1

1

niedziela, 17 maja 2015

Tak jest - TVN 24 - 16.02.2015Pierwsza publiczna wypowiedź o tym, że Polska nie jest państwem świeckim i o konieczności zmiany gospodarza  w naszym kraju.
27 komentarzy:

 1. Gratuluje serdecznie, z calego serca, bede czestym gosciem tego bloga, serdecznie pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Powodzenia . Wypowiedzi jak w TVN zapewne spowodują wylęg wielu fanatycznych krytykantów ,ale też zmuszą mnóstwo osób do przemyśleń w temacie. Mam nadzieje że ten blog to tylko początek ! Jeszcze raz - POWODZENIA

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się....
   Łatwo jest wierzyć,trudniej jest wątpić.
   Inna sprawa,że dużo ludzi nie rozumie,iż jedna sprawa to Wiara,a CAŁKOWICIE inna to Kościól.

   Usuń
  2. też uważam że Wiara i Religia nie mają nic ze sobą wspólnego, Wiara wiąże się z Bogiem a Religia stworzona jest przez ludzi w celu posiadania władzy nad innymi ludźmi.

   Usuń
  3. barakuda dobrze prawisz

   Usuń
 3. brawo, myślę że wielu ludziom otworzą się oczy na to co kościół wyprawia

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem z panem panie Krzysztofie. Czas najwyższy na zmiany

  OdpowiedzUsuń
 5. Będę odwiedzać ten blog i jestem z panem panie Krzysztofie. Bardzo pana lubię i cenię sobie pan niezależność i odwagę !

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetna sprawa. Więcej takich blogów. Polacy muszą w końcu przejrzeć na oczy i zobaczyć ile zła i cwaniactwa jest w kościele instytucjonalnym.

  OdpowiedzUsuń
 7. Świetna sprawa. Więcej takich blogów. Polacy muszą w końcu przejrzeć na oczy i zobaczyć ile zła i cwaniactwa jest w kościele instytucjonalnym.

  OdpowiedzUsuń
 8. Powodzenia w blogowaniu. Będę tu częstym gościem.!

  OdpowiedzUsuń
 9. Gratulacje za odwagę, w głoszeniu własnych przemyśleń i mam nadzieję doświadczeń, ale tak na prawdę nic nie ma znaczenia, jesteśmy w świecie iluzji umysłu, jak częścią świadomości w komputerze, przychodziliśmy do niego w różnych rolach, raz jako wierzący w zbiorową świadomość religijną, a drugi raz ateistami, to wszystko gra dla zabawy, wiem z autopsji, byłem na żywca defibrylowany rok temu.. zwiedzałem podobne światy równoległe itp. Życzę dobrej zabawy, na blogu i w iluzji realu ..

  OdpowiedzUsuń
 10. - Czasami się śmieję, że najpierw jestem człowiekiem, potem filozofem, potem długo, długo nic, a dopiero potem księdzem - mawiał o sobie ks. Józef Tischner
  http://www.tischner.pl/

  Podobnie jest ze mną, tylko, że nie księdzem, a wędrowcem poza religiami..
  http://tamar102.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 11. ".....Z religia czy bez religii, zawsze istniec beda ludzie dobrzy, ktorzy beda czynic dobro i ludzie zli, ktorzy beda czynic zlo. Lecz aby dobrzy ludzie zaczeli czynic zlo, - niezbedna jest religia.". (Steven Weinberg)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Brawo, niezbędna jest religia ! A jaka ? Może ta, która była pierwsza ? To raczej byłoby logiczne...

   Usuń
 12. Brawo Panie Krzysztofie, podziwiam Pańską odwagę.

  OdpowiedzUsuń
 13. Zgadzam się z Pana opinią Panie Krzysztofie. Od dziecka zastanawiałam się, co to jest za miłosierdzie, jeżeli w imię Boga mordowano i palono ludzi na stosie. Jednak walka z przeszłością, tradycją, zwyczajami, czy z obrzędami jest walką z wiatrakami. Moim zdaniem żeby, poprawić kondycję realnego światopoglądu na miarę współczesnego życia, należy zacząć od zlikwidowania religii w szkołach i na jej miejsce wprowadzenie nauki filozofii lub etyki, prowadzonej przez przygotowanych do tych przedmiotów nauczycieli. Na przykład, obecnie etyka w szkołach podstawowych , gimnazjach i liceach prowadzona jest przez niekompetentnych nauczycieli i traktowana, jako zło konieczne. Młody człowiek powinien dokonywać sam wyborów. Tylko jak ma ich dokonywać jak nie ma podstaw. Dlatego należałoby to jemu umożliwić, żeby zrozumiał, że fanatyzm w każdej postaci jest zły. Przykładem takiej edukacji z całym szacunkiem jest Pan Zelnik, któremu tylko wydaje się, że wie więcej niż przeciętny "moherowy beret". Świadczy o tym jego publiczna wypowiedz na temat, o którym nie ma pojęcia. To dowodzi o jego braku pokory do życia, braku umiejętności kojarzenia faktów i wyciągania wniosków. Kreuje się jako autorytet, którym nie jest. Z drugiej strony nie możemy wyeliminować wiary, bo wiara to nadzieja, bez której też trudno żyć. Dlatego moim zdaniem należy dążyć do równowagi. Czyli, należy zacząć od edukacji młodych i mówić o fanatyzmie jak Pan to robi. A może warto opowiedzieć, o tym w wersji fabularnej :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Większe Himalaje idiotyzmu i bełkotu znaleźć można tylko u urbana i palikota. Rób tak dalej pseudo autorytecie, zobaczymy co powiesz jak kostucha zapuka do ciebie. Nawet Jaruzelski wziął komunię przed śmiercią, a ty zaprosisz grodzką żeby cię namaściła?

  OdpowiedzUsuń
 15. nie możemy z jednej niewoli wpaść w drugą niewolę !!

  OdpowiedzUsuń
 16. Nie wiem jak to dziala na utube, ale zastanawiam sie dlaczeko dodawanie komentarzy do tego filmu jest zablokowane.

  OdpowiedzUsuń
 17. A kler już wybrał za nas wszędzie polkaty pisu na kościołach a ciemny
  lód to kupi jak mawiał K------ki

  OdpowiedzUsuń
 18. http://www.tvn24.pl/tak-jest,39,m/celem-kosciola-jest-wladza,515856.html

  OdpowiedzUsuń
 19. kiedys ludzie stworza prawdziwe prawo,kture zastapi wszelkie gusla,

  OdpowiedzUsuń
 20. bardzo trafny wystrój studia Pan Zelnik idealnie dopełnia elemnty tła

  OdpowiedzUsuń