1

1

poniedziałek, 8 czerwca 2015

TAK CZY NIE - Polsat News 05.06.2015

Czy Kościół powinien się wypowiadać w sprawach, które nie dotyczą wiary, oraz gdzie jest granica rozdziału Kościoła i Państwa.


https://www.youtube.com/watch?v=1hTHSF3jqnw

9 komentarzy:

 1. Jestem tego samego zdania co Pan. Wyjmuje Pan moje myśli z mojej głowy. Problem związany z kościołem, dotyka mnie osobiście. Sekta katolicka wciągnęła, zawładnęła i odcięła ode mnie bliską mi osobę. Była obecna w naszym życiu na co dzień i również w nocy w naszej sypialni. Na próżno były moje starania. To było jak walka z alkoholikiem. Lecz w tym przypadku uzależnienie było od nakazów, zakazów, niszczącej filozofii życia i innych herezji kościoła. Przegrałam. Ale żeby oszczędzić następne pokolenie, uważam, że należy zniszczyć to trujące gniazdo. I bez względu na wynik tego wszystkiego, cieszę się że Pan jest i mówi o tym wszystkim. Pozdrawiam i dopinguję. P.S. braciszek wypadł bardzo blado.

  OdpowiedzUsuń
 2. Oglądałem i bardzo mnie cieszą takie słowa. Gużyński nie miał zbyt wiele do powiedzenia, agumentów i wiedzy brakowało. Nie przypominam sobie, aby ktoś z taką otwartością mówił o odwiecznych fałszerstwach i kłamstwach kościoła.
  Serdecznie pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Brawo panie Krzysztofie! Nie dajmy się omamić tym łajdakom!

  OdpowiedzUsuń
 4. Człowiek, który nie wie czym jest redakcja próbuje wypowiadać się na temat historii Ewangelii. Niezła poruta...

  OdpowiedzUsuń
 5. Zaprawdę powiadam Wam Najdostojniejsi Siostry i Bracia - godne to i sprawiedliwe, słuszne i zbawienne aby obnażać prawdziwe oblicza kościelnych oszustów, dewiantów i zbrodniarzy, specjalistów od interpretowania życzeń Pana Stwórcy Wszechrzeczy, którzy na twarzach nosili i noszą maskę pokory oraz pobożności, w ustach świętobliwie pieszczą słowa miłości, miłosierdzia i przebaczenia, ale serca zawsze mają kamienne i zimne, dusze pychą, rozpustą, zaś usta obłudą i hipokryzją wypełnione a dłonie wiecznie głodne mamony. Rzymski katolicyzm jest szkołą szalbierstwa, hipokryzji i cynizmu. Toż to ta apokaliptyczna "Nierządnica " , matka wszetecznic i obrzydliwości ziemi. Tej ziemi! Nie ma kłamstwa, na które nie byliby gotowi, gdy chodzi o zwalczanie przeciwnika; nie ma bredni, której by w swoje owieczki (i baranki) nie spodziewali się wmówić. Sprowadzają walkę do tumanienia i terroryzowania najciemniejszych w nadziei, że w ten sposób zawsze będą mieli większość. - - - - Wystrzegajcie się uczonych w Piśmie rzymsko-katolickich faryzeuszy, tych konsekrowanych szamanów, pedofilów i innej maści seksualnych dewiantów, którzy chętnie chodzą w długich szatach i lubią pozdrowienia na rynkach i pierwsze krzesła w świątyniach, i pierwsze miejsca na ucztach; którzy pożerają domy moherowych wdów i dla pozoru długo się modlą; tych spotka szczególnie surowy wyrok.

  OdpowiedzUsuń
 6. Prawdziwe chrześcijaństwo nie jest religią !!!

  OdpowiedzUsuń
 7. Pieczyński w powyższym materiale przedstawia własną historię Kościoła. Rozumiem Gużyńskiego, któremu ręce opadają. Trudno oczekiwać, aby wizja, którą kreśli Pieczyński była zbieżna z Kościelną, jednak mamy prawo oczekiwać od osoby wypowiadającej się publicznie, rzetelnych argumentów, popartych poważną ekspertyzą zagadnienia. Gdyby poszukiwał prawdy, wziąłby po uwagę co Kościół mówi sam o sobie, o swojej historii i doktrynie, dlatego, że sam Kościół jest nią najbardziej zainteresowany i jest ona jak się można spodziewać dość dobrze udokumentowana i z pewnością dostępna dla pragnących jakiś weryfikacji. Pieczyński jest ewidentnie antyklerykałem, ba christianofobem, który chce jak sam zresztą mówi unicestwienia Kościoła, dlatego, że on ma w głowie swoją własną wizję chrześcijaństwa - siedzący na łące ludzie rozmawiający o tym czego nauczał Jezus.
  Moja ocena tego jest taka: Pieczyński jest kolejną osobą, która podpina się pod antykościelny mainstream. Do tej pory znany z polskiej telenoweli, nie pojawiał się dotychczas w mediach, dziś jest tam coraz częściej jest zapraszany - po co? Odpowiedź nasuwa się sama. Wg mnie jest współczesnym Don Kichotem, który walczy z wyimaginowanymi wiatrakami. Kolejnym, który nawróci się na łożu śmierci, jak to w ostatnim czasie już obserwowaliśmy.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń