seksualna.
   Islamiści robią to z kozami.
   Pochodzenie tego z oczenia to także zasługa KRK- bałwochwalstwo!!!

   Albowiem gniew Boży z nieba objawia się przeciwko wszelkiej bezbożności i nieprawości ludzi, którzy przez nieprawość tłumią prawdę. (19) Ponieważ to, co o Bogu wiedzieć można, jest dla nich jawne, gdyż Bóg im to objawił. (20) Bo niewidzialna jego istota, to jest wiekuista jego moc i bóstwo, mogą być od stworzenia świata oglądane w dziełach i poznane umysłem, tak iż nic nie mają na swoją obronę, (21) dlatego że poznawszy Boga, nie uwielbili go jako Boga i nie złożyli mu dziękczynienia, lecz znikczemnieli w myślach swoich, a ich nierozumne serce pogrążyło się w ciemności. (22) Mienili się mądrymi, a stali się głupi. (23) I zamienili chwałę nieśmiertelnego Boga na obrazy przedstawiające śmiertelnego człowieka, a nawet ptaki, czworonożne zwierzęta i płazy; (24) dlatego też wydał ich Bóg na łup pożądliwości ich serc ku nieczystości, aby bezcześcili ciała swoje między sobą, (25) ponieważ zamienili Boga prawdziwego na fałszywego i oddawali cześć, i służyli stworzeniu zamiast Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen. (26) Dlatego wydał ich Bóg na łup sromotnych namiętności; kobiety ich bowiem zamieniły przyrodzone obcowanie na obcowanie przeciwne naturze, (27) podobnie też mężczyźni zaniechali przyrodzonego obcowania z kobietą, zapałali jedni ku drugim żądzą, mężczyźni z mężczyznami popełniając sromotę i ponosząc na sobie samych należną za ich zboczenie karę. (28) A ponieważ nie uważali za wskazane uznać Boga, przeto wydał ich Bóg na pastwę niecnych zmysłów, aby czynili to, co nie przystoi; (29) są oni pełni wszelkiej nieprawości, złości, chciwości, nikczemności, pełni są również zazdrości, morderstwa, zwady, podstępu, podłości; (30) potwarcy, oszczercy, nienawidzący Boga, zuchwali, pyszni, chełpliwi, wynalazcy złego, rodzicom nieposłuszni; (31) nierozumni, niestali, bez serca, bez litości; (32) oni, którzy znają orzeczenie Boże, że ci, którzy to czynią, winni są śmierci, nie tylko to czynią, ale jeszcze pochwalają tych, którzy to czynią.
   List Ap. Pawła do Rzymian 1:18-32

   Usuń
  12. " List Ap. Pawła do Rzymian 1:18-32 "...
   Powiadasz...
   A jam nie wykluczam, że twoja prawdziwa gęba, wstrętna i nienawistnego fanatyka, może być skutkiem czytania cudzych listów. Bo Rzymianinem to raczej nie jesteś...Tym bardziej Pawłem...
   Stanisław

   Usuń
  13. @ Sev Antyk.
   Zapytam wprost - co byś zrobił gdyby tak, przykładowo, taka opcja przytrafiła się tobie lub/albo lepiej, twojemu potomstwu?
   Zakładam ,że jesteś tym prawowiernym chrześcijaninem o czym wspominasz ,że od 34 lat.

   Usuń
 71. Pieczyński postulował postawienie papieża i kościoła watykańskiego pod sąd.

  Tutaj żartobliwe tego wersje ...

  http://www.eioba.pl/a/4tr9/religia-w-szkole


  OdpowiedzUsuń
 72. Odpowiedzi K. Pieczyńskiego:

  https://www.youtube.com/watch?v=pwlVqe00Y5w&feature=youtu.be

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Odsłuchałem i zgadzam się z większością wypowiedzi K. Pieczyńskiego. też bym chciał, żeby na świecie było tyle " religii" - ile jest ludzi. Żeby ludzie wysilili mózgownice, skoncentrowali się na własnej duchowości i rozwijali ją w sposób konstruktywny. Twórczy!
   I żeby było miejsce dla tych, którzy postrzegają swoje życie, życie wokół, Ziemię i Kosmos - jako dobro, które stworzyła Natura. I żeby " duchowość " była własnością indywidualną i intymną! Rzygać się chce od tych publicznych, katolickich wynurzeń, deklaracji...
   Osobiście nie umiem dziękować " bogom " za fakt,, że żyję. Dziękuję swoim Rodzicom. To moje jedyne " ojcowie i matki " - którym jestem wdzięczność!
   Bym się chyba udusił, gdyby ktoś nakazał mi nazwać zapasionego knura - ojcem! Miałem TYLKO jednego ojca i bardzo Go kochałem. Jego życie nadawało się na scenariusz filmowy.
   Stanisław

   Usuń
 73. Ad. Odpowiedzi Pieczyńskiego na pytania ...

  Jak zawsze Super !!!

  Dla mnie osobiście jest to POTWIERDZENIE że Pieczyński idzie drogą świadomości !!!

  W związku z tym z mojej strony ...
  PEŁNE POPARCIE ...
  Osobiste i finansowe :-)))

  OdpowiedzUsuń
 74. @Stanisław @Opty

  Myślę tak samo.

  OdpowiedzUsuń
 75. http://trybuna.eu/prof-waniek-polska-laicka-marzenie-scietej-glowy-czy-realna-potrzeba/

  "Pod przywództwem prawicy Polska nabiera cech wyznaniowego państwa katolickiego, przy czym dla mnie nie ulega wątpliwości, że J.Kaczyński cynicznie posługuje się religią jako instrumentem rządzenia."

  "Nie ulega wątpliwości, że Polska jest dziś tym wyjątkowym krajem w Europie , w którym kolejne rządy posługują się religią jako środkiem uprawomocnienia swej władzy. Nie wystarcza im, niestety, mandat demokratyczny, ważne jest poparcie biskupów! Bo czymże byłyby dziś rządy PiS, czymże byliby ci groteskowi ministrowie Pana Kaczyńskiego, którzy wykorzystują instrumentarium naszego państwa do zaspokojenia swych światopoglądowych i politycznych urojeń ( lub rozwiązania całkiem prywatnych problemów), gdyby nie poparcie hierarchii kościelnej, gdyby nie kontrola zachowania mieszkańców przez proboszcza w każdej wsi?"

  Itd. zresztą przeczytajcie sami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ..." W Polsce byliśmy świadkami nakładania przez sądy sankcji karnych za „obrażanie uczuć religijnych”; natomiast za dyskryminację ludzi niewierzących i ich odczucia sankcji karnych nikt jeszcze nie doświadczył, chociaż powody były, a takie możliwości daje art. 194 kodeksu karnego (Kto ogranicza człowieka w przysługujących mu prawach ze względu na jego przynależność wyznaniową albo bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2)"...
   Fragment z artykułu Danuty Waniek

   Pamiętam, za " komuny " były takie kluby dyskusyjne, utrzymywane przez - chyba - państwo. Nazywały się: S.A.i.W. Pełna nazwa to:
   " Stowarzyszenie Ateistów i Wolnomyślicieli ".
   W Gdyni takie było.
   Można tam było poczytać aktualną prasę, wypić herbatkę, kawę lub lampkę niedrogiego wina. I pogadać, i posłuchać prelekcji. Zaglądałem tam, choć wtedy, takie stowarzyszenia, były przecież " reprezentowane, przez " socjalistyczną wadzę ". Zatem jakby siłą rzeczy - mniej potrzebne...
   Może by tak wrócić do tamtej tradycji? W trochę unowocześnionej wersji?
   Mam też hasło:
   " WOLNA MYŚL POTRZEBNA JAK ŚWIEŻE POWIETRZE ":)))
   Stanisław

   Usuń
 76. Jak sekta watykańska zbija majątek.

  Rodzice powiedzieli mi, że "kupili" sobie malych murzynków. Matka "kupiła" sobie małego murzynka a ojciec małą murzynkę. Pokazywali mi ich zdjęcia.
  To znaczy murzynki są chyba w Rwandzie a oni tylko na nich płacą po 500,- złotych.
  Niestety zgroza mnie zatkała i nie spytałem o nic.
  Nie spytałem czy to opłata miesięczna czy jednorazowa, czy to Hutu czy Tutsi, czy to dzieci którym wymordowali rodziców, czy odwrotnie ich rodzice wymordowali innych murzynków itd.

  W każdym razie gdyby ktoś był chętny, też sobie może kupić murzynka lub murzynkę i dostanie zdjęcie, że nie kupił kota w worku ...

  OdpowiedzUsuń
 77. @Stanisław

  Już pisałem, że w Berlinie też kościoły są zamieniane na galerie itp.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To słyszałem.
   Mam tam kolegę. Mieszka w Bawarii, niedaleko Monachium. U nich opłaty na kościół są dawno rozwiązane. Każdy obywatel ma prawo wypełnić ankietę i zadeklarować 1% swojego dochodu netto / po opodatkowaniu/ na określony w ankiecie kościół/wyznanie. Nie wypełnisz - nie płacisz. Wpłaty są opodatkowane, po stronie wybranego kościoła. Koniec. Kropka. Jakie to proste. Prawda? Dlaczego polski kościół tak się broni przed takim, uczciwym rozwiązaniem?
   Bo by upadła legenda, że 99.9 % rodaków - to katolicy:)))
   Stanisław

   Usuń
  2. @Stanisław

   Mógłbym się założyć, że gdyby to w Polsce założyli to krk by zbankrutował ...

   Usuń
 78. Stanisław

  Hmm ...
  Chciałem napisać, że spotkania Stowarzyszenia Polska Laicka są takie wolnosciowe. Ale nie ...
  W Stowarzyszeniu nie możesz wygłaszać słów nienawiści ... więc są ograniczone :-)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy mówienie prawdy utożsamiasz z nienawiścią?
   Lepiej byłoby, żebyś wyrażał się konkretniej...
   Czy jak ktoś jest matołkiem, to mamy o nim mówić:
   Matka go nie donosiła, miał trudne dzieciństwo, chodził pod górkę do szkoły, uderzył się w dzieciństwie grzechotką?
   Czy jak " sev" pokazuje swoje fobie, należy cytować " świnte książki ", czy powiedzieć wprost, co się o nim myśli?
   Dobrze byłoby, żebyś zaznaczał, do czego się odnosisz, bo odpowiadam " w ciemno ":)))
   Stanisław

   Usuń
  2. @Stanisław

   Mówię o miejscu w którym można "Wolno Myśleć" o wolności wypowiedzi :-)))

   Usuń
 79. JAK BRONIĆ POLSKIEJ RACJI STANU - (KU POKRZEPIENIU SERC):
  W dniach 9 - 11 listopada 1417 r. dwudziestu trzech kardynałów i trzydziestu członków nacji wybrało nowego papieźa. Został nim kandydat Francuzów - Włoch Oddo Colonna jako Marcin V.

  Ku zdumieniu Polaków jedną z pierwszych spraw, jaką nowy papież załatwił, było potwierdzenie Zakonowi Krzyżackiemu wszystkich poprzednio uzyskanych przywilejów prawdziwych i fałszywych, które na początku soboru papież Jan XXIII unieważnił. Jednym z powodów tej decyzji było napisanie w 1416 r. przez Jana Falkenberga, za podpowiedzią krzyżacką, paszkwilu na Polskę noszącego tytuł Satyra na herezje i na nikczemność Polaków oraz króla ich Jagiełły. Paszkwil ten rozkolportowano w formie książeczki i wręczono nacjom biorącym udział w soborze.

  Paszkwil ten przedyskutowany był na posiedzeniach nacji, przy czym na każde takie posiedzenie reprezentantów narodów przybywali panowie polscy, a wśród nich Zawisza, i przedstawiali polski punkt widzenia. Wynikiem zabiegów delegacji polskiej było uznanie Satyry Falkenberga za gorszącą. Autora zaś, który oszczerstw nie odwołał, aresztowano i skazano na dożywotnie więzienie.

  Dzień 22 kwietnia 1418 r. - ostatni dzień soboru - zgromadził wszystkich jego uczestników. Kiedy w katedrze na ambonę wszedł dla wygłoszenia kazania pożegnalnego biskup Katanii, wówczas adwokat delegacji polskiej: Włoch Kacper z Perugii, przerwał mu i zażądał publicznego potępienia Satyry Falkenberga. Papież, dotknięty tym wystąpieniem, nakazał przerwać czytanie protestu polskiego, na co rektor Paweł Włodkowic wziął pismo z rąk Kacpra i sam zaczął je czytać. Zapowiedział też notariuszom soboru, że apelacja polska w tej sprawie publikowana i ponawiana będzie aż do skutku.

  Po zakończeniu soboru 4 maja, posłowie polscy w komplecie udali się do pałacu, który w Konstancji zajmował papież, aby wręczyć mu apelację osobiście. Bramy zostały zamknięte a odźwiernemu wydano zakaz, aby odmówił wpuszczenia posłów. W tej sytuacji bramę wyważono i posłowie polscy do pałacu weszli, a papież chcąc nie chcąc przyjąć ich musiał.

  9 maja 1418 r. papież wezwał do siebie pozostałych jeszcze w Konstancji przedstawicieli nacji polskiej i choć Polacy obawiali się aresztowania, stawili się przed Marcinem V. Tutaj odczytano im akt oskarżenia biskupów polskich o nieposłuszeństwo papieżowi, co groziło klątwą. Rycerze polscy Zawisza Czarny i Jan z Tuliszkowa oświadczyli wobec papieża, że podtrzymują apelację polską i będą bronić czci polskiego króla i swojej ojczyzny "gębą i ręką", czyli słowem i orężem. Sprawa skończyła się decyzją papieża - nie soboru - oceniającą pismo Falkenberga za błędne, nakazującą jego zniszczenie. Delegacja polska wyroku wysłuchała, apelacji jednak do przyszłego soboru nie wycofała. Dość chłodno wypadło pożegnanie papieża Marcina V z delegacją polską, co nie przeszkodziło Zawiszy - jak podaje kronikarz - przystrojonego przedziwnie strusimi piórami w odprowadzeniu nowo wybranego papieża w orszaku do Szafuzy.

  Epilogiem tej sprawy było odwołanie przez Jana Falkenberga paszkwilu przeciwko Polsce w dniu 17 stycznia 1424 r. w obecności Marcina V, kardynałów i wielu biskupów.
  za: http://www.nsi.pl/almanach/art-ludzie/zawisza_czarny_z_garbowa_herbu_sulima.htm

  OdpowiedzUsuń
 80. Możecie mówić o mnie co Wam się rzewnie podoba.
  Nie zmieni to mojego stosunku do klechów ani do Was.
  Także do zboczonych lesbijek i pedałów.
  Skoro jestescie takimi obrońcami "natury", to powinniscie wiedziec, ze naturalny związek to kobieta i mężczyzna.
  Zatem dwóch gejów niech sobie spłodzi dziecko, nosi je przez 9 m-cy i urodzi w tej pelnej miłości " rodzinie"
  To jest NATURA, której zboczency nie potrafią zmienić.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Sev Antyklerykał

   NATURA:
   Urodził się Władzio. Bawił się w berka, w piłkę z chłopakami i chodził po drzewach. Mijały lata i kiedy Władzio miał 13-14 lat przechodził tzw. mutację głosu. Potem oprócz wąsów zaczęły rosnąć mu na potęgę olbrzymie piersi. Zarówno Władzio jak i jego rodzice z przerażeniem udali się do lekarza. Po dokładnym zbadaniu okazało się, że Władzio jest też kobietą, choć nadal chciał być chłopakiem, a później mężczyzną. Musiał jednak pozostać dziewczynką. Na tamte czasy operacja usunięcia ogromnych piersi i niedorozwiniętej macicy nie wchodziła w grę. Później jako prawnie została uznana za kobietę i stworzyła szczęśliwy związek z... kobietą. Mieli przyszywaną córeczkę, którą wychowały na wspaniałego i czułego człowieka. (historia prawdziwa)

   Usuń
  2. Jesteś ciężko pomylony, sev! Boję się, że tego już nie da się wyleczyć...
   Niebezpieczny, beznadziejny przypadek skrajnego oszołoma! Tak też wcześniej podejrzewałem - stąd moja " prowokacja tematyczna ".
   Stanisław

   Usuń
  3. Czy ktoś zna jakąś skuteczną modlitwę w intencji oszołomów? Spróbuję ją odmówić za " seva ". Może pomoże, bo czynię to wyjątkowo rzadko:)))

   Usuń
 81. Czy Władzia nie zasługiwała na miłość kobiety ? A ile jest takich kobiet uwięzionych w ciałach mężczyzn ? Ot NATURA !!!

  OdpowiedzUsuń
 82. https://www.youtube.com/watch?v=LaThmnJarf0&feature=youtu.be

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Każdą seksualność można sprowadzić do dewiacji... jeśli się krzywdzi drugą osobę. Czy niejeden mąż bijący okrutnie swoją żonę, znęcający się psychicznie następnie ją gwałci... bo taki zestaw zachowań akurat go seksualnie kręci... jest OK ?

   Usuń