1

1

wtorek, 6 października 2015

To jest moja odpowiedź dla Katolików,

którzy uważają że ich święci  dokonali wielkich czynów, a ja  nie zrobiłem niczego szczególnego w życiu.


Wasi święci są ludźmi pokroju polskiego Papieża i Matki Teresy z Kalkuty. Papież wziął udział w uzdrowieniu jednego człowieka, a Wy narobiliście z tego powodu hałasu na cały świat. Następnie beatyfikował kardynała Alojzego
Stepinaca, który w czasie II Wojny Światowej współpracował z ustaszami, którzy mordowali ludzi i brał udział w przymusowym nawracaniu prawosławnych Serbów na katolicyzm. Wszyscy już wiedzą o tym, że J.P. II ukrywał pedofilskie skandale w Zgromadzeniu Legionów Chrystusa. Matka Teresa z Kalkuty mogła ocalić tysiące ludzi, ale nie robiła tego. Nie podawała chorym antybiotyków, które mogły uratować  im życie tylko mówiła, Chrystus was uleczy. Pieniądze, które dostawała na pomoc dla swoich podopiecznych odsyłała do Watykanu. W czasach komuny polscy księża i hierarchowie kościoła łamali tajemnicę spowiedzi i współpracowali z UB. Dla Was Katolików to są święci, a dla nas to przestępcy. Sami zdecydujcie, kiedy zechcecie to zrozumieć. 
Wasi święci, Barbara, Mikołaj oraz inni zostali stworzeni na potrzeby gawiedzi. Gawiedzi, której trzeba zamknąć usta cudami, gdyby chciała samodzielnie myśleć. Taką gawiedzią dla kościoła są wierni, czyli Wy.
Na świecie są tysiące ludzi którzy swoją pozytywną energią dokonują cudów, ale Kościół z tego powodu ich nienawidzi. Codziennie odbywają się cuda, o których nie chcecie wiedzieć, bo Kościół wam o tym nie mówi.
Ja od 35 lat pracuję jako aktor i jako pisarz. Tym co robię poruszam ludzkie serca. I to poruszenie serca jest ważne, gdyż staje się  dla ludzi inspiracją zwróconą do tego co jest w nich najwrażliwsze i najpiękniejsze. Ta inspiracja zachęca do samodzielności a nie ślepego naśladowania i podążania za fałszywymi pasterzami. Ta inspiracja to jest mój wkład, którego nie widzicie, to są czyny których nie rozumiecie, ponieważ ksiądz Wam o nich nie powiedział. Myślicie o sobie jak o stadzie, skoro potrzebujecie pasterza. Możliwe, że podczas mojego pobytu zagranicą dla wielu Polaków byłem inspiracją do wyjścia z polskiego getta, ale co wy o tym możecie wiedzieć, tego nie dostrzegacie. Na świecie są tysiące ludzi którzy swoją pozytywną energią dokonują cudów, ale Kościół z tego powodu ich nienawidzi. Wstydziłbym się  mówić o tym ilu ludziom pomogłem wyjść z choroby i  wstydziłbym się mówić o świętości. To hańba, żeby pokazywać wyższość jednego człowieka nad drugim. Człowiek ma inspirować innych. W tej inspiracji czuje się ogrom stworzenia i umiłowanie człowieka dla wolności.  Piękno  jest podszewką duszy i naszą najgłębszą tożsamością. Żadne chrześcijaństwo oparte na sfałszowanych ewangeliach sfałszowanych dokumentach i sfałszowanych świętych. Prawdziwe są zbrodnie KK i jego chciwość. Cała reszta jest zmyślona przez uczonych w piśmie. Usłyszcie mnie Katolicy.

138 komentarzy:

 1. Panie Krzysztofie nie wiedziałem, że potrafi Pan uzdrawiać. Jakie metody Pan stosuje? Co Pan sądzi o używaniu świętych roślin w uzdrawianiu np. Ayahuaski?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A czy za zmarłych się trzeba modlić Krzysztofie Pieczyński czy czyściec to też wymysł księży którzy słuchają naszych grzechów ,a potem piją i śmieją się z naszych grzechów w swym gronie?

   Usuń
  2. Jaki czyściec? Czytałaś biblie ? To kolejny wymysł katoli!

   Usuń
  3. Syberyjscy szamani tez lecza a o religii chrześcijańskiej nigdy nie słyszeli. Miliony lekarzy na świecie leczą i uzdrawiają bez względu na to czy wierzą w Boga i w jakiego Boga wierzą.

   Usuń
  4. Papież Grzegorz I w 593 roku jako pierwszy wspomniał o miejscu, gdzie dusze zmarłych rzekomo cierpią, dopóki nie spłacą długu lub nie wykupią ich stamtąd ofiary żywych. Koncept ten wywołał wówczas wiele kontrowersji, ale w średniowieczu okazał się tak lukratywny dla kościoła (płatne odpusty i msze za zmarłych), że w 1439 roku uchwałą soboru florenckiego stał się dogmatem.

   Usuń
  5. Rok 2016 będzie ostatnim rokiem w którym Polacy muszą podjąć decyzję .Dlatego kraj podzieli się na dwa obozy Wybierać będziecie między prawdą a kłamstwem , życiem a śmiercią .wolnością a zniewoleniem :
   Zaprawdę powiadam Wam Najdostojniejsi Siostry i Bracia,
   - godne to i sprawiedliwe, słuszne i zbawienne obnażać prawdziwe oblicza kościelnych oszustów, seksualnych dewiantów i zbrodniarzy, społecznych pasożytów, specjalistów od interpretowania życzeń Pana Stwórcy Wszechrzeczy, którzy na twarzach nosili i noszą faryzejską maskę pokory oraz pobożności, w ustach świętobliwie pieszczą słowa miłości, miłosierdzia i przebaczenia, ale serca zawsze mają kamienne i zimne, dusze pychą, rozpustą, zaś usta obłudą i hipokryzją wypełnione a dłonie wiecznie głodne mamony. Rzymski katolicyzm jest szkołą szalbierstwa, hipokryzji i cynizmu. Toż to ten ewangeliczny „Wielki Babilon, matka wszetecznic i obrzydliwości ziemi. Tej ziemi! Nie ma kłamstwa, na które nie byliby gotowi, gdy chodzi o zwalczanie przeciwnika; nie ma bredni, której by w swoje owieczki (i baranki) nie spodziewali się wmówić. Sprowadzają walkę do tumanienia i terroryzowania najciemniejszych w nadziei, że w ten sposób zawsze będą mieli większość.
   Czyż jego wyznawcy nie słyszą „głosu z nieba mówiącego: „Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające. Bo grzechy jego narosły aż do nieba i Bóg przywołał na pamięć jego niesprawiedliwe uczynki" (Ap 18. 4).

   Usuń
  6. Jak zwykle Janku masz rację.Jak mi się wydaje to my się znamy już od lat ale z innego forum?

   Usuń
  7. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
 2. Uwielbiam pana panie Krzysztofie!!! Popieram!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Popieram i wyrazy szacunku dla Pana pracy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Popieram i wyrazy szacunku dla Pana pracy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Hipnoza, jakiej poddani są katolicy jest tak potężna, że jeszcze długo ta walka będzie walka z wiatrakami, ale walczyć trzeba. Czasem małymi kroczkami, a czasem musi to być wybuch, żeby wstrząsnęło ludźmi.
  Jak wielka jest ta hipnoza?
  A to jest jeden z wielu przykładów. http://www.tvn24.pl/ksiadz-adam-w-oskarzony-o-gwalt-na-nieleteniej-zarczyce,583171,s.html
  Ręce opadają, złość bierze, do takich ludzi nic nie trafia. Księżom wolno wszystko w tym kraju.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nic sie nie da z tym zrobic dopuki jednostka zechce odprogramowac swoj wlasny umysl. Nie mozna nikogo do tego zmusic. Ludzie wierza w to czy tamto bo sie boja co bedzie kiedy umra.

   Prawda jest w kazdej istocie, nie trzeba podazac za nikim ale trzeba sie odprogramowac samemu najpierw przez mniana zachowan w zyciu.

   Wiekszosc wierzy bo nie chce tego zrobic :-)

   Pozdrawiam

   Usuń
  2. Tylko modlitwa, ale taka bardzo żarliwa i w większym gronie może pomoże panu Krzysztofowi. Panie Jezu wybacz mu ...

   Usuń
  3. Pan Jezus nie ma czego wybaczać co najwyżej się cieszy a za pana trzyma kciuki o zmianę myślenia i ściągnięcie z siebie oprogramowania katolickiego.

   Usuń
 6. popieram całym sercem pańską działalność i życzę powodzenia Panie Krzysztofie !!!!

  OdpowiedzUsuń
 7. Popieram Pana z całego serca,szkoda że tak mało jest odważnych z takim sercem i wiedzą.

  OdpowiedzUsuń
 8. Jestem z Panem, zresztą, jest nas więcej, nawet sporo, ale część nie ma jeszcze odwagi przyznać Panu racji. Strach wewnętrzny, a co powie sąsiad, co ludzie powiedzą, a w stadzie raźniej, etc :) . Łatwiej jest nie myśleć, tylko wykonywać zadane czynności. A świat nie zmierza teraz w kierunku "samomyślenia", podaje się "papkę", w mediach , w towarach, w usługach, wszystko w imię jednego, "mamony" . Stajemy się do siebie wrodzy, zawistni, mściwi, nie sprawiedliwi.

  OdpowiedzUsuń
 9. Panie Krzysztofie , popieram i życzę wielu sił, inspiracji i wsparcia w działaniu! Powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
 10. Drogi Krzysztofie.Zgadzam się z pańskimi poglądami i nawet próbowałam je głośno wyrażać .Zaniechałam jednak tego, bo uznałam że to jak by napełnianie pełnego już naczynia.Uważam jednak iż kk jest już u schyłku swej chwały.Cieszę się że w Polsce głośno się mówi o zbrodniach watykanu.

  OdpowiedzUsuń
 11. A czy za zmarłych się trzeba modlić Krzysztofie Pieczyński czy czyściec to też wymysł księży którzy słuchają naszych grzechów ,a potem piją i śmieją się z naszych grzechów w swym gronie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jeszcze raz: Papież Grzegorz I w 593 roku jako pierwszy wspomniał o miejscu, gdzie dusze zmarłych rzekomo cierpią, dopóki nie spłacą długu lub nie wykupią ich stamtąd ofiary żywych. Koncept ten wywołał wówczas wiele kontrowersji, ale w średniowieczu okazał się tak lukratywny dla kościoła (płatne odpusty i msze za zmarłych), że w 1439 roku uchwałą soboru florenckiego stał się dogmatem.

   Usuń
  2. A święta Faustyna która rzekomo widziała czyściec to była jakas chora psychicznie na schizofrenię czy cosik innego? Już całkowicie miała wyjeb.....ny mózg w kosmos.

   Usuń
  3. Faustyna miała gruźlicę, nieleczoną i rozsianą....wszystko mogła widzieć.

   Usuń
  4. Modl sie z zywych, nie za zmarlych.

   Usuń
 12. Zazdroszcze proboszczowi z mojej parafii bo w tym roku był na urlopie w Brazylii za nasze pieniądze. Czym są księża? Księża to ludzie ktòrzy nie mają za grosz wstydu aby brać za kolęde,za pogrzeby ,za śluby, za chrzty, za wypominki w święta Wszystkich świętych w listopadzie i za inne msze w ciągu roku i jeszcze co niedzielę na tacę po kazaniu. Zacytuje bardzo wulgarnie z wiersza Wacława Potockiego :" Brzuch ? Beczka pełna gnoju i zgniłego smrodu""

  OdpowiedzUsuń
 13. panie krzysztofie
  jest pan jednym z bardzo niewielu ktory wspomnial o tym ze jp2 ukrywal skandale pedofilskie
  szacun

  a tu taki komentarz

  jeden dwustu molestował
  wtedy janek apelował
  o poparcie tych posługi
  co nie molestują drugich

  https://sites.google.com/site/pojebajki/antyk/lobby

  OdpowiedzUsuń
 14. Panie Krzysztofie. Dużo zdrowia i niech nie dopadnie Pana zwątpienie, bo droga którą Pan kroczy jest słuszna. Pozdrawiam Marek

  OdpowiedzUsuń
 15. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 16. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 17. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 18. Urodziłem się w kraju katolickim, który przetrwał dzięki temu obce nawałnice i tę Pana też przetrwa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Katolicyzm trwa tu ledwie 1000 lat i właśnie się kończy. Tak - przez ten czas był tu Watykanogród, tu się Pan, Panie Andrzeju urodził, ale wreszcie przychodzi czas wyzwolenia. Katolicyzm upada na całym świecie, upadnie i tutaj. To tylko kwestia czasu.

   Usuń
 19. Kropla drąży ..., kropla do kropli i może ... pęknie ten wrzód na mózgach maluczkich. Same serdeczności Panie Krzysztofie

  OdpowiedzUsuń
 20. Musimy sami przed sobą odpowiedzieć sobie na parę pytań a mianowicie skąd się wziął wszechświat , skąd się wzięło życie i skąd my ludzie wzięliśmy się na tym świecie ? Czy to wszystko co nas otacza mogło powstać samoistnie ? Moim zdaniem robienie takiego założenia jest absurdalne bo niby dlaczego coś miało powstać z niczego bez żadnej przyczyny. Jeżeli wykluczymy tę ewentualność to musimy zadać sobie pytanie kto mógł to wszystko uczynić ? Od razu nasuwa nam się odpowiedź ,że musiała to być osoba czyli świadomy byt ,która posiadała olbrzymią wiedzę i postanowiła uczynić wszystko to co powstało. Czy ta istota ,która nas stworzyła jakoś nam się przedstawiła ? Tak objawiła nam się w chrześcijańskim przesłaniu poprzez swoje Słowo ,które do nas przyszło stając się jednym z nas i poświęcając za nas życie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę że to Wszechświat przestał być czymś i został Kimś. I tyle.

   Usuń
  2. To nie jest żadna odpowiedź tylko fantazjowanie.

   Usuń
  3. Polbas...Jeśli znasz już odpowiedzi na fundamentalne pytania ludzkości,to po co tu zaglądasz?Sio do kościoła...

   Usuń
  4. To jakby pytac jak dziaja wlacznik do swiatla stojac w pokoju gdzie zapalone jest swiatlo.

   Nie przejmuj sie wlacznikiem ani kto go skonstruowal. Zobacz co mozesz zrobic w pokoju z pomoca tego swiatla.

   Usuń
  5. WITAM!
   Z nicości(o ile możesz sobie takie coś wyobrazić,np teraz czarna dziura)utworzyła materię światła czarnego która podzieliła się na cztery części(nazywają się KSIĄZĘTA CIEMNOŚCI,PÓŹNIEJ ONI UTWORZYLI ŚWIATŁO FORMĘ(POSTAĆ CZŁOWIEKA) NAZYWA SIĘ TO BÓG,TO JEST NAJWŁASCIWSZE SŁOWO PONIEWAŻ OZNACZA TO IMIĘ I CHARAKTER DOBRA.
   RESZTĘ KAŻ.DY ZNA POWSTAŁ WSZECHŚWIAT,I WSZYSTKO CO NAS OTACZA,ALE ZALUDNIENIEM ZIEMI TO W DALSZYM CIĄGU ODKRYWA SIĘ ZASŁONA PRAWDY.
   POZDRAWIAM!

   Usuń
 21. Uogólnianie, drogi Krzyśku, zawsze zaciemnia sprawę.
  Paru świętych uznawanych przez Katolików, było całkiem w porządku.

  OdpowiedzUsuń
 22. Ten prawdziwy Człowiek wie co pisze, Świadomości mu nie brakuje, Wielki Szacunek panie Krzysztofie

  OdpowiedzUsuń
 23. Krzysztofie Pieczyński napisze Ci tak i naucz się tego wierszyka na pamięć nasz kochany działaczu :
  Jeśli gardzisz, gardź podłością
  Jeśli mówisz ,mów szczerością
  Jeśli cierpisz, cierp wytrwale
  Jeśli kochasz ,kochaj stale.

  OdpowiedzUsuń
 24. Panie Krzysztofie, staram się być pokornym człowiekiem i myślę, że Pana osiągnięcia są większe od moich, nie mniej jednak się z Panem nie zgadzam, podał Pan przykład Matki Teresy , z tego co mi wiadomo nie jest świętą tylko błogosławioną. Ale wypowiadał się Pan że Kościół blokuje czakramy a tymczasem akurat tak się składa, że to osoby z Kościoła częściej uzdrawiają i robią inne niewytłumaczalne rzeczy niż osoby świeckie więc coś tu z logicznego punktu widzenia nie gra jeśli założymy, że czakrami dają nam nadprzyrodzone możliwości. Dlaczego pominął Pan np. Ojca Pio, Ojca Klimuszkę, 'gapę' Józefa z Kupertynu, czemu nie wspomniał Pan o objawieniach w Medjugorie - to jakaś wyższa siła przyszła do tych ludzi sama ( oni nie zabiegali o nią, nie medytowali dniami ) i od ponad 30 lat się z nimi komunikuje i naukowcy po wielu badaniach nie mogą tego wyjaśnić. W większości przypadków to właśnie coś przychodziło do późniejszego świętego a nie na odwrót. Pan chyba te udokumentowane fakty deprecjonuje, ja jestem otwarty na cuda niewierzących - proszę podać udokumentowane przykłady trwałych cudów których nauka nie potrafi wyjaśnić poczynionych przez osoby jawnie odrzucające Jezusa.Niech Pan nie zapomni, że demony też mogą czynić cuda aby odciągnąć ludzi od Jezusa - przykład - fałszywe objawienia w Garabandal - rzeczywiście cuda, ale diabelskie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Piszę Pan, że Papież wziął udział w uzdrowieniu jednego człowieka - tak, ale PO SWOJEJ ŚMIERCI, czyli jednak wierzy Pan w Świętych obcowanie.

   Usuń
  2. Jak sądzę Panu Krzysztofowi chodzi o ludzi kościoła i to co zrobili z wiarą w Boga - fałszując biblie na własny użytek, To że więcej uzdrowień robią osoby duchowne - absolutna bzdura - oni po prostu robią to oficjalnie i o nich się mówi. Gdyby taki przeciętny człowiek bez sutanny zrobił to samo to uznany zostanie za antychrysta. Przecież cuda są zarezerwowane dla sukienkowców. Szanowny Panie proszę sięgnąć do literatury opisującej zwykłych ludzi, szamanów wioskowych z obecnych plemion, afryki, azjii, australii itd. nie znających katolików, modlących sie bezpośrednio do Boga i czyniących cuda o jakich świat ( medycyna) może pomarzyć. Z szacunkiem pozdrawiam

   Usuń
  3. Może skupmy się na określonym temacie bo można skakać po wszystkich pobieżnie i nic z tego nie będzie - przytoczyłem naukowca Williama Ramsaya, nie zauważył Pan tego ? Pan Krzysztof cytował badania dużo wcześniejszego badacza protestanta.I to właśnie prawdopodobnie w oparciu o te badania Ramsay stwierdził, że Dzieje Apostolskie są niewiarygodnie historycznie, potem kiedy sam się tym zajął zmienił zdanie o 180 stopni.

   Usuń
  4. Przecież katolicy wiedzą, że kościół robił przekręty, ale to nie o to chodzi, katolicy wierzą, że Jezus jest Bogiem i dlatego wybaczają te przekręty, Pan Krzysztof nie wierzy. Gdybym nie wierzył sam bym chciał rozwiązania Kościoła. A wspomożeniem wiary są liczne cuda i niewyjaśnione zjawiska pomocne w utrzymaniu wiary - udokumentowane i zbadane naukowo. Kolejny niewygodny dla tej strony i przeskoczony temat - czakramy czyli m.in. nadnaturalne możliwości człowieka ( kościół podobno je blokuje przez sakramenty). Czemu zatem jest tyle przypadków nadnaturalnego działania przedstawicieli kościoła ( którzy z sakramentami mają statystycznie więcej do czynienia od świeckich ).

   Usuń
  5. Panie Alfredzie, ja nie mam nic przeciwko uzdrawianiu szamanów, ale jeśli ludzie kościoła są pomocni innym np. przez uzdrowienia , jeśli osoba po krótkiej modlitwie np. do Jerzego Popiełuszki zostaje nagle uzdrowiona z nieuleczalnej choroby i wiele innych osób potwierdza skuteczność takiej modlitwy to dla katolików jest to Święty a dla osób niewierzących może to być szaman - ważne , że pomaga, my żyjemy w Polsce a nie w Afryce. Nie rozumiem, czemu chcecie walczyć z instytucją która "wychowuje" ludzi pomagających innym ludziom często w beznadziejnych przypadkach. W imię nienawiści do KK działacie na szkodę ludzi, szamani z Afryki pewnie tu nie przyjadą, a jak zabraknie KK to kto będzie robił cuda w Polsce, Pan ?

   Usuń
  6. Panie Alfredzie, ja nie mam nic przeciwko uzdrawianiu szamanów, ale jeśli ludzie kościoła są pomocni innym np. przez uzdrowienia , jeśli osoba po krótkiej modlitwie np. do Jerzego Popiełuszki zostaje nagle uzdrowiona z nieuleczalnej choroby i wiele innych osób potwierdza skuteczność takiej modlitwy to dla katolików jest to Święty a dla osób niewierzących może to być szaman - ważne , że pomaga, my żyjemy w Polsce a nie w Afryce. Nie rozumiem, czemu chcecie walczyć z instytucją która "wychowuje" ludzi pomagających innym ludziom często w beznadziejnych przypadkach. W imię nienawiści do KK działacie na szkodę ludzi, szamani z Afryki pewnie tu nie przyjadą, a jak zabraknie KK to kto będzie robił cuda w Polsce, Pan ?

   Usuń
  7. No właśnie demony mogą czynić też fałszywe cuda. Ale to bardziej odnosi się do KK. Do Panów mazak551 i Unknown jeśli zadali by Panowie sobie trud przeczytania "Transerfingu rzeczywistości" Vadima Zelanda i/lub "DEIR" Wereszczagina to poznali by panowie takie terminy jak wahadła i/lub egregory o których mowa w tych książkach. To uprości te rozważania dlaczego Ci dobrzy święci typu Ojciec Pio, Klimuszko nic nie robili a takie efekty mieli ;-). No jak ktoś jest faworytem wahadła w tym przypadku religii to ma niewyobrażalny wpływ na popleczników tegoż wahadła.
   PS. Czasami w rozmowach z zatwardziałymi umysłowo ludźmi jak wspominam o wyżej wymienionym pozycjach to słyszę szydzenie i wyśmiewanie. I tutaj mam wrażenie, że jest to "rzucanie pereł przed wieprze".

   Usuń
  8. Ma Pan racje, Ojciec Pio, Klimuszko, Popiełuszko, Jan Paweł 2 i wielu innych byli faworytami wielkiej mocy i dzięki niej robili cuda, Pana pewnie ta moc nie faworyzuje i dlatego nie jest Pan i Pana poglądy ( książki które Pan poleca ) dla mnie ciekawy, mnie tak jak św Krzysztofa interesują tylko prawdziwi mocarze, Pan wydaje mi się raczej oczytanym gawędziarzem.

   Usuń
  9. Nie chodzi o to czy sie ktos zgadza, czy niezgadza. Wazne jest jaka jest Prawda :-)

   Usuń
  10. WITAM!
   CUDÓW NIE MA !
   ZŁO JAK I DOBRO MOŻE ULECZYĆ,A INNYMI SŁOWY ZABRAĆ TO CO WŁOŻYŁO W LUDZKI CIAŁO.
   TRZEBA POCZYTAĆ O REINKARNACJI I POZNAĆ DOBRZE PRAWO BOŻE.
   BÓG ZABRONIŁ UKAZYWANIA SIĘ JAKIM KOLWIEK POSTACIĄ Z NIEWIDZIALNEGO ŚWIATA.
   ODZIELIŁ TE DWA ŚWIATY OD SIEBIE .
   MEDYTACJE TO WCHODZENIE W SIEBIE I OTWIERANIE DRZWI DO NIEWIDZIALNEGO ŚWIATA,RÓWNIEŻ EGZORCYŚCI,WRÓŻKI,HOROSKOPY,WSZYSTKO CO JEST ZABOBONEM ZBLIŻA NAS DO ŚWIATA NIEWIDZIALNEGO.
   WSZYSTKIE OBIJAWIENIA MARYJNE TO ZWIEDZENIE.JEZUS DBA SAM O SWOJĄ MATKĘ TAK ŻE DZIECKO POWINNO DBAĆ O SWOICH RODZIĆÓW SAMO ,BO TAK NAKAZAŁ BÓG I OBIECAŁ DŁUGIE ŻYCIE NA ZIEMI!(PRAWO BOGA)POSTAĆ JEZUSA NA OBRAZACH TO TEŻ ZWIEDZENIE.
   NIKT BOGA NIE WIDZIAŁ!
   ŚWIĘCI ,TŁUMY NIEZLICZONE TEN OD TEGO TEN OD TAMTEGO,ABY JAK NAJDALEJ OD BOGA!
   WSZYSTKIE TE OBIJAWIENIA to ZWIEDZENIE LUDZKOŚCI TO WALKA O TWOJĄ DUSZĘ!
   O KTÓREJ W TAKIM GRONIE ŚWIĘTYCH I INNYCH ZAPOMNIAŁEŚ!
   NO I UDAŁO SIĘ ,BO ŻYJESZ SWOIM CIAŁEM,SAMOCHODĘ,MOZE JAKAŚ WŁASNOŚĆ(MIESZKANKO)TYLE SPRAW MASZ NA GŁOWIE.
   A PÓŹNIEJ JAK ZDĄŻYSZ SIĘ OBUDZIĆ TO MOŻE COŚ JESZCZE ZROBISZ JAK NIE TO NALEŻYSZ DO TZW ŚWIĘTYCH,NO ALE NIE DO BOGA!
   POZDRAWIAM!

   Usuń
 25. I jeszcze jedna istotna sprawa, KK jest i pewnie będzie grzeszny, ale tu nie chodzi o KK, tylko o stosunek do Jezusa, dla Pana jest to wymyślona postać i w związku z tym rzeczywiście KK należałoby rozwiązać - w pełni się zgadzam, ale dla mnie i wielu innych to postać realna i dlatego mimo grzeszności KK pozostają w nim. To jest odpowiedź na Pana wątpliwości dlaczego inni Pana popierają ale mówią, że są katolikami i zostaną w KK.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. WITAM!
   JEZUS ŻYŁ NA ZIEMI ,MOŻE NIE URODZIŁ SIĘ W GRUDNIU,ANI W STAJNI,I NIE W BIEDNEJ RODZINIE,I JEGO MATKA NIE BYŁA DZIEWICĄ,ALE MIAŁ RODZEŃSTWO,ZAŁOŻYŁ TEZ RODZINĘ .
   DOKUMENT NA ISTNIENIE JEZUSA I UKRZYŻOWANIE JEST NA WATYKANIE W ARCHIWUM WATYKAŃSKIM,OPISYWAŁ TO MASAKRYCZNE ZDARZENIE BARDZO DOKŁADNIE PONCIUSZ PIŁAT!
   WIDAĆ TO DO DNIA DZISIEJSZEGO JAK KK CHLUBI SIĘ TYM BO CO ROKU ZDEJMUJE I WIESZA POSTAĆ LUDZKĄ NA KRZYŻU I PRZYPOMINA CAŁEJ LUDZKOŚCI JAK POKONAŁ BOGA.
   JEŻELI CHCESZ POZNAĆ JEZUSA PRAWDZIWEGO TO POPROŚ GO ABY CI WSKAZAŁ DROGĘ A ODNAJDZIESZ GO SAM!
   PIERWSZY KROK JUŻ ZROBIŁEŚ SZUKASZ PRAWDY!
   POZDRAWIAM!

   Usuń
  2. Ten komentarz został usunięty przez autora.

   Usuń
 26. Także jedyną szansą dla powodzenia Pana przedsięwzięcia w przypadku katolików jest udowodnienie im, że Jezus Chrystus nie istniał albo że istniał ale nie zmartwychwstał. Wtedy KK sam się rozwiąże bo próżna jest wiara katolicka jeśli Chrystus nie zmartwychwstał.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zwróci Pan uwagę że niedawno odkryto planetę identyczną jak Ziemia, niedawno powstał silnik dzięki któremu w przestrzeni kosmicznej będzie można pokonywać ogromne odległości, realnie mówi się o podróży na Marsa (co się tam na żywo zobaczy?) itd. Ludzie potrzebują jakieś religii współcześnie skorumpowani naukowcy świetnie wypełniają (np. teoria Darwina). Faktem jest że tu nie chodzi tylko o demaskowanie zakłamania KK i innych jahwinistycznych religii, tu sprawa idzie znacznie dalej o zmianę świadomości ludzi. Ludzie o myślący podobnie jak Pan Pieczyński pojawiali się na przestrzeni wieków natomiast nigdy wcześniej nie było takiego pozytywnego feedbacku ze strony ogółu. Także powiedziałbym że przedsięwzięcie Pana Pieczyńskiego jest skazane na sukces ponieważ nie ma odwrotu od ewolucji świadomości. Zatrzymać je może tylko prymitywna siła (czytaj Islam) lub jakaś globalna katastrofa która zepchnie ludzi do poziomu walki o przetrwanie.

   Usuń
  2. WITAM!
   DOBRZE ŻE CHRYSTUS NIE ISTNIEJE ,BO NASZ ZBAWICIEL ,ODKUPICIEL NIE NOSI NAZWISKA CHRYSTUS TYLKO JEZUS.ABY SIĘ PRZEKONAĆ CZY ZMARTWYCHWSTAŁ TO DOWÓD MAMY,SZUKAMY PRAWDY ,JESTEŚMY BUDZENI ,BO TO JEZUS NAS ZAPEWNIŁ SAM ŻE POWRÓCI!
   PAN KRZYSZTOF OTWIERA NAM OCZY I USZY.TAK WŁAŚNIE PRACUJE BÓG,UŻYWA NASZYCH BLISKICH,LUDZI KTÓRYM UFAMY.
   A PAN KSZYSZTOF PIECZYŃSKI JEST OSOBĄ ZNANĄ,SZANOWANĄ,PEŁNĄ GODNOŚCI OSOBISTEJ,POSZUKUJE PRAWDY,PIĘKNA.WSKAZUJE NAM JAKĄ DROGĘ POWINIEN OBRAĆ CZŁOWIEK ABY DOTRZEĆ DO NAJWIĘKSZEJ WARTOŚCI JAKĄ JEST MIŁOŚĆ!
   A TAM NIE MA KŁAMSTWA,ZŁA!
   POZDRAWIAM!

   Usuń
 27. Co do sfałszowanych ewangelii to opiera się Pan na dowodach protestanckiego naukowca z 19 wieku, skoro Pan kocha prawdę to proszę zapoznać się z najnowszymi odkryciami współczesnego naukowca sir Williamia Ramsaya, który chciał obalić autentyczność ewangelii a jego odkrycia potwierdziły ich autentyczność - w większośći z tego co pamiętam zostały napisane w 1 wieku n.e. oprócz ew Jana. Dodatkowo potwierdza on że Łukasz był znakomitym historykiem. Co do sfałszowanych świętych to opinia ta przeciwstawia się badaniom naukowym które przy cudzie ponad wszelką wątpliwość mają wykluczyć naturalne pochodzenie zjawiska. Także nauka mówi co innego niż Pan.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. WITAM!
   NA PEWNO EWANGELIE ODNALEZIONE SĄ AUTENTYCZNE I SĄ WŁASNOŚCIĄ ARCHIWUM PAŃSTWA WATYKAŃSKIEGO.
   PROBLEM KTÓRY PORUSZA PAN KRZYSZTOF TO SŁOWO ZMIENIONE I UTWORZONE EWANGELIE POD WYMOGI IMPERIUM RZYMSKIEGO.
   NAWET PAN PIECZYŃSKI PODAJE NAZWISKO W SWOIM WYWIADZIE KTO TO WYKONAŁ NA POLECENIE CESARZA KONSTANTEGO.
   DOBRZE BY BYŁO JAK BY TAKIE DOKUMENTY UJRZAŁY ŚWIATŁO DZIENNE!
   POZDRAWIAM!WIARA TU JEST BARDZIEJ POTRZEBNA NIŻ NAUKOWCY.BO NIGDY WATYKAN NIE UJAWNI TYCH EWANGELI!

   Usuń
 28. Sir William Ramsay uważany jest za jednego z najwybitniejszych archeologów wszechczasów. Wywodzi się z niemieckiej szkoły historyków, którzy utrzymywali, że Dzieje Apostolskie to rzekomo produkt połowy drugiego stulecia po Chr., a nie pierwszego. Po przestudiowaniu współczesnej mu krytyki Dziejów Apostolskich doszedł do przekonania, że Dzieje nie są godnym zaufania opisem tamtych czasów (50 rok po Chr.), toteż nie zasługują na uwagę historyka. W konsekwencji, prowadząc badania nad historią Azji Mniejszej, Ramsay prawie wcale nie zwracał uwagi na Nowy Testament. Jednak jego badania zmusiły go w końcu do rozważenia zapisów św. Łukasza. Zaobserwował u niego skrupulatną dokładność co do szczegółów historycznych i stopniowo jego stosunek do Dziejów Apostolskich zaczął się zmieniać. Musiał wreszcie dojść do wniosku, że "Łukasz jest pierwszorzędnym historykiem (...) jako autor powinien być umieszczony wśród najwybitniejszych historyków". Ramsay ostatecznie przyznał, że ze względu na dokładność Dziejów w najdrobniejszych szczegółach niemożliwe jest, aby były one dokumentem z drugiego wieku, lecz raczej z połowy pierwszego.

  OdpowiedzUsuń
 29. I tak trzymać Panie Krzysztofie.

  OdpowiedzUsuń
 30. Do mazak551 i innych obrońców świętych pism, spróbujcie przeczytać ze zrozumieniem ( to będzie raczej trudne a prawdopodobnie nie możliwe), książkę pt. Pismo Święte, ale naprawdę całą. Potem, ewentualnie brońcie zawartych tam tez. A dla ciekawych ale trochę leniwych ułatwienie: https://www.youtube.com/watch?v=OkBiX2ZJ8cs
  Pozdrowienia dla Krzysztofa Pieczyńskiego.
  Robert Adamek.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. przede wszystkim naucz się pisać, a za interpretację tekstów starożytnych weź się po gruntownej lekturze naukowej

   Usuń
 31. Pomagałeś ??? chyba jako lekarz z Leśnej Góry . Tylko nie wpadnij w samozachwyt i samouwielbienie - chociaż czytając ten stek bzdur dochodzę do wniosku że już to się stało. Chyba już pomieszały ci się fikcja filmowa z rzeczywistością!

  OdpowiedzUsuń
 32. Jestem wierzącą i zadam panu jedno pytanie. Proste... Wierzy Pan w Boga?
  Uczepiliście się tematu religii i nie chcecie się go puścić. A przecież my katolicy też jesteśmy ludźmi, księża również... Owszem niektórzy z nich są źli, boli mnie serce, gdy do kościoła przychodzą obłudnicy... Pseudo chrześcijanie... Ale nie to jest najważniejsze, tylko wiara. Dom Boży jest dla mnie ważny, jednak to nic nie jest warte w porównaniu do miłości Stwórcy. Narzekacie na ludzi zwanych chrześcijanami, zamiast zainteresować się czymś naprawde ważnym... Bogiem. Za tych katolików o których wy tyle cały czas źle powiadacie, ja się modlę.
  Wiele przeżyłam, a mam co dopiero 16 lat... Proszę was więc, abyście zamiast krytykować dostrzegli to, że sami nie czynicie lepiej... "Niech kamieniem rzuci ten, kto jest bez winy- I opadły ich dłonie bezwładnie upuszczając trzymane kamienie, a z oczu winnej popłynęły łzy wdzięczności"
  Nie zapominajcie On przyszedł do grzeszników, a nie do obłudników. Proszę powstrzymajcie się, bo w ten sposób wcale nie jesteście lepsi...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. WITAM!
   ZJEDNOCZENIE Z CZŁOWIEKA Z BOGIEM W JEZUSIE DOKONUJE SIĘ ZA POMOCĄ WIARY(JEST TO WIDZIEĆ JAK WIDZI BÓG)
   TO JEST OCENA TAK JAK OCENIA BÓG,
   JEST TO NOWE ROZUMOWANIE RZECZYWISTOŚCI,
   JEST TO FUNDAMENT NOWEGO ŻYCIA,jest ono nie do zbadania,nie do zmierzenia.
   ZMIANA JEST TO PROCES
   nadziej,
   miłości,
   podobieństwo woli,
   szczęścia,
   pokoju,
   pragnień,
   myślenia.
   HARMONIA MIĘDZY CZŁOWIEKIEM A BOGIEM
   SAMYM SOBĄ.
   DRUGIM CZŁOWIEKIEM,
   ŚWIATEM
   UBÓSTWO DUCHA POLEGA NA WYRZUCENIU Z SERCA
   HAŁASU
   TROSK,
   LĘKÓW I TEGO WSZYSTKIEGO CO CZŁOWIEKA ROZPRASZA
   DLA BOGA JEST WAŻNE
   SERCE,ODDANIE,SZCZEROŚĆ,MIŁOŚĆ,PRAWDA.
   CZŁOWIEK TO JEST DUCH WCIELONY
   POSTAWA DUCHA WPŁYWA NA FORMĘ CIAŁA.
   DZIECKO ZWRÓĆ SIĘ DO JEZUSA!POROZMAWIAJ Z NIM !
   POZDRAWIAM!

   Usuń
 33. Ta dyskusja o delegalizacji KK jest wg mnie conajmniej dziwna, przecież mamy demokracje, wystarczy w jakiś sposób projekt ustawy dostarczyć do sejmu, w sejmie są przedstawiciele narodu a w demokracji większość decyduje, jeśli sejm przegłosuje ustawę to wolą narodu rozwiążemy konkordat, jeśli nie to wolą narodu nie rozwiążemy konkordatu i tyle. Niech Pan Krzysztof próbuje to ustawę jakoś dostarczyć, zbierać podpisy czy coś - ( nie jestem prawnikiem ) i potem naród zdecyduje. I tak pewnie Pan Krzysztof pozostanie przy swoim stanowisku bo nie wierzy że Jezus jest Bogiem a katolicy przy swoim bo wierzą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety, w tym kraju nic nie działa w oparciu o przepisy czy nawet o tzw. zdrowy rozsądek. Przykro czytać, kiedy kreujesz się na strażnika prawa, sejm, ustawa, większość, wola narodu itp. Wyczuwam tu niestety manipulację, prawdopodobnie masz świadomość, ze prawo polskie, owszem jest jasne, twarde, stanowcze itd., ale jeśli maiło by nadepnąć na nogę Watykańczykom, staje się niejasne, nieprecyzyjne, słabe i w ogóle nie przystające do obecnych norm, tak, że właściwie można go nie stosować. Przesadzam? Pierwszy z brzegu, ale mocny przykład, ów nieszczęsny, dla mnie, konkordat, zgodnie z polskim prawem nie powinien obowiązywać! Nigdy nie został prawidłowo ratyfikowany, do przyjęcia zabrakło 17 głosów! Nie przeszkodziło to jednak lobby Rzymsko-katolickiemu by dopiąć swego. Pomógł im, o ironio! Prezydent Aleksander Kwaśniewski, który powycierał podłogę konstytucją RP i stosowne papiery podpisał. Więc, niestety my, przeciwnicy konkordatu nie możemy w tym kraju, (na razie), liczyć na działania prawne przeciw krk. Zaczadzenie kadzidłem jest zbyt wielkie. Zostaje praca od podstaw, otwieranie oczu innym przez rozmowę ,edukacja i ujawnianie faktów z historii kościoła.
   Dlatego zachęcam, wszystkich, nie przyjmujcie żadnych teorii, wiadomości bezkrytycznie, nawet tego co ja wyżej napisałem! Powiedz sobie ''Sprawdzam!" i szukaj informacji i prawdy u rożnych źródeł.
   Pozdrowienia dla racjonalistów: https://www.youtube.com/watch?

   Usuń
 34. Jeszcze raz pozdrowienia dla racjonalistów!
  https://www.youtube.com/watch?v=OkBiX2ZJ8cs

  OdpowiedzUsuń
 35. No to walczcie o przestrzeganie prawa, przekonujcie katolików, ale wątpie, że coś uzyskacie bo nie wierzycie w Boga a większość wierzy więc konkordat jest dla nas ważny.Piszecie ciągle o grzechach kościoła i myślicie , że katolicy o tym nie wiedzą, jak już pisałem wcześniej wiedzą tylko wybaczają bo nie Kościół dla nas jest najważniejszy a Jezus Chrystus który wg nas jest Bogiem i on ustanowił Kościół, grzeszny - trudno.

  OdpowiedzUsuń
 36. "Na świecie są tysiące ludzi którzy swoją pozytywną energią dokonują cudów, ale Kościół z tego powodu ich nienawidzi. Codziennie odbywają się cuda, o których nie chcecie wiedzieć, bo Kościół wam o tym nie mówi" - ależ chcemy wiedzieć, medycyna chce wiedzieć, niech Pan mówi o tych cudach i ulecza ludzi z raków i innych chorób, skoro ma Pan taką wiedzę to niech ją Pan rozszerza, tylu ludzi męczy się ze strasznymi chorobami - niech Pan jeździ po szpitalach i im pomaga jeśli Pan umie - to bardzo chrześcijańska postawa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. WITAM!
   NIE MA CUDÓW! POZNAJĄC PRAWDĘ KAŻDY CZŁOWIEK ZOSTANIE ULECZONY ,NIE POTRZEBUJESZ LEKARZA!
   DROGĘ PRAWDY ROZPOCZĘTO TRZEBA SZUKAĆ DALEJ!
   POZDRAWIAM!

   Usuń
  2. mazak551, czytam te twoje wypociny i nie mogę .Ty nie rozumiesz że na własne życzenie zamknąłeś się w klatce i wyrzuciłeś klucz. Możesz mieć piękne życie na ziemi, a tęsknisz za bajką którą wklepano ci jak jeszcze nie myślałeś samodzielnie . Przeczytaj jeszcze raz pana Pieczyńskiego , może dotrze to do ciebie że żyjesz w więzieniu .

   Usuń
 37. Panie Krzysztofie. Popieram Pana w 100%. Wg. mnie Bóg (jakkolwiek by się nie nazywał) jest w... naszych czynach. W uśmiechu dzieci, przeprowadzeniu babci przez ulicę, wzruszeniu pańskich widzów... Hipokryzja Kościoła nie zna granic. "Nie będziesz miał innych bogów przede mną", a do świętych się modlą...

  JP nakazał spalić swoje notatki No ale przecież nie żyje, to można zrobić na tym kasę i... zrobiono. To kolejny przykład hipokryzji.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Katolicy nie modlą się do świętych tylko zawsze do Boga za wstawiennictwem świętych, nawet do Maryii się nie modlimy tylko do Boga za Jej wstawiennictwem, a, że nie każdy o tym wie to już jego sprawa i nie powienien głupot wypisywać. Jeśli prosimy o coś świętych to ZAWSZE w domyśle prosimy o to Boga za wstawiennictwem danego świętego.

   Usuń
  2. WITAM!
   TO PO CO BÓG DAŁ NAM SWOJEGO SYNA,JAK MA TU NA ZIEMI Plejadę świętych,a ile marysiek jest,?
   po co nam BÓG jak tyle osób nas prowadzi tylko gdzie?
   Z BOGIEM SIĘ ROZMAWIA,I NIE TRZEBA O NIC PROSIĆ BO BÓG ZNA SWOJE STWORZENIE I WIE CO MA W SERCU.I JAKA JEST WOLA JEGO STWORZENIA.
   ALE CZY JEGO STWORZENIE ZNA PRAWO BOŻE KTÓRE USTANOWIŁ I MÓWI O SOBIE I DAJE SIĘ KAŻDEMU POZNAĆ!?
   POZDRAWIAM!

   Usuń
 38. To dopiero wierzchołek góry lodowej, gdy ludzie zrozumieją jak fizycy, że nasze postrzeganie i odczucia tworzą na ekranie swojego życia, każdą zmianą wewnętrzną postrzegania, wtedy zrozumieją, że są też kreatorami własnej rzeczywistości i mogą zmienić wszystko, wtedy odpadną im łuski z oczu zewnętrznych mózgu i zrozumieją, że to co sobie wyobrażają na podstawie własnych sądów to widzą, przykładem jest deszczowa piosenka i postrzeganie zakochanego człowieka. świat który widzimy zmysłami jest hologramem a uczucie oddzielenia i ograniczenia zmysłowe tworzą na nim iluzję, a gdyby wiedział że mld bakterii komórek w nim, projektują wszystko na zewnątrz jak z filmu na ekran, zrozumiałby dlaczego światli ludzie niczego nie chcą z zewnątrz, bo mają to wewnątrz...dopiero by dali popalić tym utrzymującym nas w Matriksie oddzielenia od Źródła wszystkiego co jest!!

  OdpowiedzUsuń
 39. I znowu już w pierwszym zdaniu fałszywe uogólnienie, wynika z tego że wszyscy fizycy tak myślą, co jest nieprawdą a ja patrzę na świat naukowo a nie tworze fantasmagorii - z ostatnich badań wynika, że aż 80 procent fizyków zajmujących się początkami wszechświata deklaruje, że wierzy w Boga. Kłamstwo, oszustwo, przeinaczenia, niedomówienia, zakłamanie i iloraz inteligencji małpy wśród forumowiczów tej strony kole w oczy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. trochę się zagalopowałeś mazak551 "...Kłamstwo, oszustwo, przeinaczenia, niedomówienia, zakłamanie i iloraz inteligencji małpy wśród forumowiczów tej strony kole w oczy...". źle postępujesz obrażając ludzi. Może wytknij kłamstwo, zdemaskuj oszustwo. Wmawiasz ludziom niską inteligencję bo tłumaczą świat inaczej niż Ty go pojmujesz. My, racjonaliści, ateiści, agnostycy i inni nie katolicy, korzystamy z własnego rozumu, podczas gdy Ty możesz liczyć na natchnienie duchem świętym. A tak na poważnie, chciałbym, przy tej okazji odnieść się do, moim zdaniem, zabawnych tez z Twoich poprzednich postów.
   Z postu zamieszczonego o 12,06 wywnioskowałem iż, uważasz że możemy walczyć o przestrzeganie prawa w Polsce ale wątpisz ze coś wskóramy bo większość wieży w Boga- i to chyba ma zwalniać Ich z praworządności. Dalej :...nie wierzycie w Boga a większość wierzy więc konkordat jest dla nas ważny.." - niestety, moim zdaniem Bóg i konkordat nie mają cech wspólnych, konkordat to przebiegły i chytry skok na kasę, od wyciągania publicznych pieniędzy i innych skarbów w postaci ziemi. nieruchomości, przez ciepłe etaty w szkołach po bezprecedensowe ulgi z podatków i składek. A Bóg raczej tych rzeczy nie potrzebuje. No chyba, że potrzebuje ale do czego? Poza tym, trudno się nie uśmiechnąć czytając "...Piszecie ciągle o grzechach kościoła i myślicie , że katolicy o tym nie wiedzą (...) Jezus Chrystus który wg nas jest Bogiem i on ustanowił Kościół, grzeszny - trudno. ..." to zdanie wygląda mi na cytat z jakiegoś wikariusza, który tłumaczy wiernym na kazaniu bezeceństwa i inne postępki proboszcza. Grzeszny? -trudno, musicie to zaakceptować! Nikt nie zadaje pytania, jak to Bóg, w swojej doskonałości i nie omylności stworzył grzeszny kościoł?

   A co do wstawiennictwa świętych i Maryii... Wy naprawdę zawsze potrzebujecie pośrednika do Boga? Skąd to wiesz, od tego wikariusza?
   Pozdrowienia dla nawróconych!
   https://www.youtube.com/watch?v=jpuQf9RQU3w

   Usuń
  2. Kto mieczem wojuje od miecza ginie - to o fałszerstwie i obrazie. Dlaczego fałszerstwo - jeśli ktoś piszę o tym, że fizycy nie wierzą w Boga a ktoś inny to przeczyta to w jego głowie pozostaje ta myśl jako prawda, a ja piszę że ostatnie badania pokazują, że 80 % fizyków zajmujących się początkami wszechświata wierzy w Boga - teraz jak ktoś to przeczyta to pomyśli : o jednak nie jest tak że fizycy czyli przedstawiciele nauki to ateiści, jeśli ktoś mówi o autentyczności NT powołując się na badania 19 wiecznego protestanckiego naukowca to ktoś czytający pomyśli że rzeczywiście jest fałszywy a ja podaje Williama Ramsaya późniejszego naukowca który jest za autentycznością, jeśli ktoś piszę, że modlimy się do świętych to ja mówię, że modlimy się do Boga - niedomówienia, pomijanie innych źródeł pozostając przy swoich to fałszerstwo, niski iloraz inteligencji to przestawianie swojej opinii jako bezdyskusyjnej prawdy np. w skrócie , że każdy człowiek ma boską moc, podobnie scjentolodzy mówią o bogu xenu itd. w ten sposób można wszystko powiedzieć, ale bez oparcia w nauce jest to czcze gadanie nie mające wartości bo jest to tylko osobista opinia danej osoby a tyle opinii ile ludzi i można by w ten sposób zamienić tą stronę na portal 'Co myślisz o świecie' a jest ona ukierunkowana na atak na KK. Ludzie robią złe rzeczy, wszyscy ludzie, duchowni i świeccy, prawnicy, rolnicy, astronauci, księża itd... więc ocena prawdziwości wyznawanej idei jakiejś grupy na podstawie zachowań jakiegoś jej procenta jest nie do obrony i jeśli ktoś podejmuje taką próbę to sam skazuje siebie na śmieszność. Bóg przede wszystkim dał człowiekowi wolną wolę - bo człowiek dla Boga nie jest niewolnikiem ani robotem zaprogramowanym na ' zawsze rób dobrze' - wtedy moim zdaniem Bóg nie szanowałby człowieka i jego wyborów a w swoim czasie każdego rozliczy, i duchownych i świeckich. Nie rozumiem czego oczekujecie, jeśli prawo nie działa to ci którym to doskwiera powinni je zmieniać, żeby działało, mi akurat konkordat nie przeszkadza ani to, że księża czasem jeżdżą limuzynami i nie będę tego zmieniał. Dla was KK to tylko instytucja powołana przez człowieka, dla katolików powołana jest przez Boga który pewnie też pewnie nie zawsze jest zadowolony z jej poczynań. Skoro KK jest powołany przez Boga to chyba rozumiesz dlaczego jest dla katolików ważny mimo wszystko, to tak jak rodzina - mogą wkurzać, ale to zawsze rodzina. Nie zawsze potrzebujemy pośredników, do Boga można się też modlić bezpośrednio ; może słyszałeś taka modlitwę : Ojcze Nasz.

   Usuń
  3. Wg waszego myślenia to należałoby zdelegalizować np. lekarzy bo są tacy co biorą łapówki - to jest śmieszne, głupie i bardzo szkodliwe myślenie.

   Usuń
  4. WITAM!
   NIE MA NA ZIEMI ŻADNEJ ISTOTY KTÓRA BY NIE WIERZYŁA W ISTNIENIE BOGA!
   SŁOWO CHRZEŚCIJAŃSTWO OZNACZA(DUSZA CZŁOWIEKA)
   SŁOWO POGAŃSTWO OZNACZA(
   DUSZA ZWIERZĘCA)
   JAKĄ PRAWDĘ UKRYWA ŚWIAT ?
   POZDRAWIAM!

   Usuń
 40. Oprócz całej lektury Deschnera polecam jeszcze: Utę Ranke-Heinemann (Eunuchy do raju; Nie i Amen) oraz Hyam'a Maccoby'ego (Kowal mitu - Święty Paweł i wynalazek chrześcijaństwa; Jezus i żydowska walka wyzwoleńcza). Książki te obnażają całą istotę katolicyzmu......

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mi wystarczy że przeczytałem ewangelie i więcej mi nie trzeba.

   Usuń
  2. Każdy kto zna ewangelię wie że apostołowie uzdrawiali nakładając ręce na chorych .Robili to na oczach ludzi i każdy wie że po śmierci apostołów żaden z nich już nie uzdrawiał .Natomiast w kościele katolickim dzieje się odwrotnie nikt za życia nie widział żeby jakiś klecha uzdrowił kogokolwiek , u nich rzekomo uzdrawiają po śmierci jak trzeba być głupim i ślepym żeby tego nie widzieć, wystarczy kościół katolicki skonfrontować z biblią żeby wiedzieć że oni są zwykłymi oszustami sługami diabła Amen !!!

   Usuń
  3. Sw Ojciec Pio uzdrawial, Sw Jozef z Kupertynu wskrzeszal nawet zwierzeta, nie znasz zywotow Swietych.

   Usuń
 41. No właśnie, wymachujesz jakimiś... badaniami?
  "...80 % fizyków zajmujących się początkami wszechświata wierzy w Boga ..." to chyba wg sondy wśród absolwentów KUL-u. A poważnie, jakie to badania? Gdzie opublikowane? Chętnie zapoznam się z nimi.
  Dalej, tak jak nikt nie zabrania pełnoletnim palić papierosy ani tez odurzać się alkoholem, wiec i katolicy mogą wierzyć w kościół powszechny. I jeśli ta instytucja jest Wam niezbędna do pośrednictwa z bogiem lub czegokolwiek innego, to nawet utrzymujcie ją i jej rozkapryszonych urzędników, ale utrzymujcie sami, z własnych pieniędzy.
  I kolejna rzecz, "...Wg waszego myślenia to należałoby zdelegalizować np. lekarzy bo są tacy co biorą łapówki - to jest śmieszne, głupie i bardzo szkodliwe myślenie..." - pochylmy się nad tym, po pierwsze to nie nasze myślenie, tylko Twoje, nikt z inny nie postawił takiej tezy. Dlaczego? Otóż większość tutaj, jeśli nie wszyscy, nawet Ci których obrażasz posądzaniem o niską inteligencję, rozumieją proste założenia. Pewnie i dostrzegają zasadniczą różnice w odpowiedzialności karnej między księżmi a lekarzami.
  Czyny lekarzy podlegają jurysdykcji polskiego prawa a nie kanonicznego, czyli, zasadniczo, ja nie muszę się obawiać, że jakiegoś lekarza-bandytę, po ujawnieniu przestępstwa, dyrektor przeniesie go po cichu do innego szpitala w innym mieście,(czytaj- inna parafia) a w przypadku większej nagonki do innego, bezpiecznego dlań, kraju (czytaj -Watykan), chroniąc go przed wymiarem sprawiedliwości.
  I jeszcze jedna rzecz, z innej beczki, jesteś przekonany do swoich racji, nie wstydzisz się ich? Nie chowaj się za pseudonimem.
  Pozdrawiam antyklerykałów, wierzących i niewierzących!
  https://www.youtube.com/watch?v=jpuQf9RQU3w

  OdpowiedzUsuń
 42. Nie znam tej ankiety a źródeł nie chcę mi się szukać bo mam inne rzeczy do roboty, przeczytałem to w internecie, ale masz rację, to podobna wypowiedź co do stwierdzenia że fizycy w Boga nie wierzą, bez źródeł obydwie są mało wartościowe, prawda jest taka, że są fizycy którzy wierzą i nie wierzą i niewiele wynika z tego jakiej specjalności ludzie są wierzący lub nie. Mamy taki system jak demokracja gdzie decyduje większość, podobno lepszego nie wymyślono, ja też płacę za niektóre rzeczy z których nigdy nie skorzystam np. autostradę po której może nigdy nie pojadę, meczet do którego pewnie nigdy nie pójdę, albo chorobę na którą nie zachoruje więc za swoje leczenie też nie zapłacę, można by tak wymieniać długo. Akurat większość nie chcę albo nie wystarczającą chcę żeby coś robić w sprawie finansowania KK, mi też się nie podobają różne rzeczy w KK ale mam ważniejsze sprawy na głowie i jest mi to praktycznie obojętne. Ale jak pisałem wcześniej może uda się Wam coś zmienić, jak będą to zmiany na lepsze to dobrze ( np. że ksiądz nie będzie przenoszony do innej parafii za ciężkie przewinienia a sądzony jak zwykły obywatel). Akurat Pan Krzysztof chciał w ogóle zdelegalizować KK i temu jestem zupełnie przeciwny jako katolik. Nie wstydzę się swoich poglądów, ale zawsze lepiej się czuję incognito - a to wiadomo co komu do głowy przyjdzie, strzeżonego Pan Bóg strzeże.

  OdpowiedzUsuń
 43. W Polsce jest ponad 90 % katolików, więc dajcie sobie spokój z KK bo i tak nic nie zdziałacie, ani faszyzm ani komunizm ani lewica nikt nie ruszył KK, lepiej zróbcie coś pożytecznego np. zbierajcie pieniądze dla dzieci afrykańskich albo coś takiego.

  OdpowiedzUsuń
 44. KATOLE WYMYŚLILI?!!!
  Ludzie, katole niczego nigdy (poza zbrodniami0 NIE WYMYŚLILI.Niczego.Nawet czyścca, piekła, nieba, strachu....Niczego.Oni tylko ze strachu ...E tam szkoda gadać o katolach i o naśladownictwie.Ta głupota nie zna granic i dlatego jest taka "silna", bo świadomość nie może się przebić, ale już to się zmienia.Amen.

  OdpowiedzUsuń
 45. Panie Krzysiu! dziękujemy i wspieramy! ludzi świadomych i obudzonych z tego absurdalnego letargu jest już bardzo, bardzo dużo! są dyskusje,spotkania, niezależne telewizje, mnóstwo duchowych inspiracji :) i tak jak w dziedzinie wypaczonej duchowości, tak samo uleczenia wymaga dzisiejsza "medycyna", edukacja, polityka...jedno się z drugim wiąże i tak naprawdę człowiek który zaczął myśleć, zaczyna dostrzegać wszędzie takie brudy i kłamstwa wymagające oczyszczenia! Ale jest już ogromna armia ludzi w Polsce działająca w kierunku wolności i świadomości...mam 25 lat i wiem, że moje pokolenie dokona tej zmiany, bo mamy bardzo świeżą, potężną energię i ją właściwie wykorzystamy ! wiwat Nowy Świat!!! :)))))

  OdpowiedzUsuń
 46. Popieram Pana i to co Pan robi ..podobnie postępuje w swoim środowisku serdecznie pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 47. bedziecie sie smażyć w piekle, w rosji przy odwiertach slyszano dziwne dzwieki, zaprzestali odwiertow bo mysleli ze to od tego, potem wsadzili mikrofon w dziure i uslyszeli jeki ludzi w piekle, poszukajcie sobie tego w internecie, ale jak juz tam bedziecie bedzie za pozno wiec nawracajcie sie poki czas

  OdpowiedzUsuń
 48. Popieram Pana w 100 %.Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 49. Popieram Pana w 100 %.Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 50. Popieram Pana w 100 %.Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 51. A ja rozumiem iż trzeba oddzielić kościół od państwa ...i ja też popieram takie działanie oraz wiem o wielu nieprawidłowościach w historii kościoła ale..... czy z tego powodu mam innych namawiać do odejścia od wiary i kościoła ? ... to naprawdę coś nie tak i podważa tak naprawdę że jest Pan człowiekiem wierzącym. A skąd Pan wie że 9 milionów kobiet splunęło na stosie ...do tej pory są spory ilu żydów spalono w Oświęcimiu 2 może 5 milionów ...tak trudno to udowodnić ....a co dopiero ile kobiet splunęło na stosie ! to jakieś kuriozum :-)
  I powiem na koniec tak też jestem żeby kościół nie ingerował w sprawy państwa ale też nie chcę aby Pan Pieczyński nie wtrącał się w sprawy tzw. kościoła i nie nawoływał do odejścia z w/w ...to każdy z nas zdecyduje co ma robić !!!!

  OdpowiedzUsuń
 52. To po prostu załóż nowy kościół ...imienia św. nawiedzonego Krzysztofa Pieczyńskiego i będzie wreszcie OK ....he he he :-) ...ja się na pewno zapiszę !

  OdpowiedzUsuń
 53. Witam.... :)

  Pierwsza i podstawowa sprawa , która wyprowadzi ludzi z tego poddańczego sposobu myślenia to WIEDZA, o fakcie że religia ( nie tylko katolicka) opiera się na wmawianiu ludziom mistycznych, symbolicznych zdarzeń ( przypowieści) jako prawdę fizycznych wydarzeń. To wszeteczne kłamstwo ... wymuszono na ludziach strachem wiarę w nie. Brak wiedzy historycznej wykorzystano do tworzenia mitycznych historyjek na których oparto wiarę religijną. uffff pora to ujawnić. Np. czym jest to sławetne "niepokalane poczęcie"..... niczym innym jak zastosowaniem się kobiety i mężczyzny do rytualnych procedur małżeńskich dotyczących wielkich królewskich i książęcych rodów ! Skoro jest " niepokalane poczęcie"... musi być i skalane poczęcie... co to znaczy.. urodzone dziecko w takim związku ma zupełnie inne prawa rodowe, prawa przekazywania spadkobierca rodowego. W Żydowskich Księgach Świątynnych i Kapłańskich zasady te są bardzo precyzyjnie opisane. Pora w końcu ruszyć do źródła wiedzy i przestać powtarzać głupoty o cudownym zapłodnieniu Marii przez Ducha Świętego.

  Wiele innych odczytów symbolicznych znaleźć można w na stronie "KOD PESZEROWY" .... http://www.peszer.pl/

  Życzę wszystkim zrozumienia tego prawie dwu tysiącletniego oszustwa, dokonanego na milionach ludzi na całym świecie.

  M.

  OdpowiedzUsuń
 54. Zajrzyjcie na www.urzeczywistnienie.pl gdzie udostępniłem tekst książki "Człowiek w pułapce swojej natury". Jest w niej zawarta alternatywa dla wszelkich religii dogmatycznych i schematów na życie! Zapraszam.

  OdpowiedzUsuń
 55. Do wszystkich obrońców instytucji, której obronić się nie da, chciałbym tylko powiedzieć, że Jezus i Apostołowie nie byli Katolikami, a ponadto byli Żydami.

  A Panu Pieczyńskiemu gratuluję odwagi i życzę determinacji.

  OdpowiedzUsuń
 56. Co robić, żeby chronić Boga przed kościołem?

  OdpowiedzUsuń
 57. Odpowiedź dla Katolików co wierzą w swoich idoli czyli świętych. Oto kilka wyjątków z tych świętych i innych zaczadzonych kadzidłem, które ktoś już przede mną zebrał:

  „Zarodek płci męskiej staje się człowiekiem po 40 dniach, zarodek żeński po 80. Dziewczynki powstają z uszkodzonego nasienia lub też w następstwie wilgotnych wiatrów.” (św. Tomasz z Akwinu)

  „Kobiety są przeznaczone głównie do zaspokajania żądzy mężczyzn.” (Jan Chryzostom, 349-407, gr.)

  „Kobieta jest istotą pośrednią, która nie została stworzona na obraz i podobieństwo Boga. To naturalny porządek rzeczy, że kobieta ma służyć mężczyznie.” (św. Augustyn 354-430 — jeden z najznakomitszych ojców Kościoła)

  „Wartość kobiety polega na jej zdolnościach rozrodczych i możliwości wykorzystania do prac domowych” (św. Tomasz z Akwinu, mędrzec Kościoła, 1225-1275)

  „Kobieta winna zasłaniać oblicze, bowiem nie zostało ono stworzone na obraz Boga.” (Ambroży, mędrzec Kościoła, 339-397)

  „Kiedy widzisz kobietę, pamiętaj, to diabeł! Ona jest swoistym piekłem!” (Papież Pius II, 1405-1464)

  „Kobiety ze swej natury są przeznaczone do wspólnych uciech.” (Kapokrates, założyciel klasztoru)

  „Kobiety są błędem natury... z tym ich nadmiarem wilgoci i ich temperaturą ciała świadczącą o cielesnym i duchowym upośledzeniu... są rodzajem kalekiego, chybionego, nieudanego mężczyzny... Pełnym urzeczywistnieniem rodzaju ludzkiego jest mężczyzna.” (św. Tomasz z Akwinu)

  „Dziewczęta noszące spódniczki mini, pójdą do piekła.” (Wild, SJ, XX w.)

  „Kobiecie przystoi jedynie szata żałobna. Skoro tylko przekroczy próg wieku dojrzałego, winna zasłonić swe gorszące oblicze, by nie utracić szczęśliwości wiecznej.” (Tertulian, pisarz chrześcijański)

  „W miejscu, w którym zatrzyma się ksiądz, nie powinna przebywać żadna kobieta” (Synod Paryski, 846)

  „Kobiecie nie wolno mieszkać w pobliżu kościoła.” (Synod w Coyaca, 1050)

  „Księża, którzy udzielają noclegu kobietom i doznają przy tym z podniety, muszą zostać ukarani. Kobiety natomiast mają zostać sprzedane przez biskupa jako niewolnice.” (2. Synod w Toledo)

  „U kobiety sama świadomość jej istnienia powinna wywoływać wstyd.” (Clemens Alexandrinus, 215)

  „Kobietom nie wolno we własnym imieniu pisać ni otrzymywać listów” (Synod w Ewirze, IV w. n.e.)

  „Cała płeć żeńska jest słaba i lekkomyślna. Uświęcona zostaje jedynie poprzez macierzyństwo.” (św. Jan Chryzostom, 349-407)

  „Kobietom nie wolno śpiewać w kościele.” (św. Bonifacy, misjonarz benedyktyński, 657-754)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. WITAM!
   JAK ODSŁONI SIĘ CAŁA PRAWDA SKĄD POCHODZI RÓD SŁOWIAN ,TO KAŻDY ZROZUMIE DLACZEGO KK TAK NIENAWIDZI KOBIET!
   I NIE TYLKO KK,ALE CAŁY ŚWIAT!
   POZDRAWIAM!

   Usuń
 58. najmądrzejsze słowa jakie miałam okazję czytać ostaniem czasy!

  OdpowiedzUsuń
 59. Kocham Pana...
  Miło popczytać innych komentujących aby podnieść się na duchu.
  Jest NAS WIECEJ !!!

  SIAĆ, SIAĆ, SIAĆ !!!

  OdpowiedzUsuń
 60. Super, że Pan jest i tutaj trafiłam :) Daje Pan nadzieję, że ludzie przejrzą na oczy i zaczną samodzielnie myśleć, bardzo bym tego chciała! Pana słowa są na prawdę inspirujące. Oby takich ludzi, myślących trzeźwo i kreatywnie, było coraz więcej!
  Pozdrawiam, Monika z Łodzi :)

  OdpowiedzUsuń
 61. Panie Krzysztofie idziemy podobna sciezka, pozdrawiam i zycze Panu wielu sukcesow.

  OdpowiedzUsuń
 62. Wśród katolików jet tyle laików że strach się bać.

  OdpowiedzUsuń
 63. Wśród katolików jet tyle laików że strach się bać.

  OdpowiedzUsuń
 64. "To hańba, żeby pokazywać wyższość jednego człowieka nad drugim"

  Trzeba sie obudzic, zeby to wiedziec. Kazdy moze sie obudzic ale musi zmierzyc sie z wlasna ignorancja :-)

  OdpowiedzUsuń
 65. od najmlodszych lat swojego zycia, bylam na bakier z dogmatami KK. jako nastolatka stracilam wielu znajomych katolikow. jestem w sile wieku, i tez stracilam znajomych- katolikow. dlaczego? Poniewaz mam takie samo podejscie do Kk jak pan Krzysztof. od dziecka, choc jeszcze wtedy nieswiadomie moj rozwoj duchowy podlegal rozwojowi, ale nie na wzor dogmatow KrK. od kilku lat wiem, gdzie plynne, tzn w odpowiednim kierunku. Kierunku Wolnej Woli, ktora mamy podarowane od Wszechswiata, lacznosc z Intelektem Stworcy, rozdzielonym i wciac rozdzielajacym sie na rozne sposoby i istoty we wszechswiecie, z ktorymi my wszyscy jestesmy jednoscia w Intalekcie Bozym, a jest Jego pelno w roznych aspektach i roznych spectrum, mamy Go takze w istocie naszej Matki Ziemi, ktora powinnismy kochac i szanowac, bo jest ona darem dla nas domem i matka, oraz wszystko co sie na niej znajduje, a takze wszystko, co jest zaistniale i bedzie we wszechswiecie, czy tez we swiatach rownoleglych i temu podobne. podstawa do poznania bozego intelektu jest jedna,: kochaj siebie madrze, bo jestes mikrokosmosem, akiedy dojdziez do tego poziomu, czyli poziomu czakry serca, zrozumiesz, ze milosc do siebie oznacza milosc do wszystkiego we wszechswiecie. przez co dochodzi do samouzdrowienia i tym sposobem, masz szanse uzdrawiac innych przesylajac im energie milosci. tak np dzialal Jezus, ale katolicy tego nie rozumieja, ze tez moga do tego poziomu dojsc, poprzez wglad we wlasne wnetrze. to tak na poczatek tranformacji duchowej w procesie reinkarnacji. pracujmy na poziomie czakry serca, pozdrawiajmy sie naszymi szyszynkami i uwielbiajmy energie najczystrzj milosci w kontakcie poprzez czakre koronna. pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 66. Z wiernymi jest tak, że jak komuś od małego wmawia się pewne "prawdy, że musi wierzyć.. straszy karą piekielną; zabija się w ludziach jednostki, nakazuje jak myśleć, widzieć i czuć, to potem rzeczywiście niewielu jest na tyle silnych i myślących samodzielnie, żeby powiedzieć KK stop; to przychodzi powoli, etapami, aż w końcu człowiek zdaje sobie sprawę z tego, że KK to obłuda i zakłamanie, zwykły wyzysk i dominacja nad wiernymi; a cele są te same od tysięcy lat - władza i pieniądze..

  OdpowiedzUsuń
 67. inteligencja serca to rozważny żeglarz zatopiony w oceanie miłości.

  OdpowiedzUsuń
 68. Jestem pelna uznania dla świadomości Pana Pieczyńskiego! Podzielam w pelni Jego poglądy i bardzo się cieszę, że tak pięknie je prezentuje. Oby więcej ludzi zasiewło ziarno WIEDZY niosacej PRAWDĘ o CZŁOWIEKU BOSKIM DEMIURGU!

  OdpowiedzUsuń
 69. Panie Krzysztofie!Kiedy spodziewa się Pan rejestracji Stowarzyszenia?Czy bierze Pan pod uwagę,że sędzia też będzie pachołkiem kk?/watykanu?/,że czarne wieprze tak łatwo nie odpuszczą?Może przez "swe sługi"zbierają już podpisy pod petycją O znieważeniu uczuć?Dużo zdrowia i wytrwałości.Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 70. Stepinac - święty naszego najświętszego papieża. Przykre... Panie Krzysztofie, zgadzam się z Pana poglądami i nie mogę się nadziwić, jak niby wykształceni i myślący ludzie mogą dać się tak ogłupiać kościołowi? Od zawsze mnie to zadziwia.

  OdpowiedzUsuń
 71. Pisze się tutaj o cudach. Może nikt mi nie uwierzy, lecz gdy jestem w stanie świadomości "tu i teraz" przydarzają mi się
  niewytłumaczalne sytuacje. Można je nazwać cudami.
  Opiszę tylko jedną, najbardziej zabawną historię:
  Pracowałam niecały kilometr od miejsca swojego zamieszkania. Z mojego osiedla, posiadacz wytwornego samochodu dojeżdżał do tego samego miejsca zatrudnienia. Miał ode mnie jeszcze bliżej. Moją reakcją na pychę kolegi było ironizowanie. Żartując w myślach powiedziałam sobie "ciekawa jestem jakby zareagowali współpracownicy gdybym do pracy przyjechała autobusem ?". Po jakimś niedługim czasie, idąc rano do pracy, zatrzymałam się na skrzyżowaniu ulic i czekałam aż nadjeżdżający autobus odjedzie w swoim kierunku. Ku mojemu zaskoczeniu kierowca owego pustego autobusu otworzył przednie drzwi zapraszając mnie do środka. Autobus zjeżdżał do zajezdni i mijał bramę mojego miejsca zatrudnienia. Od tego dnia do pracy dojeżdżałam autobusem, czego nikt nie mógł zrozumieć. Toć to był zaledwie nie cały kilometr. "Mówisz i masz". Takich niewytłumaczalnych historii zdarzyło mi się bardzo dużo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witam;jestem tutaj nowy.Przypadkowo się tutaj znalazłem,a może i nie.To co opisujesz to nie są żadne cuda,to tylko twój anioł stróż opiekuje się tobą,robi to całe twoje życie .Jeśli potrafisz go wysłuchać to twoje życie może być lżejsze.Możesz go prosić o pomoc , ale w realnych granicach,na pewno
   pomoże.Nazwa-Anioł,jest prostą i zrozumiałą nazwą.
   Można też używać innej nazwy,to niema większego znaczenia.Pozdrawiam.

   Usuń
 72. Opisałam powyższą historię, zupełnie z pozoru błahą i może głupią. Przecież nie uzdrowiłam nikogo, nie dokonałam czynu, który odbiłby się echem po całym świecie. Wydaje mi się, że tak naprawdę nie chodzi o to, by brylować wśród ludzi z jakiegoś powodu. Ujawnia się wówczas ta zła twarz naszego EGO. Bądźmy skromni w swych czynach, ponieważ one są tylko (i aż) drogą do realizacji naszych marzeń, a wówczas naprawdę zdarzają się cuda tak zwykłe i prozaiczne, że nie warto o nich mówić. Myślę o jakimś zagadnieniu i natychmiast dostaję odpowiedź np. w książce, która spadła z niewiadomych powodów z półki. Ważne jest aby te momenty dostrzec i docenić. Trzeba być jak najczęściej skoncentrowanym na szczegółach chwili, na tym, co dzieje się "tu i teraz".

  OdpowiedzUsuń
 73. Panie Krzysztofie dobre czyny to ważna rzecz. Dobrze, że postępuje pan w zgodzie ze swoim sumieniem. Jednak by być zbawionym trzeba przyjąć zbawienie jakie wywalczył Pan Jezus przez swoją śmierć i zmartwychwstanie. Wobec Boga nikt nie jest dostatecznie święty - tylko dzięki Jego łasce można zostać Jego dzieckiem i przebywać razem z Nim.

  http://jezus-zmartwychwstal.blogspot.com/2017/05/pan-zastepow.html

  OdpowiedzUsuń
 74. Łaska nie zależy od czynów...

  OdpowiedzUsuń
 75. Panie Krzysztofie, bardzo Pana cenię za to jakim jest Pan aktorem. Uważam, ze jest pan świetny w swoim fachu, ale nie wiedziałem, że jest Pan aż takim bufonem. Niech Pan się nawróci, bo to nie w Panu jest nasze ocalenie, nie w Pana imieniu ale w zupełnie innym, którego pan nie zna. Niech Pan zacznie szukać, a nie udaje, że już znalazł. Bo słowa są ulotne...

  OdpowiedzUsuń
 76. Sam jesteś bufonem autorytatywnie nakazując komuś nawrócenie. Czy uważasz się za kogoś lepszego, czy posiadasz pewność co do swojej racji? I jeszcze jedno, tylko idioci nie mają wątpliwości...

  OdpowiedzUsuń
 77. Panie Krzysztofie, parę godzin temu miałem przyjemność obejrzeć obszerną relację z przykrego zdarzenia, którego był pan uczestnikiem i poszkodowanym. Przykro mi bardzo, bo takie zajścia nie powinny mieć miejsca w cywilizowanym świecie...
  A jednak... To na wstępie.
  A teraz do meritum - jest pan człowiekiem kultury, chciałoby się powiedzieć, iż przepełnia pana duch mądrości, może tolerancji? I tu niestety srogi zawód, jedyne co zauważyłem to nienawiść, przepełniony jest pan nią po brzegi i nawet Pani prowadząca zauważyła kompletny brak powiązania pomiędzy atakiem na Pana, a kościołem katolickim.
  Definiuje się Pan Laikiem, tylko dlaczego atakuje Pan i miesza z błotem wyłącznie K.K., omijając inne religie np. islam czy judaizm...
  Pozwolę jeszcze sobie powiedzieć, że bardzo mało Pan wie o polskich katolikach, a może byłoby prawdziwiej o polskich chrześcijanach. Czy stawia Pan znak równości pomiędzy hierarchami kościoła, a ludźmi , którzy wierzą w nauki chrystusowe? Zna Pan ich myśli, treść modlitw, jakie zanoszą do Boga i wreszcie czy cokolwiek Pan wie o ich pasjach, o wątpliwościach, które nimi targają każdego dnia???
  Ja, jako człowiek i chrześcijanin widzę w Panu przyjaciela i gdybym był obecny, kiedy Pana atakowano - stanąłbym w Pana obronie. Nienawidzę przemocy. Skąd w pańskiej głowie narodziła się bajka o formatowaniu wiernych w duchu nienawiści?
  Polakom potrzebne jest zjednoczenie wokół wielkich i niepodważalnych wartości i dla mnie taką wartością jest prawo naturalne, nakazujące zawsze czynić zawsze dobro wraz z jego wszystkimi przymiotami. I oczywiście miłość do ludzi i Ojczyzny.
  Pozdrawiam serdecznie - jc

  OdpowiedzUsuń
 78. Panie Krzysztofie, parę godzin temu miałem przyjemność obejrzeć obszerną relację z przykrego zdarzenia, którego był pan uczestnikiem i poszkodowanym. Przykro mi bardzo, bo takie zajścia nie powinny mieć miejsca w cywilizowanym świecie...
  A jednak... To na wstępie.
  A teraz do meritum - jest pan człowiekiem kultury, chciałoby się powiedzieć, iż przepełnia pana duch mądrości, może tolerancji? I tu niestety srogi zawód, jedyne co zauważyłem to nienawiść, przepełniony jest pan nią po brzegi i nawet Pani prowadząca zauważyła kompletny brak powiązania pomiędzy atakiem na Pana, a kościołem katolickim.
  Definiuje się Pan Laikiem, tylko dlaczego atakuje Pan i miesza z błotem wyłącznie K.K., omijając inne religie np. islam czy judaizm...
  Pozwolę jeszcze sobie powiedzieć, że bardzo mało Pan wie o polskich katolikach, a może byłoby prawdziwiej o polskich chrześcijanach. Czy stawia Pan znak równości pomiędzy hierarchami kościoła, a ludźmi , którzy wierzą w nauki chrystusowe? Zna Pan ich myśli, treść modlitw, jakie zanoszą do Boga i wreszcie czy cokolwiek Pan wie o ich pasjach, o wątpliwościach, które nimi targają każdego dnia???
  Ja, jako człowiek i chrześcijanin widzę w Panu przyjaciela i gdybym był obecny, kiedy Pana atakowano - stanąłbym w Pana obronie. Nienawidzę przemocy. Skąd w pańskiej głowie narodziła się bajka o formatowaniu wiernych w duchu nienawiści?
  Polakom potrzebne jest zjednoczenie wokół wielkich i niepodważalnych wartości i dla mnie taką wartością jest prawo naturalne, nakazujące zawsze czynić zawsze dobro wraz z jego wszystkimi przymiotami. I oczywiście miłość do ludzi i Ojczyzny.
  Pozdrawiam serdecznie - jc

  OdpowiedzUsuń
 79. Panie Krzysztofie, parę godzin temu miałem przyjemność obejrzeć obszerną relację z przykrego zdarzenia, którego był pan uczestnikiem i poszkodowanym. Przykro mi bardzo, bo takie zajścia nie powinny mieć miejsca w cywilizowanym świecie...
  A jednak... To na wstępie.
  A teraz do meritum - jest pan człowiekiem kultury, chciałoby się powiedzieć, iż przepełnia pana duch mądrości, może tolerancji? I tu niestety srogi zawód, jedyne co zauważyłem to nienawiść, przepełniony jest pan nią po brzegi i nawet Pani prowadząca zauważyła kompletny brak powiązania pomiędzy atakiem na Pana, a kościołem katolickim.
  Definiuje się Pan Laikiem, tylko dlaczego atakuje Pan i miesza z błotem wyłącznie K.K., omijając inne religie np. islam czy judaizm...
  Pozwolę jeszcze sobie powiedzieć, że bardzo mało Pan wie o polskich katolikach, a może byłoby prawdziwiej o polskich chrześcijanach. Czy stawia Pan znak równości pomiędzy hierarchami kościoła, a ludźmi , którzy wierzą w nauki chrystusowe? Zna Pan ich myśli, treść modlitw, jakie zanoszą do Boga i wreszcie czy cokolwiek Pan wie o ich pasjach, o wątpliwościach, które nimi targają każdego dnia???
  Ja, jako człowiek i chrześcijanin widzę w Panu przyjaciela i gdybym był obecny, kiedy Pana atakowano - stanąłbym w Pana obronie. Nienawidzę przemocy. Skąd w pańskiej głowie narodziła się bajka o formatowaniu wiernych w duchu nienawiści?
  Polakom potrzebne jest zjednoczenie wokół wielkich i niepodważalnych wartości i dla mnie taką wartością jest prawo naturalne, nakazujące zawsze czynić zawsze dobro wraz z jego wszystkimi przymiotami. I oczywiście miłość do ludzi i Ojczyzny.
  Pozdrawiam serdecznie - jc

  OdpowiedzUsuń
 80. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń