1

1

środa, 18 marca 2015

Tak jest - TVN 24 - 16.02.2015Moja pierwsza, publiczna wypowiedź w programie TVN Tak Jest, o tym, że Polska nie jest państwem świeckim i o konieczności zmiany gospodarza  w naszym kraju.
Jerzy Morozowski: Panowie, czy Polska jest krajem homofobicznym?
Jerzy Zelnik: Mnie się wydaje, że nie. Miałem bardzo wielu przyjaciół, i to takich naprawdę wielkich przyjaciół, homoseksualistów i nigdy to nie było problemem. Mnie się wydaje że ten problem występuje głownie na etapie szkoły. Dzieci są okrutne, dokuczają sobie. Jak jest inność to jej nie tolerują. Myślę, że wśród dorosłych to nie jest problem.
JM: A sprawa związków partnerskich? Tego, że właściwie w Polsce nie da się ich wprowadzić w żadnej formule.
JZ: Mnie się wydaje, że  podział majątku, wspólne mieszkanie to sprawa prywatna. Rzecz się rozbija chyba tylko o adopcję dzieci.
Krzysztof Pieczyński: Mnie się wydaje, że to jest niemożliwe, bo jest pewna formuła urzędowa płynąca z kościoła. Problem, który mam będąc Polakiem i żyjąc w tym kraju jest bezpośrednio związany z kościołem. To znaczy z polityką kościoła, która jest związana z przestrzeganiem ludzi, nieustannym manipulowaniem ludźmi, dotyczącym każdej dziedziny życia. Wciskanie się kościoła w najbardziej intymną sferę ludzkiego życia jest cechą funkcjonowania tej instytucji.
JM: A ma pan poczucie, że żyje pan w takiej opresji.
KP: Absolutnie. Każdy mój kontakt z kk jest kontaktem, w którym godność ludzka i moje prawa obywatelskie są deptane. Problem polega na tym, że ludzie kościoła tego nie widzą, ani katolicy już tego nie widzą, ponieważ w Polsce są manipulowani od tysiąca lat, a na świecie od II wieku, od Ireneusza, od tego momentu, kiedy kościół przejął całą władzę. Chciałbym coś uzmysłowić Polakom. Przepraszam, że używam takich górnolotnych słów, że ja coś uzmysłowię. To nie o to chodzi, chodzi o to, że bez względu na to jaka ilość dokumentów dotyczących zbrodni i przestępczej działalności kościoła zostanie ukazana Polakom, Polacy odwracają na to tzw. ślepe oko i udają, że to co się stało nie miało miejsca.
JM: Proszę o przykład takiej zbrodni.
KP: Proszę Pana, Karl Deschner napisał 9 tomowe dzieło zatytułowane Kryminalna historia chrześcijaństwa. Tego nie można/da się streścić. Chcę się odnieść tylko do jednego, kluczowego faktu w historii kościoła. Do donacji Konstantyna[1]. Jest to dokument spreparowany i sfałszowany przez kościół w VIII wieku. Kościół orzekł w nim, że Chrystus był Bogiem, w związku z czym Papież jest jego reprezentantem na Ziemi. Przysługuje mu prawo mianowania królów i detronizacji królów. Od tego momentu kościół stał się absolutnym władcą i posiadaczem nie tylko włości, nie tylko możliwości mianowania królów ale także przeniknął do sfery edukacji i do każdej innej sfery działalności ludzkiej. Absolutnie do każdej. Teraz kościół  działa na jeszcze subtelniejszym poziomie. Na początku mordowali i palili ludzi, ale później weszli w subtelniejszą sferę działania, tzn. trzymali ludzi w strachu i na bacie. Przecież za pierworodnym grzechem stoi św. Augustyn. To on wyparł się  swoich przyjaciół Manichejczyków i zdradził ich. Maminsynek, człowiek który wyparł się swojej kobiety widocznie był tak przesiąknięty wyrzutami sumienia, że bardzo mocno skupił się na grzechu pierworodnym. Grzech pierworodny to doskonały bat, żeby prowadzić ludzi na krótkiej smyczy.
JM: Panie Jerzy a Pan się czuje opresjonowany przez kościół w Polsce?
JZ: Przede wszystkim współczuję mojemu przyjacielowi, że ma takie poczucie zniewolenia przez kościół. Ja jestem człowiekiem zupełnie wolnym, a wynika to przede wszystkim z przyjaźni z Jezusem Chrystusem, który jest moim nauczycielem i nauczycielem całego kościoła. Tutaj trzeba szukać źródła całej nauki i budowy kręgosłupa moralnego, bez którego
wkrada się anarchia. Jest  XX wieczne róbta co chceta i to jest na tyle wolność co samowola Więc jeśli brniemy taki w kompletny relatywizm moralny pozbawiony kręgosłupa, to wtedy rzeczywiście nie ma powodu, żeby żyć w cywilizacji życia tylko brnijmy w cywilizację śmierci.
KP: To właśnie jest cywilizacja, którą zbudował kościół. Cywilizacja  śmierci. To jest zatęchła atmosfera  kompletnie pozbawiona pierwiastka twórczego. Ten implant, którego dokonał kościół jest zaimplantowany w podświadomości.
JM: Panie Krzysztofie, ale mnie uczyli, że prawie cały teatr, no może przesadzam, ale większa część teatru nowożytnego wywodzi się z kościoła. Zaczęło się od Wielkanocy, zaczęło się od przedstawień Pasji…
KP: Zaczęło się od starożytności. Zaczęło się od starożytnego Egiptu i Sumeru. Te dwie cywilizacje dostarczają nam olbrzymiej kopalni wiedzy na temat naszych początków i tego skąd pochodzimy. Chrześcijaństwo uznało  wiedzę starożytną za swojego wroga i nieustannie ostrzega ludzi przed tym, żeby trzymali się z daleka od symboli starożytności,  bo pochodzą od szatana. Nieustannie można znaleźć w  kościele ulotki, które ostrzegają przed tym co ludzkość osiągnęła. Jest to najpiękniejsza …
JZ: Ale przecież my sięgamy w naszej religii do Platona, do Arystotelesa, to są jedni z głównych przedstawicieli starożytności. Nawiązuje się do nich. W religii nie ma jakiegoś przekreślania tego co było przed Chrystusem, ponieważ tamci ludzie bardzo często żyli bogobojnie i absolutnie zasługują na zbawienie. Tak twierdzi kościół. Nie ma jakiegoś odcinania się. Mnie się wydaje, że Chrystus bardzo dobrze to wyjaśnia.     
KP: Mnie się wydaje, że nauki Chrystusa i to, czego uczy kościół to są rzeczy, które  kompletnie nie pasują do siebie i które są wzajemnie sprzeczne. Chrystus uczył czegoś zupełnie innego, a kościół spreparował te nauki dla swoich potrzeb, dla osiągania swoich celów politycznych. Ten cel jest jeden, absolutnie jeden i zawsze był jeden. Absolutna władza i kontrola nad ludzkością.
JZ: To jest demagogia. Mnie się wydaje, że tutaj z Krzysztofem powinien się spotkać  jakiś filozof, który mógłby dyskutować ale wydaje mi się, że nie starczyłoby godziny i wymienialibyście się argumentami. W tej chwili wchodzimy w jakieś dywagacje teologiczne.
JM: Ale to jest ciekawe…
JZ: Tak, to jest skrajna postawa. Trudno żeby tu jej poświęcać całe 12 minut.
JM: Ale jeśli jest pewna grupa ludzi w Polsce, nawet niewielka, która tak jak pan Krzysztof czuje się tak jak się czuje, czyli że jest opresjonowana przez kościół to warto o tym rozmawiać.
JZ: Ja jestem całkowicie wolnym człowiekiem będąc katolikiem.
JM: Panowie, chciałem wykorzystać waszą aktorska wiedzę. Jak oceniacie kandydatów na Prezydenta. Kandydowanie, występowanie, bycie politykiem to jest przyjmowanie na siebie pewnej roli. Jak oni grają tę rolę? Dobrze czy źle? Np. pan Duda. Wiem , że pan jest sympatykiem PiS-u, to może zacznijmy od pana Dudy, kandydata PiS-u.
JZ: Jestem sympatykiem prawa i sprawiedliwości przez małe p. Ponieważ w tej chwili to utożsamia program partii pod nazwą Prawo i Sprawiedliwość rzeczywiście od 2 lat bardzo intensywnie uczestniczę w ich kampaniach, bo są 4 kampanie. Cóż wydaje mi się, że pan Andrzej Duda rzeczywiście jest człowiekiem o ogromnej energii i dobrym programie i jest szansa, żeby rywalizował z obecnym Prezydentem.
JM: A pan Komorowski dobrze gra rolę Prezydenta?
JZ: Ja bym tutaj w ogóle nie mówił o rolach, bo pan też teraz gra swoją rolę, my też gramy swoje role. Wszyscy mamy w sobie jakiś aktorski bakcyl od zarania naszych dziejów. Kiedy bawimy się misiami, to też jest jakiś rodzaj aktorstwa.  Natomiast to jest człowiek, który wnosi jakiś świeży powiew. Jest człowiekiem z jakąś wizja, mówię o Andrzeju Dudzie.
JM: A pan Komorowski?
JZ: Cóż ja mogę powiedzieć o Komorowskim. Od początku jego prezydentury miałem wątpliwości w stosunku do niego, bo wkraczał w taki niesubtelny sposób w swoją rolę. Rolę prezydenta.  W kwietniu 2010 miałem ogromne zastrzeżenia do sposobu w jaki wkraczał do Pałacu Prezydenckiego a potem do rozwiązywania problemu z krzyżem na Krakowskim Przedmieściu. To było szalenie toporne, pozbawione tego, co jest cechą Prezydenta wszystkich Polaków.  To co powinno być a wiec zaproszenie do rozmowy, do dialogu Poza tym to sięganie do ludzi, którzy mieli duże zasługi, w cudzysłowie, w okresie minionym. I otaczanie się ludźmi tego autoramentu też nie budziło mojego zaufania.
KP: Mnie interesuje to, żeby Polacy byli gospodarzami w swoim kraju. Teraz gospodarzem  kraju jest kk i wydaje mi się, że jest najwyższa pora, żeby Polacy go odzyskali. Polacy  nie są  właścicielami swojego kraju.
JZ: Krzysztof,  kk ma ogromne zasługi.
KP: Nie przerywaj mi. Kk ma ogromne zasługi w manipulowaniu ludźmi, w indoktrynacji .Kk jest właścicielem tego kraju i Polacy musza odzyskać swój kraj. Polska musi się stać krajem świeckim.
JM: A nie jest?
KP: Nie. Teraz  jest krajem wyznaniowym. Wszyscy  płacą na kościół i z tego powodu mamy zupełną bezkarność  kościoła. To jest instytucja, która działa poza prawem. To jest instytucja, która od VIII wieku jest nielegalną instytucją, która narzuciła ludzkości soją wolę. Musimy wrócić do VIII wieku i rozliczyć kościół z działalności skierowanej przeciwko ludzkości.
JM: Słowo ostatnie, żeby nie czuł się pan pokrzywdzony.
JZ: Nie musze dysponować równą ilością minut. Mogę się tylko uśmiechać. Cóż, mnie się wydaje, że gdyby Krzysztof przeprowadził ankietę wśród napotkanych ludzi i spytał ilu podziela jego poglądy…  To są skrajne poglądy, wydaje mi się, że na pewno nieodosobnione, bo na pewno jest wielu ludzi, którzy tak samo myślą.  Ale na szczęście większość tak nie myśli
JM: Dziękuję panom bardzo.  

26 komentarzy:

 1. Gratuluje serdecznie, z calego serca, bede czestym gosciem tego bloga, serdecznie pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Powodzenia . Wypowiedzi jak w TVN zapewne spowodują wylęg wielu fanatycznych krytykantów ,ale też zmuszą mnóstwo osób do przemyśleń w temacie. Mam nadzieje że ten blog to tylko początek ! Jeszcze raz - POWODZENIA

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się....
   Łatwo jest wierzyć,trudniej jest wątpić.
   Inna sprawa,że dużo ludzi nie rozumie,iż jedna sprawa to Wiara,a CAŁKOWICIE inna to Kościól.

   Usuń
  2. też uważam że Wiara i Religia nie mają nic ze sobą wspólnego, Wiara wiąże się z Bogiem a Religia stworzona jest przez ludzi w celu posiadania władzy nad innymi ludźmi.

   Usuń
  3. barakuda dobrze prawisz

   Usuń
 3. brawo, myślę że wielu ludziom otworzą się oczy na to co kościół wyprawia

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem z panem panie Krzysztofie. Czas najwyższy na zmiany

  OdpowiedzUsuń
 5. Będę odwiedzać ten blog i jestem z panem panie Krzysztofie. Bardzo pana lubię i cenię sobie pan niezależność i odwagę !

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetna sprawa. Więcej takich blogów. Polacy muszą w końcu przejrzeć na oczy i zobaczyć ile zła i cwaniactwa jest w kościele instytucjonalnym.

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetna sprawa. Więcej takich blogów. Polacy muszą w końcu przejrzeć na oczy i zobaczyć ile zła i cwaniactwa jest w kościele instytucjonalnym.

  OdpowiedzUsuń
 8. coraz wiecej przebudzonych :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Powodzenia w blogowaniu. Będę tu częstym gościem.!

  OdpowiedzUsuń
 10. Gratulacje za odwagę, w głoszeniu własnych przemyśleń i mam nadzieję doświadczeń, ale tak na prawdę nic nie ma znaczenia, jesteśmy w świecie iluzji umysłu, jak częścią świadomości w komputerze, przychodziliśmy do niego w różnych rolach, raz jako wierzący w zbiorową świadomość religijną, a drugi raz ateistami, to wszystko gra dla zabawy, wiem z autopsji, byłem na żywca defibrylowany rok temu.. zwiedzałem podobne światy równoległe itp. Życzę dobrej zabawy, na blogu i w iluzji realu ..

  OdpowiedzUsuń
 11. - Czasami się śmieję, że najpierw jestem człowiekiem, potem filozofem, potem długo, długo nic, a dopiero potem księdzem - mawiał o sobie ks. Józef Tischner
  http://www.tischner.pl/

  Podobnie jest ze mną, tylko, że nie księdzem, a wędrowcem poza religiami..
  http://tamar102.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 12. ".....Z religia czy bez religii, zawsze istniec beda ludzie dobrzy, ktorzy beda czynic dobro i ludzie zli, ktorzy beda czynic zlo. Lecz aby dobrzy ludzie zaczeli czynic zlo, - niezbedna jest religia.". (Steven Weinberg)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Super cytat! Popieram!

   Usuń
  2. Brawo, niezbędna jest religia ! A jaka ? Może ta, która była pierwsza ? To raczej byłoby logiczne...

   Usuń
 13. Brawo Panie Krzysztofie, podziwiam Pańską odwagę.

  OdpowiedzUsuń
 14. Zgadzam się z Pana opinią Panie Krzysztofie. Od dziecka zastanawiałam się, co to jest za miłosierdzie, jeżeli w imię Boga mordowano i palono ludzi na stosie. Jednak walka z przeszłością, tradycją, zwyczajami, czy z obrzędami jest walką z wiatrakami. Moim zdaniem żeby, poprawić kondycję realnego światopoglądu na miarę współczesnego życia, należy zacząć od zlikwidowania religii w szkołach i na jej miejsce wprowadzenie nauki filozofii lub etyki, prowadzonej przez przygotowanych do tych przedmiotów nauczycieli. Na przykład, obecnie etyka w szkołach podstawowych , gimnazjach i liceach prowadzona jest przez niekompetentnych nauczycieli i traktowana, jako zło konieczne. Młody człowiek powinien dokonywać sam wyborów. Tylko jak ma ich dokonywać jak nie ma podstaw. Dlatego należałoby to jemu umożliwić, żeby zrozumiał, że fanatyzm w każdej postaci jest zły. Przykładem takiej edukacji z całym szacunkiem jest Pan Zelnik, któremu tylko wydaje się, że wie więcej niż przeciętny "moherowy beret". Świadczy o tym jego publiczna wypowiedz na temat, o którym nie ma pojęcia. To dowodzi o jego braku pokory do życia, braku umiejętności kojarzenia faktów i wyciągania wniosków. Kreuje się jako autorytet, którym nie jest. Z drugiej strony nie możemy wyeliminować wiary, bo wiara to nadzieja, bez której też trudno żyć. Dlatego moim zdaniem należy dążyć do równowagi. Czyli, należy zacząć od edukacji młodych i mówić o fanatyzmie jak Pan to robi. A może warto opowiedzieć, o tym w wersji fabularnej :)

  OdpowiedzUsuń
 15. nie możemy z jednej niewoli wpaść w drugą niewolę !!

  OdpowiedzUsuń
 16. Nie wiem jak to dziala na utube, ale zastanawiam sie dlaczeko dodawanie komentarzy do tego filmu jest zablokowane.

  OdpowiedzUsuń
 17. A kler już wybrał za nas wszędzie polkaty pisu na kościołach a ciemny
  lód to kupi jak mawiał K------ki

  OdpowiedzUsuń
 18. http://www.tvn24.pl/tak-jest,39,m/celem-kosciola-jest-wladza,515856.html

  OdpowiedzUsuń
 19. kiedys ludzie stworza prawdziwe prawo,kture zastapi wszelkie gusla,

  OdpowiedzUsuń
 20. bardzo trafny wystrój studia Pan Zelnik idealnie dopełnia elemnty tła

  OdpowiedzUsuń