1

1

piątek, 3 lipca 2015

Świecka szkoła

Zapraszam do składania podpisów w sprawie wycofania finansowania religii z budżetu państwa (1 mld. 364 mln. zł rocznie) w Krakowie w piątek, sobotę i niedzielę od 17:00 do 19:00 ogródek Klubu RE, ul. Św. Krzyża 4. a w Warszawie Kartonovnia - Centrum Sztuki, Warszawa, ul. Hoża 51 (budynek Serwaru II piętro) w sobotę i niedzielę od 15 do 17:30, Poznań Bajarka, Plac Wolności 8, a w Łodzi codziennie po 17, 6 dzielnica, Piotrkowska 102.

29 komentarzy:

 1. Gdyby jednocześnie obniżyli podatek VAT o tyle, by zmniejszyć wpływy do budżetu o 1 mld 364 mln zł rocznie, to byłoby świetnie, a jak nie zmniejszą to zmarnotrawią w inny sposób.

  Uważam, że im mniej człowiek przebywa w polskiej szkole tym lepiej dla niego, więc jestem za wycofaniem religii.

  Nie można zbierać też podpisów na ulicy, tylko w określonych miejscach?

  Dobrze wam życzę, oczywiście KK jest szkodliwą instytucją, tylko jest taki problem, że gdyby nawet wpływy KK bardzo osłabły, to inna instytucja zajmie jej miejsce i może nawet gorsza. Można atakować KK, ale ja wolę zająć się po prostu swoim rozwojem z dala od tych wampirów - dobre określenie to wysysają z nas energię, chęci do życia i co gorsza pieniądze (chyba, że ktoś z nimi współpracuje, tak to może na tym zarobić). Te kościoły to po prostu groby, a może raczej mauzolea i wiara w nich po prostu wymrze. Obarczają nas poczuciem winy, potem możemy poklęczeć co tydzień i w ten sposób "doładować akumulatory"; po prostu klęczenie tak działania, ból fizyczny zmniejsza napięcie emocjonalne, dlatego ludzie się tną, są masochistami ogólnie mówiąc. Wolę zacząć od miłości do siebie, a nie od niszczenia własnej psychiki, a potem ciała. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja już dawno z tą instytucją wziąłem rozbrat i dobrze mi z tym.
  Pozdrawiam p.p. Elizę i Krzysztofa

  OdpowiedzUsuń
 3. To jest bez sensu. Jak mam traktować poważnie podpis osoby, która jest za tą inicjatywą, a w rzeczywistości podejmowane przez nią decyzje w życiu świadczą o jej skrajnie odmiennym stanowisku. W większości jednak nie wiem nic o podpisującym, a tym samym nie wiem czy mam do czynienia z ludźmi porządnymi. Nawet jak chciałbym tą wiedzę zdobyć, to szybko okaże się, że moje możliwości są zbyt małe. To zadanie dla społeczności, a nie dla jednostki. Problem w tym, że nie ma takiej społeczności, która weryfikowałaby ludzi pod kontem porządności. Polacy nie tworzą żadnej społeczności, a są tylko zbiorem matematycznym indywidualistów, który każdy w sobie widzi geniusza, a nawet i boga.
  Mało mnie interesuje wspólne działanie z tymi, którymi trudno nazwać porządnymi. Mało interesuje mnie KK, który już umiera. Bardziej mnie zaprząta problem jak z tego sztucznego obywatelsko-barbarzyńskiego zgromadzenia się wypisać. To trudne, bo oni stosują przemoc.
  Trzeba najpierw odzyskać wolność. Bez tego fundamentu nie da się niczego dobrego zbudować. Czy jesteś człowiekiem wolnym?

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja to się mogę podpisać, ale za likwidacją religii w szkołach. Niech spróbują dziś zmuszać bachory, żeby chodziły dobrowolnie po lekcjach do kruchty. Wtedy poznamy frekwencje.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie po drodze mi do zadnego z tych miast co z innymi ?

  OdpowiedzUsuń
 6. dobra inicjatywa ,a można podpisy składać online lub drogą pocztową? Uważam że będzie dość szerokie zainteresowanie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeszcze raz, bo zle wlazlo.
   Nie można składać podpisów przez internet. Można wydrukować formularz, podpisać i pocztą wysłać na wskazany na dole formularza adres. Można namówić większą ilość osób do złożenia podpisu i wtedy wysłać formularz. Formularz do wydrukowania jest pod tym linkiem http://liberte.pl/wp-content/uploads/2015/03/Formularz-%C5%9Awiecka-Szko%C5%82a.pdf

   Usuń
 7. Gratuluje wlasciwego kierunku jak tez odwagi, zwazywszy na spoleczenstwo, w ktorym zyjesz, okolo 90% nazywajacych siebie katolikami. Gratuluje tez wszechstronnej wiedzy i zycze dalszej pomyslnosci w realizowaniu siebie i olbrzymim wspoludziale przemian na miare czasu, w ktorym sie znalezlismy.

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo dobra inicjatywa, panie Krzysztofie. Jestem nie tylko przeciwko finansowaniu lekcji religii, ale rowniez za zlikwidowaniem tychze lekcji w szkolach panstwowych. Mnie rowniez jest nie po drodze do tych miast aby zlozyc podpis. Mieszkam w UK, maja tutaj strone change.org (The world's platform for change), ktora sluzy zbieraniu elektronicznych podpisow w roznych petycjach. Ludzie przekazuja sobie nawzajem adres tej strony. M.in. zebrano bardzo duzo podpisow w sprawie likwidacji matury z jez. polskiego w UK, i prawdopodobnie duza ilosc podpisow rowniez pomogla wycofac sie rzadowi z tego pomyslu, matura bedzie . Gdyby byla taka strona w polskim internecie, jestem pewna, ze podpisow byloby bardzo duzo. Pozdrawiam i zycze duzo sily i wytrwalosci w tej nielatwej inicjatywie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Po jaką cholerę zbieranie podpisów, protesty itp. Wystarczy najzwyklejsza obojętność i unikanie kontaktów z tą mafią. Wtedy żadne dotacje państwowe nie pomogą, zdechną sami.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czyli co? Zachowywac sie jak strus, ktory chowa glowe w piasek i udaje, ze nie ma problemu?
   Nie zdechna sami, a dotacje panstwowe to tak naprawde nasze pieniadze.

   Usuń
 10. Jest możliwość złożenia podpisu w Warszawie w dzień roboczy. W weekendy startuje poza miasto ,moszcze sobie emerytalne gniazdko.
  PS POWODZENIA

  OdpowiedzUsuń
 11. Jest możliwość złożenia podpisu w Warszawie w dzień roboczy. W weekendy startuje poza miasto ,moszcze sobie emerytalne gniazdko.
  PS POWODZENIA

  OdpowiedzUsuń
 12. Wrzucam informacje jeszcze tutaj, bo a nuz cos jest na rzeczy.
  ' Na formularzu jest błąd, przez który podpisy automatycznie stają się nieważne. Ustawa o ochronie danych osobowych to Dziennik ustaw nr 133 pozycja 883 a nie jak na formularzu 88'
  Czy ktos moze to zweryfikowac, nie znam sie.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda. Pojawiła się literówka. Na formularzu powinien być zapis:
   Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych. (tj. Dz.U. 2014 poz. 1182)
   Czy to unieważni formularz? Nie wiem. Jeżeli można się do czegoś przyczepić to pewnie się przyczepią.
   Pozdrawiam.

   Usuń
 13. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 14. Podpisuję się pod inicjatywą w sprawie wycofania finansowania religii z budżetu państwa.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Religia to zbyt mało dla mnie. Jestem za wycofaniem finansowania szkół z budżetu państwa.

   Usuń
 15. Jestem za wycofaniem nie tylko finansowania religii, ale w ogóle finansowania czegokolwiek w KK. Powinien być wprowadzony podatek wyznaniowy. Niech wierni wszelkich kościołów sami je finansują. Z jakiej racji np. ja, która nie chce mieć nic wspólnego z tą mafią mam ją jeszcze finansować?
  Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia.

  OdpowiedzUsuń
 16. Moim zdaniem powinniśmy w zbliżającym się referendum dodać dwa dodatkowe pytania "czy jesteś za finansowaniem kościoła z budżetu państwa polskiego?"
  Oraz "czy jesteś za finansowaniem kościoła z budżetu państwa polskiego"

  OdpowiedzUsuń
 17. Moim zdaniem powinniśmy w zbliżającym się referendum dodać dwa dodatkowe pytania "czy jesteś za finansowaniem kościoła z budżetu państwa polskiego?"
  Oraz "czy jesteś za finansowaniem kościoła z budżetu państwa polskiego"

  OdpowiedzUsuń
 18. Podpisuję się obydwoma rękami pod inicjatywą w sprawie wycofania finansowania religii z budżetu państwa, oraz wycofania religii ze szkół.

  OdpowiedzUsuń
 19. Niestety świeckie państwo jest w całkowitym odwrocie. Aż boję się październikowych wyników wyborów. Religia w szkołach to dla mnie od dawna skandal. Boleję nad tym, że większość dla tak zwanego świętego spokoju się z tym godzi.

  OdpowiedzUsuń
 20. Panie Krzysztofie jest pan wspaniały jest pan światełkiem w tunelu z czarną mafią .

  OdpowiedzUsuń
 21. Bardzo popieram pomysl laickiej Polski !
  Moim zdaniem KK to zaklamana do dna instytucja, popierajaca bojazliwych, skarlowacilych - umyslem przede wszystkim, a nierzadko duchem - ludzi, dajacych sie manipulowac.
  Dla mnie Bog to Natura, a moja religia to Prawa Natury !!!

  OdpowiedzUsuń
 22. http://www.petycjeonline.com/nie_dla_finasowania_kocioa_katolickiego

  OdpowiedzUsuń