1

1

piątek, 14 października 2016

Dołącz do Polski Laickiej

Szanowni Państwo.

Rusza Stowarzyszenie Polska Laicka. Półtora roku przygotowywaliśmy się na ten moment. Jesteśmy gotowi, aby rozpocząć działalność już zarejestrowanego Stowarzyszenia. Zapraszamy do wspólnego działania wszystkich, którzy rozumieją wolną Polskę tak jak my. Jeśli ktoś nie zna naszego punktu widzenia prosimy o zapoznanie się z nim na blogu: www.krzysztofpieczynski.com.pl  oraz na  facebooku https://www.facebook.com/krzysztofpieczynski/
Nasz cel jest jasno określony, a kondycja Polski coraz bardziej opłakana, więc nie ma na co czekać. Przed fanatyzmem możemy się obronić tylko będąc razem i budując świadome obywatelskie społeczeństwo.
Informacje:
http://www.polskalaicka.com.pl/
polskalaicka@gmail.com 

130 komentarzy:

 1. Pierwsze " primo " :
  Kolor loga, Polski Laickiej, ze względu na czarny kolor - przypomina nekrolog. Proponuję zamienić na kolor zielony. Kolor nadziei:)
  Drugie " primo ":
  Proszę o bliższe informacje, regulamin Stowarzyszenia/ może go zamieścić tu, na blogu/ , kontakty, w celu uzyskania dodatkowych informacji, zwłaszcza o możliwościach zapisania się do Stowarzyszenia.
  Pozdrawiam
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. statut i pozostałe informacje dotyczące Stowarzyszenia będą na stronie www, która powinna działać od poniedziałku. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani wcześniejszym otrzymaniem statutu proszę o kontakt na podany adres mailowy :-)

   Usuń
  2. Jestem zainteresowany otrzymaniem takowego na adres: dariusz.frugh@gmail.com

   Usuń
  3. Drogi Dariuszu, proponuję nie podawać swojego adresu email na stronach www bo "buszują" po nich roboty, które później wysyłają masę SPAM'u. A później każdy się dziwi skąd tego tyle. :)

   Usuń
  4. Krzysztof a czy możesz powiedzieć czy ktoś oprócz ciebie ma (za twoją zgodą oczywiście) dostęp do twojego konta na Facebooku!?

   Usuń
  5. „O mój Boże, jak mi żal ludzi, którzy nie wierzą w życie wieczne, jak się modlę za nich, aby i ich promień miłosierdzia ogarnął, i przytulił ich Bóg do łona ojcowskiego” (Dz. 780).

   http://jezus-zmartwychwstal.blogspot.com/

   Usuń
 2. Popieram i wnoszę za Stanisławem,od początku do końca aby była jasność,programowa też...trochę nie rozumiem tej obrączki...z puklem włosów,kosmykiem...co to oznacza?
  Chcę tak jak we Francji,która jest krajem laickim i ma to zapisane w konstytucji...a więc zaczynajmy oświecać ten polski ciemnogród!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam Lechito
   Pytam czy jestes biegły w sprawach Słowian bo szukam informacji

   Usuń
  2. Bogdan56 Fdhfdgf,niestety...korzystam z info ogólnodostępnych.

   Usuń
 3. Poseł Nowoczesnej Grzegorz Furgo pyta szefa MON Antoniego Macierewicza:
  Jaka kara obowiązuje żołnierzy w przypadku złamania rozkazu gen./ nomen-omen / Głąba, czyli oglądania innego niż TVP programu telewizyjnego?
  Chodzi o opisany przez "Wyborczą" rozkaz o sygnaturze 15871/16, który wysłał 26 września do wszystkich jednostek Garnizonu Warszawa jego dowódca, gen. brygady Robert Głąb.
  Rozkaz brzmi:
  "Polecam, aby podstawowym źródłem informacji pozyskiwanych z mediów w codziennej działalności służbowej były programy telewizji publicznej, w szczególności TVP Info".
  Wojsko: Baczność - rozkaz wykonać:)))
  Zamieściłem tego newsa, dla polepszenia humoru, bo czasy mamy czarne i nader francowate...
  Czy może być jeszcze większy akt wazeliniarstwa oficera polskiego, dokonany w imię kolejnego awansu? Wstydż się, panie / nomen-omen/ Głąb!!!!
  P.S.
  Panie Krzysztofie, dziękuję za infgormację - postaram się śledzić: dalsze, konkretne już informacje:)
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ostatnie zdanie, trochę jak " masło maślane " i do tego z literówką:))
   Sorry, ale pośpiech jest wskazany przy łapaniu pcheł, nie pisaniu:)
   Stanisław

   Usuń
 4. Jako, że wczoraj Bob Dylan został uhonorowany Literacką Nagrodą Nobla, za " całokształt " i dodam, że:
  W pełni sobie na tę nagrodę zasłużył...
  Jako, że Blog jest prowadzony przez Człowieka Sztuki, uznałem, że nie popełnię nadużycia, zamieszczając TU - chyba najsłynniejszą pieśń laureata:

  Like a Rolling Stone - Bob Dylan - YouTube
  https://www.youtube.com/watch?v=4F0ytNzHDj8

  Ech... to były piękne dni, lata młodości:)))
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
 5. Chyba to najlepszy czas, by przeciwstawić się watykańskiemu oprawcy i wyzwolić polskie społeczeństwo z jego rąk.Do zwycięstwa prowadzi tylko jedna droga, mianowicie droga PRAWDY.Dlatego uśpione przez kler polskie społeczeństwo potrzebuje PRAWDY o swoim ciemiężcy.Przez wieki byli w naszym narodzie ludzie, którzy nie poddawali się zniewoleniu, a jednak klerykalna machina zniewolenia istnieje do dziś.
  Dlatego wszyscy, którzy decydują się przeciwstawić klerowi muszą pamiętać, że nie przebierają oni w środkach, a ofiary ich działania w historii Polski są liczniejsze od ofiar najgorszych reżimów tego świata.Jeśli jednak pokonamy źródło zła, jakim jest watykańska mafia, zdamy sobie sprawę z tego, co to znaczy niepodległa Polska.
  Zatem do boju Polacy !!!

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo dłuuuga droga czeka orędowników Państwa Świeckiego, jeśli nawet " gromowcom " odbiło dokumentnie:

  " Powstają Grupy Różańca Orędowników Małżonek GROM - każda z nich zrzesza 20 mężów, którzy modlą się za swoje żony i za wszystkie żony z grupy różańcowej. Grupy zaczęła tworzyć Fundacja na rzecz rozwoju mężczyzn Przymierze Wojowników przy parafii Zesłania Ducha Świętego w Warszawie. Kontrowersje wzbudza nazwa i reklama nawiązująca do jednostki wojskowej GROM.
  Grupy Różańca Orędowników Małżonek
  "Nasza modlitwa oparta będzie na »róży różańcowej«. Ta nasza będzie o tyle specyficzna, że będzie to wspólna modlitwa mężów za żony" - informuje fundacja na stronie internetowej. Każda z osób wchodzących w skład grupy będzie odmawiała codziennie jedną dziesiątkę różańca w dowolnym dla siebie momencie dnia.
  "Członkowie róży nie muszą znać się osobiście, ważne że codziennie modlą się za żony oraz żony wszystkich członków ich grupy. Tym sposobem każda żona będzie codziennie »omadlana« całym różańcem" - wyjaśniają organizatorzy.
  Fundacja na rzecz rozwoju mężczyzn Przymierze Wojowników zapewnia, że w ten sposób mężczyźni dają "najpiękniejszy prezent żonie (i to codziennie)" oraz zyskują "rozwój osobistej modlitwy".
  Totalny, powszechny " pierdolec " - ogarnia coraz szersze kręgi Wolski i wolaków:(
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wpis powyżej - to nie żałosny żart. To wolska rzeczywistość. Całość znajdziecie tu:

   http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2016-10-13/wstap-do-grom-ochraniaj-swoja-malzonke-trwa-nabor-do-grup/

   Mają już ponad 200 chłopa, zbrojnych w różańce i krzyże... Można się do nich przyłączyć...
   Stanisław

   Usuń
 7. Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu otrzyma od Ministerstwa Sprawiedliwości 3 mln zł./!!!/ Szkoła wygrała konkurs na „usprawnienie procesów komunikacji w polskim wymiarze sprawiedliwości”. O dotację starało się 11 innych instytucji.
  WSKSiM przedstawiła jedną z droższych ofert, wartą niemal 3 mln zł. W jej ramach uczelnia inkasenta Rydzyka zobligowała się przygotować i przeprowadzić program szkoleń dla przynajmniej 800 osób - poinformował serwis Bezkompromisowo.pl. Chodzi o dwie grupy pracowników. Pierwszą są rzecznicy prasowi oraz pracownicy z biur prasowych sądów i prokuratur, którzy zostaną przeszkoleni w zakresie pełnienia tych funkcji. Drugą - prezesi i wiceprezesi sądów oraz szefowie prokuratur i ich zastępcy. Ci zdobędą wiedzę z zakresu kontaktów z mediami oraz wystąpień medialnych.
  Zamówione szkolenia będą składać się z dwóch części - teoretycznej (25 proc. czasu szkolenia) i praktycznej, podczas której uczestnicy ćwiczyć będą wystąpienia medialne. Ich treść będzie ściśle dopasowana do potrzeb, zadań i przygotowania medialnego uczestników.

  To już się w pale nie mieści!

  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
 8. Radio Maryja i Krzaklewski - jak zbierali "na stocznię"...

  Na początku 1997 r. rozpoczęły się niezależnie dwie zbiórki na ratowanie bankrutującej Stoczni Gdańskiej. Najgłośniejszą prowadził o. Tadeusz Rydzyk i kierowane przez niego Radio Maryja. Rydzyk nie miał zezwolenia na zbiórkę publiczną i nigdy się z niej nie rozliczył. Ani złotówka nie trafiła też do stoczni. Rydzyk zbierał pieniądze i świadectwa udziałowe narodowych funduszy inwestycyjnych głównie od słuchaczy Radia Maryja i w parafiach. Według różnych źródeł zebrał od kilkudziesięciu milionów złotych do ponad 100 mln dol. oraz od 600 tys. do 1 mln świadectw narodowych funduszy inwestycyjnych.

  W 2006 r. ujawniliśmy losy części zebranych od słuchaczy świadectw NFI. Dziennikarze "Gazety" Marcin Kowalski i Piotr Głuchowski pisali: "Ks. Rydzyk przekazał je współbratu - o. Janowi Królowi. Ks. Król zaangażował pełnomocnika, który miał korzystnie zamienić kwity na pieniądze. Były prezes firmy konsultingowej i wykładowca w Nigerii inż. Aleksander R. całymi torbami dostarczał papiery NFI - często opisane » dar dla Radia Maryja «- do małego warszawskiego biura maklerskiego Eastbrokers. Maklerzy zamieniali je na akcje, którymi o. Król i jego pełnomocnik dalej obracali - bez wielkiego powodzenia. Ich najbardziej spektakularną wpadką była inwestycja w szczecińską spółkę ESPEBEPE. Ks. Król i Aleksander R. kupili w sumie 34 proc. firmy. Stracili wszystko. Po ogłoszeniu upadłości spółka została wycofana z giełdy".
  Pisała " Gazeta Wyborcza ".
  Kilkaset milionów społecznych pieniędzy zniknęło jak kamfora! Rydzyk nie poniósł żadnej kary...
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To tylko jedno z setek przekrętów ojca inkasenta !
   Stanisław

   Usuń
 9. Inicjatywa fantastyczna ale to logo rzeczywiście jednak do zmiany. Ja wiem że jest to kwestia bardziej "kosmetyczna" ale warto by nad tym także popracować

  OdpowiedzUsuń
 10. http://wiadomosci.onet.pl/forum/wielka-pokuta-na-jasnej-gorze-z-udzialem-ponad-100,0,2930413,226326505,czytaj.html

  Oczywiście polskie społeczeństwo popełniło wiele grzechów społecznych i tu biskup ma rację! Społeczeństwo jednak i nadal je popełnia.
  Jednak jaki może mieć Bóg stosunek do ludzi, którzy tkwią w grzechu, nie myślą zmianie swojego postępowania, a jednocześnie mówią,że się modlą o przebaczenie?
  Polacy raczej powinni się modlić o przywrócenie rozumu! Wówczas jako ludzie rozumnie stworzeni przez Boga zaczęli by postępować zgodnie z jego wolą. A rozumu w tej parafiańszczyźnie brakuje co nie miara. Ale to nie ważne ,taca zapewniona.

  OdpowiedzUsuń
 11. Oto list księdza Kordeckiego oddającego się pod władzę Króla Szwedzkiego, który naukowcy odnaleźli w szwedzkich archiwach. Prawdziwy list przeora do Karola Gustawa. Oto jego fragment:
  "Niechaj się dowie szanowna i szlachetna Dostojność Wasza, że nasz stan zakonny nie posiada prawa wybierania królów, lecz czci tych, których szlachta ktrólestwa wybrała. Ponieważ Jego Królewską Mość Króla Szwecji całe królestwo uznaje i na swego pana wybrało, przeto i my z naszym miejscem świętym (...) pokornie poddaliśmy się Jego Królewskiej Mości Szwecji (...) Czcimy więc jako ulegli poddani Jego królewską Mość Szwecji, Pana naszego najłaskawszego, nie zamierzamy też podnieść zaczepnego oręża przeciw wojsku Jego Królewskiej Mości (...) Nasz klasztor (...) zasyła do Boskiego Majestatu modlitwy za bezpieczeństwo Najjaśniejszego Króla Szwecji, Pana i protektora naszego królestwa, jak i nas samych, których bynajmniej nie jest powołaniem opierać się potędze królów (...) Cokolwiek Jego Królewska Mość rozkaże, spełnimy".
  Może czas zacząć odkłamywać mity o " wielkim bohaterstwie " i " partiotyżmie " księży ?
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Drogi Stanisławie, postaram się Tobie odpowiedzieć:
   DLACZEGO WYJAWIANIE PRAWDY O KOŚCIELE NIE DAJE EFEKTÓW?
   czyli nie powoduje odchodzenia od kk...
   - żadna instytucja (religijna, państwowa) nie zwalnia człowieka od wyboru co jest dobre, a co złe i odpowiedzialności za ten wybór.
   Kiedy człowiek ucieka od odpowiedzialności osobistej to przykleja się do instytucji, która go rozgrzesza, daje odpusty itp.
   - ale nie ma nic za darmo uciekając od odpowiedzialności osobistej taki człowiek "wpada" w odpowiedzialność zbiorową!
   Czyli staje się współwinnym grzechów instytucji do której należy.
   Dlatego członek kk nie będzie czytał historii Kościoła:
   - bo on ucieka od odpowiedzialności, chce żyć w iluzji czystego sumienia.
   Uciekając od odpowiedzialności własnej i przynależąc do instytucji, która go rozgrzesza katolik nigdy nie będzie miał interesu aby ujawniać zło takiej instytucji.
   Tu jest prosta zależność - ręka rękę myje,
   kk rozgrzesza wiernego, wierny rozgrzesza kk.
   Pytanie kluczowe: skoro interes jest wzajemny i korzystny dla obu stron to czemu wierny płaci składki?
   Równie dobrze to kk powinien mu płacić, za współudział
   w winie...
   Najlepsze, że o teorii uczestnictwa i wynikającej z uczestnictwa konsekwencji najlepiej pisze K.Wojtyła w "Osoba i czyn" -
   ten człowiek dał mi najwięcej wskazówek jak się uporać z zależnością od Kościoła....
   Reasumując lepiej chyba uzasadniać, na różne sposoby, by członkowie kk przestali płacić składki...
   Jakież mają gwarancje, że gusła które odprawia kk przynoszą jakikolwiek rzeczywisty efekt?
   Ile można płacić za ułudę rozgrzeszenia i chwile zbiorowej psychozy?
   I tu znowu JP II odkrywając prawdę o tzw drodze krzyżowej przychodzi nam z pomocą:)
   Ludzie przez setki lat klęczą przed stacjami z upadkami Chrystusa, których w ogóle nie było... księżą robią na temat tych upadków wywody, rozważania, a może i doktoraty, przecież to jest bałwochwalstwo!

   Usuń
  2. Ogólnie Stanisław ma rację. Trzeba pokazywać co Kościół watykański robi.

   Co do wiary, też warto zwracać uwagę, że to nie wiara chrześcijańska tylko 'watykańska' stworzona w Watykanie.

   Wszyscy ludzie zastanawiają się Ci to jest życie i jakie panują w nim zasady. Jak widzimy wokół, propaganda watykańska bez większych problemów zagarnia ich pod swoje skrzydła. Brak jest świadomości o innych systemach i spojrzeniach. Brak jest świadomości, że to nie wiara w Boga tylko w watykańskie bożki.

   Usuń
  3. W ramach wspomnianej przez Optymaliona imprezy, p.t. " Wielka pokuta ", głos zabrał - paszczą - mój pupilek, pan Gądecki, z zawodu: arcybiskup kościoła kat.:
   -" Są grzechy zbiorowe, kiedy ludzie publicznie grzeszą. A więc potrzebna jest pokuta publiczna za publicznie popełniane grzechy, za które odpowiada społeczeństwo, ponieważ je pochwala, nie protestuje przeciwko nim, nic nie czyni w tym kierunku, aby wyzwolić się z nich; nie protestuje przeciwko nim, ale działa niesprawiedliwie, nikt się na to nie oburza. Na tym polega społeczny grzech – chociaż ja tego nie uczyniłem, nie powiedziałem, jednak potrzeba, aby wszyscy razem odpowiedzieli za społeczne zło i publicznie czynili pokutę – tłumaczył sens publicznej pokuty metropolita poznański".
   Wskazał, że jasnogórska Wielka Pokuta to przebłaganie za wszystkie grzechy popełnione w Polsce. Abp Gądecki zauważył, że grzech w swoim podstawowym znaczeniu jest zawsze aktem konkretnej osoby, aktem wolności pojedynczego człowieka, nie zaś całej grupy czy wspólnoty. - Ale jednocześnie grzech indywidualny dotyka innych ludzi i szkodzi życiu społecznemu wprowadzając i potęgując w nim nieład, osłabiając jego jedność. Suma grzechów osobistych popełnionych przez wiele osób tworzy grzeszne struktury społeczne i sytuację grzechu – powiedział metropolita...
   Hm... panie Gądecki:
   Macie bardzo nieprzyjemny obyczaj, graniczący z paranoją, żeby ZAWSZE - grzechów, dopatrywać się u innych!
   Tym razem znależliście " grzesznika zbiorowego ", tylko po to, żeby znowu skorzystać z przepastnych kieszeni " grzeszników ", którzy sypną kasą...
   Wstydzę się za pana, panie Gądecki!
   Wstydzę się, a mogę być obiektywny, bo nie należę do pańskiego kościoła! Ani też do żadnego innego... Zatem nie jestem zainteresowany, a moja ocena nosi cechy obiektywizmu.
   Szanowny panie Gądecki:
   Dlaczego wy, zawsze i przy każdej okazji wmawiacie owcom i baranom ich domniemaną grzeszność - natomiast NIGDY nie walniecie się : w swoje piersi, w swoje zakute łby, żeby - może - ta czynność - przypomniała wam o WASZYCH grzechach?
   Ciężkich, bardzo ciężkich, zbrodniczych, nieprzedawnialnych?
   Chcecie koniecznie wzbudzić w ludziskach, którymi dość prymitywnie manipulujecie - poczucie własnych ułomności, poczucie zła, poczucie winy...
   Macie wielowiekową " kluchę w gardle " - gdy przychodzi rozliczyć się z waszych , karygodnych zbrodni...
   Odwracacie " kota ogonem ", wina maluczkich - ma przykryć myślenie o waszych zbrodniach, jakich świat nie widział i żadne prawo ich nie przedawniło!
   Tani i prymitywny " chwyt psychologiczny ", jakim się posługujecie jest żałosny, jest obrzydliwy i świadczy o całym ZŁU, jakie pielęgnujecie i jakie prezentujecie...
   jeśli, przyszła by wam ochota - odprawiać jakieś nabożne dyrdymały, nad takimi jak ja, to z góry wam serdecznie dziękuję!
   Podarujcie sobie wasz pseudo modlitewny altruizm!
   ZACZNIJCIE OD SIEBIE, módlcie się - ZA SIEBIE, ode mnie i moich " grzechów " się odpierwiaskujcie. Mam nadzieję, że samodzielnie porozumiem się z bogiem, jeśli istnieje i liczę na Jego zrozumienie, dlaczego nie uczestniczę w farsie, którą interesownie uprawiacie!
   Enter, po waszemu - amen
   Stanisław

   Usuń
  4. Hmm ...

   Widzę, że nie znasz tej zasady Panie Stanisławie.

   Każda wypowiedź dotyczy jedynie wypowiadającego się.

   ----
   Po prostu nikt nie zna wszystkuch myśli, zamiarów, przyczyn i uczynków drugiego.
   Stąd nikt nie zna drugiego a mówi jeno o sobie ...
   Ten biskup też ...

   Usuń
  5. Po wpisie Stanisława widzę, że kk vel watykański "rozgrzesza" już z grzechów zbiorowych.
   Tak, jest to logiczne, aby zachować miano świętego kościoła musi mieć możność czynienia pokuty i odpuszczenia grzechów zbiorowych.
   Iluzja się nakręca - w końcu przyjdzie czas na brzytwę Ockhama...

   Usuń
 12. Niezniewoleni klerykalizmem Polacy wiedzą, że klechy to zdrajcy popierający od zawsze tych , którzy mają władzę i pieniądze.
  W związku z tym, że zniewolili całe społeczeństwo i poprzez spowiedź uszna wiedzą wszystko o każdym poddanym ich watykańskich mości, mogą lawirować i oddziaływać swoją pozorną pokorą na decyzje władców.
  Do tego stopnia są wprawieni w lawiranctwo, że niektórzy zastanawiają się kto kim steruje kościółek politykami czy politycy "kościółkiem???
  ZAPEWNIAM ,ŻE TO KLER STERUJE ŚWIATEM !!!

  OdpowiedzUsuń
 13. Popieram. Będę z Wami. Czekam na szczegóły.

  OdpowiedzUsuń
 14. Panie Krzysztofie

  Dziękuję za przesłaną mi deklarację członkowską i czekam na ciąg dalszy.

  Pozdrawiam serdecznie

  Ewa

  OdpowiedzUsuń
 15. Niepokojące obrazki z Madrytu. Przed meczem Realu z Legią w Lidze Mistrzów miało dojść do zamieszek z udziałem kibiców z Polski. W internecie pojawia się coraz więcej filmów pokazujących walki kibiców Legii z hiszpańskimi policjantami. Bulwersujące bijatyki odbywają się w okolicach stadionu Santiago Bernabeu. "Pseudokibice Legii okrążyli policjantów" - alarmuje na swojej stronie dziennik "Marca". (http://www.tvn24.pl)
  Oto " polska dorodna młodzież patriotyczna ", która wesprze tworzone przez macierewicza " oddziały samoobrony narodowej " - w delegacji!
  Brawo!
  Sytanisław

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Stanisławie - odpuść
   Czytam Twoje wpisy i widze jak bardzo przeżywasz wszystko. Twoje reakcje sa zawsze na bardzo wysokim poziomie. Piszesz o sprawach o których i tak wiemy, ale nie reagujemy w podobny sposób.
   Jesli reagujesz w ten sposób robisz coś odwrotnego od Twoich zamierzeń. Swoimi reakcjami zasilasz Egregora katolicyzmu. Spróbuj przyjacielu nabrać dystansu do ich działań. Ma to dwie pozytywne cechy. Przynosi Tobie spokój i poprawia Twoje zdrowie, oraz nie buduje ich potegi. Młodzi ludzie mówią [olej ich] ja mówię zachowaj spokój i nie reaguj.
   Ostatnio zacząłem czytać Konstytucję - tobie też radzę. Poznanie wroga pozwala lepiej przygotować sie do walki z nim. Poczytaj są tam niezłe [kwiatki] choć jest zrobiona dla nas
   Pozdrawiam

   Usuń
  2. Piszesz o sprawach o których i tak wiemy, ale nie reagujemy w podobny sposób - Boguś

   O przepraszam. Ja nie niedziałem. Dowiedziałem się od Staszka. Prawda, nie reaguje tak samo. Ale reakcjom staszkowym się nie dziwie

   Usuń
 16. Światowy " spisek " przeciwko pis-lamistom?
  " Polska znów w ogniu krytyki, tym razem Organizacji Narodów Zjednoczonych. Komitet Praw Człowieka odpytuje Polskę, a rząd musi się tłumaczyć z Czarnego Protestu, rasistowskich ataków, awantury wokół Trybunału Konstytucyjnego. Konsekwencje mogą być poważne i ciężko już nie zauważyć, że świat ma wątpliwości nawet do stanu przestrzegania praw człowieka w Polsce."
  Materiał programu "Polska i świat". (http://www.tvn24.pl)
  Szanowny Bogdanie:)
  Czy milczenie i dystans - to dobry sposób reagowania na ten cały - totalny bajzel - jaki mamy w Polsce dzięki: kościołowi i pisowskiej hordzie ? Konstytucję mam i często do niej nawiązuję, nawet TU:)
  Pozdrawiam
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
 17. Z zarządzenia Nr 2, dyrektora Lasów Państwowych, w sprawie powołania " zespołu duszpasterskiego ":
  § 12
  1. Wyróżnia się:
  1) Krajowego Duszpasterza Leśników, którym, po przyjęciu
  zaproszenia, o którym mowa w § 11, staje się Delegat Konferencji
  Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Pracowników
  Leśnictwa, Gospodarki Wodnej i Ochrony Środowiska;
  2) Honorowych Duszpasterzy Leśników, którymi, po przyjęciu
  zaproszenia, o którym mowa w § 11, stają się Krajowi Duszpasterze
  Leśników po zakończeniu przez nich swojej misji
  jako delegatów Konferencji Episkopatu Polski;
  3) Duszpasterza Leśników Koordynującego, o którym mowa w
  § 16 ust. 3 pkt 1, zwanego dalej Generalnym Koordynatorem;
  4) duszpasterzy ds. wyodrębnionych zgrupowań pracowników
  w Lasach Państwowych, w tym w szczególności:
  a) Duszpasterza Dyrekcji Generalnej Lasów Państwowych,
  o którym mowa w § 16 ust. 3 pkt 2,
  b) Duszpasterza Straży Leśnej, o którym mowa w § 16 ust. 3
  pkt 3;
  5) regionalnych duszpasterzy leśników, o których mowa w § 16
  ust. 3 pkt 4;
  6) lokalnych duszpasterzy leśników, o których mowa w § 16 ust. 3
  pkt 5.
  2. W zasięgu jednej regionalnej dyrekcji Lasów Państwowych
  może działać jeden lub większa liczba regionalnych duszpasterzy
  leśników, zwłaszcza wówczas, gdy uzasadnia to zasięg
  terytorialny tej dyrekcji lub/oraz diecezji, a także specyfika
  kulturowa w zasięgu terytorialnym danej regionalnej dyrekcji
  Lasów Państwowych.
  3. Ta sama osoba może w Zespole Duszpasterskim łączyć funkcje
  duszpasterzy, o których mowa w pkt 3, 4 i 5 – stosownie do
  rozstrzygnięć i zwyczajów, o których mowa § 11 ust. 4.

  I.t.d. i t.p. - pierdoły. Cały 70 stronicowy dokument pis-lamistycznego dyrektora, właśnie o tym! Można sobie to znależć na stronie Lasów Państwowych. gov.
  I teraz pomyślcie Kochani, że takie same " dokumenty " wydają: dyrektorzy i komendanci: straży pożarnej, straży granicznej, więziennej, policji, jednostek wojskowych, spółek skarbu państwa wolskiego, celników, służb kontroli drogowej, urzędów skarbowych i setek innych podmiotów - okupywanych przez pis-lam!
  Jest gorzej niż myślałem! Państwo wyznaniowe, w najgorszej wersji - jest już faktem:(((

  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
 18. Kto za ten tabun " czarnych wizytatorów na etatach " płaci? - zapytacie zapewne... Wyjaśnia to kolejny &:

  Koszty funkcjonowania Duszpasterstwa Leśnego są ponoszone
  przez:
  1) Dyrekcję Generalną Lasów Państwowych w odniesieniu do
  Krajowego Duszpasterza Leśników, Duszpasterza Leśników
  Koordynującego, Duszpasterza Dyrekcji Generalnej Lasów
  Państwowych, Duszpasterza Straży Leśnej, posiedzeń plenarnych
  Zespołu Duszpasterskiego oraz umów-zleceń, umów o
  dzieło oraz podobnych umów, zawieranych przez Dyrekcję
  Generalną Lasów Państwowych z członkami Zespołu Duszpasterskiego;
  2) regionalne dyrekcje Lasów Państwowych w odniesieniu do
  regionalnych duszpasterzy leśników;
  3) nadleśnictwa oraz zakłady Lasów Państwowych w odniesieniu
  do lokalnych duszpasterzy leśników.
  § 21
  Bieżąca współpraca z Zespołem Duszpasterskim stanowi
  obowiązek Gabinetu Dyrektora Generalnego Lasów Państwowych.

  Czyli płacimy: pan, pani i tamten pan i ja, qrwa mać!
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chcecie znać Rozporządzenie Komendanta Straży Pożarnej - na ten sam temat? To sobie poszukajcie:)))
   Panie Krzysztofie:)
   Sam pan widzi, jak daleka droga nas czeka: od państwa wyznaniowego jakie mamy - do państwa świeckiego- laickiego:(
   Przeraża ciemnota, głupota, wazeliniarstwo - taka wysoko postawionych urzędników. Pisałem, że gorsze od samego kościoła - jest wazeliniarstwo i bezkrytyczne poddaństwo większości zidiociałego społeczeństwa... Ech... szkoda słów:(((
   Stanisław

   Usuń
  2. Hmm ...

   Ciekawe czy te rozporządzenia można by zaskarżyć jako niezgodne z konstytucją ?

   Usuń
  3. "bezkrytyczne poddaństwo większości zidiociałego społeczeństwa", napisał Stanisław.
   Stanisławie w naszym kraju odbywa się właśnie walka o byt, który określa świadomość. Czy muszę to rozwijać?
   Ludzie zupełnie nie zastawiają się nad tym co wkleiłeś,oni uważają to za właściwe o ile w ogóle wiedzą coś na ten temat. Ludzie w swojej przeważającej masie zajmują się problemami życia codziennego ,albo przeżyją albo nie. Poza tym uważają ,że i tak na nic nie mają wpływu. Ci, co mają się materialnie dobrze dbają nad utrzymaniem lub powiększeniem posiadania. Idą do kościoła ,rzucają na tacę i beznamiętnie dalej się dorabiają, taki jest schemat społeczeństwa kapitalistycznego. Wystarczy popatrzeć i przeczytać wieści z przekaziorów. A że większość jak to nazwałeś, jest zidiociała to nie bez przyczyny, o której(przyczynie) nawet Ty jak myślę ,ale może się mylę, nawet Ty słuchać nie chcesz. Nie ma skutku bez przyczyny a pomylenie ich prowadzi do niezrozumienia sytuacji. "Urzędnicy pana boga" to przecież przekrój naszego społeczeństwa. Oni są synami "tej ziemi", która właśnie zmienia swoje oblicze zgodnie z zaklęciem swojego naczelnego szamana. Ok 11 tys. parafii stoi na straży takiego porządku rzeczy. Tak , to już jest państwo wyznaniowe jedynie brak zapisu w konstytucji, ale "nie bój żaby",jak ją zmienią to się tak taki znajdzie. To jest jak na razie proces nieodwracalny, nad czym boleję ale tego nie zmienimy, trzeba by użyć siły, co również jest nie do zrealizowania biorąc pod uwag choćby stopień "zidiocenia". "Urzędnicy" już tak urobili społeczeństwo ,że sami mogą praktycznie nie robić nic , jedynie głosić "słowo boże" a parafiańszczyzna sama załatwi to nawet lepiej jak by chcieli.
   Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu, powiadają ,no to będziemy mieli rządy nadgorliwców. Ludzie potrafią być okrutni ,nie zdając sobie sprawy z tego okrucieństwa.
   W samej wierze leży zasada zła.
   A poza tym, pesymista to optymista ,który przejrzał na oczy.

   "Wszystko,co nie jest katolickie, musi być zniszczone." św. Hieronim , i powoli ,po cichu będą to realizować.

   Usuń
  4. Pojawiają sie tendencje do budowy "rządu Ziemią". USA, Rosja, Unia ...

   Kościół watykański też o tym myśli.
   Polska jako poligon i baza do zdobycia świata przez watykanczyków ?

   Usuń
  5. " Ludzie zupełnie nie zastawiają się nad tym co wkleiłeś,oni uważają to za właściwe o ile w ogóle wiedzą coś na ten temat " - pisze Optymalion.
   Po zakończeniu , gdy " relacjonowałem " żonie treść moich wpisów, powiedziałem:
   Mam wrażenie, że gdyby tu stała setka rodaków, to może jeden, dwóch - zrozumiałby: o co mi chodzi, a reszta pukałby się w czoło...uznając zarządzenie dyr. Lasów Państwowych - za w pełni uzasadnione.
   Taki mamy klimat, takie są efekty zniewolenia umysłów!
   "Urzędnicy" już tak urobili społeczeństwo ,że sami mogą praktycznie nie robić nic , jedynie głosić "słowo boże" a parafiańszczyzna sama załatwi to nawet lepiej jak by chcieli."...
   To też prawda, smutna prawda. Takie zjawisko obserwuję wokół siebie. Polityczne " odbicie wajchy " - w stronę średniowiecznego katolicyzmu, jest faktem. Faktem, który skutecznie blokuje dobre nadzieje - na przyszłość Polski!
   Zastanawiałem się - niedawno - dlaczego papież, który przecież mówi często, zupełnie coś innego, nie dał reprymendy polskim biskupom? Przy okazji " wizytacji " swoich ziem ", z okazji Ś.D.M. ?
   Doszedłem do wniosku, że powodem może być prozaiczna, acz znamienna przyczyna. Polski kościół jest dziś - w Europie - najbardziej wsteczny, najprymitywniejszy, ale... dostarcza najwięcej pieniędzy Watykanowi! Więc: czyż można krytykować dojną krowę, która - choć szpetna jak panprezes - daje najwięcej mleka? To przecież ... nieekonomiczne byłoby! Sprzeczne z zasadami średniowiecznego kapitalizmu, któremu jest wierny kościół kat.
   Bo:
   " Duchowość " kościelnych kończy się tam, gdzie zaczynają się pieniądze!
   Masz rację, choć chciałbym żeby było inaczej, pisząc:
   " Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu, powiadają ,no to będziemy mieli rządy nadgorliwców. Ludzie potrafią być okrutni ,nie zdając sobie sprawy z tego okrucieństwa ".
   Zatem , szanowny Optymalionie, nie ma co marzyć o optymalizacji. Czeka nas czarna noc, w czarnej dupie:)
   Stanisław

   Usuń
  6. To co dziś dzieje się w Polsce, przypomina ogromny walec drogowy - prowadzony przez pijanego kompletnie operatora! Który - dodatkowo - mamrota coś pod nochalem i:
   W jednej łapie trzyma różaniec, a w drugiej krzyż...
   Katastrofa jest nieunikniona.
   Stanisław

   Usuń
  7. @Stanisław ...

   Nie chodzi o to, że nie rozumiemy co piszesz, tylko o to ...
   CO MOŻEMY Z TYM ZROBIĆ

   Przekształcanie świata wydaje się proste. Niejedna jednostka przewróciła świat do góry nogami. Nawet teraz obserwujemy jak spełniają się marzenia Kaczyńskiego.
   Obserwujemy też, jak spełniają się marzenia Pieczyńskiego.
   Staramy się mu w tym pomagać.

   Pytanie jest takie ...
   Czy Twoje marzenia się spełnia ?

   -----
   Ad. papież
   Już wcześniej napisałem, że nie ma różnicy między Konstantynem, Pawłem, Janem Pawłem, Leonem czy Franciszkiem ...

   Zresztą Pan Pieczyński to wcześniej powiedział w wywiadzie, chyba dla "Nie ma żartów".

   Kościół watykański ma trochę kryzysu i nie wie jak "ścisnąć swiat za jaja". Dlatego Franciszek jawi się jako lagodniejszy.
   I nawet TY, kochany Panie Stanisławie zastanawiasz się DLACZEGO właściciel psa nie bije swojego wiernego psa ...

   Usuń
 19. " Najpierw kurator kujawsko-pomorski napisał list otwarty do dyrektorów szkół, w którym ostrzegał przed organizowaniem imprez związanych z Halloween " (http://www.tvn24.pl)
  Wiecie ilu nauczycieli wyraziło swój sprzeciw, przeciwko bredniom " kuratora " ?
  1 / słownie jeden / nauczyciel historii, z Torunia!
  I takie właśnie są " proporcje " - pomiędzy : normalnością, a zbiorowym, religijnym skretynieniem!
  Czy ten drastyczny fakt, może jednak doprowadzić do wniosku, że ten niesforny nauczyciel - powinien zamilknąć? NIE, do ciężkiej cholery:)
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powinno się napisać do tego nauczyciela propozycje zapisania się do Stowarzyszenia Polska Laicka ...

   Ale na razie nie udało mi się do nuej zapisać, mimo dwóch maili.
   Ktoś się już zapisał ?
   Jak to zrobić ?

   Usuń
  2. Nie mam pojęcia, Janie:)
   Miało " wszystko być ", ale dalej nie ma nic:(
   Chodzi mi o informację, zasady funkcjonowania Stowarzyszenia - jeśli jest ono zarejestrowane.
   " Nie chodzi o to, że nie rozumiemy co piszesz, tylko o to ...
   CO MOŻEMY Z TYM ZROBIĆ " - piszesz...
   Nie mam prostych recept. Najprostsze jest to, o czym już pisałem - co jest jednak nieosiągalne, biorąc pod uwagę realia. PUSTE KOŚCIOŁY!
   Stanisław

   Usuń
  3. Stowarzyszenie ...

   Czyżby Pieczyński stanął na rozdrożu :

   Rozbudować strukturę (zastępcy, skarbnicy, sekretarze, organizatorzy, itd. ) ...
   Albo ...
   Samodzielne robienie wszystkiego ...

   Ja mogę pomóc robić cokolwiek.
   Mam trochę czasu. Jestem byłym informatykiem.

   -----
   Ad. Puste kościoły.

   Dla mnie jest to realne. Tak dzieje się w innych krajach i jest to tendencja ROSNĄCA.
   Owszem, w Polsce jest troszkę inne sytuacje ale tylko trochę.
   Ja widzę problem w opróżnieniu kościołów podobnie jak Piotr Wróbel.
   Trzeba dać/pokazać ludziom coś innego ...

   Może być nawet bezwyznaniowe Stowarzyszenie Polska Laicka w ktorym będą ludzie wierzący w wewnętrznego Boga.

   Co prawda Pan Pieczyński uważa, że wystarczy im dać wolność i sami sobie znajdą swojego Boga.
   Ale w/g mnie TO nie zadziała.
   Bo ludzie JUŻ WYBRALI ...

   Niestety wybrali niewolę w kościele watykańskim.
   Cały czas są wolni, więc nie można im dać wolności.
   Jedynie można namawiać ich na powiększenie świadomości/wiedzy by mogli wybrać jeszcze raz bardziej świadomie ....


   Usuń
  4. Zapewne wielu już się zapisało, ale ci którzy otrzymali Statut Stowarzyszenia. Na mój e-mail Krzysztof przesłał mi Deklarację Członkowską do wypełnienia i przesłania na wskazany adres. Statut ma się ukazać na nowej stronie Stowarzyszenia Polska Laicka www.polskalaicka.com. Zapiszę się po przeczytaniu Statutu.
   Aby coś zrobić w kierunku zastopowania poczynań kk trzeba jednak użyć narzędzi dostępnych na obecnym "planie fizycznym". Inaczej się nie da.

   Usuń
  5. Ja otrzymałem mailem deklarację. Podpisuję i wysyłam. W końcu popieram K.Pieczyńskiego w jego działaniach. To podstawa.
   Statut, papierki to tylko 'fizyczna' część życia.

   -----
   Inaczej też widzę życie.
   Owszem, kiedyś dokonywałem wyboru jednej z dostępnych opcji 'fizycznego planu'. Ale teraz wiem, że plan fizyczny nie istnieje. Plan fizyczny i duchowy to ten sam plan. Wszystko jedno czy wybiera się 'na zewnątrz' czy 'wewnatrz'.
   Albo inaczej ...
   Wybór wewnętrzny pojawia się na zewnatrz.

   Hmm ...
   Chyba ciężko mi to wytłumaczyć ...
   Świat zewnętrzny jest odbiciem świata wewnętrznego ...
   A nie odwrotnie, jak sądzi większość ludzi :-))))

   Usuń
  6. Tak. Plan fizyczny i duchowy jest tym samym. Tylko od nas zależy w jaki sposób plan duchowy manifestuje się na planie fizycznym.
   Deklarację już wypełniłam, lecz jeszcze troszkę poczekam z wysyłką. Jestem szalenie ciekawa treści Statutu.

   Usuń
  7. Ja nie.
   Pieczyński mówił, że to jakiś standard. Nic ciekawego.

   Ważne CO będziemy ROBILI ...
   I trochę istotne ILE NAS BĘDZIE.
   :-)))

   Usuń
  8. Jak do tej pory nie jesteśmy w stanie zapoznać się z tym statutem. Kiedy i gdzie się ukarze.Co do deklaracji mam pytanie, skąd żeście je wzięli bo u mnie na poczcie nic nie ma.

   Usuń
  9. Janie ,masz racje , odliczenie się w takiej sytuacji jest bardzo istotne ,musi nas być parę jeśli nie kilkanaście tysięcy wtedy będzie to widoczne i słyszalne.

   Usuń
  10. Ja napisałem na maila jako wskazał K.P.

   polskalaicka@gmail.com

   Zwrotnie otrzymałem deklarację. Wypełniłem i wysłałem.

   Mogę Ci podesłać ale lepiej pobrać oficjalnie. Nie mam upoważnienie do rozpowszechniania ...
   :-)))

   No i nie mam Twojego maila. W profilu nie jest udostępniony :-)))

   Usuń
 20. Oto prawdziwy " szczyt szczytów ":

  Minister obrony narodowej Antoni Macierewicz otrzyma Nagrodę im. Kazimierza Odnowiciela "Patriota Roku 2016" - podało w komunikacie MON. (http://www.tvn24.pl)

  Jeśli ktoś wątpi, że rządzą nami wariaci, to jest właśnie dowód, że jest w błędzie:(
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
 21. Spokojnie kochany Panie Stanisławie ...

  To dopiero POCZĄTEK a nie szczyt - szczytów.

  Z drugiej strony,
  Gdy pisowcy się rozwiną a my się trochę postaramy ...
  To ludzie w kolejkach będą się ustawiać ...
  By mogli się zapisać do Stowarzyszenia Polska Laicka :-))))

  OdpowiedzUsuń
 22. Oglądałem ten program wczoraj. Opowieść rodziców zmuszonych do urodzenia " żywego trupa " - wycisnęła mi łzy z oczu! Żona skwitowała: Chazan to psychopatyczny sadysta! Ten chory człowiek, wykonawca kilku tysięcy aborcji, dziś odgrywa rolę... No właśnie jaką? Bo nie świętego, do ciężkiej cholery!
  W cywilizowanym kraju odpowiadałby za torturowanie, w Wolosce jest prawie świętym! Rzygać się chce na to wolackie kołtuństwo:(

  Czekając na śmierć - TVN24
  www.tvn24.pl/czarno-na-bialym.../prof-chazan-odmowil-im-aborcji-dzis...

  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
 23. Stasiu , co się dziwisz jako "skatolowany" kraj właśnie pokazujemy na jakie bestialstwa nas stać.
  Powszechna patologia, wszechpatologia
  obecnej ekipy władającej wespół z potworami w sukienkach ciągnie nasz kraj w przepaść. To będzie piękna i pokazowa katastrofa, która doprowadzi do rozbicia kraju.

  "Prof. Jan Szczepański przed kilkoma laty stwierdził: Jestem zdania, że upadek Polski rozpoczął się w
  drugiej połowie XVII wieku. I ciągle jeszcze idziemy w dół. Z kryzysu wyjdziemy chyba w XXII wieku. Ani uczeni, ani
  politycy nie wiedzieli i nie wiedzą, jaka była faktyczna przyczyna upadku Polski. Nie wiedzą też, co należy robić,
  aby z kryzysu wyjść teraz czy w XXII wieku. I nic, by wiedzę tę zdobyć, nie czynią. Przy obecnym postępowaniu
  wyjścia z kryzysu nie widać, nawet w bardzo dalekiej perspektywie."

  Jesteśmy na prostej drodze do spełnienia tej przepowiedni, a nam pozostało wqrwianie się na tym forum. Od wielu lat zastanawiam się jakim sposobem to się jeszcze wszystko kupy dupy trzyma.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tracę optymizm i zgadam się z Tobą. Każdy dzień jest gorszy, każdy dzień przynosi " coś " - co przekracza kolejne granice...Jesteśmy w czarnej dupie!
   Nie wolno się na to godzić, ale i też: nie bardzo wiadomo co robić:)
   Liczyłem na zjednoczoną opozycję i oczywiście nic z tego nie wychodzi!
   Platforma - to już tylko cień, " Nowoczesna " trochę się wybija, ale to przecież zbyt mało! Dziś macierewicz dawał kolejny " popis " swojej głupoty, ciemnoty i totalnej odporności na fakty. Jednak ta kanalia, na tym swoim skretynieniu kręci niezłe " lody ".
   Zarabia aż miło:(
   Te jego kłamliwe wydawnictwa," białe księgi", te miliony - poza kontrolą - skierowane do oszołomów, w ramach " podkomisji "...
   Przeraża mnie polskie kołtuństwo, wazeliniarstwo, mam nieodparte wrażenie, że gdyby kaczor zarządził wieszanie swoich portretów i swastyk - wielka ilość - wieszałaby bez zmrużenia oka...
   Wazelina powinna sprzedawać się na tony, bo chętnych do wślizgiwania się w kaczy kuper - przybywa.
   Myślę, że faktycznie Polacy nie potrafią się samorządzić, że demokracja - jest im obca.
   I niepotrzebna! Byle napchać kałdun.
   Kaczor " genialnie " wykorzystał tę cechę wolaków i kupił ich, już teraz, na przyszłe wybory! Chodzi mi o to " pincet + " i dalsze pomysły - łapówki, dla małych niewolników!
   Komuna dawała/ rzucała / kiełbasę, dwa razy w roku, ci, dają gotówkę i zabezpieczają sobie poparcie paru milionów ...
   " Państwo świeckie- laickie " - dziś - wydaje mi się oddalać. Jest fatamorganą, snem nie do zrealizowania!
   Stanisław

   Usuń
  2. Według mnie ... ODWROTNIE.

   Większe szaleństwo władzy, szybsze myślenie ludzi. Gdyby było jak dawniej to NIKT by nie porzucał kościoła bo by to w tyłek nie gryzł.
   A tak ?
   Budżet zacznie pękać ...
   Inflacja JUŻ zaczęła rosnąć ...
   Wkurzą się ludzie bez 500+ ....
   Kapelan będzie na każdym rogu ...
   W każdej firmie będzie ludziom do kieszeni i pod spódnicę zaglądał ...

   Ucisk jak za komuny. No i pęknie jak za komuny :-)))

   Tak, że spokojnie Panie Stanisławie ...
   Zapisywać się do Stowarzyszenia bo potem numer na legitymacji będzie wysoki :-))))

   Usuń
  3. Nie wolno się na to godzić, ale i też: nie bardzo wiadomo co robić:), napisał Stanisław.

   No cóż,nie godzimy się i ..... to by było na tyle.
   Co robić? trzeba byłoby wzorem Wałęsy ostatnio , nawołuje do czynnego oporu czyli zniesienia legalnego rządu przemocą. Zapewne słyszałeś o tym w TV. Tylko jak się to ma do obowiązującego prawa, konstytucji itd? Rewolucja ,bunt ,zamach stanu, to wszystko jest nielegalne. Tak , jesteśmy w czarnej dziurze/dupie na własne życzenie. Teraz demokracja nam pasuje jak krowie sidło, parafrazując Stalina. Przypomina to jako żywo stan przedrozbiorowy co do sytuacji, armia w rozsypce, warcholstwo w parlamencie,rozkład więzi społecznych i rodzinnych,atrofia wartości moralnych, mega rozwarstwienie materialne, religianctwo, wszechanarchia. Ciekawe ,kto nas teraz rozbierze?
   Polska obłędem stoi. - "ANOMIA" -
   "Polska jest jak dziecko z zespołem Dawna , należy ją kochać ale nie należy oczekiwać ,że wyzdrowieje." K.Wojewódzki , przykre ale prawdziwe.

   Usuń
  4. Jak to kto nas rozbierze ...
   Merkel z Putinem.
   Rurociąg sobie zrobili. Merkel podobno grozi, że zmusi Polskę do przyjęcia uchodźców ... znaczy się ... uważa nas za podległe państwo. Nie musi być trzech państw wystarcza dwa a nawet jeden.
   No ... gdyby był rozbiór to znowu by Polacy scisneli pośladki .... tylko czy drugi Piłsudski by się znalazł ?

   Usuń
  5. "To dopiero POCZĄTEK a nie szczyt - szczytów." Janek

   Szczyt szczytów to gówno na Mount Everest.
   Jeśli przyjąć ,że u nas tym szczytem szczytów jest parlament to gówno się na nim rozsiadło i rozlewa na wszystkie strony. "POCZĄTEK" końca.

   Usuń
 24. Bzdura roku. Nie mogłam przestać się śmiać.

  http://www.gloswielkopolski.pl/wiadomosci/wielkopolska/a/profesor-chazan-w-poznaniu-osoby-o-pogladach-lewicowych-czesciej-maja-problemy-z-zajsciem-w-ciaze,10768124/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Podobno w Anglii, każdy student - podejmujący studia medyczne, musi podpisać dokument, że ZAWSZE będzie kierował się: wiedzą medyczną i brytyjskim prawem - dotyczącym medycyny!
   Jeśli jego " przekonania " - uniemożliwiają spełnienie tego warunku - nie zostanie przyjęty na studia...
   Medycyna musi być oparta na wiedzy medycznej, dobru pacjenta, a nie na gusłach.
   Wykonawca tysięcy " skrobanek " - Chazan może wybrać inny zawód.
   " Klauzula sumienia " jest idiotyzmem, sprawcą wielu nieszczęść ludzkich, a podły uczynek Chazana, zmuszający nieszczęśliwą matkę, do urodzenia zniekształconego dziecka, które musiało umrzeć - jest torturą! Tak jest w krajach cywilizowanych.
   To samo dotyczy męczenników innych wyznań, którzy mają " aspiracje " medyczne. Na przykład świadków Jehowy. Wyobrażasz sobie ofiarę wypadku, pilnie potrzebującej transfuzji, który napotyka się na medyka - świadka Jehowy?
   Stanisław

   Usuń
  2. Każdy pacjent udający się do lekarza - ma prawo wiedzieć z kim ma do czynienia. Uważam, że powinien być ustawowy obowiązek wywieszania informacji, choćby na drzwiach gabinetów. Dotyczącej " klauzuli sumienia " - bo przecież : sumień jest tyle - co ludzi i cholera wie, na kogo się trafi.
   A pacjent, to nie przedmiot do obróbki. To też Człowiek, ma swoje " klauzele sumienia " i nie muszą one być zgodne z tymi, które reprezentuje medyk. Moja, na przykład - " klauzula sumienia " czuje się naruszona i zachwiana, gdybym - bezwiednie - powierzył swoje cierpienie, fanatykowi katolickiemu, a nie lekarzowi:)
   Stanisław

   Usuń
  3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  4. Ja bym jeszcze zwrócił uwagę, że oni studiują NA NASZ KOSZT.

   Czyli ja płacę na lekarza, potem idę do niego a on mi mówi, że nie może mnie leczyć WEDŁUG OBOWIĄZUJĄCYCH PRZEPISÓW bo mu sumienie zabrania.
   I co wtedy ?
   Znowu trzeba kasę wydawać.

   Krótko mówiąc lekarze z własnym sumieniem powinni studiować za własne pieniądze !

   Usuń
 25. Katarzyna Bratkowska o polskim kościele:
  Jego oddziaływanie na polskich polityków jest potężne. W sąsiednich krajach Kościół stracił już znaczenie polityczne i ekonomiczne, u nas nie. Trzyma w szachu kolejne ekipy, które ulegają jego szantażowi. Trochę jak w rodzinie, w której wszyscy boją się szalonego, nieobliczalnego dziadunia. Mimo to odpowiedzialność za decyzje dotyczące ustawy ponoszą politycy, a nie Kościół. Poza tym w Polsce jesteśmy zaczarowani religijnym tabu. Reagujemy odruchowo. Przedstawiciele Kościoła inaczej się ubierają, inaczej mówią, są zupełnie inaczej traktowani w mediach. Do pana, który ma koloratkę, w neutralnej, publicznej przestrzeni należy się zwracać „Proszę księdza”, szkoda, że dziennikarze nie mówią jeszcze „Pochwalony”! Te ponure stroje, feudalne obyczaje mają budzić w nas respekt. Kiedy przestaje się odczuwać ten pusty respekt, trudno się dostosować do tych rytuałów. Ja nie jestem już w stanie powiedzieć „Proszę księdza”. Słowo ksiądz ma ten sam źródłosłów co książę. Oznacza pana, władcę. Kościół to dziwna, ostatnia w Europie feudalna instytucja. W Polsce rozdział Kościoła od państwa jest fikcją. Mamy konkordat, mamy Radę Episkopatu Polski, której przedstawiciele biorą udział w podejmowaniu decyzji dotyczących państwa, prawa i kobiet, w tym także kobiet niewierzących. Nie wiem, z jakiej racji udział w podejmowaniu decyzji takiej wagi biorą osoby, które nie są przez nikogo wybierane w żadnych wyborach. Wszak teoretycznie panuje nam miłościwie demokracja parlamentarna, czyli decydować mogą wyłącznie osoby wybierane przez społeczeństwo. Nawet jeśli wybierane są pod wpływem kampanii reklamowej!
  Katarzyna Bratkowska

  OdpowiedzUsuń
 26. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 27. Prawdziwie polskie, katolickie chamstwo i prostactwo!

  POSŁANKA KRYSTYNA PAWŁOWICZ:

  " Panie Marszałku!
  KTO wpuścił dziś do polskiego Sejmu polakożercę, nienawistnika demokracji – bezczelnego „fryzjera” G. Verhofstadt’a?
  Dlaczego nie zatrzymano go za lżenie polskich demokratycznie wybranych władz i antypolskie lewackie kłamstwa?
  Dlaczego nie zatrzymano od razu, na gorącym uczynku, razem z tym pierwszym, zdrajcy Petru.ru?
  Przy okazji, kto wreszcie zweryfikuje i odważnie ODBIERZE KONCESJĘ na nadawanie w Polsce programów tv TVN-owi za wykorzystywanie koncesji sprzecznie z prawem PRZECIWKO państwu polskiemu, nadającemu jaskrawie kłamliwe przekazy wymierzone w dzielenie Polaków w bezpieczeństwo Polski i otwarcie podburzającemu do buntu przeciwko konstytucyjnym legalnym władzom? Za powszechnie używaną wobec wybranych polityków mowy nienawiści, za podburzanie do rebelii, ulicznych zadym i aktów przemocy?
  Za FASZYSTOWSKIE metody walki z Polską ".

  Pani pawłowicz: to ja już wolę, jak gębę zatykasz żrąc podczas obrad sejmu!
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
 28. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 29. My tu rozważamy zalety państwa świeckiego, laickiego, zakładamy Stowarzyszenie, a tymczasem, w świecie równoległym, acz - bardzo bliskim nam, bo w Polsce, zapadła już decyzja - na najwyższym szczeblu władzy kościelnej.
  W listopadzie, chyba 19-go, odbędzie się, w Krakowie - Łagiewnikach " ooogromniasta " uroczystość, z obowiązkowym udziałem: prezydenta, wszystkich premierów i vice-premierów, marszałków itd.
  Otóż, z okazji 1050 rocznicy domniemanego chrztu Mieszka I, Jezus będzie ostatecznie intronizowany na króla Polski. Zakres jego władzy, po tym mianowaniu, wyszczególniłem z dokumentu żródłowego, jakim jest ten, ustanowiony przez " epidiaskop " - cyrograf !
  Śmieszne? Moim zdaniem - przerażające! Władza pozornie świecka, legitymizuje to kuriozum, swoją obecnością.
  Oto fragment w oryginale i zakres obowiązywania władzy jezusowej. Proszę zwrócić uwagę, że dotyczyć ona będzie, także: szkół pracy, prasy, mediów, służbach, w tym - na pewno - w służbie zdrowia:
  " Nieśmiertelny Królu Wieków, Panie Jezu Chryste, nasz Boże i Zbawicielu! W Roku Jubileuszowym 1050-lecia Chrztu Polski, w roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, oto my, Polacy, stajemy przed Tobą [wraz ze swymi władzami duchownymi i świeckimi], by uznać Twoje Panowanie, poddać się Twemu Prawu, zawierzyć i poświęcić Tobie naszą Ojczyznę i cały Naród.
  Wyznajemy wobec nieba i ziemi, że Twego królowania nam potrzeba. Wyznajemy, że Ty jeden masz do nas święte i nigdy nie wygasłe prawa. Dlatego z pokorą chyląc swe czoła przed Tobą, Królem Wszechświata, uznajemy Twe Panowanie nad Polską i całym naszym Narodem, żyjącym w Ojczyźnie i w świecie.
  Pragnąc uwielbić majestat Twej potęgi i chwały, z wielką wiarą i miłością wołamy: Króluj nam Chryste!
  - W naszych sercach – Króluj nam Chryste!
  - W naszych rodzinach – Króluj nam Chryste!
  - W naszych parafiach – Króluj nam Chryste!
  - W naszych szkołach i uczelniach – Króluj nam Chryste!
  - W środkach społecznej komunikacji – Króluj nam Chryste!
  - W naszych urzędach, miejscach pracy, służby i odpoczynku – Króluj nam Chryste!
  - W naszych miastach i wioskach – Króluj nam Chryste!
  - W całym Narodzie i Państwie Polskim – Króluj nam Chryste!
  Błogosławimy Cię i dziękujemy Ci Panie Jezu Chryste:
  - Za niezgłębioną Miłość Twojego Najświętszego Serca ­– Chryste nasz Królu, dziękujemy!
  Read more: http://www.pch24.pl/biskupi-zatwierdzili-jubileuszowy-akt-przyjecia-jezusa-chrystusa-za-krola-i-pana--bez-slowa-intronizacja,42824,i.html#ixzz4NqOtENXP

  Żegnaj świecka Ojczyzno - witaj czarny Katolandzie:(((
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
 30. Stanisławie , tylko to całe zamieszanie nie będzie miało żadnego umocowania prawnego i dotyczyć może jedynie wyznawców tej wiary tzn. ich przekonania o tym królowaniu , co nie przełoży się zupełnie na nic. To jedno wielkie pustosłowie. Przecież w realiach nikogo takiego jak Jezus nie ma. Równie dobrze można by intronizować Koziołka Matołka , Sierotkę Marysię, Reksia, Myszkę Miki. I co z tego?,to ich kościelny obłęd ,jeszcze jeden z wielu obłędów jakie funduje nam ta zjechana organizacja. Brednie gonią kolejne brednie psychopatów. Dają do zrozumienia ,że cały katolicyzm w wydaniu polskim nadaje się do psychiatry i intensywnej terapii na oddziale zamkniętym na cztery spusty. Polski kler to zgraja niebezpiecznych psychopatów, których należy izolować, nie wiadomo jedynie kto miałby to zrobić. Dlatego zdrowy na umyśle człowiek, nawet katolik, powinien jak najszybciej izolować się od tego zatrutego towarzystwa nie uczestniczyć w tym masakrycznym, samobójczym spektaklu.
  Polska obłędem stoi.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najgorsze jest to, Optymalionie, że:
   To co się nam, w głowach nie mieści - im się MIEŚCI:)
   Wolałbym Koziołka Matołka - na króla Polski zgłosić, ale...
   Na poważnie boję się tego, że teraz oni, w/g swojego wyobrażenia i swojej interpretacji - będą zatwierdzać lub odrzucać prawa stanowione. Zgodnie z ich przekazem, że:
   To właśnie oni / " epidiaskop " /, mają monopol i " gorącą linię " z wyimaginowanymi niebiosami!
   I tylko oni mogą ocenić: co boskie, co sprzeczne...
   Bo już to robią i to nader skutecznie.
   Posrane czasy nastały...
   Pozdrawiam
   Stanisław

   Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
 31. Huraaaa !!! Mamy już wreszcie stronę:

  http://polskalaicka.com.pl/

  OdpowiedzUsuń
 32. Dodam, że strona POLSKA LAICKA jest niezwykle przejrzysta i elegancka. Super ! Brawo !

  OdpowiedzUsuń
 33. "Takim wizerunkiem absurdu naszej cywilizacji jest Watykan i Wall Street. Musimy zacząć budować nową cywilizację i znaleźć nowy sposób myślenia o państwie."
  http://natemat.pl/144213,kosciol-zniewala-polske-panstwo-watykanskie-nalezy-rozwiazac
  Brawo!, to jest prawdziwie nowe spojrzenie na przyszłość ludzkości. Prawda w oczy kole. Prawda jest niebezpieczna.
  Krzysztofie musisz sobie zdawać sprawę ,że na Ciebie już, oczywiście nieoficjalnie, zapadł wyrok.
  Wykonawcę zapewne znajdą. Musisz uważać na siebie, oni są gotowi na wszystko, zresztą komu ja to piszę?
  Goethe wyraził to do wszystkich ,"Nie ma takiej zbrodni ,której każdy z nas nie mógłby popełnić."

  OdpowiedzUsuń
 34. @Ewa
  Gdzie jest ta strona?, bo po kliknięciu w podaną przez Cibie wyświetla się ta ,co jest aktualnie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Trzeba zaznaczyć link, czyli podświetlić, następnie Ctrl+c czyli zapisać, potem na górny pasek adresowy przenieś kursorem i Ctrl+v, czyli odkodować oraz Enter. Albo wklepać ręcznie ten adres w górny pasek adresowy.

   Usuń
 35. http://www.wykop.pl/ramka/3389147/marszalkowie-sejmu-i-senatu-pojada-na-katolicka-wycieczke-do-watykanu/
  Właśnie tam są.

  OdpowiedzUsuń
 36. "(...)Ludzie, których mijam, to przede wszystkim chrześcijanie, katolicy. Co tydzień robią wycieczki do kościoła, modnie się
  ubierają, używają wyrafinowanego słownictwa, ale przede wszystkim wierzą w życie po śmierci. Wierzą, że tylko modlitwa
  ich uratuje, że krzyż jest opatrznością, która prowadzi ich przez życie i pomaga w codziennych wyborach. Wierzą, że są
  nietykalni, że znają prawdę najprawdziwszą, że inni, czyli Ci, którzy nie wierzą- to nihiliści i bezbożnicy.
  Coś się tutaj popieprzyło. I nie chodzi o to, czy w Ciebie wierzę. To moja indywidualna sprawa. Tak samo prywatna, jak
  ten zasrany fundusz kościelny, który jest utajniony. Nie wnikam. To ich śmierdzące pieniądze. Nie Twoje. Ich. Gdy patrzę
  na głodujące dzieci w Afryce, którym brakuje jedzenia i pica, gdy sami siebie zjadają, piją własne krople łez- to chce mi się
  rzygać. Gdy patrzę na Stolicę Apostolską, która promienieje od brylantów i złotych tronów- to zadaję sobie pytanie.. Przecież
  Wasz stwórca nie chciał takich rarytasów. Możecie to przemienić na wodę i pożywienie dla tych najbardziej potrzebujących, prawda?..."


  "(...)religia jest
  powodem do wojen. Jest w ten sposób znakomicie wykorzystana, a wolna wola? Co to jest wolna wola? Gdybym ja był Bogiem, to nigdy
  bym nie pozwolił, aby ginęli ludzie, w tak brutalny sposób. Ktoś się tutaj pomylił.

  To nie ja powinienem się spowiadać. Zresztą sam do siebie. To Wy uklęknijcie, uderzcie się w pierś i zapłaczcie nad własnym sumieniem..."
  http://epoznan.pl/blogi-blog-165-2002

  OdpowiedzUsuń
 37. @Dzięki Ewa, jest.
  I tak przy okazji.

  " Oto moja prosta religia:
  Nie ma potrzeby budowania świątyń; nie ma potrzeby istnienia skomplikowanej filozofii.
  Nasz własny mózg, nasze własne serce jest naszą świątynią; to filozofia uprzejmości." Dalajlama

  No cóż , pisałem już o tym wiele razy,że to mózg jest za wszystko odpowiedzialny. Pisałem też ,że to, jaka jest jego wartość biologiczna a więc budowa i struktura. Posłużę się cytatem człowieka , który posiadł o tym wiedzę(DJK);

  "Niektórzy ludzie mnie pytają, dlaczego ci ludzie uzdrowieni przeze mnie nie głoszą, gdzie się da,słuszności mojej diety? Dlaczego nie krzyczą? Dlaczego nie pomagają innym? Ponieważ wiedzą, że ta pomoc w większości przypadków nie jest możliwa. Żadne gadanie nie może zmienić chemii, składu i zaopatrzenia mózgu,zatem nie może zmienić jego czynności. Samo mówienie jest bez sensu. Nawet kardynał Glemp niedawno powiedział, że wie, iż kazaniami ludzi nie poprawi. No to po co są te kazania? Po co nadal mozolić się na próżno?(...)
  A całkiem mądra będzie Pani wówczas, gdy będzie wiedziała, że człowiek nie może przed nikim klękać, a już na pewno przed innym człowiekiem. Nawet papieżem. Klękają tylko niewolnicy.(...)

  Prof. Sedlak o naszej przyszłości napisał tak: Czeka nas renesans człowieczeństwa albo wielka zagłada.
  Będzie to dziwny renesans, bo pozbawiony historycznego ideału. Będzie on całkowicie oryginalny, bo nie mamy czego naśladować z minionych epok. Nie było dotychczas ideału godnego naśladowania.
  Sedlak wiedział, że w całej historii ludzkości nie było dotychczas ideału godnego naśladowania, że renesans ludzkości jednak będzie, ale będzie dziwny. Jego alternatywą może być tylko wielka zagłada. Na razie intensywnie pracujemy na tę zagładę. Dla renesansu człowieczeństwa nierobione jest nic."

  Jak widzę , prawie nikt nie podejmuje tego tematu , w obawie przed czym?
  Czego boją, obawiają się ludzie , którzy sami nazywają się samodzielnie i niezależnie myślącymi?

  OdpowiedzUsuń
 38. Z życia Katolandu...
  Większość zdecydowała, przedszkolaki będą sie modlić przed posiłkami Rodzice dzieci z przedszkola nr 6 w Szczedrzyku (woj. opolskie) mieli wypowiedzieć się w sprawie "modlitwy w przedszkolu przed posiłkami". Mogli określić w ankiecie, czy tego chcą, czy jest im to obojętne, czy też na modlitwę się nie zgadzają. Sprawą oburzona jest Fundacja Wolność od Religii, która poinformowała opolskiego kuratora oświaty. Burmistrz Ozimka poprosił dyrektorkę o wyjaśnienia. Ankietę rodzice otrzymali we wrześniu. 5 października, podczas zebrania z rodzicami, dyrektor przekazała wyniki "głosowania". 30 rodziców było za modlitwą przed posiłkiem, 7 rodzicom sprawa była obojętna, 4 się nie zgodziło, a 3 nie wyraziło swojego zdania. "Dyrektor przedszkola publicznego w związku z wynikami ankiety wprowadziła - decyzją rodziców - nakaz modlitwy przed posiłkami" - czytamy w piśmie Fundacji Wolność od Religii, które zostało skierowane do opolskiego kuratora oświaty (http://www.tvn24.pl)

  Kto nie podporządkuje się " nakazowi " - nie dostanie deseru!
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
 39. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 40. Ad. Przeczkole 1
  Tak naprawdę to nie mogę zmuszać dzieci do modlitwy, których rodzice zaprotestowali. Zgodnie z konstytucją nie mogą ...
  Ale kto tam przejmuje się konstytucją ...

  Ad.przedszkole 2

  Z tym deserem to nie tylko ...
  Tu masz piosenkę która przypomina jak to w przedszkolu było :-)))

  https://youtu.be/zpx-RHpgNms

  OdpowiedzUsuń
 41. "Kto nie podporządkuje się " nakazowi " - nie dostanie deseru!"

  Tu akurat może zyskać bo desery bywają przede wszystkim różnego rodzaju słodkościami. Nie ma czego żałować, mniej popsują im zdrowie bo jedzenie i tak mają niewłaściwe w takich przedszkolach.
  Zmuszanie dzieci do modlitwy zupełnie nieświadomych tego co robią jest jak zwykle przegięciem pały ale w katolandzie to raczej norma ,a zasadniczo anorma.

  OdpowiedzUsuń
 42. To co zrobiła ta pomylona dyrektorka przedszkola, jest dowodem jak można... nie rozumieć zasad demokracji.
  I pod jej " pozorem ", narzucić " mniejszości" - niechciane zachowania. Ta wariatka powinna natychmiast zostać wyrzucona z posady! Jak można przegłosować i wydać NAKAZ / tak ona to określiła / klepania paciorków przed posiłkami - tym dzieciakom, których rodzice sobie tego nie życzą? Ta baba jest po prostu chora i chroma na umyśle!
  Pomijając ten fakt, przedstawiona sytuacja - moim zdaniem - przedstawia w pigułce - jak bezkompromisowa, jak chamska, bezczelna i niczym nie pohamowana - jest pazerność klesza, mająca na celu: pozyskanie " dusycek ": od kołyski - do grobowej deski!
  Jacek Kaczmarski - zawsze dobry, a teksty aktualne. Co do tego " deseru " - to był tylko przykład hipotetycznej kary, Optymalionie:) Może lepszy byłby:
  Klęczenie na grochu lub wezwanie, w celu "resocjalizacji" - siostry Bernardetty, która już odsiedziała symboliczne 2 lata - za znęcanie się nad dzieciakami i " wybieranie " podopiecznych, na nocne " spotkania " z zaufanymi księżmi. Którzy - bynajmniej - nie modlili się z nimi!
  Kara musi być! Jak można nie chcieć się modlić? NO jak ?
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
 43. A gdyby ktoś nie znał " dokonań " Bernardetty, to tu przypomnę jej religijne dokonania:

  Nie pomogły prośby o zawieszenie kary! Zabrzański sąd odrzucił wniosek siostry Bernadetty, czyli Agnieszki F. (59 l.). W związku z tym skazana za znęcanie się nad dziećmi zakonnica nieodwołalnie pójdzie do więzienia. Spędzi za kratkami dwa lata zgodnie z wyrokiem gliwickiego sądu okręgowego z 2011 r.
  Dotychczas migała się od kary, przedstawiając liczne zwolnienia zdrowotne. Siostra Bernadetta w latach 2005-2006 biła wychowanków ośrodka wychowawczego boromeuszek w Zabrzu, przyzwalała na przemoc, do jakiej dochodziło między dziećmi, i tolerowała gwałty na dzieciach, a nawet nakłaniała starszych do gwałcenia młodszych. Była w tym czasie dyrektorką ośrodka.

  P.S.
  Gwałtów na dzieciach dopuszczali się zaufani księża, którzy korzystali z bezpłatnej usługi, udostępnianej przez Bernardettę!
  Akta sądowe nie podają, czy: dzieciom kazali modlić się - przed, w trakcie, czy po...
  Czarne sqrwysyny.
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Powiem tak.. Stanislaw.. robisz zla robote
   Piszesz.. kasujesz.. piszesz.. no litosci.. przypomina mi to jakas nerwice natrectw.. "aby pisac.. a nie.. zle napisalem .. skasuje"
   Ogarnij sie czleku bo wychodzisz na oszoloma..
   jak Antek eM.
   Pozdrawiam
   Dariusz

   Usuń
  2. Kasuję wpisy zdublowane przez komputer. Nie podoba ci się - nie czytaj! Chcesz porozmawiać - przedstaw swoją opinię! Ogarnij się trollu!!!!
   Stanisław

   Usuń
 44. Od wielu lat jestem antyklerykałem. Cieszę się, że jest nas więcej. Mam nadzieję, że damy radę powstrzymać KK w ich działaniach zmierzających do ustanowienia państwa wyznaniowego.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zapraszamy wiec do zapisania się do Stowarzyszenia Polska Laicka ...

   www.polskalaicka.com.pl

   Usuń
 45. Oświadczenie Rzecznika KEP
  w sprawie ekshumacji ofiar katastrofy smoleńskiej
  W związku z pojawiającymi się w ostatnim czasie kontrowersjami dotyczącymi ekshumacji
  ofiar tragedii smoleńskiej z dnia 10 kwietnia 2010 roku, w celu uniknięcia możliwości
  instrumentalnego wykorzystywania autorytetu Kościoła w tak delikatnej kwestii, pragnę
  przypomnieć, że zgodnie z Katechizmem Kościoła Katolickiego ciała zmarłych powinny być
  traktowane z szacunkiem i miłością wypływającą z wiary i nadziei zmartwychwstania.
  Wyjaśnienie przyczyn katastrofy od początku budzi liczne kontrowersje o charakterze
  prawnym, politycznym i społecznym. W tym kontekście zadaniem Kościoła jest
  przypomnienie o potrzebie dążenia do prawdy i sprawiedliwości, z czego wynika moralny
  sprzeciw nie tylko wobec prób wykorzystywania katastrofy smoleńskiej dla celów
  politycznych, lecz także jej marginalizowania czy bagatelizowania oraz ewentualnego
  unikania odpowiedzialności przez winnych tej tragedii.
  Dostrzegając i rozumiejąc stanowisko rodzin ofiar sprzeciwiających się ekshumacjom, trzeba
  równocześnie zauważyć, iż katastrofa smoleńska była tragedią, która dotknęła cały naród,
  dlatego też przeżywanie żałoby oraz pamięć o ofiarach nabiera charakteru powszechnego i
  stanowi ważny element świadomości historycznej Polaków. Współczujemy wszystkim
  rodzinom, które straciły swoich bliskich pod Smoleńskiem i dla których ekshumacja jest
  doświadczeniem traumatycznym i nie do przyjęcia. Ich głos powinien być wzięty pod uwagę.
  Należy stwierdzić, iż jedyną przyczyną, dla której ekshumacja ofiar katastrofy smoleńskiej
  byłaby moralnie usprawiedliwiona, może być wyraźna i obiektywna potrzeba wynikająca z
  dążenia do poznania prawdy, przy jednoczesnym braku możliwości zastąpienia tej czynności
  innymi środkami dowodowymi. Trzeba też przypomnieć, iż bezpośrednio po katastrofie nie
  przeprowadzono w Polsce sekcji zwłok żadnej z ofiar a przeprowadzone do tej pory
  ekshumacje wykazały nieprawidłowości dotyczące pochówku kilku ciał.
  Ks. dr Paweł Rytel-Andrianik
  rzecznik Konferencji Episkopatu Polski
  Warszawa, dnia 28 października 2016 r.

  Takie " epidiaskopowe ": jestem za , a nawet przeciw:)
  Czy ktoś zrozumiał o co się panu Rytel-Adrianiak
  " rozchodzi " ???
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
 46. "Czy ktoś zrozumiał o co się panu Rytel-Adrianiak
  " rozchodzi " ???" Stanisław

  "Róbta co chceta" bo nam wsio ryba.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie się wydaje, że tak się mówi (pisze) żeby nic nie powiedzieć.

   Usuń
 47. Tych wszystkich, którzy tak skwapliwie opowiadają się za " ekshumacją ", w celu ostatecznego wyjaśnienia wypadku lotniczego - śmiało można nazwać hienami cmentarnymi!
  Zaliczam do nich: kaczyńskiego, ziobrę, usłużnych " piesków " z prokuratury, motłoch sejmowy...
  Ponieważ zadanie brzmi: Znależć dowody na zamach - nie wykluczam, że nagle dowiemy się, że w trumnach znaleziono " ruskie " pociski z kałachów, ślady materiałów wybuchowych, helu, wielkich magnesów, broni termobarycznej!
  Przypomnę jednak, że każde śledztwo, w wypadku podejrzenia o zbrodnię - zaczyna się od wskazania: Kto mógł na zbrodni skorzystać?
  Mnie " wychodzi " , że jedynym, który skorzystał i przeżył - jest " panprezes "! Czy gdyby nie: katastrofa smoleńska - wygrałby wreszcie wybory? Uważam, że NIE!
  Czy poznamy wreszcie treść rozmowy pomiędzy bliżniakami, mającej miejsce - na kilkanaście minut - przed katastrofą?
  Tam jest odpowiedż...
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
 48. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 49. @Stanisławie i wszyscy inni ,którzy mają choć krztę rozumu, przecież przyczyny katastrofy są powszechnie znane a cokolwiek stało się po tym jest tak naprawdę nieważne. Popełnia się celowo ten sam błąd co zawsze przy spapranych mózgach, wnioski ze skutków o przyczynie. Główną i zasadniczą przyczyną tej katastrofy lotniczej było pojęcie lotu przy, mówiąc eufemicznie, niesprzyjających warunkach do lądowania(stan aury i lądowiska).
  Nie ma nic innego a te próżne dywagacje co stało się potem są całkowicie niepotrzebne i idiotyczne rzecz biorąc i ujmując trzeźwo, koniec , kropka. " Daremne żale próżny trud , bezsilne złorzeczenia ....". "Polityczny wampir" spija krew z ofiar tej całkowicie zbytecznej katastrofy. W naszym kraju rządzi od wielu lat klasa politycznych psychopatów , które wybiera psychopatyczna część elektoratu, swoi głosują na swoich.
  Nasz kraj jest ciężko chorym przykładem społeczeństwa o zniewolonych umysłach.

  OdpowiedzUsuń
 50. Na 1-go listopada.
  Napisałem już: że człowiek uciekający od odpowiedzialności przykleja się do instytucji, która go rozgrzesza, daje odpusty.
  Teraz gdy więcej niż zwykle myślimy o zmarłych - pojawiła mi się refleksja: że ta ucieczka od odpowiedzialności powodowana jest, u niektórych ludzi:
  lękiem przed śmiercią.
  Śmierć archetypowo, oznacza rozliczenie z dokonanego żywota,
  a czy to rozliczenie będzie skutkowało "lepszym" następnym wcieleniem, czy rajem z hurysami, czy niebem, czy nirwaną...
  zależy od "wagi" naszych grzechów.
  Więc kk oferując z jednej strony ułudę odkupienia i rozgrzeszenia,

  z drugiej strony nasila lęk przed śmiercią.

  Dlatego ze szczególną pieczołowitością kk zadbał o likwidację wszystkich starożytnych misteriów, wszystkich niezależnych od kk obrzędów zadusznych, no i oczywiście sprzeciwia się Halloween.

  OdpowiedzUsuń
 51. To jest właśnie ten "dzwon" Michale, od którego laicyzację Polski powinniśmy zacząć.
  O czym piszę ?
  O przekłamanej historii narodu polskiego, która w/g klerykalnych źródeł zaczyna się od momentu, gdy Mieszko oddał Polskę w ręce Watykanu.
  Naród bez historii, zatraca swoją tożsamość.
  Takim właśnie narodem uczyniono Polskę.
  Niektóre źródła historyczne podają, że tereny naszego kraju rozciągały się na zachód Europy aż po dzisiejszą Francję, a na wschód po Azję.Tereny te zajmowały ludy zwane Lechistanem. Stare mapy z czasów Imperium Rzymskiego pokazują, że owo Imperium sięgało właśnie tylko do ziem zajmowanych przez "Lachów"- ludy Lechistanu.Wskazywałoby to na fakt, że Rzym nie potrafił sforsować tych ziem i zniewolić mieszkających tam ludzi.Spreparowane przez Rzym dokumenty o tych terenach określają ten lud jako zgraję dzikusów nie posiadających cech państwa i porządku państwowego.Potrafiły się one jednak na tyle zjednoczyć, że nie poddały się rzymskim okupantom.
  To tyle względem wstępu.
  Dlaczego właśnie to jest ważnym elementem naszego narodu?
  Dlatego, że wskazuje na mądrość, pracowitość i wolę jedności narodu, który potrafił przeciwstawić się hegemonii Rzymu, któremu uległo wiele innych państw.To właśnie powinno być dla nas siłą napędowa do przywrócenia narodowi polskiemu jego tożsamości , wolności , byśmy mogli skorzystać ze zniewolonych dziś przez kler zasobów mądrości narodowej, wyzwalając społeczeństwo z klerykalnej niewoli.
  Zapraszam zatem, Was gorliwych orędowników laickiej polskości i wolności polskich umysłów od klerykalnej indoktrynacji, do poszukiwania środków i wiadomości , którymi moglibyśmy wzbudzić w Polakach ich dumę narodową, wolność słowa i umysłu.
  Jest nas coraz więcej.
  Przygladając się wypowiedziom wielu osób na różnych forach, widzę że liczba ludzi chcących być wolnych od klerykalnej niewoli jest z dnia na dzień większa.
  Ten fakt upewnia mnie, ze nasze stanowiska wobec tej sprawy są słuszne i godne poświęcenia.
  Pozdrawiam wszystkich uczestników dyskusji na tym blogu.

  OdpowiedzUsuń
 52. "Zapraszam zatem ...( gdzie?, kogo wiadomo) do poszukiwania środków i wiadomości..."(znaleźliśmy wiadomości, środki bywają różne), napisał Antyklerykał Sev.
  Ton i stylistyka odpowiednia dla Gospodarza tego forum ale nie dla uczestnika. To Pieczyński nas gdzieś zaprasza ale nie Ty. Wstępem swojego wpisu zupełnie nie imponujesz , to wszystko jest wiadome. Postaraj się o mniej protekcjonalne wypowiedzi.
  P-ozdrowienia w tym wypadku są bardzo wskazane.

  OdpowiedzUsuń
 53. Nie należę do ludzi, których pozycja jest "na kolanach".
  Jestem człowiekiem wolnym od klerykalnej niewoli, więc nie mam obowiązku okazywać wobec nikogo swojej uległości. Jeśli mój ton jest zbyt śmiały, i nie pasuje do Waszych oczekiwań, to w moim mniemaniu nie jest nam po drodze do walki o Polskę.
  Nie uznaję ani lamentu o tym jaki to katolicyzm jest zły, ani upajania się tym, że ma on wielkie wpływy w naszym kraju.
  Dla mnie jest on złem całego świata i jako taki jest dla mnie wrogiem.
  Możemy ślęczeć nad faktami lecz to nie przyniesie wolności naszej zniewolonej ojczyźnie. Fakt, że zaistnieliśmy na laickim forum nie czyni nas antyklerykałami. Ciągle pozostajemy częścią zniewolonego kraju.
  Musimy zatem "podnieść głowy " , przestać biadać a zacząć rozpowszechniać w możliwie największej grupie ludzi PRAWDĘ o stanie tego mądrego lecz zniewolonego narodu Europy.Tylko to stanowić może kierunek ku wolności.
  Polskie społeczeństwo doznało zbyt wielu kłamstw i rozczarowań , by dać się przekonać do kolejnej nicości , potrzebuje zatem konkretów.
  Kler natomiast ma do perfekcji opanowane rozbijanie jedności Polaków poprzez rzucanie tematów typu: katastrofa smoleńska, Trybunał konstytucyjny,likwidacja gimnazjów czy aborcja.
  Jeśli uda mu się podzielić społeczeństwo , bo każdy zajmie się swoją "działką" to przegraliśmy nie bitwę tylko wojnę.
  O czym mam pisać Optymalionie?
  O tym jak w szkole kolejny raz zniewolono nasze dzieci?
  Piszę raczej, że zniewolono je gdy były oseskami i pedofil w sutannie włożył na ich główkę swoje demoniczne ręce, czyniąc z nich niewolników najbardziej krwawej sekty świata.
  Taka wypowiedź powstrzymała wiele osób od tego aktu.
  Nie bójmy się zatem PRAWDY, bo nie ma w tej "wojnie" miejsca dla mięczaków.
  Mógłbym założyć swojego bloga, ale celem mojego działania jest jednoczyć Polaków a nie zbierać ich dla swoich ambicji i swoich planów. Nie mam swoich planów, dlatego znalazłem się na forum Pana Krzysztofa, którego działalność popieram w 100 %.
  Pozdrawiam kolejny raz wszystkich pragnących wolności polskiego narodu !!!

  OdpowiedzUsuń
 54. Ok, kłócić się nie będziemy bo nie ma o co, deklaracja jest jasna.
  A z prawdą w naszym kraju jest jak z dupą ,każdy siedzi na własnej.
  Przykre ale prawdziwe.
  Jestem po "kawie na ławie" w TVN24 i muszę powiedzieć ,że dopóki rządzić będzie aktualna ekipa to z wszystkiego o czym tu piszemy będą nici, dopóty ludzie nie zbiorą się do kupy i łamiąc obowiązujące prawo zniosą te rządy. Demokracja to fasada, której efekty są nie do przewidzenia ,równie dobrze wykorzystując jej zasady przeradza się w mniej lub bardziej ukrytą dyktaturę.
  To ,jak powiedział klasyk jest już "demokratura".
  Politycy wykorzystujący religię do swych celów to religianci,a reszta ludzi zwiedzona skutecznie przez polityków i kler to religiociu.
  Jeśli potrzebna jest jakakolwiek religia to niechby to chociaż była "religia rozumu", oparta na wiedzy prawdziwej czyli takiej ,która zgodna jest z rzeczywistością, nie mylić z zafałszowanymi realiami ,z którymi w przeważającej mierze mamy do czynienia i dlatego tak paskudnie nam się w nich żyje, i do zmiany czego dążymy ,co wcale nie jest skazane na powodzenie.
  Jak słusznie zauważył to kiedyś Stefan Ossowiecki "Zaszła jakaś tragiczna zmiana w psychice ludzkości. Technika i nadmiar intelektualizmu wypędziły dawną syntetyczna mądrość i postępowanie w świętych arkanach najwyższej wiedzy życia.(...)
  ...czy ten pozorny tryumf nowoczesnego intelektu nie stanie się czasem początkiem niesłychanej w dziejach nowożytnego świata katastrofy.(...)
  Dawni Atlanci rozpętali siły żywiołów i nie będąc w stanie ich opanować,zginęli. My dziś jesteśmy do nich podobni. Grozi nam załamanie, bo nasza cywilizacja wdarła się brutalnie do tajemnic przyrody,nie kultywując przy tym dostatecznie moralności serca i ducha. Dziś,latając w powietrzu i prując podwodne głębiny , ludzie XX wieku uważają się za zwycięzców przyrody;w gruncie rzeczy są oni bankrutami duchowymi, egoistami w krwawej walce o byt,zaślepieni w sobie,zimni,z pustką w sercach. Ich aeroplany, statki podwodne,radio i telegrafy bez drutu,które, kierowane szlachetną wolą, mogłyby stać się chwałą życia, będą może w niedługiej przyszłości przekleństwem, gdy nienawiść i chciwość rozpętają nowa wojnę, której cała ta technika stanie się narzędziem śmierci - nie życia."
  Tyle z przepowiedni wielkiego polskiego jasnowidza zawartej w jego książce " Świat mego ducha i wizje przyszłości".

  "Zaszła jakaś tragiczna zmiana w psychice ludzkości."
  A dlaczego zaszła ta "tragiczna zmiana" dowiedzieć się możemy z książek doktora Jana Kwaśniewskiego, bo jak na razie na tym świecie nie ma skutku bez przyczyny.
  Sama "książkowa gimnastyka umysłu" nie pomoże "w zrozumieniu tego, czego nie ma ,a co jest",jak zadedykował swoją pamiątkową fotografię Piłsudski Ossowieckiemu.
  Trzeba wreszcie sięgnąć po wiedzę dla ludzi najważniejszą, tę która zrodziła się w naszym kraju a twórcą jest Jan Kwaśniewski lekarz z Ciechocinka.
  "Waszą religią musi być wiedza. Tylko ona nie kłamie, tylko z wiedzy rodzi się prawda. Tylko ci, którzy posiadają wiedzę i prawdę będą mogli zdobyć mądrość, o czym napisano w Rękopisach znad Morza Martwego 2 tysiące lat temu."
  Więcej w jego książkach, polecam (nie zmuszam).

  OdpowiedzUsuń
 55. Na potwierdzenie Twoich słów cytuję człowieka, z którego przykład powinna brać cała Polska, a którego wytępiono z historii, dając to miejsce np: Wojtyle i cytując jego do niczego nie prowadzące wypowiedzi .
  Zatem mowa tu o Tadeuszu Kościuszce, który zachował nie tylko antyklerykalizm ale i serce stając murem za polskim społeczeństwem nie zaś za zaprzedaną szlachtą i klerem .

  Trzeba przyznać, że wszyscy ludzie posiadają dosyć zdrowego rozsądku, by odróżniać dobro od zła, zachowywać się , rozumować, pojmować i porównywać relacje, a także rozwijać swoje idee poprzez rozważania lub badania (za wyjątkiem małej liczby tych, którzy są obłąkani od urodzenia), ale po to są szpitale, żeby przeszkodzić im w wyrządzaniu szkód.

  Czyż nie byłoby lepiej zacząć od przemawiania ludziom do rozsądku, uświadamiając im, że w ich prawdziwym interesie leży raczej, by postępowali prawie i sprawiedliwe, byli dobrymi ojcami, dobrymi synami, kochającymi Ojczyznę i przestrzegającymi prawa niż szkodzili sobie i oszukiwali się nawzajem, tracąc spokój ducha w nieustannej krzątaninie dla pokrzyżowania planów zasadzek i podstępów ze strony innych ludzi; jeśli do takiego wychowania dodacie dobre prawo, które karząc za przestępstwa jednocześnie przeciwdziała szerzeniu się przywar; jeśli ponadto sami będziecie dawać przykład cnoty w każdych okolicznościach, bądźcie pewni, że Lud pójdzie za wami, gdyż ludzie są w sposób naturalny naśladowcami jak małpy.

  Jeśli jednak, na odwrót, rozpoczniecie od oświecania Księży, dacie im /tym samym/ więcej środków, by zniewalali Lud i trzymali go w jeszcze silniejszym uzależnieniu, bowiem każde wydzielone ciało w Narodzie będzie mieć zawsze swój własny interes, przeciwny do interesu Państwa, bądź będzie występować przeciwko działaniom rządu, bądź będą miały miejsce potajemne bunty i konspiracje, w które niestety obfituje historia. Nie można mieć nadziei, że zmieni się ich zachowanie, gdyż w ich podstawowym interesie leży mamienie ludu kłamstwami, strachem przed piekłem, dziwacznymi dogmatami oraz abstrakcyjnymi i niezrozumiałymi ideami teologicznymi. Księża będą zawsze wykorzystywać ignorancję i przesądy Ludu, posługiwać się (proszę w to nie wątpić) religią jako maską przykrywającą ich hipokryzję i niecne uczynki. Ale w końcu jaki jest tego rezultat: lud nie wierzy już w nic, jak np. we Francji, gdzie chłopi nie znają ani obyczajności, ani religii; są bardzo ciemni, chytrzy i niegodziwi.

  Widzieliśmy Rządy Despotyczne, które posługiwały się zasłoną religii w przekonaniu, że to będzie najmocniejsza podpora ich władzy, wyposażano więc Księży w największe możliwe bogactwa kosztem nędzy ludu, nadawano im najbardziej oburzające przywileje aż po miejsce u Tronu, jednym słowem, tak mnożono względy, dobra i bogactwa Duchownych, że połowa Narodu cierpiała i jęczała z biedy, podczas gdy oni, nie robiąc nic, opływali we wszelkie dostatki.

  TO JEST WŁAŚNIE BRZEMIĘ, KTÓRE NAM - ŚWIADOMYM TEGO STANU PRZYCHODZI W XXI WIEKU OBALIĆ
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "wszyscy ludzie posiadają dosyć zdrowego rozsądku, by odróżniać dobro od zła..." - niestety nie.
   Podstawowa zasada ery Ryb (która dobiega końca) to: mącić wodę i odławiać ofiary.
   W mętnej wodzie właśnie większość ludzi zatraca orientację, i nie wie co jest dobre, a co złe.
   Nowa Era musi nieść ze sobą transparentność,
   zawsze i wszędzie.
   Ludzie skorumpowani w przejrzystej wodzie nie przeżyją.
   Społeczeństwo będzie się od nich stopniowo odwracać, ale proces oczyszczania wody = odkłamywania historii i przywracanie czystość zasad to zadanie na długie lata.
   Np. w relacjach międzynarodowych trzeba przywoływać nie tyle mit wielkiego Lechistanu, ale stanu dobrze zaświadczonego przez historyków:
   że jak byliśmy zdolni przeciwstawiać się potędze Rzymu to robiliśmy to wspólnie z Germanami np. za Marka Aureliusza. Stąd powstała doktryna dzielenia, kłócenia Słowian i Germanów wszelkimi dostępnymi metodami.
   Tę doktrynę w całości przejął kk.
   Zwyczaje pra-German i pra-Słowian (nie mylić z Sarmatami), były zbieżne (E.Gibbon), między innymi: zarówno oni jak i my lubiliśmy toczyć wojny między-plemienne, które zasadniczo nie rozbijały gotowości do zjednoczenia (może to zostało utrwalone w korzeniach szlachty polskiej - w postaci gotowości do pospolitego ruszenia).

   Usuń
 56. Nas dotyczy:

  http://naszdziennik.pl/polska-kraj/169227,zwykle-milcze-ale-nie-tym-razem.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wstyd, że posłanka nie zna Konstytucji!
   Pani Sobecka może wierzyć, w co się jej podoba, w to - co jej głowa podpowie! W aniołki, w potwora Spagetti, Światowita, bozię, Buddę...Bo Konstytucja zezwala jej na to. Konstytucja natomiast, w art. 25 WYRAŻNIE zaznacza stosunek państwa do przekonań religijnych obywateli.
   Jest nim NEUTRALNOŚĆ i BEZSTRONNOŚĆ!
   Stosunki między państwem a kościołami i innymi związkami religijnymi są kształtowane na ZASADACH POSZANOWANIA AUTONOMII ORAZ WZAJEMNEJ NIEZALEŻNOŚCI KAŻDEGO W SWOIM ZAKRESIE!!!!/ punkt 2 Art. 25 /
   Wstyd, pani Sobecka...
   Należy tu zaznaczyć, że wzajemne " przenikanie się " jakiejkolwiek religii z państwem jego prawem oraz nirówne traktowanie - preferencyjne - jednej tylko religii - jest sp[rzeczne z art. 32 Konstytucji, który jasno mówi:
   Wszyscy są równi wobec prawa. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne!
   Zrozumiała osoba?
   Mam też nadzieję, że pan rydzyk doczeka sprawiedliwej oceny przez niezależny sąd i resztę swojego ziemskiego, nikczemnego bytu - spędzi w więzieniu!
   Stanisław

   Usuń
  2. @ Stanisław
   Dzięki żeś mnie uprzedził bo następny mój wpis miał być o tym co napisałeś. O wstydzie to nie wspominaj bo tacy jak ona go zwyczajnie nie posiadają. Co do paki dla "Ojdyra" to nie za tej kadencji władzy.

   Jeszcze taka mała uwaga co równości wobec prawa , którą poczynił był już w starożytności niejaki Diodor z Sycylii ;
   "RÓWNOŚĆ WOBEC PRAWA BEZ RÓWNOŚCI POSIADANIA JEST BEZPRZEDMIOTOWA"

   I co Ty na to?

   Usuń
  3. No to Ciebie Optymalionie - wyprzedziłem:)
   "RÓWNOŚĆ WOBEC PRAWA BEZ RÓWNOŚCI POSIADANIA JEST BEZPRZEDMIOTOWA"...
   Piszesz, a raczej cytujesz:)
   Mnie by to odpowiadało. Bo nie mam wiele. Bo zapewne - zbyt słabo się starałem i nigdy nie byłem koniunkturalistą, bo nigdy nie używałem wazeliny...Przez to mogę sobie patrzeć w oczy, podczas golenie, mniej mogę: pochwalić się " dobrami doczesnymi " :)
   Zresztą : równość prawa i posiadania, ja / zapewne i Ty / już przerabiałem. Nazywało się " to-to " socjalizmem, chociaż nawet z tym - niewiele miało wspólnego, zważywszy ówczesne różnice, nierówności i zapory dla nieprawomyślnych...
   Myślę , że równość posiadania jest nie do zrealizowania, w praktyce. Wałęsa też próbował, tymi swoimi 100 milionami - dla każdego. To nie był całkiem nonsensowny pomysł, ale uzasadnienie go, zajęłoby zbyt dużo miejsca:)
   Pozdrawiam
   Stanisław

   Usuń
  4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
 57. "Lewica od zawsze postuluje rozdział Kościoła od Państwa. Niestety, robi to zawsze z tym samym, tragicznym skutkiem dla Polski. Historia kołem się toczy, a Państwo nie uczycie się na własnych błędach. Ale do tego trzeba znać historię, którą tak bardzo rugujecie ze szkół na rzecz wciskania chłopców w sukienki. Szanowni Państwo, wiara jest łaską, która nie wszystkim została dana. Niemniej jest jeszcze coś takiego jak prawo naturalne, zdrowy rozsądek i logika, których z dobrego serca, radzę się nie pozbywać." posłanka PiS A.Sobecka

  Zastanawiam się czy Polka Laicka jet Lewicą jak to imputuje autorka tekstu? Nie doczytałem tego w statucie i innych deklaracjach stowarzyszenia. Pierwsza insynuacja.
  Jakie to "tragiczne skutki" ma na myśli to już chyba sam Bóg raczy wiedzieć.
  Kolejna sprawa z rugowaniem historii ze szkół bo wciskamy chłopców w sukienki , no to już jest bezczelność. Kto jak nie kler w seminariach wciska chłopców w sukienki ,Lewica?
  Druga insynuacja.
  "Wiara jest łaską" a Staszic twierdzi ,że czyni człowieka głupim i ja mu wierzę, i dlatego dziękuje za taki rodzaj łaski. Wiara jest formą zniewolenia ludzkości, o czym stanowi praktycznie cała historia i to jest właśnie to błędne koło historii.Trzecia insynuacja.
  Faktycznie to te wszystkie insynuacje pozostają odwiecznymi kłamstwami powielanymi przez skutecznie zwiedzonych akolitów kleru wszelkiej maści.
  "Zdrowy rozsądek i logika" to cechy , których pozbawieni są wierzący w cokolwiek. Na to nie pozwala patologiczna budowa i czynność ich mózgów. I małe pocieszenie ,że dotyczy to "znakomitej"(eufemizm) większości ludzkości.
  No cóż, pozostaje mi życzenie powrotu do zdrowia dla pani posłanki bo tego jej brakuje najbardziej ,że o rozumie nie wspomnę.

  OdpowiedzUsuń
 58. Błędem byłoby wierzyć ,że istnieje w Polsce "Lewica". Nawet w czasie PRL-u , który wielu nie wiedzieć dlaczego nazywa "komunizmem", kler czuł się jak "pączuś w masełku"
  Tolerancja wobec kleru pozwoliła mu nie tylko opanować polskie społeczeństwo, ale też podburzyć zachodnie kraje przeciwko zagrażającej hegemonii kleru "komunie".
  Apogeum klerykalnego bestialstwa wobec Polski osiągnięto przez wybór Wojtyły na tron watykański.
  Bierność wszystkich grup politycznych wobec kleru pozwoliła mu zjednać i tak zniewolone społeczeństwo i posłać ludzi na ulicę.
  Jak w każdej "wojnie" kler nie ucierpiał, ucierpiała tylko ludność.
  Kler natomiast rozpędzony swoimi diabelskimi zwycięstwami doprowadził nie bez udziału kolejnych ekip rządzących do całkowitego zarządzania krajem.
  Dlatego nie postawię znaku równości pomiędzy antyklerykałem i Lewicowcem.
  Pokazali swoją lewicowość godząc się na podpisanie Konkordatu, pomimo tego, że brakło w głosowaniu w Semie odpowiedniej ilości głosów "za".
  Nie zaoponował także Kwaśniewski, podpisując ratyfikację.
  W związku z tym uważam, że przyklejanie do antyklerykałów lewicy sprawi nam więcej problemów.Tym bardziej, że kler wszystko co jest antyklerykalne nazywa lewicowym.
  Wynika to też z wypowiedzi posłanki PiS.
  Słuszną więc sprawą byłoby, gdyby "polska laicka" kojarzyła się ludziom z nową lepszą przyszłością, a nie starą -nową lewicą.
  Lewica zdradziła proletariat nie odzyska dawnego "prestiżu".
  Pozwalając na to by kojarzono antyklerykałów z Lewicą pozbawiamy się posłuchu u społeczeństwa.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

 59. Krystyna Łuczak-Surówka
  27 październik o 00:21 ·
  Skoro czeka mnie przymusowa ekshumacja i ponowny pogrzeb męża po niemal 7 latach... pozwolę sobie na kilka pytań. Nikogo nie dziwi, że rozmowa przez telefon satelitarny braci Kaczyńskich nie zostanie upubliczniona a ciała ofiar katastrofy smoleńskiej są niezbędnym dowodem w politycznej grze pod hasłem zamach? (Przypomnę, że rozmowy z kokpitu usłyszeliśmy od razu i bez uprzedzenia w tv, my najbliżsi) Nikogo nie dziwi, że o milionowe odszkodowania pozwy do sądów składają tylko bliscy z obozu obecnej władzy rządzącej? sądzicie, że nikt im nie zasugerował, by teraz złożyć? Ja nie mam renty po mężu, choć zginął na służbie w 2010 (przysięgał poświęcić zdrowie czy nawet życie zaczynając służbę w 2001). Renty odmówiono mi, bo "miałam tylko 36lat" a kiedy koledzy męża dopominali się i mnie popchnęli by złożyć dokumenty to unurzano mnie w błocie biurokracji i tylko upokorzono po nic. Nie chcę niczyjej łaski. Lepiej lub gorzej radzę sobie od ponad 6,5 roku. Sama. Nie oczekuje łaski, tylko szacunku i nie znam kraju, w których funkcjonariusz ginie na służbie a wdowa nie dostaje renty. Poza własnym krajem i własnym przykładem (sic!) nie znam. Oczekuje szacunku i spokoju. Czy to aż tak dużo? Za chwile społeczeństwo unurza nas najbliższych ofiar w błocie nie tylko tych pozwów składanych przez przyjaciół władzy (wybaczcie sarkazm, to też rodziny, ale słaba jestem), jednak przede wszystkim unurza nas w błocie wynurzeń na temat ekshumacji robionych "za państwowe pieniądze". Ekshumacji, na które my bliscy się nie zgadzamy (nasza petycja już nie działa, mnie od 2 dni nie przyszło potwierdzenie złożenia podpisu... ciekawe dlaczego?), na które my bliscy nie mamy sił i które dla wielu z nas będą kolejną osobistą tragedią. Tylko kogo to interesuje? Ekshumacji, które wiążą się dla nas z koniecznością zorganizowania kolejnego pogrzebu. To wszystko będzie nam/wam serwowane w oparach "za publiczne pieniądze" "kiedy to się skończy" "ile jeszcze dacie tym hienom".... Czy jesteście to sobie w stanie wyobrazić? A może oczekujecie, że sama (nie wiem z czego?) zapłacę za ekshumację, na którą nie wyrażam zgody? celem udowadniania zamachu, w który nie wierzę? I jeszcze potem przeżyje pogrzeb nr 2 bo to przecież takie "normalne", zdarza się każdemu z Was, prawda? Po kilku latach odbudowywania życia funduje się nam teraz kolejną traumę przy wtórach szczucia nas przez polityków, media powtarzające wszystko niczym owce i rządne krwi społeczeństwo. Tak wielu niczym w starożytnym Rzymie chce się poczuć władcami kierunku kciuka jakby na lekcjach historii spali i nie pamiętali, że to była iluzja, dla cesarzy był to tylko populizm. Czy jesteście w stanie choć trochę wyobrazić sobie jak to jest być targanym z każdej strony od tylu lat? Czy śmierć to za mało? Czy ktoś Was szturcha nad grobem najbliższej osoby? Pewnie nie a mnie tak... i nie pójdę w najbliższe święto, bo nigdy nie mogę iść na cmentarz w święta, bo mnie to zabija.... A może ktoś z Was Polacy lubi kiedy w chwilach zaiste prywatnych robi się mu zdjęcia nad grobem? Pewnie nie, ale szturchać nas lubicie skoro to robicie. Tyle lat. Na słowo Powązki reaguje nawet mocniej niż na Smoleńsk. Nawet pytania lubicie zadawać, bo "przecież to Wasza sprawa, bo tragedia narodowa". I teraz nas unurzacie w błocie za te ekshumacje, bo sam fakt, że się odbędą wbrew nam to mało. Trzeba nas jeszcze unurzać... Czy jesteście sobie w stanie wyobrazić jak można coś takiego przeżywać od lat...? Nie jesteście? Niemniej tak jest. Witam w moim świecie...
  Pani Krystyna Łuczak jest wdową po oficerze BOR, który zginął w katastrofie smoleńskiej.
  Wstydż się: pazerna, ohydna,zakłamana wolska władzo!!!!
  Osobiście: jutro zapalę znicz pamięci o pani mężu!
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
 60. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 61. Z prezentowanym przez pana Pieczyńskiego poglądami polemizować się nie da, gdyż są niefalsyfikowalne, tak samo jak rozogniona wiara kaznodziei. Szukając analogii przypominam sobie Ericha Danikena nieco już zapomnianego szwajcarskiego hotelarza, którego osiągnięcia można było traktować z naiwnym entuzjazmem lub je w swym życiu bez szkody dla siebie pominąć.
  Teorie pana Krzysztofa, które nabierają wręcz zbawczego wymiaru mają jednak jakieś źródło. Wielowątkowość i wszechogarniający zakres poglądów autora wykluczają jednak merytoryczną dyskusję. Być może postawę p. Pieczyńskiego wyjaśnić mógłby światły psycholog, którym nie jestem. Jedyne co mógłbym określić to mesjanistyczna pycha jaka przebija ze słów Krzysztofa Pieczyńskiego. („Powstanie wielu fałszywych proroków i wielu w błąd wprowadzą”; jak mówi ewangelia św. Mateusza, Mat. 24:5,11, 24).
  Natomiast nie mam wątpliwości, że odczuwam w poglądach autora ogromny ładunek emocji podobny temu, jaki towarzyszył twórcom współczesnych ziemskich ideologii, które za cel stawiały sobie zbawienie ludzkości jeszcze tu, w tym Królestwie. Efekty tych „rekolekcji” – prowadzonych m.in. przeciw Bogu i wierze - przyniosły o wiele tragiczniejsze żniwo, niż grzeszne czyny Kościoła/ów. O tym pan Krzysztof - tak żarliwy w swojej teologii zbawienia – zdaje się zapominać.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cóż ...
   Ze wszystkim można dyskutować. W/g mnie Pan Pieczyński opiera się na wiedzy a nie na 'rozognionej wierze'. Ale każdy może mieć własne zdanie, zwłaszcza, że wiedza o historii kościoła i z zakresu fizyki kwantowej jest mało znana. Owszem, jego stosunek do Watykanu i jego sług nie jest obojętny. Ale jeśli weźmiemy pod uwagę myśl, że watykanscy okupuja Polskę już tysiąc lat to trochę emocji jest usprawiedliwione.

   Prorok.
   Biblia mówi, że ten jest prorokiem Boga, kogo słowa się spełniają. Jeśli watykanscy księża wyprowadza się z Polski albo wszetecznica babilonska czyli Watykan upadnie to Pieczyński będzie boskim prorokiem. Jeśli nic z tego się nie stanie, okaże się fantasta :-)))

   Uczeni w piśmie i faryzeusze też dawali rekolekcje o Bogu i wierze ale przyszedł jeden facet i obnażył ich niewiedze ...
   A może Pan Pieczyński też ma rację ?
   By o tym mieć pojęcia trzeba samemu znaleźć drogę do Boga. Szkolenie, edukacja, dyskusje i rekolekcje nic tu nie pomogą.
   Niestety faryzeusze i ich potomkowie nigdy tego nie zrozumieli ....

   P.S.
   Każdy wypowiada się tu w swoim imieniu. Ja zrobiłem Ci skrót poglądów K.P. byś nie musiał szukać jego poglądów po wszystkich wywiadach :-))))


   Usuń
 62. @Michał Voland
  Pieczyński nie prowadzi żadnej "rekolekcji" czy krucjaty przeciw Bogu.Trzeba być ślepym aby tego nie zauważyć,jedynie przeciw instytucji zw. KK. A "wiara czyni człowieka głupim" , więc jest przeciw czemu.

  OdpowiedzUsuń
 63. Wszystkim tu zgromadzonym nisko, czapką do ziemi kłania się Włodzimierz Lenin;-(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękujemy jeśli szczere chęci.

   Tym, którzy nie potrafią żyć w prawdzie ... wspolczujemy :-)))

   Usuń
  2. "P0lieznyj idiot" ,jak by powiedział to "...wiecznie żywy", objawił się i znikł.
   Z sensu wynikało ,że tekst na zamówienie.
   Od kiedy to akolici KK domagają się falsyfikowalności jakiejś wiedzy? Sir Karl Popper(profesor zresztą) był przedstawicielem do bólu naukowego poglądu na świat i to jego pojęciami się posługują ludzie, których poglądy -wiara, czyli brak wiedzy nie maja nic wspólnego z rzeczywistością choć manipulacyjnie od tysiącleci mają przemożny wpływ na realia.

   Prowokacyjnie wezwę jegomościa o nicku Michał Voland na pojedynek na argumenty i lecimy wg. Biblii i nie ma obcyndalania. Przedmiot dyskusji; wiara kontra wiedza i wszystko co z tym związane.
   No to gościu nadawaj!
   Jedziemy!

   Usuń
 64. Terminu „użyteczni idioci” Lenin użył nie darmo zawierając w tych słowach swą „wyższość” nad całym światem rozciągającym się poza samym Leninem. Nie dziwi mnie więc zupełnie stosunek do tych, którzy nie chcą biec na ulicę za agitacją p. Pieczyńskiego.
  Einstein po zapoznaniu się z filozofią Poppera sam zaproponował podważenie swojej teorii. Nie dostrzegam takiej możliwości w przypadku p. Krzysztofa, choć z drugiej strony fizyka kwantowa taką ewentualność z pewnością dopuszcza;-)
  Jak zaznaczyłem polemizowanie na gruncie teologii, filozofii czy nauki z tutejszymi poglądami mija się z celem. Cóż bowiem można zaoferować człowiekowi, który nieustająco monotonnie stawia się w „swej” prawdzie ponad. Jeszcze więcej pychy? I nienawiści? Bo przecież nienawiść do Kościoła rzymskokatolickiego jest szczera. A gdzie inne kościoły katolickie, prawosławne i ewangelickie pytam. Upiekło im się cudem?
  Ten krótkotrwały akt objawienia w postaci p. Pieczyńskiego pozbawiony jest dobroci, miłości i miłosierdzia. Rozpacz i boleść jego duszy jest tak widoczna, że aż nie dziwią ekstremalne tego objawy. I tu bym szukał klucza. Może powinien kogoś lub coś pokochać? Wydać się na mękę prawdziwej miłości i wtedy włożyć cierniową koronę. A nie pork pie hat.

  OdpowiedzUsuń
 65. @ Michał V.

  "Wszystko,co nie katolickie ,musi być zniszczone" św. Hieronim

  A to czego jest przejawem "Ad majorem Dei gloriam"? Wszechmiłości?

  Ta dewiza jest nadal aktualna.
  Kościół nie potępił jak do tej pory żadnej ze swoich kryminalnych rzeczy.
  Jest taka książka (wielotomowa) "Kryminalna historia kościoła" K.Deschnera, warto przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 66. "Jak zaznaczyłem polemizowanie na gruncie teologii, filozofii czy nauki z tutejszymi poglądami mija się z celem." Michał V.

  Tzn. że Twoje poglądy są ponad tym wszystkim, tak? tzn. ,że to dopiero jest pycha w Twoim wykonaniu.
  To na jakim gruncie można o tym dyskutować? Na gruncie religijnych urojeń?, czyli "schorowanej wyobraźni" jak mawiał Tischner.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Słowa K. Pieczyńskiego: "Jeśli moi obrońcy obrzucają wyzwiskami moich adwersarzy to z przykrością muszę przyznać, że nie zostałem zrozumiany.". I kto tu posiada większą puchę ? Myślę, że nikt nie jest w stanie K. Pieczyńskiego obrazić... .

   Usuń
  2. już nie rób z Pieczyńskiego pół boga

   Usuń
 67. dopóki Pisiory będą rządzić - nie wyjdzie:) religia ze szkoły.... nie mam takiej opcji...

  OdpowiedzUsuń
 68. jest PAN wielki panie Krzysztofie

  OdpowiedzUsuń