1

1

środa, 13 stycznia 2016

Nie ma żartów 04.01.2016

Pierwsze spotkanie u Elizy Michalik w 2016 roku

3 komentarze:

 1. Panie Krzysztofie, obejrzałem program Nie ma żartów, z pana wystąpieniem. Niestety wielokrotnie sie pan w nim mijał z prawdą.
  Ale wracając do spraw merytorycznych.
  Rytuały skradzione w całości od Słowian. - Tu sie mogę zgodzić, choć nie w całości.
  Rytuały były w mistycznej zgodzie z naturą - przechodzimy na etap ezomezo
  Natura to nie tylko pojęcie cykli przyrody, związane również z cyklami kobiety. - Dla mnie cała obrzędowość cyklu rocznego jest właśnie związana z rocznym cyklem przyrody, natomiast nie ma nic wspólnego z cyklami kobiet. Koło czasu, którego symbolem jest swarzyca, przebiega nieustannie.
  Natura jest to połączenie człowieka z boskością, przez rytuały zawierające elementy szamanizmu i magii. - sry, ale jakaś nowomowa
  Redaktórka - Przesilenie na styku Bożego Narodzenia i Nowego Roku, poganie wierzyli, że walczą siły dobra ze złem - bzdura totalna
  Święto Godowe , przesilenie 23.12, święto głodowe - sam nie wie skąd się biorą nazwy świąt, więc etymologizuje na pałę
  Na terenie Rosji i Chorwacji odkryto Wedy - zawsze byłem przekonany, że na terenie Rosji, ale Chorwacja to jakaś nowość.
  Dyktowanie wed przez istoty półboskie i boskie pomijam
  Odnośnie Kościuszki : "Jednak za oficjalną datę rozpoczęcia insurekcji uznaje się 24 marca. Po odprawie oficerów garnizonu krakowskiego, Tadeusz Kościuszko wraz z Józefem Wodzickim udali się na mszę do kościoła kapucynów, po wysłuchaniu której w domku loretańskim złożyli u stóp ołtarza szable, które zostały poświęcone przez gwardiana. Następnie ująwszy szable w dłonie ślubowali, że gotowi są oddać swoje życie dla obrony ojczyzny"
  Biskupów wieszał lud Warszawy, a nie Kościuszko, a targowiczanie zaprosili Rosjan w 1792, a nie w 1794 roku.
  Słowianie żyli sobie w lasach - pieprzy głupoty, bo jak już to żyli w wioskach, a nie w lasach.
  Ludzie, którzy umieli prowadzić walke partyzancką, umieli walczyć w lasach, w nocy, katolicy nie mogli pokonać? To czemu Krzyżacy załatwili Prusów, i to tak szybko?
  Wolni kmiecie byli wszyscy sobie równi? W okresie wprowadzania katolicyzmu już się to skończyło. Wojewodowie prowadzący wyprawy wojenne równych sobie kmieciów mogli być w czasach przedpiastowskich. Piastowie wprowadzili swoje porządki paląc i niszcząc stare plemienne gródki, budując swoje grody
  Kobiety były równe - ciekawe skąd taki wymysł, tzn dokładnie wiem, skąd ten błąd, już od Pseudocezariusza i jego Słowian i Danubijczyków.
  Europa chrzescijańska oparła swoją cywilizację oparła na ramach pan - niewolnik. O ile się orientuję to największe rynki niewolników w tym czasie w Europie to Praga i Wolin.
  Rzymianie nigdy nas nie podbili, ze strachu przed nami. - szkoda, że o imperium lechickim nie wspomniał
  Szkoły zakonne, szkolące zakonnice 007, 50% przeżywalność - czy mam to komentować? Ciekawe z jakiego źródła te informacje?

  OdpowiedzUsuń
 2. Na samym początku chrześcijaństwa w Polsce (chrzest 966 rok) Zakon Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego, który powstał w 1191 roku fałszował dokumenty, szczególnie kiedy nie istniał
  W IX i X wieku była bardzo ostra walka, żeby oderwać Polskę od Bizancjum - Polski wtedy nie było, a kościół katolicki nie sięgał na nasze ziemie. Wpływy Bizancjum, jesli były, to były ograniczone do Wiślan.
  Za sprawą Chrobrego zostały krwawo stłumione powstania drobnych kmieciów - Reakcja Pogańska wybuchła w Polsce dopiero po śmierci Mieszka III i była dość ograniczona.
  Skoro wszystkie ślady wierzeń słowiańskich były tępione ogniem i mieczem, to skąd w XV wieku obrzędy Stada itp.
  Paulini na JAsnej Górze spalili żywcem 100 kapłanów i kapłanek, 3000 wyznawców wymordowanych - w roku 1382? Kiepsko się Chrobry i jego następcy starali.
  Kult Lady, Lejdi, bogini piękna, macierzyństwa ? Ja zawsze uważałem, że Łada jest bóstwem sprawiedliwości, natomiast macierzyństwa i ogniska domowego to Mokosz.
  Wtręty antykatolickie i analizowanie biblii pomijam, bo tym się nie zajmuję. Tak jak późniejsze ezomezo.
  Jedyne sensowne zdanie to: "Rytuały skradzione w całości od Słowian" reszta - szkodzi nam i naszemu wizerunkowi. To, że ktoś nauczył się wymawiać Swaróg i Perun nie świadczy, że może promować słowiańszczyznę. Pomijam już nieznajomość Welesa/Wołosa czy Łady

  OdpowiedzUsuń
 3. O panie... jeżeli kościół katolicki jest taki szarlatanski( z czym się osobiście w wielu przypadkach nie mogę nie zgodzic), to jakby panu dać tysiąc wyznawców i Pana jako nauczyciela tego stada :) to po paru miesiącach popelnilibyscie masowe samobójstwo, ponieważ uznalby pan, że tak będziecie bliżej źródła. Jest pan równie opętany jak w pańskich oczach kościół. :D

  OdpowiedzUsuń