1

1

poniedziałek, 30 stycznia 2017

Domini canes u władzy591 komentarzy:

 1. Działajcie, zaraz wypuścimy naszych wojowników jezuitów i narodowców, będziecie uciekać gdzie pieprz rośnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy największy autorytet kościoła relugii rzymsko-katolickiej Jezus to nie jest ten, który powiedział, że drugim najważniejszym prawem niskim jest kochanie bliźnich ?

   Co Watykan z z tego uczynił ?
   Wieki morderstw i nienawiści ...
   Nie czas już z tym skończyć ?

   Usuń
  2. Jezuita i narodowiec
   W jednym rzędzie stali.
   Jeden krzyżem wymachuje,
   Drugi kijem w łeb przywali...

   Doborowe towarzycho " wzajemnej adoracji ": klecha i narodowiec, prawda wulga?
   Stanisław

   Usuń
  3. do- Krzysztof Wulga..."wpuścimy naszych wojowników jezuitów.. I co, chcielibyście znów mordować, palić żywcem, wieszać? Tak wam każe wasz bóg? Nasz Bóg, Bóg ludzi świadomych jest miłością, jest w każdym z nas. I nie potrzebujemy już watykańskich pośredników, którzy panoszyli się i zastraszali ludzi od wieków. Potrzebny jest tylko taki pomocnik, jak Pan Krzysztof, i coraz więcej mu podobnych świadomych ludzi, którzy wskażą drogę, podpowiedzą gdzie szukać prawdy. Jezus też mówił- "...zdobywajcie wiedzę... Prawda was wyzwoli... A kto chce chodzić do kościoła - proszę bardzo, ale ja nie wyrażam zgody na płacenie na nich z moich podatków, ani też na panoszenie się ich wstrętnej "nauki" w szkołach i w przedszkolach. A tak na marginesie- nie myślałam, że nawet w przedszkolu zobaczę wielki krzyż. Aż mną zatrzęsło. A więc panie KW,nie będziesz pan narzucał nikomu jak ma wierzyć w Boga.Ale i ja panu nie bronię chodzić do kościoła.

   Usuń
  4. DO NOWYCH CZYTELNIKÓW FORUM - niech wiedzą że,
   Krzystof Wulga to jak się już raz przyznał ksiądz lub brat zakonny. Jego nick to pochodna łacińskiego słowa, w polskim tłumaczeniu - zwyczajny. Może to być, także pochodna od nazwy pierwszej kompletnie zafałszowanej biblii. Pierwszego jej tłumaczenia na łacinę. VULGATY.
   K. Wulga wypełnia tu, pod różnymi nickami, na tym forum , skrupulatnie, zleconą mu misję hejtera. Jednakże z jego zachowań i słów, dobrze widać jaki jest na prawdę Kościół Katolicki.

   Usuń
 2. https://www.youtube.com/watch?v=W3Y907G7AfM

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podniecają ciebie, wulga, takie scenki? Cholerny psychopata! Czy w tym twoim kościele, jest choć jeden normalny?
   Stanisław

   Usuń
  2. Polecam obejrzeć film Bone Tomahawk, bardzo mi się podobał, film religijny, główny bohater jest bardzo wierzący.

   Usuń
 3. To właśnie będą męki piekielne, tam według Pisma będzie płacz i zgrzytanie zębów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To zależy jakie kto - pisma czyta! W/g tych, które ja czytam - pilnie potrzebujesz opieki psychiatrycznej! Stanisław

   Usuń
 4. @Mazak

  Pamiętaj jedynie, że watykańscy księża to potomkowie faryzeuszy i uczonych w piśmie.
  Tam według Jezusa się oni znajdą ...
  I CI KTÓRYCH PROWADZĄ ...

  OdpowiedzUsuń
 5. Z życia kościoła bardzo świętego. Narzędzia perswazji, poświęcone i używane, w imieniu boga...
  Koło — było popularne we Francji i w Niemczech. Łamanie kołem było śmiercią w mękach i przypominało ukrzyżowanie. Skazanego doprowadzano na szafot, tam zdzierano z niego odzież, następnie przywiązywano do koła leżącego na szafocie, rozciągając go pomiędzy szprychami a piastą. Kat przystępował do tłuczenia żelaznym drągiem tak, aby kolejno łamać kości ofiary. Sprawny kat potrafił tego dokonać, nie naruszając skóry. Następnie koło ustawiano pionowo, by zgromadzony tłum mógł lepiej obserwować agonię skazańca. Gdy ofiara od zadanych ciosów nie zmarła, kat kończył jej mękę kilkoma uderzeniami w klatkę piersiową. Niekiedy katusze potęgowano, tocząc koło poprzez płomienie lub ostre kolce.
  Przyrząd do miażdżenia kciuka — narzędzie, którym miażdżono kciuk tak sprawnie, jak miażdży się orzech w dziadku do orzechów. Zbudowane było z dwóch żelaznych płyt połączonych śrubami, a powierzchnia ich była naszpikowana guzami.
  Wahadło Judasza — skazańca podwieszano na słupie na skrępowanych rękach, a następnie sadzano na przyrządzie w kształcie stożka, który rozrywał narządy wewnętrzne.
  Zgniatacz czaszki — zwany też w Polsce pomorską czapką. Składał się z misy w kształcie czapki połączonej ze śrubą. Misę tę zakładano na głowę, a podbródek umieszczano na żelaznym pręcie osadzanym na obręczy zaciskającej szyję. Pokręcanie śrubą powodowało uścisk głowy i powolne jej zgniatanie, pręt zaś wbijał się w kość podbródkową.
  Widełki heretyków — składały się z żelaznej obręczy zakładanej na szyję torturowanej osoby i krótkiego pręta zakończonego z dwóch stron ostrymi kolcami. Pręt ten wdzierał się w gardło i mostek ofiary.
  Szczypce — to obcęgi, które służyły do szarpania części ciała, takich jak nosy, palce rąk i nóg. Rozpalano je nad ogniem i przykładano do części ciała, którą następnie przy ich pomocy wyrywano.
  Gruszka — metalowy przyrząd przypominający gumową gruszkę do lewatywy, zaopatrzony w specjalną śrubę, która powodowała zwiększenie jego rozmiarów. Często posiadał on specjalne kolce. Gruszkę stosowano doustnie, dopochwowo (tak torturowano czarownice oskarżone o seksualne kontakty z diabłem) i doodbytniczo.
  Ruszt — to tortura przypiekania ogniem. Torturowana, zakuta w kajdany osoba umieszczana była na ażurowym, żelaznym łożu. Jej ciało natłuszczano, a następnie rozpalano pod łożem ogień. Przypiekanie zaczynano od nóg. Gdy mięso zaczynało odpadać od kości, oprawcy obcęgami wyrywali poszczególne części ciała...

  W imię boga, w imię miłości do bliżniego, w imię zbawienia ...
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
 6. Jakie to musiało być podniecające dla starych dziadków z inkwizycji wpychać w pochwy młodym dziewczynom gruszki lub młodym chłopcom z dyndającymi jajeczkami w odbyt a potem patrzeć jak z dupy robią się 2 półdupki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. DO NOWYCH CZYTELNIKÓW FORUM - niech wiedzą że,
   Krzystof Wulga to jak się już raz przyznał ksiądz lub brat zakonny. Jego nick to pochodna łacińskiego słowa, w polskim tłumaczeniu - zwyczajny. Może to być, także pochodna od nazwy pierwszej kompletnie zafałszowanej biblii. Pierwszego jej tłumaczenia na łacinę. VULGATY.
   K. Wulga wypełnia tu, pod różnymi nickami, na tym forum , skrupulatnie, zleconą mu misję hejtera. Jednakże z jego zachowań i słów, dobrze widać jaki jest na prawdę Kościół Katolicki.

   Usuń
 7. Już sam kształt takiej gruchy jest mistyczny
  http://filing.pl/wp-content/uploads/2014/05/filing_images_5a36dedd4bea.jpg

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Mazak

   Tak myślałem, że Cię to podnieci. Jako typowy produkt kk ani przez sekundę nie pomyskales ...

   BOGA TYM ROZRYWALI ...

   Twoi bracia i siostry. Poprzednik Twojego proboszcza ...

   Jeśli pomyslisz przez sekundę ... będziesz wiedział KIM SĄ księża watykanscy ...
   W jakiego Boga wierzą i co by zrobili Jezusowi ...

   Usuń
 8. Rozrywali czarownice paktujące uprawiające seks z kozłami! takim sie należało
  https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/50/88/d8/5088d88fccdeba607a5560f9f9eb3dd7.jpg

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Będziecie się smażyć w piekle za walkę z kościołem, który głosi dobro, nie pali już czarownic, a płacicie na kościół sprawiedliwie, bo napisane jest, że według waszej miary będziecie sądzeni, a wy mierzycie odpowiedzialnością zbiorowo, uważacie, że watykańscy księża to potomkowie faryzeuszy, inkwizycji, to i zbiorowo płacicie i konkordat też zbiorowo będzie trwał wieki, aż do skończenia świata.

   Usuń
  2. He he ...
   Czuję, że przełożeni skopali Ci tyłek za poparcie Stowarzyszenia Polska Laicka w zakresie finansowania kościoła tylko przez wiernych.
   Ale nie przejmuj się ... nie mają nikogo lepszego do takiej pracy :-)))

   Usuń
 9. Całowanie biskupa w D... nie zbawia. Oto prawda, która powinna być wypisana nad wejściem do budynku zwanego Kościołem Katolickim. Niestety zaczadzenie Polaków trwa w najlepsze...:(

  OdpowiedzUsuń
 10. Nadchodzi dzień sądu, 2017 będzie przełomowy, módlcie się dużo, chodźcie do kościoła, przyjmujcie kolędę, nie mieszajcie się w praktyki okultystyczne aby demony nie przejęły waszych dusz, one niby w czymś pomogą a potem 10 razy zaszkodzą w czymś innym.

  OdpowiedzUsuń
 11. @Mazak

  He he ...
  Od czasu gdy Jezus się pomylił w określaniu czasu przyjścia "królestwa niebieskiego" nikomu nie wierzę gdy to prorokuje :-)))

  W bibli jest to świetnie ujęte.
  Gdy przyjdzie ... to będzie.

  A w kwesti bożków to faktycznie warto się zastanowić PO CO Konstantyn sfalszowal 10 przykazań Mojżesza tworząc religię rzymsko-katolicka :-)))

  OdpowiedzUsuń
 12. Warto się zastanowić, czemu w tak złym, okrutnym i zbrodniczym kościele dochodzi do objawień, uzdrowień, lewitacji, bilokacji itd. czemu przedstawiciele tego kościoła mają władze nad demonami które wypędzają podczas Mszy o uwolnienie lub egzorcyzmów i czy gdyby kościół był taki zły siły wyższe chciałyby mieć z nim cokolwiek wspólnego i czemu już dawno go nie opuściły i nie zamknęły swoich cudownych mocy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cóż ...
   Nie czytasz biblii ...

   Szatan ma moc tu na ziemi.
   Wszetecznica babilońska miała długo władza nad ziemską władzą (Pis) Ale w końcu upadnie.

   Ty i ja przerzucamy się słowami ... trochę bez sensu.

   Po prostu ZOBACZYMY co będzie.

   Dla mnie jest ważne, że w kościele nie ma żywego Boga.
   Dla mnie jest gdzie indziej. Więc i zbawienia jest gdzie indziej ...

   Reszta to tylko zabawa :-)))
   "Uzdrawialiśmy w Twoim imieniu ...
   JA WAS nie znam"

   Usuń
 13. A dla mnie jest ważne, że w kościele jest żywy Bóg. Można chodzić do kościoła, przyjmować sakramenty, chrzcić dzieci i wypełniać naukę Jezusa, to się w niczym nie kłóci. Pewnie, że zabawa, dlatego czekam na jakieś filmiki z Krzysztofem bo zawsze z nich jest ubaw. Ja to wiem, że wyjdzie wam z tego dupa, ale byleby było dużo śmiechu bo śmiech to zdrowie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. DO NOWYCH CZYTELNIKÓW FORUM - niech wiedzą że,
   Krzystof Wulga to jak się już raz przyznał ksiądz lub brat zakonny. Jego nick to pochodna łacińskiego słowa, w polskim tłumaczeniu - zwyczajny. Może to być, także pochodna od nazwy pierwszej kompletnie zafałszowanej biblii. Pierwszego jej tłumaczenia na łacinę. VULGATY.
   K. Wulga wypełnia tu, pod różnymi nickami, na tym forum , skrupulatnie, zleconą mu misję hejtera. Jednakże z jego zachowań i słów, dobrze widać jaki jest na prawdę Kościół Katolicki.

   Usuń
 14. "... wypełniać naukę Jezusa,..." K.W.

  No już dawno się tak qwa nie uśmiałem hahahahahahahahahaha
  Te tzw. sakramenty, chrzest dzieci, właśnie kłóci się najbardziej, bo Jezus niczego takiego nie nakazywał wypełniać i wielu innych przypisywanych mu rzeczy, łącznie z tworzeniem jakiegokolwiek kościoła w sensie instytucjonalnym.

  OdpowiedzUsuń
 15. No to co, że nie kazał, działa w nim więc pewnie jest zadowolony, że ludzie stworzyli instytucje kościoła. Jakby nie był to by zakręcił kurek z cudami, albo objawił by się i powiedział, że nie chce kościoła instytucjonalnego. Objawień wiele a w żadnym z nich ta kwestia nie była poruszona.

  OdpowiedzUsuń
 16. Boże,że tak już powiem , jakiś ty głupi.

  OdpowiedzUsuń
 17. Chyba ten "kurek z cudami" zwalił coi się łeb, stąd pomieszało się w łepetynce. I takim "cudem" jeszcze coś jedynie bredzisz.

  OdpowiedzUsuń
 18. Głupiś, objawień było wiele i w nich była mowa aby modlić się za kapłanów, czyli Jezus akceptuje kościół grzeszny i wcale nie chce jego rozwiązania a modlitwy, jeśli kapłani są źli to nie znaczy, że trzeba rozwiązywać kościół tylko się modlić, stąd Krzysztof mógłby zorganizować spotkania modlitewne, mógłby nawet sam je prowadzić, w intencji dobrych pasterzy kościoła i zasługi w niebie by miał i dobru ogólnemu by się przysłużył.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Biorąc przykład z " wypowiedzi " czołowego księcia ciemności - niejakiego Głodzia, zwanego flaszką, powiem ci, Krzysio:
   SPIERDALAJ !!!!
   Stanisław


   Arcybiskup Głódź do fotografa: Spierdalaj! - Polska - Newsweek.pl
   www.newsweek.pl/.../arcybiskup-glodz-do-fotografa-spierdalaj-,artykuly..

   Usuń
  2. Dobrze mu powiedział, kultura wymaga najpierw zapytania się o zgodę.

   Usuń
  3. Niech się pan fotograf cieszy, że Natanka nie nagrywał https://www.youtube.com/watch?v=f84pXeXVhgs

   Usuń
  4. @Krzysztof Wulga

   A potrafisz w tym filmiku znaleźć Jezusa ?

   Synu kościoła rzymskiego ?

   Usuń
  5. Tu macie opis tego co czeka po śmierci
   http://www.fronda.pl/a/ksiadz-ktory-widzial-niebo-pieklo-i-czysciec,50845.html

   Usuń
  6. A tu słowo Ojca Świętego o świętości Kościoła z którym walczycie http://www.deon.pl/religia/serwis-papieski/dokumenty/katechezy-audiencje/art,19,papiez-franciszek-swiety-kosciol-grzesznikow.html

   Usuń
  7. Sorry ...

   Ja się pytam o Twoje osobiste przeżycia ... nie o filmiki i myśli z YT. O umysł Twój własny ...

   Usuń
  8. A rozumu on ci - pozbawiony...
   Został mu wydłubany, pastorałem, przez lewe ucho...
   Zaiste, powiadam wam, że nie umysł, nie zakazane myślenie, acz ślepe posłuszeństwo i powtarzanie zadanych wersetów - zaprowadzić was może, do chwały wiecznej...
   Enter, dla religijnych: amen:)
   Stanisław

   Usuń
  9. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń

  10. „Nie musisz wierzyć w Boga by być dobrym człowiekiem. To tradycyjne wyobrażenie Boga jest w pewnym stopniu przestarzałe. Ktoś może być uduchowionym, ale nie religijnym. Chodzenie do kościoła i dawanie pieniędzy nie jest koniecznością. Dla wielu natura może być kościołem. Wielu najlepszych ludzi w historii nie wierzyło w Boga, a w tym samym czasie najgorsze ludzkie uczynki robione były w Jego imieniu.”

   -Papież Franciszek

   Papież Franciszek: Państwa muszą być laickie. Wyznaniowe kończą źle.
   Zdaniem papieża Franciszka państwa wyznaniowe są „sprzeczne z historią”, a tylko laickie mogą gwarantować religii wolność.

   Wbij sobie Mazak do zakutego łba co mówi twój katolicki guru. Pieczyński jedynie chce zrealizować to, co mówi sam papież,Polska ma być LAICKA. Chcesz wierzyć?, to sobie wierz ,chcesz się modlić?, to się módl, chcesz chodzić do kościoła?, to sobie chodź, chcesz tego wszystkiego?, to sobie sam na to płać.To twoja prywatna sprawa i wszystkich takich jak ty, nawet jeżeli was jest parę milionów, tym łatwiej powinno wam być to utrzymywać za wasze własne pieniądze. Na zasadzie dobrowolności.
   Państwo ma inne ważniejsze wydatki."Państwa wyznaniowe źle kończą".Amen, a zasadniczo powinno być Amon.

   Usuń
  11. Jacy wy religijni, nawet Ojca Świętego cytują, o wilki w owczej skórze, pod przykrywką laickości chcecie walczyć z kościołem, stawiać przed sąd Papieża, zamykać seminaria, kościół to samo zło, już nawet chcę kontrolować sny, ciekawe czy Krzysztof znalazł prawnika do wytoczenia procesu kościołowi, żałuję, że Polska nie jest wyznaniowa i się za was solidnie nie weźmie https://www.youtube.com/watch?v=R6r6armimdE

   Usuń
  12. Problem w tym, że duszy nie da się wziąć nikomu.

   Usuń
  13. Otwierając ten " link ", jak i poprzedni, zapodany przez wulgę, wnioskuję, że z niego:
   Psychopatyczny, kliniczny wręcz przykład dewianta, niebezpiecznego, sycącego się torturami, ociekającego krwią, kato-wolskiego szaleńca!
   Powinno się go leczyć, w systemie zamkniętym, chroniąc zdrowe społeczeństwo przed zagrożeniem, jakie wywołuje! Chodzi mi o TEN link:
   https://www.youtube.com/watch?v=R6r6armimdE

   Stanisław

   Usuń
  14. Ech ...
   Ale jest inny problem. Duszę (świadomość) można uwięzić. Robi się to wbudowujac w ego odpowiednie programy. Programy wgrywa się w procesie wychowania w wieku dziecięcym.
   Księża jako potomkowie faryzeuszy robią to perfekcyjnie. Tysiąclecie doświadczeń.

   Program można łatwo rozpoznać. Wystarczy sobie powiedzieć "pójdziesz do piekła". Jeśli pojawi się w nas lęk to oznacza, że program działa.

   Niestety usunąć go jest trudno.

   Stowarzyszenie Polska Laicka powstało między innymi w tym celu by pomóc innym pozbyć się programów kościelnych z ego ... a tym samym UWOLNIĆ DUSZE Polaków !

   Chcemy by Polacy byli WOLNI !


   Usuń
  15. Właśnie powyżej pisałam o duszy uwolnionej.

   Usuń
  16. Przepraszam ...

   Rozmowa jest mało konkretną bo ja nie patrzę co Mazak podrzuca. Nie wiem co było pod tym linkiem.

   Patrzę na Mazaka. Na jego rozbuchane strachem ego.
   To też charakterystyczny objaw egotycznego umysłu wykształconego w naszym społeczeństwie. To ego zamula mu duszę i już nie widzi ani siebie ani Boga.

   @Mazaku
   Jeśli czujesz że nie jesteś zbawiony to obudź swoją świadomość ... poczytaj biblię zamiast siedzieć w Internecie.

   Usuń
  17. nadchodzi koniec
   http://astroweb.pl/pl/przepowiednie-2017/

   Usuń
  18. Ech ...
   @Mazak ... znowu buszowales w Internecie zamiast czytać biblię.

   By Cię zachęcić ... to jeśli przeczytasz jakiś fragment to daj znać, wyjaśnię Ci o co tam chodzi :-)))

   Usuń
  19. Problem w tym, że źle interpretujesz Biblię, jesteś typowym New Agem, nie podobają się wam nauki kościoła dotyczące seksualności człowieka, aborcji, homoseksualizmu i na siłę wymyślacie własne drogi duchowe, które prowadzą do szatana a nie do Boga, tymczasem Bóg działa w swoim kościele także przez znaki które nam daje, wy to odrzucacie tworząc własne Biblię, przypisując kościołowi fałszerstwo jak choćby 2 przykazanie a to wynika albo z głupoty a bardziej pewnie z przywiązania do przyjemności tego świata. Jak chcesz poznać dobrą interpretacje słów które wydaje ci się, że rozumiesz to mogę wyjaśnić.

   Usuń
  20. Wulga!
   Mam gdzieś twój " kościół "!
   Jeśli nie widzisz, że to mafia, towarzystwo wzajemnej, zbrodniczej adoracji - to twój problem!
   " Nauczanie" kościelnych ma się tak do nauczania jak gumiaki do surduta. Co kościelne, mogą wiedzieć o seksualności, rodzinie, gamoniu?
   Przecież ślubują " czystość "!
   Co wiedzą o homoseksualiżmie, oprócz tego, że u nich: co drugi to homoseksualista lub pedofil.
   Natura wyposażyła nas w mózgi, najbardziej skomplikowane komputery jakie istnieją - nie po to, żeby ograniczać ich używanie.
   Dla kościelnych najlepiej byłoby, żeby mózgi zastąpić prymitywnymi kodami paskowymi, w sam raz do tego, żeby zapamiętać paręnaście modlitw i ich nakazów-zakazów!
   Mafia, kłamliwa, obleśna, zbrodnicza!
   Jeśli cokolwiek, głupcze, chcesz wyjaśniać - to wyjaśnij swoją głupotę. Swoje ogłupienie, infantylizm intelektualny, podatność na zabobony i zamiłowanie do przemocy.
   Wytłumacz baranie, dlaczego podniecają ciebie tortury? Dlaczego " onanizujesz się " przemocą?
   Czy to nie jest właśnie efekt ich " nauczania "?
   Stanisław

   Usuń
  21. Stanisławie, ależ jeśli sumienie ci mówi, że kościół jest zły i nie możesz czynić dobra będąc w kościele to i tak masz szansę być zbawionym według katolików - to mówi Lumen Gentium, problem w tym, że ty masz spaprany mózg nie przez kościół, ale moralnie jesteś bardzo wątpliwy, dopuszczasz np. aborcje na życzenie do 3 miesiąca ciąży i to za to drogi Stanisławie możesz się smażyć w piekle, nie za to, że nie chodzisz do kościoła. Ukrywasz swój zasrany moralnie mózg za krytyką obleśnego według ciebie kościoła, a taką przypowieść o belce w oku to się zna ?

   Usuń
  22. DO NOWYCH CZYTELNIKÓW FORUM - niech wiedzą że,
   Krzystof Wulga to jak się już raz przyznał ksiądz lub brat zakonny. Jego nick to pochodna łacińskiego słowa, w polskim tłumaczeniu - zwyczajny. Może to być, także pochodna od nazwy pierwszej kompletnie zafałszowanej biblii. Pierwszego jej tłumaczenia na łacinę. VULGATY.
   K. Wulga wypełnia tu, pod różnymi nickami, na tym forum , skrupulatnie, zleconą mu misję hejtera. Jednakże z jego zachowań i słów, dobrze widać jaki jest na prawdę Kościół Katolicki.

   Usuń
 19. @Optymalion

  Czy u Ciebie też tak pięknie święci słońce ?

  Myślałem o spotkaniu z Bogdanem 56 w Poznaniu na kawie.
  Dołączył byś ?

  Ty zdaję się gdzieś w okolicy mieszkasz ?

  OdpowiedzUsuń
 20. @Jan
  Jak najchętniej ale drogi kolego nie ma mnie w kraju od lat jestem, jak to się mówi ,gdzieś w Europie.Jedynie Piotr wie gdzie. Dlaczego i po co ,chyba tłumaczyć Ci nie muszę? Ale dzięki za zaproszenie.

  OdpowiedzUsuń
 21. - Wiesz, nasz rabin to święty człowiek, on nawet z aniołami rozmawia
  - Skąd wiesz?
  - Sam mi to opowiadał
  - A jeśli skłamał?
  - Coś ty!? Człowiek, który rozmawia z aniołami miałby kłamać?

  To powyższe, to kwintesencja sensu dyskusji z Krzysztofem Wulgą...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację. Umówmy się zatem - wszyscy, że bełkot durnia, pominiemy milczeniem. Przyznaję, że nie wytrzymałem, ale teraz słowa dotrzymam!
   Liczę na innych:)
   Stanisław

   Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
 22. Tak to bywa Stanisławie, że ci najgłośniej krzyczą na kościół co mają mało wspólnego z naukami Jezusa. I takim zakłamanym New Age jak wy mowie : możecie co najwyżej pocałować nas katolików w dupe.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Mazak

   Biblia
   Ja przyjąłem, że ona ma wyższy priorytet niż kościół rzymski.
   Po prostu uważam, że jeśli chcę prawdziwych słów Boga to muszę szukać w bibli. Dlatego namawialem Cię na czytanie bibli. Nie po to by Ci coś tłumaczyć, tylko po to by Biblia powiedziała coś TOBIE a nie ja czy ksiądz.
   Uważam, że słowa Boga docierają do TEGO kto czyta biblię. Nikt inny nie może Ci wytłumaczyć co tam pisze. Albo rozumiesz biblię, czyli Bóg do Ciebie przemawia przez nią. Albo nie. I nikt Ci w tym nie pomoże.

   Ale Ty uważasz, że ksiądz się lepiej zna na bibli ?
   Ok - To ON jest uczony w piśmie.

   Uważasz, że to nic, że kościół mordował ludzi ?
   Ok - w końcu to było ponad 20 lat temu (Rwanda).

   Nic dla Ciebie nie znaczy "po owocach ich poznacie ?"
   Ok - co za różnicą czy kościół wymordowal 20 czy 200 milionów ludzi.

   Wierzysz w kościół rzymski ?
   Ok - w końcu na YT jest mnóstwo filmikow z cudami kościoła.
   A że jest kościół ewangelicki, prawosławny, protestancki i mnóstwo innych ?
   To nic - TWÓJ jest prawdziwy bo na filmiku demon ryczy za ścianą.

   Sfałszowane 10 przykazań ?
   To nic - Bóg i tak jest nasz.

   Twoja mowa nienawiści mówi sama za siebie a jako syna kościoła mówi co to za kościół.
   Ale nie musisz tego widzieć ... jeśli nie chcesz :-)))


   Usuń
 23. Czytałem Biblie i Ewangelie, przyjmujesz błędnie, że nie rozumiem, a może szerzej katolicy nie rozumieją co piszę w Biblii a Ty jesteś oświecony i ją dobrze znasz, Ty nie rozumiesz Biblii, nie umiesz jej interpretować poprawnie czepiając się szczegółów jak 2 przykazanie czy dzień szabatu, to są drobne sprawy, nie widzisz tego ? Można je prosto wytłumaczyć teologicznie i jest to poprawne rozumowanie zamiast używać ich jako czegoś co wywyższa Ciebie nad te masy błądzących katolików. Tymczasem ważniejszą sprawą są czyny ludzkie, system wartości bo Jezus o tym przede wszystkim mówił, co czynić i tutaj kościół jest wyznacznikiem, drogowskazem a nie własne drogi duchowe które same określają co jest dobre a co złe, kiedy człowiek zerwał owoc w raju to znaczyło to że sam chciał określać co jest dobre a co złe, nie chciał stosować praw Boga i to wy New Age chcecie robić.

  OdpowiedzUsuń
 24. Myślisz że moja wiara to wrzucanie filmików z sieci i ślepo słuchanie księży, dodatkowo dla potwierdzenia swojego poglądu New Age przyrównujesz mnie do katolików, że wszyscy robią tak samo, są ślepymi barankami. Bardzo się mylisz, interesuje się teologia, czytam cytaty Jezusa, sporne partykuły hebrajskie, szukam ich znaczenia w różnych wyznaniach, także znaczeń czysto naukowych w języku hebrajskim, potem porównuje interpretacje słów Jezusa w różnych wyznaniach i SAM w swoim rozumie wybieram, poznaje że interpretacja katolicka jest zgodną z moją, jest prawdziwa. To bardzo ważne bo np. protestanci potrafią za pomocą jednej partykuły w jednym zdaniu Jezusa odrzucić Matkę Bożą, chcą przekonać, że Jezus nie szanował Matki, to szatańskie tłumaczenia - Matka Boża ma zdeptać głowę szatanowi i on Jej nienawidzi, ten kto szuka głęboko to zrozumie i jak ja już Ci powie, że np. protestantyzm jest błędny, Ty tego wszystkiego nie wiesz bo łatwiej Ci założyć że jesteśmy ślepcami a Ty poznałeś prawdziwą naukę Jezusa, ukrywaną przez kościół wiedzę tajemną, to wszystko to machlojki diabła który zwodzi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja ciebie Wulga Mazak już nawet nie czytam. Ogarniając jednak twoje teksty pobieżnie, zapytam poważnie
   CO SĄ WARTE TWOJE OBRONY, SKORO FAKTY POKAZUJĄ, ŻE TO WSZYSTKO CO OD STULECI GENERUJECIE TO JEDNA WIELKA CHUJOZA.

   Usuń
 25. Katolski pierdolec rozwija się dobrze:)))

  http://olsztyn.gosc.pl/doc/3684903.Swiety-na-bol-gardla

  Otóż jest skuteczny lek na ból gardła. Lek pochodzi z wczesnego średniowiecza i świetnie się sprawdza w późno industrialnej epoce. Żeby zadziałał wystarczy pomodlić się do bliżej mi nieznanego Sw Błażeja. „Za jego wstawiennictwem prosimy Boga o zdrowie gardła i o łaskę dobrego korzystania z daru mowy i wszystko mija jak ręką odjąć”. W bardziej skomplikowanych przypadkach kapłan przykłada do bolącego gardła wiernego dwie skrzyżowane świecie i wymawia słowa błogosławieństwa.
  Natomiast w moim ' zadupiu ", operator energetyczny " Energa ", z woli swojego katolskiego zarządu, zawierzyła tenże zarząd, wszystkich pracowników... matce boskiej " gromnicznej ":) Odbyła się uroczysta msza, w Gdańsku, którą poprowadził sam Flaszka-Spierdalaj Głódż.
  " Zawierzenie " tej instytucji -matce od gromnic, wydaje się nieprzypadkowe. Wszak:
  Częste i niczym nie uzasadnione przerwy w dostawie prądu, można sobie rozjaśnić... gromnicami:)
  Wojsko otrzymało odpowiednią instrukcję jak ma wyglądać uczestnictwo tegoż, w uroczystościach religijno-państwowych! To sformułowanie jasno określa rolę religii w państwie, jawnie łamiąc prawo i Konstytucję, w której zapisano: neutralność państwa wobec religii.
  Przywrócenie państwa świeckiego staje się pilną koniecznością, choć ta słuszna i prawna inicjatywa, jest coraz bardziej abstrakcyjna. Wobec zbiorowego skretynienia...
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. P.S.
   Określenie pana biskupa przydomkiem Flaszka- Spierdalaj, wynika z jego wyjątkowego zamiłowania do napojów wyskokowych - co potwierdzają jego bracia w sukienkach. Natomiast drugi człon przydomku, to jego osobista " nauka " - wystosowana do dziennikarza...
   Ja tak brzydko jak pan biskup, staram się nie wyrażać:)))
   Stanisław

   Usuń
 26. "¤ Sopot chciał przyjąć 10 osieroconych dzieciaków z Syrii, z Aleppo. Wystąpił o stosowną zgodę do stosownych organów ŁRzeczpospolitej. Rząd odmówił, argumentując, że w grę wchodzi „zagrożenie bezpieczeństwa”. Wedle resortu wspomnianego wyżej dyletanta Błaszczaka, podstawowym problem przy tej operacji byłoby „ustalenie tożsamości i wyeliminowanie osób, które mogłyby zagrozić bezpieczeństwu Polsku”. Uwaga, chodzi o 5-8 letnie dzieci z Syrii! Najprawdopodobniej zdolne wysadzić państwo Błaszczaka w powietrze. Oto chrześcijańskie miłosierdzie rządzącej hołoty "
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
 27. @Mazak
  " Tymczasem ważniejszą sprawą są czyny ludzkie .... "

  Masz rację ... dlatego wspominam o milionach pomordowanych przez kościół rzymski.
  Znasz takie słowa ?
  "Zabijcie ich wsztstkich Bóg odrożni swoich ?"

  Albo np takie ...
  "Jedną suknię i para sandałów"

  I mnóstwo innych ...

  Hmm ...
  Chcesz zarządzenia rzymskiego cesarza Konstantyna tłumaczyć teologiczne ?
  A po co ?
  Kościół rzymsko-katolicki stworzył cesarz Konstantyn z kilku religi wiec nie ma czego tłumaczyć. Otwierasz biblię, czytasz i patrzysz co mówi kościół i widzisz różnice. Jeśli nie widzisz ... cóż nie musisz nic widzieć :-)))

  He he ...
  Dla Twojej rozrywki jeszcze święto 3 króli ogłoszone przez cesarza rzymskiego Konstantyna :-)))
  Oczywiście w biblii nie ma króli ... ani nawet trzech ... Ale to się da teologicznie wytłumaczyć :-)))

  I mnóstwo innych ....
  Ale nie chce mi się Ciebie zabawiać :-)))

  Cóż ....
  Żydzi śmieją się z religii rzymskiej, wy twierdzicie, że religia protestancka jest fałszywe i tak w kółko ...
  No i za często mówisz, że jestem/jesteśmy z New Age ... nie jestem/jesteśmy.

  OdpowiedzUsuń
 28. @Mazak
  "... kościół jest wyznacznikiem, drogowskazem ..."

  Masz rację ...
  Papież Franciszek:
  "Państwa muszą być laickie. Wyznaniowe kończą źle.
  Zdaniem papieża Franciszka państwa wyznaniowe są „sprzeczne z historią”, a tylko laickie mogą gwarantować religii wolność."

  Cholernie się z tym zgadzam ...

  I z tym też :
  „Nie musisz wierzyć w Boga by być dobrym człowiekiem. To tradycyjne wyobrażenie Boga jest w pewnym stopniu przestarzałe. Ktoś może być uduchowionym, ale nie religijnym. Chodzenie do kościoła i dawanie pieniędzy nie jest koniecznością. Dla wielu natura może być kościołem. Wielu najlepszych ludzi w historii nie wierzyło w Boga, a w tym samym czasie najgorsze ludzkie uczynki robione były w Jego imieniu.”

  - Papież Franciszek

  (Najlepszego @Optymalion :-)))

  OdpowiedzUsuń
 29. Krzysztof Wulga- taki oczytany jesteś widzę. By powiększyć zasób Twej niebywałej wiedzy, proponuję Ci rzucić okiem na książkę Twego guru nieomylnego z Watykanu Josepha Ratzingera vel Benedykta XVI pt " Sól Ziemi" pisze tam wyraźnie kto, kiedy i gdzie założył mafijną instytucję pod nazwą KK. I z całą pewnością nie był to Jezus. Bardzo ciekawie odpowiada na pytanie dlaczego kościół prowadził burdele i takie tam. Gwarantuje że wyjdą Ci na wierzch te zaślepione gały. I udowodnisz sobie i nam że swego tzw Ojca Św masz tam gdzie my czyli głęboko w dupie, gdyż żadnego użytku z tej wiedzy nie zrobisz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. DO NOWYCH CZYTELNIKÓW FORUM - niech wiedzą że,
   Krzystof Wulga to jak się już raz przyznał ksiądz lub brat zakonny. Jego nick to pochodna łacińskiego słowa, w polskim tłumaczeniu - zwyczajny. Może to być, także pochodna od nazwy pierwszej kompletnie zafałszowanej biblii. Pierwszego jej tłumaczenia na łacinę. VULGATY.
   K. Wulga wypełnia tu, pod różnymi nickami, na tym forum , skrupulatnie, zleconą mu misję hejtera. Jednakże z jego zachowań i słów, dobrze widać jaki jest na prawdę Kościół Katolicki.

   Usuń
 30. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 31. Jak to miło, że jesteście tacy religijni polecając książki hierarchów kościoła - jest to bardzo ciekawe dla mnie jeśli ktoś poleca książki ludzi instytucji którą chcę zwalczać, w wolnym czasie pewnie po nią sięgnę. Polska nie jest wyznaniowa, nikt wam nie obetnie głowy za głoszenie swoich poglądów, nawet nie będziecie mniej zarabiać nie będąc katolikami, a wasz guru wojuje przede wszystkim z kościołem katolickim, jego wywiady aż kipią nienawiścią do kościoła, a polska laicka jest tam gdzieś w tle, ostatnio wziął się trochę za laickość ale jeśli ktoś słuchał go wcześniej to nie ma żadnych wątpliwości że nienawidzi kościoła, motywacja jego wynika właśnie z tej nienawiści.

  Pewnie, że nie wszystkie święta mają źródło w Biblii, ale oprócz Biblii jest jeszcze tradycja kościoła, historia 3 króli jest zawarta w Ormiańskiej Ewangelii dzieciństwa, która pochodzi z VI wieku po Chrystusie, nie musi być prawdziwa, to nie jest podstawa wiary a jedynie tradycja, dopełnienie. To są apokryfy, pisma nie uznane za natchnione, a nawet pierwsi chrześcijanie ubogacali wierzenia o apokryfy i nic w tym złego nie widzieli.

  @Jan Kowalski

  Twoje postrzeganie jest bardzo płytkie, aż dziecinne, nie ma czegoś w Biblii a katolicy mają święto = fałszerstwo, nic nie chcesz sprawdzić, nie zadajesz sobie trudu żeby znaleźć odpowiedzi na postawione przez siebie pytania bo tego nie chcesz, mogłoby to zmienić twoje myślenie, mi też nie chcę się dyskutować z taką osobą,

  ten filmik to dobrze przedstawia, patrzysz na 2 kolory i widzisz, że są różne a jak szukam głębiej i poznaje, że są identyczne.

  https://www.youtube.com/watch?v=I0OPNOpU6SY

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ZASTANÓWCIE SIĘ KOMENTATORZY:
   Wulga, prymitywny i infantylny katolski propagandysta, stał się dla Was głównym podmiotem dialogu I ODNIESIENIA, na blogu Człowieka, którego słusznym celem jest: wyrwanie Polski z brudnych, tłustych łap watykańskiego okupanta! Blog ma tytuł:
   " Polska laicka "
   Pachnie mi to wszystko paranoją...
   Może wspólnie z wulgą założycie jakieś kółko różańcowe? Hę?
   Kościół to niereformowalna mafia, zbiorowisko ludzi niemoralnych i dialogowanie z jego przedstawicielem - nie przystoi hasłu: POLSKA LAICKA!!!
   Wulga, paszoł do terlikowskich frondy!
   Stanisław

   Usuń
 32. Zalatujesz Janie New Age na odległość, swojego czasu miałem do czynienia z New Age i ich drogami duchowymi, z interpretacją Biblii też przy spotkaniach ze świadkami, przyszli z Biblią bardzo mili a po merytorycznej rozmowie zaczeli wyzywać mnie od gwałcicieli na korytarzu to im zagroziłem, że za pomówienia wzywam policje, więcej nie przyszli, lepiej zajmijcie się tą sektą, zrobicie wiecej dobrego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ZASTANÓWCIE SIĘ KOMENTATORZY:
   Wulga, prymitywny i infantylny katolski propagandysta, stał się dla Was głównym podmiotem dialogu I ODNIESIENIA, na blogu Człowieka, którego słusznym celem jest: wyrwanie Polski z brudnych, tłustych łap watykańskiego okupanta! Blog ma tytuł:
   " Polska laicka "
   Pachnie mi to wszystko paranoją...
   Może wspólnie z wulgą założycie jakieś kółko różańcowe? Hę?
   Kościół to niereformowalna mafia, zbiorowisko ludzi niemoralnych i dialogowanie z jego przedstawicielem - nie przystoi hasłu: POLSKA LAICKA!!!
   Wulga, paszoł do terlikowskich frondy!
   Stanisław

   Usuń
  2. Zalatujesz Janie New Age pisze ksiądz Wulga. Ja ci grzecznie odpowiem za mojego przyjaciela.No i chuj z tego, że zalatuje

   Usuń
 33. " Zastraszanie nas nabiera rozpędu. Gwarantem bezkarności tego rządu jest kościół katolicki i proste przełożenie; żadna zbrodnia kościoła nie została ukarana, każde zawłaszczenie ziemi i włości narodu jest bezkarne, gwałty na dzieciach również. Kościół może wszystko, nikt nie postawi hierarchów przed sądem. Skoro kościół jest bezkarny, to rząd pod opieką tego kościoła też jest bezkarny. Jeżeli nie usuniemy kościoła z życia publicznego i nie rozwiążemy układu z Watykanem nie widzę przyszłości dla narodu polskiego " !!!!!
  - Krzysztof Pieczyński
  Nad tymi, jakże słusznymi słowami naszego Gospodarza - powinniśmy się zastanowić. " Dyskusje " z wulgą - to " pogadajec do jajec "!
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
 34. Stanisław

  Według mnie Krzysztof Wulga to ksiądz.

  Krzysztof Wulga

  Nie jesteś mądry tylko dlatego że klękają przed Tobą głupcy!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. DO NOWYCH CZYTELNIKÓW FORUM - niech wiedzą że,
   Krzystof Wulga to jak się już raz przyznał ksiądz lub brat zakonny. Jego nick to pochodna łacińskiego słowa, w polskim tłumaczeniu - zwyczajny. Może to być, także pochodna od nazwy pierwszej kompletnie zafałszowanej biblii. Pierwszego jej tłumaczenia na łacinę. VULGATY.
   K. Wulga wypełnia tu, pod różnymi nickami, na tym forum , skrupulatnie, zleconą mu misję hejtera. Jednakże z jego zachowań i słów, dobrze widać jaki jest na prawdę Kościół Katolicki.

   Usuń
 35. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 36. @Stanisław

  Spokojnie Panie Stanisławie to tylko Internet ...
  Prawdziwe intencje wychodzą w działaniu. Jak już pisałam jestem członkiem Stowarzyszenia Polska Laicka i wspieram ją !

  OdpowiedzUsuń
 37. @Ryszard Urbanek

  Według mnie to zakonnicy, chyba jezuici. Co najmniej dwóch z tego co myślę :-)))

  Ale wyzywać ludzi nie jest konieczne. Jak twierdzi Krzysztof Pieczyński o TO właśnie chodzi kościołowi ... o podział na oni i my. Wszyscy jesteśmy Polakami i katolicy i protestanci i muzułmanie i inni. Według mnie po prostu większości brak świadomości by zobaczyć JEDNOŚĆ nas wszystkich.

  Jestem skłonny stwierdzić, że WSZYSTKIE problemy wynikają z JEDNEJ rzeczy ...
  braku świadomości :-)))

  OdpowiedzUsuń
 38. @Krzysztof Wulga

  Polecamy biblię i inne książki bo wierni kościoła ich nie czytają wobec tego o zrozumieniu nie ma co mówić.
  Jest to jeden z naszych zarzutów do kościoła, że stara się trzymać ludzi w nieświadomości.
  Z histori ... kościół palił tlumaczacych i drukujących biblię !
  Fajne nie ?

  Na szczęście w biblii Bóg stwierdził, że zawiedli go "uczeni w piśmie" i powstanie ksiazka którą KAŻDY będzie mógł przeczytać i DOWIEDZIEĆ się co chce od NIEGO Bóg ...
  Dotrzymał słowa wbrew działaniom kościoła :-)))
  Bóg jest fajny :-)))

  ---

  Co się będzie dalej działo ... zobaczymy :-)))

  Natomiast Krzysztof Pieczyński świetnie się rozwija. Prowadzą go fajne energie :-)))
  Idzie w naprawdę cudownym kierunku :-)))

  Z tym, że nie masz racji, że napędza go nienawiść. Kto dobrze go posłuchał wie, że podstawą jest rozwój osobisty. Kościół mu wyszedł jako wielka blokada i wykorzystywanie Polaków przez poddanych Watykanu. Podjął wyzwanie by znieść tą blokadę ...
  I tyle :-)))

  Ty za to jesteś mocno ostry, napięty a przez to nie widzisz nic poza nienawiścią :-)))
  Idzie wiosna, macie tam jakiś park, usiądź pod drzewem, nie myśl o niczym, patrz na piękne kwiaty i odpręż się ... żołnierzu :-)))

  Nie ma nic złego w tym, że kościół obrasta zewnętrznością. Źle jest gdy kościół twierdzi, że to Bóg tak chce a na dodatek usprawiedliwiają tym swoje matactwa, chciwość i mordersrwa.
  Oczywiście, prawda idzie w kąt ...

  Pewnie tego nie zrozumiesz ale właśnie dlatego na świecie jest tyle cierpienia i NIEWOLI ...

  ---
  Używasz 'new age' jak 'apage satanas' ale ... Twoje prawo :-)))

  Opisujesz ludzi za wychowanie których odpowiada kościół. W końcu 90% to katolicy. Również katoliczki dokonują aborcji ... nikt na To nie zwraca uwagi. To też zarzut wobec kościoła. Zagubili prawdę i chcą miłość narzucić prawem ... śmieszne, nie :-)))

  ---
  Nie musisz ze mną rozmawiać, pozwól żeby wrócił tu Mazak. On jest fajny. Pokochałam go jak ... brata.

  ---
  To nie jest miejsce do dyskusji o mnie i mojej duchowości. Możemy pogadać o duchowości Krzysztofa Pieczyńskiego. On zaszedl dużo dalej :-)))

  OdpowiedzUsuń
 39. "Jestem skłonny stwierdzić, że WSZYSTKIE problemy wynikają z JEDNEJ rzeczy ...
  braku świadomości :-)))" napisał Janek

  Otóż to ,otóż to! Tylko powiedz mi czego wynikiem, czego powodem ,jest jej brak? Nie ma skutku bez przyczyny!?
  "Byt określa świadomość" jak na razie nikt nie udowodnił ,że jest odwrotnie pomimo ,że wielu tak twierdzi nie potrafiąc tego w żaden sposób poza ich osobistą wiarą, potwierdzić, udowodnić. Jeśli wiara nie wymaga żadnych dowodów ,to krasnoludki są na świecie , bo dla przykładu ,ja tak twierdzę, i wymagam ślepej wiary w nie. OK? Gotów jestem rozpętać wespół z podobnie mi wierzącymi , uzbrojonymi po zęby, śmiercionośną nagonkę na wszystkich , którzy nie ugną się przed tym i nie przyjmą krasnoludków jako stworzycieli i bogów tego świata. Pasuje?
  A tak to było prawie z każdą religią , u podstaw której stał strach przed śmiercią wobec niezgody na dyktat silniejszych i lepiej uzbrojonych z czasem, co zrozumiałe, coraz liczniejszych. Należy przyjrzeć się dokładnie całej historii pisanej ludzkości ,tak było na wszystkich kontynentach ,no może z wyłączeniem Australii, Aborygeni nie wytworzyli jak mi wiadomo jakichś trwałych stosunków hierarchicznych między ludźmi.
  "Nie można oderwać myśli od materii, która myśli", napisał klasyk. Zna ktoś kogoś, kto jest to wstanie ,oprócz dywagacji filozoficzno-spirytystyczno-sofizmatyczn0-spekulacyjnych, racjonalnie obalić?
  Do myślenia potrzebny jest jest mózg ,nie mówiąc już o człowieku.
  Na razie obracamy się dookoła siebie, niczym pies goniący własny ogon. Co oznaczać może ,że faktycznie ruch obrotowy w świecie ma jakieś istotne znaczenie. Świadomość jest funkcją mózgu i tylko on jest jej twórcą i siedliskiem jednocześnie. A więc jak dla nas ludzi biologia jest najistotniejsza. Dopiero po tem możemy zabierać się inne problemy, których mogłoby nie być gdyby patologia tego organu ich nie generowała.
  Jak to się mówi ,inteligentny zawsze znajdzie wyjście w sytuacji ,(ale), do której mądry by nie dopuścił.
  Tak,że ,wierzcie sobie w co chcecie byle na własny koszt nie zarażając innych swoimi fobiami umysłowymi tzw. "wirusem wiary".
  "Przekonania są niczym ścieżki, którymi chadza bydło. Im częściej po nich chodzimy, tym bardziej nam odpowiadają." R.Brodie

  OdpowiedzUsuń
 40. @Opty ...

  Jak zawsze masz racje :-)))

  OdpowiedzUsuń
 41. Nie jestem księdzem i rozumiem swoją religię, są katolicy którzy czytają różne książki. Dziwię was bo żyjecie w błędnym przekonaniu o głupich, wykorzystywanych przez księży barankach.

  "Opisujesz ludzi za wychowanie których odpowiada kościół. W końcu 90% to katolicy. Również katoliczki dokonują aborcji ... nikt na To nie zwraca uwagi. To też zarzut wobec kościoła. Zagubili prawdę i chcą miłość narzucić prawem ... śmieszne, nie :-)))"

  Śmieszne jest to co piszesz, czynisz zarzut kościołowi który zakazuje aborcji za to, że są wierni którzy tego zakazu nie przestrzegają. Jeśli podobnie rozumujesz interpretując Biblię to nie dziwię się, że błądzisz.

  "Jeśli wiara nie wymaga żadnych dowodów ,to krasnoludki są na świecie , bo dla przykładu ,ja tak twierdzę, i wymagam ślepej wiary w nie. OK?"

  Pisałem wielokrotnie o zjawiskach związanych z wiarą badanych przez naukowców, są to solidne podstawy do odróżnienia wiary katolickiej od np. krasnoludków, ale chory mózg Optymaliona zdaje się odrzuca to z automatu.

  "Do myślenia potrzebny jest jest mózg ,nie mówiąc już o człowieku."

  To czemu nie myślisz ? Czemu zrównujesz wiarę katolicką do wiary w krasnoludki?, masz jakieś podstawy naukowe / przesłanki aby twierdzić, że krasnoludki mogą istnieć ?

  Mam wiele rozrywek w życiu, ale głupota moich rozmówców każe mi czasem coś napisać a moja wiedza pozwala mi na to bez przygotowania, mam takie same pobudki działania jak twierdzicie ma Krzysztof - on ma inne ale i tak tego nie zrozumiecie, obudzenie waszej świadomości.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie jesteś księdzem? Wiemy wiemy. Jak raz się tu przyznałeś to dostałeś wpierdol od swoich zwierzchników. I mieli racje. Głupich naiwniaków to im nie potrzeba. Do roboty Wulgi, Mazaki. Narazie kompromitujecie Watykan. A nie po to was tu obsadzo.

   Usuń
  2. Ale po co te nerwy, doszliśmy do porozumienia, księża bywają pedofilami i ich trzeba ścigać - sam podałem linka, a są i księża zwyczajni i im należy się szacunek, niewolno wszystkich wrzucać do jednego wora.

   Usuń
  3. @Piotr Wróbel

   To nie jest Mazak to ten drugi jezuita.
   Hmm ...
   Jego przełożony, oczytany i myślący. W pewnych kwestiach popiera Stowarzyszenie Polska Laicka :-)))

   Usuń
 42. "Czemu zrównujesz wiarę katolicką do wiary w krasnoludki?, masz jakieś podstawy naukowe / przesłanki aby twierdzić, że krasnoludki mogą istnieć ?" K.W.

  Każda wiara jest tym samym, powodującym to co Staszic(ks.kat.) nazwał głupotą. Każda wiara jest też głupstwem, dlatego że jest brakiem pewności o tym w co się wierzy, bo gdyby się wiedziało nie potrzebna byłaby wiara . Ile razy ja to już tu napisałem , nie wiem. I nic do ciebie nie dociera , bo blokada założona na twój umysł jest spowodowana czynnikami ekologicznymi -biologicznymi, dlatego wiara zagnieździła się tak łatwo .
  Mózgi o patologicznych funkcjach podatne są na takie działania. Każda wiara jest jedynie złudzeniem podyktowanym jak powiedział R.Pirsig ,"Gdy jedna osoba cierpi na urojenia nazywa się to szaleństwem. Gdy wiele osób cierpi na urojenia nazywa się to religią."
  Poza tym zupełnie nie rozumiesz mojego przykładowego "krasnoludstwa", tak one jak I twoja wiara są tym samym- wyjaśniam. W twoim przypadku funkcjonuje jeszcze jedno ,mózg, jego użycie przerosło cię o całe eony lat. Ot, co!
  Czym innym jest wiara w sensie religijnym a czym innym innym w każdym innym razie .Jeśli tego nie rozumiesz, a jak widać że nie, to nie mamy o czym gadać.
  Ty nie posiadasz żadnej wiedzy ,a jedynie to ,co nazwać by można eufemistycznie Wiedzą Fałszywą, śmieciową.
  Żaden naukowiec racjonalista nie zajmuje się wiarą ,bo przedmiot badania jest czystym wymysłem patologicznie działającego mózgu. Nie można zajmować się się przecież "niczym", tym nauka się nie zajmuje. Cała ta twoja wiara jest jednoznaczna z ignorancją.

  "Prawda to kwalifikacja wiedzy,odpowiedniość wiedzy i rzeczy, której ta wiedza dotyczy." Arystoteles

  Prawdy nie można posiąść(jak w u was kat.) ,prawda po prostu JEST. Żadne ludzkie złudzenie nie jest nośnikiem jakiejkolwiek prawdy poza tym ,że jej propagator jest umysłowo upośledzony, "to nie grzech ale wstyd". Co nie jest całkowicie jego winą, bowiem nie wie co taki stan spowodowało. I wtedy braki w wiedzy zapychane są Bogiem i wszystkim tym ,co potem w związku z tym wytworzono i co powoduje tyle nieszczęść ludzkich.

  "Wiara nie jest początkiem, lecz końcem wszelkiej wiedzy."Goethe

  Ludzie wierzący w sensie religijnym, dajmy na to chrześcijanie, niczego innego nie powinni ,jak tylko przestrzegać tego, co im mówi Pismo Święte. Skoro tego nie robią nie są tym czym się mniemają być. Tylko oni nie wiedzą tego , dlaczego nie robią tego ,co wymaga od nich ich religia, dlatego ,że ich wiara jest jedynie powierzchowna wbita do głowy od kołyski przez tak samo obitych umysłowo rodziców ,opiekunów i potem kler i tak w kółko.
  To jest obraz obłędu jakim jest wiara wynikająca z religii jako sposób kontroli systemu nad ludźmi. Wiara to swego rodzaju życiowa łatwizna, na którą nieodporne są umysły leniwe.
  Bo w życiu, życie jest najważniejsze. Trupiarnia jaką jest kościół nic z tym wspólnego niestety nie ma. Krzyż jest oznaką kościoła tylko dlatego ,że zmierza po trupach do celu przez całą swoją kryminalną historię. Nie wyobrażam sobie zmartwychwstania wszystkich tych kościelnych zbrodniarzy ,za zbrodnie które popełniono w imię boże oraz całej tej masy zwiedzionych idiotów tylko dlatego ,że wzbraniali się być rozumnymi.

  ROZUM JEST NAJWIĘKSZYM WROGIEM RELIGII!
  WIERNI STRZEŻCIE SIĘ ROZUMU!

  OdpowiedzUsuń
 43. @Krzysztof Wulga

  Już Ci to tłumacze, najlepiej słowami Krzysztofa Pieczyńskiego Ale nie cytatem ...

  Stan społeczeństwa polskiego, czyli wyzywanie Ciebie, aborcja itd. jest spowodowany przez instytucję która rządzi Polakami przez tysiąc lat.
  Czyli kościół rzymski i księży watykańskich.
  Kiedyś się mówiło, że to zaborcy deprawują naród Polski.

  "Po owocach ich poznacie ... "
  Rozumiem to, dlatego patrzę na to co kościół ROBI a nie na rozważania teologiczne.

  Ty jako 'uczony w piśmie' powinieneś to znać ... Ale innych może zainteresuje :

  "Inkwizycja - O czym nie wie 99% katolików i chrześcijan"

  http://www.himavanti.org/pl/c/artykularnia/inkwizycja-o-czym-nie-wie-99-katolikow-i-chrzescijan

  I maleńki fragmencik :

  "321 r. - Cesarz Konstantyn nakazuje oficjalnie święcić niedziele zamiast dotychczasowej soboty. Dekret Konstantyna brzmi następująco: "Czcigodny dzień Słońca winien być wolny od rozpraw sądowych i od wszelkich zajęć ludności miejskiej; natomiast mieszkańcy wsi mogą w tym dniu swobodnie uprawiać rolę" (Codex Justinianus, III, 12)."

  Może Mazak to przeczyta to wytłumaczę :
  Człowiek zmienia rozkaz Boga.
  Jeśli chcesz się dowiedzieć CO mówi TWÓJ Bóg do CIEBIE ... nie słuchaj księży tylko czytaj biblię.

  OdpowiedzUsuń
 44. "Przekształcenie Polski w państwo prawie-wyznaniowo-religijne.

  To jest fakt, któremu nie da się zaprzeczyć. Nie trzeba tego nawet udowadniać. Z dwóch powodów. Ponieważ to, co możemy napisać nie wystarczy przeciwnikom instytucji kościelnych, ale na pewno urazi ich zwolenników. Warto w tym sporze być co najmniej neutralnym, jednak nie można pozwolić na to, żeby w Polsce zaczęła dominować tylko jedna narracja cywilizacyjno-ideologiczna, dodajmy niestety w jakiejś wyjątkowo lokalnej i zaściankowej odmianie. W istocie niespotykanej w innych „delegaturach”, tej globalnej instytucji. W szczególności szokuje to, jaki część władzy wykazuje serwilizm wobec pewnej – trudno to nazwać inaczej – instytucji w instytucji, posiadającej swoją organizacje w północno-centralnej Polsce. To jest naprawdę fenomen, nawet w historii naszego kraju bardzo unikatowy. Jeżeli na to nałożymy kwestie moralności, w tym problemy światopoglądowe, niedawno jakże bezwzględnie rozpalone przez rządzących to trzeba się bać."

  Reszta tu; https://obserwatorpolityczny.pl/?p=45674

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzeczywiście nie ma co pisać, wielu tych racjonalistów, ateistów po badaniach np relikwii czy historyków nawróciło się na chrześcijaństwo Optymalionie, ale twój mózg tego nie przebrnie jestem pewny :), o inkwizycji paszkwil nie z tej ziemi, źródła z tych co nienawidzili chrześcijaństwa jak choćby Orygen kontra Celsus, gdzie Celsus nie specjalnie lubił katolików a Orygen rozkłada go na łopatki w swojej obronie, naukowcy ostatnio zbadali, że rzeczywiście 2 tyś lat temu doszło do takiego układu planet jaki może już sie nigdy nie powtórzyć - gwiazda betlejemska - tak Optymalionie , Jan traktuje ten paszkwil jako pismo natchnione pewnie :) na równi z Biblią, raz cytuje Biblie i ją wychwala potem podsyła jakiś paszkwil sprzeczny z Biblią - dla mnie stary i nowy testament, nie do zrozumienia, pomieszanie z poplątaniem w waszych głowach.

   Usuń
 45. @ K.W. dedykacja:

  "Nienawiść religijna

  Turystka rzekł do przewodnika:
  -Ma pan rację że czuje się pan dumny ze swojego miasta.
  To,co wywarło we mnie szczególne wrażenie,to liczba kościołów tutaj.
  Z pewnością tutejsi ludzie muszą bardzo kochać boga.

  -No cóż - odparł cynicznie przewodnik-
  Być może kochają boga,ale nie ma najmniejszych wątpliwości,
  że się wzajemnie śmiertelnie nienawidzą."

  Jaki morał z tego wynika?

  OdpowiedzUsuń
 46. Wynika z tego, że twój mózg lubi wierszyki.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @K.W vel Mazak

   Ty tylko wierzysz w Boga, a ja wiem, że istnieje. Mam nadzieję, że zrozumiesz różnicę.

   Usuń
  2. @K.W.
   To nie jest wierszyk, nie wymiguj się od odpowiedzi!!!

   Usuń
  3. Przepraszam za szczerość ale z uwstecznionymi umysłowo nie ma sensu rozmawiać.

   Usuń
  4. No po kiego wdajesz się w gadkę?, znikaj facet stąd i nie zawracaj "uwstecznionym" głowy.

   Usuń
  5. Ale tu uwsteczniony jestes glownie ty :)

   Usuń
  6. Z Pieczyńskim łatwiej byłoby się dogadać niż z tobą, on jeszcze argumenty przyswaja, ty wklejasz jakieś wierszyki, regułki w ogóle jakbyś nie analizował co kto inny mówi, udaj się do specjalisty.

   Usuń
  7. @K.W.

   He he ...
   Ktoś wcześniej się skarżył, że to New Aga obrażają :-)))

   Po miłej rozmowie :-)))

   Usuń
 47. Ja powtarzam ,że "deus sive natura" ,też wiem ,że tak jest, dlaczego?, no bo TAK JEST. Niech ktoś udowodni ,że nie!? W okół nas są tylko same dowody na to ,że natura=bóg.
  Niczego innego nie stwierdził nikt na tym świecie. Nikt nie dowiódł/stwierdził istnienia w realiach "nadprzyrodzoności"! Oczywiście mogą jeszcze istnieć jakieś nam nie znane rzeczy ale gdy je z czasem odkryjemy będą to normalne naturalne rzeczy.Tak było zawsze ,tak jest i będzie. Czym innym jest istnienie a czym innym mówienie o czymś, co nie istnieje. Pisałem już nie raz,że posiadamy mózgi potrafiące stworzyć sens z jego braku.

  Pytanie do Ewy. Wiesz o jakim bogu ,osobowym?, napisz coś więcej proszę.

  OdpowiedzUsuń
 48. @K.W.

  Reasumując :
  Kościół rzymsko-katolicki został stworzony głównie przez rzymian z pewnymi elementami chrześcijaństwa. Niestety tak obrósł zewnetrzniścią, że Boga już w nim nie ma, utonął w powodzi chciwości, matactw i morderstw. Oferuje ludziom tylko puste rytuały. By zapewnić sobie dobrobyt manipuluje w Polsce władzą.

  W związku z tym powinien być rozwiązany !!!

  OdpowiedzUsuń
 49. @Krzysztof Wulga

  P.S.
  Wytłumaczę Ci co z tą biblią.

  W naszej kulturze człowiekiem o największej Miłości jest Jezus. Jego nauki są opisane w bibli wiec Biblia jest dla mnie największym autorytetem. Czytając ją można POCZUĆ/USŁYSZEĆ słowa Boga SKIEROWANE do tego kto ja czyta. Po prostu z całej treści na pewne fragmenty lub całość Twoje serce odpowiada MOCNIEJ oraz pojawia się zrozumienie, świadomość tego co czytasz w odniesieniu do TWOJEGO życia i Ciebie. Z tym, że warto czytać biblię z otwartym sercem i umysłem a po drugie są tylko DWIE strony : Ty i Bóg.
  Interpretacje innych są tylko dla INNYCH.
  Tak Bóg przemawia do mnie i do innych ludzi z którymi o tym rozmawiałem. Oczywiście Bóg przemawia WSZYSTKIMI rzeczami ale niektóre łatwiej a inne trudniej zrozumieć.

  Moje wnioski są proste.
  Jezus to siła jasności.
  Faryzeusze, uczeni w piśmie i kościół jako ich następcy to siły ciemności.
  Oczywiście to ogólne stwierdzenie.
  Można jednak popatrzeć na historię kościoła. Ten tekst, który nazywasz paszkwilem jest faktycznie tendencyjny i PRZECIW kościołowi. Ale to HISTORYCZNE fakty. O większości z nich uczyłem się w szkole. Sobory, inkwizycja, morderstwa, chciwość itd. Stworzyły pewien MODEL księdza watykańskiego, katolika który jest pielęgnowany DO DZISIAJ.

  Weźmy prusy. Najpierw poszedł tam św Wojciech Ale go zabili jak Jezusa. To kościół następnym razem wysłał Krzyrzaków którzy ich po prostu pomordowali.
  I TAK do dzisiaj (Rwanda - 1994).
  Tego watykańskiego MODELU nie da się zmienić. JP II mówił, że to STRASZNIE ciężkie brzemię być papieżem kościoła watykańskiego. Nie mógł udźwignąć ... I to samo z przedostatnim papieżem.

  Podsumowując :
  Jeśli szukasz Boga ...
  Po prostu czytaj biblię z otwartym sercem i umysłem.

  TO właśnie Krzysztof Pieczyński nazywa rozwojem wewnętrznym.
  Przy czym książki są dowolne, niekoniecznie biblia.
  Bóg jest we wszystkim :-)))

  OdpowiedzUsuń
 50. @K.W.

  Popatrz na tytułowy artykuł Krzysztofa Pieczyńskiego ...
  "Psy boga".
  (pod nim piszemy teraz)

  W zbiorze faktów historycznych, które nazwałeś paszkwilem jest coś takiego :

  " 1216 rok - formalnie papież zatwierdził powstający od 1206 roku katolicki zakon dominikanów (psy pańskie) założony w 1216 przez Dominika Guzmána, oparty na naukach Augustyna, którego celem pierwotnym była langwedocka misja nawrócenia lub zlikwidowania Katarów. Zakon powstał w celu likwidacji ruchu albigensów. W późniejszym okresie dominikanie zwykle sprawowali urzędy inkwizytorów, zajmowali się likwidacją mniejszości religijnych i kacerzy. Dominikanie stanowią rodzaj policji religijnej, stą do policji przylgnęła nazwa "psy".

  1222 rok - dominikanie zostali sprowadzeni do Polski przez biskupa krakowskiego Iwo Odrowąża, aby likwidować kacerzy, heretyków oraz pogan. "

  Oczywiście możesz to teologicznie wytłumaczyć, że przyjechali tu by zaprowadzić braterstwo i miłość, czyli po wymordowanie innowierców i podziale ich dóbr pozostali sami bracia rzymsko-katoliccy pelni szczescia i miłości.

  Ale nie o to chodzi. Prawdziwe pytanie jest takie :

  Czy oni od tamtego czasu ZMIENILI regułę ?

  Owszem, powiedzmy, że na razie zabronili im mordować ...
  Ale popatrz na reakcję Mazaka gdy przeczytał i narzędziach tortur. Popatrz jak się podniecał 'mocą' narodowców i jakiegoś ksiedza/zakonnika ...
  (podawał linki)

  Czy oni nie są gotowi by mordować ?
  Wystarczy, że biskup, papież czy ktoś ... rzuci hasło do boju.

  Oczywiście, możesz powiedzieć, że narodowcy to nie kościół. Ale widzisz KTO ich zagrzewa do walki ?
  Wiesz co pisało na klamrach pasów wermachtu ?

  I jak myślisz ...
  CZYM zajmują się dzisiaj dominikanie ?

  OdpowiedzUsuń
 51. @Optymalion

  Jest to tylko mój osobisty punkt widzenia. Za słowem „wiara” stoi czynnik wątpliwości w istnienie czegokolwiek. Przecież jak ktoś coś wie, po co mu wiara w to co wie ?
  Jeśli mówię o Bogu... to posłużę się fragmentem wiersza z 1806 roku Byrona:
  ...
  Żadnej nie szukam dziś kaplicy,
  Obcy sekciarskiej zaciekłości:
  Znam wszechpotęgę twej prawicy-
  Napraw, lecz oszczędź błąd młodości!

  Niech Cię świętoszek czci obiatą,
  Niechaj wzniecają stos przesądy,
  Niech nas kapłani zwodzą na to,
  By mroczne swe utrwalić rządy.

  Chcąc zawrzeć Twórcy moc w ciasnotę
  Gotyckich murów - próżno roim;
  Świątynią Twoją słońce złote,
  Ziemia i niebo domem Twoim.
  .....

  Bóg jest przyrodą, wszechświatem, kosmosem. Spoglądam na ostatnie kilkadziesiąt lat. Gwałtowny rozwój nauki we wszystkich dziedzinach otworzył tysiące drzwi do wiedzy, za którymi pojawiają się następne i następne. Nigdy w przeszłości przyroda nie odsłoniła nam tak wiele „tajemnic” o sobie. Wczorajsze cuda dzisiaj stały się oczywistością. I tak będzie nadal. Jeśli jednak kierować się będziemy tylko wiarą, te drzwi zatrzasną nam się na zawsze, ponieważ nasz rozleniwiony wiarą umysł odda w ręce tajemnice przyrody tym, którym bardzo zależy abyśmy żyli w niewiedzy. Droga do poznania Boga wiedzie przez otwarty umysł i serce, które odrzucają współczesne paradygmaty, które rządzą społecznościami. Żeby BYĆ nie znaczy MIEĆ (patrz bogactwo, kościoły). BYĆ oznacza świadome i nieustające dążenie do poznania... najpierw samego siebie, jako, że jesteśmy niemałą cząstką Wszechświata. Niesamowita kreatywność człowieka i jego niewykorzystane możliwości są dowodem, a dla mnie pewnością na istnienie Boga jako UNIWERSUM.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podoba mi się Twój wpis Ewo, pod warunkiem ,że zmienimy kolejność znaczeń:)
   Przyroda, zależności jakie w niej następują, biologia, zoologia, fizyka, chemia organiczna, Świat, Kosmos, Wszechświat - są bogiem. Dlaczego?
   Ze względu na genialność powiązań. Na przykład takich, że istnienie glonów, jest warunkiem istnienia życia wyższych gatunków. Bo to właśnie glony wytwarzają 1/3 tlenu, którym oddychamy.
   Nawet najmniejszy, najmniej ważny " robak " - ma znaczenie dla ekosystemów, a wyginięcie tegoż może spowodować lawinę nieprzewidywalnych i przykrych wydarzeń...
   Pięknie opisywał to K. Darwin, w dziełach, które były wynikiem kilkudziesięciu lat - wytężonej pracy u podstaw...
   Pracy, której NIKT nie jest w stanie podważyć, a współczesne zdobycze nauki - mogą Jego Teorię, jedynie-uzupełnić.
   Jedynym zwierzęciem, które nie pasuje do ogólno- ziemskiego ładu - jest - niestety - Człowiek!
   Człowiek, który od wieków poszerza swoją ekspansję, niszczy bezmyślnie otaczającą naturę, często dla spełnienia swoich egoistycznych zachcianek. Człowiek: który już nie stanowi elementu powszechnego ładu, a jest: uzurpatorem, niszczycielem i nijak nie wpisuje się w porządek, jaki stworzyła matka Natura.
   Otwarte serca, umysły i wiedza: TAK!
   Podporządkowanie sobie " wszelkiego stworzenia " - NIE! Bo niby dlaczego?
   Świat, który znamy, świat i otaczający nas Kosmos, ograniczony li tylko do naszego Układu Słonecznego, jest już w okresie schyłkowym. Potrwa to jeszcze paręnaście miliardów lat, ale słońce już się starzeje, a jego " reaktor " już " ma z górki ". Pęczniejące słońce pochłonie Ziemię... Co dalej?
   Żeby ludzki gatunek mógł przeżyć, już DZIŚ należy szukać alternatywnych miejsc na zaistnienie...
   Ale... cóż tak daleko wybiegać w przyszłość, gdy: Człowiek, w o wiele bliższym przedziale czasowym - sam się unicestwi!
   W wyniku wojen, krwawych sporów religijnych, których ludzi " wiara " jest " najmojsza "? Który " bóg " - jest najbardziej " wszechmogący ", a który jest tylko podróbką...
   Człowiek, szanowna Ewo - nie zawsze brzmi dumnie! Coraz częściej jest wręcz odwrotnie:)
   Stanisław

   Usuń
 52. Dołączę do dyskusji o Bogu.


  Przypomnę wywiad z Krzysztofem Pieczyńskim. On ma wyobrażenie bogini (woli mówić bogini zamiast bóg) jakby tafla wody ...

  Mam podobne przeżycie jak i Ewa.
  Zagłębiając się w siebie, otwierając się na to co jest we mnie nie doszedłem do Boga a jedynie poczułem przepływ czegoś od niego do mnie. Nazwałem to prawdziwa miłość bo miała wszystkie cechy tego co opisuje św. Paweł w 'Hymnie do miłości'.

  Reszta moich wyobrażeń Boga to teorie, przemyślenia i próby określenia tego "czegoś" nazywanego Bóg :-)))

  ======

  Przyjąłem, ze Bóg to rzeczywistość (realny, materialny swiat) plus myśli i świadomość. Coś podobnego do uniwersum Ewy.

  Od Twojego @Opty Boga-natury różni się właśnie świadomością.
  Bliżej : powiedzmy, że kamień nie ma świadomości w świecie natury. Mój Bóg to świadomość również w kamieniu. Można powiedzieć, że mój Bóg to materia wypełniająca przestrzeń plus świadomość wypełniająca tą samą przestrzeń plus różne rzeczy. Np wymiary Krzysztofa Pieczyńskiego.

  Można to uprościć do "przestrzeni wypełnionej energią" ...
  Bo materia jako taka nie istnieje :-)))
  Materia i energia to to samo :-)))

  Mówiąc językiem religijnym :
  Bóg jest miłością.
  Ma jedną jedyną funkcję : rozprzestrzenia tą miłość.

  Rozprzestrzenianie to inaczej stworzenie. Stworzenie Syna.

  OdpowiedzUsuń
 53. Właśnie religie wmawiają ludziom, że ich " gatunek" - ma prawo podporządkowywać sobie naturę żywą i nieożywioną. Dlatego też, uważam, że właśnie religie, w tym właśnie katolicka, będzie katalizatorem/przyspieszaczem/ szybszej zagłady...
  Marzy mi się / utopijnie / świat bez religii!
  Religie niszczą ludzi, tak jak opium i są właśnie: " opium dla maluczkich " :)
  Dając innym/ religijnym oszołomom-uzurpatorom / niesamowity komfort materialnego istnienia, które - podobno - nie powinno być celem/istotą naszego ziemskiego bytu.
  Religie są do dupy i nie należy ich łączyć za jakąkolwiek ludzką duchowością, która jest udziałem KAŻDEGO, z nas. I trzeba tylko do NIEJ dotrzeć, nie czekając na klesze gotowce, z piekła rodem:)
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
 54. @Stanisław

  Szanuję Twoje zdanie Ale mam troszeczkę inne. W/g mnie WSZYSTKO jest naturą. Człowiek też. To, że nie wiemy PO CO powstał człowiek. Co wnosi do świata nie oznacza, że to "obcy" element. Owszem są teorie, że jesteśmy skonstruowani przez "obcych" Ale jeśli wierzysz w teorię Darwina to jesteśmy jej wynikiem. Owszem, możemy być "ślepym zaułkiem" jak nazywamy dinozaury. Możemy być nawet śmiertelnym dla ziemi ślepym zaułkiem. Ale bezsprzecznie nasza zwierzęcość jest ziemskiego pochodzenia.

  Problem tylko z umysłem i świadomością. Tutaj właśnie pojawia się "coś więcej" niż natura.
  Istnieje mnóstwo teorii CO TO jest to "wiecej", każdy moze sobie wybrać co mu będzie odpowiadać.

  Ja ZACHĘCAM do badania 'własnoręcznie' swojej świadomości i samodzielnego znalezienia odpowiedzi na pytanie :

  KIM JESTEM ?

  W tle na pewno wyjdzie odpowiedź kim jest Bóg :-)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Współczesny człowiek nie jest " efektem końcowym ". Tak jak przez miliony lat podlegał ewolucji, tak i dziś jest jej " niewolnikiem ".
   Zmienia się i doprawdy trudno jest przewidzieć: jakie formy osiągnie za - na przykład - milion lat?
   Po co powstał człowiek? Przypadek? Podobno właśnie przypadek, poparty korzystnymi warunkami niezależnymi - tak wyewoluował nas, współczesnych...
   Można zadać pytania: po co wyewoluował: pies, słoń, dzik, lew, małpy/ naczelne/?
   Jak będą owe gatunki wyglądały w przyszłości?
   Cholera wie...
   A w ogóle: skąd pewność, że ze ssaków, tylko człowiek dysponuje świadomością? Zarozumialstwo?
   Jedno jest pewne:
   Nasza chwila, jakim jest życie, jest tak krótka, że nie jesteśmy w stanie pojąć, że zmianom ewolucyjnym, podlegamy ciągle... Nie jesteśmy też - na pewno - końcowym dziełem enigmatycznego boga.
   Stanisław

   Usuń
 55. Istnienie na Ziemi Człowieka z jego ŚWIADOMOŚCIĄ i poczuciem wolnego wyboru jest najmocniejszym dowodem na istnienie Boga-Bogini jako Uniwersum. Człowiek od zarania wieków nie za bardzo wiedział co z tymi darami zrobić. Niestety narzędzia te wpadały najczęściej (wykorzystując zwierzęcą naturę wg teorii Darwina) w łapy tych najmocniejszych, którzy w sposób zwierzęcy (czyli przy braku ŚWIADOMOŚCI) je wykorzystywali. Dlatego na Ziemi jest tak jak widzimy.
  Jestem też przekonana, że jako gatunek nie jesteśmy sami we Wszechświecie. Zadaniem ŚWIADOMOŚCI mającej wolny wybór jest ewolucja wznosząca ją na wyższe poziomy poznawcze. Nie trudno zauważyć, że każde złe wybory, czyli działanie pozbawione ŚWIADOMOŚCI kończą się katastrofą. Czy mieszkańców Ziemi to czeka ? Myślę, że tak... i to nie pierwszy raz. Śmiem zauważyć, że pomimo tego ŚWIADOMOŚĆ przetrwała. Taniec zacznie się ponownie. Może następnym uda się wznieść się nieco wyżej od naszej cywilizacji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeden błąd logiczny:"...narzędzia te wpadały najczęściej (wykorzystując zwierzęcą naturę wg teorii Darwina) w łapy tych najmocniejszych, którzy w sposób zwierzęcy (czyli przy braku ŚWIADOMOŚCI) je wykorzystywali".
   Jeśli ktoś wykorzystuje narzędzia to czyni to świadomie.
   Goethe rozwiązał ten problem w "Fauście", parafrazując: świadomość może zostać podporządkowana zwierzęcemu instynktowi i wtedy człowiek staje się gorszy od zwierzęcia. Żeby było jaśniej:
   narzędzia to główny element świadomości, zresztą sama tak napisałaś:-)
   Świadomość potrzebuje nośnika = carrier, medium.
   i może przetrwać niezależnie od tego kto ją będzie wykorzystywał.
   KRK też jest na swój sposób takim nośnikiem, jedyne co możemy zrobić to przejąć jego narzędzia i użyć zgodnie z SUMIENIEM, którego KRK nie posiada.

   Usuń
  2. Nie zrozumieliśmy się. Wg mojego skromnego postrzegania ŚWIADOMOŚĆ jest czystym stanem ducha, który zawiera w sobie odpowiedzialność. Jeśli dochodzi do głosu zła wolna wola, wybujałe EGO wówczas traci się ją.

   Jest późno... Trudno mi w tej chwili wytłumaczyć, o co mi chodzi.
   Dobranoc

   Usuń
  3. @Michał Emigrant

   To jest tak, że świat stoi do góry nogami bo nie ma na nim świadomości. Wszyscy żyją z egotycznymi umysłami (zwierzęcymi). Kto jest sprytny (ale nieświadomy) ten potrafi wykorzystać taką sytuację. Np politycy, narodowcy, kościół, korporacje itd. Ale oni są bez świadomości i nawet jakby chcieli to nie potrafią nic dobrego zrobić. Ich działania są z góry skazane na klęskę (katastrofę). Tak jak komunizm i inne rewolucje. Generalnie chcą się nachapać i ustawić świat pod siebie.
   Tylko ktoś majacy świadomość dałby radę zrobić coś NAPRAWDĘ dobrego - Jezus, Budda itd.

   Mam nadzieję, że Krzysztof Pieczyński okaże się wystarczająco świadomy :-)))

   Reasumując :
   Nie ma tu miejsca na tłumaczenie Ale świadomość jest NAJWAŻNIEJSZA !!!

   Usuń
  4. @Ewa,Jan - nie rozumiemy się bo nie ustalacie na początku definicji Świadomości.
   Ewa przyciśnięta do muru zaczyna definiować:
   Wg mojego skromnego postrzegania ŚWIADOMOŚĆ jest czystym stanem ducha, który zawiera w sobie odpowiedzialność.
   Choć wcześniej: Świadomość i poczucie wolnego wyboru jest narzędziem....do czego?
   Z dalszej wypowiedzi Ewy wynika, że do sprawowania władzy.
   Teraz można to połączyć:
   Bo moim skromnym zdaniem: Władza jest nierozerwalnie związana z Odpowiedzialnością.
   Czyli Świadomość jest takim stanem ducha, który
   pozwala na sprawowanie pełnej władzy nad sobą, tym samym stanowi o naszej zdolnością do samoograniczenia, ale aby to było możliwe człowiek musi mieć wiedzę na temat zależności panujących w świecie.
   I teraz przytaczając zdanie Ewy:
   Jeśli dochodzi do głosu zła wolna wola, wybujałe EGO wówczas traci się ją (Świadomość).
   Wg. mnie niezupełnie się traci.
   Np. KRK zachowuje wiedzę o zależnościach, a traci zdolność do samoograniczenia, więc przekierowuje władzę nad sobą na władzę nad innymi - czyli do tego co pisze Jan: "Kto jest sprytny (ale nieświadomy) ten potrafi wykorzystać taką sytuację" - należy dopisać nieświadomy siebie, ale świadomy zależności, które wykorzystuje do władzy nad innymi.
   Czyli ostatecznie jest tylko jedna Świadomość = świadomość własnego ja i zależności w których ono tkwi.
   Gdy mamy taką = pełną świadomość własnego ja - nie dochodzi do głosu zła wola, a ego staje się ograniczone.

   Usuń
  5. @Michał Emigrant

   Przepraszam Cię :-)))
   Za to, że jasno nie piszę ...
   W imieniu Ewy też.

   Po prostu podobny rodzaj rozwoju duchowego powoduje zrozumienie się wzajemne Ale niekoniecznue z kims innym.

   Świadomość - jest czymś co nie można zdefiniować. Dodatkowo słowo to jest podobne do "świadomości normalnej". Czyli jak śpisz lub zemdlejesz to nie masz świadomości normalnej. Jak się obudzisz masz świadomość normalna. Wszyscy ludzie tak żyją.
   Niewielu ludzi dochodzi do świadomości duchowej (tak ją na chwilę nazwijmy). To świadomość siebie i świata. Siebie - to przynajmniej czesciowa odpowiedź na pytanie "kom jesteś ?". Świadomość świata - to przynajmniej czesciowa wiedza, że Ty i świat to, to samo, że świat to FORMY (ciała, kształty) i ŚWIADOMOŚĆ.

   Można tak powiedzieć jak Ty :
   Mając świadomość duchowa - znamy siebie i mechanizmy rządzące światem.
   Więc w konsekwencji możemy coś dobrego zrobić.

   Ktoś, kto nie ma świadomości duchowej żyje tylko w ego, coś jak w świecie zwierzęcym, czyli zna mechanizmy wzajemnego zabijania. Dzięcioł robaka, sokół dzięcioł, człowiek sokoła itd.
   Będąc sprytnym może osiągnąć władzę na tym świecie. Kościół, politycy, korporacje itd.
   Ale nie ma szansy zrobić niczego dobrego bo zna tylko zasady zabijania.

   Stąd jeśli Stowarzyszenie Polska Laicka chce coś dobrego zrobić, MUSI się trzymać poziomu ŚWIADOMOŚCI duchowej.
   Inaczej będzie tylko kolejnym stowarzyszeniem, które przeminie.

   Stąd nie ma po co zabierać narzędzi kościołowi ... to NIE ten poziom.

   My musimy zbudować Polskę TRZYMAJĄC się poziomu świadomości :-)))

   Teraz już jaśniej ...
   Jeszcze raz Cię .... sorry ...
   :-)))

   P.S.
   Tak na marginesie ...
   Droga Jezusa to przejście od świadomości normalnej do świadomości duchowej :-)))

   Usuń
  6. @Jan Kowalski

   Dzięki... O kurcze blade ! Myślę tak samo... .

   Pozdrawiam

   Usuń
  7. Drogi Janie@ dziki za wyjaśnienia...
   Tyko przestrzegam przed zbytnim uproszeniem:"Ktoś, kto nie ma świadomości duchowej żyje tylko w ego, coś jak w świecie zwierzęcym, czyli zna mechanizmy wzajemnego zabijania".
   Gdyby KRK żył tylko w ego to nie byłoby, żadnego problemu - nie zrozumiałeś Goethego.
   Nieograniczone EGO - ale równocześnie świadome mechanizmów zależności (tu nie chodzi tylko o zabijanie) przejmuje kontrolę nad sferą duchową -innymi słowy EGO podporządkowuje sobie sferę altruistyczną - kreuje fałszywą duchowość (pseudo-altruizm)- tworzy kreatury (Machiavelli o tym pisze), stąd tylu zwiedzionych młodych ludzi szukając rozwoju duchowego wpada w sidła KRK (nabierają się na Matkę Teresę itp.). Przestrzegam aby nie lekceważyć przeciwnika, jeśli chodzi o znajomość w/w mechanizmów KRK dysponuje ogromną wiedzą.
   My możemy tworzyć prawdziwe wzorce moralne, ale nie mając dostępu do środków przekazu - nasze oddziaływanie jest mizerne.
   Pozdrawiam:))

   Usuń
  8. @ Jan
   uzupełnienie:
   Jezus był normalny i miał normalną świadomość czyli:
   cielesno-duchową.

   Usuń
  9. @Ewa B.

   Wiem, że podobnie myślisz ... trochę Cię czuję :-)))

   "Świadomość jest JEDNA"

   Usuń
  10. @Michał Emigrant

   Ja upraszczalem byśmy się szybciej zrozumieli. Z drugiej strony to też kłopoty z terminologia, językiem. Krzysztof określił w wywiadzie, że kościół niewoli za pomocą symboli. To trochę mówi o ich wyrafinowaniu.

   Działanie Pieczyńskiego zdaje się być 'energetyczne'. Ja takie coś obserwuję PIERWSZY raz w życiu. Nigdy o czymś takim nie słyszałem. To wygląda jakby on wysyłał falę a ta jako energia rozchodzi się dalej. Tym niemniej ... działają. To są inne zasady niż standardy Goebelsa ... powtarzac, powtarzać. ...
   W takim czymś media są pomocne Ale może niekonieczne ?

   Co się będzie dalej działo ... zobaczymy :-)))

   Mi wyszło, że Jezus był coś na kształt przebudzony, oświecony itd.
   Nie wiem jak to nazwać. Jedna z cech tego stanu to miłość z "Hymn o Miłości". To cos innego niz normalna miłość. Pieczyński, ja i kilkoro ze znajomych też to odczuło.
   Uznał bym, że Jezus był w stanie pełnej świadomości ale nie chce by wyszły z tego dyskusje o słowach.

   W każdym bądź razie 'droga Jezusowa' to dla mnie rozwój świadomości. Na tej drodze 'boskie prawa' określone jako nakazy, stają się Twoją naturą. Są Tobą.

   Usuń
 56. W/g mnie końcowy rezultat jest ... pozytywny :-)))

  Może akurat nie naszej cywilizacji Ale jednak. Mówi o tym religia judaiska - świat zakończy się królestwem niebieskim. Podobnie też buddyjska - lama na się odradzać aż WSZYSCY ludzie doznają oświecenia itd.

  Niestety nie ma odpowiedzi ... KIEDY to nastąpi :-)))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie artykuł tendencyjny to paszkwil, wiele faktów i wiele opinii przedstawionych jako fakty, ktoś kto nie zna np. Celsusa i Orygena przyjmie całość jako prawdę a to jest wprowadzanie w błąd. Kościół nie zostanie rozwiązany bo działa w nim moc Boga, nie rozwiążecie go przed końcem świata jeśli Bóg nie zechce.

   Usuń
  2. Piszesz o Biblii, tam była zawsze wykładnia prawa, Bóg ustanawiał prawo, zasady, zarówno w ST i NT. A sam przeczysz temu mówiąc o drodze duchowej i relatywizmie, według tego rozumowania nie ma żadnej ogólnej wykładni prawa, każdy sam może robić to co Biblia mu powie, jednemu w danej sprawie powie tak, innemu powie przeciwnie. Nie rozumiem jak chwaląc Biblię możesz prezentować taki pogląd. Wygląda na to, że nie rozumiesz Biblii bo jak inaczej to wytłumaczyć.

   Usuń
  3. @K.W.

   Odpowiem Ci na oba posty tutaj

   Ad. Zbiór faktów historycznych.
   Już się zgodziłem, że to artykuł przeciw kościołowi. Intencje są jasne od początku.
   Chodzi w nim o OGÓLNY styl działania kościoła który NIGDY się nie zmienił i pewnie do samego rozwiązania nie zmieni.
   W sumie pytałem Cię o dominikanów ... Ale możesz pisać co chcesz :-)))

   ----

   Masz rację ... powinienem ciągle pisać :
   Pragniemy Polski laickiej ...
   Tak nam dopomóż Bóg.
   Kościół się rozwiąże ...
   Jak Bóg pozwoli.
   Zresztą w którymś wywiadzie Krzysztof Pieczyński też o tym wspomina.

   Ale to jest nudne. Dlatego w paru miejscach dałem takie coś i przestałem ....
   Bo to oczywiste.
   Wspomniałem też, że Watykan to na pewno "wszetecznica babilońska" i 100% że UPADNIE ... niestety nie wiemy kiedy ...

   Ale bez względu na czas upadku papież MA RACJĘ !

   Papież Franciszek :
   Państwa muszą być laickie. Wyznaniowe kończą źle.
   Zdaniem papieża Franciszka państwa wyznaniowe są „sprzeczne z historią”, a tylko laickie mogą gwarantować religii wolność.

   Reasumując :
   Stowarzyszenie Polska Laicka pragnie PRZEDE wszystkim ...
   Polski LAICKIEJ I SUWERENNEJ.
   ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
   Oznacza to TYLKO wycofanie kościołów z przestrzeni publicznej i rozwiązania końkordatu !!!

   Rozwiązanie kościoła rzymskiego byłoby miłym prezentem od Boga :-)))

   To jest moje prywatne zdanie bo nie mam prawa mówić za Stowarzyszenie.

   ----
   Ad. Biblia.

   Hmm ...
   Trochę dziwne, że się nie rozumiemy.
   Ale chyba już wiem o co chodzi.
   Problemem jest INTETPRETACJA.
   W/g mnie kościół iedzie na WYDUMANEJ przez siebie interpretacji.
   Czyli np "nie zabijaj" ...
   kościół interpretuje "nie zabijaj tego kogo papież lub biskup zabrania".
   W tych faktach historycznych masz daty kiedy kościół mordował innych CHRZEŚCIJAN nie mówiąc o innowiercach itd. Nie wspominając już wojny Polski z Krzyżakami itd. Przez całą historię ...
   Ja to interpretuje jako nie zabijaj nikogo z ludzi. Nie jestem wegetarianinem wiec jem zabijane zwierzeta, choc staram sie je nie zabijać.

   I TAK przez całą biblię ...

   Wiem, że o interpretację bibli możemy się kłócić do skończenia świata Ale postaraj się zrozumieć, że pokrętna ludzka natura ZAWSZE znajdzie swoją interpretację. Dlatego ja uznaję interpretację, którą Bóg zapisał/przesyła do mojego serca a nie interpretację innych ludzi, księży czy biskupów. Zresztą w tych FAKTACH HISTORYCZNYCH jest np. Zarys HISTORII interpretacji celibatu przez kościół :-)))
   Najpierw nie bzykanie żony, potem całkiem brak żony, teraz chyba jest unieważnienie małżeństwa. Tak gdzieś przeczytałem :-)))

   Reasumując :
   W/g mnie kazdy MUSI interpretować biblię. Ja uznaję, że MOJE serce, duch święty we mnie jest JEDYNYM prawdziwym interoretatorem.
   I tak każdy z ludzi dla siebie.
   Ty uważasz, że jedyna słuszna jest intetpretacja kościoła RZYMSKIEGO.

   Twoja wola ... Ale pamiętaj o historii kościoła. To naprawdę paskudna historia i prawie NIE MA w niej miłości i szczęścia ....
   (miłości jezusowej)

   A chyba wiesz jakie Jezus podał dwa najważniejsze prawa. Je NAPRAWDĘ prawie nie da sie błędnie zinterpretować ... choć kościołowi się udało ...

   Usuń
  4. Dobrze, rozumiem, chcesz dobrze dla innych i widzisz tu dobre działanie Krzysztofa, to dobrze, może i kościół jak wytkniecie mu jego błędy się wzmocni, nie neguje tego. Natomiast żeby coś dobrze zinterpretować trzeba poznać znaczenie słów i tak przykazanie Nie zabijaj to w dekalogu hebrajskie 'Lo tircach' znaczy 'Nie morduj', jakby miało być 'Nie zabijaj' byłoby 'Lo taharog' - definitywnie blad albo tak sie przyjelo blednie przetlumaczone, także jeśli interpretujesz to jako całkowity zakaz zabijania to wtedy nawet w obronie koniecznej nie mógłbyś nikogo zabić i w sytuacjach ostatecznych sam byś zginął. To zakaz mordowania a zabijanie i mordowanie to dwie różne kategorie.

   Usuń
  5. Łączenie kościoła kat. z jakąkolwiek formą boskości jest przejawem niebezpiecznego fanatyzmu, panie wulga!
   Właśnie australijski arcybiskup " chyli głowę ", przed krzywdą jaką doznały łatwowierne dzieci od kleszych zboczeńców! W Australii.
   Obliczył, a zrobił to sam arcybiskup, że w Australii 7% księży to zboczeńcy i pedofile!
   Myślę, że ten procent może być punktem odniesienia, do przebadania polskiego kościoła!
   Z dużą dozą pewności zakładam, że ten odsetek, w Polsce może być dużo wyższy! Tylko jakoś nikt się nie kwapi, żeby takie badania, kompromitujące koloratkowych zbirów, przeprowadzić:((
   Stanisław

   Usuń
  6. Stonoga ostatnio umieszcza ciekawe filmy o pedofilach, także księżach zboczeńcach, popieram, kościół trzeba oczyszczać.

   Usuń
  7. https://www.youtube.com/watch?v=AhDUwLASwVo

   Usuń
  8. Wulga:
   Kain brata swego Abla, zamordował, czy zabił?
   Seksualna rywalizacja o względy ich siostry, która stanowiła motyw, to pierwszy mord, czy zabójstwo?
   " To zakaz mordowania a zabijanie i mordowanie to dwie różne kategorie " rozróżnia wulga..
   Wulga, radzę złożyć wniosek w formie erraty, do przykazań:) Zapewne uwzględnią twoje uzasadnienie:(((

   Usuń
  9. Plujesz jadem nienawiści i wypisujesz bzdury których nie chce mi się komentować.

   Usuń
  10. Aha, to Kain nie zabił/zamordował brata swego? I motywem nie była ich ponętna siostra?

   Stanisław

   Usuń
  11. W/g legendy pierwszymi ludżmi byli: Adam i Ewa.
   Mieli trzech synów i córki - nie wymienione z imienia, w " mondrych " księgach.
   W tym momencie, na Ziemi była zatem jedna rodzina: Ewa, Adam i ich dzieci...płci obojga: córki i synowie...
   Zatem cała ludzkość jest dziś efektem działań kazirodczych/ rozmnażania wsobnego / rodzeństwa spłodzonego przez parę: Adam i Ewa?
   Czy też coś pokręciłem? Hę ?
   Stanisław

   Usuń
  12. @K.W.

   Cieszę się, że podobają Ci się zamierzenia Krzysztofa Pieczyńskiego i Stowarzyszenia Polska Laicka. Do Stowarzyszenia Polska Laicka pewnie się nie zapiszesz. Ale może przy jakimś referendum się zastanowisz.

   Ad.kościół.
   Niestety według Krzysztofa kościół skostniał przez 1700 lat. Według mnie też. Można by nawet nazwać zbetonowiał. Jedyne wyjscie to rozwiązanie.
   Ale jak mówimy obaj ... pożyjemy zobaczymy :-)))

   Ad.Biblia.
   Jesteś uczony w piśmie, więc tak to robisz. Niestety w/g mojego spojrzenia nawet piszący biblię nie byli idealni. To znaczy, że zapisywali jak umieli słowa Boga. To samo dotyczy tłumaczy. Dlatego dla mnie Biblia czy inna książka jest TYLKO kanałem przez który spływa zrozumienie od Boga do mnie. Takie podejście pozwala mi odbierać słowo Boże bez względu na to KTO mówi. Czyli nie zastanawiam się co miał tłumacz na myśli, co miał poprzedni tłumacz na myśli, co myślał przepisujacy, co miał piszący na myśli a co w końcu miał Bóg na myśli.
   Dodatkowo, gdy sie chce logicznie wziąść biblię to wychodzę same sprzeczności.
   W sercu sprzeczności nie ma ...
   Tylko w umyśle :-)))


   Reasumując :
   nie w mojej czlowieczej mocy jest samodzielnie dotrzeć do słów Boga. Ja tylko się otwieram i patrzę czy coś do mnie dochodzi i co to jest :-)))

   Jeszcze raz ... czytanie biblii dla mnie, to nie praca umysłem to ODCZUWANIE sercem.


   Usuń
  13. Tak, Z.Stonoga umieszcza wcale ciekawe ,ociekające... filmiki z księżmi w roi gł.
   http://www.zbigniewstonoga.eu/post/8226/ziarno-szatana/

   Usuń
  14. Zgadzam się, pewnie zostaniemy przy swoich stanowiskach, natomiast znaczenia są bardzo ważne dla zrozumienia tekstu i potem własnej oceny umysłem i sercem jak i ja to sam przyjmuje, jak już czytasz biblie to czytaj tez przypisy i raczej nie Tysiąclecia a Poznańską, Warszawską Praską a najlepiej KUL ale KUL są rzadko dostępne. Tak pochodzimy ze związków kazirodczych, pierwsi rodzice nie mieli wad genetycznych i związki z siostrami z braku innych możliwości były dopuszczalne. Teraz nie są bo są inne możliwości i związki z rodzeństwem najbliższym byłyby obciążone wadami genetycznymi.

   Usuń
  15. Jeśli Adam i Ewa żyli około 1000 lat to mogli sporo napłodzić dzieci, szkoda, że teraz żyjemy tak krótko.

   Usuń
  16. Księże. Kościoła nie da się oczyścić. Kościół z założenia jest zły. Jest gorszy od zwykłych ludzi boając podobnie zaciemnione umysły swoimi praktykami wzmacnia te zaciemnienie. Usuwanie poszvzególnyxh ludzi nic nie da. Będą następni
   To jakby fabryka produkująca wadliwe rowery. Błąd technologiczny. Wyrzucanie samych rowerów nie naprawi fabryki. Ustosunkuj się do tego jak potrafisz a nie pipsz tu dysput teologixznyxh na które nikogo nie nabierzesz

   Usuń
  17. Czyli mam rozumieć, że nie wierzycie, że w kościele jest choćby jeden ksiądz 'z powołania' nie czyniący szkody ? Jeśli zlikwidujecie wszystkich to i takich jak Thomas Merton, ojciec Kolbe i im podobnych. Oni wybrali właśnie taką drogę a wy chcecie tą drogę zamknąć.

   Usuń
  18. @K.W.

   Ad.przypisy.
   Nie chcę czytać przypisów bo przypisy to interpretacja INNYCH ludzi. Zaciemniajac słowo Boże. Wygląda to tak ...

   Bóg -> pisarz -> tlumacz -> ja
   Bóg -> pisarz -> tlumacz -> przypisy -> ja

   Biblia obrasta ZEWNETRZNOŚCIĄ i coraz trudniej odnaleźć w niej słowo Boże.
   To tak jak kościół obrasta rytuałami i ZAMULA sens słowa Bożego.

   Dodatkowo Ty jako człowiek w hierarchii zakonnej MUSISZ uznawać, że Ci co są NAD Tobą są bliżej Boga.
   Ja uznaję RÓWNOŚĆ ludzi wobec Boga. Mogę papieża skorygować w rozumieniu TEGO fragmentu bibli, odnośnie którego doznałem zrozumienia (Bóg przemówił do mnie TYM fragmentem biblii).

   Zresztą coś podobnego się stało.
   Kiedyś chodziłem na mszę o uzdrowienie i było fajnie, był niezły prowadzący. Ale zachciało mu się wygłosić 'pogadanke' o bezdomnych.
   MASAKRA ....
   To była ostatnia msza o uzdrowienie na której byłem. ZROZUMIAŁEM wtedy, że on NIE ROZUMIE Jezusa i Boga. To mi otworzyło oczy na brak świadomości księży w kościele.

   Teraz ...
   Na jednym z wywiadów Krzysztof Pieczyński powiedział, że jest w stanie po kilku zdaniach rozmowy stwierdzić który z biskupów z całego episkopatu ma świadomość, miłość jezusowa.

   I MÓWIŁ PRAWDĘ !!!

   Tego nie wiesz, ale jeśli kiedykolwiek poczujesz choć KROPLĘ prawdziwej Miłości, tej z "Hymny o Miłości" św. Pawła, to potem czujesz ją w innych.
   Nie musisz mi wierzyć ale ja tak mam i kilkoro ludzi których udało mi się poznać. Sporą część tutaj.
   I cóż ...
   Pieczyński ma tego najwięcej :-)))
   sporo więcej niz ja czy ktokolwiek.

   Możesz nas uznać za dzieło szatana. Ale spróbuj przeczytać zakonnika Tomasza Mertona "Modlitwa kontemplacyjna". On mówi o tym samym !!!

   Usuń
  19. @Krzysztof Wulga

   Ależ wierzymy, że w kościele jest mnóstwo ludzi takich jak my.
   Tak NAPRAWDĘ ... to wiemy, że WSZYSCY księża i my to tacy sami ludzie. Na najgłębszym poziomie jesteśmy JEDNYM.

   Problem polega na ŚWIADOMOŚCI !!!

   My próbujemy ciągnąć w lewo a kościół generalnie w prawo.
   (Nie chcę tu używać słów Góra i dół)

   Usuń
  20. W każdym razie coś jest na rzeczy, druga część 3 tajemnicy Fatimskiej podobno nie została do końca ujawniona a wielu twierdzi, że mówi o psuciu się kościoła od głowy i dlatego została ukryta. Tym bardziej należy oczyszczać kościół z karierowiczów i pedofilów.

   Usuń
  21. @K.W.

   Ad.kościół

   Przykład.
   Dla nas manipulacja politykami przez kościół to ZŁO.

   Sam powiedz ... ilu biskupów z episkopatu ZDAJE sobie z tego sprawę ?
   A ilu księży ?
   A ilu wiernych ?

   Co dla ludzi i księży znaczą słowa ...
   "Bogu co boskie, cesarzowi co cesarskie" ???

   Usuń
  22. @K.W.

   Pójdźmy dalej z tą kasą ...
   "Bogu co boskie ...
   Cesarzowi co cesarskie"

   Czym staje się ksiądz biorący "cesarskie" ?

   Nam nie chodzi o zwykła zazdrość bo ksiądz ma lepszy samochód niż ja, ładniejsza gosposie itd.
   Prezes banku ma samochód 10 razy lepszy a w Kaliforni to "blondynki rosną na drzewach" A Pieczyński ma ładniejsze sweterki niż ksiądz.

   I nie chodzi o to, że kiedyś zostawiałem "na tacę" w kościele ...

   Tu chodzi o to, że idziesz do banku dac pieniądze a tam bankier, idziesz "do żyda" z kasą a tam żyd, idziesz do kościoła a tam ....
   CESARZ !

   No i co ?
   Masz z cesarzem gadać o zbawieniu ? Po co ?

   To co robić ?
   ----------
   biblię do łapy i w DROGĘ ...
   szukać Boga :-))))

   Tak Pieczyński wylądował w rozwoju duchowym, ja tak samo, Michał Emigrant w pismach JPII a Piotr Wróbel u buddystów ...

   A Polska jest takim pięknym krajem ...
   I nawet DOSTATNIM :-)))

   Wszyscy TO widzimy ...
   To jest właśnie Stowarzyszenie Polska Laicka :-)))


   (w/g mnie, bo mówię ze siebie)

   Usuń
  23. Merton, Kolbe, - teraz księże dochodzimy do istoty sprawy. KRK miał swoich świętych - oświeconych. Dlaczego miał to inna sprawa. Miał bo wielu ludzi z powodu swej duchowej istoty i poszukiwań drogi połączenia z duchowością wszechrzeczy szukało najpierw w kościele. Olbrzymia większość z nich pozostało przy kościele i tam zgubiło drogę. Uwierzyli biedacy że KRK zna drogę, ale on prowadził ich labiryntem bez wyjścia, który drogę tylko naśladował. Zgubili się tak jak i zgubiłeś się i ty. Byli jednak tacy, którzy wznieśli się ponad labirynt nauk KRK i zobaczyli, że to błędna i mamiąca droga. Z tej perspektywy zobaczyli, że wiele dróg prowadzi do wszechrzeczy, ale ta labiryntowa nie. Zobaczyli na czym polegają podstępne zasadzki i omineli je. Z tej perspektywy poglądu, zobaczyli, że nauki nie dzielą się na nasze i inne, ale na prawdziwe i kłamliwe. Wybrali prawdziwe. Posiłkowali się naukami innych dróg, bo tam były one jasne, bez kłamstw i niezrozumień. Nie przeszkadzało im to być przy Jezusie, bo Jezus prawdy nauczał, tylko ona, ta prawda się straciła. O Kolbe nic nie wiadomo. Nie wiadomo nic poza tym, że był nieustraszony. Nieustraszoność to cecha ludzi oświeconych. Kolbe zdał egzamin. Dostaje dyplom człeka oświeconego. O swojej drodze nie powiedział nam za wiele. Merton jednak powiedział. Nie wiem księże, ile wiesz o Mertonie. Ja wiem wiele i rozumiem go w pełni. Ty nie. Nawet jak wiesz to nie rozumiesz. Bo jak byś  rozumiał nie było by cię tam gzdzie jesteś. Merton napisał wiele i ze swojej chciwości kościół nie umiał początkowo zamknąć mu ust. Potem zamknął mu na zawsze. Merton pisał bez zbytniej cenzury, bo równocześnie jego zakon zbierał miliony dolarów z jego książek. Chciwość przeważyła nad rozsądkiem. Kiedy jednak spotkał się i mieszkał długo u Dalajlamy, kiedy napisał książkę o modlitwie medytacyjnej, która waliła wszelkie metody nauk KRK, wtedy zamknięto mu usta. Wiatrak elektryczny wpadł mu do wanny. Gdyby nie wiatrak, to napisałby następne książki w milionach egzemplarzy. Książki w których opisał by to co widział coraz jaśniej.  Tacy są ci wasi święci i ich losy. Zwykli księża z powołaniem. Pewno są. Tylko wy macie wypróbowaną przez wieki maszynerię nauk, zakazów, kuszeń i nagród doczesnych, które piorą im mózgi. Z tymi bardzo uduchowionymi może jest jakiś problem, ale z resztą nie. Zresztą przeważnie idą tam mali karierowicze. Uduchowieni zresztą nie awansują. Tradycyjnie przez wieki szlaki wyznaczają sprytni i przyziemni.  Czy to księże odpowiada na twoje pytanie

   Usuń
  24. Oczyścić kościół uparcie twierdzisz. Pisałem wyżej. Nie da się. Dałem przykład. Fabryka rowerów. Rowerów z wadą zasadniczą dogłębną. Niby rowery robi. Na rowery wyglądają. Ważą jak rower. W dotyku rower, ale koła się nie kręcą. Nie mają ośki. Zaspawane do ramy. Ludzie pokupowali rowery takie, bo takie kupowali ich ojcowie od wieków. Teraz mówią idziemy pojeździć, biorą rowery opierają o płot, wsiadają i siedząc krzyczą - ale jazda. Fabryka ich w tym utwierdza. Tradycyjnie od wieków. Mówi że jazda to samo zdrowie i do tego patriotycznie. Cykliści to Prawdziwi Polacy. Piosenki i pieśni się układa o tych rowerach i ich jazdach. Rower w każdym garażu a jego wizerunek wszędzie. W domu szpitalu i przedszkolu. Teraz od wieków i na wieki wieków. I ty chcesz księże to wszystko naprawić złomując parę rowerów. Chyba, żeś się z głupim macał, przez ścianę.

   Usuń
  25. Ja tam jako człowiek , który zawsze woli wiedzieć ,natomiast w nic nie wierzyć, co nie oznacza ,że wszystko wiedzącym, uważam ,że;

   gdyby wpajanie ,nauczanie i praktykowanie każdej religii nie było dozwolone przed osiągnięciem przez dzieci wieku rozumnego, jak kto woli pełnej dorosłości, można śmiało powiedzieć ,że żylibyśmy dzisiaj w zupełnie innym świecie.

   Piszę tu o poziomie ogólnie przyjętych praktyk wynikających z tradycyjnie nieugruntowanego intelektualnie, powierzchownego ,pokazowo-maskaradowego,teatralnego, wynikającego ze strachu przed środowiskowym ostracyzmem,i wynikłym potem ze zwykłego rozleniwienia umysłowego, fakcie istnienia wrabiania od małego(człowieka) do praktykowania bezdennie antyludzkich,degeneratywnych i uwsteczniającyh umysłowo zabobonów.
   Merton ,Mertonem i wielu innych ale czytaliście Jana Mesliera ? ,co sugerowałem wielokrotnie???
   Ty Piotrze przecież mógłbyś czytać w j.fr. ale jest w pdf w j.pol. Zaręczam ,że żadne z Was nie będzie miało za wiele temu wiejskiemu proboszczowi do zarzucenia względem znajomości tego o czym tu mowa. Czyżby to starch przed ujawnieniem własnej niedojrzałości, tak jak to z dziećmi bywa? Przecież mamy tu do czynienia z ludźmi na wskroś rozumnymi???!!!
   Mazak vel K.W., jest jedynie źle poinformowany. Fałszywość jego przekonań widać tu jak na dłoni.
   Obsesja w stosunku do całej młodej populacji ludzkiej w każdej zinstytucjonalizowanej religii, obejmująca sztywne zasady ich wychowania ,stanowiła zawsze element systemu władzy absolutnej. Słowa I.Loyoli "Daj mi dziecko,zanim dojdzie lat dziesięciu,a oddam ci człowieka."są ewidentną zasadą uporczywie kultywowaną do dzisiaj. Po to mi.in."reforma szkolnictwa" pod dyktando episkopatologii stosowanej.
   Przez znakomitą większość naszych dziejów idea państwa sprzężonego z kościołem ,państwa totalnego czy absolutnego była organicznie związana z jakąś religią.
   Religia wyczerpała już wszelkie racje wynikające z jej istnienia i w związku z tym powinniśmy doskonalić nasze umysły poprzez żmudne obalanie nie tylko zatęchłych ale i najnowszych głupot i bredni, jakie pojawiają się za sprawą umysłowo ułomnych (nie z ich winy do końca) ludzi pobożnych i wierzących niezłomnie.

   "Tantum religio potuit suadere malorum"

   Szczepionka pn.RELIGIA stanowi spustoszenia w organizmach ludzkich zatruwając całe środowisko biologiczne człowieka, czyniąc go tym samym bezsilnym na agresję ze strony wytresowanych hochsztaplerów "największego złudzenia w dziejach świata".

   Tako rzecze Optytmalion

   Usuń
  26. @Optymalion

   Dobra ...
   Kocham Cię to przeczytam tego faceta.

   Ale nie zwróciłeś uwagi, że TEN świat nie jest zatruty TYLKO przez kościół. Korporacje, politycy itd.

   Ten świat jest zatruty
   Z DEFINICJI ....

   Pisał o tym Piotr Wróbel.
   I nie wystarczy rozwiązać kk. To NIC nie da :-)))

   Kluczem jest ŚWIADOMOŚĆ.
   I tylko TO coś da :-)))

   Walka z kk da Polsce wzrost świadomości jeśli TYLKO zachowamy świadomość w jej czasie :-)))
   To będzie ten bonus rozwiązania kk :-))))

   Usuń
  27. Janku ,w końcowej fazie opowieści Testamentu jest dość dużo o tym jak sprzęgnięto tron z ołtarzem i bogaczami.
   A to najnowsze odkrycie ,odsłona kapitalizmu:
   http://wyborcza.pl/1,155068,21331861,kapitalizmowi-z-nieludzka-twarza-coraz-trudniej-sie-funkcjonuje.html#BoxBizLinkZ27

   „Ta wściekłość i gniew może doprowadzić do nieracjonalnych działań – rewolucyjnych, może nawet krwawych. Martwi mnie to, ale nie obwiniam gniewnych i zbuntowanych.”

   i wyimek z komentarzy;

   „Drodzy miliarderzy i neokoni, może przedwczesne są marzenia „ekonomicznych elit” o wyrzuceniu „sierpów i młotów” na historyczny złom… Dziki bezwzględny kapitalizm, giełdowo-ruletkowe uprawianie ekonomii i oparta na wyzysku i niewolniczej pracy globalizacja paradoksalnie utrzymują „upiorne widmo” marksizmu przy życiu. Panie i Panowie kapitaliści, jak tak dalej będziecie postępować sierp razem z młotem będzie natrętnie powracać na wasze idealnie podstrzyżone pola golfowe i prywatne plaże jak przysłowiowy bumerang.”

   Usuń
  28. Modlitwa medytacyjna, modlitwa serca jest praktykowana np. przez jezuitów, taka modlitwa nie wyklucza się z chrześcijaństwem, katolicyzmem. A co będzie z księżmi jak zlikwidujecie kościół ? Czemu tylko katolicki ? Życie nie lubi pustki, załóżmy, że zlikwidujecie katolicki to wejdzie prawosławny, jaki macie do niego stosunek ? Tam też dużo krzyży i obrazków, więcej pewnie niż u nas.

   Usuń
  29. Postawcie się na miejscu księdza który nie jest ani pedofilem, ani nie jest łasy na kasę. Od lat jest księdzem, ma zapewniony byt, ma swoich wiernych, średniej klasy używany samochód, stara się realizować swoje obowiązki sumiennie i jest mu z tym dobrze. Dochodzi do niego wiadomość, że ma zostać rozwiązany kościół, on traci źródło utrzymania, sens swojej posługi, wiernych. I myślicie, że będzie to popierał osobiście i na kazaniach ? Mimo tego, że może stronić od tych karierowiczów jeżdżących w drogich samochodach stanie za nimi murem bo nie będzie miał innego wyjścia.

   Usuń
  30. Szans na rozwiązanie kościoła nie macie, natomiast zgadzam się, że warto reformować kościół, aby było w nim jak najwięcej takich zwykłych księży, reformować najlepiej oddolnie bo góra sama nie zrezygnuje z luksusów. Ale księża, doktryna, posługa kapłańska musi zostać, o tym mówi Franciszek przywołując do porządku kapłanów.

   Usuń
  31. Księża niech się wezmą do konkretnej roboty a nie robienia ludziom wody z mózgów. Sprzedać Watykan i nakarmić głodnych, tak by zrobił Jezus. Bezdomnych przyjąć do pałaców biskupich i na wypasione plebanie. Koniec komfortowego życia na koszt zwiedzionych owieczek.

   Usuń
  32. @Krzysztof Wulga

   Powiem Ci tak ...
   Tu nie chodzi o rozwiązanie kk. Nie to jest celem. Powiedzmy, że celem głównym jest wzrost świadomości Polaków TAK by stworzyli oni Polskę świecka, otwartą i suwerenna.

   Jeśli widzisz co się teraz dzieje w polityce to nie powinno Cię dziwić, że na 'pierwszy ogień' poszedł kościół kk.
   Chodzi mi o sterowanie państwem przez PiS pod dyktando kościoła. To w skrócie.

   Tak naprawdę to chcemy by kościół wrócił do kościołów. Wycofał się z przestrzeni publicznej i rozwiązał konkordat.

   Nie chcemy nic robić z księżmi.
   Hi hi ...
   Owszem w zartach czasem nawet ja piszę - niech watykańscy słudzy wyjadą do Watykanu .... Ale to ŻART.
   Podobne żarty to rozwiązać Watykan. To suwerenna Państwo i nic nam do niego. To tak jak 'rozwiązać Holandię'.

   Pieczyński STANOWCZO jest za Polska OTWARTA a przecież księża to Polacy, tacy jak my :-)))

   Do innych religii w tym chrześcijańskiej i muzułmańskiej i innej mamy TAKI SAM stosunek.
   Wiesz, że Europę nawiedzaja muzułmanie. Będą i tutaj.
   Hmm ...
   No i jak zawsze ...
   Będzie co Bóg da :-)))

   Jeszcze raz przypomnę, że jestem tylko szeregowym członkiem Stowarzyszenia Polska Laicka. Pisze w swoim imieniu na podstawie wywiadów i spotkań z Krzysztofem Pieczyńskim i Stowarzyszeniem Polska Laicka.

   Na tym forum trochę mylą się dwie rzeczy.
   Stowarzyszenie i osobisty rozwój duchowy oraz osobiste myśli piszących.
   Lub osobiste zdanie Krzysztofa Pieczynskiego i cele Stowarzyszenia Polska Laicka.

   Ludzie rozmawiają tu o wszystkim ...
   Nawet o tym, że życzymy zdrowia choremu koledze :-)))
   Więc to wszystko się miesza :-))))

   Reasumując :
   Krzysztof Pieczyński na ostatnim spotkaniu Stowarzyszenia Polska Laicka wyraźnie stwierdził, że nie jesteśmy PRZECIW NICZEMU.
   Nie jesteśmy przeciw księżom, kościołowi, żydom, masonom, komunistom, myzulmanom, buddystom itd. W którym wywiadzie prosił by NIE nazywać go antyklerykalem - nie jest anty-.

   JESTEŚMY - Z A - Polską świecką, otwartą i suwerenną.

   Jeśli ktoś zabiera coś z tego Polsce, to chcemy by się cofnął.

   Usuń
  33. @Krzysztof Wulga

   Masz racje co do porządnych księży. Jest ich większość.

   Piotr Wróbel chyba określa swojego proboszcza jako przyjaciela.

   Jest jeszcze inna strona medalu.
   KAŻDY poszukuję czegoś (Boga).
   Księża TEŻ, to taki sam zawód jak inne (trochę żart). Oni TEŻ nie znajdują go w kościele. Ale są zobowiązani do ... dyscypliny kościelnej. My o tym wiemy ale nie możemy NIC zrobić. Możemy tylko uświadamiać ludzi jak MY doszliśmy do Boga. Ja, Piotr Wróbel, Ewa ... I inni.
   Każdy człowiek, ksiądz, prezes banku, polityk SAM musi zdecydować w swoim sumieniu JAK dotrzeć do Boga.

   Pieczyński publicznie mówi JAK doszedł. Ja, Piotr W. i inni tutaj mówimy jak każdy z nas doszedł, jak to widzi, co przeżył.

   I ważne :
   Pieczyński w ŻADNYM razie nie chce prowadzić ludzi swoją drogą. On TYLKO pokazuje swoją droge. Namawia do obudzenia świadomości i WYBRANIA swojej drogi.

   Droga indywidualnego rozwoju duchowego JEST SUPER ...
   Daje duże prawdopodobieństwo sukcesu.
   Ale REALNIE patrząc katolików jest 60-70 % (nie sprzeczajmy się o liczby). Więc oni raczej pójdą JEZUSOWA drogą. Chodzi tylko o to by KTOŚ kto doszedł do Boga ich prowadził.

   Nie potrafię ocenić ilu jest księży, którzy przeszli Jezusowa droga przynajmniej do połowy ...
   Powiedzmy, że 10-ciu.
   (nazwijmy ten stan za de Mello - przebudzony)

   Ad. Reforma kościoła.
   Sam sobie odpowiedź ilu jest biskupów przebudzonych. A papieży ? Powiedzmy, że JPII był ale nie dał rady betonowi kościelnemu.
   A Franciszek ?
   A teraz sobie wyobraź, że TY się przebudziles i chcesz reformować kościół. Zdziałał byś coś ?

   Usuń
  34. Twierdzisz księże, że modlitwa jezusowa, zdarza się w kościele katolickim. Np tak modlą się niektórzy jezuici. Brzmi to mniej więcej tak jak by powiedzieć - w Polsce w kilku piekarniach wypieka się pieczywo. A w reszcie ? A w reszcie nie.
   Nie ma innej modlitwy wypełniającej ludzki pogląd dobrem. Jest tylko jezusowa. Albo lepiej medytacyjna. Nie wiem co o tej modlitwie wiedzą jezuici. Wiem co wiedzą Benedyktyni z Tyńca. Piszą że medytują, ale tak na prawdę tylko tak piszą. O medytacji mają bardzo blade pojęcie. Piszę na ich forum artykuły. Staram się pomagać. Podsuwam techniki. Mam wątpliwości czy skutkuje. Kościół tendencyjnie przez wieki skrywał metody  modlitwy medytacyjnej. Skrywał ją tak skrupulatnie, że dziś nie ma źródeł, ksiąg, ani nauczycieli, byście wiedzieli jak się modlić. Byście mogli kogoś nauczać. A nawet jakby kilku jakimś cudem potrafiło, to ilu? Jeden na sto tysięcy. Czego może nauczać ksiądz nawet przyzwoity, skoro jest tylko przyzwoity. Niczego.  Niczego, bo naucza fałszywych metod i całego fałszu będącego konsekwencją tych fałszywych metod. Inaczej mówiąc naturalną ludzką potrzebę duchowości wyłapuje i wywodzi w pole. Zwodzi ludzi fałszywymi naukami i powoduje, że nawet ci co może by doszli do absolutu intuicyjnie, nie dochodzą nigdzie. Nie dochodzą i są tacy jacy są. Popatrz księże na świat. Na absurdalne ludzkie zachowania. Powiesz ludzie tacy są. Dobrze, prawda, ale wy z tym nic nie zrobiliście. Nie macie metod, bo skryliście je setki lat temu. Sami o nich nie wiecie. Zrobili wam wodę z mózgów tak dalece, że jesteście przekonani, że takich metod nie ma. Ale jesteście w błędzie. To metody Jezusa. Wy nie jesteście kapłanami Jezusa, tylko Watykanu. Czemu miałbym się rozczulać nad przyzwoitymi księżmi. Nawet jak są to ich nie wielu. A i ci to szkodnicy, bo ludzi chcąc nie chcąc odwodzą od duchowości. My nie chcemy rozwiązywać kościołów, bo to nie możliwe. Ludzie na to nie są przygotowani. Nie ma takego autorytetu, który by powiedział całą prawdę o kościele i wierze i któremu by uwierzono. Nawet Papież by nie dał rady. No może on, ale Niemiec Papież próbował pod koniec, to to zamieciono pod dywan. Zmarginalizowano. Obecny Papież to co mówi, zdawało by się etycznie, to tylko wentyl bezpieczeństwa. Kler nagnoił tak bezecnie iż nie da się o tym nie mówić. Papież mówi. Wielkie mi co. Banały mówi ale nic nie robi. Bo nawet nie może, nawet jak by chciał, a nie chce.  Kościołów nie da się pozamykać  jeszce długo i nie o to walczymy. Chcemy czegoś bardziej realnego. Odczepcie się od nas. Oto nasze przesłanie

   Usuń
  35. @ Janek
   "Ale nie zwróciłeś uwagi, że TEN świat nie jest zatruty TYLKO przez kościół. Korporacje, politycy itd.

   Ten świat jest zatruty
   Z DEFINICJI ...."

   Na jednym z forów dowiedziałem się od jednego gościa ekonomisty, podwójnego doktora(profesora wizytatora) ,że ewolucja ma charakter kapitalistyczny. Rozumiesz?, ewolucja = kapitalizm. Musimy cierpliwie znosić jego konsekwencje, cierpieć i umierać bo tak chce ewolucja kapitalistyczna abo kapitalizm ewolucjonistyczny.
   Coś mi to jako żywo przypomina, nie?

   Usuń
  36. @Optymalion

   Twoje poglądy są Świetne ...
   Cytaty itd.
   Żywienie optymalne jest Super ...

   Ale ja idę inną drogą ...
   Powiem to prostym żołnierskim słowem :

   Pierd**lić autorytety !

   Tak mi powiedział jeden autorytet ...
   I ja słucham go cały czas, bo to jest nie gorsze niż żywienie optymalne.

   Reasumując :
   W moim życiu JA jestem najwyższym autorytetem ... po Bogu :-)))

   I mogę Ci powiedzieć co myślę ....
   Jeśli chcesz słuchać.
   Jeśli nie chcesz, to i tak Cię kocham i czytam Mesliera.

   Ad.cierpienie.
   Rozwój duchowy TRAGICZNIE zmniejszył moje cierpienie.
   Jeszcze go całkiem nie zakończył Ale z dnia na dzień zmniejsza ...
   Dla mnie Bomba ...

   A Ty rób jak uważasz ...
   I tak jesteś świetnym gościem :-)))

   Usuń
 57. KOSMOS-WSZECHŚWIAT to żywy organizm posiadający ŚWIADOMOŚĆ. Ponieważ my i nam podobni jesteśmy cząstką tego organizmu musimy być usunięci, gdy następuje degradacja. Identycznie jak w przypadku raka toczącego ludzki organizm. Niestety.
  Może kiedyś nastąpi ogólnoświatowe PRZEBUDZENIE i takiego zabiegu usunięcia nie trzeba będzie wykonać.

  OdpowiedzUsuń
 58. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 59. Stolica Apostolska i Rzeczpospolita Polska

  — dążąc do trwałego i harmonijnego uregulowania wzajemnych stosunków;

  — biorąc pod uwagę fakt, że religia katolicka jest wyznawana przez większość społeczeństwa polskiego;

  — podkreślając posłannictwo Kościoła katolickiego, rolę odegraną przez Kościół w tysiącletnich dziejach Państwa Polskiego oraz znaczenie pontyfikatu Jego Świątobliwości Papieża Jana Pawła II dla współczesnych dziejów Polski;

  — zważywszy przełomowe znaczenie odzyskania niepodległości i suwerenności przez Państwo Polskie oraz w trosce o jego pomyślny rozwój;

  — stwierdzając doniosły wkład Kościoła w rozwój osoby ludzkiej i umacnianie moralności;

  — kierując się wymienionymi wartościami oraz powszechnymi zasadami prawa międzynarodowego, łącznie z normami dotyczącymi poszanowania praw człowieka i podstawowych swobód oraz wyeliminowania wszelkich form nietolerancji i dyskryminacji z powodów religijnych;

  — uznając, że fundamentem rozwoju wolnego i demokratycznego społeczeństwa jest poszanowanie godności osoby ludzkiej i jej praw;

  — uwzględniając nową strukturę administracyjną Kościoła w Polsce ustanowioną Bullą papieską «Totus Tuus Poloniae populus»;

  postanowiły zawrzeć niniejszy Konkordat, przy czym Rzeczpospolita Polska uwzględniła swe zasady konstytucyjne i ustawy, a Stolica Apostolska — dokumenty Soboru Watykańskiego II dotyczące wolności religijnej i stosunków pomiędzy Kościołem a wspólnotą polityczną oraz przepisy prawa kanonicznego. W tym celu, Stolica Apostolska, reprezentowana przez Jego Ekscelencję Księdza Józefa Kowalczyka, Arcybiskupa Tytularnego Heraklei, Nuncjusza Apostolskiego w Warszawie, i Rzeczpospolita Polska, reprezentowana przez Jego Ekscelencję Pana Krzysztofa Skubiszewskiego, Ministra Spraw Zagranicznych, uzgodniły, co następuje:
  Artykuł 1

  Rzeczpospolita Polska i Stolica Apostolska potwierdzają, że Państwo i Kościół katolicki są — każde w swej dziedzinie — niezależne i autonomiczne oraz zobowiązują się do pełnego poszanowania tej zasady we wzajemnych stosunkach i we współdziałaniu dla rozwoju człowieka i dobra wspólnego.

  Co złego w konkordacie ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Krzysztof Wulga

   Krzysztof Pieczyński stwierdza, że tam są umowy kościół - rząd poza kontrolą konstytucji, sądów, społeczeństwa itd.
   Drugie to finansowanie z kasy państwa. Jesteśmy za BEZPOŚREDNIM finansowaniem kościoła przez wiernych.
   To trochę równości kościołów.

   Usuń
  2. @K.W.

   Porównaj biblię :
   "Jedną suknię i sandały"
   "Wart nauczyciel swojego utrzymania"
   "Cesarzowi co c sarskie, Bogu co boskie"

   Nie chcę Ci wciskać swojego rozumienia bibli Ale mi wygląda, że Jezus wiedział co się święci z księżmi. Zresztą miał NAOCZNY przykład faryzeuszy i uczonych w piśmie :-)))

   Usuń
 60. Wkleiłem początek konkordatu,

  "— biorąc pod uwagę fakt, że religia katolicka jest wyznawana przez większość społeczeństwa polskiego;"

  jakby nie patrzeć prawda, co do finansowania zgodzę się, ale skoro mamy 60-70 % katolików to oni będą finansować, a wyjdzie na to, że 99 % będzie chciało finansować, ja w każdym razie jak będzie referendum głosuje za tym, żeby ci którzy nie chcą nie musieli finansować kościoła, to się wiąże z wykluczeniem z kościoła, apostazja, dzieci nie idą do 1 komunii, brak chrztu itp.

  - artykuł 1 jak byk

  "Rzeczpospolita Polska i Stolica Apostolska potwierdzają, że Państwo i Kościół katolicki są — każde w swej dziedzinie — niezależne i autonomiczne oraz zobowiązują się do pełnego poszanowania tej zasady we wzajemnych stosunkach i we współdziałaniu dla rozwoju człowieka i dobra wspólnego."

  Nie ma nigdzie takiego zapisu, że rząd jest podległy kościołowi, oczywiście rząd jak zechce to będzie podległy ale nikt prawnie go do tego nie zmusza. Podobnie kościół jest autonomiczny i niezależny, ma prawo komentować poczynania rządu, ale nikt na nikim nic nie wymusza. Nie widzę żadnych zapisów prawnych świadczących o tym, że w Polsce rządzi kościół.

  OdpowiedzUsuń
 61. Nie trafiacie do ludzi z tym budzeniem świadomości, na dobrą sprawę to ja już trochę tu piszę a nadal nie mam pojęcia o co chodzi z tym budzeniem świadomości. Nijak nie rozumiem tego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No i nie zrozumiesz
   Egregor katolicki zeżarł ci resztki rozumu

   Usuń
  2. @Bogdan56

   Hej ...
   Widzę, że humor Ci dopisuje.
   Cieszę się że się dobrze czujesz :-)))

   A do niego nie pisz tak, to jezuita, nie zna się na żartach :-))))
   To tylko zabłąkana owieczka ...
   Taka, której Pieczyński chce wskazać drogę do duchowości i Boga :-)))
   Trzeba ją wziąść, przytulić i odnieść do ...

   O kurczę ... jeszcze nie mamy stada :-)))

   Usuń
  3. Powoli z akcentem na powoli wracam do zdrowia. jak tylko choć troszkę przesadzę zaczyna mi się kręcić w głowie [leciutko] To znak ze mam się zatrzymać i odpocząć. Co mnie malutkiemu pozostaje - muszę się posłuchać i słucham. Z dnia na dzień jest lepiej
   Pozdrawiam Ciebie i dla Piotra

   Usuń
 62. Nie trafimy,do wszystkich, to pewne. Ale do niektórych trafimy. Reszta prosto, zwyczajnie po ludzku, nie będzie chciała płacić. Zapłaci faktycznie z 40 % tych co dziś chodzi do kościoła. A do kościoła dziś chodzi faktycznie mniej o 50 % niż staracie się podawać w waszych statystykach. Nie wierzysz to pokręć się po różnych forach, nie tylko po naszym tu. Zobaczysz jak olbrzymia masa ludzi jest antyklerykalna. To że nie poszli za Pieczyńskim, bo nie umiał ich zgromadzić, to nie znaczy, że ich nie ma. Rzesze Polaków ma was dość. Po owocach was poznali

  OdpowiedzUsuń
 63. Na Kościół Polak wydaje 1% swojego podatku dochodowego, to chyba nie dużo za wieczną szczęśliwość w raju :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To ty, buraku, uważasz, że " wieczną szczęśliwość " - można kupić? Cała " moralność " katola... właśnie z ciebie wylazła....
   Stanisław

   Usuń
  2. @Krzysztof Wulga

   Ad.konkordat.
   Przejaskrawię bo wiem, że kościół nie tylko katolicki to wierni, proboszczowie itd. Ale zrozumiesz od razu.

   Gdyby przyszedł do Ciebie szatan i powiedział : ja nie będę kusił ludzi ale podpiszmy umowę, że za każdego zapłacisz mi 1 grosz.
   Chciałbyś mieć taka umowę ?
   Podpisał bys ?

   Ad.zrozumienia.
   Kościół buduje królestwo niebieskie 1700 lat ... zobaczyłeś go gdzieś ?
   A NIBY waszym przewodnikiem jest człowiek NAJWIĘKSZY na ziemi.

   (Nie kłóćmy się o słowo człowiek)
   Powiedzmy, że jesteś związany z kościołem 10 lat ...znalazłeś Boga ?

   Rozumiesz teraz co kościół robi ?

   Pieczyński głośno o tym mówi 2 lata, Stowarzyszenie Polska Laicka tak naprawdę ruszyło od grudnia, Ty rozmawiasz tu kilka dni ...
   JAK masz to rozumieć ?

   Ad.raj
   A jak rozumiesz słowa ...
   "Kto się ponownie nie narodzi, nie wejdzie do królestwa niebieskiego" ?
   (cytat z pamieci)

   I setki innych ...

   Krótko :
   Kościół NIE prowadzi ludzi do raju ... sorry.

   Ad.Ty i ja
   popatrz jak Ty myślisz ...
   Raj za 1%

   Ciekawe co o TYM myśli Jezus.

   Nie oskarżam Ciebie i wiem, że to mówiłeś pół żartem, pół serio ...
   Ale TAKIE jest właśnie myślenie kościoła.
   Przyglądaj się a zobaczysz ...


   Ja też 10 lat jeździłem na msze na Jasną Górę.
   I co ?
   I NIC ....

   Rozumiesz ?

   Powiedziałem sobie ... prawdziwa miłość to Jezus a Jezus jest w bibli ...
   I TAM znalazłem !!!!

   NIE W KOSCIELE ...
   Tam tylko cesarz :-))))

   Usuń
  3. " Darmo otrzymaliście, darmo dawajcie!" Mat.10.9

   To jest odpowiedź na twoja/waszą uzurpację;

   "Na Kościół Polak wydaje 1% swojego podatku dochodowego, to chyba nie dużo za wieczną szczęśliwość w raju :)" i ok. 15 mld rocznie z różnych poukrywanych zręcznie dotacji,subwencji ,zwolnień ,upustów, rabatów,itp.itd.

   Usuń
 64. Cynizm, buta i głupota, kieruje twoim wpisem. Nic dziwnego. Taki masz stan umysłu jaki ci zrobili. W tym rzecz, że wy jesteście przeszkodą dla raju.Krainy piekielne, to tam wysyłacie nieświadomych ludzi. Głupota i nieświadomość, to grzech największy. Dlatego wy pujdziecie na samym czele.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Większość krytykuje was za waszą doczesność. Cyniczny rozdzwięk między głoszonymi naukami a waszym występnym życiem. Są przyzwoici księża, ale wysoce nieprzyzwoitych jest tak dużo, że zamazują obraz przyzwoitych. Zresztą co znaczy przyzwoici. Nie kradną, nie są rozpustni. Nie są pedofilami i przestępcami. Toć większość Polaków taka jest. Wy postawiliście się w innej sytuacji. Jako namiestnicy Boga. I tylko z takiej pozycji należy was rozliczać. Tu na ziemi. Ja krytykuje was za coś więcej. Krytykuje za zaprzepaszczenie ludzkich żywotów. Za odcięcie ich od zbawienia. Zbawionych będzie niewielu. To znasz księże ze swojej religii. Ale mogło by być więcej. I o to was obwiniam. Ty teraz jesteś tego świadom. Przeczytałeś to i winą twoją będzie próba tego odrzucenia. Teraz działasz z premedytacją. Wina twoja podwójna. I podwójnie za nią odpowiesz. Ty wiesz gdzie. Nie tu na ziemi za tego życia. Tu się wykpisz. Obciążyłeś się sam. Ja teraz obciążam  oskarżeniem twój umysł.

   Usuń
  2. Obejrzyjcie to obeleśniactwo ,ale do końca
   http://www.zbigniewstonoga.eu/post/8226/ziarno-szatana/
   Stonoga akurat w takim przypadku działa dobrze.

   Usuń
 65. Ten 1% to był żart oczywiście. Ja też znalazłem Jezusa w Ewangelii. Nie podpisałbym, aż tak bardzo na innych mi nie zależy żeby paktować z szatanem, w ogóle cyrografy z szatanem to nie jest nic dobrego. Znalazłem Boga w Jezusie, w słowach Ewangelii. Do piekła pójdzie podobno tylko ten kto sam tam zechce być.

  OdpowiedzUsuń
 66. Polska " wulgami " stoi.
  " Wulgi " rządzą, kłaniając się dziwakom w czarnych sukienkach, całując ich spocone, tłuste łapy, zanosząc grubasom " marności ", których bardzo pragną! Bardziej niż duchowości i domniemanej boskości...
  " Wulgi " rządzą: w szkołach, szpitalach, wojsku, policji... " Wulga " jest prezydentem, " wulga " - w żeńskiej odmianie - premierką. " Karłowata " wulga " przewodzi stadzie " wulg "!
  A nad tym dziwacznym kraikiem, całościowy nadzór sprawują:
  Opasłe zbóje, obdarzone zaiste piekielnym " darem " odwracania znaczenia słów. To " wulgi naczelne "!
  " Wulga " - nawet tu, stanowi punkt odniesienia dla niemerytorycznej dyskusji, która staje się bełkotem, zważywszy, że jesteśmy gośćmi Krzysztofa Pieczyńskiego, który postawił sobie słusznie, za zadanie: przywrócenie Polski Laickiej.
  Treść dyskusji, z " wulgą " - w roli głównej, jest paranoicznym przykładem, w skali mikro - jak oddalamy się, od założeń i CELU, pana Krzysztofa.
  Kościelny fanatyk nadaje ton rozmowie, inni - zapewne chcąc mu dorównać - podkreślają swoją " odmienność ", w oparciu o biblię, cytaty ze " wszystkich świętych "...
  Paranoja!
  Jak ma się ten cały intelektualny bełkot, do: wzmacniania własnej duchowości? Czy taka " polemika " - przybliży nas do realizacji słusznej idei Państwa Świeckiego?
  My się od niej ODDALAMY!
  Polska tonie w gównie, a ten rok może być tragicznym.
  Może tak warto by " zstąpić " na ziemię, szukać materialnych sposobów na położenie tamy lawinie religijnego skretynienia?
  Kościelni, pis - niewiele mieliby do powiedzenia, gdyby świadomość i mądrość rodaków była inna. Jesteśmy, w dużej części, niewolnikami tych, których - nieudolnie - próbujemy zwalczać. A oni, właśnie dlatego - mają taką siłę, że mogą przeprowadzić każdą niegodziwość.
  Prawo, konstytucję... mając w " antypodach ". Pieprząc " trzy po trzy " - o prawie naturalnym, "boskim" - jak twierdzą.
  Polska tonie, a MY prowadzimy, na blogu " POLSKA LAICKA " jałowe dysputy...
  Amok zewnętrznie narzuconej pseudoreligijności dotarł i tu!
  A grubasy w czarnych sukienkach , popijając koniaczek, liczą marności i rechocząc powtarzają:
  Nie przypuszczaliśmy, że legenda o Jezusie przysporzyć nam może tak duże bogactwo, tak małym nakładem pracy własnej...
  Stanisław
  _

  OdpowiedzUsuń
 67. Nie rozumiem czego szukałeś na Jasnej Górze, przeczytałem, że piekło w buddyźmie nie jest wieczne, jak się zła karma wyczerpie to można się odrodzić więc nie jest jeszcze tak źle, wieczne to jest u katolików.

  OdpowiedzUsuń
 68. @Krzysztof Wulga

  To dobrze, że już znalazłeś to czego szukałeś ...
  Nie mnie Cię sądzić ale nie czuję w Tobie głębokiej wiary jak np w Krzysztofie Pieczyńskim.

  P.S.
  To oczywiście nieważne Ale wydaje mi się, że jesteś kimś trzecim ...
  Mazak od wyjacych demonów, ten co zna hebrajski i Ty.
  Łatwiej by nam się rozmawialo gdybyście używali innych kont ...
  Ale róbcie jak chcecie :-)))

  OdpowiedzUsuń
 69. @K.W.

  A Ty czego szukasz w kościele ?
  Po co się urodziłeś ?
  Kim jesteś ?

  OdpowiedzUsuń
 70. Stanisław nawołuje do zstąpienia na ziemię, a ja wklejam poziomy piekła według buddyzmu Piotra, zastanawiam się do którego bym trafił.

  Samdźiwa - "odradzające", "ożywania"
  Kalasutra - "czarna lina"
  Samghata - "wzajemnego roztrzaskania", "ściskania i miażdżenia"
  Raurawa - "płaczące", "lamentu i wycia"
  Maharaurawa - "wielce płaczące", "wielkiego lamentu i wycia"
  Tapana - "parzące", "płonięcia"
  Mahatapana - "wielce parzące", "strasznego płonięcia"
  Awići - "nie wypuszczające", "nieznośnego bólu"

  OdpowiedzUsuń
 71. @Stanisław

  Już częściowo to panu tłumaczyłem ...
  Jestem członkiem Stowarzyszenia Polska Laicka a więc jestem maleńką cząstką tego blogu. Jestem tu jakby u siebie.

  Druga rzecz to co miesiąc płacę składki na Stowarzyszenie Polska Laicka co jest REALNYM wymiarem wspierania Stowarzyszenia i Krzysztofa Pieczyńskiego.
  (10 zlotych)

  Trzecie rzecz, załatwiam koszulki z logo Stowarzyszenia Polska Laicka by idea Polski Laickiej rozprzestrzeniała się po Polsce.

  To są może niewielkie wymiary wsparcia finansowego ALE SĄ.
  Na tyle mnie stać w tej chwili.

  Są TEŻ wymiary wsparcia niefinansowego.

  Zgłosiłem się jako kandydat na występowanie w spotkaniach Stowarzyszenie Polska Laicka z ludźmi.

  Jeżdżenie na spotkania (akurat nie udało mi się być na którejś demonstracji).
  Myślę też o zawieszeniu bannera w moim mieście ... też na swój koszt.
  Myślę o zorganizowaniu spotkania z Krzysztofem w Sandomierzu.
  O znalezieniu tu lokalu Stowarzyszenia Polska Laicka.

  Piszę i Stowarzyszeniu Polska Laicka na www.eioba.pl

  To plany ale z dużą szansą na realizację.

  ---
  Wiem, że panu zależy na Polsce.
  Niech więc Pan coś wybierze i TAKŻE wesprze Krzysztofa Pieczyńskiego !
  Najlatwiej finansowo ... dac pieniądze i spokój.
  Nie wierzę, że nie stać Pana na 10 zł miesięcznie.

  Ale można też się zapisać ... wesprzeć to ilościowo.
  Można też się pojawić na którymś spotkaniu, demonstracji ... wesprzeć go OSOBIŚCIE.

  On tego NIE robi dla siebie.
  On Ci daje energię byś Ty sam się wziął do roboty Panie Stanisławie.
  Jeśli chcesz by coś się w Polsce zmieniło BIERZ TĄ energię i DO ROBOTY ....

  ZRÓB PAN COKOLWIEK !!!

  poza gadaniem :-))))

  "Sami musicie to zrobić"

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zamawiam koszulkę XXL
   Poszukaj Domu Kultury - wtedy koszta spadają!

   Usuń
  2. @Bogdan56

   Ok zamówienie przyjąłem. Logo jest w fazie projektowania. Gdy będzie gotowe skontaktuje się z Tobą co do szczegółów, koloru itd.

   Ok
   Domy kultury itp faktycznie mają taniej. Mam nadzieję, że coś fajnego wyjdzie :-)))

   Usuń
  3. @Jan.K.
   Jak już Ci pisałem nie ma mnie w kraju od lat ,ale mogę Was wspomóc finansowo , tera mnie na to małe co nie co stać. Jestem zwolennikiem Krzysztofa Pieczyńskiego dlatego też już ponad 1,5 roku udzielam sie na tym forum. Chciałbym dać realną pomoc ,kiedy sam osobiście nie mogę uczestniczyć w jego działaniach tak jak Ty. Czy stowarzyszenie posiada już jakieś konto w banku? proszę o numer i w ogóle czy jest to i do jakiej wysokości możliwe ,bo jak wiem czasami są jakieś ograniczenia prawne. Mogę również odpisać sobie 1% od podatku w kraju na wskazane stowarzyszenie. Patrz , jeśliby przykładowo nas było 100 000 i niech każdy odpisze sobe ten 1% w wys.oczywiście przykładowej ,5zł ,to ile razem zbierzemy? Po ziarnku do ziarnka a zbierze się miarka , mówi stare porzekadło. Stowarzyszenie wcale nie musi być aż takie liczne , wystaczy ,że o wiele większa ilość ludzi wesprze je finansowo i poprze/zagłosuje w wyborach.
   Tako rzeczę ja.

   Usuń
  4. @Optymalion

   Konto znajdziesz na stronie Stowarzyszenia Polska Laicka

   http://polskalaicka.com.pl/dla-czlonkow.html

   O ten 1% podatku się dowiem. Dam Ci znać.

   Wiem jak się potęguje wsparcie :-)))
   Wystarczy, że będzie nas 59 000 i każdy są po stówie !
   100 zl to trochę jest ale raz na rok kazdy są radę.
   Inne rzecz, że trzeba lubić to na co się daje ... wtedy jest dobra energia dla dającego i bioracego.

   Porównaj jak smutno jest w kościołach na mszy ...
   Brr ...

   Usuń
  5. Uzasadnienie mojego poparcia zawarte jest w moich tu wpisach ,a będzie ich jeszcze więcej.
   Takie przyszły czasy ,że praktycznie nic nie zrobisz bez kasy.

   "Porównaj jak smutno jest w kościołach na mszy ...
   Brr ..."

   W trupiarniach może panować jedynie smutek bo Jezus zamrtwychwstał a ludzie modlą się do zwłok na krzyżu. Paranoja. I nie widzą tego jawnego oszustwa! Krzyż jest znakiem kościoła dążącego do swojego obłędnego celu po trupach. Cała jego kryminalna historia o tym zaświadcza.

   Usuń
  6. @Optymalion

   Jak by nie bylo z góry dzięki za poparcie :-)))

   Tak ...
   Kk to smutna historia ludzkości. Czytam Mesliera ... wyraźnie to udowadnia :-)))

   Może idę się to skasować. Choć widzę, że zwiększają się też siły zła.
   Po polityce, korporacjach i ogólnie po nastrojach ludzi to widać.
   Ale ludzi jasności jest coraz więcej. Jak pisaliśmy niżej zwycięstwo już JEST po naszej stronie. Trzeba tylko 'chwile' piczekac :-)))

   Usuń
  7. idę = uda ...

   He he ...
   Mój telefon też chyba ogarnęła siłą ciemności :-)))

   Usuń
 72. Jestem człowiekiem, niczego nie szukam w kościele a po co się urodziłem to nie wiem, może po to żeby mnie oceniono albo samemu zdecydować czy chce być w niebie czy w piekle, a teraz zbieram zasługi w niebiosach za nawracanie was.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @K.W.

   Nie wiem czy to widzisz ...
   Ale CIĄGLE handlujesz z Bogiem !
   Jesteś strasznie zagubiony ...

   Zważ na słowa Jezusa ...
   "Wypędzaliśmy demony w Twoim imieniu ...
   NIE ZNAM WAS."
   Rzekł Jezus.

   Nie zrozumiesz tego ale trochę nad tym pomyśl :-)))

   Usuń
  2. @K.W.

   To, że nie wiesz po co żyjesz i kim jesteś wskazuje, że nie odnalazles Boga i nie uzyskałeś odpowiedzi

   Cóż ...
   Będziesz ich szukał przez całe życie. On będziesz starszy tym mocniej będziesz szukał ...

   Usuń
  3. "Im będziesz starszy tym mocniej będziesz szukał ..."
   - pod jednym warunkiem, że zachowa elastyczność umysłu.
   Jak nie zachowa to się usztywni w swoich poglądach i zacznie zapominać po co żyje itd.
   Już chyba zapomniał - a to pierwszy objaw usztywnienia naczyń mózgowych.
   Tak się składa, że stan świadomości wpływa na stan zdrowia, tak mówią przypowieści ewangeliczne,
   chyba jest w nich ziarenko prawdy.

   Usuń
 73. @Michał Emigrant

  Ja mówiłem o czymś innym. O strachu przed śmiercią. Narasta z wiekiem. Poza tym już trochę wtedy człowiek się nasycił tymi ziemskim dobrami. Co prawda z zakonnikami nie wiadomo :-)))
  Nie rozmawiałem szczerze i głęboko z kims takim :-)))

  OdpowiedzUsuń