1

1

poniedziałek, 12 września 2016

10.09.2016
Wczoraj wspólnie z innymi organizacjami Polska Laicka protestowała przed Pałacem Prezydenckim przeciw tworzeniu państwa wyznaniowego oraz zawłaszczaniu sfery publicznej przez PiS i sektę smoleńską.Dziękujemy wszystkim, którzy byli z nami.

49 komentarzy:

 1. Lepiej o protestach i spotkaniach pisac przed niz po. Sam bym przyszedl.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. zawsze zamieszczamy informacje kilka dni wcześniej na FB. Kolejne spotkanie 10 października :-)

   Usuń
 2. A ja bym nie przyszedl, nawet jak by było blisko. Pis nie Pis, polityka. Oj nie tędy droga

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Piotrze:)
   A jak zamierzasz osiągnąć - cel, jakim jest Państwo Świeckie, bez polityki? Masz awersję do polityki, więc pokaż drogę, która doprowadzi do celu? A religia/religii - to nie polityka? Polityka ogłupiania, próby zawładnięcia postrzeganiem świata, przez maluczkich?
   I proszę, nie porównuj mnie do Berii, bo spotkasz się ze stanowczą, acz brutalną odpowiedzią.
   Stanisaław

   Usuń
  2. Ojoj, Stasiu, a dlaczemu nie do Berii? Co??? Przecież jesteś rasowym czekistą, zwierzęca nienawiść do wsystkiego i wszystkich ulewa się z ciebie, gdy wypluwasz truciznę ze swojej parszywej gęby. Ty byłeś przeciw komunie??? Ha ha ha! Dobre! Ty przecież jesteś wzorcem komuny. Nie potrafisz rozmawiać, słuchac, zastanawiać się, pytać a jedynie tłuc na oślep każdego, kto z Tobą się nie zgadza. Jesteś czekistą, ormowcem i zomowcem w jednym. Ubolewałes nad profesorem pobitym przez jakiegoś dresa. A czym ty roznisz się od dresa??? NICZYM!!!

   Usuń
  3. chromalina:
   Jestem też: żydem, masonem, cyklistą...
   Zwalczałem komunę - jak ty na gówno - wołałeś " papu " ! Nigdy nie należałem do żadnej partii. Ojciec przeszedł: Pawiak, Oświęcim, z którego wyszedł kaleką. Wuj ma pomnik, idąc - jako porucznik polskiej armii, na odsiecz Warszawie, w 1939 roku. W ugrupowaniu " Polesie " gen Kleberga. Ciotka była odznaczona wojennym Krzyżem Walecznych, za akcje w AK, gdzie - jako porucznik - była też szyfrantem i uczestnikiem tajnych akcji. Patriotyzmu, w mojej rodzinie - było tyle, że mógłbym nim obdzielić setki takich jak ty...
   Więc zawrzyj pysk, jeśli ciebie mogę o taką drobnostkę - prosić!
   Stanisław

   Usuń
  4. Stasiu, nigdy na gówno nie wołałem "papu", więc Twoja chronologia wydarzeń jest cokolwiek trefna.
   Może jesteś żydem, może nie - nie wiem. Wystarczy, że wykonujesz (świadomie bądź nie) wyroki sanhedrynu. Na masona z całą pewnością jesteś za głupi; cyklistą, cóż... większość ludzi jest cyklistami, więc wysoce prawdopodobne, że jesteś cyklistą.
   Nie mam powodu, by nie wierzyć Tobie, że Twoi przodkowie dzielnie bili się za Polskę. Chwała im za to! Ale... często daleko pada jabłko od jabłoni, a patriotyzmu się nie dziedziczy.
   Zwalczałeś komunę? Nie wątpię ;-) Gdybyś urodził się trochę wcześniej z całą pewnością dzielnie zwalczałbyś komunę, wiernie służąc swojemu antykomunistycznemu fuhrerowi w oddziale np. Dirlewangera. Nieprawdaż? W czasie Powstania Warszawskiego mógłbyś księży wieszać na stułach. Taki to z Ciebie dzielny antykomunista!
   Stasiu, o Polsce, patriotyzmie, Kościele, katolicyzmie, historii, polityce etc. nie masz nawet bladego pojęcia (podobnie jak Twój blogerowy towarzysz Optymalion, serwujący tu pseudointelektualny bełkot, będący prawdopodobnie skutkiem permanentnej obstrukcji)! Stul więc pysk, Stasiu, i milcz o sprawach, na których się nie znasz.

   Usuń
  5. Chromalina to jest bezmyślny prowokator.
   Jak jesteś taki dobry to sprowokuj mnie !!!

   Usuń
  6. Staszek, on chce byś zareagoweł emocjonalnie, albo jeszcze mocniej. Chyba nie będziesz robił tego co chce ten prowokator.

   Usuń
  7. Wróbelku, weź duży rozbieg i huknij się o stodołę solidnie w łeb, może otrzeźwiejesz.
   Stasieńka, super fajowego człowieka, ani bezmyślnie, ani umyślnie nie prowokowałem. Do czego niby miałbym go sprowokować. To zwykły cham i prostak. Obraża mnie i tych, których kocham, więc zareagowałem. Gdybym spotkał go na ulicy, dałbym mu po prostu w mordę. Z takimi jak Stasio, nie dyskutuje się.
   Ciebie, Wróbelku, sprowokować? Do czego??? Uwierzyłeś w orientalne bajki, wyzbyłeś się rozumu, zerwałeś kontakt z rzeczywistością, więc do Ciebie żadne słowo nie dotrze. Między nami jest przepaść cywilizacyjna, uniemożliwiająca porozumienie, ale Ty tego nie pojmujesz. Do czego mógłbym Cię sprowokować???
   A swoją drogą, to nieźle bawicie mnie, budowniczowie Polski laickiej. Nie rozumiecie, czym jest Polska i czym jest laickość. Laicka Polska to jak drewniany kamień.
   To nieszczęsne państwo, ufundowane przez grabarzy Polski na polskiej ziemi, z Polską, poza nazwą, chyba nic więcej wspólnego nie ma. Od fundamentu po dach jest państwem laickim i dlatego właśnie jest państwem nie do zniesienia. Z tej "Polski" dzisiaj uciekają nawet jej rdzenni mieszkańcy; do dawnej Polski, katolickiej Polski, państwa wyznaniowego, przybywali mieszkańcy całej Europy - wielu z nich dobrze poznało Polskę, pokochało i stało się Polakami. Wy tego nie rozumiecie, bo zwyczajnie nie jesteście Polakami.

   Usuń
  8. Kolego forumowiczu, Chromalino. Ja nazywam się Piotr Wróbel Duda. To moje imie nazwisko i przydomek. Prawdziwe i się go nie wstydzę. Nie boje się również występować pod swoim prawdziwym nazwiskiem. A co z tobą. Nie czepiam się ciebie, ale myślę że taki to odważny nie możesz być by bić po pysku, w realu, skoro nawet nie masz odwagi w internecie, bronić swojej wiary i potobnych tobie wiernych pod własnym nazwiskiem. Dla zejścia na ziemie, przypomne ci o dość oczywistej sprawie. Myślę, że warto byś dołożył do swojego wydumanego scenariusza walk ulicznych, wariant w którym spotkałeś silniejszego i sprawniejszego w bitce, antyklerykała i od razu nawet bez momentu chwały, to ty zebrałeś po ryju. Więc po tym leciutkim otrzeźwieniu, proponuje byś swoje bojowe imaginacje odłożył na półkę i jeśli umiesz przeszedł do bardziej akuratnych środków dyskusji.  Proponowałem ci byś mnie spróbował sprowokować, dlatego, że w moim wypadku to nie możliwe. A ze Staszkiem też się nie zgadzam, tylko że tylko co do formy jego wypowiedzi. Treści w większości zdają mi się prawdziwe, choć nie zawsze najistotnijsze. Więc skoro zapewniam cie, że ja nie jestem chamem i nikogo nie chcę obrazić, to może rzeczowo porozmawiaj ze mną.  No po coś tu piszesz na tym forum. Gdyby chodziło o samo zaspokojenie ciekawości, to wystarczyło by czytać. Ty jednak piszesz. Sądzę że nie powiesz wprost, że poto  by nas obrażać. Takiego stanowiska myślę że zabraniają ci nauki Chrystusa. A podobno ich bronisz. Pomińmy takie drobiazgi, że moją wiarę  i wiarę  co dziesiątego człowieka na świecie nazwałeś bajką. Pomińmy również, że  twierdzisz, że dzieli nas, mnie i ciebie przepaść cywilizacyjna, a ja jestem bez rozumu. Myślę przy tym że chciałeś powiedzieć że to ty jesteś tym cywilizowanym. Pominąć to naprawdę możemy. A właściwie ja mogę. Nie uraziłeś mnie, bo to nie do zrobienia. Nie zatroskałeś mnie także, bo jak można się troskać czymś co jest mówione tak dalece gołosłownie, bez jakiegokolwiek uzasadnienia. Twierdzisz że żadnego twojego słowa nie pojmę, nic do mnie nie dotrze, ale ty żadnego konstruktywnego słowa nie powiedziałeś. To może jednak napisz, dlaczego to moja religia to bajki, a twoja nie. Możesz coś takiego napisać? Wiesz cokolwiek o innych religiach. Wiesz tak naprawdę coś o swojej. Napisz proszę. Tak na poczatek tej dyskusji to powiem ci iż ja myślę, że nauki twojego Kościoła to bajki. Mam wiele argumentów by tak twierdzić. Jak napiszesz mi swoje, ja z przyjemnością merytorycznie sie zrewanżuje.
   Myślę też, o czym też chętnie podyskutuje, iż nauki twojego Kościoła są krańcowo nieskuteczne. Nie działają na ludzi.
   I nie piszę tego jak ty gołosłownie. Ty jesteś tego przykładem. Chrystus, czego nie zaprzecza Koś.K nauczał miłości, wybaczenia. Mówi o nadstawieniu drugiego policzka. A ty co. Przecież o tym słyszałeś. Przecież tej wiary bronisz. Moim zdaniem, nauki których wysłuchałeś nic w tobie nie zmieniły.  Ty w gruncie rzeczy w nie nie uwierzyłeś. Dajesz dowody na to że jesteś nie wierzący. I to nie twoja wina, lecz nauk.
   Zmityguj sie choć tyle, by spokojnie porozmawiać. Na argumenty. W przeciwnym razie potwierdzisz sobą nasze zdanie o agesywnym i bezrozumnym katoliku, który nic nie zrozumiał z nauk Jezusa, wielkiego nauczyciela.

   Usuń
  9. Napisałem na innym wątku ,że ludzie jego pokroju wierzą w Boga ale całkowicie Mu nie wierzą, nie wierzą Bogu , bo gdyby Mu wierzyli nie postępowaliby wbrew temu czego naucza w swoim natchnieniu Bóg , nie KK.

   Usuń
  10. Wróbelku słodziutki, odniosę się wyłącznie do jednej sprawy. Jeśli potrafisz ją właściwie rozwinąć, to obiecuję, że szczerze wymienię z Tobą parę myśli. Reszty spraw powyżej wywołanych przez Ciebie nie warto, przynajmniej na razie, rozwijać.
   A więc - co to jest cywilizacja? Czy uważasz, że jest tylko cywilizacja i jej negacja (rzekomo ja reprezentuję cywilizację, a Ty jej negację)? Odpowiedz proszę, to może pogadamy. I tylko na to odpowiedz (jeśli jesteś w stanie).
   Z Optymalionem sensu rozmowy nie widzę. Niech gamoń nauczy się najpierw pisać niesprzecznie.

   PS. Wróbelku, scenariusz walk ulicznych bynajmniej nie jest moim scenariuszem. Nie jestem demokratą (to tak na marginesie) i nie uznaję rozwiązań siłowych! Nie jest też Waszym scenariuszem (jesteście za chudzi w uszach, by go napisać; ale skoro go wzmiankujesz, to coś jest na rzeczy!), lecz będziecie - jeśli dojdzie do realizacji - jego bardzo aktywnymi uczestnikami. Wątpię, Góralu z Tajlandii, byś rozumiał, o czym piszę, ale inni też tu zaglądają :-)
   I jeszcze jedno - super fajowemu człowiekowi Stasiowi pan Krzysio chyba nie pomoże :-( Być może póki co nie chce bardziej oficjalnie angażować się w działalność budowniczych państwa laickiego na polskiej ziemi z obawy przed ujawnieniem wyników kwerendy w IPN, dotyczącej jego osoby. Pan Krzysio, w swoim śmiesznym kapelusiku, tylko jest władny (i do tego został wydelegowany na froncie walki ideologicznej) puścić bąka w towarzystwie i patrzeć, kto marszy nos, a kto udaje, że nic nie czuje.

   Usuń
  11. Kolego Ch. Bardzo chętnie z tobą porozmawiam. Jednak jeśli z twojej strony coś ci na tą rozmowe nie pozwoli, to nie będę z tego powodu z żalu darł szat. By ta rozmowa miała jakiś sens,  dla innych w szczególności, to musimy ustalić parę warunków krańcowych. Piszę dla innych, bo ja z ciebie w tym życiu nie zrobię buddysty, ani ty ze mnie katolika. Jednak nasze wpisy mogą innych przekonać choć troche, do prezentowanych przez nas postaw.

   -1. Ja twierdzę tutaj ujmując rzecz bardzo z grubsza, iż Kościół katolicki zbyt ingeruje w życie ludzi na świecie, w tym Polaków.  Moje zdanie jest takie, że dobrze by się stało zaznaczam W ZWIAZKU Z OBECNYM STANEM LUDZKIEJ ŚWIADOMOŚCI, gdyby jakimś sposobem, najlepiej przez stopniową poprawę tej świadomość, KK ograniczył swoje działania.Twierdze także iż nauki KK są z gruntu fałszywe. Są one per saldo niezwykle dla ludzi szkodliwe, jednak zdaje sobie sprawy iż nagłe usunięcie go z ludzkich umysłów doprowadiło by do katastrofy. Twierdę co najważniejsze, że dla Polaków i ludzi, których umysły w podobny sposób owładnął KK jest wskazana jedna droga na bardzo długi, liczony na dziesiątki lat początek. A mianowicie by jakimś sposobem dotarły do nich prawdziwe nauki i METODY podane przez Jezusa, które skrzęknie KK ukrył, dla własnych celów.
   Ty twierdzisz wprost coś odwrotnego. Myślę że uważasz działania KK za korzystne i niezbędne dla ludzi. Że nauki KK są tożsame z naukami Jezusa. Uważasz że roległość działań KK, jest oczywista i dobrze by była gdyby się powiększyła.  Doprecyzuj!

   - 2. Istotne jest byśmy ustalili iż nie istnieje coś takiego, jak wspólny pogląd Polski Laickiej. Łączy nas jedno. Uważamy w , różnym wprawdzie zakresie, działania KK za szkodliwe. Rózne mamy też koncepcje co się z tym da zrobić. W tej sytuacji twoje wpychanie nas do wspólnego wora jest bez sensu. Jeżeli chcesz dyskusji ze mną to dyskutuj z moimi poglądami i nie uogólniaj . Ja podobnie będę robił w drugą stronę. Ponieważ to jest forum proszę by do dyskusji włączyli sie też inni z obu stron, ale merytorycnie bez obelg.
   I wtedy też bez uogólnień.

   -3 Rozpoznaje w tobie kol.Ch. nieodpartą chęć obrzucania kogoś inwektywami. Taki widać masz temperament. Opti został ostatnio w twoich ustach gamoniem. Jeśli taką masz potrzebę, to wal we mnie. Mnie to lata i nie zmieni to merytorycznego poziomu moich odpowiedzi. Jeśli będziesz obrażał innych, to nie da się uznać iż brakło ci innych środków dyskusji. Dotyczy to także moich kolegów z PL

   Ok więc cywilizacja na początek. Może być. Potwierdź tylko że przystajesz na powyższe zasady.
   Twoje pytanie:  co to jest cywilizacja? Czy uważasz, że jest tylko cywilizacja i jej negacja.
   Jeśli chcesz na to pytanie mojej odpowiedzi, w osi twojego zapytania, to je doprecyzój i rozwiń. Inaszej być może odpowiem ci na temat dla ciebie tu poboczny.
   Wróbelek

   Usuń
  12. PS do powyższego, to prośba Kol.Ch byś trochę wnikliwej wchodził w moje wpisy.
   Walka uliczna z mojego poprzedniego wpisu nie miała nic wspólnego z ty o czym piszesz. Ja tam pisałem po prostu byś nie fantazjował o dawaniu komuś w mordę za to że ma inne do twoich przekonania. W skali jeden na jednego. Bo myślę sobie, że jak byś mnie spotkał w realu, to po pierwsze nie miałbyś mnie za co bić, a nawet jak by ci to, nawet do głowy przyszło, to po zobaczeniu mnie zesroł byś się i tyle.

   Usuń
  13. Wróbelku, walnąć w mordę kogoś, kto zachowuje się jak cham, bluźni i obraża niemal każdym słowem Ciebie oraz Twoich bliskich, nie reaguje na niczyje reprymendy, a bić kogoś, kto ma inne przekonania od Twoich to sprawy niemające ze sobą absolutnie nic wspólnego. Nie potrafisz dokonać tego rozróżnienia? Chyba tak, skoro podejrzewasz, co ja piszę - już zawyrokowałeś, że jestem zwolennikiem bicia. Uważam jedynie, że należy się bronić przed atakiem drugiego człowieka.
   Inwektyw też nie stosuję, Wróbelku. Jeśli ktoś nie potrafi sklecić poprawnie jednej wypowiedzi, to nie jest gamoniem? Nazywanie gamonia gamoniem jest obrzucaniem kogoś inwektywą? Daruj.
   Poprosiłem Cię o odpowiedź na jedno - JEDNO - pytanie. Nie odpowiedziałeś. Nie da się z nikim rzeczowo i owocnie rozmawiać, gdy wcześniej nie uzgodni się rozumienia kluczowych pojęć, używanych w rozmowie. Nie da się też z nikim w ogóle rozmawiać, gdy ktoś unika odpowiedzi na postawione pytania, co i raz zmienia temat, mnoży, łączy oraz miesza wątki, zadaje nowe pytania, domagając się w pierwszej kolejności na nie odpowiedzi. To nie rozmowa, to zsynchronizowane monologi.

   PS. W jednym całkowicie zgadzam się z Tobą - różnicie się skrajnie, Wy budowniczowie państwa laickiego. W istocie nic, absolutnie nic Was nie łączy. No może poza jednym drobnym faktem, dla Was nieistotnym, może nawet niedostrzegalnym - łączy Was zwierzęca nienawiść do Kościoła Katolickiego i do katolików (szczególnie hierarchów). I to jest ten wór, do którego na pewno nie ja Was wrzuciłem, i być może samiście się też nie wrzucili. Ktoś Was jednak doń wrzucił :-) Tym kimś też nie jest pan Krzysio. Kto? Nie, nie, to nie do Ciebie, Wróbelku, pytanie. Ciebie proszę o odpowiedź tylko na jedno moje pytanie - o cywilizację.

   Usuń

  14. Określiłem warunki na których chce z tobą rozmawiać. Na innych wybacz nie będę.
   Jeśli chcesz odpowiedzi od kogoś na jakieś pytanie to je zadaj tak by ten jednoznacznie zrozumiał o co ci chodzi. To dotyczy, nawet, lub szczególnie, sytuacji w której pytany jest głupi, co zdaje mi sie sugerujesz. Więc określ się lub nie, twoja sprawa.

   Usuń
  15. @ Anioł paranoi zw. religią

   "Co to jest cywilizacja? a jak ci napiszę , że jest chorobą to jesteś to w stanie pojąć? jak mniemam nie.
   "Ludzie ,których tkanki i narządy prowadzą ustawiczne wojny, jak to się spotyka u współczesnych ludzi,mogą tworzyć tylko chore organizacje społeczne, gospodarcze,i państwowe, ustawicznie zwalczające się wzajemnie i wojujące ze swoimi obywatelami.Nie mogą stworzyć niczego mądrego i rozsądnego, gdyż jest to niemożliwe.Bowiem ludzie chorzy mogą tworzyć tylko chore narody, a chore narody mogą tworzyć tylko chore państwa czy bloki państw.zwalczające się wzajemnie bez żadnych racjonalnych powodów.I nie może być inaczej bez usunięcia pierwszej,naczelnej przyczyny zła ,bez powrotu do optymalnego zaspokajania potrzeb żywieniowych ludzi.Taki jest obraz nie tylko współczesnej cywilizacji,a faktycznie współczesnej choroby ludzkości nazwanej cywilizacją, tacy byli ludzie, klasy i narody w całym okresie historycznym ludzkości od opuszczenia "raju".
   "Jak nie chorować" s.78, Jan Kwaśniewski twórca żywienia optymalnego zwanego też dieta optymalną.

   "Piękne słowa nie są prawdziwe , prawdziwe słowa nie są piękne." - dla naszych współczesnych umysłów z niewielkimi wyjątkami.
   Jesteś w stanie przyjąć to wiadomości? ,oczywiście ,że nie ,a tylko dlatego ,że jest tak, jak napisał autor J.K.
   Koło się zamyka.", z mojego wpisu na innym wątku dzisiaj.

   Usuń
  16. Wróbelku góralski, co jest dla Ciebie niezrozumiałego, niejednoznacznego w pytaniu "co to jest cywilizacja?"; jak mam Ci pomóc, byś zrozumiał, że w pytaniu chodzi o to, czym jest cywilizacja?

   Optymalionku sromotnikowy, niepytany odpowiadasz, pytany nie odpowiadasz, ale ja nie pytam dlaczego, bo i tak się nie dowiem. Wiedz jednak to, i inni też niech się dowiedzą, że gdybym chciał poznać rozumienie cywilizacji medyka Kwaśniewskiego, to sięgnąłbym do jego książek. Mnie jednak to nie interesuje.
   Ale skoro pochwaliłeś się umiejętnością cytowania książki Kwaśniewskiego, to powiedz mi, proszę, czy jest tak, że pierwszą, naczelną przyczyną zła jest odejście od optymalnego zaspokajania potrzeb żywieniowych ludzi?

   Usuń
  17. @Aniołek paranoi

   Tylko tyle potrafisz ,zadawać głupie pytania?
   No bo jest tak ,że ludzie głupi jedynie takie zadawać potrafią , bo głupi wszystko wie ,oprócz tego ,że jest głupi - ks.prof.W.Sedlak

   Usuń
  18. Optymalionku sromotnikowy, co jest głupiego w moim pytaniu?

   Usuń
  19. Ile razy będę o tym pisać? przecież napisałem już wcześniej ,to po co to pytanie skoro odpowiedziałem już na nie uprzednio?
   Czytaj ,może coś dotrze;
   http://echomatkibozejniepokalaniepoczetej.com/embnp/pages/pliki/2014/kwasniewski_tluste_zycie_wydanie_1997.pdf

   Usuń
  20. Optymalionku sromotnikowy, podejmę ostatnią próbę skomunikowania się z Tobą. Ostatnią!
   Zapytałem Ciebie, "czy jest tak, że pierwszą, naczelną przyczyną zła jest odejście od optymalnego zaspokajania potrzeb żywieniowych ludzi?" (o 17:31). Nazwałeś moje pytanie głupim (o 18:36). Zapytałem, co jest głupiego w moim pytaniu (o 19:15). Odparłeś, że już wcześniej napisałeś i odpowiedziałeś na nie uprzednio (o 19:39). Nie wiem gdzie i nie wiem, co napisałeś. Dlatego proszę, odpowiedz tu. Odpowiedz na poniższe pytanie, proszę.

   Czy jest tak, że pierwszą, naczelną przyczyną zła jest odejście od optymalnego zaspokajania potrzeb żywieniowych ludzi?

   Jeśli moje pytanie jest głupie, napisz dlaczego.

   Usuń
  21. "Czy jest tak, że pierwszą, naczelną przyczyną zła jest odejście od optymalnego zaspokajania potrzeb żywieniowych ludzi?" Aniołek męczykalski
   Tak jest.
   "(...)I nie może być inaczej bez usunięcia pierwszej,naczelnej przyczyny zła ,bez powrotu do optymalnego zaspokajania potrzeb żywieniowych ludzi..."
   J.Kwaśniewski

   Usuń
  22. Kol. Chromalina. Zanim zastanowie się się nad odpowiedzią na twoje pytanie, które zadane jest w tak ogólny sposób, że zakrawa na nie inteligentne, to dla porządku musze cię zapytać, czy nie ukrywasz się pod tym drukarskim nickiem, gdy tymczasem już z nami rozmawiałeś pod innym. Mam nieodparte wrażenie, że poznaje twoje wpisy jako toż same pod względem ich sympatyczności i inteligencji, z wpisami faceta który nas zbluzgał i sie na nas obraził. Tak tylko napisałem, żeby nie było. Mnie to nie robi specjalnej różnicy.

   Usuń
  23. Znowu oprzytomniałeś i trafiłeś w dychę, brawo Góralu.

   Usuń
  24. Optymlionku sromotnikowy, J. Kwaśniewski jest w błędzie, albowiem "[...] każdy, kto twierdzi, że powszechną przyczyną zła w zindustrializowanych społeczeństwach europejskich, wyalienowanych z niosącego bezpieczeństwo poczucia swojej samowystarczalności, nie jest zdogmatyzowana religia myli się" (M. Horkheimer, "Dialektyka oświecenia"). A więc nie dieta jest przyczyną zła, tylko religia.

   Wróbelku góralski, tak tylko napisałeś, żeby nie było czego? I guzik mnie obchodzi, czy i z kim mnie utożsamiasz, więc albo odpowiedz, albo kończymy rozmowę.

   Usuń
  25. Kol. Cromalina. Czy oczekujesz definicji encyklopedycznej. Z pewnością nie. Więc zastanów sie i sprecyzuj co ode mnie chcesz się dowiedzieć, bo to z pewnością pytanie kontekstowe. W między czasie nie mogę pozostawić bez reakcji twojej wypowiedzi że cechuje nas zwierzeca nienawiść do KK i katolików a w szczególności do hierarchów. Ponieważ twoje Wy to i ja, to muszę cie zmartwić. Ja nie. Zmartwie cie tym z pewnością bo nie bedziesz tym sposobem już zatamować swojego strachu.
   A tamujesz go tak.- Nie masz strachu bo sądzisz, to że po śmierci dalej jako Chromalina, czy jak tam się zwiesz, będziesz miał się dobrze. Wiem że nie jesteś tego pewien, ale myślisz że do śmierci jescze trochę, to narazie wystarczy. Robisz to co mówi ci KK. Chwalisz Boga strzeliście i proszalnie. Klękasz,  siadasz i wstajesz. Słuchsz dzwonków. Za grzechy żałujesz. Nieszczerze, ale chuj, żałujesz. No i taca. A jeszcze lojalność i ego zbiorowe. ( poszukaj gdzieś jak nie rozumiesz). I za to masz przyobiecane superowe zbawienie. A tu jakieś odmieńce z PL burzą ci koncepcje. Mówią że zrobiono cię w balona. Że to co robiłeś w tym kościele to nie warte funta kłaków. Miałeś coś dla siebie zrobić anie zrobiłeś nic. No i jesteś w dupie. Jedyne co jest do zrobienia to im nie uwierzyć. Czujesz że najlepiej nie wierzyć głupcom. Więc w te pędy chcesz z Optymaliona zrobić głupca. Jeszce lepiej nie wierzyć ludziom złym. Oni z pewnością podważają twoją dobrze i wygodnie wymyśloną, bezpieczną koncepcje z nienawiści do wszystkich katolików, więc i do ciebie. Więc ja  cię zmartwie, nie mam nienawiści do nikogo z was. Ani do ciebie ani do Dziwisza, ani do Papieża. Wprost przeciwnie jestem zatroskany że tak wielu katolików jest w błędzie. Że tak wielu kapłanów ma takie zaciemnienia umysłu że was w ten błąd wprowadza. Umyślnie. Dla korzyści swoich doczesnych. Nic z tym nie umiem zrobić, ale jestem zatroskany. I jedyne co jeszcze mogę zrobić to powtórzyć ci jeszcze raz że jesteś w dupie. Nic nie zrobiłeś ze swoim życiem, a miałeś szanse. Miałeś szanse zrozumienia, która zrobiła by z ciebie dobrego człowieka. Ty jednak z głupoty postawiłeś na złego konia. Tak ci też było wygodnie. Jesteś opryskliwym i zażartym facetem. To nie próba obrazy. To diagnoza. To widać bez lupy. A wiesz co to znaczy. A to że po śmierci nie będzie tak kolorowo jak myślisz. Jak obiecali. Może to do ciebie dotrze, choć pewnie nie. I nie gniewaj się to była tylko, ot taka krótka dygresja od spraw cywilizacji.

   Usuń
  26. @Aniołek paranoik
   "A więc nie dieta jest przyczyną zła, tylko religia."
   Religia to wynik patologicznej budowy i czynności mózgów ludzkich a za to ,jak udowadnia J.K. ,odpowiedzialne jest niewłaściwe żywienie człowieka " Z potraw, które się zjada ,powstają wszystkie choroby ludzkie" Herodot "Dzieje".
   Widzisz, wkleiłem ci link do książki Doktora i gdybyś był mądrzejszy to byś chociaż zapoznał się ze wstępem ,to tak nie wiele ale jakie pouczające!
   Powołujesz się tu, z cicha pęk ,jakimś cytatem co tyle wspólnego ma z tematem jak inkwizycja z religijnością.

   Usuń
  27. "Prof. Jan Szczepański przed kilkoma laty stwierdził: Jestem zdania, że upadek Polski rozpoczął się w
   drugiej połowie XVII wieku. I ciągle jeszcze idziemy w dół. Z kryzysu wyjdziemy chyba w XXII wieku. Ani uczeni, ani
   politycy nie wiedzieli i nie wiedzą, jaka była faktyczna przyczyna upadku Polski. Nie wiedzą też, co należy robić,
   aby z kryzysu wyjść teraz czy w XXII wieku. I nic, by wiedzę tę zdobyć, nie czynią. Przy obecnym postępowaniu
   wyjścia z kryzysu nie widać, nawet w bardzo dalekiej perspektywie.
   A tymczasem z kryzysu możemy wyjść bardzo szybko, zamienić się w naród zdrowy i bogaty, bowiem w
   naszym kraju powstała potrzebna do tego wiedza, mamy też ku temu duże możliwości. Jedynym skutecznym
   sposobem jest szybka poprawa wartości biologicznej ludzi, tzn. poprawa zdrowia narodu i czynności umysłów.
   Jedynym sposobem na to jest najlepsze, z punktu widzenia biochemicznego, pokrycie potrzeb biologicznych
   organizmów ludzkich, które da w efekcie późne dojrzewanie, długie życie, brak chorób i zdrową czynność umysłów
   ludzkich. Stworzy to podstawy pod spełnienie nakazu Biblii: nie będziesz mozolił się na próżno. Znaczy to, że
   prawidłowa praca mózgu sprawi, że każda praca podejmowana przez człowieka będzie uzasadniona i efektywna,
   będzie rozumna, będzie służyć człowiekowi i całemu światu, a nie w ostatecznym efekcie kierować się przeciwko
   niemu samemu.
   Warunki optymalnego zaopatrzenia organizmów ludzkich spełnia opracowane przeze mnie żywienie
   optymalne, opisane w książce pod tym tytułem. Opracowałem je ponad 25 lat temu." wyimek z J.Kwaśniewski "Tłuste życie".

   Usuń
  28. Stasiuuu! Super fajowy Człowieku!!! Stasiu, wracaj czym prędzej!!! Rewolucja się dokonała w środowisku budowniczych świetlanej przyszłości państwa laickiego!
   Przyczyną wszelkiego zła nie jest ten wstrętny Kościół Katolicki, a szczególnie jego funkcjonariusze w czarnych sukienkach, lecz NIEOPTYMALNA DIETA!!!
   Stasiu, nie trzeba już wieszać księży na stułach! Trzeba topić w pomyjach kucharki, które serwują złe jedzenie!
   Stasiu! Porzuć Horkheimera, weź na tapetę Doktora! On Ci prawdę powie! Stasiu, nie ważne, czy wierzysz, czy nie, ważne, czy jesz tłusto, czy nie!!!
   Wróbelek góralski (z Wróbelkiem rozmowę zakończyłem, gdyż nie odpowiada on na moje pytania) ma rację twierdząc, że jestem w dupie. Ale myli się co do przyczyny mojej egzystencji w dupie. Nie jestem w dupie z powodu mojej wiary; jestem w dupie z powodu nieoptymalnej diety. Aby wyjść z dupy, trzeba zacząć optymalne odżywianie.
   Ludzie!!! Poprawcie swoją wartość biologiczną, a wyjdziecie z dupy!!!

   Usuń
  29. "Ludzie!!! Poprawcie swoją wartość biologiczną, a wyjdziecie z dupy!!!" Aniołek , który przejrzał na oczy ale tego nie rozumie nadal i ironizuje.
   Oczywiście doktor Kwaśniewski to ludziom przekazuje jedynie nie wulgaryzuje tego jak ty. Tak to jest przekaz bardzo wyraźny "Znaczy to,że prawidłowa praca mózgu sprawi, że każda praca podejmowana przez człowieka będzie uzasadniona i efektywna,będzie rozumna, będzie służyć człowiekowi i całemu światu, a nie w ostatecznym efekcie kierować się przeciwko niemu samemu."
   jeśli tego nie rozumiesz to nie drwij i jednocześnie nie usprawiedliwiaj całej przeklętej historii KK, zresztą nie tylko tej organizacji. Jak łatwo poczułeś się zwolniony z odpowiedzialności za własne życie i wszystkich tych , którzy ukształtowali ten świat tak, że potrzebuje gruntownej przebudowy aby się nie rozpadł. jak parszywym trzeba byś człowiekiem aby wszędzie gdzie tylko to możliwie spychać winę i odpowiedzialność na innych lub warunki sprzyjające odwróceniu kota ogonem. Tyleś z tego zrozumiał pokrako umysłowa. Takie pokraki właśnie wytwarza KK ,które są na tyle bezczelne i bezwstydne aby tylko zrzucić swoje niedoskonałości(taki eufemizm) na innych. Teraz czujesz się usprawiedliwiony, bo nie wiedziałeś , wszyscyście ,którzy czytali Dekalog nie wiedzieliście co czytacie? , którzy czytaliście Kazanie na Górze udawaliście rozum?, którzy słyszeliście "nie czyń bliźniemu swemu co tobie nie miłe" zaspaliście?
   Wszyscy mieliście oczy a nie wiedzieliście , wszyscy mieliście uszy a nie słyszeliście?
   A to są tylko organy zewnętrzne ,dzięki którym wasze mózgi widziały i słyszały to wszystko w zdeformowany patologicznie sposób przez czynniki ,o których napisał Doktor J. Kwaśniewski.
   Teraz kiedy już wiesz ,nie potrzebujesz wierzyć , idź i nie grzesz więcej.
   Ale ty akurat to, co tu napisałem, będziesz miał głęboko w dupie ,samemu tam będąc. Czyli dupa blada.

   Usuń
 3. Pan Staś jawi się mi tutaj jako super fajowy Człowiek, który niestety musi popracować nad swoim nieokiełznanym temperamentem. Swoją energię niepotrzebnie marnuje na ściganie i tępienie trolli. A może nie... ? Może to Jego karma, którą ma do przerobienia ? Pozdrawiam Pana Stasia.

  OdpowiedzUsuń
 4. Gdybym chciał i miał takie wewnętrzne potrzeby, żeby " ubogacić " - swoje życie duchowe/ które posiadam i uważam za wcale - nie płytkie/, zapisałbym się do " kółka różańcowego ", szkółki niedzielnej lub podobnego tworu " wolnej myśli " !
  Słuchałbym przemówień balkonikowych prelegentów, podczas niedzielnej mszy, chodziłbym do kościoła i z otwartą gębą słuchał dyrdymałów księży!
  Zastanawiałbym się nad " wyższością " - jednej religii , na drugą, wybrałbym tę " najmojszą" :)
  Ale TO mnie absolutnie nie interesuje. ZERO, czyli nic!
  Wszedłem na blog pana Pieczyńskiego zwabiony Jego misją: " Państwa Świeckiego " - lub laickiego, jak kto woli...
  Trolli mam tam, gdzie plecy kończą swoją szlachetną nazwę, a po prostu przestrzegałem, że oni - będą dążyć do rozwalenia tego bloga.
  Rozwalenia idei, która przyświecała jego założeniu!
  Dlatego uważam kontrolowanie komentarzy i banowanie katoli, za jedyną i słuszną decyzję!
  Codziennie, w prozie życia, w prasie, mediach - przewala się lawina skretynienia, kompletnej aberacji wyznaniowej, z wskazaniem jedynie słusznego religijnego kierunku. Obłęd. Który codziennie przekracza kolejne granice!
  Wierzyłem, że tu, spotkają się ludzie, którzy faktycznie dążyć będą do przywrócenia - choćby tylko tyle - państwa świeckiego.
  Co gwarantuje - takim jak ja - prawo najwyższe, jakim jest Konstytucja. Rozmawiajmy zatem, jak pomóc panu Krzysztofowi, rozmawiajmy nad rozwojem własnej duchowości, którą religie ograniczają i eliminują!
  Nie mam zamiaru " ustosunkowywać " się do masowej fali skretynienia religijnego, rządów - a raczej " nadrządu " - Watykańczyków, nad obolałą Polską!
  Tu nie ma pola dla pseudo-filozofowania,nie ma czasu, bo Polska tonie w średniowieczu! Polska staje się kretynem Europy, a tego wszystkiego dokonała " sprawna inaczej " - władza.
  W czasie niecałego roku dokonano takiej demolki Państwa, jakiej " komuna " - nie dokonała, przez dziesięciolecia!
  Pisałem już, że nie jestem " czerwony ", " czarny ", a w walce z komuną - mam osobiste doświadczenia. To nie gadanie, ale fakty!
  Teraz uważam, tę pseudo - władzę, ten stojący za nią - kościół, za wielkie, nieodwracalne w skutkach zagrożenie.
  Dlatego włączmy się - na poważnie - w ideę Krzysztofa, albo... smarujmy dyrdymały w prawicowej magmie blogowej, wychwalając " bogów ", kołtunów władzy i kościół, bardzo, ale to bardzo święty!
  Załóżmy moherowe czapeczki na wygładzone czaszki, kulki połączone drucikiem i biblię w dłoń i do kościoła - goń, goń goń...
  I tyle.
  Jeśli Ewo, w Twoim tekście nie ma ironii, to dziękuję za dobre słowa:)
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Stasiu ! Nie było moim zamiarem ironizować. Rozumiem Twoje zniecierpliwienie, bo i ja jestem wkurzona. Będąc jednak świadoma ogromnej ilości wojujących twardogłowych oszołomów wiem, że starcia z nimi są nie do uniknięcia. Ich obecność na tym blogu jest jak najbardziej uzasadniona. Dziwiłabym się jakby ich tutaj nie było. Zażarcie wciąż będą walczyć o dusze, które są dostawcami ich dóbr doczesnych. Zauważ, że tak naprawdę wcale nie jest ich tak wiele. Robi za „tłum wojujący” tylko jeden osobnik rozmnażając się... , i to uważam za „cud” na miarę jęków i krzyków rozlegających się w kościele, jakie nam tutaj zaprezentował. Spokojnie. Myślę, że jesteś człowiekiem czynu i chciałbyś aby jak najszybciej dokonały się zmiany. Dwu tysiącletni mur, który skutecznie zamurowywał ludzkie możliwości nie rozsypie się tak łatwo i szybko. Pozdrawiam

   Usuń
 5. Panie Krzysztofie:)
  Ponownie, a może nawet - ostatni raz, proszę pana, o właączenie się w blogową dysputę i zajęcie stanowiska! Jeśli Pan poswięca czas i energię - to mam prawo wierzyć, że intencja " Polska laicka " - jest szczera.
  Wychodząc z tego założenia, podzielając Pana poglądy oraz wolność Człowieka do kształtowania swojej duchowości - proszę o zjęcie stanowiska. Bo: nie mam zamiaru toczyć TU, bezproduktywnych bojów, a jeśli Pan uzna, że moja obecność - zakłóca wymianę " poglądów " - to NATYCHMIAST - zrezygnuję z pisania.
  Za stary jestem, zbyt doświadczony, żeby marnować czas i czyjąś energię! Swojej też nie zamierzam marnotrawić na jałowe przepychanki, z szaleńcami i oszołomami...
  Pozdrawiam
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak naprawdę to Pan K.P. odpowiada nam ...
   Ale w swoich wywiadach. W nich mówi co myśli a tu nie pisze bo nie ma czasu. Na dodatek wywiady mają szerszy zasięg.

   Sorry, że pisze tak jakby za niego.
   Tak nie jest.
   Chciałem tylko odpowiedzieć Stanisławowi.

   Usuń
 6. Drogi Staszku, przepraszam. Z Beriią to oczywiście był przyjacielski żart. I miał dotyczyć twojej podejżliwości wyłącznie. Z pewnością jesteś prawym człowiekiem, tylko nerwowym. Jednak im bardziej będziesz okazywał zniecierpliwienie Berią, tym bardziej on ten bucyfał cie będzie Berią obrażał. Co do poltyki. Oczywiście dziś nikt nie ma dobrego pomysłu na czarnych. Ja też. Co nie oznacza że w związku z tym naleźy chwytać się złych pomysłów. Nawet gdybś swoją aktywnością i wielu tobie podobnych zwalczyło PIS, co dziś zdaje mi sie bardzo wątpliwe, a w moich regionach wprost niewykonalne, to ktokolwiek wejdzie w ich miejsce PO, Nowoczesna, KOD ,czy PSTROT, zacznie lizać dupe kościołowi. Masz to jak w banku. Tacy jak ty w oczywisty sposób zostaną zrobieni w .uja. Mam kolegę posła PO po wyborach, napiepszał na nieuczciwą grę kościoła. Ale jak umarł Macharski i przyszli do niego z radia z mikrofonem, to łasił się do kościoła aż miło
  Natomiat kropla drąży skałę. Cierpliwości myślę jednak, że nie wtym twoim życiu. Nie martw się. Ty tu jeszcze na ziemi będziesz się odradzał. Jeszcze nie pójdziesz do czystej krainy. No to będziesz miał pole do popisu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem ,że jesteś mądrym Człowiekiem. Właśnie przez duże " Cz ". Nie wierzę, żebyś nie dostrzegał tego to ja widzę i co mną wstrząsa!
   Porównanie - wrzucam do kosza, już nie pamiętam o nim:) Jednak wiem na pewno, że nie da się " niepolitycznie " zrobić tego, co jest hasłem bloga:
   " Polska Laicka ". W tej chwili to właśnie: polityczne kołtuństwo religijne stało się motywem realizowania polskiej polityki, a sama polityka - zdobywaniem poklasku motłochu!
   Krzysztof powinien uaktywnić się na swoim blogu, bo przecież założył go w jakiejś intencji... Prawda?
   Jak można być spokojnym, gdy dziś w Parlamencie Europejskim 510 posłów - poparło rezolucję, przeciwko pis-lamowi! Przeciwko głosowały: ugrupowania skrajne, nacjonalistyczne i faszyzujące - takie jak Marii Le Pen.
   Wiadomo, bo są to powszechne i udokumentowane opinie, że te ugrupowania są wspierane przez Putina. Wspierane finansowo - również!
   Czy ktoś normalny uwierzy, że wyjątkiem w tym nikczemnym procederze jet - pis? Ja nie wierzę. Żądam, by służby polskie, których mamy od ciężkiej cholery - sprawdziły : możliwości finansowania - wrogiej Polsce polityki, prowadzonej przez pis, przez rosyjskie służby!!!!
   Mówił o tym wielokrotnie Stefan Bratkowski i Waldemar Kuczyński. Żadne pozwy, konsekwencje prawne ich nie spotkały - co może świadczyć o słuszności ich podejrzeń. Polska tonie, Piotrze!
   Media dziś, z pełną powagą - podały, że macierewicz: Zamierza kupić zdezelowaną tutkę, w Czechach, żeby przy jej pomocy zrobić " wizję lokalną ". Na przeciw rozpędzonej tutki ma wystartować samochód, z zamontowaną na nim brzozą, tak by w sumie osiągnąć prędkość odpowiadającą tej, z katastrofy! To są chorzy ludzie, psychopaci, a skutki ich choroby - odczuwa cała Polska! Macierewicz dostał na ten cyrk - ponad 3 mln zł!
   Milczenie kościelnych gangsterów też jest znaczące. Tu już nie ma czasu, trzeba coś zrobić, choć w konkretach - nie mam pomysłu, oprócz powtarzania słów prawdy, które mogą zwyciężyć, w zbitce z wulgarnym i chamskim kłamstwem!
   Tylko, że: mówić powinni wszyscy, nie tylko Stanisław.
   Zamiary macierewicza - to nie moja fantazja, to właśnie dziś, potwierdził Szymanek-Deresz, mąż pani minister, jednej z ofiar katastrofy, który opuścił spotkanie z macierewiczem!
   Stanisław

   Usuń
  2. Zobacz Piotrze, jak twój żart z Berią - pociągnął niejaki " chromalina "! Czy byłbyś tak liberalny, gdyby to Ciebie dotknęło?
   I boli, że jestem w mniejszości, a " chromaliny", mazaki i inne robaki tu - wiodą prym!
   Miłego...
   Stanisław

   Usuń
  3. Nie rozumiem dlaczego Cię boli mniejszość ?

   Przecież gdy zdecydowałeś się zawołać "Niech żyje Polska Laicka" w KATOLICKIM kraju, to nie spodziewałeś się chyba gromkiego odzewu ???

   Gdy jeden aktor powiedział "rozwiązać końkordat" to nie spodziewałeś się chyba, że Watykan upadnie ... na drugi dzień ???

   Ci co tu są dłużej, to chyba popierają ... CO ?
   No chyba Krzysztofa Pieczyńskiego ?

   Usuń
 7. Teraz Polska! - tak przewodniczący Parlamentu Europejskiego Martin Schulz przywitał polskich dziennikarzy w Brukseli w środę, gdy europarlament przyjął rezolucję w polskich sprawach. Chwilę potem wypowiedział po polsku pierwsze słowa naszego hymnu. W tym samym czasie do przewodniczącego przyszedł SMS. Jak relacjonuje nasz reporter, autorem wiadomości miał być szef Rady Europejskiej Donald Tusk. - Obserwuje mnie! - skomentował przewodniczący PE. Schulz tłumaczył w środę, że różnice zdań między większością europarlamentu a Prawem i Sprawiedliwością nie mogą być uważane za spór z Polską. Ponad pół tysiąca głosów za Parlament...
  Chcę podkreślić, że spór z Prawem i Sprawiedliwością nie jest sporem z Polską, chyba że przyjęto by logikę, iż PiS i Polska to jedno i to samo, a tak nie jest. PiS to jedna z polskich partii, są też inne - oznajmił Schulz po głosowaniu nad rezolucją PE o Polsce. "Kocham polski naród" (http://www.tvn24.pl)
  Dziękuję , panie Schulz:)
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
 8. Drogi Staszku, przepraszam. Z Beriią to oczywiście był przyjacielski żart. I miał dotyczyć twojej podejżliwości wyłącznie. Z pewnością jesteś prawym człowiekiem, tylko nerwowym. Jednak im bardziej będziesz okazywał zniecierpliwienie Berią, tym bardziej on ten bucyfał cie będzie Berią obrażał. Co do poltyki. Oczywiście dziś nikt nie ma dobrego pomysłu na czarnych. Ja też. Co nie oznacza że w związku z tym naleźy chwytać się złych pomysłów. Nawet gdybś swoją aktywnością i wielu tobie podobnych zwalczyło PIS, co dziś zdaje mi sie bardzo wątpliwe, a w moich regionach wprost niewykonalne, to ktokolwiek wejdzie w ich miejsce PO, Nowoczesna, KOD ,czy PSTROT, zacznie lizać dupe kościołowi. Masz to jak w banku. Tacy jak ty w oczywisty sposób zostaną zrobieni w .uja. Mam kolegę posła PO po wyborach, napiepszał na nieuczciwą grę kościoła. Ale jak umarł Macharski i przyszli do niego z radia z mikrofonem, to łasił się do kościoła aż miło
  Natomiat kropla drąży skałę. Cierpliwości myślę jednak, że nie wtym twoim życiu. Nie martw się. Ty tu jeszcze na ziemi będziesz się odradzał. Jeszcze nie pójdziesz do czystej krainy. No to będziesz miał pole do popisu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To już czytałem... Twój wpis z godz: 19:08:)))
   "to ktokolwiek wejdzie w ich miejsce PO, Nowoczesna, KOD ,czy PSTROT, zacznie lizać dupe kościołowi. Masz to jak w banku "... piszesz.
   Masz, cholera rację.
   Stanisław

   Usuń
  2. "...zacznie lizać dupe kościołowi."Piotr
   Qrwa, same koprofagi dlatego we łbach potem mają nasrane i nie rozgarnięte.

   Usuń
  3. @Piotr
   Gratuluję kolegi a jeśli jest p..osłem aktualnie to nazwicho proszę ,przecież jest jawność naszych przedstawicieli.

   Usuń