1

1

niedziela, 7 sierpnia 2016

Katolicyzm czy samodzielność

Rozmowa dla radia Islanders w audycji Przebiegunowani 


28 komentarzy:

 1. Uważnie wysłuchałem wywiad.
  Narzuciły mi sie pewne uwagi
  Krzysztof - nie powinien udzielać wywiadów. Takie eeeeee - kiepsko wychodzi, choć sens wypowiedzi jest gleboki.
  Lepiej by było gdyby napisał książkę. Pewno dostrzegli by ja nieliczni wybrani, ale mógłby w niej przekazać ogrom swojej wiedzy
  Wspomina o rejestracji stowarzyszenia, moze pogada z nami tu piszącymi. Moze znajdzie sie ktoś biegły w tych sprawach? i pomoże
  Jesli już ma powstać stowarzyszenie to może w kilku zdaniach okresli czym ma się ono zajmować. Towarzystwo wzajemnej adoracji - mnie nie służy.
  To może tyle na początek

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Popieram i jestem za tym, by biletem dla Stowarzyszenia i dalszej działalności była książka.Taka książka, którą może napisać tylko KRZYSZTOF PIECZYŃSKI.Amen.
   PS.Być może ośmielę się nieco i przyznam się do swojego ( "Nie musisz zupełnie nic...")pisania.Być może przyda się komuś na otarcie łez przy wysiłkach polegających na uwalnianiu się z religijnego uzależnienia.Serdeczności.

   Usuń
 2. To prawda że pan Krzysztof nie ma zbyt niego daru przekazywania,ale tematyka którą się zajmuje I jego bardzo duży zasób wiedzy,pozwala mi z duży zaciekawieniem słuchać jego wykładów. Panie Krzysztofie dla mnie jest Pan głosicielem prawd tak oczywistych,że tylko "ciemny lud" może tego nie rozumieć. Jestem na emigracji od 25 lat. Mieszkam w Nowym Jorku I wszystko o czym Pan mówi dokładnie się zgadza. Jestem pańskim fanem a jeśli założy Pan jakieś stoważyszenie,już może Pan zaliczyć mnie do grona członków.
  Marek z New York USA

  OdpowiedzUsuń
 3. To prawda że pan Krzysztof nie ma zbyt niego daru przekazywania,ale tematyka którą się zajmuje I jego bardzo duży zasób wiedzy,pozwala mi z duży zaciekawieniem słuchać jego wykładów. Panie Krzysztofie dla mnie jest Pan głosicielem prawd tak oczywistych,że tylko "ciemny lud" może tego nie rozumieć. Jestem na emigracji od 25 lat. Mieszkam w Nowym Jorku I wszystko o czym Pan mówi dokładnie się zgadza. Jestem pańskim fanem a jeśli założy Pan jakieś stoważyszenie,już może Pan zaliczyć mnie do grona członków.
  Marek z New York USA

  OdpowiedzUsuń
 4. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 5. ODKŁAMYWANIE HISTORII - to jedno z głównych przesłań p. Krzysztofa,
  przy okazji chcę zwrócić uwagę na 3 zagadnienia:
  - Religie zawsze były tworzone przez ludzi, którzy posiadają przewagę informacyjną nad resztą społeczeństwa - w tym aspekcie nie należy zapominać, że Kopernik był człowiekiem Kościoła i dla niego pracował (na zlecenie papieża Leona X). Przywódcy religijni wykorzystują swoje kreatury zgodnie z bieżącym zapotrzebowaniem: raz przyznają się do nich, raz się ich wypierają.
  - Jan Paweł II był podobną kreaturą jak Kopernik, człowiek wykorzystany i zniszczony przez Kościół. Oficjalnie święty, nieoficjalnie potępiony (jego koncepcje reformy Kościoła zostały prawie całkowicie zignorowane). Dlatego nie ma dialogu z tą instytucją, ona niszczy ludzi - co często podkreśla p. Krzysztof, chociaż nabiera się na to, że papieże rządzą w Kościele...
  - Słońce prawie zawsze miało odzwierciedlenie w różnych religiach (raz pozytywne jako źródło życia, raz negatywne jako zagrożenie suszą i brakiem urodzaju). Myślę że już jesteśmy na tyle świadomi, że możemy zaprzestać składania Słońcu ofiar - a to czyni cały czas KK.

  OdpowiedzUsuń
 6. Rok temu( 23 lipca 2015 r.)napisałam,że dzięki Panu świat staje się lepszy.Tak właśnie jest z moim światem, ponieważ postanowiłam kontynuować porządkowanie moich osobistych doświadczeń i okruchów wiedzy o patriarchalnym systemie przemocy, w którym żyjemy.Porządkowanie okazało się fascynacją , a blogowanie (Nie i amen,Tak i amen ii) przyniosło mi wiele radości i satysfakcji. A teraz marzy mi się...cdn.Serdeczności.


  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawy artykuł odnośnie sił rozrywających KK.

  http://www.eioba.pl/a/5769/

  Nie tylko my widzimy cynizm KK.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie tylko my widzimy cynizm KK
   Na pewno tak! Jednakże mało kto, jest na tyle " odważny", żeby olać tą zbrodniczą instytucję, mającą tyle wspólnego z domniemaną boskością - co ja z nimi!
   Zróbcie wreszcie " eksperyment " i olejcie niedzielną, przymusową wizytę w kościele!To tak, na początek!
   Nieistniejąca boskość się nie obrazi - a efekt, gwarantowany!
   Jeżeli zaś, uczestniczycie w przymusowych? spędach - zarządzanych przez czarne sukienki - TO RÓWNIEŻ JESTEŚCIE CYNIKAMI!
   Stanisław

   Usuń
 8. ” Ministerstwo Edukacji Narodowej będzie współpracować z Instytutem Pamięci Narodowej. W środę list intencyjny w tej sprawie podpisali Anna Zalewska i dr Jarosław Szarek. Celem jest m.in. „upowszechnienie rzetelnej wiedzy o najnowszej historii Polski”. – pisze Gazeta Wyborca
  To ichniejsze ” upowszechnianie ” – ma polegać na pisaniu przymusowo-obowiązujących, szkolnych podręczników do historii. Baba-minister, z naciskiem na " mini ", która nie potrafi wypowiedzieć JEDNEGO zdania, w języku polskim – poprawnie, stoi na czele polskiej oświaty!
  Czy wiecie, że zgodnie z ” jedynie słusznym ” trendem ” historycznym, na kolejne obchody rocznicy Sierpnia 80 został zaproszony… znany ” rewolucjonista ” – duda!? Tylko on, bo Wałęsę i innych – pominięto, tworząc ” segregację ” – w/g sympatii politycznych! Wałęsa, po raz pierwszy, miał łzy w oczach, gdy mówił o tym, na spotkaniu w Słupsku, na zaproszenie prezydenta Biedronia.
  Gliński/ też minister od pis-lamskiej kultury / i vice-premier, pretenduje do stanowiska: wielkiego cenzora sztuki, choć jego wiedza w tym zakresie jest zerowa, za to, w 100% – polityczna!
  Prezydent tysiąclecia – lesio kaczyński, stał się głównym przywódcą Pierwszej Solidarności, powstańcy warszawscy – wrogami pis-lamu, tchórze pchają się na cokoły, włażą na piedestały, a jak im marny wzrost przeszkadza – włażą na drabinkę lub taboret! Przypominam wystąpienia kaczora, podczas miesięcznych , smoleńskich sraczek!
  A zapasiony żurnalista Semka, jest recenzentem: jaki film powinien dostąpić zaszczytu pokazania na festiwalu, w Gdyni…
  Dzieciaki, w szkołach będą tumanione nacjonalistyczno-katolską propagandą, bo POLAK, ma być przedstawiany jedynie jako:
  Skrzywdzony przez cały świat – rozmodlony bohater! Żydzi sami się w Jedwabnem spalili, pogromy powojenne … to propaganda wrogich sił!
  A my, qrwa godzimy się na te wszystkie kłamstwa, manipulacje, godzimy się, żeby nasze dzieci wyrastały na narodowych kretynów, z mózgami wydłubanymi pastorałami, na lekcjach: religii i historii, made in pis-lam!
  Sami sobie gotujemy ten parszywy los. Sobie i przyszłym pokoleniom!!!!
  W związku z zaistniałymi faktami - trudno jet prowadzić jałowe dyskursy, bo każdy dzień obfituje w wydarzenia, które przybliżają nas do państwa wyznaniowego, a idea " państwa świeckiego " wydaje się być kompletną i wręcz kosmiczną - abstrakcją:(

  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Stanisławie - podchodzisz do tematu emocjonalnie, a to nic nie daje.
   Proponuję rozmowę z katolikiem i uzywania argumentu ze ksiądz - to zawód. Zobaczysz ten szoki przerazenie w ich oczach gdy dostrzega ze ich świat się wali
   Żydowi tłumacz o jedwabnym że to obywatele niemiec wymordowali obywateli niemiec. To jest zgodne z prawdą bo ten teren był faktycznie w tym czasie pod administracją niemiecka. Niech główkują odbijając ten argument - wyjdą jaja

   Usuń
 9. Polska?
  W niedzielę odbył się kolejny / bo już jeden był/ pogrzeb Inki i Zagończyka...
  Baaaardzo uroczysty, w katedrze w Gdańsku... Był duda, broszka-szydło, marszałkowie z pis-u, był tabun biskupów i orszak historycznych przebierańców.
  Był też przywódca KOD-u kilkunastoosobowa grupa towarzysząca. Nie chcę oceniać, czy powinni tam być... Ale mieli ku temu PEŁNE PRAWO, choćby z racji, że była to uroczystość państwowa. Oficjalna i reklamowana przez miesiąc - przed. Już podczas mszy i pod kościołem, a nawet w jego środku, zaczęła się granda! Wywołała ją grupa faszystów, spod znaku ONR-u. Poszarpano sztandary KOD-u, starsze, ogłupiałe paniusie, zaczęły zrywać dziewczynom - nalepki KOD-u, bić kod-owców po plecach, a jednego nawet niegrożnie raniono w dłoń... Policja nakazała opuszczenie uroczystości - nie przez bandytów - ale przez przedstawicieli KOD-u.. Wszystkie materiały są dostępne w internecie.
  W niedzielę byłem w Orłowie, taka rekreacyjna i przepiękna dzielnica Gdyni. Piękna pogoda, przepiękny klif redłowski, plaża...
  I nagle larum... Rzeczką Kaczą, aż do jej ujścia do zatoki gdańskiej - pieszo, potem wodą, wzdłuż plaży, biegiem, przemieszczali się, w ramach jakiś ćwiczeń/ szkoleń/ , uzbrojeni, w mundurach z dziwnymi dodatkami, prawdopodobnie - przyszli żołnierze macierewicza, z formacji wojsk obrony terytorialnej...Kilkadziesiąt chłopa, młode byczki - zupełnie nie pasujące do sielankowego obrazu rekreacyjnej, nadmorskiej dzielnicy.
  Nie trzeba było mieć wielkiego daru obserwacyjnego, żeby wyczuć butę i nieukrywaną " dumę " rywalizującej / w czym ? / młodzieży macierewiczowej...
  Łącząc te dwa wydarzenia, zaczynam się bać - nie egoistycznie - o siebie, ale o przyszłość Polski! Gdzie Polsko idziesz, do ciężkiej cholery?
  Stanisław

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. stanisław ty razem z krzysiem pieczyńskim powinieneś być w Tworkach

   w pasach

   Usuń
  2. A o co tobie, " dobry człowieku " - się "rozchodzi"? Rozwiń nieco swoją mikrą myśl, może zechcę z tobą pogadać!
   Stanisław

   Usuń
  3. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  4. Panie Stanisławie,
   zapytam całkiem poważnie - co to jest dla Pana Polska?
   Wszystkiego dobrego,
   Kuba

   Usuń
 10. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 12. stanisław ty razem z krzysiem pieczyńskim powinieneś być w Tworkach

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bracie ...
   Jesteś tym samym co ja, Stanisław czy Pieczyński.
   Czy wiesz kto nauczył Cię tego oddzielenia ?

   Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
  3. Po co Janie ta polemika? Od pierwszego słowa wiadomo że z myśleniem i rozumieniem u niego kiepsko
   Pozdrawiam

   Usuń
  4. A bo ja bym chciał wszystkich kochać
   I by wszyscy kochali mnie ...

   Bo czy nie jesteśmy wszyscy braćmi ?

   Usuń
  5. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
 13. Raczej jesteśmy sobą - lub jednością, ale z Toba nie chcę polemizować z racji szacunku
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ech ...
   Nie rób mi tego :-)))
   Możesz pisać co chcesz.

   Bracia oznacza jedność tylko w trochę innym ujęciu :-)))

   Ale ok ...
   Nie rozpychajmy tego forum :-)))

   Usuń
 14. https://www.youtube.com/watch?v=4r9S-rrhBy0
  Trzy religie Polski. Jerzy Nasierowski.

  OdpowiedzUsuń